onttrokken. Het knaapje is met behulp van deipel een koudegolf, vergezeld van hevige sneeuw politie uit de ouderlijke woning gehaald en naar het ziekenhuis te Purmerend gebracht, waar het wordt verpleegd. KAPITAALSVLRLIES VAN JONGE BOEREN. Een waarschuwing uit de praktijk. Een jonge boer schrijft in het „Zeeuwsch -N.- Barb. Landbouwblad" „Bij het aanvaarden van een bedrijf mioet be gonnen worden met het overnemen van den in ventaris. Gaan we na de benoodigde bedragen hiervan vóór den oorlog, tijdens die periode en thans, dan wordt men duizelig. „Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de jonge boer zich te weinig bewust is van de groote risi co, welke hij op zich neemtte weinig bezit, de verliezen, welke hij kan lijden. Immers zijn de koopsommen van den inventaris zeer dikwijls in geen verhouding tot de werkelijke waarde gevallen, dat 10 a 20,000 gulden meer betaald wordt den door den voorganger, zijn bekend. „Het benoodigde kapitaal wordt verschaft, ..doch zal later moeten worden verrekend, indien boedelscheiding komt. „Zijn de opbrengsten van het bedrijf van dien aard, dat niet kan worden afgeschreven, en hiervop is veel kans, daar dooreen bij een dure overneming ook nog behoort een hooge pacht, dan zit de jonge boer in een put, waar hij niel zonder kleerscheuren uitkomt. Dit scheuren be Staat daarin, dat hij bij erven met leege handen komt te staan. „Zij, die een inventaris hebben overgenomen dienen ieder jaar dezelve op werkelijke waarde te stellen zij kunnen dan hun kapitaalsverlie* berekenen, evenals de voorganger heeft kunnen becijferen zijn kapitaalwinst, „Veel erger en damatischer wordt het, als dc beginneling bij een veel te duren inventaris ooi tiog kooper wordt van de hoeve tegen de thans geldende prijzen. Hij moet dan leenen voor den inventaris en voor de onroerende goederen. Voor de geedkte schuld zal hij terecht kunnen bij eei bank voor de overwaarde moet hij andere bron nen hebben. Geen hypotheekbank of andere in stelling zal meer geven dan 60 a 70 der betaal de prijzen dus moet 30 40 geleend worder t»p overwaarde der roerende en onroerende goe fleren. Zijn de bedrijfsuitkomsten zoo goed, dai dit bedag kan worden afgeschreven in den looi der jaren, komt het bedrijf te staan op normaal Zoo niet kan worden afgelost, wordt de boer arrr in beide gevallen is van kapitaalsvorming geen 9prake. „Zeer wenschelijk acht ik het dan ook, dat de jongeren over hun bestaansmogelijkheid na het eindigen van hun werkkracht, zullen denken er de pensioneering van zich en hun gezin eens terdege onder het oog zullen zien." EEN SPOOK. Een deel der burgerij te Alphen aan den Rijn wordt de laatste dagen ten zeerste verontrust door....een spook. Een witte gedaan heeft een terrein achter het kerkhof uitgekozen voor lu gubere avondlijke demonstraties en eiken avond stroomen tal van nieuwsgierigen, zelfs uit om liggende gemeenten, naar de plek des -onheils Men heeft zelfs de politie verzocht het spool met „doorslaande" argumentent tot den aftocht te nopen. Vermoedelijk heeft men hier met een flauwe grap te doen. Aldus de meening van verstandi ger menschen. TERUG GEVONDEN. Onlangs werd te Oudewater langs de spoor lijn een mysterieuze portefeuille gevonden, wel, ke niet minder dan 23.000 francs bevatte en ee •bige Fransche naamkaartjes. Een radioberich werd uitgezonden en opgevangen aan een grern station, waar een heer, die naar Berlijn reisde reeds aangifte van het verlies had gedaan, in d< meening, dat hij het slachtoffer van internatio nale zakkenrollers was geworden. Echter is gebleken, dat de portefeuille bij eei bezoek aan zekere inrichting door een niet na der te omschrijven opening was verdwenen. DE ZEVENDE ZOON. Op verschillende plaatsen in den Bijbel word gewag gemaakt van genezing door handopleg ging, o;.a. in Lukas 4 vs. 40, waar