stemming. Ook ten dezen opzichte bleek de Directie ruim vanopvatting te zijn en heeft spr. niet belemmert in zijn tocht. Ten slotte eindigt spr. zijn betoog met een uiteenzetting van de taak van de vakbeweging die aanstuurt op verbetering van de stoffelijke positie en verhooging van het geestelijk peil der arbeiders. Een daverend applaus beloonde spr. voor zijn vlot betoog. In de pauze gaven zich 21 leden op voor den Bond. In de daarna gehouden huish. vergadering werd met algemeene stem men besloten deze eischen aan de Directie te zenden, en een termijn van 3 weken te stellen ten einde tot bevredigende oplossing te komen. De vergadering ging geestdriftig gestemd uit- POLITIE. Verloreneen portemonnaie met inhoud, en met goud opgelegd. Inl. b. Gern. Veld Men meldt ons uit de bouwvakken Sinds eenige weken is door de organisatie van tim- mepgezellcn, werkzaam bij de Wieringer pa troons een actie opgezet, ter verkrijging van een collectief contract, waarbij de arbeidsvoorwaar den om een zekeren tijd worden vastgelegd. Reeds tweemaal is den patroons geschreven en een enkele bezocht, om te komen tot een confe rentie, waarop in onderling overleg deze zaak kan worden besproken en geregeld. De patroons hebben totnutoe geweigerd blijk te geven, een wreedzamen oplossing te willen. Wel is sindsdien het uurloon verhoogd doch in bespreking schijnt men niet te willen. Tevens gaafi geruchten, dat enkelen den sprong te groot vinden, anderen weigeren zich te verbinden Beide meeningen zijn onjuist en hebben slechts tot gevolg, dat een toestand geschapen wordt, welke in de toekomst funest veer het bedrijf is De organisatie stuurt niet op strijd aan, doch de werkgevers hebben te bedenken, dat hun houding wrevel wekt. Door het geheele land worden de arbeidsvoor waarden geregeld in onderling overleg. Zal men in Wielingen daarin niet volgen dan lijken conflicten in den komenden tijd niet uitgesloten. Wij vertrouwen echter, dat de pa troons alsng blijk zullen willen geven van over leg. Zaterdagavond hield de afd. Wieringen van de S.D.A.P. in de zaal van den heer Bruul een propaganda-avond. Als spreker trad op de heei W. Drop, lid der Tweede Kamer. Te ruim 8 uur arriveerde de Arbeiders Jeugd Centrale van Den Helder in Hippolytuslioef om met vlaggen en muziek door 't dorp naar 't ver gaderlokaal te marcheeren, waar zij haar me dewerking zou verleenen. De voorzitter de heei Lub opende de vergadering met een woord van welkom in 't bijzonder heette hij welkom dc heer Drop de h er Krah*edam en de Arbeid-, t Jeugd Centrale om vervolgens het woord te ge ven aan een Bestuurslid der A. J. C. die een kor te uiteenzetting gaf van het doel en streven van de A. J. C. Daarna voerde de A. J. C. eenige dan sen uit, dansen niet zooals men ze in de balzaa' ziet, doch zooals ze vroeger op de volksfeesten in het vrije veld, door oud en jong gedaan wei den. Na eenige liederen gezongen te hebber kreeg de spreker den heer Drop het woord. Spr. zefide het woord te zullen richten tot d« leden der S. D. A. P. en tot hen die nog geen lid waren, aangezien de partijafd. in ledental mei meer dan 100 gestegen is. Vervolgens hield spr. een zeer geanimeerde rede over de strijd die de S.D.A.P. streed en strijden zal. Na de pauze kregen de aanwezigen den heei Krabbedam te hooren, die declameerde! het ge dicht „De roode roos," gemaakt naar aanleiding van de Spoorwegstaking in 1903. Hij oogstte eer dankbaar applaus. Jammer was het dat we we gens tijdgebrek den Heer Krabbedam niet meer konden hooren. Hierna gaf de A. J. C.. nog eeni ge zang en dans, waarin het bijzonder uitkwam de dans die weergaf het openen en sluiten var de zonnebloem, waarbij ook de lichteffecten zeej bijzonder uitkwamen. Na nog gelegenheid ge geven