dat opzicht voorzien, en heeft n.1. aangeboden, aan al onze teekenscholen een serie lezingen te g!©ven, met onderwerp „Beveiliging van werk tuigen in het kleinbedrijf." Dit aanbod is dank baar aanvaard en inet zeer bevredigend verloop jen uitvoering gebracht. Een woord van dank werd gebracht aan den Heer J. N. Voorbrood, Technisch Ambtenaar aan de Arbeidsinspectie te Haarlem, die op zeer tactvolle wijze lezingen heeft gehouden, en de bijzondere aandacht van patroons en leerlingen heeft gevestigd op de ge varen welke in een machinaal ingericht bedrijf te duchten zijn. Nog zij vermeld, dat in den loop van het jaar door een gezelschap leden der vereeniging een bezoek is gemaakt aan het veiligheidsmuseum te Amsterdam. Genoemde gelegenheid is ook be nut tot een bezoek aan de sluiswerken te IJmui- den, en is door de deelnemers gewaardeerd als een zeer leerzame, tevens aangename ontspan ning. De leerlingen van verschillende cursussen heb ben onder leiding van den directeur eene zder geslaagde excursie gemaakt naar Rotterdam en hebben daar bezichtigd o.a. een lakfabriek, het stadhuis en de havenwerken. Spr. zegt dan met het voorgaande getracht te hebben duidelijk te maken, dat er een opgewekt leven in de vereeniging bestaat en goed vertrou wen in de toekomst wel gewettigd is. Wij mogen hierbij ook nog wijzen op het beduidend toene men van het ledental en van het leerlingen aan tal aan de teekenscholen. Het nu bijna twintig jarig bestaan „van het Vakonderwijs" bewijst dat eerstens de bestaans reden der vereeniging hiermede prachtig gede monstreerd wordt en vervolgens een woord van hulde aan de oprichters der vereeniging in dat verslag niet misplaatst zal zijn. Als resultaat toch van het werk der vereeniging zien wij, de opleiding van een groot getal jonge mannen. Wij zien ook het opofferend, tevens opbouwend werk van onzen oprichter-directeur, den heer Schui- temaker, en de doelbewuste, bekwame leiding van onze tegenwoordigen directeur, den heer Saai. Ook zij hulde gebracht aan de organen, welke door financieelen steun, het werk der ver eeniging hebben mogelijk gemaakt. Wij denkon hierbij allereerst aan de groote bedragen, welk< het Rijk heeft beschikbaar gesteld voor het Nij verheidsonderwijs, alsook de steun, welke aan vankelijk is verleend door het Prov. Bestuur en particuliere instellingen, en bovendien de bijdra gen, welke ons vanaf den beginne door zoovele gemeentebesturen van ons gewest zijn toegestaan Een geldelijke bijdrage is ontvangen van 20 Gemeentebesturen, n.1. van Abbekerk, Andijk, Avenhorn, Barsingerhorn, Beemster, Berkhout Broek op Langendijk, Grootebroek, Heer Hugo- waard, Hensbroek, Hoogwoud, Hoogkarspel Nibbixwoud, Midwoud, Nieuwe Niedorp, Noord- Scharwoude, Oudkarspel, Oude Niedorp, Sijbe- karspel, Twisk, Wervershoof, Westwoud, Wie- ringen, Wognum, Winkel en Zwaag. Het ledental is gestegen van 622 vorig jaar, tot 668 heden, verdeeld over de afdeelingen als volgt Andijk 42, Beemster 64, Grootebroek 18, Hoogwoud 54, Hensbroek 38, Langendijk 74, Me- demblik 71, Oostwoud 29, Spierdijk 28, Wognum 62, Westwoud (Hoogkarspel) 56, Wieringen 60 Wervershoof 28, Winkel 44 leden. De hout- en marmercursus onder leiding van den heer van Rootselaar is gevolgd door vele leerlingen en heeft een bevredigend verloop g©- had. Aan het onderwijs op de teekenscholen werd deelgenomen door 274 leerlingen. De verhouding, van de verschillende vakken is klassikaal