M :W Anderen weer, vreezen voor verbrokkeling, van de eenheid der natie Waarom Heelt niet de commissie, indertijd ingesteld door mi nister Cort van der Linden en waarin leden van alle politieke partijen zitting hadden, zich uit gesproken voor het bijzonder onderwijs en heb ben toen de Kamers zich niet met groote meerder heid van stemmen voor gelijkstelling van bijzon der- en openbaar onderwijs uitgesproken (De heer Jb. Lont Pz. interriumpeertU vergeet iets, het ruil object, het compromis wel gelijkstel ling van bijzonder onderwijs, doch in ruil daar voor algemeen kiesrecht zegt u dit er s.v.p bij.) Zonder daarop te antwoorden gaat spr. voort en tracht aan te toonen, dat het onderwijs op kleine scholen volstrekt niet onder hoeft te doen voor dat op groote scholen. Spr. haalt een voor beeld aan van een school te Den Haag, waar men ei naar streefde de scholen zoo groot mogelijk te maken. Men splitste de klassen in halfjaarlijk- schte klassen en plaatste daar dus voor twaalf onderwijzers, zoodat iedere leerling elk half jaar een andere onderwijzer, en dus na het doorloo- pen van de school het kind van 12 onderwijzers onderricht had genoten. Daarbij komt de vraag bij ons op „Wie is op zulk een school verant woordelijk voor de regelmatige ontwikkeling van 't kind. Vraagt men den onderwijzer wie is hier de man van deze klas, dan krijgt men ten antwoord, ja, ik heb deze klas pas vraagt u 't dus aan mijn voorganger. Doch die voorganger geeft weer 't zelfde antwoord, zoodat er ten slotte niemand de verantwoordelijkheid draagt, ('t Onderwijs op die school, was dan toch zeker bij zonder slecht ingerichtimmers op 'n dergelijke 12-klassige school heeft men toch in den regel 't-opschuifsysteem, waarbij de onderwijzen eeni- ge jaren met de klas meegaat heeft de lïeer Versluys daar nooit van gehoord Red.) Spreker vertelde verder, dat op de Christelijke school ook vooral wordt geleerd het gezag te eer biedigen, wat in dezen tijd zoo noodig is. Na afloop de^er rede herhaalde de heer Jb. Jont zijn vraag, waarom spr. de vergadering een zijdig toelichtte, toen hij vertelde, dat in de Ka mers met groote meerderheid van stemmen de gelijkstelling van christelijk- en openbaar onder wijs was aangenomen. Het betrof hier toch ruiling Ds. de Haan antwoordde zich niet op politiek terrein thuis te gevoelen de heer Versluys gaf tevens 'n ontwijkend antwoord, hetwelk bij een groot deel der vergaderden protesten ontlokte. De heer Corn. J. Biosker stelde de vraag, waar de eerste spr. zei, dat de Christel, school te Wie- ringen werd gewenscht, wie dat dan wel wensch te. Ds. de Haan antwoordde van de mcnschcn, die de lijst teekenden. De heer Bosker was verzekerd, dat verschil lende menschen waren omgepraat en enkelen ook uit gemakzucht, dat hun kinderen dan dich ter bij de school zouden zijn, hadden geteekend Zelfs een paar katholieken hadden geteekend, n spr. vroeg zich af, of men de ouders er wel op attent had gemaakt, dat de bijbel op deze schee1 „vrijelijk zou worden gelezen." Immers de R. K kerk verbiedt dat toch. Ds. de Haan antwoordde „dat moeten die menschen zelf weten dat is onze zaak niet (Protesten in de zaal.) De heer Bosker gelooft niet, waar Ds. de Haen aan 't begin zijner rede 't woord van Jezus aan haalde „Zonder Mij kunt gij niets doen," dat het de wil van Jezus was, dat iqp 'n dergelijke ma nier de lijst voor de Christelijke school werd ge formeerd, terwijl tevens om de menschen te winnen verschillende lasteringen omtrent 't on derwijzend personeel der openb. lagere school werden geuit, o.a. dat 'n kind op 't schoolplein te H.