voldoen. Als gehuwde vrouw heeft zij volgens de sovjet-wetgeving recht op een gelijk deel van de have van den man, afgebroken wordt om na ver koop van het hout het „zags-bruidje" het haar j,toekomende gedeelte" te kunnen betalen. Zoo dra zulk een vrouwtje dat gedeelte van de have verworven heeft laat zij zich scheiden en huwt mot een anderen man, dien zij op dezelfde wijze behandelt als haar eersten man. Op deze wijze kan een vrouwtje in een korten tijd verschillende boerenhuishoudingen totaal riïineeren. De overheid staat machteloos tegeno ver deze uitwassen van een wet die geen reke ning houdt met de Russische toestanden. GEEN TREKHONDEN MEER. In het Fransche departement du Nord is thans het regeeringsbesluit van kracht geworden, waar bij het gebruik van trekhonden wordt verboden. Het besluit werd reeds 3 jaar geleden onder teekend, doch den bewoners van het departement was 3 jaar tijd gegeven om de noodige maatrege len te nemen. ALS DE EIFFELTOREN VERDWIJNT. De bouwer van den Eiffeltoren heeft destijds een levensduur van 20 jaren gegarandeerd. Deze levensduur is thans reeds bijna het dubbele, en nu zal het gevaarte worden gedemonteerd daar ernstig gevaar v-oor instorting bestaat. De oor zaak hiervan is de verwoestende inwerking van de roest. Aan den Eifeltoren zijn o.a. de antennes bevestigd van het krachtigste Fransche omroeps- station „F.L.", dat werkt op een golflengte van 2650 M. Vermoedelijk zal deze zender thans wor den opgeheven. GEEN ZEEZIEKTE MEER. De Nord Deutsche Lloyd rust al zijn Oceaan stoomers uit met een klein inhaleer apparaat, uitgevonden door een geneesheer uit Munchcn dat een radicaal voorbehoedmiddel tegen zeeziek te moet zijn. PROVINCIAAL NIEUWS. LANDSMEER. Verwaarloosd jongetje. Te Landsmeer wonen eenige arme visschers, die vaak ternauwernood in staat zijn, hun gezin vol doende te voeden. Maar soms gaat het gebrek aan verzorging zoover, dat moet worden inge grepen. Dezer dagen werd een ernstig geval van verwaarloozing ontdekt. Een vijfjarig jongetje kreeg haast geen e ten, zoodat het ventje erg mager werd. Ook op andere wijze werd het kind veronachtzaamd, terwijl het bovendien nog siaag kreeg. De gemeente-geneesheer en een pleegzus ter hebben het geval onderzocht en ook de bur gemeester heeft zich er mee bemoeid. Deze heeft den voogdijraad van het geval in kennis gesteld. OUDKARSPEL. De bekende schaatsenrijder Willem Kos is Zaterdagavond weer uit het bui tenland teruggekeerd. Hij.werd door bestuur en commissarissen van de ijsclub Volharding offi cieel ontvangen en Zaterdagavond omstreeks 11 uur op eenvoudige doch meest hartelijke wijze toegesproken. Het spreekt wel vanzelf dat Wil lem aardig wat wist te vertellen. Hij had nu reeds weer de uitnoo-diging ontvan gen om het volgende jaar weer naar het buiten land te gaan. Enkele sportvrienden boden hem ter herinne ring een Olympisch wandbord aan. EEN MEEVALLER. Den vorigen zomer heeft een meisje te Durger- dam bij het baden in zee een gouden ring verlo ren. /Toen nu het zeewater daar zoo laag was, dat aan den kant de bodem drc-og lag, is de ring te ruggevonden. WIJDENES. Onregelmatigheden