nuis niet branden. Zij wist echter, dat op den zolder een kacheltje stond, dat sinds lang niet jwas gebruikt. Dit haalde zij naar beneden, maak te het aan en kookte er het eten op. Wie schetst de ontsteltenis der vrouw, toen zij later van haar man hoorde, dat zij met 20,000 Ifrancs aan bankbiljetten de kachel had aange maakt. De man, die geen brandkast bezat, had zijn geld, gewikkeld in gewoon papier in het ongebruikte kacheltje gelegd VROUWEN IN HET „ROODE LEGER." Naar aanleiding van den 13den verjaardag van de vorming van het Russische Roode Leger, ,dien men 26 Februari zal vieren, zijn te Moskou •belangrijke mededeelingen gedaan over hetgeen de Russische vrouwen doen wat betreft de de fensie. Bij de chemische afdeeling van de legerorgani- satie, die belast is met de ontwikkeling der mi litaire luchtvaart en het vervaardigen van gif gassen, zijn 330.000 vrouwen werkzaam, bij het Roode Kruis 100.000. Al deze vrouwen zijn goed geoefend in het schieten, in het werpen van hand granaten, in het aanleggen van veld-telefoons én telegrafen enz. Tijdens den burgeroorlog van 1920 telde het sowjet-leger op 3 millioen krijgers 73.858 vrou wen. In den strijd tegen Koltsjak zijn 30 vrouwen gedecoreerd wegens haar buitengewonen moed. Tijdens den strijd in de Oekraine werd do vrouwelijke kapitein Anna Makejefska gedood bij de verdediging van een gepantserden trein waarover zij het bevel voerde. Onder kapitein Sonia Jacooleva (eveneens een vrouw) vocht een ^Afdeeling bataljon tegen Joedenitsj. In het Roode Leger spelen de vrouwen inder daad een belangrijke rol. NEDERLANDSCHE SLEEPBOOTEN IN EEN ORKAAN. Hulpeloos in den Oceaan. Gered, dank zij de draadlooze. Op 25 Januari heeft het Engelsche tankstoom schip „Varand" in den Atlantischen Oceaan met bijzonder zwaar weer te kampen gehad. Onge veer 900 mijl ten Westen van Ierland verloor het schip roer en schroef. Huizenhoogs golven vie len op het vaartuig neer, zoodat het hulpeloos en naar het scheen reddeloos verloren, aan de woedende elementen was overgeleverd. Maar de „draadlooze" bracht uitkomst.. De Nederland- öche sleepboot „Zwarte Zee" vertrok onmiddel lijk uit Queenstown (Ierland) om het in nood verkeerende schip behulpzaam te zijn. Een dramatisch verhaal van de gebeurtenissen naar aanleiding van de Schipbreuk van de „Varand" heeft de marconist van dat schip, S. S. Johnson, gedaan aan een re porter van het Engelsche blad Echo. Wij hebben, aldus Johnson, ruw weer gehad sinds we op 7 December de Tyne verlieten, maar er gebeurde niets ernstigs vóór 25 Januari, toen wij, temidden van hooge zeeën, op ongeveer 800 mijl ten Zuidwesten van Ierland, stieten op een gezonken wrak en schroef, roer en achtersteven verloren. Wij dreven vijf dagen zonder hulp rond op zeeën, als bergen zoo hoog, wachtend op hulp. Het was een verschrikkelijke beproeving, met het steeds dreigend gevaar voor oogen van het breken der benzinetanks en den brand, die daarvan hot gevolg zou zijn. Maar het schip be wees prachtig zeewaardig te zijn en doorstond het geweld. Toen, op 30 Januari, verscheen de Hollandsche sleepboot „Zwarte Zee", welke onze plaats ge heel door middel van de radio-peil-inrichting had gevonden. Na moeizamen arbeid slaagde zij erin, ons op sleeptouw te nemen. Zij sleepte ons tot den 10en Februari, toen een tweede sleepboot, de „Seine", opdaagde. De „Seine" evenwel was niet in staat om de woede van den storm te weerstaan, en zij zond, onmiddellijk na aankomst, een S.O.S.