ook onder de Wieringer bevolking schijnt het genot en gemak meer en meer opgang te maken, want den laatsten tijd worden ook hiervan ver schillende perceelen aangesloten. Bij het correspondentschap der arbeidsbe middeling zijn over Februari ingekomen 14 aan vragen van werkgevers, 20 aanvragen van werk nemers. 17 Personen zijn door bemiddeling van het correspondentschap geplaatst, terwijl op 1 Maart nog stonden ingeschreven als werknemers: 15 grondwerkers en 7 Losse arbeiders. Vanwege de Prov. Comm. ter bevordering der veefokkerij in N. H. had alhier op 19 Maart de jaarlijksche Stieren-keuring plaats. De éénjarige steiren met name van a. „Jonge Mar", eigenaar S. S. Klein b. „Sie- mon", eig. P. Smitc. „Jonge Frans", eig. P. Veerdig, werden op afstamming goedgekeurd voor het dekken van fokvereenigingsvee. De tweejarigen n.1. „Abraham 12", eig. Stierenveree- niging „West-Wieringen" en „Arnold", eig. Stie- renvereeniging „Oost Wieringen" werden defi nitief ingeschreven in het Nederlandsche-Rund- vee-Stamboek. De beoordelingscommissie bestond uit de Heeren E. Koster P. Schenk Jb. Kaan en den Heer Waiboer. Bij den Heer J. Vermeulen Wz. Noorder- buurt heeft een schaap vier lammeren ter wereld gebracht. Wel 'n bijzonderheid in de schapenwe reld. Immers drielingen komen er wel meer, doch 'n vierling is 'n unicum. Zaterdagavond hield de voetbalclub „Succes" een algemeene vergadering in het lokaal van den Heer Jb. Bruul Aanwezig 30 leden. De Heer Oden fungeert als voorzitter en opent met een hartelijk welkom. Hierna worden de notulen door den 2den Secr. voorgelezen en behoudens een kleine opmerking worden deze goedgekeurd. Gelukwenschen zijn ingekomen van de voet balclubs D.O.S.K.O. en van Excelsior met hei behaalde kampioenschap. Tevens een verzoek van S. om weder deel te nemen aan de Zomer competitie. Wordt goedgevonden, temeer daar Succes in het bezit is van de wisselbeker, daaraan verbonden. De eerste wedstrijd is inmiddels reeds vastgesteld op 25 Maart voor Wieringerwaard- Succes Volgt bespreking kampicenfeest. Wordt beslo ten de Heer M. Kooij te verzeken om dien avond welke nader zal worden vastgesteld, te willen opluisteren. Ook zullen er wel ecnige leden o' damesleden zijn die eenige voordrachten zullen geven. De avond is strikt persoonlijk voor leder en donateurs. Echter worden op de feestavond geen nieuwe donateurs aangenomen. De leden van Harmonie welke de voetbalclub bij verschil lende gelegenheden altijd ter zijde hebben ge staan, zullen worden uitgenoodigd om dezen feestavond bij te wonen. Volgt bespreking kampioen-wedstrijden. Waar schijnlijk zullen er wedstrijden worden gehou den tusschen de kampioenen van klasse A., B.. C. en D. Wordt besloten hieraan deel te nemen Verre reizen worden door de kas vergoed. Een schrijven is ingekomen van Alckmaria Victrix 4, van Alkmaar om 2e Paaschdag met een gecombineerd elftal naar Wieringen te komen en dan tegen Succes een wedstrijd te spelen, mits de reiskosten gedeeltelijk door Succes wordt ver goed. Wegens de financieele toestanden kan S. hieraan niet voldoen. Wel wordt goedgevonden als zij voor eigen rekeningen willen komen. Bij de rondvraag merkt de heer Bruul op dat het hek langs het voetbalveld eenige meters zal wer den verplaatst wegens het verhuren der landerij en naast het veld. Hierna niets geen bijzonders meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Naar wij vernemen spreekt de heer R. Sten huis, vooz. N.V.V., Zaterdagavond a.s. in de zaal van den heer Bruul. Medewerking verleend de Arbeiders Jeugd Centrale van Helder. Voor ver dere bijzonderheden zie men advertentie in d. bl. Het bevolkingscijfer dezer gemeente is •thans de 4000 gepasseerd. POLITIE. Verloren een gouden broche met juweelen steentje en