door den Veldwachter. In de Vrijdag gehouden raadsver gadering kwam in behandeling een rapport, uit gebracht door een commissie van onderzoek, in verband met het feit, dat over het dienstjaar 1926 een gedeelte van de door den gemeenteveldwach ter Z. als administrateur van de algemeene be graafplaats ontvangen gelden in de boeken van den toenmaligen gemeenteontvanger niet op voldoende wijze verantwoord zijn en bedoelde gelden niet in de gemeentekas zijn gestort. Voor zoover uit de slordige boekhouding van Z. wai' na te gaan, beliep dit over 1926 177. Ook ovei beide voorgaande jaren klopte de verantwoor ding niet. Het onderzoek wees verder uit., dat Z ook bedragen voor het gebruik van de noodslach. plaats heeft ge-ind, welke niet zijn verantwoord. Ook ten aanzien van de vermakelijkheidsbe lasting rees in dit opzicht ernstig vermoeden. Hoewel Z. de feiten ontkende en den oud-ge meenteontvanger als verantwoordelijk persooi aanwees, werd met 6 stemmen tegen 1 besloten hem te ontheffen van zijn functie als administr;. teur van de begraafplaats en van hem terug te eischen een bedrag van 177 en mocht hij hier aan niet voldoen, dan zou de zaak in handen van de Justitie worden gegeven. GEMEENTE WIERINGEN. De dienstplichtigen der lichting 1928, die zich hebben verbonden bij het Vooroefeningsin stituut, t.w. P. Glim, J. de Haan, P. Lont Dz., J. Halfweeg, J. Bakker Pz. en W. Snooij Cz., zijn Vrijdag 17 Februari alleen in het bezit gekomen van het bewijs van Voorgecrefendheid en krijgen dus 4 maanden verkorting van militairen dienst.. Rundveefokvereeniging „Oost- en West-Wie ringen. Vergadering op 17 Februari 1928, in ho tel Lont. Aanwezig 14 leden. Voorzitter, de heer C. J. Koorn opent met een woord van welkom. De notulen werden door den secretaris, den heer W. Mostert gelezen. Volgt rekening en veranwoording van den penningmeester, den heer Jb. Dekker Pz. In kas is 289.02%. De commissie tot nazien der rekening, de hee- ren D. Veerdig en N. D. Mulder, bevonden alles in orde. Daarna volgde het jaarverslag van den cöntro- leur-stamboekhouder. Van deze behoorden er 55 dieren tot de twee jarige vaarzen. De meeste melkgeefsters waren 1. Jannie 7, eigenaar W. Mostert net 5310 Kg. melk 172 Kg. vetgem. 3,24 in 343 melkd. 2. Dirkje eig. C. J. Koorn met5290 Kg. melk 715 Kg. vet; gem 3,36 in 350 melkd. 3. Pietje 2, eig. M. Heij- blok met 5037 Kg. melk 161 Kg. vetgem. 3.20 in 328 melkd. 4. Reina 4, eig. N. Bakker met 4727 Kg. melk 182 Kg. vetgem. 3,85 in 316 melkd. 5. Jannie 5, eig. W. Mostert met 4621 Kg. melk 159 Kg. vet gem. 3,44 in 330 melkd. 6. Jannie 6, eig. W. Mostert met4504 Kg. melk 148 Kg. vetgem. 3,29 in 348 melkd De gemiddelde opbrengst per vaars was 3679 Kg. melk 119 Kg. vet gem. 3,23 in 329 melkd Tot de groep twenters, tweed kalvers of drie jarigen, behoorden er 39 dieren. De beste melkgeefsters waren 1. Gretha, eig. P. Hellingman, met 5669 Kg. melk 200 Kg. vet; gem. 3,53 in 329 melkd. 2. Pietje, eig. M. Bak ker, met 4513 Kg. melk 144 Kg. vet; 3,19 in 301 melkd. 3. Paulin I, eig. M. Heijblok, met 5158 Kg. melk; 162 Kg. vet; gem. 3,14 in 349 melkd. 