RING PEPERMUNT feene industrie ontstaan, welke ofschoon jong van jaren, eene bron van welvaart is voor velen. Wat Duitschland betreft kan gezegd worden, dat, alleen rond Leipzig, meer dan vijftigduizend arbeiders een goed bestaan vinden in de pro ducten van het sinmele konijn. Gezien de slechte toestand van de belangen van onze Visschers meenen wij goed te doen, me de in het belang der Wieringers in het bijzonder, eenige bekendheid niet achterwege te mogen la ten. De enkeling, welke vroeger nog eenig geld uit het konijn wist te halen, was de tentoonstelling fokkers welke buitengewoon mooie dieren gefokt had of die een nieuw ras te voorschijn had weten te roepen. Met nieuwe rassen werd de tentoon stelling belangrijker en daar had hij dan kans, dat voor zulke dieren goede prijzen betaald wer den. De tentoonstelling was de finish van, de fokkerij en somtijds werden daar dan ook fancy prijzen betaald alleen uit liefhebberij om een be paald dier te bezitten. Nog treft men dikwijls in advertenties aan de uitdrukking „geen luxe prijzen", jvaarmede wij zeggen willen, dat indien een konijn geld inbracht, dit uit overdaad betaald werd en in zoo'n geval alleen het fokken van konijnen winstgevend was. Het konijn vond nimmer interesse bij de zakenlui en de handels wereld vestigde er geen aandacht op totdat de oorlog uitbrak. Toen in dien tijd letterlijk alles waarde had, mocht zich zelfs het konijn onder de artikelen van waarde gaan rekenen en wer den ze dan ook bij duizenden gefokt voor het vleesch. Vleesch was toen vooral in het buiten land een haast niet te verkrijgen artikel en daarbij kwam aan het licht dat konijnvleesch een zeer gezond licht verteerbaar en versterkend voedsel was iets waarnaar in zoo'n tijd van al gemeen gebrek, een groote vraag was. Had het konijn zich dus in dien zin niet verdienstelijk kunnen maken gedurende den oorlog, dan was het wellicht uitgestorven, omdat weinigen zich in die dagen het luxe fokken konden permitee- ren. In dien beruchten oorlogstijd zag men ook elk jaar minder pels op de markt komen en de vraag naar de Bontwerken steeg bij elk seizoen. De vraag steeg dermate boven het aanbod, dat men de mogelijkheid in studie nam om een ko nijn te fokken met een voor den pelterijenhandel geschikten pels, teneinde daarmede de vraag naa het artikel eenigszins tegemoet te komen De belangrijkste stap in die richting werd gered door den Franschman Dybowski, welke het chin chilla-konijn wist te fokken. Omstreeks 1918 werden de eerste variëteiten in Engeland geïm porteerd en daar bleek al spoedig dat de huidjes van de chincilla konijnen na vakkundige bewer king vrijwel op crigineele chinchilla-pelsartike len geleken. De origineele chinchilla is een knaag diertje hetwelk nagenoeg uitgestorven is en dat sporadisch in Zuid-Amerika. werd aangetroffen Een bontmantel gemaakt van de huidjes der ori gineele chinchilla's zou thans indien de pelsjes te verkrijgen waren een waarde hebben van 60 tot 80 duizend gulden, terwijl bontmantels van chinchilla-konijnenpels thans in den handel ge bracht worden vanaf 400 gulden. Het idee, de uitvinding als het ware om het konijn als bontproducent te bezigen ontwikkelde zich spoedig. En men zocht naar andere zich meer of minder daartoe leenende rassen vcot pelsproductie, teneinde ze uitsluitend in die rich ting te ontwikkelen. Twee van de meest zich daartoe leenende rassen waren buiten de chin chilla's de Havana- en de Beverkonijnen dit neemt echter niet weg dat er meerdere rassen bestaan, die voor het doel geschikt zijn. Alhoewel het ontstaan dier organisatie's we derom een stap in de gewenschte richting was. bleek toch dat kleinere geen levensvatbaarheid konden hebben, daarom het fokken