-sein. De „Zwarte Zee" liet haar tros schie ten om de „Seine" behulpzaam te zijn. Tenslot te was de „Seine" in staat om zelf terug te stoo- men naar Queenstown, na zolf bijna naar den kelder te zijn gegaan. Den v-olgenden dag kwam „De Zwarte Zee" terug en ging voort met ons te sleepen. Een andere opvarende van de „Varand" ver telde Den 26sten van de vorige maand, toen we1 ruw geschat, een duizend mijl van Queen - stown waren, kwam er een zware zeei opzetten, die ons roer wegsloeg. Ten gevolge daarvan bra ken drie van de vier bladen van de schroef, zoo dat deze volkomen onbruikbaar werd. We bleven toen vijf dagen midden in don At lantische Oceaan ronddrijven, totdat de sleep boot „Zwarte Zee" ons te hulp kwam en met veel moeite er in slaagde ons op sleeptouw te nemen. Zij sleepte ons veertien dagen aan een stuk toen werden de zeeën nog zwaarder dan ooit en de „Zwarte Zee" moest de assistentie van de „Seine" inroepen. De „Seine" was in den hevigen storm absoluut niet in staat ons te helpen. Na herhaalde pogin - gen kreeg zij zelf zóóveel schade, dat de „Zwar te Zee" ons in den steek moest laten om haar de behulpzame hand te bieden. De „Seine" zette koers naar Queenstown en twee dagen later kwam de „Zwarte Zee" terug en met haar de „Gele Zee." Tenslotte veilig. Wij waren toen ongeveer 400 mijl verwijderd van Queenstown. Tenslotte bereikten wij Mer- sey Bay, en we dachten dat we eindelijk in vei ligheid waren. De „Zwarte Zee" en de „Gele Zee" hadden ons losgelaten en alle drie de schepen lieten de an kiers vallen. Wij begonnen ons anker te laten krabben. De sleepbooten merkten dit en probeer den wederom hun lijnen bij ons aan boord te krijgen. Zij waren net te laat. Wij dreven snel naai* een ondergeloopen zandbank en we zaten er op voor we iets er tegen konden doen. Een draadlooze boodschap werd wederom uit gezonden om assistentie en met het aanbreken van den dag arriveerde de reddingsboot van New Brighton. De kapitein was er niet zeker van of hij het schip al of niet zou prijsgeven. Hij zond dus on geveer vijftien onzer met de reddingsboot weg. Óm 10 uur vanmorgen de laatste Vrijdag van onze reis verliet de rest van de bemanning het schip en omstreeks 11 uur ging kapitein Rogers van boord. DE ORKAANTOCHT VAN DE „SEINE." Wat twee stortzeeën verwoestten. De brug en de kompassen weggevaagd. De „Seine" was op weg, zooals men hier bor ven nog eens heeft kunnen lezen, naar de sleep boot „Zwarte Zee" om deze te assisteeren met het sleepen van het stuurlooze Engelsche tank-" stoomschip „Varand", toen twee stortzeeën de brug en de kompassen wegsloegen. Geconvoy- eerd door een Engelschen trawler heeft de Seine toen Queenstown weer kunnen bereiken. Op den avond van 8 Februari, vertelde kapi tein Vet, kregen we te Queenhtown, waar we waren gestationneerd, een draadloos bericht om de „Zwarte Zee" te assisteeren met liet sleepen van de „Varand". We zijn 's avonds om 11 uur vertrokken. Het weer was eeer slecht. De zee was zeer wild en wij hadden groote moeite er tegen op te tornen. Vrijdagmorgen 8 Februari omstreeks 6 uur kregen we na een moeilijke tocht van 140 mijl de „Varand" en de „Zwarte Zee" in 't zicht. Ik stond met den stuurman en den roerganger in de stuurhut. De orkaan woei met een kracht van 10 a 11, toen we plotseling aan stuurboord twee torenhooge golven zagen aankomen. Ont- loopen konden wij ze niet. „Languit op den grond!" schreeuwde ik en nauwelijks lagen wij op den bodem van de stuur hut of de eerste stortzee sloeg over ons schip. Met een slag als een kanonschot sloeg d geweldige watermassa over ons heen. Alles was onder het water bedolven. De brug was weggeslagen en de twee centimeter dikke ruiten van onze stuurhut vlogen tegen den wand Ik riep stuurman en roerganger toe te blijven liggen, wat maar goed was ook, want een twee de stortzee bedolf ons met een nog grooter mas sa. Onze stuurhut stond vol water en toen wij weer waren opgestaan, zagen wij de groote ver woestingen. Alle ruiten waren uit de sponningen gerukt. De