tal opcenten op de vermogensbelasting van den Minister van Waterstaat een schrijven over de huisvesting van arbeiders bij de Zuiderzeewer ken al deze stukken worden voo krennisgeving aangenomen. Daar gebleken is, dat de door de Gemeen^ Amsterdam aangeboden vuilniswagen inderdaad voor Wieringen te zwaar is, wordt het voorstel tot aankoop daarvan ingetrokken. Ver der is ingekomen een verzoek van het Hoofdbe stuur der Vereen, voor Christelijk volksonder wijs t<e Rotterdam, om gelden beschikbaar te stellen voor een te stichten bijzondere lagere schiool te Den Oever, alsmede een schrijven van de Afd. Wieringen van Volksonderwijs, houden de verzoek de gevraagde gelden niet toe te staan. Beide stukken worden om praeadvies in handen gesteld van B. en W. Ook een verzoek van het Visschersfonds te Wieringen om de rente, voort spruitende uit het kapitaal der Zeegras-exploita tie toe te kennen aan dit fonds wordt om prae advies in handen van B. en W. gesteld. Bezwaar schriften tegen den aanslag in de hondenbelas ting van W. H. Klos en J. Visser, worden, daar zij te laa t 'zijn ingediend, niet ontvankelijk verklaard. Elk Nederlander wordt geacht de wet te kennen. (Naar aanleiding van 't bezwaar schrift Klos merkte de heer Lub nog op. dat 't toch niet aangaat die man aan te slaan, waar 't toch niet officieel bekend was, dat die man 'n hond gehad heeft. De Heer J. Kooij zegt echter vrij zeker te weten, dat de man er wel twee hon den op na hield Aangaande 't bezwaar schrift Visser, vraagt de heer J. Lont of men vai de verordening op de honden wel goed op de hoogte is zoo niet, dan vindt hij 't onbillijk Visser te laten betalen. De Heer M. Kooij ant woordt elk Nederlander wordt geacht de wet te kennen.") [Tenslotte wordt op haar verzoek aan Mej. A Jonker eervol ontslag verleend als onderwijzeres te Hippolytushoef, met ingang van den datum, door B. en W. te bepalen. Weg met het vuile water I Ingevolge een verzoek van een 8-tal bewoners van de Belt, wordt besloten tot doortrekking Westwaarts langs hunne' perceelen van de be staande rtoleering, over een afstand van 100 Me ter, waarvan de kosten worden geraamd op f365. Verder zal een voorziennig worden getroffen ter hoogte van het perceel van Notaris Obreen. tengevolge van de daar gemaakte oprit, de kos ten worden geraamd op 150,terwijl tevens tot rioleering van het gedeelte van den Mekkens- tuinweg ongeveer 128 Meter, wat nog niet gerio- leerd is, zal worden overgegaan. Het dichten toch van den weggreppel langs de Westzijde zal eene goede verbetering beteekenen. De kosten hiervan worden geraamd op 465. De te kort komenden grond kan worden gehaald van den hoofdweg, waar boven de buis der waterleiding wel wat grond kan worden afgestoken. Op voorstel van den Heer S. de Vries wordt besloten de rioleering in de Belt tot het Normer- wegje door te trekken dan zijn alle prutgreppels verdwenen. De heer Oden wil nog wat praten over 'n put in de Hoofdstraat, doch mag dit deen bij de rondvraag. Wordt besloten ook te Den Oever eenigc rio- leeringswerken uit te voeren en wel de rioleering langs de Havenstraat door te trekken tot he< perceel van J. Metselaar. Raming der kosten 90. Verder is door het Bestuur van het Heemraad schap Wieringen verzocht het rioolwater, uitko mende in den put, gelegen op den hoek Zeestraat Gasthuisweg, niet langer af te voeren in de richting Hofstraat, aangezien het water in den Oeverschen koog te veel wordt vervuild. Hieraan zal worden tegemoet gekomen door een riool langs de Oostzijde van den Gasthuisweg dwars door de Gasthuissloot. Het riool in de Hofstraat zal hierdoor ook eenigszins worden ontlast. Kosten 186. De Vuilnisman wordt te veel overladen. Door vermeerdering van het mee te ncmoi. vuil verzoekt ophaler, de heer D. van Duin "zijne vergoeding dienovereenkomstig te verhoo- gen. Wordt besloten de vergoeding te verhoogor van 300 tot 350 per jaar. Op Van Duin's