rendabel te maken de groote samenwerkende organisatie's zich op alle markten van de wereld moesten kun nen bewegen, en zich rechtstreeks met den groot handel in verbinding stellen om de verkregen materie tegen hoogste handelswaarde om te zet ten. Als men nu nagaat, dat een bontmantel 30 tot 40 huidjes vraagt van één kwaliteit en abso luut gelijk in kleur, dan is het te begrijpen, dat kleine quantiteiten op beurzen niet in aanmer king komen. Wil men dus de fokkerij rendabel maken, dan is Centralisatie noodig. .Op deze centralisatie-grondslag kan men zich een wondermooie zeer rendabele liefhebberij ver schaffen of men zich geheel aan die fokkerij wenscht te geven, dan heeft men een gezond be drijf gesticht en is men van een zeer groot inko men verzekerd. De konijnenpelsindustrie geniet de volle aandacht van de regeering, zulks omdat deze nieuwe industrie een bestaan is voor velen en omdat ze de welvaart van het land ten goe de komt. De konijnenpels-industrie is zoo bij uit stek geschikt om welvaart te brengen in alle klassen van de maatschappij en het is niet nood zakelijkom daarvoor te wonen in de nabijheid van een groote onderneming, want het is wel haast onnoodig om te herhalen dat nagenoeg ie dereen de gelegenheid heeft om konijnen te fok ken, doch wel is het een absolute ver'eischte daf hij aangesloten is bij een kapitaalkrachtige on derneming, welke in alle opzichten garant is voor het terugkoopen van de productie tegen be hoorlijke handelswaarde. Fokkerijen weirden ge sticht op vele adelijke buitengoederen, door ge pensioneerde officieren en ambtenaren, landgoed bezitters, renteniers, door een groot aantal hoen derparken, waarbij er zijn die hun hoenderpar ken geheel in konijnenfokkerijen hebben omgezet. Het is een hoogst rendabel bedrijf. De begin-uit- gaven zijn vergelijkenderwijze zeer klein bij de winsten die gemaakt kunnen worden. Mr. Vyvi- an Thomas, de bekende konijnenexpert, -zegt, dat het een zeer slecht jaar is, wanneer iedere stamboekvoedster niet een minimum notto winst oplevert van zestig guldden. Veelal wordt de vraag wordt de vraag gesteld met hoeveel konijnen men beginnen moet, doch het antwoord kan men gevoegelijk aan den vra ger overlaten, want het zal er van afhangen hoe veel hij per jaar uit de fokkerij wenscht te halen Binnen enkele weken komen wij in een der Hotels de Wieringers oproepen, ter bijwoning van eene causerie, welke door 'n deskundige zal worden gehouden en waarbij wij nu allen, die de belangen van ons volk in 't bijzonder voorstaan, ten zeerste uitnoodigen. De datum van dezen avond zal in deze Crt. nader bekend gemaakt worden. Wij vernachten dan ook dat de artike len, die over deze zaak in deze Crt. nog plaats zullen vragen, met aandacht gelezen zullen wor den. HAWE. Alkmaar, Mrt. 1928. BINNENL. NIEUWS. CARNAVAL. Een ergernis gevend kwaad. Naar de ,,'s-H. Crt." verneemt, hebben de ge zamenlijke Pastoors van Den Bosch aan de Katholieke Raadsfractie een schrijven gezon den, waarin zij verklaren, dat de viering van Carnaval daar-ter-stede een ergernis gevend kwaad is, dat door den gemeenteraad niet mag worden geduld. STUMPERD. Door haar man en schoondochter opgesloten en verwaarloosd. De marechaussee te Deventer ontdekte, daL in een boerenwoning in de buurtschap Sni^pe- ling,, gem. Diepenveen, de 56-jarige echtgenoo- te van Sluizeman sedert eenige dagen was op- geslot.in een privaat, waarin zij van smorgens 6 uur tot des avonds 8 uur gevangen zat, terwijl zij den overigen tijd werd bewaakt, liggende in een bedstede op stroo en onder een paar zakken. De vrouw verkeerde in een staat van ergerlijke verwaarloozing en vervuiling en w erd totaal ver kleumd aangetroffen. S. beweerde, aan het ge val