Vereen. Ier Bevordering van lie! Vakonderwijs in West-Friesroiid. COICOÜDIÉ BIOSCOOP schitterende filmwerk - Reuzen Bijprogramma - TENTOONSTELLING vaa Vereenigino ter bevordering van lei Vakonderwijs in" Wesl-Friesland Joh. Lauwers, Opticien 19e Jaai ganjr- Vrijdag 6 April 1928 No. 28, as Heden Zondag geven wi| het Kennisgvving'. Specialist Opticien Joh. Lauw-rs COURANT In de lokalen van de Openbare lagere school te Hippolytushoef, wordt op 7 dezer de jaarlijk- sche tentoonstelling van teekeningen en werk' stnkken geopend, die rijk is aan inzendingen die moeten getuigen van de bekwaamheid en de vorderingen, der leerlingen. Men vindt er inzen- dingen van leerlingen van alle leerjaren, terwijl alle vakken vertegenwoordigd zijn. Wij bevelen deze tentoonstelling dan ook in ieders belangstelling aan en willen er nog even de aandacht op vestigen, dat de entrée gratis is. De tentoonstelling is geopend Zondag 8 April vanaf 1 uur namiddag, Maandag 9 April vanai 9 uur voormiddags. EINDEXAMEN TEEKENSCHOLEN. De Commissie voor het eindexamen der teeken- scholen 5 jarigen cursus, die op Dinsdag 13 Maart j.1. te Wognum dit examen afnam, bestond uit de volgende heeren Joh. Hinkc, Spierdijk vanwege het Hoofdbestuur B. Span, 1ste leer- aar Winkel, voor de theoretische vakken S. Vis, leeraar, teekenschool Langendijk voor het Vak- teekenen N. Boon, leeraar der teekcnscholen, Spierdijk, Westwoud-Hoogkarspel en Groote broek, voor het handteekenen en D. Saai Czn., Alkmaar, Directeur. Geslaagd zijn TimmerliedenN. Nap, Barsingerhorn, tee kenschool Winkel C. D. Joon, Oude-Niedcrp. teekensch. Winkel K. de Rooij, Kolhorn, tee- kensch. WinkelP. Maijer, teekenschool Deem ster L. Dekker, De Rijp, teekensch. Beemster J. Bierman, Zuid-Seharwoude, teekensch. Lan gendijk W. de Boer, Noord-Sch. teekensch Langendijk G. Moeijes, Ourharspel, teekensch Langendijk C. Nap, Oudkarspel, teekensch Langendijk M. Zwagerman, Nibbixwoud, tee kenschool, Wognum N. Put, teekenschool, Spierdijk met aanteekening. Metselaars. W. Dekker, Tuitjeliorn, teekensch. Langendijk J. Koomen, teekenschool, Spierdijk, met aanteekening P. Botman, Lutjebroek, tee kenschool Grootebroek, met aanteekening. Smeden. Jan Bakker, Binnenwijzend, teeken school Westwoud-Hoogkarspel, J. Bakhuis, Oud- karspel, teekensch. Langendijk J. Mulder, Oud- karspel, teekenschool Langendijk. 1 candidaat werd afgewezen.; 1 candidaat niet opgekomen. TEEKENINGEN DER TEEKENSCHOLEN. Bekroningen. Commissie van beoordeeling P. Nooteboom, Directeur Ambachtsschool Hoorn D. A. A. W. Dobbe, leeraar M. O. Hoorn Joh. Overtoom, leer aar Ambachtsschool, AlkmaarH. J. Rooden- huis, gemeente-opzichter Hoorn. Alle vakken. Ie klasse lijnteekenen. Ie prijs Th. Geertsema, Binnenwijzend, afd. Westwoud-Hoogkarspel 2e prijs Jan ter Haar, afd. Grootebroek 3e pr.: A. J. Lubberts, afd. Medemblik 4e prijs P. Vertelman Czn., afd. Wervershoof 5e pr.: D. Pruimeboom, afd. Wieringen 6e prijs Jac. Bra- keboer, afd. Medemblik 7e prijs J. Lont Dzn. afd. Wieringen. Ie klasse. Handteekenen, schilders en overige vakken. Ie