de aandacht voor een niet geheel gewone zaak. Toen spr. vanmorgen in een boekje met fraaie foto's een prachtig overzicht kreeg van de Zui derzeewerken en de verbindingsdijk naar Wie- ringen overreed, maakte dat op hem een gewel digen indruk. Millioenen kosten die werken, maar men heeft er althans iets voor. Toen Minister Lely zijn voorstel tot droogma king indiende werd hem in de Tweede Kamer gevraagd vertel ons, kunnen er voordeelen ge haald worden En hij antwoordde natuurlijk, \oordeelen voor de landboujw, prachtige lan douwen En toen weer werd gevraagd vertel ons, de menschen, die er nu hun brood verdie nen, wordt daar dan voor gezorgd en hij zei natuurlijk, aan dit mooie werk mag geen smetje klevenEn nu, nu de werken reeds lang aan de gang zijn laat men de visschers in de misère zitten. Er kleeft thans aan de Zuiderzeewerken geen smetje, neen, er kleeft /;n vuile groote mod dervlek aan De regeering doet, of ze van niets weetJonge menschen moeten maar uittrekken de oude moeten maar uitsterven Als'men de steunwet zoo leest, dan worden ei heel wat mogelijkheden in geopperd, dat de visschers tenminste niet in geheele armoede zouden vervallen. Toen het ontwerp in de Tweede Kamer kwam ter beoordeeling, zag '1 er nog heel wat slechter uit als nu. Er stond tel kens in.: de minister kan dit, de minister kar kaf/.., maar toen heeft het Centraal Comité d< Kamerleden ingelicht, dat 't moet zijn de mi nister zal dit, de minister zal dat En het i: dan ook in dien zin gewijzigd. Doch het is bespottelijk, hoe de regeering mei die wet solt. Spr. noemt voorbeelden b.v. hoe een jongen op rijkskosten een landbcxuwcursus dacht te volgen. Wat kon hij krijgen Zijn reis geld, om ééns per jaar naar huis te gaan en ook een pilo-broek Van de ambtenaren ja, is die wet 'n opkomst Lijsten en nog eens lijsten invullen, Evi en Aa fie wordt den visschers afgevraagd „is 't huis waarin je woont, van jou Hoeveel kinderen hoeveel dochters Is er soms ook 'n meisje bi dat 2 of 3 gulden in de week verdiend enz. enz., En 't slot is, dat de visscher var al die romslomp niks beter wordt en niks krijgt „Wat er gebeuren moet roept spr. uit. Een actie beginnen, en je niet langer voor dei gek lat»en houden. Een flinke actie en in Dot Haag een flinke slag op de ta'fel. „Waar we aan toe zijn V\ e moeten in Der Haag een vergadering hebben, en laten blijke» hoe wij gedupeerd zijn En nu moet u, aldus spr., hedenavond me uwe meeningen voor den dag komen niet éér maar misschien 25 eischen zullen zullen we dar hooren. Dat is goed Zeg thans, wat moet hie' op Wieringen gebeuren dat en dat hebben w hier noodig, dat en dat wil men op Wieringen. Tot heden werden de visschers met 'n kluitje in 't riet gestuurd. Wel werden lijsten door i ingevuld, aldus spr., die allemaal naar Dei Haag moesten worden gezonden. En als u dal iets zou hebben verzwegen, 'n eigen huis <of zoo iets, dan wisten ze dat op 't Gemeentehuis e1 wel op te zetten en dankwam 'n mijnheer vai de Generale commissie neg eens vragen of j< dat en dat wel goed had ingevuld. Wat is vai dat alles terechtgekomen De „Credietverleeningen", dat was iets moois En spr. haalde 'n voorbeeld aan, hoe 'n Huize1 visscher, die 'n crediet had gehad, met zijn zooi verongelukte, de weduwe zonder inkomsten ach terlatende. Wat deed de regeering. Die deed d schuit verkoopen, om 't verleende crediet er a te houden. Ja, de credietwet bevat 2 artikelen hoe 't kar worden verstrekt, maar wel 15 a 16 artikelen hoe 't moet worden teruggehaald. Gaat 't nie goedschiks, dan komt de deurwaarder om j boeltje te verkoopen. Om die manier gaat 't ook niet. 