g© noemd, volgens een rapport van den Directeui als volgt Timmerl. Schilders Smeden 'Metsel. Totaal Ie klasse 31 IS 10 12 66 2e klasse 25 7 9 7 48 3e klasse 34 8 13 5 60 4e klasse 26 6 4 3 39 5e klasse 17 1 3 4 25 In contract met de Vereeniging zijn bij H. II patroons ter opleiding geplaatst 101 leerlingen, en 10 in de vervolgklasse. De leerlingen naar dc verschillende vakken verdeeld zijn als volgt 56 timmerlieden, 20 schilders, 11 metselaars, 11 «meden, en 1 wagenmaker. Meerdere leerlingen voor de verschillende vakken konden wegens gebrek aan middelen niet worden geplaatst. De Voorzitter zegt na dit uitvoerig verslag don secretaris hartelijk dank voor de keurige opstel ling. Applaus. De heer Hemmer, penningmeester doet vervol gens rekening en verantwoording. 'Totaal ontvangsten 8373.54, totaai. uitgaven 8246.28, alzoo een batig saldo van 127.26. Het batig saldo van het vorig jaar was 218.86, al- zoo in kas 346.12. Van dit bedrag moet van de Rijkssubsidie worden teruggestort 220, alzoo sluitende met een saldo van 126.12. Voorz. zegt den penningmeester hartelijk dank voor zijn richtig beheer en tevens de controle commissie voor het nazien van de rekening. Als commissie voor het nazien van de rekening in 't nieuwe boekjaar werden benoemd de lieeren de Lange van Spierdijk, Kuiper van Wognum en Ruiter van Midwoud. Deze heeren nemen allen hunne benoeming aan. De begrooting 1929 in ontvangst en uitgaaf wordt vastgesteld op 7225. De penningmeester deelt dan nog mede, dat hij nog nooit heeft ontvangen de goedkeuring van de rekening 1925, en wel die van 1926. In die rekening is opgenomen een bedrag van 412.50, dat nog aan verschillende patroons moet worden uitbetaald voor opleiding leerlin gen. Besloten wordt dit bedrag maar uit te be talen, de rekening zal wel eens komen. Penning meester vindt dit goed want hij heeft lang genoeg het geld bewaard en wil er wel eens af. Naar aanleiding van de bepaling, van dei plaats voor de volgende vergadering is van de afdeeling Grootebroek een schrijven ingekomen om in aan merking te komen voor 1929. De afd. Winkel wil ook de vergadering. De afgevaardigde van Groo- tebroek houdt een uiteenzetting, dat hij vorig jaar voor Wieringen het onderspit moest delven, en er nu recht op heeft. De afgevaardigde van Winkel trekt nu zijn voorstel in, zoodat de vol gende algemeene vergadering met tentoonstel ling te Grootebroek zal plaats vinden. De Hoofdinspecteur, de heer Klomp en de In specteur der Arbeidsinspectie, de heer Voorbrood komen ter vergadering. De voorzitter heet hen welkom en de> heer Klomp dankt voorzitter voor deze verwelkoming en hoopt dat de lezingen, wel ke dezen winter zijn gehouden, een meer vriend- schappclijken band tusschen de jonge vaklieden tegenover de arbeidsinspectie te verkrijgen als bij de oudere. De ouderen beschouwen de inspec teur als oen kwaden geest. Dit is echter niet zoo Een ieder kan op sprekers medewerking ten vol- lie vertrouwen. Bij de rondvraag wordt nog gesproken over een fout, welke in een teekening voorkwam voor het maken van proefwerk. Deze teekening was afge geven in November en in Februari was een klacht ingekomen dat er een fout in zat. De heer Saai zegt, dat soms het proefwerk te moeilijk wordt opgegeven. Dit is een moeilijke taak, daar een gemakkelijk proefwerk te vlug wordt afge^ maakt. Er zijn altijd leerlingen, welke voorlijk zijn en er zijn leerlingen die niet zoo goed kun nen