juk, werd zij door de overwinnaars totaal ver woest. Chara-Chot was vóór dien een bloeiende stad en haar vorst sprookjesachtig rijk. Hij gunde den overwinnaars zijn groote rijkdommen niet en liet daarom zijn enorm bezit aan zilver, tach tig wagens vol, vóór de Cliineezen de stad bin nentrokken, in een diepen put gooien. Daar moet het nog heden ten dage liggen, maar al het zoe ken en graven er naar is tot dusver vruchteloos geweest. Wél heeft de ontdekker Koslovv, één der meest succesvolle onderzoekers uit Mongo lië, onlangs bij een opgraving twee zeldzame kost baarheden gevonden, nl. twee metalen slangen met zéér fijn bewerkte roode en groene schub ben. Of deze slangen inderdaad eens behoorden aan den vorst van Chara-Chot, kan voorlóopig nog niemand met zekerheid zeggen. AUTO UIT ELKAAR GESPRONGEN. Op den straatweg van Munckeberg en Strauss bearg bij Berlijn is Vrijdagavond een eigenaar dig ongeluk gebeurd ongeluk gebeurd. De chauf feur van een vrachtauto van de Rijkspost zag, dat een voor hem uitrijdende personenauto- in volle vaart uit elkaar sprong. De chauffeur, die alleen in de auto zat, werd er uit geslingerd en door den chauffeur van de postauto bewusteloos naar een ziekenhuis gebracht. De personenauto is door de ontploffing volko men vernield. De bewustelooze chauffeur had een kocrier- tasch bij zich met Engelsche en Russische druk werken. Wie hij is weet men nog niet. SNEEUWSTORMEN IN TRANS KAUKASIë. In geheel Trans Kaukasië is het spoorweg- het telegraaf- en het telefoonverkeer door sneeuw stormen verbroken. Te Batoem bezweek een huis onder de sneeuwvracht. Vijf personen werden gedood, een aantal anderen werden zwaar ge kwetst. f KU V IN Ui AAL NIEUWS. BOND VAN PLUIMVEEVEREENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND. Op initiatief van de Pluimveevereenigingen Schagen, Alkmaar en Helder werd Zondag 4 Maart een bespreking gehouden van afgevaar digden van verschillende Pluimveevereenigin gen in Noord-Holland benoorden het IJ, met bet doel om te komen tot oprichting van een Bond van Pluimveevereenigingen. in de provincie Noord-Holland. Bij dezen Bond zullen zich kunnen aanslui ten alle Pluimveevereenigingen, welke beharti gen en aanmoedigen het fokken van nut- en sportrassen in den meest uitgebreiden zin. In het voorloopig bestuur, dat de zaken spoe dig verder zal uitwerken, hebben zitting geno men de heeren J. P. Boom, Alkmaar, C. Mueijes, Schagen, H. J. Bok, Helder, Bakker, Zaandam, Steggerda, Hoorn, Glas, Enkhuizen en Kaastra, Andijk. Het voorloopig secretariaat wordt waargeno men door den heer J. P. Boom, Verdronken oord 9, Alkmaar. WANNEER ZULLEN WE VAN DEZEN AFGETAKELDEN PRINS WORDEN VERLOST Nog altijd ligt tusschen Petten en Kamperduin in het zilte zeewater de berg oudroest, die eens de trotsche oorlogskruisers „Prince Goorge" voorstelde. Deze scheepsruime wordt nu weer be waakt, alsof het een goudmijn is en borden met verbodsbepalingen overeenkomstig art. 461 Wetboek van Strafrecht, grijnzen de nieuwsgie rigen toe, op behoorlijken afstand te blijven. En dat het niet raadzaam is deze waarschuwing niet in den wind te slaan, ondervonden heden een tweetal kooplieden in de weinig waardevolle zaken, die gewoonlijk met den schoonmaak wor den opgeruimd. Deze handelslieden, R. B. en H. B., beiden uit Alkmaar, hadden zich op 25 Fe bruari op het verboden terrein begeven en waren toen opgemerkt en geverbaliseerd door den rijks veldwachter Strooker. Men scheen hen te ver denken daar te vertoeven met minder eerlijke bedoelingen, doch de oudsten der