te hebben tot debat, waarvan geen gc bruik gemaakt werd, sloot de voorzitter mei dank aan de medewerkenden de goedgeslaagder avond, Wij vestigen de aandacht van onze Wierin- gers lezers op de rubriek „Kerknieuws", waarin wordt vermeld, dat onze bekende dominee Leen- dertz Donderdagavond in de „Vermaning" te Hippolytushoef 'n lezing houdt. Wij herinneren ons h-c-e aangenaam en leerzaam deze avonder, van Ds. Leendertz steeds waren en we verwach ten ook nu een vollekerk. In een vergadering van de pas opgerichtte afd. Wieringen van de Intern. Anti-Militaristi sch Vereen, werden tot bestuursleden gekozen de heeren IJ. Kamps, voorz., P. Laroch, secr. R. Gangelhof, penningm. De Afd. telt 14 leden. Zondagmiddag vergaderde de Visschersver- eeniging „D.E.T.V." in 't lokaal van den heer C. Scheltus. Aanwezig waren 110 leden. Na opening dotor den voorzitter, den heer Jn. Tijsen, werden door den secretaris, den heer Jb. Lont Dz., de notulen gelezen en deze hierna onveranderd goedgekeurd. Een 25-tal ingeko men stukken werden vervolgens voor kennisge ving aangenomen. Volgde bespreking reisgelegenheid naar Den Haag om aan de te houden betooging deel te nemen. De vraag is per trein of per autobus Van de autobushouders is een opgaaf ingeko men, dat hij voor vervoer wil zorgen a 5.25 per persoon, retour. Per trein zou het komen op 4.87 echter heeft men, als men dan bijna mid dernacht in Anna Paulowna aankomt, geen ge legenheid naar huis te komen. Verreweg de meesten blijken voor de autobus te zijn. Onge veer 100 personen gaan dus per bus en het ne stuur zal alsnog trachten het voor wat minder gedaan te krijgen, 'n 15-tal personen, die tegen de lange zit in de autobus aanzagen, gaat per trein en voor hen zal des nachts vanaf statiion Anna Paulowna voor verder vervoer gezorgd worden. Komt th ans in bespreking Vlootrevue. Er is n.1. ingekomen een schrijven van een combina tie van Vereenigingen, als Ned. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, Nederl. Olympisch Co mité, Ned. Filmarchief, Vereen, van Ned. Ge meenten, enz., die 'n oproep doen aan de Zuider-na over het jaar 1927. Het jaar 1927 kenmerkte zeevisschers voor een te houden vlootrevue. Izich nog door stilte in de meeste bedrijven. Op üie vloot zouden de visschers met vrouwen en kinderen, ieder in eigen kleedij, een ïoikiori- tisch beeld geven, een zuiderzeerevue, welke binnenkort niet meer mogelijk zal zijn. De plaats had men zich gedacht tusschen de havens van Edam en Marken en de dag der revue op 'n Vrij dag, nader te bepalen. De voorzitter deelt mede, dat het hoofdbestuur heelt gedacht 30.- per schip vergoeding te vra gen voor de deelname aan deze revue. Uit de vergadering gaan stemmen op voor de Wieringers J 40 te vragen omdat de reis voor hun zooveel verder is. Aldus wordt besloten staande de vergadering geven zich 50 voor deel name op, waaronder 4 motorschepen. Voorzitter deelt thans mede, dat van filmmaat schappijen aanvragen bij 't hoofdbestuur zijn in gekomen tot het verfilmen der visschersvl-oot. Zoo ook zou dit plaatselijk te Wieringen kunnen gebeuren, als de visschers daartoe genegen wa ren er wordt echter geen vergoeding voor gege ven. De bedoeling is op 'n bepaald oogenblik de zeilen te hijschen de haven uit te varen en dan er weer in. Algemeen zijn de aanwezigen be>- reid hieraan mede te werken. Verder brengt voor. het hoofdbestuursvoorstel ter tafel, tot het stichten van een eigen blad, waarin de belangen van de Zuiderzeevisschers zullen worden voorgestaan en zal worden uitge geven bij de firma Borne te Assen. Bij genoeg zame deelname, 't abonnementsgeld zou bedra gen 50 ct. per schipper per jaar, zou men tot de uitgave (1 maal per maand) overgaan. In beginsel keurt de vergadering de uitgifte