glasscherven zaten verscheidene centimeters diep in het hout. eHt oompas was met de tweede stortzee in den hoek geslagen en de koperen kap was totaal verwrongen. Overal lag versplinterd hout van de verbrijzelde deuren. Op het dek had de stortzee echter ook sporen achtergelaten. De sloep was door de klampen geslagen en had een bodem vol gaten. Van een luchtkoker was niets meer te zien. Vlaggenkasten, die in de stuurhut hingen, wa ren van den wand gerukt en door de deurope ningen heen overboord gespoeld. Als door een wonder waren we niet gewond. Het glas, de deuren, kasten en het kompas. alles was over ons heengegaan en had niemand geraakt. Het stuurgerei was nog intact, maar lag hopeloos bedolven onder de ruïne van hout, vlag gen, glas en ijzer. V^n de verschansing van de brug was geen plank meer te bekennen. De zware ijzeren stut ten waren als lucifers afgeknapt. Het binnen- stroomende water was eveneens in de marconi hut binnengedrongen, maar gelukkig bleven de toestellen werken. lm het donker, de electrische leiding was evenens gestoord hebben getracht het stuur gerei weer in orde te maken. Hulpeloos dreven wij rond. Ik besloot toen het S. O. S.-sein te geven. De „Zwarte Zee" liet de tros van de „Varand" slippen en stoomde naar ons toe. Na het nood sein werd het weer iets beter. We konden het stuurgerei weer in orde maken en een noodver lichting aanleggen, 's Nachts om 4 uur bleek, dal de trawler „Settsu" het dichts bij ons was en we besloten de hulp van de andere schepen niet meer in te roepen. Voor den wind en sturende op het kompas van de reddingsboot zijn wij een Oostelijken koers gaan sturen. Toch moesten wij nog geregeld olie storten en met het sturen op het sloepskompas ging het ook niet bijster best. Zaterdagmorgen om 6 uur kwam de trawlei „Settsu" in zicht, die voor ons ging varen en den koers aangaf. Zondagavond zij wij behouden te Queenstown aangekomen. ZEVENJARIG MEISJE GEWURGD. 'Toen Woensdag een 7-jarig meisje te Hanau van een boodschap niet terugkeerde, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat het kind was gezien in begeleiding van een fietser. Het onderzoek werd voortgezet en plotseling zag een politieagent onder een groep wielrijders één fietser, die trachtte te vluchten. .Toen hij geen uitweg meer zag, bracht hij zich zelf een ernstige wond met een revolver in het hoofd toe. Het lijk van het gewurgde kind werd in een mest hoop gevonden. EEN TEEKEND GEVAL. Het te Charbin verschijnende blad „Roesskoje Slowo" vertelt het volgende geval, dat de toestan den in Rusland typeert. Een vermetele wist te Pogranitsjnaja (aan de Russisch-Mandsjoerij- sche grens) de nationale Russische driekleur op het gebouw van de 90vjet-instellingen te hij- schen. Spoedig was iedereen in het stadje over tuigd, dat de tegenstanders van de bolsjewiki de overhand hadden behaald en dat er te Moskou een nieuwe regeering aan het bewind was ge komen. Toen gebeurde er iets zeer eigenaardigs. Niet alleen de overige Russen, maar zelfs de sov jet-ambtenaren en de mannen, die steeds over hun trouw aan de sovjet-regeering spreken, haal den de Russische nationale driekleur te voor schijn en staken ze uit. Het bleek, dat al deze steunpilaren van het sovjet-regime in het ge heim nationale vlaggen bewaarden voor het ge val de sovjets ten val zouden worden gebracht. De nationale driekleur bleef eenige uren wappe ren boven de sovjet-instellingen totdat een tele gram uit het nabijgelegen centrum het gerucht tegensprak. De 90vjet-ambtenaren zullen zich nu te veranti .woorden hebben voor het uitsteken van de driekleur. ANNA PAULOWNA. -- Uit de Algemeene Vergadering j.1. Dinsdag avond door het Begrafenisfonds ,,'t Algemeen Belang" in de zaal van W. Kossen onder leiding van den voorzitter, den heer C. Tijsen gehouden, blijkt, dat 440 leden zijn aangeloten. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer P. J. List geeft aan, dat de ontvangsten bedroegen f 733.48; de uitgaven: f406.4714; er is dus 'n batig saldo van f 327.00*4. Het fondsbezit bedraagt f 7415.17. De commis sie van onderzoek bestaande uit de heeren C. Lichtendag, J. de Wit en Jb. Roos bevond alles in goede orde. De aftredende bestuursleden de heeren C. Tij- 'sen en A. Kooijman werden herkozen. Volgens geruchten zijn hier ter plaatse op het land van den heer Van Teulingen, gelegen aan den Zuiderweg, ongeveer 30 zak eetaardap- pelen uit de kuil gestolen. Men vertelt ook, dat de politie de daders op het spoor is. Of dit laat ste gerucht waarheid bevat durven we niet be- vq tigen, maar we hopen het ten zeerste. Op zui^'n manier is er toch bijna niets meer veilig! Voor den heer van Teulingen is het echter 'n leelijke schadepost, vooral waar de eetaardappe- len zoo duur zijn. Het land van v. T. ligt onge veer 'n half uur van zijn woning; de dief (of de dieven) hadden dus vrij spel en konden onge merkt de 30 zak aardappelen weghalen. De eene kuil, waar ongeveer 25 zak in lag, is ge heel verdwenen en men was gemoedelijk aan 'n tweede begonnen, waar ook reeds 5 zak van zoek is. Naar wij vernemen was vastgesteld, dat dit jaar in Maart ook uit deze Gemeente vier a zes kinderen voor hun gezondheid naar Egmond aan Zee zouden gaan. Echter met het oog echter op de thans heerschende ziekte van mazelen en bof is de uitzending uitgesteld tot April. BREEZAND. Wederom kwam bij de muziek- vereeniging „Gonc.oraia" onderstaande toezeg gingen voor prijzen voor het a.s. concours bin nen 14 Den Heer J. Hoep, aannemer te Bree- zand, 1 zilveren Kruis 15. Chr. Muziekvereni ging „S. D. G." Breezand idem 16. Holl. Mtpii. van Landbouw, Afd. Anna Paulowna. 1 verg. zilv. Lauwertak 17. Zaai-Zaad Vereen. Anna Paulowna, 1 Groot verg. zilv. Medaille. GEMEENTE WIERINGEN. De Afd. Wieringen Vereeniging voor Volks onderwijs gaat voort met haar activiteit Woensdagmiddag stelde zij de kinderen dei* drie hoogste c lassen van alle scholen te Wie- ringen in de gelegenheid in de bioscoopzaal van de Haan de wetenschappelijke film: „Dwars door donker Afrika" te volgen. Mede door den heer Van 't Hof, die bij de film vertelde, heb ben de kleinen 'n zeer aangenamen en leerrijken middag gehad. Des avonds hield de Afdeeling haar eerste al gemeene ledenvergadering, voornamelijk belegd ter vaststelling van het reglement. 40 leden wa ren aanwezig. Na opening door den voorzitter, de heer Corn. J. Bosker, en voorlezing van 't oprichtingsver- slag door den secretaris, den heer Schilthuis, werd het reglement artikelsgewijze voorgelezen. Geen op- of aanmerkingen werd ei door de aanwezigen gemaakt, zoodat 't ontwerp regle ment ongewijzigd werd vastgesteld. De heer J. Lont Cz. vroeg bij de rondvraag me dewerking der Afd. om pogingen in 't werk te stellen, dat de aanvang der schooluren met de! a.s. zomertijd zou worden bepaald op halftien. Negen uur is volgens spr. voor verafwonende kinderen dan te vroeg; te Oosterland begint de school zelfs te half negen. De heer Spaander zegt, dat met den zomertijd 't aanvangsuur negen uur wordt, doch dat half tien 'n onmogelijk uur zou zijn. Ook de heer S. Blaauboer betoogt, dat men te Westerland daar sterk tegen zou zijn. Het bestuur belooft zijn aandacht aan deze zaak te zullen schenken. De heer Kuiper vraagt of 't bestuur ook in lichtingen kan verstrekken, wanneer of de twee lokalen aan de Oosterlander schooi worden ge bouwd. Het kerkbestuur was wel zoo bereidwil lig om het catechisatielokaal als hulpschool te doen gebruiken, maar 't geduld begint wat op te geraken. Men hoort niets