terechtstaan,- den, R. B., beweerde met de andere niets te ma ken te hebben gehad. Hij had zich naar het wrak begeven, louter uit nieuwsgierigheid en om- zijn trekdier gelegenheid te geven wat uit te rusten. Zelf is hij lijdend aan beenfitsel en absoluut in de onmogelijkheid het oorlogscadaver te beklim men. De ander had ook maar eens even geke ken. Zijn vrienden hadden de vervolging afge kocht voor 12, doch het was hem niet mogelijk geweest om die som voor elkander te brengen. Het kostte de beide belangstellenden in de onoogelijke vertooning, die deze eeuwige berg 'van oud ijzer oplevert, trouwens al geld genoeg, 'daar zij ieder tot 10 boete of 5 dagen hechtenis werden veroordeeld. Men is dus gewaarschuwd zich te wachten voor ernstige schade in de portemonnaie. SCHAGEN. De Noordhollandsche Bond van Christelijke Harmoniegezelschappen en Fanfa rekorpsen, zal op Hemelvaartsdag in de muziek- tuin alhier een concours houden. INGEZONDEN STUKKEN. PAS OP JE SPULLEN Meer en meer zijn te Den Oever diefstallen aan de orde van den dag. Vroeger dacht men daar niet aan en vooral onder ons, visschers, was eerlijkheid een der algemeene eigenschappen en dat is het nog Men dacht er derhalve niet aan, als men zijn schuit verliet, alles achter slot en grendel te plaatsen immers er was nooit iets weg Helaas het is anders geworden. Verleden Zaterdag aan boord komende zagen wij, dat ongewenschte gasten in de schuit wa ren geweest en dekens, oliejekker, werkkleeding, enz. hadden medegenomen. Schandelijke indi viduen zonder geweten zijn het, die durven ste len, datgene wat wij aan boord hebben en waarmede wij ons brood moeten verdienen. De politie speurt ijverig om de daders op te sporen, doch al hopen wij, dat zij hierin moge slagen, toch willen wij in dit blad een waarschu wing aan de Oevenaren en visschers doen hoo- ren „Past op voor de dieven Met dank voor de plaatsing. S. DE HAAN. Wieringen, 6 Maart 1928. ANNA PAULÜWNA. Openbare vergadering van den RAAD der gemeente Anna Paulowna op WOENSDAG, 7 Maart 1928, des namiddags te twee uur ten Raadliuize. 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Voorstel tot toekenning van een bijdrage van 10.- voor aankoop van een medaille voor een wedstrijd, uitgeschreven door den Bond van Dillettanten- Tooneelvereenigingen. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een zilveren Lauwerkrans voor het Muziekcon cours te Breezand. 5. Aanvagen om toekening van voorschotten ingevolge de bepalingen van de Landarbei- derswet aan D. J. Dekker en E. J. Sinke. 6. Voorstel tot aanvulling der verordening tot heffing eener beasting onder den naam van begrafenisrechten 7. Benoeming van een onderwijzer aan school I ter voorziening in de vacature Sterkman. Voordracht de heer P. Brouwer, thans als tijdelijk onderwijzer werkzaam aan die school. 8. Benoeming van een lid der Plaatselijke Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs door periodieke aftreding van Mevr. Waiboer Van Elteren. 9. Vaststelling van het voorschot op de vergoe ding ingevolge art. 101 der Lager-onderwijs- wet 1920, toe te kennen over 1928. 10. Vaststelling Suppletoire begrootingen, dienst 1927 en dienst 1928. 