van 'n eigen orgaan goed. De voorwaarden zul len in 'n volgende vergadering worden bespro ken. Volgt rondvraag. De heer J. Hegeman Wz. stelt voor, dat degenen, die niet mee naar Den Haag gaan te betoogen, dat deze hun vischop brengst van deze dag in de kas der D. E. T. V storten. Echter 'tvoorstel kan geen genoegzame instemming verkrijgen zij, die naar Den Haag gaan wilden dit wel, doch de thuisblijvers gevoe len er niets voor. De Heer M. Joh. Bakker houdt 'n pleidooi vooi banieren, die bij de demonstratie moeten wor den medegevoerd. Voorzitter ontraadt dit. In de hoofdbestuurs vergadering is toch besloten geen banieren met opschriften mede te voeren, gezien de bezwaren, die Christelijke afdeelingen daartegen hadden ingebracht. De he r Bakker zegt, dat 'n demonstratie zon der banieren geen demonstratie is, doch gewoon weg 'n stille omgang. „Wat 'n troep dooie verklik kers gaat daar zouden de menschen wel zeg gen. Spr. wil banieren, waarop staat geschreven „De droogmaking van de Zuiderzee is het graf van de visschers." Per slot van rekening zou 't Centraal Comité je wel alles willen verbieden Spr. acht het Centraal Comité van nul en geener waarde; wat heeft 't tot dusver bereikt De heer N. 'Tijsen Jbz. wil ook banieren. De heer J. Post vraagt hoe men bij de betoo ging gekleed moet zijn: je oudste pakje aan of 'n beetje netjes. De secretaris, de heer Lont: Net gekleed na tuurlijk. 'n Bedelaar geef je 'n cent. Wij komen om geen schadeloosstelling voor onze kleeren wij komen op voor ons goed recht! De heer Wigbout zegt bij de aanvang der ver gadering al te hebben aangedrongen, dat zooveel mogelijk allen mee moeten naar Den Haag. Het moet 'n massa-demonstratie worden. En dan medevoeren vlaggen met opschriften. Voorz. zegt nogmaals, dat 't tocodbestuur be sloot dit niet te doen. Wigbout wil geen afbreuk doen aan 't princi pe der Christ. afdeelingen, maar 't toch aan het hoofdbestuur verzoeken, 't Geeft meer indruk. Spr. releveert verder, dat van de Wieringer vis schers het be toog moet uitgaan, dat daar de nood ten top is gestegen; vooreerst door de af sluiting van 't Amsteldiep, waardoor het Noor delijk vischterrein aan 't Westeinde niet meer was te bereiken. Dan kwam de verplaatsing van vele visschers naar 't Oosteinde, met als gevolg, dat daar 't vischterrein te klein werd voor zoo- velen. Derhalve geen voldoende brood Spr. zegt: we moeten komen tot 'n betere wet; Hij wil daarin vervat hebben: Vergoeding voor 't schip met al deszelfs toebehooren en visch- want. Bovendien voor iedere visscher tot 50 jaar f4000 in eens. Van 50 tot 60-jarige visschers f15 per week; boven de 60 jaar f10 per weck. Dan w sl spr. aan het hoofdbestuur verzoeken 'n banier te mogen medevoeren waarop staat: De droogmaking van de zee is het graf van de visschers. —De aanwezigen zijn daar voor. Hierna sluiting. KERKNIEUWS. Donderdag 29 Maart 8 uur: Lezing door Ds. J. M. LEENDERTZ van Haarlem over het onderwerp: „Koning Lear en zijn dochters," naar het drama van den Engelschen dichter W. Shakespeare. Toegang vrij. VERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL. HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Wij zien ieder jaar meer in, als wij 't lijvig verslag van deze Kamer in handen krijgen, welk 'n onmisbaar instituut dit in de maatschappij is geworden. Tallooze malen stond zij de belan gen van dit district voor en meerdere malen met succes. Een duidelijk overzicht geeft zij in dit verslag van de economischen toestanden in verschillende gemeenten en enkele grepen doen wij hieruit Van Anna Paulowna In December van het afgeloopen jaar is te Breezand (Anna Paulowna) een bloembollen veiling opgericht, die ten doel heeft de bollen, welke te Anna Paulowna worden gekweekt, op