medekomen. Spr. voelt er veel voor, dat elke afdeeling afzonderlijk werk wordt opgegeven. Hierna reikt de heer Saai de verdiende diplo ma's enz. uit. Aan enkele leerlingen welke hun proefwerk wei goed, maar niet volgens opgaaf gemaakt hebben, zal waarschijnlijk later de uit reiking plaats hebben. Hierna niet meer aan de orde zijnde sluit da voorzitter deze welgeslaagde jaarvergadering. -- De tentoonstelling zelve vormde een schitte renden aanblik van de vele en mooie werkstuk ken der leerlingen. Geen wonder, dat alle dagen het bezoek overdruk was. Doch Zaterdagmiddag was het enorm; van al le afdeelingsplaatsen waren bussen vel belang stellenden gearriveerd en overal in het dorp, waar maar eenigzins 'n plekje was hadden de groote wagens standplaats gezocht. En toen het bezoek aan de Zuiderzeewerken werd gebracht kon men te Den Oever eerst aan schouwen, hoe groot hun aantal was. Vanaf 't dorpje zelf tot aan de meelmolen te De Gest, was één file van auto's achter elkaar Geen wonder, dat 'middags de school, het ten toonstellingslokaal somwijlen te klein was, om alle bezoekers te bevatten. En de tentoonstelling was zulk 'n druk bezoek overwaard. Ontelbaar waren de teekeningen, de een al mooier dan de ander, die de wanden van 't lokaal sierden. En dan daarbij de opstelling van al de proefstukken door de leerlingen vervaardigd, tafels, tuinban ken, bloembakken, duivenhokken, zelfs gemet selde hoekstukken en schoorsteenmantels, wat 'n reuzenwerk is dat geweest, en wij konden 'ons indenken, dat de directeur, de heer Saai en het afdeelingsbestuur met behulp van talrijke jonge krachten dagen en avonden in de weer zijn ge weest, om dat alles te bewerkstelligen. Doch de bewondering van allen, die de tentoonstelling za gen was 'n welverdiend loon voor hun moeite. En de vervaardigde werkstukken, die te koop werden gepresenteerd gingen ook grif van de hand. Ja vuilnisbakken, droogrekjes, enz. wa ren zelfs spoedig uitverkocht en nog steeds kwa men kooplustigen In het kort: de tentoonstelling is uitnemend geslaagd. Hulde aan het Hoofdbestuur, afdeelings bestuur en directeur. Moge binnen afzienbaren tijd zich de „vaktentoonstelling te Wieringen nog eens herhalen. POLITIE. Verloren, een lap goed, (Engelsleer) een luikje van een auto. Gevonden een kinder- handtaschje. Gevonden een beursje met geld en een Rijwiel- belastingplaatje. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Naar wij vernemen worden vanwege de M.U.Z. proeven genomen met Radio-Telephonie. Voor deze proefneming zijn vijf stations gebouwd en wel te Harlingen, Kornwerderzand, Den Oe ver, de Oude Zeug en Medemblik. De diverse toestellen zijn geleverd en geplaatst door de Ned. Seintoestellenfabriek te Hilversum en zien er magnefiek uit. De eerste proeven zijn genomen en slaagden vrij goed, hoewel tot verbetering daarvan nog enkele wijzigingen en veranderin gen moeten worden aangebracht. Ook schijnt de golflengte nog niet met zekerheid bepaald ti kunnen worden, doch binnenkort hoopt me\i dat alles voldoende geregeld kan worden en de ze nieuwe tak van dienst voor de Zuiderzeewer ken intact te kunnen stellen. Vanwege onze afdeeling van „Het Witte Kruis" werden Paaschmaandag ten behoeve der T.B.C.