't Visschers bedrijf is immers niet meer credietwaardig, da' gaat naar den grond, en vooral geen crediet te gen procenten. Vergoeding voor de schade, dat moet er ko men En nu zou men zeggen 'n ad vocaal nemen, die zal 't wel voor elkaar krijgen Gij vischt wel in de Zuiderzee, doch er is geer stukje uw eigendom. De regeering heeft rechf om te doen met die zee wat zij wil. Doch hier is het zedelijk recht De stoere vis- scherman komt toe, waar hij door 's lands toe doen in nood verkeert, een behoorlijke af rek e - ning van de regeering te erlangen. Dat is uw ze delijk recht. Daarop moet worden aangestuurd Maar u aanwezigen, aldus spr., treft een hee* groot verwijt. Inplaats van de eerste, had deze- vergadering van u, als kerels die staan vooi hun vrouw en kinderen, de 25ste moeten zijn Maar het is eenigszins begrijpelijkdoor de schandelijke behandeling wordt men afgestompt Echter, er moet actie komen. Spr. wil nog iets zeggen'. Er is een zeker soort menschen, dat ook heel slecht heeft gehad. De proletariërs me: de hoed op, de onderwijzers. Ze hadden 'n hoofd met geleerdheid, maar 'n portemonnaie met niks. Men vertelt van 'n onderwijzer in dien tijd die slecht naar de W. C. ging. Hij ging naai* der dokter, die hem 'ndrankje gaf. Maar 't hielp niel en iedere keer kwam hij voor den kwaal bij dei dokter terug. Ten slotte vroeg de dokter hem „maar wat doet U eigenlijk voor de kost - Onderwijzer, dokter Toen zei de geneesheer „Nu ben ik er achter Hier man, heb je twee rijksdaalders en ga nu eerst eens eten Maar de onderwijzers hebben trots hun armo< de niet stil gezeten zij hebben met eendrachtige samenwerking actie gevoerd voor hun bestaar en 'n groote mooie taak volbracht. Ook voor den visscherman moet de tijd ko toen, dat hij zegt „we hebben 'n moeilijken lij- gehad, maar we hebben overwonnen Wil mei echter wat bereiken, dan moet hard afgemaak worden. Deze wet is niets hoe gauwer 't dim; onderstboven gaat, hoe beter. Er wordt bij rijk met millioenen gesmeten. Is 't geen schan de dat de visscherman geen halve cent los kar krijgen Laat men die geheele poppenkast var ambtenaren en commissies opheffen. Die heb - ben al 'n som geld gekost, dat je haren er van ten berge zouden rijzen. Er is 'n groote fout bij de regeering. Ze den ken, dat jelui bedelaars zijt, die vragen om een aalmoes. Dat jelui kunnen worden geholpen met 50 in 't jaar, pilo-broeken en 'n vrij reisje het is 'n soort armenverzorging. N<>g enkele voorbeelden haalt spr. dan aan, hoe visschers door sommige burgemeesters wer den afgescheept, en een zelfs aan 't baantje van harmonicaspeler kon worden geholpen. Zooiets is 'n groote onredelijkheid en spr. doet ten slotte nogmaals een beroep op de ver gadering, om ferm uit de hoek te komen en het Centraal Cmité te steunen in zijn actie. (Appl.) Ook de voorz. wekt nogmaals de aanwezigen op te zeggen, wat men op zijn hart heeft. De Heer Jac. Kaptein zegt het met den heer Staalman eens te zijn. Er moet actie gevoerd Worden. Er zijn hier drie catagoriën in de vis- schersbevolking de jongelingen, die in de ge legenheid moeten worden gesteld zich in 'n an der bedrijf b.v. industrie of landbouw te kunnen bekwamen de visschers van middelbaren lA£ tijd, die men hun materiaal dient te vergoeden en dient voort te helpen om iets anders te be ginnen de ouderen, die in geen ander bedrijf meer kunnen worden geplaatst en dus een rus- tigen ouden dag dient te verzekeren. Dit is de plicht die de regeering heeft te deen en hij hoopt, dat de verduisterde hemel voer de vis schersbevolking eenmaal weer zal opklaren. De Heer M. Kooaj is van meening, dat het gros der aanwezigen 't wel met den heer Staalman eens zal zijn er is aan zijn woorden weinig toe te voegen. Negen jaren is aan de schadevergoe- dingwet gewerkt niets is er van terecht geko - men. Spr. hoopt, dat men nog weer niet 9 jaar zal werk hebben om de