-hoef verboden werd 'n psalm te neuriën", dat daar drie jaar geleden de Zondag werd ont heiligd door op den rustdag 't St. Nicolaasfeest met de schoolkinderen te vieren 't Is gebleken niets dan vuige laster te zijn. (Geroep „mijn heer Rosma, hoort ge hetVertelt u nu wie de ouders van het kind waren, wien 't verboden werd 'n psalm te zingen Moogt ge het nog niet zeggen de heer Bosma zwijgt. de zaa' wordt rumoerig.) De heer Bosker vraagt zich verder af, of alles wat op de Christe lijke school wordt onderwe zen wel zoo goed is, als wordt gezegd. En spr leest daarbij 'n stukje vioor uit een leesboekje in gebruik bij die school, 5e en 6e leerjaar. Spr. be twijfelt of dit kinderkost is. En hoe moet 't kindergemoed al die vraag stukken bevatten, waar de grootste geleerden o- ver twisten, b.v. 't al of niet spreken van „de slang.", waardoor 'n deel der Gereformeerden in de ban werd gedaan Spr. vraagt verder of de berekening van- Ds. de Haan wel juist is, als hij noemt 'n bedrag van f 20.000, dat de school zal kosten. Inspecteur Dun van Alkmaar berekende toch per lokaal f14000 r dus voor twee lokalen f28000, behalve dan nog 't gymnas tieklokaal en den grond. Ds. de Haan zeide dit bedrag buitensporig hoog te vinden. De heer Bosker: Ja, dat kan wel zijn, doch be doelde inspecteur heeft het toch gezegd. En dan gaat het er maar om, als die school er eventuee" kwam, dat de gemeente zou hebben af te dokken De menschen, die teekenden en waarvan sommi gen wellicht binnenkort naar elders vertrekken hebben natuurlijk daar maling aan. En dan vertelde de heer Versluys, dat de eenheid van den staat door de verschillende scholen nief werd bedreigd. Heel anders schreef „De Stan daard", het hoofdorgaan der Ant. rev. partij in 'n nummer van Dec. 1924, waarin w erd gezegd, dat er scholen werden geboiiwd, die er nooit had den moeten komen, die dreigen den Staat in u tomen te doen uiteenvallen, waarbij men tevenf maar al te dikwijls wordt verleid door den ver lokkenden invloed van 'n alles betalenden staat (Spr. leest het artikel voor. De openbare school, aldus de heer Bosker, is 't instituut, waar toegang is voor ieder kind w-aar werkelijke verdraagzaamheid en naasten liefde, de Christendeugden bij uitnemendheid worden ingeprent, waar de grondbeginselen wor den gelegd voor iedere belijdenis, daarom Ou ders, zend uwe kinderen naar de Openbare school (applaus.) Waar Ds. de Haan aan den heer Versluys vraagt of deze nog wil antwoorden, doch deze zwijgt, klinken vele uitroepen van afkeuring door de zaal, en staan velen op de stem van den heer Kalsbeek, die nog wil antwoorden over „de slang" gaat in 't rumoer verloren groepjes vormen zich, waar de heftigste twistgesprekken wiorden gevoerd. Ten slotte komt de brigadier der Rijksveld- wacht Witvliet, die op zachte aanmanende wijze de zaal ontruimt. - - C Op Woensdag 29 Februari a.s. zal te 's-Gra- venhage, in het gebouw der Zuiderzeewerkc'R, Zeestraat 102, worden aanbesteed het maken van een schutsluis met bijkomende werken be zuiden den bestaanden zeedijk ten Westen van Medemblik, in de gemeente Medemblik. (Raming 650.000,-.) Onze Wieringer Cabaretzanger, de heer M. Kooij gaf Zaterdagavond voor een flink bezette zaal van den heer M. Tijsen te Den Oever een „levensliedjes" avond. Zeer zeker heeft de heer Kooij zijn reputatie gehandhaafd, want de stilte en aandacht in de zaal en het telkens herhaald applaus gaf blijk, dat men genoot. Men ziet de heer Kooij dan ook spoedig gaarne terug. Op verdienstelijke wijze werd de heer Kooij door de pianiste Mej. D. Brinkman begeleid. POLITIE. Gevonden een langwerpig hand- taschje met inhud. Inl. bij den Gem. Veldw. SPORT. Voetbal Een zeer fortuinlijke dag hadden on ze voetbalvereenigingen Zondag j.1. Anna Pau- iowna I heeft na 'n spannenden strijd met 2-1 van Zeemacht I gewonnen .Kleine Sluis I speel de thuis tegen HRC V en kwam ook na 'n goed gespeelden match, vooral voor rust, zegevierend met 5—3 uit den strijd. Breezand won van Julia nadorp I met 4-1. Het was dik in orde. Zondag speelde Breezand I 'n oompetitie-wed strijd tegen J.V.C. I van Julianadorp. B. wist met 4—1 te winnen. Het viel ons inderdaad mee van de B.