-bestrijding ruim 1200 Witte Kruisbloemp- jes verkocht. Tot diaken bij de Doopsgezinde Gemeente werd in de plaats van den heer Fr. Lont, welke moest aftreden en niet herkiesbaar was met 36 van de 65 uitgebrachte stemmen gekozen de heer J. de Wit Sz. te Noord-Stroe, welke de benoeming aJettinam. De Fancy-fair der muziekvereen. „Harmo nie" is, wegens de vele repetities, die de vereeni ging heeft voor het a.s. concours te Breezand, uit gesteld tot 14 dagen over Pinksteren. -- „Harmonie zal op Zaterdag 19 Mei a.s. een concert geven te Breezand ter gelegenheid van de Muziekconcoursfeesten aldaar. Op Zondag 3 Juni a.s. zal de Gymnastiekvei - eeniging „Wieringen" een plaatselijke turndag houden. De gewestelijke turndag is ongeveer 6 weken daarna, ook te Wieringen. Bij den aanvang van het nieuwe leerjaar zijn aan de school te Hippolytushoef toegelaten 25 leerlingen, te Oosterland 18, te Westterl. 15. —Bij het correspondentschap der arbeidsbemid deling alhier, zijn gedurende de maand Maart in gekomen 54 aanvragen van werkgevers, waarvan 4 vervallen; het aantal aanvragen - van werkne mers bedroeg 32. Door bemiddeling van het correspondentschap ijzn geplaatst 1 opperman, 1 steenl'osser, 2 grond' werkers, 2 stokers, 2 stucadoors, 7 metselaars, 2 timmerlieden en 33 bakschippers. Op 1 April stonden ingeschreven als werkzoekenden: 15 grondwerkers, 1 los arbeider, 1 bakschipper en 1 bankwerker. ANNA PAÜLOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Gerardus Johannes, z.v. J. de Maat en van M. J. van Jole Maria Johanne, d.v. C. A. Okkerse en van T. van Eijsden Jan, z.v. J. van der Vaart en van G. de Jong Petrus, z.v. S. Broersen en van G. de Jong Theodorus Petrus, z.v. J. C. J. Weijers en van J. W. Boerse n Ge rardus Johannes, z.v. A. C. Steenvoorden en van M. Th. de Groot Annie, d.v. P. Keppel en van G. Wiggers Geertje, d.v. J. Koes en van J.deWit. Ondertrouwd: Cornelis Franciscus Polet, cud 25 jaar, landarbeider en Jannetje Spigt, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna Cornelis de Haan, oud 29 jaar, ar beider, wonende te Wieringen en Evertje Wouv- denberg, oud 22 jaar, zonder beroep wonende te Anna Paulowna Petrus van Kooten, oud 27 jaar, bloemist en Johanna Catharina Slijkerman, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna- Paulowna Albert Oosting, oud 26 jaar, arbeider wonende té Emmen en Trijntje Hooiveld, oud 21 jaar, dienstbode, wonende te Anna Paulowna Willem Jongejan, oud 31 jaar, landbouwer en Pe tronella van der Wel, oud 27 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna Dirk Rezel- man, oud 25 jaar, landbouwer, wonende te An na Paulowna en Alida Johanna Zijp, oud 26 jaar, ^"'Uder-beroep, wonende te Wieringerwaard. T Getrouwd Cornelis de Rooij en Trijntje Voort- huijzen Joost Hooimcijer en Jantje Sas. Overleden Pietertje Fijnheer, oud 91 jaar, we duwe van Juriaan Jonker. Gedurende de maand Maart zijn in deze ge meente de volgende bouwvergunningen verleend aan P. Borst, E. J. Sinke, E. Muntjewerf Czn. en S. Raven tot het bouwen van een woonhuis rap J. A. W. Roosen en Gebr. Aangeenbrug tot nèt bouwen van een woonhuis met bloembollen- schuur aan S. Raven tot het bouwen van een winkelhuisaan Dames Dekker-Boon tot het bouwen van een wasch- en strijkinrichting aan W. Stam tot het bouwen van een koelcel aan J. Blaauboer, J. Benema, P. J. Waibcer en L. Voort- huijsen tot het bouwen van een schuur aan J. van der Molen tot het aanbouwen van een kamer met serre en aan J. Daalder en P. G. Teeuwen tot het verbouwen van een woonhuis. POLITIE. Verloren een wart lederen tasch- je, met inhoud en een gouden kruisje met parel tjes Gevonden