wet te wijzigen. Laten we zoo gauw mogelijk naar Den Haag gaan, het is noodig De Heeren Tj. Wigbout en L. Wig bout ach ten gewenscht, dat de regeering schuit en net ten vergoed en pensioen voor de oudste vis schers. Ook de Heer J. Lont J.Gz. spreekt in dien zin, 'n Rechtmatige vergoeding voor het inventaris, 'n onbezorgden ouden dag voor de op jaren zijn de visschers en wij jongeren, aldus spr. wij hebben de kracht om de armen uit de mouw te steken en op andere wijze ons brood te verdie- hen. De voorzitter uitte ook zijn persoonlijke mee ning als de regeering nu eens gaf, behalve dc vergoeding voor schuit en netten, aan visschers van 18 tot 20 jaar 400 ineens aan die van 20 tot 30 jaar 600 aan die van 30 tot 40 800 en aan die van 40 tot 50 1000, en dan aan de ou dere visschers een pensioentje. De Heer Oden acht het gewenscht, dat vis schers in de gelegenheid wrorden gesteld in an der bedrijf te beginnen met financieele hulp van de regeering hun 'n crediet verstrekt, liefst renteloos. De Heer S. de Vries Pz. is het met den heer Oden eens aan 4 of 500 heeft 'n visscher niets: niet de boer op, of bakschipper worden vcor 'n paar maanden, doch een flink crediet van dc regeering, opdat zij 'n onafhankelijk bestaan kunnen vinden, daar moet 't heen. De heer K. Keuris van Van Ewijcksluis had ook de zelfde gedachte als de heeren Oden en de Vries. Echter, hij zou 'n lijn willen trekken, om trent de rente van 't te verleenen crediet. Eer norm sieüen, b. v. die met 'n crediet van de regeering 'n bedrijf uitoefent, en dat bedriji werpt dan méér als f1200 zuiver inkomen af, dat dan de regeering 'n billijke rente kan erlangen van liet verleende crediet. Beneden 'n inkomen van f1200 zou 't credeit dus renteloos moeten blijven. De heer Kalsbeek wenscht in het midden te brengen, dat die credietaanvraagbeweging wei nig vruchtdragend zal zijn. Hij heeft daar on dervinding van. Spr. heeft indertijd 'n rijkscre diet aangevraagd, omdat hij door de Zuiderzee werken zijn bedrijf moest verplaatsen. Hij kon dit wel krijgen, doch tegen 5Vè proc. rente. Da is dus lang niet renteloos en spr. gelooft, dat 't ook den visschers op die manier weinig zal ba ten. Nog vele aanwezigen uitten hun meening, zo< dat de vergadering, na gesloten te zijn, nog maals door voorzitter werd geopen. Ten slotte gaven 55 visschers zich op om aar de betooging te Den Haag deel te nemen. Beslo ten werd, dat elk lid f2.50 in de kosten zal bij dragen. Daarna werd de vergadering door den voorzit ter, met 'n woord van dank aan de sprekers er aan de verdere aanwezigen voor de genomen be sluiten, gesloten. (Men kon aan de vergadering bemerken, dat er een zeer verbitterde geest onder de visscher. heerscht tegen de regeering over de onheuschc behandeling, en dat de tijd er is. dat 'n ernstige actie zal worden begonnen. BURGERLIJKE STAND der gemeente WIERINGEN over Januari 1928 Geboren Feintje, d. v. H. Boven en W. Louis- Adriaantje, d.v. V. Koorn en E. de Wit Willenr Pieter, z. v. P. Hermans en A. Bakker Albertje d. v. A. ten Caat en A. Pathuis Geertruida, d.v. C. Govaerts en L. Enkt Catharina, d. v. F. E J. Kiela en D. Boersen Jan Christiaan Fran ciscus, z. v. J. Koops en M. C. Hille Anna, d. v J. Stadig en M. Halfweeg Grietje, d. v. J. Ren gers en J. Ottens Neeltje, d. v .P. C. Lont en Tr. Klein. Ondertrouwd S. Kieft en A. Staal C. Wieg man en A. J. Brandt. Overleden Harmanna ten Caat, oud 2 jaren, d. v. A. ten Caat en A. Pathuis E. Gorter, -oud 88 jaren, weduwn. van M. A. van Keulen J. Mulder, oud 51 jaren, echtgen. van G. Takie's N. Halfweeg, oud 51 jaren. Het aantal ingeschrevenen dezer gemeente voor de lichting 1929 bedraagt 36. Lijst van ingekomen personen gedurende Ja nuari 1928 G. van Wanrooij van Oosterhout