geschreven staat „En als de zon onderging, brachten allen, die kranken hadden, met verscheidene ziekten be Vangen, die tot Hem en Hij leide een iegenlijl van hen de handen op en genas dezelve." Niet alleen in de Christelijke oudheid is e sprake van dergelijke genezingen, ook van ko ning Pyrrhus en Epirus wordt verhaald, dat hi miltziekten genezen kon, door de lijders aan t< ragen met een teen van zijn rechtervoet. En e veneens genazen de koningen e van Frankrijk klier- en andere gezwellen door handoplegging die van Engeland klier- en kropgezwellen, ter wijl ook de Habsburgers en de vorsten van Cas tilië en Hongarije over dergelijke geheime mach ten beschikten. De genezende kracht, die er uitging van hand Oplegging, werd de geheele geschiedenis dooi toegekend aan bijzondere personen en voora aan een zevenden zoon van één moeder, maai dan mocht de reeks van zeven niet zijn onder broken door de geboorte van een dochter. Somf ook moest het een veertiende zoon zijn, maar eeri dergelijk unicum zal niet veel zijn voorgeko men. In Frankrijk werd nog een andere piscl aan zoo'n zevenden zoon gesteld, hij moest' eer bf andere lichamelijke afwijking' vertoonen. Er als zoodanig golden dan een vlek op het voor hoofd, op den rug of in den handpalm of oei leliefiguur onder de tong. Men geloofde, dat dergelijke personen met bover natuurlijke krachten begaafd waren. Tn de 17< eeuw bestond dat geloof in geheel Europa. Ne dien tijd is het geleidelijk weer verdwenen, maai toch niet heelemaal. In de vorige eeuw leefde er te Alphen aan den Rijn een zevende zoon met een lam handje. Van heinde en ver trokken de zoeken naar hem toe, om zich te laten genezen wat hij door handoplegging heette te bewerken. Voor genezing van allerlei gezwellen en hard nekkig hoofdzeer kende het volk geen beter adres dan de Alphensche wonderdokter met de lamme hand. buien, waardoor het verkeer zoowel te land als ter zee ten zeerste wordt bemoeilijkt. De sneeuw ligt reeds 15 centimeter dik en de wind heeft een snelheid van 22 meter per seconde. Uitgehon gerde wolven en honden vallen de schaapskooi en aan. De treindiensten met Europa zijn stop gezet. HET VOORBEELD VAN SOKRATES GEVOLlA Een leeraar aan de H.B.S. te Boedapest ver scheen voor zijn klas en begon, terwijl de jon - gens werkten, hoe opgewonden hij was, zijn le vensgeschiedenis te vertellen. Eensklaps herinnerde hij aan Sokrates, die in den kring zijner leerlingen aan vergif was over leden. Hij schudde een wit poeder in een glas water en dronk het leeg daarna ging hij door met vertellen, maai' zijn stem werd zwakker zwakker, en plotseling stoirtte hij voorover oj/ den grond Er ontstond een paniek onder de ra- deloozc leerlingen. De leeraar werd naar een Zie kenhuis overgebracht en is daar overleden. Hij is volgens zijn meening gelijk Socrates gestor ven. HEVIGE KOUDE IN GRIEKENLAND. In Griekenland heerscht plotseling een grim mige koude. De Akropolis draagt een sneeuw- muts DE CRIMINALITEIT TE BERLIJN. Met genoegdoening neemt de Lokal Anzeiger een bericht van de New Vork Herald Tribune, waaruit blijkt, dat de criminaliteit te Berlijn lang zoo erg niet is als men dacht. In het vorig jaar zijn te Berlijn 40 moorden ge pleegd, en in het tweemaal zoo groote New-York 278. Te Berlijn zijn 38 van de 40 moordenaars gegrepen te New-York slechts weinigen van de 278. EET SMAKELIJK. Te Aarhuis in Jutland kwam een boerenfami lie van het platteland aan om een erfenis van 10.000 kronen af te halen. Van tevoren wilden zij nog den inwendigen mensch versterken en men ging naar een automatisch restaurant. Kort na dat zij echter het vleesch hadden opgegeten, wer den alle leden der familie ernstig ziek en in- plaats van naar den notaris gingen zij naar het ziekenhuis. PROVINCIAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD. Vanwege