Hoeren- en Kinder) Herman Nijpels Koopt Uw bij Helder - Schagen Herman Nïjpels GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Een ru moerige zitting. Nadat de gemeenteraad van Alkmaar Donderdagmiddag van één uur tot half zes, Donderdagavond van halfacht tot elf uur, Vrijdagmiddag van een uur tot halfzes en Vrij dagavond van halfacht tot middernacht zich bezig had gehouden met algemeene beschouwin gen over de gemeentebegrooting voor 1928 en alle leden op één na hierbij het woord hadden giövoerd (alleen de heer J. Westerhof sprak Don derdag vijf uren en Vrijdagavond twee uren) stel de een der leden der S. D. A. P. Vrijdag des mid- ernacht voor, de vergadering te schorsen, daar hij Zaterdag des morgens om zes uur weer op zijn werk moest zijn. Aangezien over dit voor stel de stemmen staakten en de burgemeester gaarne zou zien, dat de heer Westerhof, die toen aan het woord was, zijn rede alsnog zou beëin digen, zeide de heer Westerhof vermoeid te zijn, en lievre in een volgende vergadering zijn rede te willen vervolgen. De burgemeester meende echter, dat het beter was door te vergaderen en gaf den heer Wester hof het* woord, waarop deze voortging, zeggen de „daar zult u plezier van hebben van deze plagerij." Nadat hij vijf minuten had doorgesproken en verschillende leden vertrokken waren, deed een ander lid der S.D.A.P. eveneens het voorstel de vergadering te schors. Dit voorstel werd met 9 tegen 7 stemmen verworpen. Een lid der S.D.A.P. tot den heer Westerhof „Zeg drie woorden in de vijf minuten, maak je toch niet zoo druk De heer Westerhof vervolg de echter zijn algemeene beschouwingen, en verschillende raadsleden gingen de krant zitten lezen, anderen liepen heen en weer, zoodat de aandacht voor den geachten spreker zeer gering was. Na eenigo minuten deed wederom een lid der S.D.A.P. een voorstel tot schorsing der debatten doch liep tegelijkertijd de raadszaal uit. De burgemeester „Er kan niet gestemd wor den, omdat de voorsteller wegloopt en niet over zijn eigen voorstel kan stemmen. Ik geef weer het woord aan den heer Westerhof De heer Westerhof stond nu op en zeide tegen zijn fractiegenooten „Kom we gaan weg De Burgemeester „Ziet de heer Westerhof van 't woord ik zal nog een en ander raadplegen uit de Nieuwjaarsrede van den burgemeester. De burgemeester „Goed, voor zoover dit in verband staat met de begrooting Mevrouw Westerhof (die op de publieke tri bune zat) „Man, kom mee Je bent te vermoeid! De heer Westerhof„De burgemeester dwingt mij te spreken, wetend dat ik vermoeid ben.... ik zal spreken, maar ik begrijp niet, dat de hee- ren Vogelaar en Ringers aan dit spel meedoen." De Burgemeester „Ziet de heer Westerhof van 't woord af De heer Westerhof (die in zijn paperassen snuffelt) „Neen, ik zoek iets Na eenigen tijd van absolute er waren nog negen raadsleden overgebleven begon de lieer Westerhof weer met nieuwen moed en hield diepzinnige politieke beschouwingen. Toen het half één was geworden vroeg de bur ineester aan den heer Westerhof, of hij nog lan »gen tijd voor de beëindiging van zijn rede dacht noodig te hebben, De heer Westerhof „Nog ten minste een uur of drie De burgemeester „Dan stel ik voor de verga dering te sluiten en Dinsdagmiddag opnieuw bijeen te komen." WIERINGERWAARD. Rutger Kaan. f Zaterdagnamiddag, toen hij na de begrafenis van zijn broeder, ten huize van zijn familie ver toefde, is te W7ieringerwaard plotseling overle den de heer Rutger Kaan, een