11. Rondvraag. Zondagavond gaf de gymnastiekvereeniging „D.O.K.E.V. met 'n rijk voorzien programma, (er stonden niet minder dan 14 nummers op) 'n wel geslaagde uitvoering in de zaal van den heer Jb. Borst te Breezand. Wegens ziekte van eenigen hunner kon no. 5 van 't programma door Measjesklasse II niet wor den uitgevoerd. Overigens, er werd flink werk ge leverd. en we willen enkele nummers estra ver melden. De knotsoefeningen Meisjes I o.a. ga ven blijk van vast tempo en mooie samenwerking Het werk aan 't hoogrek door de heeren en de brugoefeningen van de dames was bewonderens waardig en het applaus bewees wel, hoe het pu bliek genoot. Kortom, het was weer een van die succesavonden van D.O.K.E.F., die eindigde met 'n gezellig en druk bal. BURGERLIJKE STAND. Geboren Dirk Mattheus, z.v. J. Heijligenbere en van M. C. Blaauboer. Ondertrouwd Jogchem Schoute, oud 36 jaar. landarbeider en Grada Fakkert, oud 32 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Pau- lowna. Getrouwd Reijer Boerman en Maria Alijda de Smit Nicolaas Bellis en Jannetje Jongejan. Door den Hoofd Inspecteur van den Ar beid is aan den aannemer J. de Vries te Heem stede, ten behoeve van de uitvoering der werken voor overbrugging van het Balgzandkanaal ver gunning verleend om van 5 Maart tot en met 29 September 1928 werk te doen verrichten gedu rende 10 uren per dag en 55 uren per week. POLITIE. Gevonden een portefeuille met be scheiden. Inl. zijn ter secretarie te bekomen. BREEZAND. Alhier werd door den heer D. B. 4 H.A. bollenland verkocht voor het hooge oe- drag van 20000. In dezelfde buurtschap zijn 7 bollenschuren aanbesteed om voor den nieuwen oogst klaar te zijn, voor de prijzen van 2000 tot 60.000. Dit deel van den Anna Paulownapolder was vóór 24 a 40 jaar nog geheel waardeloos, men kon daar grond krijgen voor de polderlastcn en thans staat ze voor een deel boven het beste wei land. BREEZAND. Wederom zijn (aangekocht bij de firma H. G. Rump, in goud- en zilverwerken te Wieringen) de volgende prijzen voor heit Muziek concours te Breezand uitgeloofd 25. Den Weled. Zeergel. Heer Dr. Olrée, 1 zilv- lauwertak 26. Den heer Wijdenes Spaans, idem; 27. Kaasfabriek „Noit Gedacht" te Breezand 1 zilv. lauwerkrans 28. De leden der Muziekver- 'eeniging „Concordia" tei Breezand idem 29. De Muziekvereen. „Concordia" te Breezand, 1 zilv. lauwerkrans met lier 30. De Heer G. Borst, win kelier te Breezand, 1 groot zilv. Eerekruis 31. Den Heer Jb. Dorst, café en clublokaal te Bree zand, 1 zilv. lauwertak 32. Oud-leerlingen Tuin- bouwcursus, 1 Nieuw Zilv. krans met Lier 33. De Firma Swakman, Schagen, 1 groot verg. zilv. medaille 34. Voetbalvereen. „Breezand", 1 groot zilv. Medaille 35. De Heer D. de Graaf, winke lier te Breezand, 1 N. zilv. lauwertak 36. Hard draverij vereen. „Sportlust" te Anna Paulowna. 1 groote zilv. medaille 37. Nutsvereen. „O.K.K." Spoorbuurt, Anna Paulowna, 1 zilv. medaille 38. Deen Heer J Hoo.meijer, Stoom weg Breezand, 1 zilv. medaille 39. Zangvereen. „Zanglust", An na Paulowna, 1 zilv. lauwertak. Wie volgt GEMEENTE WIERINGEN. Onze vroegere plaatsgenoot de heer W. J. Bruul, thans gemeente-secretaris te Heiloo, ont ving Maandag j.1. bij de viering van zijn 25-jarig ambtenaars-jubileum treffende bewijzen van hoogachting en waardeering. Wij lezen daarom trent in de Alkm. Crt. De heer W. J. Bruul, gemeente-secretaris van Heiloo, vierde gisteren (Maandag) zijn 25-jarig ambtsjubileum. Wie bekend is met de sympa thie, welke de bevolking van Heiloo haar zeer ijverigen en hoogst bekwamen gemeente-secre taris toedraagt, weet, dat Heiloo het op prijs stelt daarvan op een dag als dien van heden blijk te geven. Vergezeld van zijn echtgenoote, moeder en fa milie, werd de heer Bruul in zijn feestelijk ver sierde werkkamer in het gemeentehuis door B en W. ontvangen. Met den burgemeester en de Wethouders wa ren ook de raadsleden, waarvan de meesten met hun dames, aanwezig. Wegens ongesteldheid kon de heer M. Mulder