maar toch niet zooals in vroeger dagen, toen de voorwerpen, die vernikkeld moesten worden, urenlang stil aan koperen draadjes in de nikkel- baden bleven hangen. Een paar jaar geleden heeft de firma Van der Hoorn, Fabrikant te Utrecht, de rust in de nikkelkamer komen ver storen met een nieuw, door haar uitgevonden, nikkelprocedé. De te nikkelen voorwerpen han gen als de paarden en schuitjes in een draaimo len en draaien zoo rond door het nikkelbad ter wijl tegelijkertijd een groote hoeveelheid lucht door de vloeistof geblazen wordt. Een prachtig resultaat wordt bereikt, een betere en sterkere nikkellaag dan vroeger en dan in een zesde van den tijd. Simplex past deze uitvinding toe en thans wordt er alleen nog maar per draaimolen vernikkeld. De rit duurt 20 minuten, maar de molen staat nooit stil, de krukken, stangen, as sen stappen onder het draaien in en uit. Toen kwamen wij in een werkplaats, die even eens gewijd is aan het geheel verfraaien van het rijwiel, n.1. de lakkerij. Frames, vorken, wielen gaan kopje onder in groote intpotten, gevuld met glanzend zw,arte emaillelak. Eerst worden ze gedompeld in een bizondere lak om het voorwerp roestvrij te maken en te houden, daarna nog een paar maal in een andere soort lak, die hun zijn mooien diepen glans geeft maar tusschen jade- re bewerking brengen de te emailleeren deelen eenigen tijd door in een oven, die op 200,, Celsius verhit is. Het geheel e emailleer-bedrijf wordt absoluut stofvrij gehouden door de vlcercn met water te besproeien en door lucht door groote filters gezuiverd in lokalen te persen, men krijgt dan zonder schuren of slijpen een zuivere, diep- glanzende emaille. Meer belang wist mijn geleider mij in te boeze men in de werkplaatsen, waar de hardings- en soldeerovens staan. Iedereen weet wat het hor den van staal isi men maakt de conus of cup of wat men harden wil rood heet en koelt die daar na plotseling af in water. Maar men weet niet dat dat sterke staal even gevoelig is als een mensch voor een weinig te veel of te weinig hitte of een beetje tocht. De hardingsovens, verhit door gas en electrischen stroom, worden geregeld door thermometers, spanningmeters en nu het harden worden alle stukken zorgvuldig gecon troleerd. Er wordt daarvoor gebruikt een klein toestelletje, bestaande uit een gewichtje met een diamanten punt, dat men op het geharde voor werp laat opspringen en door de hoogte van den sprong wordt de hardheid gemeten. De juiste vorm en hardheid van de bewegen de deelen van het rijwiel zijn het geheim van liet blijvende lichte loopen van het rijwiel en daarom wordt aan het harden en slijpen zoo'n zorg be steed. Een nieuwe fiets loopt bijna altijd licht, maar is het geen eerste klasse fabrikaat, dan gaan de kogelbewegingen zich zoogenaamd zet ten en de fiets gaat zwaarder loopen. Dc mensch. die misschien door een paar gulden prijsverschil, een fiets van onbekend merk koopt, is dan le venslang veroordeeld om ewaarder te trapper dan zijn evenmensch, die verstandiger was. In iedere werkplaats is iet^ bijzonders te zien ook voor een leek de persen, die lantaarnhaken en andere deelen stampen, de stoomhamer, die met veel geraas zijn klappen uitdeelt op de bo ven- en zijvlakken van een roodgloeiende staaf, de groote gasvlammen door lucht aangeblazen, die als fonteinen van vuur op de te soldeereii gedeelten worden gericht en de zandblazerij. waar fonteinen van zand zoo ongenadig hard op de gesoldeerde verbindingen gericht worden, dat alle borax en vuil verdwijnt. Verder toont men mij hoe de spakengaatjes