man, die in di gewest een der meest vooraanstaanden is ge weest. Hij was dijkgraaf van de Wieringerwaard, Hoofdingeland van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier, Lid van de- Provinciale Staten, een vooraanstaand man in den Vrijheidsbond en op landbouwgebied. De overledene was voorzitter van den Bond van Waterschappen in Noord-Holland, bestuurs lid van den Bond van Fokvereenigingon, voor zitter van de Paaschtentconstelling te Schagen, lid van de Gezondheidscommissie te Schagen. voorzitter van de tram WieringenSchagen, di recteur van de Boerenleenbank te Wieringer waard en directeur van de Coöperatieve Zuivel fabriek daar ter plaatse. Op waterschapsgebied was de heer Kaan zeer deskundig. Hij vergaderde Vrijdag nog in het g bouw van het Hoogheemraadschap met de door den Bond van Waterschappen in Noord-Holland ingvstelde technische commissie, die uit 3 inge nieurs bestaat en waarvan hij een zeer deskun dig leider was. In het bestuur van het Hoogheemraadschap wordt zijn plaats ingenomen door den plaatsver vangend hoofdingeland, den heer P. J. Waiboer Jacz. te Anna Paulowna. Woensdag 1.1. heeft de heer Kaan de Paasch- tcntoonstelling te Schagen nog geopend en daar van Donderdag de verloting gehouden. Zijn plotseling overlijden en dat nog onder zulke tragische omstandigheden zal in bree den kring met ontroering vernomen worden. Uit de opsomming van zijn talrijke functies blijkt afdoende, dat de heer Rutger Kaan voor deze provincie een man van zeer groote beteeke- nis is geweest. SCHAGEN. Op den Nes te Schagen komt een geval van Mond- en Klauwzeer voor. SCHAGEN. In de Molenstraat te Schagen overreed een woesten motorrijder een jongetje. Met eenige kleine wondjes en eer. gebroken been werd het opgenomen. Het geval had eéne samen scholing tengevolge, die den woesteling een pak ransel wilden geven. De politie wist hem alleen met groote moeite te beschermen. Het motorrij wiel werd in beslag genomen. De GEMEENTEVELDWACHTER VAN WIJ DENES. Naar wij vernemen is Donderdag de gemeente-veldwachter van Wijdenes door den rechter-commissaris alhier gehoord, die tegen hem een bevel tot in hechtenisneming gaf op grond van vrees voor ontvluchting en vrees voor herhaling van het misdrijf (het niet verantwoor den van ontvangen gelden). De verdediger van verdachte, mr. Belonje, is hiertegen in beroep gegaan bij de rechtbank. Deze besloot verdachte vast te houden, doch niet op grond van de over wegingen van den rechtercommissaris, maar uit overweging dat de rechtbank gebleken was een gewichtige reden van maatschappelijke veilig heid die vrijheidsbeneming van den requestrant vorderde, te weten het gevaar, dat verdachte in de gemeente Wijdenes zich met gehoorde en nog te hooren getuigen zal verstaan. Vrijdag is de rechter-commissaris met gerech telijke ambtenaren naar Wijdenes geweest voor het instellen van een onderzoek en het hooren van verschillende getuigen. Dit onderzoek werd echter niet geheel voltooid en werd Maandag Maandag voortgezet. In verband daarmede heeft de rechter-commissaris de in bewaringstelling van den veldwachter met 6 dagen verlengd. Ingezonden Mededeeling. dan hebt gij de ZEKERSTE WAARBORG te zullen ontvangen le de beste stoffen en voerings. 2e zeer gemakkelijk passende modellen. 