verzoek echter het loon voor het schoonhouden der zinkputten te Hippolytus hoef van 3,50 tot 4,50 per put en per jaar tc verboogen, omdat dit loon volgens hem te laag is, wordt afwijzend beschikt. In de eerste plaat? toch stijgt de vergoeding regelmatig door de ver meerdering van het aantal zinkputten en in d<~ tweede plaats is er een belangrijk aantal putten dat niet wekelijks behoeft te worden geledigd. Van oude en nieuwe slangen. B. en W. zijn van meening dat bij den laatst voorgekomen brand te Hippolytushoef voldoende (is gebleken, dat de brandkranen een waardevol hulpmiddel bij de brandblussching vormen. He wel het niet mogelijk is, bij eiken brandkraar slangen te deponeeren, achten zij het wel ge wenscht, dat voor het eerste optreden bij brand buiten Hippolytushoef, in afwachting van de komst der motorspuit, dadelijk het noodige bluschwater uit de waterleiding kan worden be trokken. Zij stellen daarom voor voor Westerland en Den Oever aan te schaffen 200 M. persslang met koppelingen, 2 standpijpen met bijbehoorende sleutels en 2 straalpijpen. Raming der kosten 750. De Heer Kaan vraagt of de slangen van de ou de spuiten niet kunnen dienen deze zijn toch waardeloos. Voorzitter zegt, dat deze te nauw zijn en de heer Tijsen vertelt dat in de oude slangen te Der Oever met de beproeving zoo hier en daar groot e gaten in zijn gebarsten. De heer Bakker vindt nieuwe weer 'n heele, kosten de heer Jb. Lont wil de oude slangen te Westerland toch voor de brandkraan laten in richten de Heer de Vries zegtmen kan 't. be proeven de heer Lub laten we 't onderzoeken en zoo wordt met algemeene stemmen (ook die van de wethouders) besloten de oude slangen aan 'n proefpersing te onderwerpen. De Gemeente werdt huisjesmelker. Op voorstel van B. en W. wordt besloten 't nieuw gebouwde woonhuis aan den Molgerdijk van den heer C. Maars aan te koopen en te ver huren aan den Rijksveldwachter A. A. de Paepe. De Heer Maars is bereid het huis tegen den kos- tenden prijs aan de gemeente over te doen. De kosten zijn Bouwkosten woonhuis met schuur tje 3689,95 schilderwerk 239,-aanleg wa terleiding 24.50 aankoop grond 427,50 ver dere onkosten 69,- Samen 4449,95. Hierbij komen nog de overdrachtskosten, zoo dat met den aankoop in het geheel gemoeid is een bedrag van rond 4600.-. De exploitatie zal ongeveer kosten 300,- we gens rente van kapitaal, onderhoud en belas ting. Aan huur wordt ontvangen a 4,— per week 208,-, zoodat ten laste der gemeente blijft 92,-. De Heer Bakker vraagt of de huur niet wat hooger kan, doch voorz. zegt, dat 't salaris van 'n rijksveldwachter van dien aard is, dat niet meer door hen kan worden betaald. Het 7e leerjaar zegeviert op de scholen te H.-hoef en Oosterland. Op het verzoek tot vrijstelling van de verplich ting het zevende leerjaar in te voeren bleek de Minister van Onderwijs niet bereid de vrijstelling te bevorderen. Men zal zich bij het standpunt van den Minis ter moeten neerleggen, waarom wordt besloten, bovenbedoeld adres aan de Koningin in te trek ken. Het geld wordt duurder - Naar aanleiding van de rente, die aanvankelijk bij de Boerenleenbank 4 3/4 bedroeg en na derhand tot 51/4 werd verhoogd, wordt op voorstel van B. en W. besloten de betreffende Raadsbesluiten omtrent een tweetal bij die bank aangegane geldleeningen hiermede in overeen stemming te brengen, zoodat daarin wordt gele zen een rente van hoogstens 5 1 2 's jaars. Alle honden in de belasting. Voorop dokken I De meest afdoende wijze om alle honden in de belasting te betrekking is gelegen in het uitrei ken van een kenteeken, gepaard gaande met het opleggen der verplichting dit kenteeken te doen dragen door de honden, voor welke de belasting is voldaan. Ontduiking is in dat geval gemakke lijk te constateeren. De kosten van deze door de gemeente te verstrekken penningen worden ge steld op ongeveer 40 per jaar. Het opmaken van een kohier in den loop