bepaalde veilingdagen te verhandelen. Indien deze veilingen slagen, is het ze<er zeker voor dit Noordelijk District een verbetering, waarbij kweeker en exporteur gebaat zullen zijn. Over het algemeen zijn de bedrijfsuitkomsten het afgeloopen naar niet ongunstig geweest en kan met goed vertrouwen het komende jaar te gemoet worden gezien. Verslag van de Handeldrijvende en Industri- eele Middenstandsvereeniging te Anna PauloW' De bloembollencultuur breidt zich gelukkig in deze omgeving meer en meer uit. In het Wes telijk deel van onze gemeente werden bijv. meer dere landerijen aangekocht, zoodat op het einde van het jaar ongeveer 500 H.A. in cultuur wa ren. De prijzen dier landerijen voor bloembollen cultuur varieerden van 4000.- tot 5000.- per H.A. Mede door het oprichten van een bloembollen veiling, komt deze cultuur den middenstands zaken ten goede. De verbindingen met de omliggende gemeen ten worden steeds beter door autobus- en vracht diensten onderhouden, hoewel de neringdoenden daarvan weinig voordeel genieten. 1927 was een jaar van stilstand in de afdeo- ljflg en wel hoofdzakelijk door het heengaan van aen Voorzitter, wijlen den heer A. N. Kossen, die zich zoo zeer voor het vereenigingleven inte resseerde en er zich ingewerkt had, terwijl on ze huidige Voorzitter, de Heer Veldman, zich bijna door ziekte verhinderd zag, de vergaderin gen te leiden. Met den wensch, dat 1928 een beter jaar moge zijn én voor de zaken én voor de vereeniging, sluiten wij dit verslag. Van Wieringen De vischhandel in 1927. Totaal opbrengst aan de afslagen te Wieringen bedroeg 142.154.99. Uit de mededeelingen blijkt, dat de uitkom sten te Wieringen in 1927 snel zijn teruggeloopen bij die van 1926, waarvan de hooiüoorzaak schuilt in de beginwerkzaamheden der Zuider zeewerken. Minder werden aangevoerd 183-1 balen alikruiken, 1399 balen wulken, 125U1 siuks oesters, 46013 kilo ansjovis en 39.146 pond aal, tezamen uitmakende J 49.662.36V2> zoodat de omzet aan de afslagen ongeveer j 50.00U.- min der was en het voor de hand ligt, dat de visschc- rij bijna niet meer loonend is. Gemaaid zeegras in 1927. Gedurende het jaar 1927 zijn door het Gemeentelijk Zeegrasbeclriji in totaal verzonden 12125 balen a 50 Kg. (in 1926 4533 balen) gemaaid zeegras, vertegenwoordigen de een waarde, berekend naar groothandelsprij- zen, van 63976.62Vfc. In 1926 beliep dit cijfer J 24355,50. De oogst van 1927 was ongeveer even groot als die van liet jaar tevoren. De kwaliteit was iets minder, doch zeer voldoende te noemen. Dt nog aanwezige voorraden van vroegere oogsten werden geheel opgeruimd, zij het ten deele tegen verminderden prijs. De aflevering van den nieu wen oogst liep vlot van stapel. De afzet had we der voornamelijk plaats naar het binnenland en een flinke partij naar België. De export naar Frankrijk blijft kwijnend. Gevischt zeegras in het district der Kamer in 1927. Doordat zoowel de zomer als de herfst van 1927 bijna voortdurend westelijke winden brach ten, waren de omstandigheden voor het visschen van zeegras voor Wieringen en Texel al bijzon der ongunstig. Daarbij kwamen, wat Wieringen betreft, nog de werkzaamheden der Zuiderzee werken, welke de zeegrasvisschers zeer belem merden. De dijk van Helder onderging eene groo te herstelling, zoodat de productie aldaar niét noemenswaard kan worden genoemd. De gehee le productie in het district der Kamer wordt cp een 15.000 balen van 50 K.G. geschat, hetgeen wel een der kleinste oogsten is, die sinds vele jaren is voorgekomen. De kwaliteit van het zeegras was zeei* goed en de verkoop ging mede daar door vlot. Ook het restant van den oogst 1926 werd geheel geruimd. Zeegraswinuing in Wieringen in 1927. Na ruwe schatting zijn in 1927 te Wieringen beroM of aan de velschillende handelaren afgeleverd 14.900 pakken gevischt zeegras ad 50 K.G. De ge middelde prijs was 3.50 per 100 Kg. los gewo gen (in 1926 3.