een rijwielbelastingplaatje. Gevonden een Alpacca beursje met inh., een hondenhalsband met riem. Inl. bij d. Gem. Veldw. Even als te Hippolytushoef gaf professor Mullens en diens zoon j.1. Zaterdagnamiddag in de zaal van den heer Koster te Oosterland voor de schoolkinderen aldaar een kindervoorstelling n.1. goocheltoeren, marionettenspel enz. enz. Ook hier was de zaal flink door de jeugd bezet, welke er een gezellige middag doorbrachten. De avondworsteling kon wegens gebrek aan belang stelling niet doorgaan, de ouderen voelden be paald niets voor de handigheden der fam. Mul lens. Een Staking. Een ploeg Zuiderzeewerkers onder leiding van den put- en keetbaas Jaspers, in dienst bij de aannemer, de firma Van Meeke- ren te Den Oever, staakte j.1. Maandagmorgen '1 werk. De vraag om loonsverhooging schijnt oor zaak te zijn, waarmee de aannemer zich niet kon vereenigen en hij allen de nog te goed hebbende z.g. pendagen uitbetaalde en hun tevens ontslag gaf. Hier werd dus kort en krachtig opgetreden, hetgeen putbaas Jaspers en zijn volk zeker niet hadden verwacht. Fancy-fair „Harmonie, 'n Damescomité heett zich onder leiding van Mej. Gr. Bosker gevormd, om alle mogelijke geschenken bij de burgerij in te zamelen. Veel zal er moeten zijn, niemand stel le de dames te leur. Hebt gij gehaakte, gebreide of geschabloneerde snuisterijen, och schenk er een van uw overvloed. Hebt gij snij- of figuurzaag of knoop- of vlechtwerk, het is o zoo1 welkom; voor de verloting is veel noodig. Maken de kinderen soms borden beplakt met postzegels of sigarenbandjes, voor de fancv-fair zijn ze schitterend. Mr. Bakkers: er komt 'n rad van avontuur; wie schenkt eenige slier- of ont bijtkoeken Wie schenkt 'n flesch rolmops voor de zuurkraam? Wie sigaretten, wie noga, wie thee Wie wat voor de grabbelton BRIEF van HARM aan TEUN 1 Wieringen, datum postmerk. Beste Vriend Jl'EUN Ik hew het wild in de biene, want Vrijdag hew ik je pas schreven en vandaag douw,ik alweer 'n brief in de bus. Ik moet m'n hart efkes teugen jou luchten, want deer hoorde ik warempel, dat vlag uut, gien „Hermenie", die de 4 duzenste 'n Wiering z'n vierduzenste inwoener al te pakken het, .en we wisten er niks van; gien feest, gien deun muziek brengt, gien taart present, (wat drommel, we leven toch niet in de mobelesasie, dat we 'n endje van ongs broodkaart afscheure moete, om 'n aar 'n koekje te geven .potdorie wat 'n dooie boel En wie was de vierduzenste Was 't 'n jongen of 'n matje, was de gelukkige 80 lentes, of kwam ie pas op de aardbol kieken; was 't 'n Piet, Kees, of Arie, of 'n Afie, Sijt of Kaatje? Niks weteen we! Gien, zuiveren lepel, gien zuug- flesch of wieg ken je cadeau doen! Ja, op 't raad- huus blieve de gebeurtenissen wel geheim, ze hou we d'r niet van drokte Nou geloof ik wel, dat op ongs stadhuus de menschke d'r kop omloopt van 't speulterrein bij de nieuwe schoei an 't durp. Eerst meende onze vroedschap, dat 't veul te groot was, maar de boer wou niet minder 'n Raadslid zei: je ken er wel 12 koeien op houwe. .Maar nou bliekt 't volgens geruchten nog te klein Moet je nou nog peultjes ..Erme schoelmeesters, die 't kroost uut deuze Sahara-woestijn in de toekomst bij mekaar moeten scharrelen as de lesuren be ginnen. 'n Verrekieker, 'n misthoorn, en desnoods 'n vliegmachien is bepaald noodig om 't kroost uut alle hoeken en gaten op te sporen en bij me kaar te kriegen. Grappe kenne we hier nog bele ven. Nou tot ziens, HARM. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een vriendschappelijke wedstrijd tegen het M. l\ Z.