-ers, die geruimen tijd niet in het veld wa ren geweest. Bovendien kwramen ze met eenige in vallers uit. Er was tamelijk veel plbliek present Breezand II was naar Anna Paulowna II c wist met 3—1 te winnen. Zondag gaat B I naar Helder tegen HRC V en B II speelt thuis tegen Succes II. Dit belooft weer 'n zeer pittige wedstrijd te worden, daar bei de elftallen zoowat van gelijke kracht zijn. Op Wieringen was de uitslag 5-4 voor Succes „Schelling en Amelande van deijeken en de ca- naelen naar Vriesland" waren voorzien, zou ook dat Wieirinckland bedijeken ende een canael doen graven naar Texla. Ook Mak Mariëngaarde en Nesse en Arrum en Hoorne en Rincum en Menaldum en Warrum en Hollum en Bierum, bijna al de Friesche kloosters dus, zij zouden ook het Westelijkste der Zeven Vriese Zeelanden, het „beweste Flita" in de bloei van Frieslands kloosterwezen deelachtig doen worden. Zoo togen de Vriese kloosterbroeders naar Wierinckland. Aanvankelijk begroet met argwaan en terug- hioudend-heid, den vrijheid-lievenden Wierinck- "Manders eigen, wisten de Vriesen echter al spoe dig de bevolking voor zich te winnen. Vooral toen de opeenvolgende stormvloeden van 1219, 1220, 1221 en 1222 de ommelanden duchtig had den toegetakeld, waren de Wierincklanders het met de Vriesen eens, dat tot algeheele bedijking der lage voorlanden moest worden overgegaan. Zij onderwierpen zich aan de leiding van St. Odolfus, die het land verdeelde in vijf bannen en een „deijekordeninghe" instelde, le dat cijder ban seijn eighen deel deijeks soude opwerpen ende cijder ghebruijeker van land al naer die grootte, één ofte meer riemen souden opwerpen ende onderhouden Item dat die banschcijding- hen zullen aenghegheven worden door grens- steenen, te bepalen door „St. Dolf" ende die St. Dolf-stienen op swaere straffen, niet ende moghle worden verleghd. 'Ter weerszijden van de St. Odolfsteenen lagen kleinere steenen, aenghevende dat nommer der banne en soo in dat zaedland onder die kleine stiene onder die groote gheschoven. En af te leiden naar de namen van de opge worpen weeren, deijeken en kompen, heeft elk klooster zijn deel in de bedijking gehad. Want nog vinden wij de Mariënkompcn en Hoorne-kompen (Oev. Koog) de Witte-heers, (Witte Monnik-)vennen (Stroeër Koog) de Nes se- en Arre-Kompen (Il.-hoever Koog) de Holle- mer en Mangele-vennen (Hoelemer Koog); de Gries-heeren vennen (grijze monniken) (W.-lan- der Koog) de Warren (Woud-landen) de Me- neele-landen (om de Marske) de Rince-landen (om Rince-weel ;de Bierum-velden (achter de Bierdijk). Hoe het zij, het was in het Friesche tijdperk, toon voor de eerste maal op zoo energieke wijze is ingegrepen geworden. (Wordt vervolgd ANNA PAULOWNA. Zondag gaf de Nutsvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" een liefdadigheids-uitvoering ten bate van „Huiszorg" in hotel „Vlas en Koren beurs" .De zaal was tot in alle hoeken bezet, ja overvol, toen de voorzitter, de heer Pennekamp de aanwezigen hartelijk welkom heette. De heer Keizer, voorzitter van „Huiszorg" ver kreeg daarna het woord, die in de eerste plaats hulde bracht aan de Nutsvereeniging, die