een rijwielplaatje en een pa relsnoer. Inlichtingen ter Secretarie. Door den Hoofd Inspecteur van den Arbeid is aan de uitvoerster de N.V. Baggerwerken de Vries en van den Bosch, ten behoeve van het uit voeren van Baggerwerken te Barsingerhorn en Anna Paulowna, vergunning verleend om tot en met 29 Septemberl928 werk te doen verrich ten in twee ploegen en gedurende 10 uur per dag of nacht en 55 uren per week. ONGELUK. Dat best is aigeloopen. Spoor buurt. Zondagmiddag toen Mevr. Wed. Neuvel de weg wilde oversteken, zag ze een juist passee rende auto aankomen en dacht goed te doen om terug te loopen en liep zoo in wachtende hou ding iets achteruit om de auto te laten passee ren. Men begrijpt haar schrik toen van de ande re kant ook een auto aankwam en die zij niet had bemerkt. Deze gaf signaal doch door het ge ronk van die andere wagen had zij dit vermoede lijk niet bemerkt met gevolg dat de wagen haar raakte en met het voorwiel over een der beenen heenreed. Doch de goedoplettende chauffeur remde en stond direct stil. Wonder boven won der is haar been wel eenigszins stijf doch ge kneusd vermoedelijk niet. BUITENLAND. EEN AANSLAG OP MUSSOLINI Tijdig ontdekt. Aan de „Corriere della Sera" wordt uit Como gemeld Op de spoorlijn, waarover de trein met den naar Romfei terugkeerenden minister-presi dent Mussolini zou rijden, werd kort vóór het voorbijrijden van den trein een zware bom ont dekt, waaraan een draad was bevestigd, die door een verborgen liggenden man werd vastgehou den. De man werd gearresteerd. DE „BREMEN" BOVEN DEN OCEAAN Kapitein Koehl en baron Von Hunefeld vertrok ken gistermorgen om 5 uur 38 van de vlieghaven te Baldonnell bij Dublin in den Junker eendek ker „Bremen" om te pogen New-York te bereiken Fitzmaurice, de chef der luchtmacht van den Ierschen Vrijstaat verving den Duitscher Spind- ler, die onlangs naar Duitschland terugkeerde als hulppiloot. Reeds om 3.45 was alles voor het vertrek ge reed. Het weer was gunstig en de lucht onbe wolkt. Groote menigten belangstellenden kwa men te voet -of per auto aan zoodat het vliegveld was omgeven door dichte rijen belangstellen den, toen het uur van vertrek aanbrak. President Cosgrave en zijn echtgenoote, de Duitsche consul, de chef van den legerstaf van den Vrijstaat en verscheidene Vrijstaatsche mi nisters waren aanwezig. Eenige minuten voor het vertrek steeg een Iersch militair vliegtuig op met het doel de „Bremen" over Ierland te Leiden. Nadat de Duitsche en de Iersche vlag op het toe stel waren ontplooid, begon de motor te draaien. Korte vaarwelgroeten volgden, waarop het too- stel prachtig de lucht inging. De afstand van Ierland naar New-York be draagt ongeveer 2000 mijl. De „Bremen" heeft benzine voor een vlucht van 45 uur. De luchtrei zigers spraken de hoop uit, den tocht binnen 36 uur te volbrengen. DE PAUS EN NOBILE'S POOL-EXPEDITIE. Hoezeer de H. Vader zich voor de Noordpool expeditie van generaal Nobile interesseert, blijkt uit het feit, dat Z. H. aan mevrouw Nobile een prachtig bewerkten palmtak, dit jaar overeen komstig oud gebruik op Palmzondag door de Zusters Camaldulensen aangeboden, heeft ge schonken. Mgr. Caccia Dominioni, Maestro di Camera van Z. H., had de opdracht van den H. Vader gekregen om den palmtak te gaan over handigen. Verder heeft de paus, zooals reeds gemeld is, als geestelijke begeleider der expeditie één der geleerdste Jesuieten op natuur-wetenschappelijk