-elftal van den Cever. Al direct viel op te mer ken dat er iets bijzonders aan de hand was, want veel publiek was opgekomen om deze wedstrijd, welke toch eigenlijk als een plaatselijke ontmoe ting gerekend kan worden, bij te wonen. Om kwart over tweeën traden de spelers in het veld en werd djoor den heer Gijsen aan de Successers een prachtigen bloemenmand uitgereikt en wenschte Succes van harte geluk met het behaal de kampioenschap in de 3e klasse en hoopte dat het S. in de 2e klasse ook goed zou mogen gaan Hierna nam de wedstrijd een aanvang en al spoe dig viel het op dat er verscheidene goede krach ten in het M.-elftal waren. Er werd dan ock hard gewerkt van beide kanten en beie doelen kwa men om beurten in gevaar. Na ongeveer een kwartier wist Dirk Kooij Succes de leiding te be zorgen. Kort hierop wist Jn. Lont en Kooij de voor sprong op te werken tot 30. Echter de M.-voor- luoede zat ook niet stil en kwam af en toe gevaar lijk opzetten doch geraakte voor doel meestal de kluts kwijt. Voor rust wist S. er nog 40 van te maken. Na de thee krijgt M. het windvicordeel. Echter weet S. al heel spoedig no. 5 in het net te depo neeren. M. kwam er intusschen al meer en meer in en wist te voorkomen dat de stand onveran derd bleef. Het geheel was een plezierige wed strijd en gaarne zien we het M.U.Z.-elftel d^r ook nog eens terug. Succes II speelde te Helder tegen Helder VI en verloor mjeit 50. Eerste Zomer - Competitie, Zondag 25 Maart: Wieringerwaard-Wieringen, scheidsrechter Van Es. Breezand-Anna Paulowna, scheidr. Lucker. AP-Nieuws. Zondag speelde AP II 'n competi tie-wedstrijd tegen Breezand II en verloor met 4 --1. AP speelde met 9 man. Dat heeft dus wel invloed gehad op de nederlaag. Kleine-Sluis-Nieuws. De gisteren door Kleine Sluis gespeelde wedstrijd tegen H. 3 werd door laatstgenoemde met 85 gewonnen. Als scheids rechter van Es beginnen blaast verschijnen bei de partijen met eenige invallers. H. heeft echter de steun van een Groninger le klas speler en van Horneman, die door de N.V.B. in de beroepsklas se is geplaatst. Wij kunnen betreuren dat de N.V.B. een speler met capaciteiten als Horneman nog niet heeft gerehabiliteerd. Jammer is dat dergelijke spelers op deze manier vóór het Ne- derlandsche Voetbal verloren gaan. O.i. zijn be trokken partij en persoon nu reeds voldoende gestraft.' Over de wedstrijd in 't kort dit. Het eerste half uur won E. door spirit wat zij aan techniek te kort kwam. Daarna wist H. er voor rust spoedig 40 van te maken. ,Toen het na rust 50 werd vond H. het zeker welletjes met gevolg dat de stand spoedig 54 was. Met de stand 85 voor H. floot scheidsrechter van Es, die goed voldeed, het Iaalst. BINNENL. NIEUWS. ACHTTIEN DAGEN VASTEN. Achttien dagen zonder voedsel. In een plaatsje in Surrey, Englefield Green, is een vrouw van veertig jaar den hongerdood ge storven. Sedert Achwoensdag, 22 Febr. had zij slechts nu en dan wat brood gegeten, meer niet. Zij wilde veertig dagen vasten omdat Jezus dit ook gedaan had. Pogingen om haar tot andere gedachten te brengen faalden. Een dokter werd niet toegela ten. Toen zij na achttien dagen vasten stierf, was zij totaal uitgehongerd en een geraamte gelijk. JEUGDIGE EIERDIEVEN. Uit kippenhokken van v. d. K. en S., staande aan den Maaskant te Vlaardingen werden gere geld kippeneieren vermist. Zondag zijn op hee- terdaad betrapt een jongen, zekere S. en zijn zusje. Bij onderzoek bleek, dat zich ook aan deze diefstallen hadden schuldig gemaakt twee jon - gens, genaamd V. In het geheel worden 110 eie ren vermist. Proces-verbaal is opgemaakt. DE LATE WINTER. Veel schade aan het koolzaad. De strenge vorst, waarvan vooral het Noorde lijke gedeelte van het land zoo geducht te lijden heelt gehad, zal aan vele bouwboeren zeer ern stige schade berokkenen. Vooral het koolzaad, dat den vorigen nazomer op vrij groote opper vlakten werd uitgezaaid en over 't algemeen den strengen winter van December goed doorstond, Is