van het belastingjaar, gevolgd door de uitreiking van een aanslagbiljet en de betaling der belasting, zal alsdan niet meer kunnen geschieden. Uit reiking van een kenteeken immers kan alleen plaats hebben na voldening der belasting, zoo dat, wil de controle eenig doel treffen, de hon den reeds in het begin en ook verder gedurende 'het geheele belastingjaar van het voorgeschre ven kenteeken moeten zijn voorzien. Hieruit volgt, dat de belasting onmiddellijk na den aan vang van dat jaar moet zijn betaald. Aldus wordt besloten. (Ontduiking geeft ten hoogste 25 boe te of 6 dagen hechtenis.) Op de vraag van den Heer Kaan, of iemand die 'n hond opdoet in het 2e halfjaar, vermindering krijgt, zegt voorz., dat de belasting per half jaar gaat. De afrekening klopt. In verband met de liquidatie van de Coöp. elec- trische centrale te Hippolytushoef, waarin door de gemeente wordt deelgenomen tot een maxi mum van 14,000, wordt besloten B. en W. te machtigen een leening tegen 4 7/8 's jaars met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten te sluiten en te bepalen, dat jaarlijks van de lee rling een bedrag van ten minsten 1000 zal wor den afgelost. De Heer Jb. Lont Is dit bedrag beslist 14000 Voorz. Wij hebben van de Centrale 'n finan- cieele staat ontvangen. Wel is er 11 g 'n bedrag ovier doch de oninbare posten en 'n bedrag van 1500 als wachtgeld voor den machinist daar- afgetrokken, zal er wel niet veel overblijven. De Heer M. Bakker Wordt die 1500 hem cadeau gedaan Voorz. 't Is een zeker wachtgeld. De Provincie wil hem 'n dergelijk bedrag toekennen, mits de Centrale 't ook doet De Heer Oden Ik wil deze zaak als bestuurslid van d<ei Centrale nog even nader toelichten. Wij hebben n.1. getracht de machinist in een passen de betrekking bij het P.E.N. te krijgen. Zijn bes te jaren heeft hij toch in de centrale versleten. Echter, die onderhandelingen zijn afgestuit, zoo- dat wij met Piet bleven zitten. Smit Kleine, de directeur van 't P.E.N. heeft toen gezegd wij willen wat doen, indien jtvlie ook wat doet. Zij stelden toen 'n bedrag van 1500 beschikbaar, mits wij dat ook deden. En d/oiordat wij tot Dec konden doordraaien kwamen wij werkelijk aan dit. bedrag toe. De Heer Bakker ik heb niks op dit wachtgeld tegen, doch 't komt allemaal op kosten van de Gemeente. De Heer Oden Wanneer de Centrale die twee maanden niet langer had door kunnen draaien, had de Gemeente toch ook niet die 1500 in (mindering gekregen, want dan had de Centrale Ut bedrag niet overgehouden. De Gemeente mag geen hekje verzetten I In de vorige vergadering is besproken een rectificatie in de te naamstelling van een per- ceelsgedicelte van den heer P. Geervliet te Den Oever, doch werd betwijfeld of een afgehekt ge deelte wel eigendom van den heer P. Geervliet was. De bespreking is aanleiding geweest om be treffende deze kwestie advies in te winnen bij^.c vereeniging van Ned. Gemeenten. In dit advies nu wordt medegedeeld, dat de gemeente weinig succes heeft te wachten als zij geen eigendomsbe wijs in handen heeft en hier sprake kan zijn van juridisch bezit. Dat de gemeente geen heerschap pij voert over bedoelde strook, zal oorzaak zijn dat de gemeente niet bevoegd is het hek weg tt nemen. Gehoord dit advies stellen B. en W. voor tot de voorgestelde rectificatie te besluiten. Goedgev De honderd duizend, maar niet uit de loterij II B. en W. deelen mede, dat zij, daartoe gemach* tigd in de vergadering van 30 Augustus j.1., den heer Saai, architect te Alkmaar, opgedragen heb ben, plannen t^ei ontwerpen voior den bouw eener nieuwe school. In de eerste plaats is het noodza kelijk vast te stellen, op welke plaats de school moet worden gesticht. Hiervoor zijn verschillen de terreinen bezichtigd en de eigenaren daarvan uitgenoodigd, prijsopgaaf te verstrekken. Bij ver gelijking van de door de verschillende eigenaren gevraagde koopprijzen kwamen het meest aan