4. Seip 3, eig. Wed. D. N. Mulder, met 4976 Kg. melk; 168 Kg. vet; gem. 3,38 in 306 melkd. 5. Mei, eig. P. Smit, met 4886 Kg. melk; 168 Kg. vet; gem. 3.44 in 330 melkd. 6. De Wittet 2, eig. N. Kool, met 4722 Kg. melk; 158 Kg. vet; gem. 3,35 in 345 melkd. 7. Pietje, eig. P. Mulder, met 4711 Kg. melk; 158 Kg. vet; gem. 2,93 in 320 melkd. 8. Margretra I, eig. M. Heijblok, met 5696 Kg. melk; 172 Kg. vet; gem 3,02 in 393 melkd.; ook 280 dg. berekening 9 Mariei 6, eig. D. Veerdig, met 4559 Kg. melk- 122 Kg. vet; gem. 2,69 in 279 melkd. 10. Maai tje 2, eig. N. Kool; met 5221 Kg. melk; 199 Kg vet; gem. 3,81 in 369 melkd. De gemiddelde opbrengst per koe was 4265 Kg. melk; 139 Kg. vet; gem. 3,28 in 325 melkd. Tot de groep 4-jarige of derde-kalfskoeien be hoorden er 47 dieren. De beste melkgeefsters waren hiervan 1. Ma- rie I, eig. P. Hellingman, met 6853 Kg. melk; 218 Kg. vet; gem. 3.18 in 362 melkd. 2. Zwart kop 2, eig. D. Blaauboer, met 6165 Kg. melk; 175 Kg. vet; gem. 2,84 in 340 melkd. 3. Trijntje 2. eig. C. J. Koorn, met 5935 Kg. melk; 184 Kg. vet; gem. 3,10 in 340 melkd. 4. Hoornsche 3, eig. Wed. J. Hermans; met 5828 Kg. melk; 195 Kg. vet; gem. 3,35 in 304 melkd. 5. Aaltje, edg. P. Smit, met 5813 Kg. melk; 172 Kg. vet; gem 2,96 in 313 melkd. 6. Neeltje 2, eig. D. Blaau boer, met 5779 Kg. melk; 179 Kg. vet; gem. 3,10 in 280 melkd. 7. Emma I, eig. S. Klein, met 5761 Kg. melk; 177 Kg. vet; gem. 3,09 in 325 melkd. De gemiddelde opbrengst per koe was- 4932 Kg. melk; 162 Kg. vet; gem. 3,28 in 327 melkdagen. Tot de groep 5-jarige en o\idere koeien behoor den 51 dieren, waarvan de beste melkgeefsters waren 1. Alie, eig. Wed. D. N. Mulder; met 7931 Kg. melk; 244 Kg. vet; gem. 3,08 in 321 melkd. 2. Marie, eig. Wed. D. N. Mulder, met 7186 Kg. melk; 225 Kg. vet; gem. 3,13 in 369 melkd. 3. De Jong 5, éig. Wed. J. Hermans, met: 6844 Kg. melk; 223 Kg. vet; gem. 3,26 in 333 melkd. 4. Klara 4, eig. W. Mostert; met 6730 Kg. melk; 225 Kg. vet; gem. 3,34 in 280 melkd 5. Roza, eig. P. Hellingman; met 6517 Kg. melk; 210 Kg. vet; gem. 3,22 in 333 melkd. 6. Co, eig. P. Smit, met 6660 Kg. melk: 216 Kg. vet: 8,24 in 338 melkd. 7. Geertje 2, eig. .T. Rot gans, met 6345 Kg. melk; 181 Kg. vet; gem. 2,85 in 308 melkd. Het gemiddelde van deze groep per koe was 5396 Kg. melk 171 Kg. vet; gem. 3,17 in 331 melkdagen. Het gemiddelde van alle groepen te/zamen was: 4568 Kg. melk 148 Kg. vet; gem. 3,24 in 328 melkdagen tegen 4378 Kg. melk; 144 Kg. vet; gem. 3,30 in het vorige jaar. Tot zoover de controle blijkt, dat de gemiddel de cijïers over dit jaar weer betetr zijn dan voor gaande jaren. Immers de gem. opbrengst per koe is 190 Kg. gestegen. Rekenen wij deze tegen 8% cent per Kg., iets wat met den huidigen kaasprijs verband houdt, dan zien wij dat door controle de opbrengst per Koe 16.15 meer is dan vorig jaar. Daarbij in aanmerking genomen dat door het registreeren der dieren de waarde dezer wordt verhoogd, kan de conclusie niet anders zijn, dan dat de kosten voor controle etc ruimschoots worden terugge kregen. Dit jaar zijn binnengekomen 368 dekbewijzen tegen 282 in het vorig jaar. Een vermeerdering dus