3e EXTRA GOEDKOOP gestelde prijzen. Wij houden een groote voorraad na in COL- BERT-COSTUUMS, OVERJASSEN, Jongehee- ren en kinderkleeding, zoowel in lagere, midden, als betere prijzen. Hoeden, overhemden, petten en dassen, ver- koopen wij uit reclame-oogpunt BIJZONDER VOORDEELIG. Men zie de étalages en vergelijke prijs en af werking. Kleedlngmagazijnen HELDER SCHAGEK. voor een diingvn vangejegenjiej(j juiar' as geroepen. hiiis SII3CNLAND. EN PFVOUUBjRE BOOT OVER DEN OCHAN. .jitsuM' Franz Lmer is Zaterdag in een 1 van H mburg vertrokken om den^»eaan oveï%4®steken en te trachten New- Yorkjb bereiken. DE VROUW EN HET PREDIKAMBT. In de Engelsche staatskerk is tegenwoordig ook sprake van het toelaten van vrouwen tot het predikambt. Onder de tegenstanders is de bis schop van Durham, dr. Henson, die zich in vrij krasse termen er tegen heeft uitgelaten. „De wereld heeft geen vrouwelijk priisters en bis schoppen noodig, myar Christelijke vrouwen en moeders," zeide dr. Henson kort geleden in een vergadering en hij voegde er ongeveer het vol gende aan toe Er groeit in de industrieele centra een geslacht op, dat niet eens de beginselen van 't Cdristelijke geloof en de Christelijke moraal meer kent, en dat geheel buiten de gewoonten en instellingen leeft, die steeds de ankers van de persoonlijke zedelijkheid hebben gevormd. Niet door het toe laten van vrouwen tot het heilige ambt moet deze crisis worden bestreden haar daarvan uit te sluiten beteekent volstrekt niet dat wij haar minder achten, maar alleen een erkenning van haar andere functies. De wereld eischt meer dan oiit trouwe vervulling van de plichten van vrouwen en moeders, want juist het niet-vervul len van deze natuurlijke plichten, zij het soms buiten de schuld der vrpuwen, is het ergste kwaad van onzen tijd. Dat leidt tot ontwrichting van het huisgezin en van de grondslagen dei- maatschappij zooals deze Godswege geordineerd zijn. LINDBERGH KRIJGT EEN NIEUW VLIEGTUIG. Men verneemt dat kolonel Lindbergh, die te Saint Louis is aangekomen, zich naar San Dia- go zal begeven waar hij een nieuw vliegtuig zal overnemen, speciaal voor hem gebouwd door de bouwers van zijn „Spirit of St. Louis" waarmee hij den Transatlantischen vlucht heeft vol bracht. BINNENL. NIEUWS. GEEN AVONDVERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Het peil daalt er door. In de jongste raadsvergadering van Geertrui- denberg heeft de voorzitter, naar aanleiding van een verzoek van het raadslid Nederlof om de raadsvergaderingen des avonds te houden, ge antwoord, dat dit niet bevorderlijk zou zijn voor het peil der bijeenkomsten, daar alsdan publiek zou komen van minder gehalte, en dingen gezegd zouden kunnen worden voor de publieke tribune. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Zaterdagavond werd aan de grens, gaande in de richting Tilburg, door commiezen een bekende smokkelaarsauto gesignaleerd. Een der commie zen volgde den auto en zag hem later in de Vo gelstraat te Tilburg staan. Men was toen bezig sterken drank uit te laden. Toen de commies zich bij den auto voegde, kwam een der smokke laars op hem af en pakte hem bij de keel. De commies trok zijn revolver en schoot op den man die in de borst werd getroffen.Hij is Zondogavond in het Ziekenhuis te Tilburg aan de bekomen ver wonding overleden. Het slachtoffer is S. P. Ver hagen genaamd, v4 jaar oud en gehuwd. Hij staat ongunstig en als smokkelaar bekend. KINDEREN ACHTER OP DE FIETS. Zondagmiddag zijn op den Amstelveenschen- weg even voorbij de Kalfjeslaan twee wielrijders tegen elkaar gereden. Achter op een der rijwie len zat een zes-jarig knaapje, dat tegen een boom