nemelijk vöor de aanbiedingen van den heer Jac. Doves van een perceel aan den Mekkenstuin- weg, totaal voor 5000,-, of 0.85 per M2 en van P. Kooij Hz. van een perceel aan de Elft, voor 300,- per snees of 1,05 per M2. Minder geschikt lijkt het door Wed. D. Mulder Nz. aangeboden terrein, gelegen aan den Slingerweg, voor 5000, in totaal of 1,39 per M2. Bij de keuze van het terrein is, behalve op den prijs, te letten op de ligging. Ook de grootte is echter een factor, waarmede te rekenen valt en wel omdat het onderwijs in lichamelijke oefe ning op allo lagere scholen met 1 Januari 1936 verplicht. Hiervan kan weliswaar door Ged. Sta ten vrij stelling worden verleend, doch volgens ontvangen inlichtingen, zal dit in het vervolg slechts bij uitzondering gebeuren, vooral niet voor den nieuwe school. Het zal dus zaak zijn hiermede bij den opzet van het nieuwe gebouw- rekening te houden, m.a.w. reeds dadelijk te voor zien in de behoefte aan een gymnastieklokaal en een terrein voor lichameijke oefening. Wat de inrichting van het te stichten gebouw betreft, merken B. en W. het volgende op. Om te voorkomen, dat later door de bevolkingstoe name weder uitbreiding van de school noodig zou kunnen blijken, achten zij het zeer gewenscht het/ doouw reeds thans in te richten voor 7 les lokalen. Niet alleen, dat zoodanige aanbouw la ter duurder zou zijn, ook zou deze bij het ontwor pen plan eenige moeilijkheid opleveren om in dat ontwerp te passen. Zooals reeds vermeld, zal nevens deze leslokalen een gymnastieklokaal moeten worden gebouwd. Dit gymnastieklokaal zal mede» voor andere doeleinden gebezigd kun nen worden, zooals door de plaatselijke gymna- stiekvereeniging, de teekenschool e.d. vcor dit gebruik zal zonder bezwaar eenige vergoeding in rekening kunnen worden gebracht. Op deze grondslag heeft de architect, de Heer Saai, een drietal ontwerpen gemaakt, die onder ling weinig uiteenloopen, doch elk bestemd zijn voor ieder der bovengenoemde terreinen. Het komt B. en W. ook voor, dat het wensche- lijk is eene woning voor het hoofd der school bij de nieuwe school te bouwen. De kosten van de ze woning worden geraamd op rond 7000,-. Ge zien den goeden stand der tegenwoordige woning zal deze bij verkoop circa 6000,- kunnen op brengen. De meerdere kosten van ruim 1000,- wegen echter volgens B. en W. wel op tegen het voordee1, dat op dei nieuwe school door het hoofd beter toezicht kan worden gehouden. B. en W. zijn van oordeel, dat de ontwerpen van den architect geslaagd miogen heeten. Over het algemeen is het gebouw zoo sober mogelijk geh/ouden en voldoet de inrichting, voor zoover kan worden nagegaan, aan de eischen van het Kon. Besluit van 15 Februari 1924, het z.g. Bouw besluit. De architect geeft zeer sterk de voorkeur aan het terrein van den heer P. Kooij Hz., aan de Elft. Volgens hem is dit terrein uitmuntend ge legen en heeft dit het gnoote voordeel te grenzen aan twee wegen, waardoor de bouw harmonisch kan worden opgelost. Met een drietal lokalen langs den hoofdweg, 4 lokalen aan de Nc-ordoost zijde en het gymnastieklokaal aan de derde zijde, wordt een speelterrein omsloten, welke geheel tegen den wind beschermd is en waaraan het terrein voor lichamelijke oefening kan aanslui ten. Wat de kosten betreft het meest geschikt, is het tontwerp B., kostende 87,600 voor meubi leering, zoioals banken, borden, gordijnen enz is te rekenen op 5000 voor aanschaffing der in ventaris van het gymnastieklokaal kan worden volstaan met 1000 de aankoop van grond zal met de overdrachtskosten vorderen 5500 De totale kosten worden dus geraamd op 99.100.