te gelijk in de naven geboord worden hoe de spie gleuven, de trapassen worden gefaisd. De assen worden stergewijze op een tafel gelegd, de tafel draait zonder ophouden rond en loopt hierbij on der een frais dooreen soortgelijk apparaat fraist de spietjes plat, enz. enz. Eindelijk komen wij aan de eindmontage, waar het rijwiel geheel in elkaar wordt gezet. Hier stroomen de rivieren en beken uit de ver schillende werkplaatsen te zamen, zou men kunnen zeggen, indien niet de montagewerk plaatsen op de hoogste verdieping gelegen wa ren. De monteurs krijgen de frames en wielen tot zoover reeds in elkaar gezet en voegen deze deelen nu samen. De rijwielen worden in. liften naar omlaag gebracht, nadat zij nog eens een scherpe controle gepasseerd zijn en komen in de pakkerij, waar ze in papier gewikkeld of in krat ten verder worden verzonden. Ik volg die rijwielen op den voet en sta weer aan de poort van de Simplex, waar ik een uur geleden binnenkwam. Honderd meter verder ligt het Vondelpark in onafgebroken rijen trek ken de fietsers over de breede grintwegen, meest jongelui, die na kantoortijd het plekje natuur van Amsterdam opzoeken. Wat een gezond ge noegen danken wij aan de' Rijwielindustrie. ANNA PAULOWNA. Openbare Vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna op Woensdag 18 April a.s. des namiddags te TWEE UUR in het Ge meentehuis. Punten van behandeling 1. Notulen 2. Mededeelingen 3. Vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer voor de heffing van de plaatselijke inkomstenbelasting (voorgesteld wordt dit cijfer weer op één te bepalen). 4.Voorstel tot verlaging van het aantal op centen op de vermogensbelasting van 100 tot 50, met ingang van 1 Mei 1928. 5. Wijziging van de gemeenterekening 1926 6. Voorstel tot het verleenen van machtiging tot uitvoering van werken voor het terrein bij school I, in afwijking van de begrooting; 7. Voorstel tot wijziging van de Instructie en verhooging van de jaarwedde van den Gemeente-Opzichter 8. Voorstel tot verhooging van de jaarwedde van den Directeur-Administrateur van het Gemeentelijk electriciteitsbedrijf, onder be paling, dat deze wordt geacht te zijn inge gaan 1 Januari 1928 9. Verzoek van de Vereeniging „Bewaarschool" om over het tijdvak van 13 Augs. 192713 Augs. 1928 een subsidie uit de gemeentekas groot 268.29, zijnde het tekort op de exploi tatierekening over dat tijdvak. 10. Rondvraag. De volgende mededeelingen zullen in den Raad worden gedaan a. van de familie Kaan werd be richt ontvangen van het overlijden van den heer J. Kzn. Kaan, oud-ontvanger dezer gemeente. Met dit overlijden werd deelneming betuigd. b. door Ged. Staten dezer provincie- werden goed gekeurd de in de vorige vergadering genomen besluiten le. tot vaststelling van een suppletoi- re.begrooting 2e. tot verkoop van huis en erf aan C. F. Jonge jan c. bij Kon. besluit dd. 7 Febr. 1928, No. 32, is het beroep, ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten tot vernietiging van den forensenaanslag, opgelegd aan Jb. Kaan te Wie- ringerwaard, ongegrond verklaardd. op 31 Maart j.1. is de stroomle vering in den Oostpolder aangevangen e. verslag omtrent het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling 1927 f. bij beschikking van Z. E. den Minister van Finan ciën dd. 3 dezer, no. 171, is aan deze gemeente een voorschot toegekend ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswef, groot 6100.