van 36 stuks. Aangehouden werden dit jaar 8 stierkalveren. In het afgeloopen jaar werden onderzocht 107 melkmonsters van niet-leden. Dit verslag werd onder dankzegging goedge keurd. Thans was aan de orde bestuursverkiezing Na eenig stemmen werd de heer S. J. Koorn ge kozen tot voorzitter, welke functie door hen; aangenomen werd. In de rondvraag stipte de heer D. Veerdig nog even het verloop der vorige jaar gehouden keu ring van het fokveo aan. Aangezien het vorige jaar deez niet verliep, zooals het moet gaan, za' den inspecteur worden verzocht een wijziging omtrent de samenkomst der koeien toe te staan De controleur wees op het feit, dat thans de modellen voor geregistreerde afstammelingen gratis door de vereeniging worden verstrekt Zijns inziens is het niet meer dan billijk, dat de kooper van het een of ander dier een kleine ver goeding geeft voor dit model 11. Na nog eenige gedachtenwisseling hieromtrent wordt besloten de kosten voor een mo'del 11a te stellen op 1.- en voor een model 11b op 0.50 Ook zullen de kosten voor het lidmaatschap der vereeniging bij het N.R.S. door de vereeni. ging worden gedragen. Hierna sluiting. Men meldt ons, dat de gymnastiekvereni ging „Wieringen" zich heeft aangesloten bij het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond (K.N.G.V.) en dat zeer waarschijnlijk de jaarlijksche Geweste lijke Turadag omstreeks Juli—Aug. te Wieringen gehouden zal worden. De Viool- en Mandolineclub „Oefening Kweekt Kunst" zal op Zaterdag 3 en Zondag 4 Maart haar uitvoeringen geven voor kunstlieven de leden in de zaal van den heer Bruul. Behalve het concert der vereeniging (w.o. het ooncoursnummêr, waarmede de vereeniging eer ste prijzen heeft behaald) wordt opgevoerd „Een spaak in het Wiel", blijspel in drie bedrij ven. „HARMONIE" „Baron van Haberniks!" Vele malen mochten wij bovengenoemde be namingen na de uitvoeringen van „Harmonie" uit verschillende monden hooren noemen Errwól lof. Een blijk dus, dat de vereeniging haar kunstlievende leden weer op iets extra's heeft getracteerd. En dat was ook zoo De muzieknummers, die werden ten gehoore gebracht, waren van prima gehalte, maar niet minder het blijspel „Baron van Haberniks Gelachen is er, aanhoudend en geen wonder. Dit blijspel is vol grappige omstandigheden en fijne zetten, en toch niet banaal of grof. .£Vel waren de uitbeeldingen van verschillende f' Wi soms moeilijk voor dilettanten, maar op u. |ekende wijze wist men zich aan te passen. Jok het déoor was in orde KERK - NIEUWS Wegens vertrek van Dr. Piccardt is in zijn plaats tot lid van het Kiescollege der Hervormde Gemeente te Hippoiytushoef c.a. de heer M. Min nes benoemd. De rekeningen der Herv. Diaconieën te H hoef en Westerland over het jaar 1927 liggen ge durende 8 dagen ter inzage bij den predikant. —Algemeene Vergadering van Het Witte Kruis „Afd. Wieringen" op Maandagavond j.1. in do zaal van den heer Jb. Bruul. Aanwezig 16 leden, waaronder twee dames-be stuursleden van de Vereeniging voor „Huisver zorging." De voorzitter, de heer P. Kaan Cz., heet allen welkom, in het bijzonder de dames van „1 fuis- verzorging, en opent de vergadering. De secretaris, de heer Van 't Hof, leest hierna $e notulen en vervligens een uitgebreid en keu rig jaarverslag. Uit dat verslag stippen we aan. Het ledental groeit nog steeds, was 1 Jan. 192* 867 en op ret oogenblik 880. Verleden jaar was het 810, dus op 1 Jan. een toename van 57 leden. 