sneeuwstorm. Vier kinderen van een farmer uit Watertown waren Donderdagmorgen naar school gegaan, en de moeder, die bang was voor de ge volgen van den sneeuwstorm, die kort 11a hun vertrek was begonnen, besloot ze 's middags te gaan halen. Zij spanden twee paarden voor de sleede en reed naar de school die zij met veel moeite bereikte. Halverwege op weg naar huis konden moeder en kinderen niet verder komen zij stopten aan een boerderij om daar hun ver kleumde ledematen te warmen. In weerwil van protesten van de bewoners, wilde de vrouw na eenigen tijd de reis naar huis voortzetten. De paarden raakten echter het spoor bijster en wel dra zat de slede vast. Den geheelen nacht moesten de vrouw en haar kinderen in de onbeschutte slede ten prooi van den sneeuwstorm blijven. Den volgenden ochtend vond de vader, die hen was tegemoet gegaan, al len onder de sneeuw bedolven. >Twee der meisjes waren dood en de voeten van de vrouw en de beide overlevende kinderen zijn zoo vreeselijk be vroren, dat zij vermoedelijk geamputeerd moeten worden. WIERINGEN. (Nadruk verboden.) Geestelijke goederen VII. 14e eeuw. Het Hollandsche tijdperk. 1287 1574. Na de scheuring van Holland en Friesland ir de jaren 1284—1287, toen Wierinckland met zijn kern „Wiron" zóó zeer was afgenomen, dat alleen de heuvelrug, die als „Wiron in Wierinckland" stond aangeschreven, als een eiland, te midden ^eener onmetelijke watervlakte was overgebleven werd het door Florus V, onder den naam var „Het Eijland van Wieringhen" bij Holland inge lijfd. De begeving (tijdelijke schenking) van de gees telijke goederen in de landen „beweste Flita" door Willem, graaf van Vriesland, aan de St. Odolfus abdije van Stavoren, werd door Florus. met deze inlijving bij Holland, ongedaan gemaakt en aanstonds zouden de Abten van de Abdijen van Reinsburg en Egmond en de Hollandsche Rid derschap, „elck seijn deel" er van ontvanghen. Het eijland van Wieringhen dus onder de Graven van Holland. Wij gaan nog even terug naar den tijd van Florus III, die immers de eerste poging had ge daan om Texla en Wierinckland onder Holland te brengen. Wij weten dat zijne zonen Dirk en 'Willem, in het Reeckerwael elkander om deze bezittingen hebben bevochten, en hoe tenslotte Willem,als Graaf van Vriesland, Wierinckland weder onder Vriesland wist terug te brengen en het begaf aan de Abdije van St. Odolfus etc. Toen Dirk gestorven was (in 1203) zou zijne dochter Ada van Holland, hem als gravinne van Holland opvolgen, doch de Edelen wilden haar niet en riepen Willem uit als Grave v. Holland (en Vriesland). Ada werd het slachtoffer van haar recht op het graafschap. Zij werd op 18-jarigen leeftijd op Texla gevangen gezet en later naar 'Engeland gevoerd. Willem werd graaf van Holland, als Willem I stierf in 1223 en werd opgevolgd door Florus IV, vermoord in 1233, terwijl diens opvolger Wil lem II, in een slag tegen de Friesen bij Hcogwou- de in 1254 éenzelfde lot onderging. Diens zoon Florus V volgde hem op. Hij onderwierp de West Vriesen, met inbegrip van Wierinckland en werd in 1296 door eigen Edelen en Schildknapen even eens om het leven gebracht. Florus, zoo werd althans voorgegeven, had ve le vrouwen van „aedelijcke ghesslaghte mis- leijdt" en zoo kwam het dat zijne Ridders Ghe- rard van Velsen en Willem van Saenden met die van Teijlingen en van Alckemade en eenighen van andere „Aedelijcke gheslaghten zich heijme- lijck voornaemen om Florus te vermoorden. In 1296, toen hun plan volvoerd was geworden „spande eghter dat ghemeene volck zich saemen'" en swoeren den moordenaars van hunnen graaf te zullen dooden. De meesten echter wisten te ontkomen en zoo kwam het, dat de van Saendens op Wieringhen, waar de bevolking