niet aanwezig zijn, ter wijl de heer G. Vrijburg Pz. wegens uitstedigheid verhinderd was. 1 Mede was aanwezig het gemeente-personeel, dat van het G. E. B. en de Rijks- en Gemeentepo litie. Allereerst werd de jubilaires toegesproken door den burgemeester, jhr. N. van Foreest, die gewaagde van de groote waardeering van B. en W. voor de wijze waarop de heer Bruul zijn taak als gemeente-secretaris vervulde en in het licht stelde j[Y>e de gemeente steeds van de gedegene kennis '•van den heer Bruul had geprofiteerd. Spr. deed mede uitkomen hoe de heer Bruul ook in ander opzicht voor velen in de gemeente steeds de vraagbaak was geweest. Namens de gemeente-ambtenaren werd het jwoordgevoerd door den gemeente-ontvanger, den heer Jac. v. d. Molen Sr., die er op wees hoe de heer Bruul tegenover de ambtenaren zich steed® als een waar vriend had getoond. Voor het G. E. B. werd het woord gevoerd door den hee-- J .Visser, administrateur van dat be drijf. O^^deze spr. getuigde van de groote waar deering die hij voor den heer Bruul gevoelde en deed tevens uitkomen welk een steun de jubila ris ook voor dit bedrijf is geweest. Namens de pers sprak de heer G. Smits woor den van waardeering tot den jubilaris, die steeds had getoond het belang van een juiste bericht geving in de pers te begrijpen en dan ook altijd bereid was gevonden aan de pers die inlichtin gen te verstrekken, die dit mogelijk maakten. Namens den raad werd ten slotte de heer Bruul toegesproken door het oudste raadslid, den heer P. van 't Veer, die den jubilaris verzekerde, dat ook de raad zijn werkkracht, correctheid, wel willendheid en onderlegde kennis heugelijk waar deert. Alle sprekers deden hun gelukwenschen ver gezeld gaan van stoffelijke blijken van waardee ring. De heer Bruul bracht aan alle sprekers een woord van oprechten dank en verzekerde, dat het gesprokene voor hem een aansporing zou zijn om zijn werk met lust te blijven voeren. Van verschillende zijden waren tal van bloem stukken, telegrammen en felicitaties ingekomen Na afloop van de huld^ing vereenigden de aanwezigen zich nog voor een gezellig samenzijn in de woning van den heer Bruul. BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen over de maand Febr. Geboren Henri, zoon van A. Prins en I. Krau- se Jan, z.v. R. Blok en J. Veling Gertruda, d.v. E. Rotgans en M. Bakker Dirk, z.v. N. Takes en D. Rotgans Antje, d.v. J. W. Kossen en A. Ile geman Derk, z.v. S. de Vries en J. Veling Bauke, z.v. B. Jasper en R. Goeree Neeltje. d.v. E. Bais en M. de Haan Popke, z.v. S. Ottens en A. A. PoelJohanna Theresia, d.v. Th. A. Rasch en C. Boerdijk. Ondertrouwd A. Buma en C. Tij se n. Getrouwd S. Kieft en A. Staal C. Wiegman en M. A. J. Brandt A. Buma en C. iTijsen. Overleden M. de Haan, oud 17 jaren, z. van G. de Haan en S. Kuit P. Koster, oud 66 jaren, weduwnaar van M. Bakker Levenloos aangege ven kind van M. Kooij en M. G. van Savoijen C. de Wiit, oud 72 jaren, echtgenoot van D. He geman M. Keijzer, oud 68 jaren, weduwe van ,N. Wagemaker (te Alkmaar.) Gemeente Wieringen. Lijst van ingeschreven personen gedurende de maand Februari 1928. J. Baas van Andijk R. J. de Groot van Aven- hora H. W. Eggers van Heiloo L. van Dijk van Amsterdam A. M. Brouwer van Nijmegen A. M. Bakker van Wieringerwaard M. J. Uber- setzig en zoon van München (D.) K. Kamping en gezin van Odoorn S. Hilberts van Emmen H. Wieringh en gezin van Odoorn G. Kuik en zoon van Emmen. Afgeschreven personen G. A. de Vries naar Amsterdam F. J. F. Vogels naar Eindhoven L. J. Peeters naar Medemblik C. Bakker naar