weder het initiatief nam „Huiszorg" te steunen en ver der aan hen, die zich met de voorverkoop der kaarten, enz. hadden belast, (applaus.) Vervolgens werd opgevoerd het moderne blij spel „Platonische Liefde" in drie bedrijven. Aan de medespelenden stelt dit stuk zware ei schen, doch men kweet zich goed van zijn taak en er is aanhoudend en hartelijk gelachen. De altijd lachende Casper en Sanssang, litera tor, zij hadden in hun spel wat te geven en dat hebben zij gedaan. De tegenstelling was goed. Ook de rol van Lea Vink muntte vooral uit door voortreffelijk spel. Men kon zien, dat een en ander onder de leiding van den heer Tichelaar met groote schreden is vooruitgegaan. Een gezellig bal vormde het slot BURGERLIJKE STAND GEBOREN Neeltje, d.v. A. Dijkshoorn en van A. VisserKlaas, z.v. P. Bijpost en van G. Hakof Maarten, z. v. D. J. Mosk en van N. J. Kooij. OVERLEDEN Dirkje Keppel, oud 57 jaar, echtgenoote van Pieter Govers. Aan A. Kranenburg, ingeschrevene voor den dienstplicht, lichting 1928, is met ingang van 20 Februari 1928 voor twee jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens kostwinner schap. POLITIE. Aan komen loopen een hond. Gevon den een broche. Inl. worden ter secr. verstrekt. Loop der bevolking. Op 1 Januair 1927 telde deze gemeente 4394 inwoners (2363 m. en 20 31v.) Gedurende het jaar 1927 werden 58 jongens en 53 meisjes geboren terwijl 24 m. en 19 v. per sonen overleden. Er vestigde zich 224 m. en 203 v. personen en er werden 189 m. en 179 v. personen afgeschre ven, zoodat het aantal inwoners op 1 Januari 1928 4521 bedraagt en wel 2432 m. en 2089 v. per sonen. BINNENL. NIEUWS. WIERINGEN. (Nadruk verboden.) Geestelijke goederen V. 13e eeuw. Het Friesche tijdperk. 12001287. Wierinckland was onder Utrecht in de laatste jaren van de 12e eeuw zeer onfortuinlijk geweest. Door zijn betrekkelijke rijkdom van den bo dem en uitnemende visch-wateren in den ron- domme en door zijn omvangrijk kerkbezit, was het aantrekkelijk voor de graven van Holland, terwijl Utrecht geen voldoende hulp meer kon verleenen, wanneer Holland, en dit gebeurde telkens weer, zijn handen naar de landen beweste flita" uitstrekte. Door zijn aansluiting bij Friesland, onder de machtige bescherming van de St. Odolfus-Abdije, zoude het eindelijk met rust gelaten worden. Bovendien zouden de Vriese kloosters, van wie de meesten over machtige fondsen beschik ten, het berooide land er weder „boven op" hel pen. St. Odolfus lag zijn plannen omtrent Wierinck land aan Graaf Willem voor en aanstonds zou aan den arbeid worden getogen. St. Odolfus zou er de oude parochie van Strude vervangen door een vier-, of vijftal nieuwen en de Abdije van Luda-kerke, op wier last reeds NEKKRAMP IN KAZERNE te GRONINGEN. In de kazerne te Groningen is een militair o- verleden aan een ziekte, waarvan de verschijn selen duiden op nekkramp. Ofschoon het bac teriologisch onderzoek nog niet met zekerheid heeft aangetoond, dat men hier inderdaad met die gevreesde ziekte te doen hieeft, zijn in over leg met den hygiënist der landmacht, dr. II. Pee ters, te Utrecht, door den waarnemenden chef van den militairen geneeskundigen dienst dr. M. v. d. Rijs, alle maatregelen getroffen om even- tueele uitbreiding der ziekte te voorkomen. BRIEKSCH OFFICIER TE AMSTERDAM AANGEHOUDEN. Te Amsterdam is Maandag aangehouden een officier van de Grieksche marine, die zijn vader land den rug had toegekeerd, nadat hij zich meester had gemaakt van een som gelds on geveer drie millioen drachmen welke bestemd was voor de bemanning van het oorlogschip, waarop hij diende. Men vermoedde dat hij de wijk naar Nederland