van de bouw. Het bestuur belooft met klem op de spoedige bouw aan te dringen. Hiermede is de algemeene vergadering geëin digd en begint de propaganda-avond va'n de Afd. met het filmwerk: „Dwars door, donker Afrika". Ieder had thans vrijen toegang en in minder dan geen tijd was de zaal vol belangstellenden. Vol aandaiht aanschouwde men de geweldige iWildernistafereelen, het leven der wilde dieren in de vrije natuur. Na afloop dezer film zette de beer Bosker het doel der Afd. en het nut van avonden als deze nogmaals uiteen. Hij hoopte dat vele nieuwe le den (thans zijn er 114) zouden toetreden. Als toegift kreeg het publiek nog te zien: Met muziekconcours te Wieringen. Hoogst voldaan ging men dan huiswaarts en de Afdeeling had 10 nieuwe leden te boeken. LICHTBEELDENAVOND. J.1. Maandagavond werd in het cantinegebouw der M.U.Z. te den Oever voor een honderdtal kinderen een Dins dagavond te Hippolytushoef in het Gereformeer de kerkgebouw aan de Beltstraat voor een 75-tal kinderen een lichtbeeldenavond gehouden. Ver schillende verhalen met platen verduidelijkt wer den door de heeren L. Brasser en J. Bosma ge houden en aandachtig door de jeugd gadegesla gen en beluisterd. De Heer C. M., fouragehandelaar te H.-hoef had j.1. Donderdag, toen hij te De Haukes op de- havenkade zijn wagen stond te laden, doordat plotseling het paard met de wagen vooruit liep, het ongeluk achterover van den wagen te val - len. M. kwam met zijn rug op de steenenkade te recht en werd door spoedig toegeschoten hulp (de man lag bewusteloos) geholpen. Dadelijk werden alle pogingen in het werk gesteld den getroffene bij te brengeny hetgeen weldra ge lukte, zoodat hij met paard en wagen zelf weer wist thuis te komen. POLITIE. Gevonden een rijwielsleutelen een huisdeursleutel. Verloren een portemon- naie met inhoud. Inl. bij den Gem. Veldw. De op 22 Febr. gehouden openbare verpach ting van eigendommen, als het grasgewas van dijken, kaden, wegen, vischwater enz., gehou den in het café van den heer C.. Scheltus alhier, en behoorende aan het Heemraadschap Wierin gen, heeft opgebracht 608,02tegen 813,45 in 1927. AFSLUITING ZUIDERZEE. DE EERSTE SCHADELOOSSTELLING. Door den Minister van Waterstaat is ingevolge de Zuiderzeesteunwet aan den vroegere afslager der vischafslag te De Haukes, den heer Jan Jacobz. Koorn een jaarlijksche tegemoetkoming verleend, groot 260.-. Eveneens is een tegemoetkoming verleend aan D. Takes lohz. te Westerland als bijdrage in de kosten van opleiding van diens zoon buiten het visscherij- bedrijt. LEVENDE RECLAME 1 1 Te Genua had een bioscooponderneming een eigenaardige reclame bedacht voor een film die in de 17e eéUw te Venetië speelt. Eiken avond stond achter een uitstalraam in een winkel in één der hoofdstraten een heel mooi meisje in 17e eeuwsche kleederdracht, met witte pruik en tn gepoederd gezichtje, dat de heldin van de film voorstelde. Onbewegenlijk stond zij daar, soms wel een paar uur lang. Maar een dezer avonden drong eensklaps een jonge man door de menigte, die het levende beeld aangaapte, snelde den winkel biimen, stormde iop de étalage aan trok het meisje bij de hana mee. Het bleek de verloofde der schoone te zijn, die niet langer kon dulden dat zijn geliefde zoo te kijk werd gesteld. Een uur later echter stond de schoone Veneti- aansche wederom in de uitstalkast, alleen was zij eenige jaren ouder. Het was de moeder van het meisje, die de plaats van haar dochter had ingenomen om het honorarium niet te missen. Een offer van moederliefde. SMOKKELAARS. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben de kommiezen in de buurt schap Mander, gem. Tubbergen aangehouden drie smokkelaars die 12 zeer zware varkens ver voerden van Nederland naar Duitschland. Deze varkens brengen in Duitschland zeer veel op het was een goede vangst. TIEN KALVEREN VAN ACHT KOEIEN. De veehouders Schuurmans te Hardegarijp heeft van 8 koeien tien alle vrouwelijke kalveren gekregen, hetgeen wei als een unicum beschouwd kan worden. BIJNA EEN MILLIOEN TEN BEHOEVE DER WERKLOOZEN. Naar het „Maandschrift" van het Centraal Bu reau voor de Statistiek bericht is over 1927 5.978.500 uitgegeven in verband met de werk loosheid. Het bestuur van de Vereeniging Ne- derlandsch Fabrikaat wijst in verband met dit hooge cijfer op het groote belang, de Nederland- sche industrie, waarin 50 van onze landge- noolcn hun brood verdienen, te steunen. MEDEMBLIK. Ernstig ongeluk bij de Zuider zeewerken. Woensdagmiddag heeft bij de Zui derzeewerken een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het verplaatsen van een zware knipmachine van het eene schip naar het andere werd deze machine over een loopplank vervoerd. Midden op de plank brak deze door. Het gevaarte viel in de haven en sleurde drie arbeiders mede. iTwee van hen konden onmiddellijk op het droge worden gehaald. De derde arbeider werd later opgehaald en was bewusteloos. Het gelukte e- venwel de levensgeesten weder op te wekken. De man was ernstig aan liet been gewond. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag vertrekt Succes I om 10.45 naar H.R.C. V om haar 13e comp.wed- strijd te spelen. Dit is voor S. een zeer belangrij ke wedstrijd, want als S. er in slaagt de H.R.C.- 'ers te kloppen, dan is zij kampioen van de der de klasse, afdeeling D. Dus wij twijfelen er niet aan of de S.-'ers zullen haar best wel doen Op S.-terrein werd op het kantje af van H. gewon nen met 21, dus jongens er zal hard gewerkt moeten worden. Naar wij vernemen zal Suc ces door veel supporters worden gevolgd, om de ze wedstrijd bij te wonen. Zondag a.s. speelt AP I 'n competitie-wed strijd uit tegen haar zwaarste tegenstander Hel der III. Aan 'n zware kamp en spanning zal het wel niet ontbreken voor beiden hangt de kam pioenschapseer er aan af Wordt deze wedstrijd door Helder gewonnen, dan is de kans voor AP verkeken; Doch wint AP, dan komen deze ver- eenigingen gelijk te staan. Dus 't zal er Zondag spannen! AP speelt reeds om 12 uur in Helder. N.B. Wij raden den AP-supporters aan: gaat allen uw club voer aanmoediging Zondag ver gezellen. Helpt de zege te behalen A. v.Z. Kleine Sluis speelt thuis tegen Breezand. 't Is merkwaardig genoeg juist voor beide clubs de laatste Competitie-wedstrijd. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente: v\ esterland 's avonds 7 uur Ds. van Beek. 1 Maart halfacht herv. Zuste.rkr. lokaal Oosterl. DOOPSGEZINDE GEM. Zondag a.s. GEEN DIENST. EVANGELISATIE TI hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. Nam. 7 uur GEEN dienst. Den Oever n.m. 2 uur de Heer Bosma. MARKTBERICHTEN Eierveiling Helder: 23 Februari 1928 Aange voerd: 10218 kipeieren, bruin 5.60 a 6.40 per 100; Wit 5.70 a 6.20 per 100; Aangevoerd 188 Eendei eren f6.50 a 7.10 per 100. SCHAGEN, 23 Febr. 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt6 Paarden 150 A 400 2 stieren 250 a 325 15 Geldekoeien (mag.) 140 A 260 78 Geldekoeien (vette) 250 a 490 36 Kalfkoeien 210 A 350 327 Nucht. kalveren 8 A 14 383 Overhouders 28 a 36 3 Bokken en geiten 6 a 15 11 Varkens (mag.) 18 A 26 55 Varkens (vette) per Kg. 0.58 a 0.63 128 Biggen 10 a 16 8 Konijnen 0.50 a 2 42 Kippen 1,50 a 2,50 42 Kg. Boter f 2,10 a 2,30 per Kg. EIERVEILING SCHAGEN, 23 Febr. 1928. Aanvoer 58225 Kipeieren. Prijzen Gewogen en geschouwd 55-57 Kg. 5.10 A 5.20 58-60 Kg. 5,30 A 5.50 61-66 Kg. 5.40 A 6.20 Bruin onge- wogen 5.20 a 6 Wit 5.10 a 5.50 Gem. 5,20. 2330 Eendeieren 6.30 A 6.50.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2