niets te kunnen doen en zeide, dat alles zijn oorzaak vond in de slechte verhouding, bestaan de tusschen een inwonende schoondochter en zijn ietwat achterlijke vrouw. Het eten werd aan de vrouw in een#bakje, ook gebruikt voor het eten van den hofhond, gebracht en het drin ken werd haar in het vies en stinkend verblijf gegeven in een gnoentenblikje. De marechaussee heeft de ongelukkige be vrijd en bij een familielid gebracht. Tegen den man, die weinig verdient, doordat hij weinig wil uitvoeren, maar toch nog zijn boerderijtje en wat vee in eigendom heeft, is een vervolging in gesteld wegens de gepleegde vrijheidsberooving. Met behulp van politie en diaconie der Ned. Herv. Gemeente van Colmschate zal worden ge tracht, het versufte wezen, dat in jaren van el lende geestelijk en lichamelijk ten onder is ge bracht, nog te redden. De wreede cipiers hadden het privaatraampje dat aan den buitenmuur der woning uitkwam, met kalk wit gemaakt en van gaas voorzien, opdat de gevangene geen communicatie met de buitenwereld zou hebben. ONGELOOFLIJK BRUTAAL STUKJE. Te Oisterwijk bij .Tilburg staat een landhuis je, dat in den zomer bewoond wordt door een dame uit Amsterdam, aan wie het ook in ei gendom behoort. In den winter staat het huis leeg, de meubels blijven erin. Midden der vori ge week nu kwam de zaakwaarnemer van be doelde dame met iemand naar Oisterwijk die het huis gedurende eenige maanden wenschte te huren. En wat bleek toen In het geheele huis was geen meubel meer te ontdekken. Alles bleek te zijn leeggehaald. Onmiddellijk werd de politie in den arm ge nomen en in samenwerking met de Tilburgscne recherche slaagde men er al vrijspoedig in een expediteur te Tilburg op te snorren, die verkla ren kon de meubels van Oisterwijk naar Tilburg te hebben vervoerd, in opdracht en voor reke ning van iemand, die zich aan hem had voorge steld als „mijnheer Jansen." De goederen waren aan een verkooplokaal te Tilburg verkocht voor den prijs van 6 a 700 gulden. Kinderen achter op de fiets I De 4-jarige J. v.d. E., die bij zijn moeder ach ter op het rijwiel zat, raakte met zijn heen tus- scheen de spaken bekneld, waardoor beiden kwa men te vallen. Het kind brak een been. EEN MELKKNOEIER. De melkslijter P. S. te Wateringen, die melk had verkocht met 14 water en melk met een te laag vetgehalte (hij had vijf liter zoete melk met tien liter tapte melk vermengd) werd des wege door den kantonrechter te Delft veroor deeld tot 350 en 250 boete subs. 30 dagen hechtenis voor elke boete. 't Was niet voor de eerste maal dat S. voor een dergelijk delict terechtstond. BUITENLAND. EEN SCHIPBREUK. Acht dooden vijf sterven door uitpntting. Zondagnacht is in het gebied der Oekney-ei- landen een van IJsland komende Engelsche vischvaarder, de „Lord Devonport", tegen mid dernacht bij zware zee, volkomen duisternis en feilen regen, bij Hoy Head aan den grond geloo- pen. Het schip liep onmiddellijk vol water en de scheepslichten gingen onmiddellijk uit. De uit 14 leden bestaande bemanning was tengevol ge van de zware golven, die overboord sloegen, niet in staat, naar materiaal te zoeken om daar van fakkels te maken en zag zich verplicht, een goed heenkomen te zoeken. Negen mannen zochten zich een schuilplaats in het stuurhuis, de anderen, ook de schipper, ergens in den boeg. (Twee der laatstgenoemden, waarbij de schip per, werden even spoedig overboord geslagen. De negen man in het stuurhuis bleven daar tot een golf het huis vernielden, waarop zij onder de brug een veilige plaats zochten. Doch gedu rende den nacht stierven vijf van uitputting en werden overboord gespoeld. Een zesde werd krankzinnig en moest door zijn kameraden aan een stang worden vastgebonden, waar hij, even