--. Naai- aanleiding van punt 4 der agenda advi- seeren B. en W. het volgende Bij de behandeling der begrooting voor het jaar 1927 in Uwe vergadering van 29 September 1926 is door den heer Koomen gepleit voor ver laging van het aantal opcenten der vermogens belasting van 100 op 50. Hij werd daarbij ge steund door den h'eer Keuris. Tot heden kon ons College geen vrijheid vin den bij Uwe vergadering een desbetreffend voor stel in te dienen, omdat wij vreesden, dat het •evolg daarvan zou zijn, verhooging van de plaat -elijke inkomstenbelasting. Thans is gebleken, dat bij toepassing van het- elfd-e vermenigvuldigingscijfer dier belasting le opbrengst de raming met ongeveer 5000. heeft overschreden. Tevens blijken de opcenten op de vermogensbelasting ongeveer 4000.te zullen opbrengen, terwijl 3400.- is geraamd. De verlaging van deze opcenten van 100 op 50 zal derhalve tot gevolg hebben, dat de opbrengst 1400.- zal blijven beneden de raming, waartegen naar onze meening geen bezwaar bestaat, omdat wij verwachten, dat ook in het komende belas - tingjaar de opbrengst van de plaatselijke inkom stenbelasting zich op het bestaande niveau zal handhaven. Nu zich derhalve gelegenheid voordoet tot be lastingverlaging, stellen wij voor, overeenkom stig de eerder door ons gedane toezegging, thans over te gaan tot de door den heer Komen ge«- wenschte verlaging der opcenten op de vermo-- gensbelasting. Punt 9 der agenda is voortgekomen door on- lerstaand adres Breezand, 3 April 1928. Aan den Raad der gemeente Anna Paulowna. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der Vereeniging „Bewaarschool" te Breezand, dat het bestuur van voornoemde schcol, me de door de oprichting, voor een tekort kemt van 13 Augustus 1927 13 Augustus 1928 van 268.29, volgens bijgaanden staat dat de school hier zeker recht van bestaan heeft; Reden, waarom het bestuur U beleefd doch met den meesten aandrang verzoekt een subsidie groot 268.29 voor dit jaar 't Welk doende, Het bestuur voornoemd, get. K. KOSSEN, voorz. get. D. de GRAAF,Secr.-Penn. Afschrift. Ontvangstente ontvangen schoolgeld per jaar 306.80 ledengelden 125.70 'buitenge wone ontvangsten 39.50. Totaal 472.-. Uitgaven salaris voor onderwijzeres 520.-, aanschaffen van speelgoed 22.23 kruiwa gens 14.-ledenkaarten en contributiekaarten 1927 9.50; zand voor vervoer 11.-, Frobel- artikelen 40.45 Contributiekaarten 1928 4.40 Convocatiebiljetten 4.-. Schoppen 3.37 Tijltje voor pijpaarde 0.90 Afscheiding speelplaats 47.29 Zangboeken en spelen 20.05 Raad van Arbeid 20.80 Onkosten o- penbare vergadering 22.30 Totaal 740.29. De met aangeduide posten zijn door B. en W. aangemerkt als betrekking hebbende op de op richting en de eerste inrichting. Het praeadvies van B. en W. hierop is het vol gende Zooals Uwe vergadering bekend kan zijn, werd op 13 Aug. 1927 te Breezand eene bewaar school geopend. Aan de daartoe opgerichte ver eeniging werd een zoo noodig verwarmd lokaal van school II beschikbaar gesteld. JThans wordt gevraagd het nadeelig saldo der «exploitatierekening over het le jaar ten laste dei- gemeente te nemen. Ons College heeft waardeering voor het stre ven der vereeniging, doch kan geen vrijheid vin den Uwe vergadering voor te stellen op het ver zoek in te gaan. Door de gevraagde bijdrage te verleenen zou daarmede de consequentie worden aanvaard, dat ook voor volgende jaren het tekort op de exploitatierekening zal worden gedekt en daarmede zou het bewaarschoolonder wijs tot een semi-gemeentelijke instelling worden ge maakt. Dit komt ons ongetwenscht voor, en heb ben wij het bestuur der bewaarschool reeds vóór de oprichting te kennen gegeven en gewaar schuwd, dat het nimmer op