Bioscoopzaal Tijsei kk en misdaad van 50 et. per Vi pond Oen Oever. muit lontstaan. De kerkgangesr vluchten zoo snel ze konden naar buiten. Een der beide pa ters slaagde er in, toen de kerk ontruimd was. de deur te sluiten, zoodat de man ingesloten was De maréchaussees uit Ophovon werden gewaar schuwd en twee manschappen gingen de kerk binnen. Tusschen hen en den man tontsfcond een gevecht. Een der maréchaussees liep een steek wonden op in den bovenarm, terwijl de man met een sabel een snede over het gezicht kreeg. De man werd ten slotte overmeesterden opgeslo ten in het politiebureau te Sittard, totdat over brenging naar een krankzinnigengesticht kan plaats hebben. DE ZAANDAMSCHE KERMIS. Bij de Woensdag gehouden verpachting van 16 standplaatsen op de in dit jaar te houden ker mis was de totaal opbrengst 1-4.368 tegen 11.000 in het vorige jaar, op welke hoogere op brengst de opheffing van het bierverbod voor de inrichtingen van vermakelijkheid waarschijnlijk wel van invloed is geweest. AUTOBUS IN DE SLOOT. Gistermorgen kwamen op de Nijverdalsche- weg bij Rijssen de autobus van Hosmar uit IS"ij verdal in een sloot terecht. De inzittende fa brieksarbeiders bekwamen bijna alleen wonden aan het hoofd en handen door het brekend glas: de meesten moesten zich onder geneeskundige behandeling stellen. LAAT MAAR BRANDEN. Terwijl de Raad van Vlodrop vergaderde, een vergadering, welke zoioveel belangstelling trok. dat men zelfs buiten aan de ramen hing, kwam een marechaussee binnen om assistentie voor voor het blusschen van een boschbrand, die den heelen middag al duurde. Voorzitter Wie wil er naar den brand gaan. Niemand Een stem Dan laat maar branden Geen der aanwezigen was er voor te vinden, bij het blusschen te helpen. De voorzitter gelaste daarop een aantal mannen te gaan helpen blus schen, waarop dezen zich verwijderden. Onder de hand werd er door vergaderd, ver telt het „Vad.", en zoo informeerde wethouder Loedwijks naar een bedrag van 50 aan op brengst van dansgeld, die verdwenen zouden zijn. De voorzitter antwoordde, dat hij overtuigd was, ze aan den gemeente-secretaris te hebben gegeven en dat de secretaris overtuigd was, dat hij ze niet ontvangen had. Als de secretaris een eed wilde doen, dat hij ze niet ontvangen had. zou de voorzitter ze betalen. De zaak werd aangehouden tot de volgende vergadering. Als het dan maar in de kas gestort wordt. Toen kwam de Raad tot de ontdekking, dat niemand van de gerequireerden naar den brand gegaan waren en de voorzitter spak daar zijn verontwaardiging over uit. DE ZUIDERZEEWERKEN. Bezoek van de K. N. A. C. Naar gemeld wordt, is de Kon. Ned. Automo biel Club voornemens in den loop van Juni voor haar leden een excursie te organiseeren ter be zichtiging van de Zuiderzeewerken. 5000 M. hoogte, dat in de draden van een dér vleugels van zijn vliegtuig een meisje was ver ward geraakt. Zij was door het vliegtuig mee omhoog gevoerd en hield zich thans krampachtig vast. De vlieger behield echter zijn tegenwoordig heid van geest. Alvorens te landen, maakte hij een bocht, zoodat de vleugel, waaraan het meisje zich vastklampte vlak boven den grond zweefde. Het meisje, de 18-jarige Durpend kon toen los laten. Zij kwam er af met een verstuikten pols en een paar schrammen. ANNA PAULOWNA. BUITENLAND EEN VADER, DIE ZIJN TfWEE KINDEREN IN 'T WATER LIET SPRINGEN. Hij wilde zich van