1232 bezoeken werden door de wijkverpleegster afgelegd. 16 maal is zij op transport geweest. 326 malen werd materiaal uitgeleend. 5 maal ijs? verstrekt uit magazijn; 3 maal werd gebruik ge maakt van de ontsmettingskist. Drie ligtenten zijn in gebruik. Van de post versterkende mid delen werd f56.78 uitgegeven. De netto opbrengst van 't Emma-bloempje bedroeg f79.02%. Het materiaal bevindt zich in zeer goeden staat. Op 15 Dec. is de Afd. Md geworden van 't Cenlr Genootsch. van Kinderherstellingsoorden en va- cantiekolonies tegen 'n contributie v. f5. p. jaar. Notulen en verslag werden onder dankzegging goedgekeurd. De penningmeester, de heer Ds. Van Beek geeft vervolgen^'n overzicht van den financiee- len toestand der afdeeling. Deze is gunstig. De ontvangsten over 1927 waren f4088.20%; de uitgaven f 3464.67; alzoo 'n batig saldoi van f 623.53%. De begrooting voor 1928 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 3928.27. Bij monde van den heer Jb. Lont rapporteert de Commissie van onderzoek der rekening, alles in orde te hebben bevonden en adviseert tot goed keuring, waartoe wordt besloten. Den Penning meester wordt dank gebracht voor z'n beheer. Volgt bestuursverkiezing. Voorzitter deelt me de, inzake het aftreden van Dr. Piccardt, wegens vertrek, dat Dr. de Groot het heeft medegedeeld nog niet voor 'n bestuursfunctie in aanmerking te willen komen, waar hij nog niet genoeg met de toestanden in deze gemeente bekend is. In de vacature Dr. Piccardt wordt thans voor zien door de verkiezing van Ds. Van der Veen. Waar Ds. Van der Veen niet aanwezig is, zal hem zijn benoeming worden medegedeeld. De heeren P. Kaan Cz., A. H. J. van 't Jlof en L. C. Kol ff worden met groote meerderheid van stemmen weder herkozen en nemen hunne func tiën weder op zich. De heer Van Kalsbeek, brengt als afgevaardig de naar de Algemeene Vergadering naar Amster dam, 'n kort, doch zaakrijk verslag uit. De damesbestuursleden van „Huisverzorging" doen mededeelingen omtrent het werk van hun vereeniging. Te Den Oover was het tot heden niet mogelijk iemand voor het verplegingswerk te vinden. Daar hulp te bieden gaat dus zeer moeilijk. Ondanks de weinige medewerking al daar werd bij een geval alsnog geprobeerd hulp te verleenen, doch waar er toen door sneeuw en ijs geen vervoer wa9, was dit onmogelijk. Het kassaldo van „Huisverzorging, pl.m. 150 gulden is op de boerenleenbank geplaatst. Waar de rondvraag verder niets opleverde werd de vergadering gesloten. Men deelt ons mede, dat Ds. Van der Veen zijn benoeming als bestuurslid van het Witte Kruis" heeft aangenomen, onder voorbehoud zijn mandaat ten allen tijde ter beschikking te kun nen stellen ten behoeve van Dr. de Groot, in dien deze soms over eenigen tijd genegen is '11 bestuursfunctie te vervullen. DOOPSGEZ. GEM. Dinsdag 21 Febr. 