subsidie uit de ge meentekas heeft te rekenen. Voor het lager on derwijs, zoowel als het daarop aansluitend on derwijs, worden van de gemeentekas belangrij ke offers gevraagd, die door ons college zoowel als Uwe vergadering steeds met liefde zijn toe gestaan. Wij meenen, dat onze gemeente, zich tot dat onderwijs moet bepalen. Bij dat onder wijs is een algemeen belang betrokken, waardoor het gerechtvaardigd is, dat de kosten daarvan door de gemeenschap worden gedragen," en moch ten wij nu daaraan nu meer kunnen besteden, dan zou dat altijd in de richting moeten zijn van van meer uitgebreid lager onderwijs en niet van bewaarschoolonderwijs. In het bewaarschoolonderwijs wordt voor deze gemeente geen algemeen belang gezien. Wij mee nen, dat het speciaal strekt tot ontlasting van de taak der moeders, die daardoor in de gelegen heid zijn zich vrijer te bewegen en wellicht eeni gen betaalden arbeid te verrichten. Op dezen grond meenen wij, dat de kosten door belanghebbenden, voor zooverre zij daartoe in staat zijn, behooren te worden gedragen, zoo noo dig en gewenscht gesteund door particulieren, die met de inrichting sympathiseeren. Wij moeten u daarom voorstellen op het ver zoek afwijeend te beschikken. Toch wil ons Col lege van de hiervoor genoemde waardeering voor het streven der vereeniging doen blijken door U voor te stellen in de kosten van de oprichting dier school en eersten aankoop van benoodigd- heden een bijdrage in eens toe te kennen van 140.-, onder nadrukkelijke bepaling, dat op verde re bijdrage van de gemeente niet mag worden gerekend. ttEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Verloren een rijwielbelasting- plaatje. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Burgemeester en Wethouders hebben bouw vergunning verleend aan J. Kaleveld voor het bouwen van een pakhuis aan den Noorderweg aan ARfc Tijsen Jz. tot het oprichten van een woonl^*ijian de Hofstraataan W. Hermans tot het bouwen van een nieuwe timmermans werkplaats a#n de Beursdijk aan C. Bakker Jbz. en C. Rotgans tot het verbouwen van hun woon huizen, resp. aan de Voorstraat en de Hofstraat; aan Jb. Bruul tot het verbouwen van zijn café en woonhuis aan de Koningstraat aan P. Kooij Jz. tot het bouwen van een boerenwoning te Wes- terklief aan S. Asjes Pz. tot het bouwen van een wo^huis aan den Koningsweg. Zaterdagavond vergaderde de Coöperatieve Boerenleenbank Wieringen onder voorzitter schap van den heer Corn. J. Bosker in de zaal van den heer C. Scheltus te H.hoef. Aanwezig waren 64 leden. Tot secretaris voor deze vergadering werd aan gewezen de heer H. Rump. De voorzitter noemde het in zijn openingsrede een verheugend feit, dat deze vergadering onder- gunstige omstandigheden voor de bank gehouden kan worden. De wisselwerking is prachtig ge weest, spaargelden vloeiden in ruime mate toe, derhalve kon ook aan de voorschotaanvragen zoo veel mogelijk worden voldaan. De secretaris der vorige vergadering, de heer Jb. Kuiper, las zijn uitgebreide en keurig samen gestelde notulen, welke zonder aanmerkingen werden goedgekeurd en geteekend. Bij monde van den heer S. Kuut (het eenigste lid, dat van de Commissie van onderzoek aan we zig was) bracht de commissie van onderzoek der rekening rapport uit en adviseerde tot goedkeu ring, daarbij 'n compliment makende aan den kassier voor de keurige administratie. De vergadering hechtte daarop haar goedkeu ring aan de rekening, welke tevens onmiddellijk door het bestuur werd onderteekend. De kassier, de heer Spaander bracht vervolgens de cijfers der