-. Ongetwijfeld is dït een aanzienlijk bedrag en z)ou het voor een gemeente als Wieringen een zeer belangrijke vermeerdering van lasten be teekenen, indien zij zonder hulp van het Rijk die lasten alleen zou moeten dragen. B. en W. zijn dan ook voornemens, zoodra dit mogelijk is, een beroep te doen op de Regeering, opdat in de bouw kosten overeenkomstig art. 68 der Wet een bui tengewoon Rijkssubsidie worde verleend. Het is intusschen zeker, dat indien de bouw op bovenaangegeven wijze wordt uitgevoerd, de gemeente Wieringen in het bezit komt van een fraai gebouw, dat aan alle moderne eischen vol doet en waarmede het onderwijs het beste wordt gediend. B. en W. stellen daarom voor hen machtiging te verleenen tot het doen aankoopen van K H A. van den door den Heer P. Kooij Hz. aangeboden grond tegen den door hem gevraagden koopprijs van 1,05 per M2 en daarop te stichten eene school voor gewoon lager onderwijs volgens het ontwerp B. De Napraat over de 100.000 1! Voorzitter zegt 'n onderhoud met P. Kooij te hebben gehad, doch deze wenschte niet anders dan het geheele stuk land te verkoopen. Op de vraag van den heer J. Kooij, of er geen meer landaanbiedingen voor schoolterrein zijn geweest, antwoordt voorzitter: Zeker, 'n heele hoop, maar ze lagen minder gunstig, of waren te vochtig of te duur !- Verder zegt vioorz.: het is 'n heel bedrag, fl00.000, maar spr. hoopt en ver wacht, dat de regeering zal bijspringen. De heer Kaan vindt het terrein niet gunstig De heer Bosker antwoordt: 't Is juist wel gun stig; op de kaart ligt 't juist in het middelpunt en moeten zelfs de kinderen van Stroe nog ee~ nigzins verder loopen, als die van Westerklief. De heer Jb. Lont vraagt of ooik centrale ver warming in de bouwkosten is inbegrepen en de heer M. Bakker vraagt met nadruk: Is daar nu alles en alles bij Voorz. 't Lijkt wel, of u het bedrag nog te laag vindt 1 De heer Bosker zegt, dat Saai van meening is, dat men beneden de begrooting zal blijven. De heer Jb. Lont: Eigenaardig dat je daar 'n bunder land voor moet koopen. 'n Boer houdt daar 'n stuk of twaalf koeien op ""De heer Lubandere gemeentes hebben speel- parken en wij niet Waar de heer Odenioppert, dat bij 't terrein var kensmesterijen zijn, zegt de heer Bosker dat de eigenaar die zal verwijderen. De heer Kaan wijst nog op 't terrein van Dek ker, midden in de kom, doch vioorz. wijst op de onmogelijkheid daarvan. De heer Lub: en wordt er nu besloten bij het Rijk aan te kloppen Voorz. Ja; B. en W. willen 50 procent aanvra gen. (de heer Lub verstaat van 5 pnoc. Voorz. Neen, vijftig procent. De heer Lub: o, ik zou zeggen, anders zou ik 't uit eigen zak geven. De heer Lub wil met de beslissing van school- bouw wachten tot men zeker weet, dat het Rijk bijdraagt. De heeren Bakker Jb. Lont, en Kaan vinden dit ook 'n voorzichtige weg! Voorz. ontraadt di/. Het Rijk zal geen bijdrage geven, als niet tot bouw besloten is. Bovendien, wachten wij wat lang, dan zou van hooger hand wel eens bevel kunnen komen tot schoolbouw. De heer Jb. Lont zou 'n audiëntie bij den minis ter aan willen vragen. Voorz. Dat was ook mijn plan. Wilt u mee? De heer Lont: O, ik zie er geen bezwaar in De heer Lub. Daar moet de raad toch over be slissen. Zoo gaat het niet Waar 't rijk wel eens lang met antwoord kan wachten, en ook om andere redenen, die hij hier niet wil noemen, hij spoedige bouw zag ge wenscht, vindt de heer Lub 't toch maar beter nu te beslissen; ook andere heeren uiten zich zoo Zonder hoofdelijke stemming wordt tot de schoolbouw besloten. Nieuwe kracht in de Commissie v. toezicht Inplaats van den heer W. Hermans, welke niet herkiesbaar is wordt tot lid van de commis sie van toezicht op 't lager onderwijs benoemd de heer S. Russelman; De heer Windsma wordt in dezelfde functie herbenoemd. DE RONDVRAAG De heer Jn. Lont vraagt verbetering van het Stroeër pad. (Zal in worden voorzien, ofschoon voorz. zich afvraagt, of 't pad wel aan de ge meente behoort. De heer Lont klaagt verder over de slechte ba salt op de wegen; die van 't Heemraadschap was veel beter. Deze laatste werd djoor Jn. Dekker ge leverd. Zou de gemeente dat ook niet doen. De heer Bosker bestrijdt, dat de basalt slecht was; die van 't