M. Kuiper van Alkmaar Wed. F. Taai en ge zin van Wildervank M. Nonold van Alkmaar T. Molenaar van Anna Paulowna Joh. Eisen- ga en gezin van Emmen H. G. Arndtz van Schaesberg H. Luttje van Vlagtwedde P. C. Gutter van Medemblik N. A. Moeliker van Ttoolen W. F. Bonardt van Delft L. Kasje van Idaarderadeel D. Taai-Tuin van Oude-Pekela L. Th. Gerard van Hengelo V. H. Driessen en echtgenoote van 's-Gravenhage K. G. Bakker en gjezin van SliedrechtC. de Waard en gezin van Anna Paulowna S. Kieft van Zuid- en Noiprdschermer J. F. Truiman van Wieringer- waard A. G. Menke van Edam. Afgeschreven personen J. Schepers en gezin naar Emmen C. M. Laaper naar Amsterdam. RIJKSTELEFOONDIENST kantoor H.-hoef. Aanvullingen en wijzigingen in de naamlijst voor den telefoondienst. Nieuwe aansluiting No. 9 A. Veltman, garage Elftstraat 3 A, Hippo lytushoef. Wijzigingen No. 31. H. Piccardt, Daarvoor in de plaats te zetten R. J. de Groot, Arts. HET SUCCES van de MANDOLINE - CLUB „OEFENING KWEEKT KUNST We konden het haast niet gelooven „het mandoline koor heeft Zondag op het concours twee eerste prijzen behaald: 'n eerste in de der de afdeeling en de eerste prijs in de eere-wed strijd Van de 22 corpsen, in deze afdeeling uit komende, had „Oefening Kweekt Kunst" op één na, het hoogst aantal punten, ..480. ..En de vereeniging kreeg 'n dankbaar applaus van het publiek en 'n compliment van de jury Ook wij kunnen O.K.K. ons compliment niet onthouden en niet nalaten onze bewondering uit te spreken jegens den ijverigen directeur, den heer Jongkind en de leden over zulk 'n prestatie. Maar voor zulk 'n corps moet 'n vaandel zijn Waar moet het anders de behaalde lauweren aanhechten Aan het werk dus burgerij O.K.K. is het waard. Die wat verdiend, moet wat hebben DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 9 Febr. 8 uur Verhalen uit het Kinderleven door verschillende schrijvers, vcor te lezen door Ds. Van der Veen. Vrijdag 10 Febr. half acht Bijeenkomst van den jongerenkring en de oudste leering-klasse. Liichtbeelden, voordrachten enz. BINNENL. NIEUWS. DE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Lezingen van dr. Lely in Amerika. Op uitnoodiging van de NetherlandAmerica Foundation zal dr. C. Lely, oud-minister van Waterstaat en voorzitter van den Zuiderzeeraad zich op 22 dezer per s.s. „Rijndam" naar de Vereenigde Staten begeven, teneinde in verschil lende plaatsen lezingen te houden over de ai- sluiting en droogmaking van de Zuiderzee. DE VROUW, DIE HAAR GEBIT NIET BETAALDE. 't Kan soms raar gaan in de wereld. Er zijn vele vreemde menschen die vreemde dingen doen in 't eene -opzicht zeer snugger zijn en in 't andere zich laten overtroeven door iemand die even uitgeslapen is als zij Als voorbeeld vertelt het D. v. N. Br. het vol gende, dat historisch is. Er was een vrouw, die er liefhebberij in had overal inkoenpen te doen zonder contant te be talen en daarna de verkoopers naar hun centen te laten fluiten. Dit komt echter dagelijks voor. Maar wat niet altijd voorkomt is dit Diezelfde vrouw had slechte tanden en liet izich een gebit maken. De tandarts stuurde haar de rekening, doch van betalen kwam niets, de patiënte vergat 't eenvoudig. Totdat op 'n goeden dag het mensch last van dr. gebit kreeg en dies o sanc ta simplicitus naar denzelfden tandarts ging die haar „behandeld" had. Deze ontving de zich blijkbaar van ge-m kwaad bewustzijnde vrouw met de bekende vcor komendheid. Hij liet haar plaats nemen op den „operatie- stoel", dacht aan het geld dat hij nog meest heb ben en niet kreeg, nam zonder een woord te zeggen het onbetaalde gebit uit den mond der „schuldcnaarster" en bergde het «op in zijn kasl. Tableau De vrouw ging heen zonder tanden, zij eet nu slechts brood, dat gesopt