rekening en balans ten gehoore. Dit overzicht volgt in 't nummer van Vrijdag) Voorzitter dankte den kassier voor zijn verslag en deelde mede, dat de opgerichtte grondkapitaal bank beoogde om de oprichting van kaasfabric ken of andere landbouwinstellingen het grondkn pitaal te verstrekken, opdat niet te veel geld Van 'n plaatselijke boerenleenbank werd vastgelegd. De winst van dit jaar, groot f 3105.68 zal bij 't reservefonds worden gevoegd. De heer P. Veerdig hoorde uit de rekening, dat !n rentepost ad. f500 nog niet was voldaan. En dat, waar nu reeds 3 maanden van 1928 zijn ver streken. Het bestuur diende toch te zorgen, dat zulke rente op tijd werd voldaan. Voorzitter antwoordde, dat de heer Veerdig ver zekerd kon zijn, dat deze post de volle aandacht heeft van 't bestuur. Men moet niet vergeten dat de bank er is in het belang van de leden en dat men dadelijk maar niet met de sterke arm kan beginnen. Het is bijna zeker, dat dit bedrag bin nen enkele dagen wordt voldaan. De heer Clay zegt, dat men voor zulke posten wellicht strafmaatregelen kan toepassen door de rentevoet voor de zulken te verhoogen. Voorzitter antwoordt, dat dit reeds geschiedt. Bestuursverkiezing heeft vervolgens plaats en de heer C. J. Bosker, als lid van het bestuur, de heer P. Kaan Cz. als lid van den Raad van Toe zicht, de plaatsvervangende bestuursleden de hee ren S. J. Koorn en D. Jac. Mulder worden met groote meerderheid van stemmen herkozen én nemen hunne functiën weder op zich. Ook de kassier wordt met bijna algemeene stem men herbenoemd en onder hartelijke dankzeg ging voor het hernieuwde vertrouwen neemt hij de verantwoordelijke functie weder op zich. De voorzitter feliciteert de heeren en ook de vergadering hartelijk met al deze herbenoemin gen. Immers, de samenwerking is zoo uitstekend en allen zijn zoo vol ambitie de belangen van de bank voor te staan. De kassier geeft onderwijl nog 'n zaakrijk ver slag van de werking der bank. Dit overzicht volgt in 't nummer van Vrijdag) Het salaris van den kassier wordt op voorstel van het bestuur (wegens meerdere werkzaamhe den door de aparte spaarbank) met f100 verhoogd en gebracht op f 1300. De rente voet blijft gehand haafd n.1. 4.20 proc. voor spaargelden los, 4.50 voor 'n jaar vast, 5 proc. voor voorschotten, 6 proc. voor scheepshypotheken; 5.25 proc. voor loopende rekening in voorschot en 4.20 in crediet. Aan het bestuur wordt machtiging verleend de rentevoet zoo noodig te wijzigen gedurende 1928. Tot commissie van onderzoek van de rekening voor 't volgend jaar worden door het bestuui aan gewezen de heeren P. Kooij Westerland, R. Winds ma H.hoef en Jb. D. Tijsen, Den Oever. Wegens vertrek uit de Gemeente worden cp voorstel van hett bestuur door de Alg. vergade ring van de ledenlijst afgevoerd de heeren C. Tij sen Sz., Medemblik, D. Lont (Vet) Alkmaar, C. D. Wigbout, Makkum en Jb. Brouwer Haarlemmer meer. Rondvraag. De heer S. Kuut vraagt, of men- schen op 'n bepaalden leeftijd nu zijn vrijgesteld van de algem. vergadering. Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer P. Veerdig zou 't presentiegeld voor dc leden ter vergadering op fl.