de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering zal getracht worden om dezen zomer voor de bedeel den, en ouden van dagen in deze gemeente een autotocht te organiseeren. Waar dit op meerdere plaatsen reeds met succes is gedaan, heeft het bestuur gemeend, om ook hier de oudjes eens een mooie dag te verschaffen. De bedoelin gis om particuliere auto's te krij gen en een lijst te laten circuleeren om eenigc gelden te verzamelen, teneinde de menschen dien dag ook te kunnen onthalen. We twijfelen niet, of iedereen voor zoover daartoe in staat/ zal voor dit doel medewerking willen verleenen. WORMERVEER. Diefstal met braak. Te Wor- merveer is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken in den kruidenierswinkel van de Cooparatie „de Eenheid" aan de Oranjestraat. Door de daar staande brandkast als een sardine- blik te openen wisten de daders zich in het be zit te stellen van ruim 400. Omtrent deze inbraak vernemen wij nader het volgende De dieven zijn door het raam van 't privaat in het gebouw gekomen, waarna zij ge makkelijk het kantoortje in den winkel konden bereiken. Hier hebben zij eerst getracht de brand kast aan de voorzijde te openen, doch toen dit niet mogelijk bleek hebben zij de kast als een sardineblik opengesneden. Langs een deur aan de achterzijde hebben zij het gebouw weer kun nen verlaten. Een bewoner uit de straat zag des morgens, dat deze achterdeur openstond en waarschuwde de politie. GEMEENTE WIERINGEN. BUITENLAND. KOUDE IN OUD-TURKEIJE. Sinds een dag of tien heerscht te Konstantino- BEKENDMAKING WAARSCHUWING. Burgemeester en Wethouders van Wieringen wijzen hierbij met nadruk op het gevaar, ver bonden aan het snoeien of vellen van hoornen, staande in het bereik van een onder spanning staand bovengrondsch hoog- of laagspannings net. Het is gebleken, dat de bij het snoeien en vellen van boomen betrokken personen in het algemee.i nog niet voldoende zijn doordrongen van hef. gevaar, waaraan zij zich zelf en anderen kunnen blootstellen, zoolang niet de spanning van het net genomen is. Dringend wordt derhalve aangeraden zich steeds tijdig te voren tot den vertegenwoordiger van het Prov. Electriciteitsbedrijf alhier, adres Koningsweg No. 34, te wenden, opdat het desbc treffende gedeelte van het net gedurende de werkzaamheden spanningloos worde gemaakt. Wieringen, 27 Februari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. - Het Gemeentebestuur van Wieringen heeft den Minister van Waterstaat verzocht den hoofd weg in deze gemeente in beheer en onderhoud bij het rijk over te nemen of, indien daartegen voor het oogenblik bezwaren bestaan, aan de gemeente een jaarlijksche bijdrage uit het Rijks wegenfonds toe te kennen voior het onderhoud van den weg, daar het voor de gemeente vrijwel onmogelijk wordt, de steeds toenemende uitga ven van het onderhoud te bekostigen. - Het besluit van den Raad dezer gemeente tot verhooging der jaarwedden van de Wethou ders is door de Kroon goedgekeurd. - Burgemeester en Wethouders hebben ver gunning verleend aan L. Geusebroek tot het op richten van een woonhuis te Zandburen aan P. Kreijger Jr. tot het verbouwen van het perceel Beltstraat 10 tot een winkelhuis aan S. Jong kind tot het uitbreiden van zijn winkel in de Nieuwstraat en aan F. Visker tot het oprichten van een woonkeet aan den Gesterweg1. De datum van ingang van het door Mej. A. Jonker alhier gevraagd eervol ontslag als onder wijzeres te Hippolytushoef, is door B. en W. vastgesteld op 1 April a.s. De keuring van de dienstplichtigen der lichting 1929 zal voor deze gemeente worden gehouden te Schagen, in de bovenlokalen van het Koffiehuis „De Posthoorn", aan de Markt, op Vrijdag 25 Maart 1928. Namens zijn principaal de heer J. S. Dek ker werd j.1. Zaterdagavond door den architect de Heer C. P. Poel publiek aanbesteed het