's avonds 8 uur Zusterkring. Donderdagav. halfacht avondpr. Ds. v.d. Veen a.s. Zondag geen dienst. J.1. Vrijdag ging een vlet van de firma Hof man met ongeveer 20 werklieden naar het werk. De nogal stevige wind ging onderweg over tot een storm en deed de vlet zoo slingeren dat zij telkens waterschepte en de bemanning in een hachelijke positie geraakte en onmogelijk 't werk konden bereiken. Een stuk verder lag voor haar ankers een baggermolen, welke echter geen hulp kon bieden, doch goede raad was duur en met vereende krachten wist men na veel inspanning deze te bereiken, en alwaar zij allen behouden aan boord werden opgenomen. Met een nat pak en de schrik liep een en ander goed af. De Zuiderzeearbeider Mook te Zandburen is 't slachtoffer geworden van zijn woest rijden op een motorfiets. Bij 't nemen van een bocht op de hoofdweg naar den Oever geraakte hij 't stuur kwijt en vloog over de kop met zijn motor en kwam in den weggreppel terecht. Hij bezeerde zich hierbij zoodanig dat hij zich direct onder geneeskundige behandeling van Dr. de Gr""'1 moest stellen. Vooral arm en schouder zijn danig bezeerd zoodat een voorgeschreven rustkuur enz. hierin verbetering met aanbrengen. ANNA PAULOWNA. Men meldt ons, dat onderstaande zilveren [kransen, takken, kruisen en medailles reeds aan demuziekvereeniging „Goncordia" voor het a.s. concours te Breezand zijn toegezegd en door tus- schenkomst van de firma H. G. Rump, goud- en zilverwerken te Wieringen, zullen worden gele verd 1. Edel. Achtb. Heer Lovink, burgemees ter te Anna Paulowna, zilv. Lauwertak 2. Zang- vereen. „Vriendschap" Breezand, idem 3. De Heer Buisman, Café Breezand idem 4. Redactie „De Polderbode" idem 5. De Heer H. G. Rump, in Goud en Zilver te Wieringen nieuw zilveren Lauwertak 6. De Heer H. W. Wilsem nieuw zilv. Lauwerkrans 7. De Heer L. J. Schouten, aanne mer Breezand idem 8. De Brievenbestellers van Breezand idem 9. De Heer J. Jonker Rijwielhan del Breezand 1 zilv. Kruis De Heer Schippers, fotograaf Breezand idem 11. De Heer C. F. v. d. Goes, kantoorh. Breezand 1 Emaille Kruis 12. De Heer W. Waiboer Café te Van Ewijcksluis 1 zilv. medaille 13 De firma Naastepad en Zn., Autodienst WieringenHelder, idem. Wie volgt? BURGERLIJKE STAND Behoren Cornelis Johannes, z.v. Th. Smiers en van J. M. Smits Cornelia Pietertje, d.v. D. Boerman en van M. J. Grin Arend, z.v. P. Com- pagne en van A. de Roode. Ondertrouwd Reijer Boerman, oud 25 jaa»*, tuinman te Helder en Maria Alijda de Smit, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Pau lowna Nioolaas Bellis, oud 24 jaar, landbouwer, te Helder en Jannetje Jongejan, oud 26 jaar, zonder beroep, te Anna Paulowna. Overleden: Elisabeth Orneé, oud 42 jaar, echt- genoote van A. van Duin Sophia Johanna de Schipper, oud 16 maanden, d.v. IJ. de Schipper en van J. C. Duinkerke Jacoba Mo-lenaar, oud 83 jaar, weduwe van Jan Bastiaan, eerder van Jacobus van der Peet. Aan Nioolaas van Weelden, dienstplichtige der lichting 1924, is voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend. POLITIE. Verloren een belastingplaatje en een ring van een autolantaam. Gevonden een reserve autoband, een rijwielplaatje en een ro zenkrans. Inlichtingen ter secretarie. Zondag is in het lokaal van Kossen Spocr- buurt 'n loterij-club opgericht met toetreding van 20 leden, de naam dragende „De Hoop." Het bestuur bestaat uit Van Zandwijk voorz.. Das, secr.; en Blom, penningm. Zij, die nog lid wenschen te worden kunnen zich opgeven bij het bestuur. Verslagg. Zaterdag hield de Nutsvereeniging O.K.K. 