hen ontdoen en zei, dat ze op deze wijze bij hun grootmoeder zouden komen. Een afschuwwekkend verhaal wordt door de New York Iiereld uit Indlana Harbor gemeld. Onder de oogen van hun vader, die rustig bleef toezien, zijn daar twee jongens aan elkaar gebon den, in het kanaal gespongen, nadat hun vader hun verteld had, dat zij er op deze wijze in zou den slagen hun grootmoeder, die in Engeland woont, te zien. De man was gescheiden van zijn vrouw, maar leefde met een andere vrouw samen. De twee jongens uit het eerste huwelijk waren hem tot last, en hij zon op een middel om zich van hen te ontdoen. De gruwelijke gelegenheid adartoe kreeg hij, toen de jongens hem herhaaldelijk zeiden, dat ze zoo graag hun grootmoeder in En geland eens zouden willen bezoeken. Eerst uit scherts, maar later in ernst, zei do man toen dat ze dan maar samen in het kanaal moesten springen. De jongens in hun kinderlijk vertrouwen, ge loofden hun vader en besloten op oen dag naar grootmoeder te gaan. De vader liep mee naar het kanaal en zag het aan, hoe zijn beide kinder zich argeloos aan elkander bonden en toen het kanaal sprongen, waar ze verdronken. Daar na keerde de man naar huis terug. Toon hij, nadat de lijkjes gedregd waren, gear resteerd was, deelde hij de politie mede, dat hij na het gebeurde eiken nacht naar de plek van de misdaad was gegaan, om op dezelfde wijze een eind aan zijn leven te maken, maar de moed ontbrak hem. De New-York Herald meldt nader, dat de man in de gevangenis geprobeerd heeft zich met de gesp van een riem de keel door te snijden. Een cipier kwam echter juist zijn cel binnen en verhinderde hem in zijn poging tot zelfmoord. Een groot politie-esoorte was noodig om den ontaarden vader naar de gevangenis te brengen, daar een woedende menigte zich van hem mees ter wilde maken. DRAAGT DE ECHTE COMMUNIST EEN DAS Volgens de Prawda wordt in alle kranten op het oogenblik geschreven over de vraag of het dragen van een das al of niet een burgerlijk ver oordeel is. De communistische jeugd stelt daar veel belang in en de meeningen zijn verdeeld. Sommigen doen onbarmhartig de das om door b.v. te schrijven „Eerst zal de arbeider een das aan doen, vervolgens gaat hij naar den bioscoop, dan koopt hij een kooi met een sijsje erin, leert dansen en is verloren voor de partij." Maar an deren voeren verzachtende omstandigheden aan: toen Kalinin uit Tambof kwam droeg hij een das, Karl Marr draagt op al zijn portretten een das. De strijd is nog niet beslecht. ANGSTIG AVONTUUR IN DE LUCHT. Naar uit St. Peters (Florida) wordt gemeld, be merkte de Amerikaansche vliegenier uit Minnear polis, R. L. Ellis, vorigei week Donderdag op RAAD ANNA PAULOWNA Gelijk boosdoeners altijd plegen terug te ko men op de plaats van hun misdrijf, zoo komen ook telkens de raadsleden weer in de zaal van onze wijsheid. Allen waren W oensdag dan ook weer present. Wij verbazen ons daar wel eens o- ver, want wie, die zich eenmaal ongansch gege ten heeft aan de havermout met zuring, waar aan men in de raadzaal jaar in jaar uit zwelgt, kan het als ernstig mensch aan z'n maag verant woorden, dat hij hier telkens weer likken komt Het eerste gerecht is altijd het zelfde. Wij laten de slappe kost vlug de revue passeeren a. door Ged. Staten werden goedgekeurd de in de vorige vergadering vastgestelde besluiten 1. tot vaststelling van een suppl. begrooting, dienst 