bou wen van een burgerwoonhuis te Den Oever aan de Hofstraat aldaar. Ingeschreven werd dcor de. volgende heeren 1 P. Bakker Ez. voor 3790 2. D. D. Bakker voor 3575 3. W. Hermans voor 3560 4. J. C. de Vries voor 3554 Gebr. Hege man voor 3534 6. N. J. Poel voor 3247 allen alhier. Gegund aan den laagsten inschrijver den heer N. J. Poel. Aan den aannemer den heer Th. H. Boor- sen te Stroe alhier is uit de hand opgedragen dc bouw van 'n burgerwoonhuis voor den landman den heer P. P. Jz. Mulder te Oosterklief. Op de bovenzaal van den heer S. Veeri.i'.; zal Zondag 4 Maart 'n cabaret-avond worden gehou den, waarbij de bekende humorist H. Slikker van Warmenhuizen zal optreden cn de harmonica- virtuoos Zwanenburg van IJmuiden zal musl- seeren. Ingang 9 Maart a.s. wordt den ZeerEerw Heer Pastoor M. J. van den Burg alhier overge plaatst naar 't Veld (Gem. Oude Niedorp en is in zijn plaats hier als zoodanig benoemd Kape laan Koppert van Rijswijk POLITIE. Gevonden een bos sleutels bevestigd aan een ring en een portemonnaie met inhoud. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Bij de op Dinsdag j.1. gehouden openbare aanbesteding van het aanleggen van een hoofd- riool te Den Oever langs den Gasthuisweg aldaar is dit werk gegund aan de laagste inschrijvers- Gebr. D. en S. Lont te Hippolytushoef voor 2 60 per strekkenden meter riool en f 24.90 per te plaatsen en aan te sluiten put. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Wederom kwam bij de muziek- vereeniging „Goncordia" onderstaande toezeg gingen voor prijzen voor het a.s. concours bin nen 18 Tooneelvereen. „Ormenio" Anna Pau- lowna, 1 verg. zilv. Medaille 19. De Fam. A Raap, Voorz. Muziekvereen. Concordia. te Brec zand, 1 zilv. Lauwerkrans 20. Firma Joh. Be nema, Anna Paulowna, 1 zilv Lauwertak 21 Gebr. Kos, Anna Paulowna, 1 verg. zilv. Medaille 22. Hotel P. Swaerts, „Vlas en Korenbeurs An na Paulowna, 1 zilv. Lauwertak, 23. Nutsvereen Vriendenkring" te Breezand 1 zilv. Lauwertak. Aangaande het Concours en de verdere fees telijkheden daaraan verbonden, kunnen wij nog mededeelen, 'dat op de concoursdagen (Hemel vaartsdag 17 Mei en Zondag 20 Mei) de feestc lijkheden zullen beginnen des nam om halféén Op de beide andere dagen om half drie. Op Woensdag, Vrijdag en Zaterdagavond zal er op het terrein concert zijn te geven door vel schillende vereenigingen, hoogstwaarschijnlijk ook door „Harmonie van Wieringen. BREEZAND: Zondag j.1. werd wederom het groot-lachsucces-stuk „Filmmaniakken" opge voerd door de Arbeiders Tooneelvereeniging in de zaal van Borst. Wederom hadden de speler* 'n dankbaar publiek, doch de opkomst had groo ter kunnen zijn. Vrijdag had wederom 'n plantgoedveiling van Gladiolussen plaats in het lokaal van Borst door de Coop. Bloembollenveiling Breezand De veiling was druk bezocht; er werd veel ver kocht tegen goede prijzen: Verginia (kralen) f3.-; Lieberfeuër 4-6 f0.90; Sym phathie 6-10 f 0.70; Venus 5-10 f 0.65; Hermiono 3-6 f 0.16; Odin 6-10 f 0.70; Foch 5-10 f 0.65; White Grant 8-10 f 2.70; dito 6-8 f2.30; dito 4-6 f 2.-; di to 2-4 f 1.20; Rose Precose 2-4 f 0.80; L'Innoc.en- ce 2-4 f 1.30 (kralen f 5.--); Mr. C. P. Alkemade (kralen) f 4.—; dito 2-4 f 0.55; White City (kralen 7.-; Roem van Kennemerland (kralen) f0.80: Pink Perfection (kralen) flRed Emperor 4-6 f 0.80; Yello Hammer 8 op f f0.85; Baron Jo$. Hu lot 4-6 f 0.50; L' Immaculee (kralen) f 5.20; Jaco- ba van Beijeren 6-10 f 2.20; Oranje Queen (kra len) 0.65; Anemonen the Caen f 3.50; Gloy of Noordwijk 4-6 f 1.10. -- Zondag 4 Maart zal D.O.K.E.V. een uitvoe ring geven in de zaal van den heer Borst. SPORT. A.P.