thans op vele plaatsen totaal doodgevroren, Zoodat het ondergeploegd zal moeten worden. Zo-o hoorden we van een boer, die een oppervlak te van 4 ha met dit gewas had beteeld en nu tot ombouwen van die geheel opper oppervlakte wortlt genoodzaakt. De rest van het winterkoren schijnt er nog be hoorlijk goed te zijn afgekomen, maar de boeren, die zich door het mooie weer van een week of drie geleden lieten verleiden, om alle voorjaarswerk zaamheden te vervroegen, beklagen zich nu over de haast, die ze toen gemaakt hebben. Zoo zijn er, die toen al aardappels gepoot en stekbieten uitgezet hebben en vooral van laatstgenoemd ge was is er bij de strenge vorst van de vorige week geen enkele plant in leven gebleven. I ANNA PAULOWNA. Bij *le op 16 Maart j.1. te Schagen gehouden keuring \oor dienstplichtigen der lichting 1929, werden geschikt verklaard P. J. Alkemade, C. Bakker, P. Bakker, C. J. H. van den Berg, N. Blok, P. de Boer, A. Boon, G. Boontjes, J. P. Bor- ge, A. Conijn, J. van Dompselaar, A. Harder, P. C. Huiberts, A. Keppel, W. Keppel, J. Leijnse, W. Oele, R. Oltmanns, G. P. Philipsen, D. Pxl, T. Pranger, S. Schabbing, S. Spigt, J. A. van Steijn, D. Stins, M. Swiets, G. Timmer, C. N. P. Vader, B. S. de Vries, G. de Vries, L. Wiggers en S. Wilms en voor goed ongeschikt verklaard H. M. Kater, J. J. van Kootwi, L. Meeldijk en J. Vlaming. Woensdag 21 Maart zal te Anna Paulcwna 'n groote biljartwedstrijd plaats hebben tusschen de eerste klas klein-biljart-amateurs, de heeren A. D. Brandts van Amsterdam, P. Mulders en H. Verbeek van Utrecht en C. Slikker, alhier. Gespeeld wordt op 'n eerste klas Monopoletbil- jart uit de fabriek te Alkmaar, dat welwillend is afgestaan. Voor biljartliefhebbers zeker een pracht gelegenheid om te genieten. De wedstrijd begint 'smiddags van 1-6 en 'savonds van half acht - 12 uur, Door den heer Chr. Dekker, architect te Schagen, werd op 15 Maart aanbesteed het bou wen van eene woning met bollenschuur aan den Zuiderweg alhier, voor rekening van J. A. Roo- zen te Anna Anna Paulowna. Ingekomen 10 biljetten. K. Pik, Barsingerhorn 8334.- K. Krijger, Oudesluis 8188 G. Boe- kel 't Veld 8180.- C. Noot, Bergen 7950.- G Hoomsman, Julianadorp 7945.- J. Kes, IJmui- den 7875.- A. Jonker, Anna Paulowna 7825 - P. Doorns, St. Maartensbrug 7770.- A. Laag land Winder, Koegras 7500.- C. de Leeuw, 't Zand 6250.- Gegund aan den heer C. de Leeuw 't Zand. WIERINGEN. Vergadering van den RAAD top heden Dins dag 20 Maart, des nam. 2 uur. Na opening en voorlezing der notulen volgen mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn Van de Heeren R. Windsma en S. Russelman bericht van aanneming hunner benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs van den Heer P. S. de Vries een dankbetuiging, ook namens de andere onderteekenaars van het vérzoek om doortrek king van de rioleering in De Belt, voor de geno men gunstige beslissing van Ged. Staten be richt tot verdaging hunner beslissing op de bo sluiten tot het aangaan van de geldleening van 14000,-, tot verhooging van de rente van een tweetal leeningen en tot aankoop van grónd voor de stichting van de nieuwe school te Hippolytus- hoefverder van Ged. Staten bericht van goed keuring van de besluiten tot het aanbrengen van de rectificatie in de kadastrale leggers (perceel van J. Geervliet te Den Oever), tot aankoop van het woonhuis voor den Rijksveldwachter te Oos terland en tot verhooging der jaarwedden van de Wethouders de maandstaten der zeegras- exploitatie over de maanden Januari en Febru ari. In Januari zijn verkocht 261 pakken en in Februari 400. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Verder is nog ingekomen het verslag over 1927 van de commissie van toezicht op het Lager onderwijs, dat ter inzage is. Verstrekking gelden voor de stichting eener bijzondere school te Den Oever. Naar aanleiding van het besluit van 11 Febru ari j.1., waarbij om praeadvies in handen van B. en W. werd gesteld eene aanvrage van het Hoofd bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs, gevestigd te Rotterdam, om be schikbaar stelling van gelden uit de gemeente kas voor de stichting van eene bijzondere lagere school te Den Oever, deelen zij het volgende mede. De aanvrage heeft betrekking op eene school 'voor gewoon lager onderwijs, bestaande uit twee leslokalen met een gymnastieklokaal, bestemd voor ten hoogste 80 leerlingen. Volgens de bepalingen der Lager-onderwijs- wet 1920 moet de aanvrage worden ingewilligd, indien aan de vereischten dier wet is voldaan en met name de overgelegde stukken voldoen aan hetgeen daaromtrent in art. 73 der wet is voorge schreven. Naar de meening van B. en W. is dit hier niet het geval, de redenen van de ongenoegzaamheid der sukken zijn vermeld in het overgelegd ont- werp-besluit, waarnaar wordt verwezen. B. en W. stellen daarom voor medewerking tot de gevraagde beschikbaarstelling van gelden te weigeren en daartoe een besluit te nemen, als in het bijgevoegde ontwerp is vervat. De Voorzitter leest het ont-werpbesluit voor, dat als volgt luidt De Raad der gemeente Wieringen Overwegende ,dat bij het verztoek zijn overge legd de in art. 73 der Lager-onderwijswet 1920 genoemde stukken Overwegende, dat bij deze stukken zijn aange-j troffen verklaringen van onderscheidene perso-. nen, waaruit zou kunnen blijken, dat 40 leerlin gen de bedoelde school zullen bezoeken Overwegende, dat bij een ingesteld onderzoek is gebleken dat de onderteekening der verklaring van B Jasper, van wien 3 kinderen de school zouden be zoeken, niet eigenhandig is geschied, doch vol gens hare erkentenis dioor zijne echtgenoote, zoo dat deze verklaring niet als rechtsgeldig is aan te merken dat ten aanzien van de toekomstige leerlinge der school Jocoba Gerda Willemina Schut eene verklaring is onderteekend door de moeder, wes halve ook deze niet als rechtsgeldig kan worden beschouwd, aangezien de onderteekening van den vader, als uitoefenende de ouderlijke macht, •ontbreekt Overwegende, dat na de indiening van het ver zoek de volgende personen aan het Gemeentebe stuur hebben kennis gegeven hunne onderteeke ning der verklaring in te trekken, te weten R. Bras, J. Duitscher, J. Klok en P. Hummel, van wie respectievelijk één, drie, één en twee kinderen de school zouden bezoeken Overwegende, dat mitsdien op grond van het vorenstaande de overgelegde verklaring der ou ders niet voldoet aan. het vereischte der wet en de stukken dus ongenoegzaam moeten worden geacht Gezien de Lager-onderwijswet 1920 Besluitmedewerking tot de gevraagde ver strekking van gelden voor het aangegeven deel te weigeren. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. /Tegemoetkoming reiskosten aan on- en min-* vermogende leerlingen. B. en W. deelen den Raad mede, dat, in ver band met een bij hen ingekomen verzoek om ver goeding van reiskosten voor een leerling, die de ambachtsschool te Helder zou wenschen te be zoeken, door hen is overwogen, of eene algemee ne regeling hieromtrent aanbeveling verdient. Tegenover dit denkbeeld staan B. en W. sym pathiek. Het aanmoedigen van schoolbezoek te Helder, alwaar in ruime mate gelegenheid be staat tot het 'ontvangen van onderwijs op allerlei gebied, is een zaak van algemeen belang en ver dient als zoodanig steun. Het ligt echter voor de hand, dat zekere beperking geboden is. Volgens B. en W. kunnen voor het ontvangen van zooda nige) tegemoetkoming alleen in aanmerking ko men zij, wier geldelijke omstandigheden van- dien aard zijn, dat het hun bezwaarlijk