geslingerd werd en een hersenschudding be kwam. Per auto werd het ventje naar één der Amsterdamsche ziekenhuizen overgebracht. GEEN VERVROEGDE ZOMERTIJD. Betreffende het verzoek van de Fransche re geering om den Zomertijd, te doen ingaan op 14 April, wordt gemeld, dat de regeering besloten heeft den zomertijd op lg Mei te doen ingaan. EEN VONDELINGE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, onge veer twaalf uur, heeft een dame in de Van Hogen gendorpstraat te Den Haag tegen een muur van een huis een in doeken gepakt pas-geboren kind je van het vrouwelyk geslacht gevonden. De zui geling is overgebraéht naar de kliniek op het O ranjeplein en wordt daar voorloopig verzorgd. Het kindje kan ten hoogste twee etmalen oud zijn geweest. Uit een geneeskundig onderzoek is gebleken, dat de verlossing op deskundige wij ze moet zijn geschied. Dadelijk na het vinden van het kindje heeft de politie even een politiehond aan het werk ge zet, alleen echter met het resultaat, dat deze direct op de vindster afging, die de vondeling eenige oogenblikken in haar armen had gehou den. De commissarie van politie, afd. C., verzoekt ieder, die eenige inlichting omtrent de vondeling kan doen of daaromtrent eenig vermoeden heeft, zich aan zijn bureau aan het Alexanderplein te vervoegen. VERGETEN In de gemeentelijke bewaarschool aan de De Gheynstraat te Den Haag is Vrijdagmiddag een driejarig meisje, toen de kinderen .om vier uur naar huis gingen, op een W. C. blijven zitten. 'Tegen half zes heeft men de kleine uit school gehaald. De ouders, die ongerust waren gewor den, hadden zich vervoegd aan het politiebureau met het gevolg, dat een onderzoek werd ingesteld Het is aan een ongelukkigen samenloop van omstandigheden te wijten geweest, dat de kleine vergeten is. Haar onderwijzeres was bezig met het helpen van een ander kindje, dat onpasselijk was geworden, terwijl de hoofdonderwijzeres, die anders nog altijd een controle-rondgang doet, GEMEENTE WIERINGEN. Lijst van ingeschreven personen gedurende dc maand Maart 1928. Jac. Vroege en echtgenoote van SliedrechtH Schwarzer van Helder 11. van Bokhorst van Berden W. II. Visser van Papendrecht P. Ha remaker van Hoorn A. Glim en gezin van Hel der A. Wittebol van NoordwijkerhoutF. Koop mans van Andijk J. J. Kalis en echtgeenoote v, SliedrechtR. Tuin van Oude Pekela H. C. Koppert van Rijswijk Joh. Ansems de Vries en gezin van Zwaluwe H. Glim van Helder G. Schimmel en gezin van Delfzijl P. Laan van Norg J. Braam van Emmen Joh. van Hemert. en gezin van Sliedrecht D. Verbiest en gezin van Andijk P. de Graaf van Helder A. J. Fok ker van 's-Gravenhage J. Schandelaar van Bor ger J. Schermer van Zijpe P. Bakelaar van TexelE. M. Mulders van Helder W. A. Kalk man van Haarlem F. Visker en gezin van Delf zijl Joh. Besseling van Harlingen P. L. Keoij van Zijpe C. Sietsma en echtgenoote van Hoorn Jac. Brok van Andijk J. H. W. Schcnke van Rotterdam C. H. van Varik en echtgenoote van Roermond E. 