gebied, Pater Gianfranceschi, rector der Jesui- eten-universiteit medegegeven op voorstel van generaal Nobile zelf. Pater Gianfranceschi heeft de opdracht met geestdrift aanvaard. „De gedachte, dat daar ginds misschien nog nooit een priester geweest is," zeide de Pater, „beweegt mij diep. Het zal een overheerlijk schouwspel zijn, in de eindeloo- ze verlichting van den Noordpooldag de II. Mis op te dragen." De Pater zal deel uitmaken van de luchtafdee- ling der expeditie en dus de vluchten over de Noordpool medemaken. Maandag 9 April vertrok Z. E. naar Bergen, waar hij zich op de „Citta di Milano heeft inge scheept naar Spitsbergen, meldt de Msbd. Het kruis dat de Paus aan generaal Nobile zal medegeven om te planten op de Noordpool, is van zwaar oud hout, dat het meest bestand ge acht werd tegen de gure weersgesteldheden aan de Noordpool. Het weegt 80 Kilo, is één meter veertig lang en is versierd met koperen platen en metalen inlegsels. Overeenkomstig aanwijzin gen van generaal Nobile, is het voorzien van een massief-metalen punt, 40 centimeter lang, om zeker te zijn dat het bij het neerlaten recht in het ijs komt te staan aan het boveneinde is een o- pening gemaakt om er met perkament met La- tijnsch opschrift, door den Paus zelf te dicteeren, in te plaatsen. Over eenige dagen zal het kruis verzonden worden. BRIEF VAN TEUN AAN HARH. Anna Paulowna datum postmerk. Waarde Vriend Harm. Ziezoo de Paaschdagen benne weer reuzig i voorbijgaan en ik ken je zegge, dat we hebbe ge noten. Nou zain we, dat dient gezaid, met 'n bee tje tevree. 't Liet 'm eerst slecht anzien, want we dochten 'n prachtig potje voetbalruzie van de Helderschen bij te wonen, die in de Polder hun kunsten zouën vertoonen, maar op 't laatste nip pertje stuurden ze 'n radio-telegram: „we binne verhinderd ..Misselijk, vin je niet ..Maar, as ze nou dachten, dat ze de Polderschcn hadde gekist, dan ware ze glad mis. De hoofden werde bij mekaar gestoken en in 'n ommezien had 't bestuur uit alle poldersche trapkorpsen 'n elftal in mekaar getimmerd van wat ben je me. En 't Polderelftal speulde teugen West Frisia van Enk huizen, dat de span© er af vloge, maar zooals ge zegd, 't zaakje zat door de haastigheid wat slecht spaikervast en zoo krgen de onzen met b--l op der boddie. Maar dat hindert geen silabe. Onze clubs gaven 'n bewais van solidariteit en ze heb be tot besluit 'n reuze lol en 'n lollig bal gehad! Dat is van de voetbal, maar ik heb nog meer beleefd. Ik wou pertinent naar Nieuwediep om die Heldersche suffers 's smeer te geven, maar de reis, die ik maakte per autobus was jandoppie gain Paaschlolletje. Toe ik most instappe zat ie al vol „busslachtoffers" En na enkele minute rij- komt de conducteur, 'n dikke man, met 'n har telijk bol gezicht zich door de in mekaar gepak te passagiers 'n weg bane. Dadelijk rammelen de portemonnaies, maar de bolwang wil zeker wat anders, want hij gaat in 'n hoek van de bus op z'n hurkjes zitten en grabbeld met z'n handen on der een van de banken. „Hij soek seker sijn bo terhammetje" zeit 'n magere scharminkel in den anderen hoek. Maar de bolwang schaint geen succes te hebben, want hij vraagt of de mensche even wille opraize. Nou dat was je wat. Maar eindelijk is 't zakie overeind en dan komt de aap uit de mouw: het is z'n doos kaartjes Dan klonk de stem weei uit de hoek: „Sie je nou wel hij heit sijn blikkie sardientjes al opgc- socht; nou krijg-ie dalijk sijn