-Nieuws: Zondag zijn we getuige geweesi van den wedstrijd Helder III-Anna Paulowna I, welke in een 3—0 overwinning voor H. is geein digd, zoodat de kans op het kampioenschap voor AP geheel is verkeken. Wel moet H nog 2 wed strijden spelen, doch dan moeten deze twee wee strijden door H verloren worden. En het H-elftal dat Zondag o'ver onze jongens zegevierde achten wij in staat ook deze wedstrijden te winnen. AP, die dezen middag niet erg fortuinig was met schieten, heeft 'n eervolle nederlaag gele den. Dit was werkelijk 'n wedstrijd verliezen, waaraan niets viel te doen. Helder was onvermij delijk sterker en AP schoot in spel stukken te kort. Wel had AP 'n tegenpunt kunnen nemen vooral in de belegering na de rust. Echter de H.- achterhoede was niet te passeeren. Mooi werk leverde de H-voorhoede; vooral de vleugelspe- lesr waren snel en gevaarlijk. Het beste tegen stand bood de AP-rchtshalf; 'n extra vermel ding komt hem toe voor zijn schitterende bewa king van de linksbuiten Kiljan van H. Een groc te massa AP-supporters waren tegenwoordig en hebben AP de eervolle nederlaag zien lijden. Ir 't geheel niet uit ons hum verlieten wij 't veld Nog even zij vermeldt wat wij Ondervonden van „beleefde Heldersche manieren". Wij waren ik zal 't maar eerlijk zeggen met ons zessen met 't „blauw-zwarte Fordje", dat we hadden ge huurd. We stonden zoo tegen onze wagen ge leund, toen 'n Heldersche dame en heer met 'n klein jongetje ons te voet passeerden. Plotseling hoorden we het kind vragen, wijzend op onze auto: „Mammie, wat is dat? „O, kind", zegt die juffrouw, „dat is een boerenwagen! We merkten lachend op: „juffrouw hebt u on ze wagen goed bekeken!?" Toen vroeg 't kind weer: „Mammie, wat zegt die bóeren-menheer?" „Stoor je daar maar niet aan kind, was het snib bige antwoord van de „dame". „Dat zijn stellig de eigenaars van die boerenwagen Wij zwegen wijselijk en spraken gedurende de rit in Helder gaen woord meer; maar toeri we over de vlotbrug aan de Kooi waren gegaan, slaakte ik de verzuchting: „Goddank, we zijn weer in ons „boerenland! A. v. Z. SUCCES NIEUWS. Zondag was het voor Suc- cse een gewichtigen dag. S. moest naar H.R.C. 5 om daar haar 13e comp.-wedstrijd te spelen. -Dit is nu eigenlijk niets geen bijzonders, maar voor deze wedstrijd hing voor Succes veel af, want het ging toch immers om het a.s.kampioenschap. En.... Succes is KAMPIOEN geworden. Dit is voor onze voetbalclub een mooie prestatie. Na 4 jaar in den Bond gespeeld te hebben, 1 jaar in de We9t-Friesche en 3 jaar in de Noordholland-- sche is hef Succes thans gelukt van de 3e naai de 2de klasse over te gaan, wat wel een bewijs is dat onze kranige jongens, wat het voetbal spel betreft, goed zijn vooruitgegaan en hopen dat het haar in het volgende seizoen ook zco moge gaan. In een ietwat zenuwachtige stem ming ging Succes om ongeveer 11 uur vanaf Hippol ytu/shojef met twee autobussen van den heer Bruul vol goeden moed naar Helder en begunstigd door schitterend weer neemt te 12 u de wedstrijd een aanvang. II. brengt de bal aan het rollen en al dadelijk ontwikkeld zich eei, vlug spel van weerskanten. Wij bemerken al spoedig dat de zenuwen geducht werken bij de S.'ers want er wordt nog al eens mis getrapt en J eenmaal zelfs, wanneer H. een gevaarlijke uitval doet en door alles heen breekt, wordt een goed gericht schot ingezonden, Piet was er wel bij en vangt de bal goed, doch laat hem uit de handen glijden (wat wij niet van hem gewoon zijn) en de bal rolt precies langs de paal bezijden het doel, wat bijna een punt had gekost. Hierna komt S. ook flink opzetten en twee corners worden op het H.-doel genomen, welke echter op niets uit- loopen. H. zit ook lang niet stil en komt weer geweldig opzetten en Piet laat voor de tweede maal het leer uit de handen vallen, doch de bal wordt nog net bijtijds tot corner verwerkt, wel ke echter geen gevaar opleverde. Even hierna krijgt S. een kans om te doelpunten door mid del van penalty, dch er wordt keihard recht te gen de keeper aangeschoten, en deze werkt vlug weg. Direct hierop trekt S. weer ten aanval en Kooij zendt een zeer hooge bal in. De keeper kon de bal slecht zien aankomen door de zon en de bal verdwijnt in het H.