1927 2. tot onderhandsche verhuur van eigendommen aan O. H. Oltmanns 3. tot ver koop van grond aan E. J. Sinke en Adr. de Boe -4. mt verkoop van Villa Bouwlust b. door C. F. van der Goes wordt dank betuigd voor de toe gekende vergoeding voor telegrambestelling c ingekomen is de balans en verlies- en winstreke ning over 1926 van den Warenkeuringsdienst te Alkmaar d. de heeren G. W. Waiboer en J. de Boer hebben hunne herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aangomen e. brief van het P. E. N., dat met de noodige spoed aan den afbouw van den transformator in den Oost- polder zal worden gewerkt f. verslag van het vervolgonderwijs aan school I g. bericht van de PI. Commissie van Toezicht dat naar hare meenjng de overdekte speelplaats bij school II niet in de behoefte zal voorzien h. de leermid delen voor het handwerkondervvijs voor 1928 zijn aanbesteed en gegund aan de dames Dekker- Blom en A. Schenk voor 160.35 i. de straatver lichting te Van Ewijcksluis zal worden gewij zigd door bijplaatsing van één lantaarn op het padje voor de woningen aan den Amsteldijkweg en verplaatsing van een lantaarn bij de woning van A. van Gijn j. procesverbaal van gehouden kasverificatie. Maar nu komt 'n kardinaal punt, het stoot- blok van ons Edelachtbaar gemeentebestuur. En als was 't, 'n drama in de kippenren De vadertjes pikken allen het arme P.E.N. Als 'n verstooteling wordt het in 'n hoek van het hok toegetakeld. Het P.E.N. heeft 't verdiend t Schreef dat met spoed aan de transformator- bouw in den Oostpolder wordt gewerkt, maar on dertusschen komt op de gemeentekas 'n beer af in de vorm van de aannemers van 't gebouwtje,- de heeren Alberts en Kluft, die vergoeding voor meerprijs materiaal willen hebben en dan nog 80 pop voor extra transportkosten. En nog is dit lichtpaleis niet klaar 't Is om uit jehoofd te scheuren je haar Pa Rezelman brengt opluchting door de blijde boodschap, dat gister met 3 man aan de bouw is begonnen, doch de heer Van der Ham is zijn toorn nog niet te boven; hij leek 'n Ceasar en stortte zijn imparatorelijken toorn over het hoofd van den schuldige uit in de bewoordingen: „het lijkt er op of 't P.E.N. deze zaak moedwillig sabo teert! 'n Paar uur zijn ze aan het werken En, dan, dan is er in dagen weer niks te merken! Als 't P.E.N. zelf maar leverde stroom, Geloof gerust, dan ging de bouwerij met stoom!" Voorzitter belooft 't P.E.N. mores te leeren, En met de aannemers te zullen confereeren. Dan komt de speelplaats te Breezand Daar is ook wat aan de hand De plaatselijke Commissie van toezicht klaagt dat dat ding bij school II veel te klein is en vra gen voorziening aan B. en W. 'n Vermakelijk spelletje brengt nu eenige ver pozing in de raadsathmosfeer. B. en W. spelen verstoppertje achter 't leegstaande lokaal van school II; dat ook voor de spelerij, dan was de speelplaats toch groot genoeg! Nu is daar echter de bewaarschool ingekropen Doch ook het aantal kinderen vermindert, waar er naar de Ka tholieke school gaan; wellicht komt 'n derde lo kaal leeg, en dan is er ruimte in overvloed. „Ik en Stammes houden van voorzichtigheid Dat is het ware Gemeentebeleid Dan gaat Breezander Kuiken staan. „Voor den drommel, zoo zal het niet gaan Die van de christelijke school is magnifiek Maar die van school II lijdt aan krampkoliek! En 't lokaal, dat geheel in orde is Te gebruiken voor tuinbouwcursus