prijs J. Vroegop, Broek op Langen dijk, afd. Langendijk 2e prijs B. Kamp, Ileer- Hugowaard, afd. Langendijk 3e prijs Jac. Bij- leveld, afd. Medemblik. Ie klasse handteekenen, smeden. Ie prijs A. J. Lubberts, afd. Medemblik 2e prijs A. de Vries, afd. Andijk-Wervershcof 3e prijs Th. Geertsema, Binnenwijzend, afd. West woud-Hoogkarspel le klasse Handteekenen, Timmerlieden en Metselaars, le prijs C. Kuiper, Noord-Scharwou- de, afd. Langendijk 2e prijs P. Dekker, Tuitje- horn, Afd. Langendijk 3e prijs Joh. Overtoom afd. Spierdijk. Projectie. Alle vakken. 2e klasse. 2e prijs W. Krap, afd. Winkel 3e prijs P. Blom Dzn., afd. W'inkel 3e prijs C. de Jong, afd. Winkel 4e prijs J. Sneeboer, afd. Grootebroek. 3e klasse, le prijs W. Koomen, afd. West woud-Hoogkarspel 2e prijs |T. Beemsterboer. afd. Spierdijk 3e prijs P. Roos, Wijdenes. afd Westwoud-Hoogkarspel 4e prijs Joh. Groot, afd. Grootebroek 5e prijs Joh. Deen, afd. Groo tebroek. 4e klasse, le prijs P. Blom, afd. Winkel 2e prijs A. Wagen, afd. Winkel 3e prijs TT. Ott afd. Winkel 4e prijs P. H. Impink, afd. Winkel 5e klasse, le prijs M. Zwagerman. Nibbixwoud afd. Wognum 2e prijs J. Bakker, afd. West woud- HringrkarcpelEervolle vermelding voor het teekenwerk J. Bierman, Zuid-Seharwoude afd. Langendijk. Vakteekenen Timmerlieden. 2e klasse, le prijs L. Visser, afd. Hoogwoud 2e prijs A. Smit Jzn., afd. Medemblik J. Burg- meijer, afd. Winkel. 3e klasse, le prijs niet toegekend. 2e prijs, J. Kout, Zuid-Scharwoude, afd. Langendijk 3e pr. A. Koopman, Z.-Scharwoude, afd. Langendijk Eervolle vermelding P. Rol, 'estwoud-Hoogk. 4e klasse, le prijs niet toegekend. 2e prijs P. J. Impink, afd. Winkel 3e prijs F. Weder, afd'. Langendijk 4e prijs J. J. Zwaag, afd. Winkel. 5e klasse, le prijs C. Nap, Oudkarspel, afd Langendijk 2e prijs, C. Mooijes, Oudkarspel, afd. Langendijk 3e prijs L. Dekker, de Rijp, afd. Beemster. n Timmerlieden Hand- en vormteeki 2e klasse, le prijs L. Visser, afd. Hoogwoud 2e prijs G. Bobeldijk, Br. op Langendijk, afd. Langendijk 3e prijs Joh. v. d. Gulik, afd. Lam gendijk. 3e klasse, le prijs niet toegekend 2e prijs J. Kout, afd. Langendijk 3e prijs G. Klaver, afd. Langendijk. 4e klasse, le prijs K. Ursem, afd. Hoogwoud 2e prijs Fr. v. Ammers, afd. Beemster 3e prijs: J. Molenaar, afd. Westwoud-Hoogkarspel 4e prijs J. Beemster, afd. Westwoud-Hoogkarspel; 5e prijs P. Wagenaar, afd. Westwoud-Hoogkars pel. 5e klasse, le prijs niet toegekend 2e prijs J. Mulder, afd. Langendijk 3e prijs W. de Boer Noord-Scharvvoude, afd. Langendijk 4e prijs C. Nap, Oudkarspel, afd. Langendijk 5e prijs J Bierman, Zuid-Scharwoude, afd. Langendijk Vakteekenen Metselaars. 2e klasse, le prijs C. Komen, Westwoud-Hoog karspel 2e prijs P. de Geus afd. Langendijk 3e prijs A. Dekker, afd. Langendijk. 3e klasse, le prijs M. Kuilman Pzn., afd. Lan gendijk 2e prijs Ant. Groskamp, Westwoud- Hoogkarspel 3e prijs J. Nierop, afd. Wognum. 4e klasse, le prijs niet toegekend 2e prijs J. Lont Szn., afdeeling Wieringen. 5e klasse. 2e prijs W. Dekker, afd. Langend. Hand- en vormteekenen Metselaars. 