had genomen, om van Mei- uit den Oceaan over te steken. Aanvankelijk was een Grieksch politieambte- daar met behulp van de Rotterdamsche recher- naar hem naar Rotterdam nagereisd, om hem che te arresteeren. Zijn spoor leidde naar Am sterdam en daar is hij thans aangehouden. ONTPLOFFING IN EEN POSTKANTOOR. Naar het Leeuw. Nbl. meldt is Vrijdagochtend in de bestelkamers van hét postkantoor te Leeu warden plotseling de inhoud van een doos, die zich tusschen de andere post bevond en'er ui terlijk even onschuldig uitzag als deze, ontploft. Een muur werd beschadigd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bij onderzoek bleek de doos patronen te bevai- ten. Daar het natuurlijk streng verboden i: dergelijke gevaarlijke zaken de post ter verzen ding aan te bieden, zal dit muisje voior don af zender nog wel een staartje hebben. RUITENKRASSER TE GOUDA. Eenige winkeliers te Gouda vonden Zaterdag avond de spiegelruiten van hun etalages met een scherp voorwerp bekrast. Vermoedelijk heeft de ruitensnijder dus nu het terrein van zijn werkzaamheden naar Gouda verplaatst. NOG VEEL IJS IN DE ZUIDERZEE. De salonboot „Holland", van de Holland-Fries- land-Groningenlijn, gistermorgen zeven uur van Stavoren vertrokken, liep ongeveer half twaalf te Lemmer binnen. Door den kapitein werd ge rapporteerd, dat de Zuiderzee tusschen Lemmer en Staveren nog één ijsveld is. EEN AUTO OP DE SPOORBAAN. Uit Den Horn meldt men aan de Gr. Crt. (Toen de winkelier R. Vrijdagavond den over weg passeerde met een personenauto, bleef deze plotseling op de lijn staan. Het mocht den be stuurder niet lukken den motor te doen aanslaan noch de auto achter- of vooruit te duwen. Ondei - tusschen naderde de snenltrein, die hier pl.m. halfzes passeert. Het mocht B. niet gelukken den trein te doen stoppen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De trein nam de auto een 500 M. mede. Na veel moeite is het wrak van de machine losgemaakt. De trein kwam met onge veer drie kwartier vertraging in Groningen aan. PLOTSELING OVERLEDEN. Toen het 10-jarig knaapje Maurice Beysens te Nieuw-Borgvliet uit de schoof thuiskwam, voelde hij zich plotseling onwel. De jongen zakte ineen en was overleden vóór geneeskundige hulp aanwezig wa9. PROCES VERBAAL WEGENS UNFAIR SPEL. Na afloop van den te Zwolle gespeelden wed strijd Z. A. C.Enschede is dicor twee veld wachters proces verbaal opgemaakt tegens Ha- gels, rechts-back van Enschede, wegens unfair spel en wel door het toebrengen van opzettelijk lichamelijk letsel aan den middenvoor Bakhui zen van Z. A. C. Nader wordt gemeld, dat het proces-verbaal, om verdere- onaangenaamheden te voorkomen, is ingetrokken. VOOR HET DORUS RIJKERS-FONDS. De heer Henri ter Hall, voorzitter van het Do- rus Rijkersfonds, heeft een gift van 100 ont vangen voor het Helden der Zeefonds, van den kapitein Smoolenaars, gezagvoerder der „Alhe- na." VECHTERSBAZEN. Ter beschikking van de justitie te Leeuwarden zijn gisteren gesteld vier personen uit Sneek, die in den nacht van Zaterdag op Zondag een dron ken man uit een cel van het bureau van politie hebben bevrijd. Zij verwonden den eenigen agent die aanwezig was, ernstig. De politieman trok zijn revolver, nadat hij zijn sabel was kwijtge raakt, en loste twee schoten. Later in den nacht, toen zij met hun vijven op weg naar huis waren, ontstond opnieuw een ge vecht met twee agenten, die eveneens van hun vuurwapens gebruik moesten maken en verschei dene schoten lostén. Des ochtends werden de vechtlustigen aangehouden. BUITENLAND. WINTERWEER IN DUITSCHLAND. In geheel Duitschland heerscht winterweer met sneeuw en matige' koude. Een