is ook mis Op nette banken jongens van 16 a 18 jaar 't Komt er op an, reken maar Voorz. belooft in alles onderzoek. En sluit thans zijn speelplaatsmiserre-boek! Doch de lijdensweg is nog niet afgelegd I De bouw-advies-cemmissie wordt gekastijd De aannemers in deze gemeente berichten in 'n adres, dat 't ding kosten en lasten veroorzaakt en dat de woningen toch niet mooier worden. Ze willen ergo verjaging van 't „zwarte - advies-com missie - schaap B. en W. willen dit doodvonnis voor kennisge ving aannemen, doch de heer Kuiken heeft al vóór dit smakelijk kostje zijn baard gelikt Hij wil even vertellen, dat in het huis van J. Blau- boer op aandringen van de advies-commissie een tuimelraam is aangebracht, En 't resultaat Een groote lekkage Dat is toch zeker voor Advies 'n blamage En dan ter hoogte van je neus 'n middenroe! Dan noemen ze 'n advies Nou moe Voorzitter dankt pa Kuiken met 'n zuur-zoet lachje voor zijn inlichtingen. De Comm- zal ge vraagd worden hier zelf 'n kijkje te nemen. Ze is vast niet bekend met de zegen, Dat wij hier hebben 'n Westenwfndregen Toch wil voorz. met advies door blijven mennen Want heus,.het zal wel wennen Pa Komen vindt: we blijven baas in eigen huis Die deskundigen, o, 't is dikwijls een kruis De heer Koorn: dat zoru ik meen en; Men mag geen varkenshok van witte steenen I De heer Stammes heeft 'n doekje voor 't bloeden Och, alles kan de commissie ook niet weten Met eenige dingen zit ze soms te jfweten Zoo hebben we hier last van zeedampen En daar heeft enkele verf weer mee te kampen. De heer Kuiken gooit er tusschen in, dat hij spijt heeft als grijze haren op z'n hoofd, dat hij eenmaal voor de „Advies" heeft gestemd ,^er slot van rekening redt Rezelman de ad- v. «commissie, door de Raad te doen besluiten, aan de aannemers te berichten, dat gegronde klachten bij B. en W. kunnen worden ingebracht Hé, hé, 'n opluchting was 't dat de pipa's zon der slag of stoot nu eens spijkers met koppen kon den slaan; 10 pop werd uitgetrokken voor 'n me daille voor den wedstrijd van diletantcntooneel- vereenigingen en 'n zilveren lauwerkrans krijgt \t muziekconcours van Breezand Dan wordt aan D. J. Dekker, ingevolge de land arbeiderswet 'n voorschot verleend van f 2800.-- en aan E. J. Sinke, ofschoon de heer Koorn over dit laatste 'n zwaar hoofd heeft, 'n voorschot van f 3300. - Ook de wijziging der Verordening begrafenis- recht gaat er zonder slag of stoot door Een be langhebbende kan nu 'n graf voor onbepaalden tijd in stand doen houden door ineens te betalen het vijf en twintigvoud van 't bedrag, hetwelk verschuldigd is, over 'n jaar berekend. Voor 'n eigen graf wordt geheven: le klas f40 en 2e klas f20, en dan na 20 jaar f10 of f0.50 per jaar, waarboven aan onderhoud van 't graf f2 - per jaar. Na betaling nu van 't eerste bedrag :40 of f20, zou nog 'n bedrag van 25 maal f2.50 is f62.50 moeten worden betaald om verzekerd te zijn, dat het graf voor onbepaalden tijd in stand wordt gehouden. De heer Keuris brengt nog in 't midden dat hij deze- oplossing heeft aanbevolen (waar blijft het standbeeld voor dit vindingrijk raadslid Dat de Gemeente "n Wit voetje heeft bij den Minister blijkt wel dat ontheffing gegeven wordt van de wachtgelderslijst en de tijdelijk onderwij- zerBrouwer nu benoemd mag worden voor vast, doch ook geen mensch anders als Brouwer. De Raad heeft dus ja en amen te zeggen. Gelukkig is is Brouwer een man, reuzig voor de klas En dat komt nu van pas Daarom rolt hij er dan ook door als vet De Bijzondere school moet nog 's rekenen want ze vroeg als vergoeding van de gemeente 1400 pop en ze krijgt rechtens volgens de rekening van Bartje maar drie achtjes, f 888.