2e klasse, le prijs: A. Dekker, afd. Langendijk; 2e prijs P. de Geus, afd. Langendijk 3e prijs P. Schoen, afd. Medemblik. 3e klasse, le prijs :C. Dekker, afd. Hoogwoud 2e prijs M. Kuilman Pzn^ afd. Langendijk 3e prijs J. M. Nierop, afd. Wognum. 4e klasse, le prijs niet toegekend 2e prijs Jn. Bot, afd. Medemblik 5e klasse, le prijs: W. Dekker, afd. Langendijk. Vakteekenen Smeden. 2e klasse, prijs Abr. Bak, afd. Langendijk 2e prijs F. de Wit, afd. Langendijk 3e prijs J. Groen, afd. Langendijk 4e prijs L. Witvliet, afd. Wieringen. 3e klasse, le prijs Jozef Leijen, afd. Winkel 2e prijs T. Beemsterboer, afd. Spierdijk 3e prijs H. N. Luijt, afd. Wieringen. 4e klasse, le prijs H. Ott, afd. Winkel 2e pr. J. Halfweeg, afd. Winkel 3e prijs Jb. Grcot afd. Hoogwoud. 5e klasse, le prijs Jan Bakker, afd. Westw.- Hoogkarspel 3e prijs J. Bakhuis, Oudkarspel, afd. Langendijk. Hand- en vormteekenen Smeden, le prijs: Abr Bak, Br. op Langendijk, afd. Langendijk 2e pr. P. Kasten, Zuid-Scharwoude, afd. Langendijk. 3e klasse, le prijs niet toegekend 2c prijs J. Bakker, afd. Beemster 3e prijs H. J. Natzijl. Schermerhorn, afd. Beemster. 4e klasse, le prijs :Jac. Groot, afd. Hoogwoud 2e prijs J. de Vries, afd. Medemblik 3e prijs A. Glim, afd. Medemblik. 5e klasse, le prijs Jan Mulder, Oudkarspel, afd. Langendijk 2e prijs J. Bakhuis, Oudkars pel, afd. Langendijk. Schilders. 2e klasse vakteekenen. le en 2e pr. niet toegekend 3e prijs M. Heijblok, Wieringen. 3e klasse Vakteekenen. le prijs Jan Ekers, afd. Medemblik 2e prijs P. R. Roos, afd. West woud-Hoogkarspel 3e prijs P. Zijp Mzn., afd. Langendijk. 3e klasse lijnteekenen. le prijs Jan Ekers, afd Medemblik; 2e prijs: G. Kramer, Oud karspel fd. Langedijk 3e prijs W. Komen, afd. West- w ou d-Hoogka rspel. 4e klasse-Vakteekenen. le prijs H. Oudejans, afd. Beemster 2e prijs P. Kostelijk, Schermer horn, afd. Beemster. 4e klasse lijnteekenen. le prijs P. Zijp, Noord- Scharwoude, afd. Langendijk 2e prijs Jn. Hui gen, Noord-Scharwoude, afd. Langendijk 3e prijs H. Oudejans, afd. Beemster. 5e klasse, geen inzendingen. Waterbouwkunde 4e klasse, le prijs J. Kool afd. Medemblik. Machin. Bankwerkers. 3e klasse, le prijs .1 Zander, afd. Winkel 2e prijs A. Kalis, afd. Medemblik. Wagenmakers. 3e klasse handteekenen. 2e prijs J. Jonk, afd Winkel. Wagenmakers. Handteekenen. 2e prijs P. Blom, afd. Winkel. Vakteekenen. 3e klasse, le prijs J. Jonk, afd. Winkel 4e klasse, le prijs P. Blom, afd. Winkel. Loodgieters. 2e klasse vakteekenen. 2e prijs P. Blom Dzn. Noord-Scharwoude, afd. Langend Vrije vakken. Vervolgklasse Schilders, le pr A. v. Rootselaar, Wervershoof. Hand- en vormteekenen. le prijs K. v. F.et.en, Zuid-Scharwoude, afd. Langendijk. PRAKTISCHE WERKSTUKKEN. De navolgende diploma's en prijzen zijn toe gekend. Smeden. Jury Jb. Kooter, Jb. Kuiit en P. Kreijger. le leerjaar. Smeedwerk, 2e prijs A. Sneeboer. afd. Grootebroek 2e prijs P. Kasten, afd. Lan gedijk Bankwerk 3e prijs Ant. Geertsema, afd. Westu-oud -Hoogkarspel. Eervolle vermelding, Jb. Schoon, afd. Beemster. 