den vermoorden graaf minder goed gezind was, een schuilplaats vonden. Jan I volgde Florus op, doch deze stierf, in 1299, zonder nakomelingen en een lid van het Henegouwsche huis werd graaf van Holland «onder den naam van Jan II. Ook deze regeerde slechts 4 jaren en in 1304 kwam Willem III, ook genaamd Willem de Goede, aan het bewind. Willem was de eerste, die de vrede lusschcn de Kennemers en de West-Vriesen heeft trach ten te bewerken. Hij deed ingrijpen waar het plaatselijk gezag, de door de bevolking, opge brachte middelen ten eigen bate trachtte aan te wenden. Hij hielp de kerkelijke overheid, de in verval geraakte parochiën te herstellen en ontlastte de ze van het burgelijk gezag, waarmede de kerk sinds eeuwen belast was geweest. Hij stelde daartoe een Baljuwschap, Schoutambt in en stelde een Rentmeester en een Pluimgraaf (over de vogelarijen) aan. Het geslacht „van Saenden, heer van Saende- ren, (van de Zaanstreek) was, nadat een hunner had deelgenomen aan de mo«ord op Florus V, uit Saenderen verdreven en hunne bezittingen, waaronder een reeks door hun gestichte waran den en eendenkooien, waren verbeurd verklaard en in 1296 aan de „Graveleijcken taefel" gecko- men" Den van Saenden's, «uitgeweken naar het Noor den, werd den misdaad door een hunner op Flo- rusV bedreven vergeven en Ridder Willem kreeg het Schoutambt van Wieringhen en 11a hem kwam Ridder Jan van Alckemaede, getrouwd met Willem's zuster vrouwe Machield van Saen den. Na Jan komt Gherard en 11a Gherard komt JFlorus van Alckemaede. Ook de neven Jan van Rletweijck, getrouwd met vrouwe Genoveva van IPoelenberg en Albrecht van Egmond bekomen jhet Schoutambt van Waeringhen. Zij voerden het wapen met de drie eendganzen en legden, even als voorheen in Saenden, op Wieringhen „die eendenkooijen" aan. Het wapen staat nog gebeiteld op den steen van Pieter Albrechts van Wieringhen, Schout. Baljuw en Dijckgraef, gestorven 19 Mei 1643. (Deze steen ligt midden tegen het doophek in de Herv. kerk te Hippolytushoef.) Wij komen later, bij de voortzetting van onze algemeene beschrijving, «op de Ridderschap van Saenden en cons. terug. Wieringhen onder Kennemerrecht en bestuurd door de Ridderschap van Saenden, van Alcke-« made, van Rietweijck en van Eghmond. Vóór dat Willem III het Schoutambt instelde, was de bevolking van Wieringhen maar weinig ingenomen met het nieuwe bewind. Het Kennemerrecht, waaronder het in 1287 gesteld was, bracht het onder zware lasten, ter wijl alles en ieder, met eenig „reght" bekleed, maar „rechtertje" speelde en naar willekeur meestal ten eigen bate, bceton oplag of „afkoo- pen" toelieten die aanleiding gaven tot groote ontevredenheid. Willem maakte bij schreijven van Maiavond 1322 aan dezen toestand een einde. O.J.B. (Wordt vervolgd.1 BINNENL. NIEUWS. DE „FRIESLAND" UIT HET IJS. Uit Lemmer wordt gemeld dat gistermiddag de „Friesland" met den ijsbreker „Daniël Goed koop" uit het ijs is bevrijd. De „Friesland" is in de richting Stavoren vertrokken de „Ika Goed koop" en de „Daniël Goedkoop" zijn naar Amster dam vertrokken. De verloren gewaande ijsvlet van kapt. Door man van de salonboot „Holland" is terecht. Zij en de mannen, die haar Zondagmorgen van Lemmer over het ijs naar de beknelde „Friesland" brachten, werden bij aankomst te omstreeks half twee in den middag aan boord van dat schip ge bracht engehouden. To'en de ijsvlet naderde, kwam namelijk ook juist de sleepboot „Ika Goedkoop" ter ontzetting van de Friesland en de Daniël Goedkoop opdagen. De heer A. van der Zee, chef van den techni- schen dienst van de stoomvaartmij. Verschuren en Co., die zich aan boord van de „Friesland" be vond, wilde de moedige mannen, die met de vlet kwamen, niet wederom