voor de komst van een reddingboot stierf. Het feit van de srliipbreuk werd te Strmmess bekend gemaakt door een anderen binnenvaren den visscher. Onmiddellijk werd een redding boot uitgezonden, die samen met het visschers- vaartuig naar de plaats des onheils voer De reddingsboot slaagde er met groote moeite in, een lijn overhoord van „Lord Devonport" te krijgen, waarmede de zes mannen, die zich nog aan boord bevonden, door de branding heen in de reddingsboot werden gesleept. EEN BEUL GEVRAAGD. In Griekenland is men tegen de doodstraf. Toch wachten in Griekenland op het oogenblik 29 personen op hun executie. De reden is dat in Griekenland geen heul is te vinden, die hen wil terechtstellen. Pef radio heeft de Grieksche regeering nu onlangs om een beul gevraagd. Geen Griek heeft zich echter aangemeld. Al leen een Oostenrijker heeft gesolliciteerden en zijn sollicitatie was vergezeld van een onbe rispelijk getuigschrift IN LEVEN GEBRACHT. In het Evangelie-ziekenhuis te Boston is men er in geslaagd een kind, dat oogen schijn lijk dood geboren was, na meer dan 'n half uur in het leven te brengen. Nadat men eerst met alle mogelijke middelen geprobeerd had, het kind te doen ademhalen, te lefoneerde de dokter, die het behandelde, naar de brandweer, om een daar juist ingevoerd hulp middel, een zoogenden inhalator, te zenden. Dit toestel bevat twee tanks met zuurstof en water stof, waaraan 'n mechanisch ademhalingsappa raat en een slang zijn bevestigd. r Men stelde het in werking en binnen 3 minu ten ademde de pasgeborene zelfstandig en zond zijn dankbare kreten de wereld in. ZE VOLGDE HAAR MAN TOT IN DEN MILITAIREN DIENST. Op het station van een voorstad van Milaan zak een onderofficier een slapenden schild wacht. Hij nam den soldaat mede, in het bij zonder omdat zijn aandacht was getrokken door de sierlijke damesschoentjes en de zijden kou sen van den dienaar van Mars. Op het regi mentsbureau bleek, dat men had te doen met een 22-jarige typiste uit Bologna, die weenend bekende zich in het regiment te hebben binnen gesmokkeld om haar bruidegom te begeleiden. Het meisje is thans aangeklaagd wegens onbe voegd dragen van de uniform en van verschil lende andere delicten. Van verschillende kan kanten doet men echter pogingen om hier gena de voor recht te laten gelden. PROVINCIAAL NIEUWS. DE RIJKSWEGEN EN HEI WEGENFONDS. De Minister van Waterstaat heeft bij de be grooting van het Wegenfonds voor 1928 een 5- jarig werkplan gevoegd, terwijl in de M. v. T. van de begrooting wordt medegedeeld, dat de minister aan de betrokken diensten te kennen heeft gegeven, dat verdere verbetering en aan leg van de Rijkswegen, voorkomende op het Rijkswegenplan met spoed behoort te worden ter hand genomen en voortgezet. Op de begrooting wordt 3.030.000 voor nieu we wegen (c.q. aankoop van grond hiervoor) uitgetrokken en een bedrag van ruim 16 milli - oen voor verbetering van de bestaande Rijkswe gen. Voor N.-Holland is uitgetrokken 11.3 millioen. ZIJPE. Eervol ontslag verleend. Met ingang van den dag waarop zijn opvolger als notaris zal zijn beëedigd, is op zijn verzoek eervol ont slag verleend aan den^ieer C. Vrijburg als no taris te Zijpe. BRANDEN. Fabriek te Alkmaar uitgebrand. Omstreeks half 12 zagen eenige bewoners van de Handelskade te Alkmaar, dat er rook kwam uit de fabriek van suikerwerken der firma Ero en Rem. Onmiddellijk werd de brandweer ge waarschuwd, die met alle beschikbare materi aal spoedig aanwezig was. Binnen korten tijd sloegen de vlammen uit de bovenste verdieping en vonden in den aanwezigen voorraad in de fabriek gretig voedsel voor een feilen, naar al le zijden uitslaanden brand. Omstreek midder nacht stond de fabriek dan ook in lichte