-). Oppersen, emballage etc. wc-r rekening van den kooper. De handel was willig, zoodat de aanwezige voorraad in de pakhuizen der zeegrap-exploitanten gering is. Maar vóór de politie nog iets had kUitthen doen, ontving ze een brief van den dief zelf. Die schreef haar „Mevrouw. Toen ik uw handtaschje open maakte, vond ik daarin 120 francs in geld, een visite-kaartje met adres en uw trouwring. Daar het de eerste diefstal was, die ik van mijn leven beging, had ik vleselijk berouw over mijn daad en ik nam mij vast voor om u uw eigendom o- ver de post terug te zenden. Bij nader overdenking ben ik echter tot de conclusie gekomen, dat een dame, die haar trouwring in haar handtaschje stopt, in plaats van dien aan haar ringvinger te dragen, iemand moet zijn, wie het aan een moreel fond ontbreekt Bij gevolg heb ik besloten u te straffen, en alles te houden. Ga heen, en zondig niet mee En als onderteekening noemde de dief zich eenvoudig „Een moralist." Natuurlijk was de dame ze<er getroffen door zedeles, dch heeft haar aangifte bij de politie maar niet ingetrokken. KORDATE LOOPJONGEN. Te Lichtenberg bij Berlijn moest Vrijdagoch tend een 14-jarige loopjongen 1000 mark van den girodienst halen en naar kantoor brengen. JToen hij zich met het geld kantoorwaarts spoed de, werd hij aangesproken door een man, die verklaarde door de' postdirectie hem te zijn ach terna gezonden om vast te stellen of er niet te veel geld was meegegeven. De jongen liet zich niet bedotten en zeide dat de man maar moest meegaan naar het kantoor, dan kon hij het geld daar op zijn gemak natellen. Schijnbaar ging de man er op in. doch in het trappenhuis van het kantoor wierp hij den jongen peper in de oogen en ontrukte hem de tasch met geld. Hoewel ver blind, liep de jongen den man na, en brulde uit alle macht om hulp. Hii had succes, want de dader werd in een naburig huis op de vierde ver dieping gearresteerd. HET EERSTE KIEVITSEI. Maandag is aan prinses Juliana het eerste kie vitsei aangeboden door J. van Hane, te Katwijk aan dc Rijn. i IN EEN STUK VLEESCH GESTIKT. Zaterdagavond is de 54-jarige ongehuwde ar beider H. de W.f terwijl hij bij een kennis in dé Marnixstraat te Eindhoven een stuk vleesch op at, daarin gestikt. Na het doorslikken kreeg hij het erg benauwd en viel van zijn stoel. Eenige minuten later gaf hij den geest. COLLECTIEF ARBEIDSCONTRACT BOLLENSTREEK. Op een vorige week gehouden algemeene le denvergadering heeft de Neutrale Werkgevers- bond in het Bloembollenbcdrijf overeenkomstig het bestuursadvies besloten, accoord te gaan met de bepalingen der collectieve arbeidsover eenkomst, welke reeds voor 1928'29 is afgeslo - ten tusschen de R. K. en Chr. patroonsbonden en de drie arbeidersorganisaties. U^A fAULUWIVA. 'üURGERLIJKE STAND Geboren Johamnes, z.v. E. Komen en van C. Donker Martha Amelia Aptolonia, d.v. F. A. Haijette en van E. M. Danchaert Bert, z.v. P. C. Aarsen en van N. de Jong Gerardus Johan nes, z.v. A. de Maat en van M. J. van Jole. Ondertrouwd Joost Hooijmeijer, icud 25 jaar, tuinder en Jantje Sas, oud 25 jaar, zonder be roep, beiden ;wonende te Anna Paulowna. Door den Hoofd Inspecteur van den Arbeid is aan de Firma R. K. Koppen en Zn., ten behoe ve van den woningbouw voor de Zuiderzeewer ken te Anna Paulowna, van Ewijcksluis, ver gunning verleend om tot en met 14 Juli 1928 werk te doen verrichten gedurende 9Vé uur per dag en 48 uur per week. Aan Jan de Waal, wegwerker van den pol der Anna Paullowna is als zoodanig eervol ont slag verleend, :met ingang van 1 April a.s. Maandagavond vergaderde „Sportlust" in Café