valt, de- reiskosten zelf te betalen en die om deze reden van het zenden hunner kinderen naar Helder zou den moeten afzien. B. en W. stellen daarom voor hen te machtigen aan on- en minvermogende ingezetenen, die hunne kinderen de lessen aan een school voor voortgezet- of vakonderwijs te Helder willen doen volgen, eene tegemoetkoming in de> reiskos ten te verleenen in de gevallen en tot de bedra gen, telkens door hun College te bepalen. Hieruit volgt, dat zoodanige tegemoetkoming niet kan worden uitgekeerd voor het bezoeken van scho len voor gewoon lager /onderwijs aldaar, aange zien daartoe naar de meening van B. en W. geen aanleiding bestaat. Goedgekeurd. Aanwijzing plaats van het nieuwe schoolgebouw te Hippolytushoef. B. en W. deelen den Raad mede, dat, hoewol daaromtrent feitelijk reeds eene beslissing is genomen, het gewenscht is, de aanwijzing der plaats voor het nieuw te stichten schoolgebouw te Hippolytushoef op te nemen in de daarvoor bestemde verordening, welke aanwijzing aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten moet worden onderworpen. Zij stellen daarom voor de in ontwerp overge legde verordening, bepalende het getal der open bare lagere scholen, de plaats van vestiging dier scholen en de vakken van onderwijs, welke op die scholen worden onderwezen, vast te stellen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Heffing en invordering hondenbelasting. Tegen de ter goedkeuring ingezonden veror deningen op de heffing en invordering van be lasting op de honden hebben Ged. Staten bezwaar gemaakt. B. en W. stellen daarom voor de noodige wijzi gingen aan te brengen en de beide verordeningen opnieuw in hun geheel vast te stellen overeen - komstig de bijgevoegde ontwerpen. Goedgekeurd. Voorschriften voor bioscoopvergunningen. B. en W. deelen den Raad mede, dat op 1 Maart j.1. in werking is getreden de Bioscoopwet. Inge volge art. 1 dier wet is het verboden in het open baar het geven van bioscoopvoorstellingen te on dernemen, tenzij Burgemeester en Wethouders eene daartoe strekkende schriftelijke vergunning hebben verleend. Intusschen kan volgens art. 4 der Wet de Ge meenteraad onder Koninklijke goedkeuring be palen, dat vergunningen, als bedoeld in art. 1, slechts zullen worden verleend met inachtne ming van de bij .de verordening gestelde voor schriften. Door B. en W. zijn dergelijke voorschriften ontworpen, welke den Raad worden overgelegd. Zij sluiten geheel aan bij de tot nu toe gevolgde praktijk. B. en W. stellen daarom voor tot vaststelling van het ontwerp over te gaan. Aldus wordt door den Raad besloten. Vermenigvuldigingscijfer voor heffing plaat selijke inkomstenbelasting dienst 1928-1929. B. en W. deelen den Raad mede, dat de op brengst der plaatselijke inkomstenbelasting op de begrooting voor het jaar 1928 is geraamd op 37000,-. Daarvan wordt krachten het vastge steld kohier over de eerste vier maanden reeds ontvangen rond 14000,-, zoodat over de laatste acht maanden nog moet worden gevonden de rest of 23000,-. Het kohier over het tijdvak 1 Mei 1928 tot 1 Mei 1929 zal dus in totaal moeten bedragen 34500,-. Werd van het kohier 1927-1928 bij een verme nigvuldigingscijfer van 0,65 in totaal aan op brengst ontvangen ongeveer 30.000,-, dan zal voor het kohier 1928-1929 met een geraamde op brengst van 34500,- de multiplicator op een hooger cijfer mioeten worden gesteld, al kan ge- reedelijk worden aangenomen, dat het totaal aan belastbare inkomens een stijgende lijn zal ver- toonen. Daar staat echter tegenover, dat de gel delijke verplichtingen der gemeente eveneens toenemen. B. en W. stellen daarom voor het vermenigvul digingscijfer vioior den dienst 1928-1929 te bepalen op 0,8. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2