is in de melk. EEN JEUGDIGE RUITENKRASSER. Te Heerenveen zij nook eenige winkelruiten door een ruitenkrasser bedorven. Het bleek een 9-jarige jongen te zijn, die er van in de krant gelezen had. Proces-verbaal is opgemaakt. DE STAMGAST JUBILEERT MEE I In Den Bosch bestond dezer dagen een café 25 jaar. Dat komt meer voor, maarer was een an der jubileum aan verbonden. Want er was ie mand, die in de afgeloopen 25 jaar dit café da gelijks bezocht. Deswege is de man gehuldigd. DROEVIG ONGEVAL TE LEIDEN. Een ander half-jarig jongetje verbrand. Bij het spelen de kachel omgegooid. Zondagmorgen is in het perceel Lammeren- markt 46, waarvan de bovenverdieping is be woond door de familie Galjaard, brand ont staan, doordat twee kinderen, die op den vloer aan het spelen waren, de kachel omgooiden. Dc moeder, die bezig was het vertrek op te ruimen trachtte het vuur te blusschen, waarbij zij ern stige brandwonden opliep. Toen het vuur steeds verder om zich heen greep, riep de vrouw dc hulp van de benedenburen in. De heer Pauw. een oud zeeman, ging twee keer het brandende vertrek binnen en redde eerst een anderhalf jarig jongetje, dat in de wieg lag en vervolgens dc beide andere kinderen. Het jongste kind over leed echter spoedig aan de bekomen brandwon den. De beide andere kinderen zijn naar hel Acad. Ziekenhuis overgebracht. Hun toestand if levensgevaarlijk. De toestand van de vrouw, die in het Elisabethgesticht verpleegd wordt, is zorgwekkend. De politie wist met behulp van de buren der brand te beperken tot het woonvertrek. Een woord van hulde voor het zeer kranige optreden van den heer Pauw mgen wij niet achterwege laten. IJS IN DE ZUIDERZEE. De „Holland" voor den ijsmnnr. De salonboot „Holland" heeft Maandagmor gen opnieuw getracht de haven van Lemmer te verlaten en door het ijs heen te breken, doch honderd meter buiten de haven zat het ijs als een muur. De boot is onverrichterzake terugge keerd. DOOR EEN FOKSTIER AANGEVALLEN. Zaterdagmiddag bezocht de vroegere verzor ger van een fokstier den nieuwen verzorger te Eibergen (Geld.) Het beest scheen minder pret tige herinneringen aan zijn vroegeren baas te hebben, want niet zoodra hoorde het weder zijn stem of het werd zeer woest en viel als dol op Voorwerk aan, met het gevolg, dat hij dezen ernstig met zijn horens verwondde. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge^ roepen de getroffene bevindt zich in zeer zor- gelijken toestand. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Het bouwen vaneen woonhuis voor rekening van Mej. de Wed. Jb. Wiggers- Hoogland is bij onderhandsche aanbesteding gegund aan den laagsten inschrijver, den heer A. A. Schuten, aannemer te Anna Paulowna. Dezer dagen overleed de oudste ingezetene van ons dorp, mej. Aafje Raan, wed. Kuiper, op den leeftijd van 97 jaar. -- Bloeiende Bolgewassen. Vanwege de afd. Breezand van de Vereen, van Bloembollencul tuur zal a.s. Zaterdag, Zondag en Maandag in de zaal van Borst een tentoonstelling van bloei ende bolgewassen worden gehouden. Wij hoo ren, dat in ruime mate toezegging voor inzen ding is gedaan en de zaal 'n prachtigen aanblik zal opleveren. Aan belnngstelling van het pu bliek zal dus ook wel geen gebrek zijn. Het Concours. Men weet, dat hier binnenkort het concours van den West Frieschen Bond ven Harmonie- en Fanfare-corpsen zal worden ge houden. Dat men van de medewerking van de burgerij verzekerd is, getuige, dat het waar borgfonds met 'n bedrag van f 6000 volteekend is, dus 't dubbele van 't bedrag, dat als eisch is gesteld, 'n Pracht begin. -- De Nuts vereeniging „Vriendenkring te Bree zand hield Zaterdag 'n welgeslaagde bijeenkomst in de zaal van den heer Borst. Ofschoon de opkomst niet groot was, deed na opening van den