-; De R.K. school vroeg bescheiden fl 147.52, op de cent dus uitgerekend, doch ook al fout, volgens B. en W., want die krijgt rechtens f2168. Dat is toch zeker 'n boffert; Maar jonge, jonge, jongeluis, beter re kenen. Dat vak is bij jelui slecht! V/> ,0P 't rapport Kijk eens naar F. Jongejan, die vraagt aan de gemeente het door hem bewoonde huis en daar bij 1500 vierk. meter grond te mogen koopen 2000 guldentjes en de raad geeft hem 't zaakje: huis en 765 vierk. meter grond voor f1700. En dan komt de Rondvraag Van der Ham is nummeno 1 en is verwonderd, dat in 't waterige Ewijcksluis zoo slecht water af gegeven wordt. Voorzitter zal 't. in orde maken Dat komt dus voor mekaar, maar niet voor me kaar was 't, toen pa Van der Ham naar de kos tenberekening vroeg van afhakken van den weg aan de Spoorbuurt en Stammes hem toen dood leuk 't nieuwtje vertelde, dat 't afhakken al was gebeurd. ..Wel pofsalderement We zitten hier toch in Den R a a d 1 B. en W. doen, of die niet bestaat I De heer Kuiken vindt 't best naar den zin Bovendien, 't Polderbestuur zit er ook mee in De heer Raven heeft 't over 't kruipen in keten. Daarmee zitten we hier toch steeds te zweten B. en W. moeten geen vergunning geven t Wonen in zoo'n keet is geen leven Voorzitter slaat de handen inéén. B. en W. ver gunning geven. Dat doen ze nooit. Ze kruipen er ongevraagd in Van der Ham maakt eenige hocus-pocus-tc kens; er zit meer aan vast, maar hij wil zijn ge heim niet aan de groote klok hange en vraagt comité, wat de praeses hem graag toestaat Dan uit Raven z'n ergernis ras Dat men voor de speelplaatsmakerij op Zondag aan het betonnen was Voorz.: Och, had men 't ons toch gezegd: ,n Porcesverbaal was dadelijk gelegd. Al zijn het slechten, of zijn 't braven De Zondagswet zullen wij handhaven De heer Komen wijst op het Spoorputriet, Zoo'n rommel als daar, is er in de heele Polder niet En stinken menheertje, het is kolossaal, Zoo'n rommel, het is gewoonweg banaal De heer Koorn bromt, ,,'t Is toch wat, Iedere vergadering krijgen wc dat stinkende nat Voorz. De Spoor is aan 't confereeren. De put gedempt, de tijd zal 't leeren De heer Keuris wil hek en straat naar het sta tion te Van Ewijcksluis graag zien opgekalifa terd; de heer ergert zich over de palen van het gemeentelijk electrisch bedrijf, die in den Stoom- weg liggen te rotten, en tot slot, ja Kuiken is van daag op zijn afslag, hij wil het laatste woord heb ben, breekt hij 'n lans voor 't gezin Walravon, dat in 'n woning van P. de Jong gevestigd is, erger dan in een varkenskot. Onderzoek zal worden gedaan, En daarmee kunnen wij naar huistoe gaan IGld perpond 20ct. perons 10cf per'/tons ~A$£^otnclefawiéiéeié"/ NV DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEKEN OPGERICHT 1753 D*E Heeren-Baai is dus thans verkrijgbaar in, pryzen GESTEENTE WIERINGEN. Wie wil er kostgangers I? De directie der Gemeente arbeidsbeurs heeft 't hier reeds druk en bewijst tusschen werkgever en werknemer goede diensten. Vele bouwvakarbei ders vinden hier thans werk, doch het la stigste voor die menschen is hier 