Slikker. .Ruim 20 sportliefhebbers waren aanwezig. Na. **en zeer geanimeerde bespreking werd besloten de harddraverij te houden op Zon dag 12 Auguatusi; de paardenkeuring en tentoon stelling op Woensdag 15 Augustus; de verloting op Donderdag 16 Augustus. De prijzen voor de harddraverij werden vastgesteld op 400, 200, 50 en 25 gulden, terwijl staande de vergadering reeds op het garantiefonds werd geteekend voor f 550. Voor handicappers, starters en keurmees ters zullen bekende figuren uit de paarden we reld worden igevraagd. Nadat verder over de tentoonstelling en ver loting nog he»t een en ander werd besproken, sloot voorzitter, de heer Koorn, onder dankzeg ging de verga dering. Op het wurk in den Achterweg geraakte Vrij dagmorgen dc heer Geluk van hier met zijn hand bekneld tusschen een buis en een batting. De. wond was van vrij ernstigen aard en de heer G. zftl wel eenigen tijd rust moeten houden. p n Tt t - Onder vrij groote belangstelling is Zondag op het Breezand-terrein de plaatselijke wed strijd Breezand I - Anna Paulowna I voor de zo>- mercompetitie gespeeld en wat wel werd ver wacht, heeft Breezand met 3—0 verloren. Jammer, dat beide clubs invallers telden. Dat had oip B ongetwijfeld den meesten invloed en dan ook pas na rust kwam B soms erg gevaarlijk opzetten en dachten wij haar te zien doelpunten. Doch met weinig geluk, want AP wist haar dit telkens te beletten. Bij AP viel ons op den goed spelenden invaller Moerel, voor het eerst in het strijdperk bij AP. Ongetwijfeld, wanneer deze is ingespeeld, zal het 'n goede kracht worden. Zomer-Competitie; Uitslag 25 Maart j.I. Wieringerwaard - Succes 4-0. Breezand Anna Paulowna 0 —3. Programma 1 April a.s. Kleine Sluis - Wieringerwaard, precies 2 uur. Succes - Breezand, 2 uur. KEN MORALÏSEERENDE DIEF. Een dame wan op straat haar handtaschje bntstolen. Ze deeid bij de politie aangifte van he! f geval r»n wachtte verder af, zonder veel hoop. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 26 Maart 1928. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 34 Vette koeien 200 a 350 5 Vette kal veren 60 a 100 Vette kalveren per ned. pond 1,30 k 1.60 263 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 22 673 Vette varkens (zware) per ned. pond 0.56 a 0.61 Zouters per ned. pond 0.55 a 0.56. EIERVEILING ALKMAAR, 24 Maart 1928. Aanvoer 165000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 5.20 a 5.50 58-60 Kg. 5.30 k 5.60 60-62 Kg. 5.50 a 5.80 62-64 Kg. 5.80 a 6.30 Bruine 60-66 kf 5.90 a 6.70 Aanvoer 30000 Eendeieren 5.00 a 5.40. PROVINCIAAL NIEUWS. HEER-HUGOWAARD (Noord.) Zaterdagmid dag kwam de landbouwer C. Verver met de bus dienst van den heer Ligthart thuis uit Alkmaar en werd bij het uitstappen overreden door de bus, die ongeveer één uur daar passeerde, met het gevolg, dat de man onmiddellijk dood was. Naar men meedeelde, was de man achter uitge»- stapt, zoodat hij door den chauffeur van den dienst der firma Keetman en Schoorl niet gei- zien kon worden. Door de politie wordt een on derzoek ingesteld. WEER MOLENS DIE VERDWIJNEN. Het polderbestuur „Waard en Groet" besloot beide molens, wegens invoering eener electrische be maling, te sloopen. VOORJAAR IN HET BOLLENLAND. Crocussen. Wie nu in de omgeving van Haar lem eens rondkijkt, zal verrast worden door de nu al uitschietende kleuren op tal van bloem- bollenvelden. De crocussen hebben uit de enkele warme da gen het profijt gehaald, dat zij noodig hadden om open te breken en den naar het voorjaar hunkerenden menschen den lente-aantocht te verkondigen. De zacht-lila tinten, die eenige velden bij Bennebroek en Hillegom kleur geven, zijn de eerste teekening in het bollenland. En ze zijn

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2