voorzitter de rij van voordra gers zien, dat de animo van de actieve leden wel groot was. De lezing hield de heer B. Straathof „Een verjongingsproces" en de bijdrage de heer C. Weijers: „Brand" Beiden hadden met hun luimige stukken succes. Vervolgens mochten we genieten van de dramatische éénacter „Kerst nacht. Verder kwamen nog voor 't voetlicht de hee ren C. Zwarts, C. Weijers en C. op 't Veld met „Hans Worst in verhoor"; C. Weijers en mej. Blaauboer-Vader met „De Favoriet"; Mej. Blaau boer-Vader met „Visschersleed", C. op 't Veld met „Hannes verhuurt kamers met 'n W.C. en C. Zwarts met „Het Leven"; „De Jordaansche Vischclub naar Purmerend"; „Alida Kapittels! k je van Kandij. Ook A. Komen en A. Borst gar ven nog 'n voordracht ten beste, waarvan de ti tel ons echter is ontgaan. Na sluiting had nog 'n dansje plaats. Spoorbuurt. -- De tooneelvereeniging O.B.K. heeft Zondag in de zaal van den heer Kossen het Spel uit het leven „Het Struikelblok gegeven. De zaal was flink bezet en vele aanwezigen vroegen zich zeer zeker af, wat de spelers wel van dit zeer zware stuk zouden terechtbrengen. Doch toen het eerste bedrijf geëindigd was, barstte 'n geweldg applaus los en had men ge zien en gehoord wat de leden van O.B.K. op het tooneel presteerden. En na elk bedrijf weer was de spanning verhoogd en konden velen in de zaal, ontroerd door het spel, hun tranen niet weerhouden. O, die hondsche behandeling van t stiefkind, het sneed door de ziel. Hier werd 'n stuk leven vertoond, waarvan voor elk wat viel te leeren. Kortom, iedere medewerker vertolkte zijn rol op uiitnemende wijze; het spel stond op hcog peil. en gaf blijk van goede regie en studie. Een gezellig bal besloot den avond. GEWELDIGE SNEEUWSTORMEN IN RUSLAND. Uit Moskou wordt gemeld, dat zelfs voor Rus land buitengewone sneeuwstormen in de laat ste dagen in Zuid-Oekraine en ten Oosten van den Oeral hebben gewoed. Op eenige spoorlijnen moest het verkeer geheel worden stopgezet. Tal van stations zijn geheel ingesneeuwd. Treinen hebben tot 20 uur vertraging en eenige treinen moesten volledig worden uitgegraven. Ook O- dessa heeft van geweldige sneeuwstormen te lijden. Het verkeer op zee is geheel stopgezet. Van tal van schepen zijn noodseinen ontvangen DE ZUIDERZEEWERKEN. Het werk op het Kornwerderzand. Het juist verschenen „Driemaandelijksch Be- rirht hotroffonde de Zuiderzeewerken" bevat en- "ele rnrdrdeelingen over de voorbereiding van n houw der uitwateringsluizen en andere unstwerken op het Kornwerderzand. fn verhand met de hoogteligging van de in aanwezige keileemlaag welke over at is door een 10 m dikke laag zand en klei moeten de op het Kornwerderzand te bouwen kunstwerken op palen gefundeerd worden. De levering van deze palen, 11000 stuks, is aanbe steed en in het komende voorjaar zal met den aanleg der fundeering binnen den dan voltooi den omringdijk worden begonnen. Het maken van dezen omringdijk van den sluitput werd met kracht voortgezet zoolang de weergesteldheid dit toeliet. Met uitzondering van de opening in het Zuidelijk deel van den Oostelijken dijk, welke met het oog op den aan voer van bouwstoffen enz. zoolang mogelijk open wordt gehouden, kwamen van de dijken om den -sluisput geheel gereed de keileemdam, het zandlichaam, de kraagstukken en do steenbe- kleedingen terwijl de verdere afdekking van het zandlichaam met keileem of klei en het aanbren gen van krammat en van rijsbeslag langs de binnenzijde voor ongeveer de helft gereed kwam. De beide westelijke van den sluitput aanslui tende leidammen kwamen gereed de oostelij ke dam, zijnde de toekomstige havendam langs de westzijde der Noordelijke buitenhaven, werd voor ongeveer de helft voltooid.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2