blootstellen aan de geva ren van een nieuwen ijstocht en dus beval hij aan boord te blijven. Met de „Friesland" voeren de mannen nu gis teren naar Stavoren. EENDENKOOIEN. De Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw heeft nader bepaalt, dat in het geheele Rijk het vangen van smienten, pijlstaarten, talingen en slobeenden, door middel van eendenkooien en netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, alsnog zal zijn toegestaan tot 4 Maart a.s. INBRAAK BIJ EEN GOUDSMID. Het slachtoffer was niet verzekerd. ^Te Hengelo is Zondagnacht ingebroken in den goudsmidwinkel Ier Van Wezel. Vermist worden onder meer twintig gouden heerenhorlo- ges, twintig idem dameshorloges, veertig zilve ren heerenhorloges, zeventig gouden ringen, 12 damesringen met bri'lanten, honderd fantasie damesringen, samen voor ongeveer vijfduiz-:nd gulden. De dieven zijn door een valraam binnen gekomen. De firma is niet tegen inbraak verze kerd. WERKSTAKING. Er is een werkstaking uitgebroken onder onge veer honderd werkloozen, die bij de werken aan de gemeentewaterleiding te Middelburg te werk waren gesteld. De oorzaak is een loongeschil. JONGENSTWIST. Twee slachtoffers van minnenijd. Zondagavond zijn te Tiel gevankelijk binnen gebracht en heden na verhoer door den rechter commissaris in het Huis van Bewaring opgeslo ten twee jongens van 16 en 19 jaar uit Tienhoven gemeente Ameiden verdacht van mishandeling van twee jongens uit Leerbroek. Een van dezen werd met een messteek in de buik in hoogst be- denkelijken toestand in een ziekenhuis te Go- rinchem opgenomen. De ander kreeg een steek in den rug. De mishandeling heeft plaats gehad ein der een algemeene vechtpartij, waarvan vermoe delijk minnenijd de oorzaak was. VOOR VADER'S VERJAARDAG. Hoe Marietje aan geld voor een cadeautje kwam. Vrijdagavond kwam een man op het politiebu reau te Deventer vertellen, dat zijn twaalfjarig dochtertje was overweldigd en dat hij haar geven den had op den zolder met vastgebonden handen en een doek «om den mond gebonden. En Marietje deed het volgende verhaal, bevend en trillend als een espenblad. In den midda, toen ze alleen thuis was, kwam er een man aan de deur. Die gaf haar een slag op het hoofd en verder wist ze niets meer. Zei kwam pas bij boven op den zolder. Politie-rechercheurs onderzochten en bevon den, dat laden van kasten waren opengebroken Een bedrag van 7,50 werd vermist. Maar politie-ervaring leert, dat kinderen gemak kelijk fantaseeren. Marietje werd dus a faire genomen en jawel, ze kwam ten slotte tot een bekentenis, meldt de „Msb." Ze had alles gejokt en het geld zelf gestolen. Want, vader was jarig en ze had eenigen tijd geleden, toen vader zoo lief voor haar was, hem voor zijn verjaardag een horloge beloofd. Ze zou er voor sparen, doch daar was niets van geko men. Maar het horloge had ze gekocht van die weggenomen drie rijksdaalders. En vcor zich zelf had ze er ook een pop van gekocht. FRIESCHE KOMKOMMERS. De groentekweekers uit verschillende dorpen van Noord-Oostelijk Friesland (Gorredijk, Ber- gum, Huizum, Oudwoude en Nes), die tezamen ongeveer 5600 ramen voor komkommerkweek hebben geserveerd, hebben op initiatief van den Rijkstuinbouwconsulent-te Leeuwarden besloten tot gecombineerden verkoop on verzending naar Duitschland. De komko-mmers zullen te Buiten post worden ingepakt en van daar verzonden. GOED AFGELOOPEN. Vrachtauto met twaalf menschen gekanteld In den nacht van Zaterdag op Zondag maakte de chauffeur van een vrachtauto, beladen met huisraad, van Heerlerheide op weg naar Amster dam, nabij Veenendaal, de juiste richting kwijt. Dit bemerkte hij echter pas, toen de auto reeds boven de sluizen was van het fort „De Roode