Heemraadschap was bovendien veel duurder. Dekker kon niet leveren, omdat de ze maar op één plaats wilde lossen. Op de vraag van den heer de Vries, wie of nu de kosten van extra vervoer heeft betaald en of de voerman die eerst inschreef naar voldoening is schadeloos gesteld, antwoordt vioorz. dat deze zaken allen in orde gekomen zijn en de leveran cier alle extra kosten heeft betaald. De schutting bij de Oosterlander school zal op verzoek van den heer Bakker worden hersteld. De waterleiding in die school zal zoo dra mo gelijk worden aangelegen. De heer Lub krijgt op z'n desbetreffende vraag ten antwoord dat spoedig met de demping van de Gasthuisslloot zal worden aangevangen. Op de klacht van den heer Oden, dat de men- schen in de Hoofdstraat tusschen G. Poppen en Hotel Lont niet van hun schrobwater kunnen afkomen, wordt op voorstel van den heer De Vries besloten daar de straatgoot te verleggen Ook de zinkputten in de Belt, die volgens den heer Jb. Lont te hoog staan, zullen onderhanden worden genomen. De heer J. Kooij klaagt er over, dat de stoom wals niet te Westerland aan 't werk is geweest De heer Bosker: 't zal alsnog gebeuren, als het maar wat drooger wordt. Bij 't postkantoor Den Oever zal de straatlan taarn 'snachts blijven doorbranden. Hierna sluiting. r POLITIE. Verloren een portem onna ie met in houd. Inl. bij den Gem. Veldwachter. De muziekvereeniging „Apolïo" te Den Oe ver zal deelnemen aan het Nationaal Concours te Enkhuizen. BINNENL. NIEUWS. DOODELIJKE VAL. De 59-jarige echtgenoote van den landbouwer J. Zagers te Rlieeze in Ambt-Hardenberg liep op een hooizoldertje te zoeken naar kipeieren. Plot seling viel zij naar beneden en kwam daarbij zoodanig met het hoofd op de vloer terecht, dar. de dood onmiddellijk intrad. ONWEER. Zaterdagmiddag heeft boven Dalfsen een zwaar onweder gewoed. In de buurtschap An- kum sloeg de bliksem in de boerderij van J. van der Meulen. Twee koeien werden op slag gedood. Een kind en een koe vielen bewusteloos neer. Na. een uur waren zij weer bijgebracht. Vrouw Mid- delveld, die op de boerderij werkzaam was, werd even aan den arm, die thans opgezwollen en blauw is getroffen. Brand werd niet veroorzaakt. HAGELBUIEN RONDOM HENGELO. In de buurtschappen Beckum en Eule bij Hen gelo woedde Zaterdagavond een zwaar onweder met hagelslag en storm. De meeste boerenhuizen leden belangrijke schade. Een massa pannen wierd afgerukt. De hagel bedekte 10 a 15 c.M. hoog den grond. INBRAAK TE KOOG AAN DE ZAAN. f 1100 aan geld gestolen Zaterdagavond, terwijl de fabriek nog in volle werking was, hebben tot nu toe onbekender, kans. gezien aan de stijfsel en puddingfabriek „de Bij enkorf" van de firma M. K. Honig te Koog aan de Zaan, uit het kantoor van een der chefs eer» bedrag aan geld te stelen van 1140, dat in zak jes gereed lag om aan het personeel van de na- middagploeg te worden uitbetaald. De chefs zijn gewoon op gezette tijden de ron de te doen in de fabriek. Van die gelegenheid heeft men gebruik gemaakt zijn slag te slaan. Gebleken is dat de dader door het loket in het kantoor is gekomen, na te voren een ruit t* heb ben ingedrukt, waardoor hij het loket kon ope^ nen. DE LEMMERHAVEN WEER VRIJ. De Lemmer haven is heropend, zoowel voor zeil- als stoomschepen de havenvuren zijn weer ontstoken. De visschersvloot, die de laatste weken wegens het ijs steeds binnendoor naar Stavoren is vertrokken, keert thans weer over zee naar Lemmer terug. De Holland-Friesland- Groningen-lijn heeft den geregelden dienst her vat. ANNA PAULOWNA. POLITIE. Verloren een rijwielplaatje. Gevon den een rijwielplaatje en een handbeschermer. Inlichtingen ter secretarie. Naar wij vernemen is het voornemen om hier in café Kossen een loterijclub op te richten. Reeds een 17-tal leden hebben zich als lid op gegeven. Welke naam de vereeniging zal dragen, is nog niet bekend.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2