'ir goed bezochtte bijeenkomst in de Vlasr- en Ko renbeurs. De voorz., de heer Pennekamp srpak 't gebruikelijke welkom; de secr., de heer J. A. 'Smit las de notulen. Vervolgens hield mej. A. Keuris de lezing: Ver hoord!" De bijdrage gaf Joi Pennekamp met „De goede daad!". Dan volgde 'n groote reeks van voordrachten, (te verm. in volgend no. Red.) SPORT. dorp I en behaalde een 4—1 overwinning. AP I -- HELDER IV; uitslag 7-0. A.P.-Nieuws. Zondag speelde AP I op eigeni terrein onder goed voetbalweer de belangrijke wedstrijd tegen Helder IV en iis in een 7—0-over- winning voor AP geëindigd, 'n overwinning, waar AP trotsch op kan gaan. Echter heeft Hel der, ondanks het puntenverschil, 'n eervolle ne derlaag geleden. Zij hebben tol het einde moedig volgehouden en waren in 't veld heus niet zoo veel minder dan AP. Doch deze laatste gaf blijk van 'n onovertroffen zwoegen naar 'n overwin ning. Bovendien was AP, vooral na rust mei on fortuinlijk met schieten Helder daarentegen, was erg ongelukkig. Ja, AP heeft zeer verdiend gewonnen, doch Helder had toch minstens 2 te- genpunten verdiend. AP vond pas na rust haar echte oude vorm' van doortastend gevaarlijk aanvallen toegerust met felle schoten. De Helder-keeper, die later bleek de keeper te zijn van Helder VI, heeft heel verdienstelijk gedoeld. Toch kon hij de 5 door AP na rust gemaakte doelpunten onmogelijk hou den,. De AP-keeper daarentegen was niet te pas- seeren en in tip-top conditie. Met ve rust was de stand 2—0. Toen was de o- verwinning nog lang niet behaald. Daar H. na rust onverwoedt begon. Doch de A.P.-achterhoe- de stond'pal. En hoe H. zwoegde, de eer kon zelfs niet gereid worden. Na de groote overwinning had de voetbalfuif des avonds plaats in de Vlas en Korenbeurs. De zaal was goed bezet, toen de voorz. van ae R.K. V.V. Anna Paulowna, de heer v.d. Berg, de aanwezigen verwelkomde. Spr. zette het del dei- feestavond uiteen, en zeidde, dat helaas de kas eischte, dat men heden entrée moest heffen. Het is te begrijpen, zulk 'n feestavond is voor de kas 'n goede versterking. Maar als de vereeniging a.s. voorjaar haar 5-jarig bestaan viert, ..dan wordt het 'n „vrije" feestavond, ..en ..zegt voorzitter lachend: „het wordt 'n feest van belang De feestavond van heden Zondag werd intus- schen 'n succes, wat vooral te danken is aan 't voordragers-trio Weijers-Zwarts en Op 't Veld. Het publiek heeft om hun gegierd, vooral om de één-acter: „De Doodenrit Tusschen de lach- nummers werden ook mooie levensliedjes gezon gen. Kortom: het Polder-trio had groot succes De beste raders van de knikkorflesch waren H. op 't Veld. C. Prins en Mej. M. v.d. Bui'g. A.v.Z

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2