2e leerjaar. Smeedwerk. 2e prijs Nico Stam. afd. Hensbroek, 3e prijs P. Knip, afd. Hensbroek. 3e leerjaar. Smeedwerk. 2e prijs Jan Halfweeg, afd. Winkel. Einddiploma. Jan Halfweeg, afd. Winkel, Ja- cob Groot onder voorbehoud A. Glim onder voorbehoud. Schilders, le leerjaar. Jury, J. Breebaart, C. v. Rootselaar en N. Lont. Letterborden le prijs P. Spaan, afd. Wognum 2e prijs Ger. de Jong, afd. Wervershoof-Andijk 3e prijs Com. Lont, afd. Wieringen 4e prijs Corn Scholten, afd. Hensbroek. Driepoot, le prijs P. Spaan, afd. Wognum 2e prijs Ger. de Jong, afd. Wervershoof-Andijk 3e prijs Corn. Scholten, afd. Hensbroek. Vuilnisbak, le prijs P. Spaan, afd. Wognum 2e prijs Ger. de Jong, afd. Werversh.-Andijk. Knijperbak. le prijs P. Spaan, afd. Wognum 2e prijs Corn. Lont, afd. Wieringen 3e prijs Ger. de Jong, afd. Wervershoof-Andijk. Kleerenrekje. le prijs P. Spaan, afd. Wognum le prijs Corn. Scholten, afd. Hensbroek, le prijs Ger. de Jong, afd. Wervershoof-Andijk. 2e leerjaar. Letterbord. le prijs W. Koomen, afd. Westwoud-Hoogkars pel2e prijs P. S. Roos, afd. Westwoud-Hoog karspel 3e prijs J. Kkcrs, afd. Medemblik. DniventiL le prijs W. Koomen, afd. Westwoud -Hoogkarspel 2e pr. P. S. Roos, afd. Westwoud- Hoogkarspel 3e pr. J. Ekers, afd. Medemblik. Tafel, le pr. P. S. Roos, afd. Westwoud -Hoog karspel 2e pr. W. Koomen, afd. Westwoud - Hoogkarspel 3e pr. H. Oudejans afd. Beemster. Eierrek, le pr. P. S. Roos, afd. Westwoud-Hoog karspel2e pr. W. Koomen, afd. Westw.-Hoogk.. 3e pr. G. Kramer, afd. Langedijk. 3e leerjaar. Letterbord opschrift melk salon. le pr. Jan Huigen, afd. Langedijk 2e pr. P Kostelijk, afd. Beemster 3e pr. M. Bakker, afd Wognum. Opschrift Wieringen. le pr. P. Zijp, afd. Lange dijk 2e pr. Nic. Zijp, afd. Langedijk 3e pr. S Snip, afd. Hensbroek. Bloemenbak. le pr. P. Kostelijk, afd. Beemster; 2e pr. Jan Huigen, afd. Hensbroek 3e pr. Nic Zijp, afd. Beemster. Hout- en marmerschilderen. Vuilnisbak of koffer, Am. Grenen, le pr. C v Etten, afd. Wognum 2e pr. A. v. Rootselaar, afd. Wervershoof 3e pr. J. Reek, afd. Oostv. ot:d. Mahonie tafel, le prijs C. van Etten, afd. Wog num 2e pr. A. v. Rootselaar, afd. Wervershoof 2e pr. J. Reek, afd. Oostwoud. Vervolgklasse. Reclamebord. 2e prijs Eindexamen schilders. Simon Knip, Heer-IJu- gowaard Jan Huigen, Noordscharwoude M. Bakker, Benningbroek Nico Zijp, Noordscber- woude Pieter Zijp, Zuidscharwoudei Timmerlieden. (Jury G. Bot, Th. B-cerson, J. Klein.) le klasse. Piëdestal, le pr. J. Kout., afd. Lange dijk2e pr. P. Rol, afd. Westwoud-Hoogkarspel 3e pr. J. de Boei' afd. Hensbroek Eervolle ver melding, Joh. Manshanden, afd. Hoogwoud A. Burgmeijer, afd. Winkel K. Koopman, afd. Langedijk. Lasschen. le pr. F. Kuiper, afd. Hoogwoud 2e pr. D. Kort, afd. Hensbroek 3e pr. P. Groot, afd. Beemster. Wervels, le pr. D. Kort, afd. Hensbroek 2e pr. N. P. Hooijboer, afd. Hoogwoud 3e pr. Corn. de Jong, afd. Winkel. Slijpplanken. le pr. A. Burgmeijer, afd. Winkel 2e pr. Fl. Kuiper, afd. Hoogwoud, en Herm. Kamp, afd. Hensbroek 3e pr. Corn. de Jong, afd. Winkel. Zandbakken, le