Haan". De chauffeur durfde toen niet verder do-orrijdon en zette de wagen voorzichtig achter uit, met het gevolg dat deze van het hooge talud van den weg gleed. De wagen kantelde en bleef juist op den kant van 't diepe kanaal liggen. De voorin zittende personen wisten zich door het stukslaan der voorruit te bevrijden. De in de auto zittende personen waren eveneens spoedig naar buiten geklauterd, toen bemerkt werd dat twee van de zeven kinderen te water waren ge raakt. Dcior snel ingrijpen wist men de twee kin deren spoedig op het droge te krijgen. In het geheel zaten twaalf personen in de au to en spoedig bleek, dat n«og één kind vermist werd. Na lang zoeken in den donkeren nacht, vond men den kleinen peuter onder het versprei de huisraad, aan den kant van 't water rustig slapende. Per auto werd de familie naar Amsterdam o- vergebracht. De vrachtauto is later opgetakeld en kon tegen half twaalf de reis naar de hoofdstad des lands voortz«etten. De materieele schade aan auto en huisraad was gering. BRIEF van HARM aan TEUN Wieringen, datum postmerk. Waarde Teun 'k hew Zundagevend 'n snoepreisje na r jullie Polder maakt. Ik deel je dut geheim mee, in de hoop, dat je het aan Trui nooit zei vertelle, want as ze 't an de weet kwam, nou jong, den stong Wiering in de brangd. 'n Paar lollige snuiters wouë me met de auto mee hewwe naar Veerburg, want deer was ge maskerd bal; nou ik zeg, vooruit, 'n mensch leel't maar iens Wel man, wel man, wat hew ik 'n schik had én die vrouwkes dangse in heur rari- teitenpak, én de manne glure of ze ok het snoetje ontdekke konne!! Nou, nou, mooi, wat 'n spul 't Meeste had ik m'n draoi in 'n veugeleschrik! Krek 't ding uut mien tuun, 'n Paar keer was ik er alders op of stapt en had ik met 't topke van mien vinger an die stieve erme voeld, maar veer der dorst ik niet te gaan. 't Bleek later maar goed pk, want ik z>ou m'n vingers brangd hewwe. 't Was jandoppie de vrouw van veldwachter Teute- ling. Kon ik dat ruke Maar de jurrie had ok 'n baantje, om te zeggen, wie nou 't mooiste rariteitenpakje an had. En toch zag ik er 'n paar, met hoofde rood as biet, die vast jajoersch ware en de pé in hadde,, dat ze o«k niet op het „jurrie-bankje zitten mochte. Wie ok zoo'n beetje op avontuur uut was, die smid uut de benedenbuurt bij jullie, zien naam hen ik vergeten; maar die tuurde en gluurde, en op iens had ie sjansch; 'n masker met lange vlech te en 'n jurk an, weer allegaar sukerdeballetjes an hinge, knikte naar 'm. De smid kreeg 't beet, hield 'r in de gate; ze knikte n«og 's en de smid was verloren en maakte allerlei verliefde maneu- (Vels. Maar hij schrok zich later half lam, toen ze 't masker ofdeed en hij zag, dat 't zijn eigen wijfie was. Sam, Wim en „Heinekes" zatten met 't hoofd in de veere en hielden er bepaald 'n speciale kuiten- sttudie op na, om te gissen wie de schoone eigena res was. Later moste ze bekenne, dat ze zich me nigmaal hadden verkeken. Maar, dat ken al legaar niks bomme, lollig was het er, op dat ge maskerde bal. Zeg Teun, de geheime, die ik jou nou verteld hew, die hou je wel voer je eiges, hé? N«ou, tot ziens, je vriend HARM. PROVINCIAAL NIEUWS. CASTRICUM. Zondagochtend te ongeveer 10)4 uur is op den Rijksweg alhier even voorbij de splitsing Burg. Mooijstraat en Overtoom een uit de richting Beverwijk komende fordpersonenauto gereden op een stilstaanden zich rechts van den weg bevindende fordauto. De eigenaar bestuurder van de aanrijdende auto had meer aandacht geschonken aan het publiek, komende uit de Burg. M'0«oij straat en bemerkte te laat den stilstaanden auto, waarin gelukkig niemand zat. Door den schok vloog de aangereden wagen te gen den voorgevel van den winkel van den heer