auto werd tengevolge van den sneeuwval bij Hirschberg door een trein gegrepen. Twee passagiers werden gedood, vijf zwaar gewond. HEVIGE KOUDE TE NEW YORK. Volgens een bericht uit New York is de tempe- rateur aldaar plotseling gedaald, zoodat de ther mometer thans 23 graden Celsius onder het vriespunt aanwijst. Tengevolge van de hevige koude zijn tal van menschen om het leven ge komen. MISDAAD EN HONGERSNOOD REGEEREN IN CENTRAAL CHINA. Omtrent den hongersnood in China wordt ge meld, dat op het oogenblik, op het schiereiland Sjantoeng door door gebrek aan de allernoodza kelijkste levensmiddelen meer personen omko men dan ooit vroeger bij een hongersnood. Onge veer 4 millioen personen zijn bedelaars gewor den, niet zoo zeer dloor de slechte opbrengst van den oogst dan wel dcor de plunderingen van de soldaten. Ouders verkoopen hun kinderen, om zich eenig voedsel te kunnen verschaffen. Tal van lieden trekken van plaats tot plaats om le bedelen en voeden zich met wortelen en boom schors. EEN HELDHAFTIGE LANDLOOPER. Een landlooper was dezer dagen op, weg naar Sheffield (Engeland) om werk to zoeken. Bij den tunnel van Hattersley nabij Miottram hoorde hij geroep van jongens op de spoorbaan hij zag een der jongens om hulp roepend, midden tusschen de rails staan. Bij het oversteken van de baan was een der voeten van den knaap beklemd ge raakt tusschen 'n dwarsligger en een stalen stang van een sein. Er was niets in de omgeving te vin den om den stang mee- te verwijderen. De land looper maakte de schoenveters van den jongen los, maar deze was niet in staat zijn voet vrij te krijgen. Aan het andere'einde van den tunnel klonk het fluiten van een trein, die met 'n snel heid van 90 km. per uur naderde. Een laatste po ging om hem te bevrijden mislukte. De landloo per draaide daarop den voet van den jongen om en deed hem plat op den spoorbaan liggen en om hem moed te geven Iggde hij zich naast hem neer Nauwelijks lag het tweetal tusschen de rails cf de trein reed over hen heen. Later stonden bei den ongedeerd op en slaagde men er in den knaap te bevrijden. Weenend omhelsde de moer der van den jongen den moedigen landlooper en er werd 'n inzameling voor hem gehouden. Hij weigerde zijn naam te noemen en ver dween in de richting der stad. AmxX, AC BOSKER's BOEKHANDEL, H.hoef. DOOPSGEZ. GEM. Woensdag 25 Jan. 8 uur Zusterkring. Donderdag 26 Jan. 8 uur H. hoef. Lezing Ds. van der Veen over „Homio Sum" van G. Ebers (een verhaal uit den eersten Christentijd.) MARKTBERICHTEN. EIERVEILING ALKMAAR, .1 Jan. 1928 Aanvoer 75000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 8,70 a 9 58-60 Kg. 9 k 9,40 60-62 Kg. 9.10 a 9,50 62-64 Kg. 9,70 a 10 Bruine 60-66 9.30 a 10 Kleine eieren 8,30 a 8,70. Aanvoer 300 Eend eieren. Prijs 9.10. ALKMAAR, 23 Jan. 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 42 vette koeien 175 a 300 2 vette kalve ren 125 a 200 Vette kalveren per Ned. pond 1,45 a 1,80 28 Nucht. kalveren (slacht) 6 a 28 636 Vette varkens (zware) ner ned. pond 0.60 a 0.64 Zouters per ned. pond 0.53 a 0.54 Opgave van de Directie der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 16 tot en met Zaterdag 21 Jan. 1928. Kippen la 2,75 Kuikens 0.75 a 3 Eenden 0.75 a 2 Konijnen 0.60 a 5 Kippeneieren (groothandel) per 100 stuks 8,25 a 9,25 Kippen eieren (kleinhandel) per 100 stuks 7 a 9.50 Fa- brieksboter le s. per half Kg. 1,05 1,15 Fa- brieksboter 2e s. per half Kg. 0.90 a 1 Boeren- boter le s. per half Kg. 1,10 k 1,20 Boerenbo- ter 2e s. per half Kg. 0.95 a 1,15 Slachtduiven 0.10 k 0,20 Jonge Kippen 2,25 a 3,50.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2