Zijpe W. D. van Treuren naar Delft I van Dijk naar Maasbracht. Voor rekening van de M.U.Z. zullen op het terrein te Oosterland, waar thans reeds verschil lende woningen in aanbouw zijn, opnieuw twee personeelswoningen opgericht worden. Op de bovenzaal van den heer S. A. Veerdig te Ilippolytushoef, welke tot in alle hoeken be zet was trad j.1. Zondagavond op, de humorisi H. Slikker van Warmenhuizen die een reeks voor drachten ten beste gaf, welke allen bij het pu bliek zeer in den smaak vielen. Door den harmo'- nica-virtuoos C. Zwanenburg van lJmuiden (Oost) werden de pauzen op meesterlijke wijze met muziek aangevuld. Het was een waar genot, naar deze virtuoos, welke niet alleen marschen doch ook groote muziekstukken als ouverturen enz. van groote componisten aan zijn instrument weet te ontlokken, te zitten luisteren. In alle opzichten kan dan ook gezegd worden dat deze cabaretavond schitterend is geslaagd, een zeer ordelijk verloop had en met een gezellig bal nu werd besloten. Door den landman P. J. H. Kooij te West- terklief is de bouw van een nieuwe boerderij met woonhuis uit de hand opgedragen aan den aan nemer den heer J. C. Klein te Ilippolytushoef. Visschersactie. Voor de a.s. groote verga dering (demonstratie van visschers om verbete ring in de Zuiderzeesteunwet aan te brengen) welke binnenkort in den Haag zal worden ge houden hebben zich alhier 100 visschers voor aangemeld. De heer L. Wigbout Tj.z. heeft zich opgegeven op dien dag als spreker op te treden. De datum dezer groote demonstratie wordt na der vastgesteld, aangezien voor dien tijd, vermoe delijk 10 Maart a.s. eerst nog 'n vergadering van diverse visscherij-vereenigingen in Amsterdam wordt gehouden. ZUIDERZEE - WERKEN. Naar men ons meldt zullen binnenkort de werk zaamheden op de z.g Oude Zeug tusschen Wie ringen en Medemblik met kracht worden hervat, 'n 1600 arbeiders zullen te werk worden gesteld en daar in keten worden ondergebracht. Naar weerskanten, richting Wieringen en richting Me demblik zal met het leggen van den dijk worden begonnen. Ook te De Haukes wordt het bedrijvig. Vele arbeiders worden daar ondergebracht op 'n lo- giesschip, dat daar in de haven ligt. Deze wor den te werk gesteld aan den dijk voor het boezem meer vanaf de Haukes naar Van Ewijcksluis, die reeds volgend jaar gereed zal komen, -Voor 'n 30 tal belangstellenden trad Zaterdag in het lokaal van den heer Kok te Hippolytus- hoef op de heer Albert de Jong uit Den Haag met 't onderwerp „Nederland en de komende oorlog. Spr. gaf 'n duidelijk beeld hoe in deze kapita listische maatschappij alle teekenen er weer op wezen, dat 'n komende oorlog niet ver meer af is. Verschrikkelijk zal die zijn. Immers de uitvin dingen zijn steeds verder voortgegaan en gehee- le steden en dorpen zullen door giftgassen en an dere barbaarsche moordwerktuigen worden ver woest, zonder ooit 'n vijand te hebben gezien. Alles wapent zich en ook in kleine landen als Nederland worden groote sommen uitgetrokken voor het militairisme. Waarvoor? Moeten de moeders nog langer aan zien, dat zij haar kinderen heeft groot gebracht voor kanonnenvoedsel Neen, als één man moeten wij staan tegenover het militairisme; geen man en geen cent voor 't leger. En spr. roept allen op om lid-te worden van de Provinciaal Anti-Militairistische Groepee ring in Noordholland. Staande de vergadering gaven zich 'n 14-tal aanwezigen als lid op en 'n afdeeling werd ge vormd. De heer J. G. Schilthuis, ingenieur bij de Zuiderzeewerken alhier, is bevorderd tot „eerst aangewezen-ingenieur." De Fancy-fair