C. alhier. De bestuurder gooide toen zijn stuur om en voordat hij den wagen stil had, zat hij boven op de benzinepomp van den rijwielhande laar Gorter alhier, welke erg gehavend werd. Het 9lechtst was echter de wagen, waarmede de aan rijding plaats had, er aan toe. Het geheele voor stel was ontzet en kon de wagen dan ook niet van zijn plaats krijgen. De andere wagen kon op eigen gelegenheid nog naar de garage worden gebrachl Persoonlijke «ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De bestuurder R. Odinot uit Amsterdam on zijn mede-inzittenden kwamen met den schrik vrij. Deze bekende openlijk, dat het ongeluk aan zijn schuld was te wijten. De andere wagen be hoorde waarschijnlijk aan iemand uit Alkmaar, die even ijb een winkelier alhier binnen was. ANNA PAULOWNA. De <o«rchest-vereeniging A.P., directeur de heer G. A. Snaphaan, had Zondag 'n succesavond in Veerburg. Het iin grooten getale opgekomen pu bliek gaf blijk het werk van 't orchest te waardee- ren. En zeer zeker, de vereeniging heeft dat met de wijze, waarop zij de respectievelijke nummers uitvoerde, wél verdiend. Na 'n opgewekte marsch gaf 't orchest al dadelijk 'n indruk van zijn kun nen met de ouverture „Die Nurnberger Puppe En dan die moeilijke en toch zoo schoon weerge geven fantaisie uit Faust Het daverend applaus getuigde hoe het publiek genoot Ook La Serenata (voor 2 violen en piano) wil len we extra noemen. Welk 'n genot voor de hO'Orders, zulke muziek. Voorzeker, „A.P." en de directeur mogen met trotsch op dezen welgeslaag den avond terugzien. Na afloop werd 'n gemaskerd bal gehouden, waaraan niet minder dan 65 gemaskerden deelna men. Gelukkig voor de j«ury, dat er 'n 20-tal prij zen beschikbaar was, want ze had 'n zware taak om uit al die mooi uitgedachtte oostumes uit te maken, welke bekroningen toekwamen Eén ding moet ons van 't hart. Al was naar on ze meening de beoordeeling van de jury goed en kwamen de prijzen op de juiste plaats, toch had den wij, en velen met ons, gaarne gezien, dat 'n jury van buiten was benoemd. Al heeft deze jur> «onpartijdig geoordeeld, en wij stellen op den voor grond, daarvan zijn wij overtuigd, toch kan zulk 'n beoordeeling van 'n plaatselijke jury napraat krijgen, vooral als familie of kennissen 'n prijs wordt toegekend, ook al is het recht gegaan. 'n Jury van buiten staat natuurlijk geheel vrij. Het gaf 'n gezellig aanzien, al die gemasker den. Echter duurde de tijd tot demascé veel te lang. Drie uren moest 't publiek toekijken voor 't eigenlijke hal kon beginnen. In het midden der vorige week is het werk manshuisje bij de boerenhofstede, eigendom van den heer Metselaar, aan de Kneeskade en be woond door den heer Bakker, to«t den grond afge brand. De motorbrandspuit, die nog was uitge rukt, kon geen hulp meer verleenen. Daar 't vuur werd aangewakkerd djoor den hevigen wind, lag alles in '11 «ommezien tegen den grond en viel er niets te redden. Zaterdag hield de moderne landarbeiders- bond Afd. Anna Paulowna 'n feestavond in de zaal van den heer Jb. Borst, Breezand. De opkomst was naar omstandigheden bevredi gend te noemen. Na het hartelijk welkom van den voorzitter liet de zangvereeniging „De stem des Volks" zich lictoren en gaf twee liederen ten beste. Daarop mochten we hooren de rede van den heer W. Hoogerhuis van Utrecht, die op soms „zeer platte wijze" zijn onderwerp omtrent or ganisatie uiteenzette. Zijn gedachtengang sloeg bij de aanwezigen in Om het kluchtspel „Filmmaniakken werd ge gierd van het begin tot het einde. Vooral Slok de landlooper en Zwijntje de inbreker droegen tot 't lachsucces bij. Miss Bella Blackhead was ook lang niet mis. 