't Jong en echtgenoote van Slied rechtM. van der Vis, geb. Akerboom van Delft; K. Visser van Broek in Waterland R. Oltmanns van Anna Paulowna. Afgeschreven personen A. Zahn naar Bunde; C. Kooij naar Harlingen G. Keulen naar Alk maar H. Keulen en gezin naar Harlingen H. van der Zwaag naar Termunten J. Verstelle naar Vlaardingen A. H. Walter naar Amster dam P.C. Gutter naar Medemblik Joh. Pool naar Barsingerhorn C. Jespers en gezin, F. L. Jaspers en gezin, H. Krijnen, allen naar Harlin gen H. J. Oomen en gezin naar Wenseradeel H. Schiphouwer en gezin naar Gieten C. Go- vaerts en gezin naar Barsingerhorn G. van Stipriaan naar Helder. BURGERLIJKE STAND der gemeente WIERINGEN over Maart 1928. Geboren Trijntje, d.v. S. Kuijt en C. Bras Emilia Jacoba, d.v. M. Hegeman en M. M. de Maesschalck Dirk Cornelis, z.v. K. Klaver en A. Krommedam Adriaantje, d.v. J. Landman en H. Doves Pieternelle Jozina, d.v. A. L. Pouwer en P. J. Polderman. Getrouwd A. Buma en C. Tijsen. Overleden J. Jongkind, oud 69 jaren, weduw naar van A. van de Wind S. Bakker (te Schoorl) oud 39 jaren, echtgenoot van M. Doesburg H. J. M. Kesting, oud 88 jaren, weduwe van H. F. H. F. van Wely B. Kremers, oud 67jaren, wo nende te Emmen, echtgenoot van G. Brouwers. j Ten overstaan van notaris Obreen had j.1. Zaterdagavond in 't café van den heer G. de Haan te Den Oever en ten verzoeke van de erven wijlen de echtelieden de heer en mej. E. Gorter- van Keulen de openbare verkoop plaats van een woon- en winkelhuis met aanbehoorer. grond, gelegen aan de Voorstraat te Den Oever, groot 0.01.84 H.A. Hoogste bieder was de heer B. H. Kraan voor 2800.-. Kooper werd door 500 - er boven te mijnen de heer C. Stins te den Oever voor 3300.-. De oudste inwoner van ons schier-eiland, de heer J. Wiegman te Noord-Stroe is overleden in den ouderdom van 90 jaar. J.1. Zondagavond gaf de muziekvereniging „Apollo", directeur de heer J. N. Bruul in de zaal van den heer C. Scheltus te Hippolytushoef een openbare uitvoering. De zaal was best bezet. Het programma samengesteld uit een 4-tal mu zieknummers en een militair blijspel in 3 bedrij ven, getiteld „Regimentsdochter", werd keurig afgewerkt. De muziek, waaronder de twee con coursnummers, te spelen op het a.s. Concours te Breezand trok aller aandacht en verwierf even als het blijspel een daverend applaus, als bewijs dat alles in zeer goeden smaak viel. Met een ge zellig bal werd dezen goed geslaagden uitvoering besloten. De heer Jb. Bruul te Hippolytushoef heeft zijn autobusdienst Wieringen-Schagen verkocht aan den heer M. Geel te Oudesluis. De heer Geel heeft zijn standplaats te den Oever gevestigd en rijdt nu dagelijks rechtstreeks van den Oever naar Schagen. De eerste kievitseieren. Onze plaatsgenoot de heer Siewert Klein heeft in de Brook, (tusschon Stroe en Noordburen) de eerste twee kievitseie ren gevonden. MEIFEEST. Men meldt ons Bij de Afd. Wieriingen S. D. A. P. ligt het voornemen op Zaterdag 28 April a.s. het Meifeest te vieren. De Zangvereeniging „De Stem des Volks" te Anna Paulowna zal dan haar medewerking verleenen, terwijl de heer Verstegen, wethouder te Den Helder, de feestrede zal uitspreken. EEN HANDIGE VISCHVANGER. Toen de 14-jarige Koert Ottens zich op 't Noorddijkstrand te Wieringen bevond zag hij 'n groote haring spartelen. In 'n oogwenk joeg hij de visch ach terna, zoodat 't beest op de droogte terecht kwam en wist 't toen met zijn handen te grijpen. De flinke haring woog 'n half pond, schoon in de pan. Onze plaatsgenoot, de jongeheer C. Verfaille Pz. is op de Ambachtschool te Den Helder van de ?e op de 3e klasse overgegaan. Naastepad, de autobushouder en de vriend van de schoolkinderen om de Oost, (ze maken nog al eens 'n gratis ritje met hem mee), heeft we der op z'n verjaardag talrijke dichterlijke felici taties van de jeugd mogen ontvangen. Wij la ten enkele versregels van de kleinen hier volgen: O, Naastepad, wij zijn blijde, Dat wij zooveel met u