der Muziekvereeniging „Har monie te Ilippolytushoef is vastgesteld op Za terdag 28, Zondag 29 en "Maandag 30 April a.s. Verschillende dames zullen worden verzocht hunne medewerking te verleenen voor de bedie ning van de onderscheidene stalletjes en tenten, die in de groote zaal van „Concordia" en in de daarnaast zijnde garage zullen worden opgesla gen. Natuurlijk wordt 'n beroep gedaan op de wel willende medewerking van de gansche burgërij voor het vervaardigen en beschikbaarstellen van prijzen voor de verloting, welke aan deze fancy fair zal zijn verbonden. BEKENDMAKING KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Wieringen brengen ter algemeene kennis, dat ge legenheid tot kostelooze inenting en herenting zal worden gegeven in de verschillende scholen jen wel: Dinsdag 13 Maart a.s., des namiddags 4 uur, "in de school te Ilippolytushoef; Donderdag 15 Maart a.s., des namiddags 4 uur, in de school te Oosterland; Zaterdag- 17 Maart a.s., des namiddags 4 uur in de school te Westerland. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewij- zen van de namen en geboortedatums der kinde ren, is het gewenscht, dat bij de aanmelding wor den medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. De aand^ch: wordt er verder nog op gevestigd, dat tot 1 Januari 1929, voor de toelating tot de scholen, de overlegging van een vaccinebewijs niet meer verplichtend is. Wieringen, 5 Maart 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes haar 14e oomp.-wedstrijd te Helder tegen Hel der 5. Het is S. niet gelukt deze laatste wedstrijd te winnen en werd met een 21 nederlaag naar huis gezonden. Succes II speelde thuis tegen S. V. S. 3 van Helder en had ditmaal geen sterke tegenstan der. S. II wist dan ook te winnen met 12-4. DOOPSGEZINDE GEM. Donderdag 9 Maart 8 uur Voordracht door Ds. Van der Veen van gedeelten uit Multatuli'a werken. GEREF. KERK Vrijdagavond half acht Ds. Steen van Helder. Bidstond voor het gewas. f MARKTBERICHTEN Aanvoer 135000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. EIERVEILING, ALKMAAR, 3 Maart 1928. 5.30 a 5.40 58-60 Kg. 5.30 a 5.50 60-62 Kg. J 5.40 a 5.70 62-61 Kg. 5.60 a 6 Bruine 60-66 Kg. 5.60 a 6.50 Kleine eieren 4.90 a 5.30 Aanvoer 25000 Eendeieren Prijzen 5.70 a 5.80. ALKMAAR, 5 Maart 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 22 Vette koeien 230 a 350 3 Vette kal veren 75 a 90 Vette kalveren per ned. pond j 1,35 a 1,60 281 Nucht. kalv. slacht 6 a 22 672 Vette Varkens (zware) per ned. pond 0.60 a 0.64 Zouters per ned. pond 0.55 ii 0.56. Opgave van de Directie der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 27 Febr. tot en met Zaterdag 3 Maart 1928. Kippen 0.75 a 2,70 Kuikens 1 a 2,25 Eenden la 1,75 Konijnen 0.40 a 4 Eenden eieren per 100 stuks 5.60 Kippon-eieren (groot handel) per 100 sttuks 5.10 a 5.60 Kippeneie ren (kleinhandel) per 100 stuks 4a 5.75 Fa- brieksboter le s. per half Kg. 1,05 k 1,15 Fa- brieksboter 2e s. per half Kg. 0.90 a 1 Boeren hof er le s. per half Kg. 1,07*4 a 1,17*4 Boeren- boter 2e s. per half Kg. 0.90 n 1 Slachtduiven 10-30 cent Jonge kippen 1,25 3. HET RIJKSWEGENFONDS. De Bond van bedrijfsautobushouders in Neder land heeft aan den Minister van Finaniciën ver zocht, maatregelen te overwegen, opdat alle in Nederland geheven directe belastingen of retri buties van de houders van paarden of andere als levende trekkracht gebruikte dieren, worden ge stort in het Rijkswegenfonds. DE STEM VAN HET GEWETEN. Een onbekende in Amerika was 45 jaar gele-

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2