-doel 01. Na nog eenig heen en weer getrap gaat rust in met IzO voor S. Na rust pakt S. direct weer flink aan (want de voorsprong was nog zeer gering) en is dan ook het meest in den aanval. Echter de II.-uitvallen blijven gevaarlijk, doch de S.-achterhoede was goe dop dreef. Weer worden enkele corners geno men aan weerskanten doch leveren niets op. Een der H.-spelers slaat de bal weg vlak voor H.-doel en de penalty welke wordt toegekend wordt wordt door Kooij in een doelpunt omgezet 02. De H.-spelers laten nu de moed wel een beetje zakken en maken er niet veel meer van, zoodat er aan het laatste deel der wedstrijd niet veel meer aan is, wat Succes ten goede kwam. In de stand'kwam dan ook geen verandering meer en alzoo werd Succes dc kroon op het hoofd gezet, welke haar dan ook wel toekomt. Door den Heer Dolf Vroone werd uit erkente lijkheid voor de behaalde overwinning onder de Heeren voetballers cn supporters een fijne kist sigaren verdeeld, wat dan ook ten zeerste werd gewaardeerd. In vrooïijke stemming kwam men te Hippolytushoef aan, doch de ontvangst was wel een beetje koud. Men was reeds telefonisch op de hoogte gesteld van de overwinning en ie der verwachtte dat de club door den voorzitter zou worden ontvangen en toegesproken. Doch het was als altijd de voorzitter schitterde door afwezigheid. Tot slot werd in het clublokaal nog een tijdje gezellig gebabbeld over de behaalde lauweren. H. Excelsior speelde Zondag haar laatste Comp. wedstrijd en wel tegen haar plaatsgenoote Bree zand. Voor beide elftallen was het de laatste wed strijd in dit seizoen. Er was voor deze wedstrijd veel belangstelling. Ondanks het feit dat er voor beide clubs niets op 't spel stond is de wedstrijd er een geworden van het goede soort en waren er veel spannende momenten. Om ongeveer 2,30 uur laat scheidsrechter Annyas, die behoudens enkele fouten naar bahooren heeft geleid, de elf tallen aantreden. Beide partijen spelen met in vallers. Na een terrein verkennen komt de thuis club het eerst in de meerderheid. Vele aanvallen worden ondernomen waarbij het B.-doel nogal eens in gevaar komt. Intusschen komt B. er wat beter in maar door onbesuisd spel zijn zij niet gevaarlijk. Tot de rust heeft B. dan Het beste van het spel. Na rust wordt direct weer hard aangepakt. Al lengs komt E. er dan weer beter in en na eenige mislukte pogingen schiet van .Teulingen op doel Koster stopt goed doch voor hij gelegenheid krijgt om weg te werken loopt invaller Muntje- werff hem de bal uit de handen waarmee hij zijn club de leiding geeft. B. geeft 't nog niet op maar begaat de fout haar elftal te wijzigen, waar door vooral de linkervleugel minder gevaarlijk werd. Bij een der aanvallen van dc thuisclub zet de linksbuiten voor, een der B.-spelers veran dert de bal van richting en als ieder denkt dat hij corner gaat draait hij met veel effect in doel. Een gelukkig doelpunt. Als eenigen tijd hierna Huisman door de B-achterhoede is gedrongen, denkt ieder aan 'n 3e doelpunt, doch op onbegrij pelijke wijze gaat 't schot juist naast- Als na eenigen tijd 't einde wordt aangekou- digd heeft E. met 2-0 de leiding., wat de verhou ding goed weergeeft. E heeft in deze comp. 14 wedstrijden gespeeld waarvan 7 gewonnen, 1 gelijk, 6 verloren; be haalde 15 punten. 42-41 doelpunten; gem. 1.10. Gezien de tegenslag in deze Comp., denken we hierbij slechts aan het verlies van keeper van Es, en het mankeeren wegens ziekte van onzen spil de Ridder en dan is het resultaat naar be hooren. Keeper Delver speelde heden zijn laat- sten wedstrijd en zal niet meer voor E. uitkomen

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2