laaie en was om 1 uur geheel uitgebrand. Dit is de vijfde brand, die de firma heeft ge troffen vier maal op de Handelskade en een maal, toen de fabriek aan de Nieuwpoortlaan gevestigd was. Naar men meldt, waren de firmanten afwe zig, doch men deelt mede, dat de fabriek tegen brandschade verzekerd was. HELDER. Schietoefeningen. Op 2 en zoo noo dig op 3 April a.s. zal worden geschoten met geschut te Helder, van het fort Erfprins en van een batterij nabij het fert Kijkduin, aanvangen de te negen uur. Op het werk bij de batterij van waar wordt geschoten, zal van één uur voor don aanvang tot het einde der schietoefeningen een roode vlag geheschen zijn. Het onveilig gebied wordt begrensd door lij nen, getrokken uit fort Erfprins in de richting N.N.W. en uit fort Kijkduin in de richting Z.W.. tot op afstand van 6 km. uit de kust en een hoogte van 100 m. ANNA PAULOWNA. Woensdag 21 Maart had in de zaal van den heer Slikker een biljart-match plaats, die uitge- schreven was door de bijartvereeniging „Hol lands Noorderkwartier, waaraan deelnamen de heeren Brandts, Mulders, Verbeek en Slikker,, onze plaatsgenoot. Er was 'smiddags een aardi ge belangstelling. Des avonds waren ongeveer 80 personen aanwezig, die met groote aandacht de gespeelde partijen gadesloegen. Telkens bij het maken van kunststooten of bij het oplossen van moeilijkheden werden de spelers spontaan door de aanwezigen toegejuicht. Het was dan ook voor biljartliefhebbers 'n prachtvollen mid dag en avond. Het pracht „Monopol-biljart" van den heer Bruin van Alkmaar, die zijn materiaal voor de zen wedstrijd welwillend had desponibel gesteld droeg veel bij, dat de wedstrijden zoo goed zijn geslaagd. Men had de overtuiging, dat deze fir ma haar fabrikaat als eerste klas kan aanbeve len. De uitslag was. dat onze plaatsgenoot Slik ker nummer 1 werd met alle drie gewonnen par tijen; de heer Brandts no. 2 met twee gewonnen, de heer Verbeek no. 3 met 1 gewonnen en dan no. 4 de heer Mulders met 0 gewonnen patijen. Slikker won tevens de eerste serieprijs met de hoogste serie van 77 punten; Mulders de tweede seriepr. met 72 p.; Het gemiddelde van Slikker was 15.58; van Brandts 16.81; van Ver beek 16.62; van Mulders 11.36. Na afloop spraken de voorzitters van de Bil- jartvereenigingen Hollands Noorderkwartier en van Noord Brabant den spelers toe met bewon dering over het mooie van het biljartspel en wekteen op tot aansluiting bij de biljartvereeni- ging Hollands Noorderkwartier. Ook de firma Bruin kreeg ten slotte nog 'n compliment voor zijn keurig biljart GEMEENTE WIERINGEN. -- Oprichting van een V.G.J.B. Gisteravond wa ren in de kerkzaal te H.hoef 'n flink aantal Her vormde jongeren van geheel Wieringen samen gekomen voor het oprichten van een Jongeren- bond. Deze eerste vergadering werd geleid door Ds. Van Beek en bij de besprekingen bleek tel kens, dat alle aanwezigen veel sympathie voor het doel gevoelden. Bij de bestuursverkiezing werden Bets de Wit, Marie Baijs, Hendrika Koorn, Marie de Haan en Jan Baijs in volgorde der functies gekozen tot voorzitster, secretares se, penningmeesteresse, plaatsvervangend voor zitster en pl.verv. secr.-penningmeester. De eerstvolgende vergadering werd verdaagd Us* na de paaschvacanties op 19 April. j.1. Donderdag werd de afsluitdijk in het Am steldiep en de Zuiderzeewerken te Den Oever be zocht door een 20-tal studenten in de geologie te Leiden. Steenen, klei, keileem, diverse soorten aarde (grond) enz. enz., was van hun gading en werd mede huiswaarts gevoerd. Het gezelschap gebruikte de lunch in 't hotel De Haan. Op den 2den Paaschdag zal d^ muziekver- eeniging „Harmonie 'n uitvoering geven in Concordia. Opgevoerd zal dan worden het Kluchtspel „Filmmaniakken. «-Rectificatie. Waar er geen tijd was om in 't nummer va.n Dinsdag het raadsverslag van Wie ringen te corrigeeren is bij het voorstel „verzet schooltijd bij de invoering van den zomertijd de naam van den voorsteller uitgevallen. Het was de heer Jn. Lont Cz. DE ZUIDERZEEWERKEN. Vanwege de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken voor rekening van den Staat werd Woensdag te 's-Gravenhage aanbesteed het maken van drie groepen, elk van vijf, uit wateringssluizen, van een schutsluis en van de onderbouwen van een draaibrug voor spoorweg verkeer en van een draaibrug voor gewoon verkeer op aanwezige fundeeringsplaten, met bijkomende werken een en ander binnen de aan wezigen omringdijk van den bouwput, beoosten Wieringen, nabij den Oever, volgens bestek 2 M. U. Z. raming 2.675.000. 't Laagst was ingeschreven door Amsterdam- sclie Ballast Mij. en Hillen, Roosen Trio voor 2.887.000. Dinsdag 27 Maart a.s. zal de Moedercursus bëginnen met 16 deelneemsters. Leidster mej. Drentje uit Alkmaar. Vanwege de vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland zal de algemeene vergadering en daaraan verbonden tentoonstelling alhier gehouden worden op 7, 8, en 9 April a.s. De vergadering heeft plaats op Zaterdag 7 April des v.m. 10 uur in 't Hotel van den heer de Haan terwijl om 12 uur de tentoon stelling welke zal worden gehouden in de loka len van de O.L. school te H -hoef mede door den voorzitter van het hoofdbestuur, den heer Groot van Hensbroek geopend zal werden. Deze ten toonstelling belooft op gebied van vakonderwijs zeer belangrijk te worden, aangezien reeds vele kisten met goederen van diverse afdeelingen zijn gearriveerd. —Woensdag a.s. zal in Hotel de Haan worden vertoond: de film van het Prov. Waterleiding be drijf. Ook zij, die nog niet bij de waterleiding zijn aangesloten, raden wij aan dezen avond te bezoeken. De film is intressant en leerzaam en geeft vooral 'n beeld van de bacterië en onge dierte, welke iiK regenwater aanwezig zijn. Naar wij vernemen zal vanwege de M.U.Z. op de werkhaven te den Oever een electrische klok worden geplaatst. Correspondentie. Aan inzender stuk „staking bij Van Meekeren. Ongeteekende stukken plaatsen wij niet. Geef s.v.p. uw naam op dan zullen wij tot plaatsing overgaan. Red. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente: v\ esterland 's avonds 7 uur Ds. van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van der Veen. 26 Maart halfacht Herv. Zusterkring in de Ka pel te Den Oever. DOOPSGEZINDE GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. Van der Veen. Dinsdag 27 Maart 7.30 Jongerenkring. EVANGELISATIE H boef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. MARK-BERICHTEN SCHAGEN, 22 Maart 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 13 Geldekoeien (mag.) 140 a 280 70 Geldekoeien (vette) 250 450 45 Kalfkoeien 220 a 360 376 Nucht. kalveren 10 a 22 279 Overhouders 30 a 36 2 Bokken en geiten 6 a 10 2 Varkens (mag.) 15 a 30 63 Varkens (vette) per Kg. 0.58 a 0.60 121 Biggen 10 tï 15 2 Konijnen 0.50 a 3 11 Kippen 0.50 a 2,75 118 Kg. Boter 1,60 a 2,20 per Kg. EIERVEILING SCHAGEN, 22 Maart 1928. Aanvoer 75268 Kipeieren. Prijs gewogen en ge schouwd 55-57 Kg. 5 a 5.10 58-60 Kg. 5.10 a 5.30 61-63 Kg. 5.30 a 5.60 Ongewogen bruin 5.10 a 5.70 Wit 4.70 a 5.50 Gem. 5.10. 4839 Eendeieren 4.80. EIERVEILING, HELDER, 22 Maart 1928. Aangevoerd 13585 Kipeieren. Prijs Bruin 5.30 k 5.80 Wit 5.30 5.70. Aangevoerd 122 Eendeieren 5.30 a 5.40 per 100 stuks. is bereid uit de origi neele pepermuntolie. Vandaar de lekkere smaak en de opwek kende eigenschappen. Voor H.II. W inkeliers bij J. F. Liesbout, Alkmaar

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2