'n Extra pluimpje voor 't weerge ven van deze moeilijke nol. Dit stuk, waar eigenlijk weinig inzit, werd cp vlotte wijze gespeeld en behaalde veel succes. Bij de sluiting dankte voorzitter allen, die aan 't welslagen hadden medegewerkt en maakte te vens bekend, dat „Filmmaniakken nogmaals door deze vereeniging zal worden opgevoerd. Een gezellig dansie was het slot. EEN ONDERZEEëR VERMIST. Bij 'n hevigen storm zoekgeraakt 1 Uit Washington (Amerika) wordt gemeld: De onderzeeër S 3 is tijdens een hevigen storm van een eskader op weg van Hampton Roads naar Guantanamo op Cuba, afgeraakt. Sedert Zaterdag heeft men er niets meer van vernomen. Onderzeeërs en andere vaartuigen zee ken de omgeving af. De S 3 is 'n zusterschip van de S 4, die onlangs verloren ging. DOOPSGEZINDE GEM. Donderdag 2 Febr. a.s. half acht Avomdpreek Ds. Van der Veen. Zondag a.s. wegens vacaturebeurt geen dienst. SPORT. haar 11e comp. wedstrijd onder leiding van scheidsrechter Steinman. J.V.C. brengt de bal aan het rollen en al spoedig merken wij dat de S.-ers de meerdere in het veld zijn. S. is dan ook voortdurend in den aanval, doch door slecht combineeren stranden vele aanvhllen op de i.- verdediging en haar kranigen keeper. (Toch weet S. nog voor rust de stand op 2—0 te brengen. Na de thee zijn de S.-'ers beter op dreef en de tweede helft is dan ook nog geen 5 min. oud o«f no. 3 verdwijnt in het J.-doel. De J.V.C.-'ers wer ken en zwoegen echter allen even hard doch hebben echter schijn van kans. S. weet zelfs door middel van Kroon en Slikker haar voorsprong te vergrooten tot 50. J. ligt het enkel op verdedi gen toe, doch zij kunnen niet voorkomen dat onze „Kroon" met een pracht kopbal van links het half dozijn weet vol te maken. De kans op het a.s. kampioenschap wordt vcor Succes hoe langer hoe mooier, temeer daar haar gevaarlijkste' concurrent, Helder V Zondag door Wieringerwaard is geklopt met 5m4. Succes II verloor natuurlijk weer en werd met een 3—1 nederlaag van Breezand II naar huis gezonden. KSMESiNTE W1EH1NGLN. - Die zijn vroeg Bij den veehouder M. Heij- blok te Oosterland dartelen reeds twee lamme ren in de weide. Wij hopen, dat ze de voorboden zijn van 'n zacht voorjaarsweertje. —De uitvoering van de muziekvereeniging A- pollo, Zondag j.1. in de zaal van Koster te Ooster land gehouden, mag zeer goed geslaagd heeten. De overvolle zaal getuigde van belangstelling in datgene, wat het programma aanbood. De stilte en aandacht en het telkens herhaald applaus was wel 'n blijk, dat zoowel de muziek als het tooneelstuk in de smaak vielen. 'n Gezellig bal was het besluit van den avond. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING ALKMAAR, 28 Jan. 1928. Aanvoer 97000 Kipeieren. Prijzen 56—58 Kg. 7,70 a 8 58—60 Kg. 7,80 8,20 60—62 Kg. 8 a 8,50 62—64 Kg. 8,50 k 8,70 Bruine 60— 66 Kg. 8,30 a 8,60 Kleine eieren 7 7.10 Aan voer 1000 Eendeieren. Prijs 8,70. Opgave van de Directie der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 23 tot en met Zaterdag 28 Jan. 1928. Kippen 1 a 2,75 Kuikens 0.75 k 3 Eenden 0.75 a 2 Konijnen 0.40 a 4 Kippeneieren (groothandel) per 100 stuks 7,25 k 8,25 Kippen eieren (kleinhandel) per 100 stuks f 6 k 8,25 Fa- brieksboter le s. per half Kg. 1,10 k 1,20 Fa- hrieksboter 2e s. per half Kg. 0.95 k 1,05 Boe- renboter le s. per half Kg. 1,10 a 1,20 Boeren- boter 2e s. per half Kg. 0.95 1,05 Jonge kip pen 1,75 a 3,25 Slachtduiven 0.071/» k 0.20. ALKMAAR, 30 Jan. 1928. Op de heden geh«ou - den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 42 Vette Koeien 180 a 380 5 Vette kalveren 80 a 150 Vette kalveren per ned. pond 1,45 1,70 66 Nucht. kalveren 6 a 24 673 Vette varkens (zware) per ned. pond 60—64 rent Zou- #ers per ned. pond 0.55.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2