mede mogen rijden Wij Oeversche kinderen zijn u dankbaar, En geven u wat voor uw verjaar Hiep, hiep, hoera Leve Naastepad. Naastepad, dat u er mee tevree zult wezen, Doch, daar zullen wij maar niet voor vreezen. En wij hopen maar, dat u wordt wel 80 jaar Hiep, hiep hoera, Leve Naastepad Dit was van de Oeversche kinderen te zamen, en dan ontving hij nog dichtregels afzonderlijk van Antonius van Ginkel en Wubgiena Alberta Tijsen, welke wij vanwege dé plaatsruimte allen niet kunnen opnemen POLITIE. Verloren een zakje met kleeding- stukken. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Donderdag j.1. gaf de Wieringer Radioban- del van J. J. Bosker een goed geslaagde demon stratie met een nieuw systeem wisselstroomtoe stel van het bekende fabrikaat „Aetherola" in 't café van Mej. Wed. Heijbliok te De Ilaukes. Buitengewoon helder was de weergave van de muziek, zoowel als de stemmen der sprekers en deze helderheid blijft steeds dezelfde, waar het toestel verbonden is aan de elcctrische gelei ding en men dus steeds van dezelfde spanning verzekerd is. De heer Bosker had dan ook het genoegen eeni ge orders van belangstellende luisteraars te boeken en ook in 't café zelve een dergelijk toe> stel te mogen plaatsen. De Heeren S. Koorn Jz. en S. Bakker Cz. hebben hunne herbenoeming tot lid va» het Col lege van Armvoogden aangenomen. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem is overwerkvergunning verleend aan de Leidsche Coop. Schilders Associatie, voor het verrichten van schilderwerk aan tien dienstwo ningen voor de Zuiderzeewerken. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare* lagere school te Hippolytushoef is in de vacatu re Mej. Jonker aangesteld Mej. N. Wiegel te Helder. ANNA PAULOWNA. Onze Poldersche snelloopkampioen, de heer Jan Pennekamp, traint zich 1 Zondag j.1. maakte onze bekende Jan een snelloop-wandeling naast zijn fiets van Kleine Sluis over den Afsluitdijk naar Hippolytushoef, en toen nog driemaal rond om het dorp.En desniettegenstaande toonde Pen nekamp niet de minste vermoeienis. D.O.K.E.V. —Voor een goed bezette zaal gaf de gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. Zondag *n uitvoering in de zaal van Waiboer te Van E- wijcksluis. Zooals wij dat van onze „Gym" ge wend zijn, liep alles vlot van stapel Ja, vele me dewerkenden hadden 'n persoonlijk appluus in ontvangst te nemen. Het „fantaisie-nummer van de dames is zeker 'n extra vermelding waard. Een gezellig bal was het besluit. Bioscoop in de zaal Borst. Veel bezoek en veel succes; dat is in het kort, wat wij van de voorstelling van Zondagavond in Breezand kun nen zeggen. De Breezanders toonen wel, dat zij gaarne de bioscoop zien en wij verwachten dan ook, dat zich 'n voorstelling spoedig zal herhalen Electrisch in den Oost Polder. Zaterdag j.1. is. ook het net in het Oostelijk deel van onze Ge- meente onder stroom gezet. De geheele Polder is: dus nu van stroom voorzien. Wij willen nog even vermelden, dat Mevrouw Lovink in tegenwoordigheid van 't Dagelijksch Bestuur der Gemeente en verdere belangstellen den de stroom inschakelde, en burgemeester Lo» vink 'n rede hield. SPORT. De Zomercompetitie: Zondag 1 April speelde voor de zomercompetitie: Kleine Sluis Wieringerwaard 0 -5. Sceidsrechter Van Es. Succes- Breezand 3-2. Scheidsrechter Lucker. Voor Zondag 8 April 's midd. half twee luidt het programma: W.Waard I - Oudesluis I.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2