broodpakkie." En warempel net is de rust weer hersteld of weer wordt er verzocht om op te staigen, want nou is 'n oud juffertje heur rok tusschen de scharnieren van de bank blijven zitten. Weer al gemeene opstanding, en de juffrouw bevrijd, waarbij het veertje op heur hoed vervaarlijk an het trillen raakt. Weer ontlokt dat 'n opmerking van den mageren baron uit de hoek: „Seker een feertje van een dooie kanariepiet, die 't nou op sijn senuwe krijg." Na dit incident vlijen we ons weer op de bank der zuchten neer en wordt onder 't horten der kuilige bonkige straatweg nabij de Heldersche vuilnisbelt veel en aangenaam geconserveerd o- ver blikkies sardio.ntjes, en kanarie-pieten-veer tjes. Hoe ik verder de Heldersche voetbalmaniak ken heb uitgepoeierd, zal ik je de volgende maal vertellen. Bansjoer, TEUN. BINNENL. NIEUWS. UIT HET VEENBEDRIJF. De veenarbeiders in het rayon „Baggerooster- veen en omstreken" hadden zich met overgroote meerderheid tegen aanvaarding van het aanbod van den Vervenersbond uitgesproken. Verschil lende verveners hebben het bedrijf stopgezet, an deren maken met de campagne geeen aanvang. De Vervenersbond heeft besloten de arbeiders uit te sluiten, daar hij niet het risico wil loopen, dat in den loop der campagne de arbeiders de sta king gaan proclameeren. MEPPEL'S FINANCIëN. Bij een nader onderzoek schijnt men te Meppel tot de ontdekking te zijn gekomen, dat er weer twee bedragen, elk van 6000, loopen de over de jaren 1920 en 1921, als winst der gasfabriek, niet zijn verantwoord. De zaak is verder nog in on derzoek. ONWEER. Woensdagmiddag en -avond heeft boven Zuid- Limburg een hevig onweer gewoed. Nabij Lim- bricht werden in de wied© van den heer Deutz vier koeien gedood. SPIJKER INGESLIKT. Het kindje van den heer J. A. te Waspik slikte bij het spelen een spijker in. Op medisch advies werd de kleine onmiddellijk naar het Zieken huis te Breda overgebracht. Men vreest het erg ste. PREDIKBEURTEN. IIERV. GEM. Oosterland v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Westerland nam. 2 uur Ds. Van Beek. H.hoef 19 Apr. av. 8 u. bijeenkomst V.C.J.B. DOOPSGEZ. GEM. Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. Van d. Veen. Oiakenbevesti*>ing Collec'e met open schaal. Vrijdag 13 April av. 8 u. Doopsgez. Jongerenkr. in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk, H.hoef. 20 Maart Doopsgez. Zusterkring. EVANGELISATIE: H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. MARKTBERICHTEN SCHAGEN, 12 April 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 14 Paarden 149 Geldekoeien (mag.) 140 k 310; 74 Geldekoeien (vette) 250 425 50 kalfkoeien 210 a 360 12 Pinken 80 140 264 Nuchtere kalveren 8 a 18 110 Overhouders 32 40 10 Bokken en Geiten 6 a 10 9 Varkens (mag.) 18 a 22 41 Vette Varkens per Kg. 0.58 k 0.62; 131 Biggen 9 a 15 12 Konijnen 0.50 a 3.50 35 Kippen 1 a 3 121 Kg. Boter 1,60 a 2,10 Kg. EIERVEILING SCHAGEN, 12 April 1928. Aanvoer 87418 Kipeieren. Prijs gewogen en ge schouwd 55-57 Kg. 5 a 5.20 58-60 Kg. 5.20 a 5.40 61-63 Kg. 5.50 64-66 Kg. 6. Ongewogen Bruin 5.20 a 5.80; Wit 4.90 a 5.40; Gem. 5.10. 14427 Eendeieren 4.90 k 5 42 Kalkoeneieren 9.70 a 9.90 51 Kievitseieren 8 cent per stuk. EIERVEILING HELDER, 12 April 1928. Aan - gevoerd 15737 Kipeieren. Prijs Bruin 5.50 a 5.90 Wit 5,00 a 5.80 823 Eendeieren 4.60 a 5.00 per 100 stuks. Kievitseieren 10 cent.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2