pr. D. Kort, afd. Hensbroek 2e pr. Corn. de Jong, afd. W inkel, en A. Burg meijer, afd. Winkel4e pr. Fl. Kuiper, afd. Hoog woud. 2e. leerjaar. Kleerhangers, le pr. L. Vissers, afd. Hoogwoud 2e pr. P. Nap, afd. Langedijk, en Jb. Molenaar, afd. Westwoud-Hoogkarspel, P. Groot afd. Hensbroek. Eervolle vermelding, Ger. Rump, afd. Wieringen. Trapje, lc pr. Jb. Molenaar, afd. Westwoud- Hoogkarspel 2e pr. F. Weder, afd. Langedijk 3e pr. Ger. Rump, afd. Wieringen. Eerv. verm. L. Visser, afd. Hoogwoud, P. Siesling, afd. Wierin gen en P. Nap, afd. Langedijk. 3e klasse. Banken, le. pr. P. Meijer, afd. Beem ster 2e pr. K. Ursem, afd. Hoogwoud en L. Dek ker afd. Beemster 3e pr. H. Lont, afd. Wierin gen 4e pr. W. EngeL afd. Hensbroek en K. de Rooij, afd. Winkel. Eervolle vermelding Jan Beemster, afd. Westwoud-Hoogkarspel. Bloembakken, le pr. F. van Ammers, afd. Beemster 2e pr. Willem Engel, afd. Hensbroek, en L. Dekker 3e pr. K. Ursem, afd. Hoogwoud en K. de Rooij, afd. Winkel4e pr. P. Smit, afd. Win kei. Vervolgklasse. Geen prijs toegekend. Eindexamen, geslaagd. H. Lont, Wieringen P. Smit, Winkel KL de Rooij, Barsingerhorn W. Engel, Obdam KL Ursem, Opmeer L. Dek ker, de Rijp P. Meijer, Beemster Jan Vink, A- venhorn F. van Ammers, de Rijp J. Th. Beem ster, afd. Westwoud-Hoogkarspel KI. Naaste pad, afd. Ilensbroek H. van Wijk, afd. Winkel Greog. Klaver, afd. Hoogwoud. Met«elaars. Keurmeesters de Heeren C. Klein en A. Zwanink. le klasse, le pr. S. Berkhout, afd. Medemblik 2e pr. niet toegekend 3e pr. Wil lem Krab, afd. Winkel en Arie Dekker, afd. Lan gedijk 4e pr. P. Dekker, afd. Langedijk. 2e klasse. Medemblik. le pr. jan Lont le pr. P. Schoen afd afd. Wieringen. 3e klasse. 2e pr J. Koomen afd. Spierdijk. 2e pr. Th. Boer- sen afd Wieringen. 4e pr. C Dekker afd Hoogwoud. Veivolgkiaase. le pr. A. Metselaar afd. Langedijk 3e pr. S. Tromp afd. Langedijk. Eindexamen. Geslaagd Jan Koomen, Spierdijk Oorn. Dekker, afd. Hoog woud en Th. Boersen, te Wieringen. Be Vrijbuiter van Mexico Groot Sensatie Wildwest - drama in 7 Acten. Zie de prachtige reclame van deze geweldige film, groot van opzet en afwisseling 1. Pathé Revue, 1 acte. 2. Eindelijk alleen, 1 acte. 3. Uit den hemel gevallen (Kareltje) 2 acter* 4. Een jaar brommen, 1 acter. Grcot Strijkorkest. Aanvang 8 uur Explicatie VELTMAN. Aanbevelend BRUUL. Payglop 3 Alkmaar, bericht door deze dat hij vanaf heden behalve de bekende prima Amerc Optiek voortaan ook een zeer uitgebreidejsorteering le kwaliteit Optiek in voorraad zal houden, welke aanmerkelijk lager in prijs is De prijzen der Amerc. Optiek blijven gehandhaafd. Aanbevelend, JOH, LAUWERS Laat uw bril voor het geld dat gij er voor besteed zoogoed mogelijk zijn. Koopt dezejdus en laat uw ieparat ën g2reedmaken bij de van ouds bekende BAROMETERS vanaf f4.50 met 10 jaar garantie dlABGISIIfWCTCL™ L AacnTZn DER WASflEAfftC PEP ar* ril AMSTERDAM eaouwtxaoa 1-5 Shïxffeiö ufetimc vulpotlood DBAAIT IN CM UIT RAAKT NOOIT VEfiSTPT ONVERWOESTBAAR SLEGAnT

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1