'n geschikt kosthuis te vinden. Zijn er inwoners, die kostgangers willen houden, laten ze dit dan even keinbaar maken op het bureau (kantoor waaggebouw te H.hoef.) - Wat is 'n auto zonder stuur I? -Gisteravond kreeg 'n groote verhuiswagen 'n defect aan z'n stuurinrichting en reed te Wes^ terland pardoes de wegkant in. De auto zat vol verhuisboedel van Pastoor Van der Burg en de lading moest toen door andere vrachtautos worden overgenomen. Daarna kon de verongeluk te op den beganen weg worden gebracht. Naar wij vernemen wordt vanwege de M. U.Z. (Maatpij. tot uitvoering van Zuiderzeewer ken) bij den ingang van den werkhaven te Den Oever en ten behoeve der scheepvaart een auto matische electrische mistsiréne geplaatst. Deze siréne zal bij mistig weer in dienst worden ge steld en beloof 1 voor de scheepvaart een groote verbetering te worden. Woningbouw. Naar men ons meldt heeft de heer Jac. Doves een perceel grasland, genaamd „de Bijl", gelegen aan de Mekkenstuinweg in zijn geheel verkocht aan den heer J. Geervliet te Helder, welke voornemens is aldaar een com plex woningen op te bouwen. POLITIE. Verloren een Waterman Vulpen. Ge vonden twee sleuteltjes aan een touwtje. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Beschikten onlangs de timmermansbazen afwijzend op een verdoek der timmergezellen om 10 cent verhooging van uurloon te geven, thans vernamen wij dat 5 cent verhooging is toegestaan en het loon nu 55 cent per uur bedraag In verband de concertzaal „Concordia" van den heer Bruul te Hippolytushoef voor diverse doeleinden veel te klein wordt geacht zoo zal de ze geheel verbouwd en vergroot worden, welk werk aan den aannemer, den heer P. Doves te Westerland is opgedragen. Mede is aan voornoem de aannemer opgedragen de bouw van een bur gerwoonhuis voor den heer C. Vermeulen aldaar. PRFT3ÏKR ETIRTRN. Ned. Herv. Gemeente: Westerland voorrn. 10 uur Ds. van Beek. Oosterland nam. 2 uur Ds. van Beek. Donderdag 15 Maart 8 uur Herv. Zusterkring H.-hoef. DOOPSGEZINDS GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. Van der Veen. (Collecte rAet. open schaal.) EVANGELISATIE Tf hoef v.m 10 uur do TTeer .T. Bosmn Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens half tien Preeklezen. 's Middags half drie Ds. Steen van Helder. MARKTBERICHTEN SCHAGEN, 8 Maart 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 paarden 150 a 350 1 Stier 350 15 Geldekoeien (mag.) 140 a 180 49 Gelde koeien (vette) 250 a 425 40 Kalfkoeien 210 a 360 441 Nucht. kalv. 8 a 16 308 Overliouders 27 a 35 20 Bokken en geiten 6 a 10 7 Varkens mag. 18 a 26 60 Varkens (vette) per Kg. 0.58 a 0.62 164 Biggen 9 a 13 6 Konijnen 0.50 a 3 46 Kippen f 0.60 a 3 61 Kg. Boter f 2 a 2,20 pKg. EIERVEILING, SCHAGEN, 8 Maart 1928. Aangevoerd 73009 Kipeieren. Prijs gewogen en geschouwd 55-57 Kg. f 4.90 a 5.10 58-60 Kg. f 5.10 a 5.40 61-63 Kg. 5.40 a 5.60 64-66 Kg. 5.70 Ongewogen Bruin 5 a 5.80 Wit 4.90 a 5.90 Gem. 5.20. 5695 Eendeieren 5.30 a 5.40. EIERVEILING. HELDER 8 Maart 1928. Aange voerd 12567 Kipeieren. Prijs Bruin 5.10 5.80 Wit 5.00 a 5.70. Aangevoerd 419 Eendeieren. Pijrs 5.20 a 5.40 per 100 stuks. Sondüg hel IJ Grootsch romanwerk in 6 acten. Sensatie; opwinding, handeling, Koitom een film om te watertanden. 1. Journaal). In do Gevuchtsllnle, 3. Past cp je kerretje Aanvang 8 uur.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2