~ gebracht willen zien Hij verzoekt dit voorstel 'n volgende maal op de convocatie te willen plaatsen. Voorz. zegt, dat dit zal geschieden, al is het voorstel hem niet symphatiek. Men moet de ma tigheid betrachten en het niet doen worden een speciaal lokmiddel. De heer J. C. de Haan, vraagt 'n wachtkamer voor de zittingen met nieuwjaar. Men moet soms uren staande wachten. Het lijkt 'n moeilijke oplossing, waar velen slechts met hun spaarboekje komen en de. een op den ander moet wachten. Enkelen willen dc boekjes doen ophalen, een ander de menschen in catagoriën verdeelen volgens het alfabeth, doch 't bestuur belooft ten slotte te zullen probeeren of het in deze een weg kan vinden. Hierna sluiting. SUCCES-NIEUWS. In een zeer goed gespeel de wedstrijd wist Succes I Zondag voor de Zomer oomp. tegen D.O.S.K.O. I van Oudesluis met 31 te winnen. Succes II speelde op eigen terrein tegen H.S.V. I van Helder. H. was geen zware tegenpartij. Succes wist hier dan ook van te profifeeren en won met groote cijfers te winnen, n.1. met 91. OP STAP Men zou het eens gaan wagen En, zeker had men kans van slagen: Tooneel- en Mandoline-club te zaam op stap, Alle leden hielden van een grap Impressario de Haan vol zoete hope, Dat het zakie wel zou loope, Richtte 't alziend oog naar de Barghornstad Voorzeker, daar zat stellig goud in 't vat De roem toch was vooruitigeloopen, Men hoefde enkel kaartjes te verkoopen En dan met ruime winst op zak, Had men aan elk toch zeker lak Mandolines en de Wieringer Musica Ze vulden de bus weldra Daarbij nog de tooneelclub gestopt Jandorie, het zaakje was wei volgepropt Dan volgde Jongkind's race-wagen, Die ook Muzes' zonen en dochters mocht dragen 90 kilo-meter reed die gast Je hield je met beide handen vast De zeilen woeien reeds aan stukken, Nog immer zat ie gas te drukken „Ja, 'k moet stemmen, 't is meer dan tijd. Daarom, vooruit met de Geit 'CiS .1 Director de Haan zag de tafels en stoelen, En meende reeds de geweldige toeloop te voelen Wat 'n zaal, ja wat een pracht Nou, we worden hier wel verwacht De tijd vloog voort, 't was bij achten, Dat men de honderden kon verwachten. Men gluurde door 't tooneelgordijn Daar kwam de eerste, o .wat fijn De tweede kwam,, .de derde; er vulden 40 stoelen ..d' Impressario zat zich te bekoelen, Bromde in zich zelf: 't Is toch 'n pest, Waar, voor den drommel blijft toch de rest ?,v Maar terwijl Jan bedroefd liep te hinken Zat Barghorn lustig koffie te drinken Geen ziel, geen kop kwam meer op, Jonge, jonge, jonge, dat was 'n strop 't Gordijn ging vaneen; O.K.K. deed zich hooren Ja, voltooide 't Concert als nooit te voren! Al is 't er voor 1000, al is 't er voor tien Ze laat haar muzikale gaven zien. Maar de acteurs, die gingen staken „Laten ze zich met scharrelton vermaken We lappen de veertig aan onz' hiel, Nou steken wij een „spaak in 't Wiel!" Zoo was hun parool en hoe Jan ook praatte: „Ja, maar dat loopt toch te veel in de gate Ze gaven 'm vol gas En maakten in de zaal een foxtrot-pas En in 't nachtelijk duister ging men henen, d' Impressario met de staart tusschen de beenen! Men droomde in de bus: „Barghorn, dat gat, 'k Wou, dat ik maar weer op Wiering zat BUITENLAND. ONGELUKKIG SCHOT. In de militie-kazerne van Carroccio bij Milaan ging Vrijdagmorgen plotseling het geweer van een militiesoldaat af toen deze het met één hand vasthield om zijn gordel om te doen. Het schot trof een groep militiesoldaten, van wie er twee gedood en verscheiden gewond werden. KOUDEGOLF IN POLEN. Op het oogenblik heerscht boven Polen een koudegolf. Te Warschau en in Zuid-Polen is 35 centimeter sneeuw gevallen. Te Warschau heerschte Vrijdag een koude van 8 graden onder nul. HOUTEN HOEDEN. Het nieuwste uit Parijs houten hoeden voor de dames. Ze zijn op de races te Longchamp ge lanceerd en hebben het fiat verkregen van de Pa- rijsche mode-arbiters. De h-oed is uit triplex ver vaardigd en ook met houten ornamenten ver sierd. Men moet hier natuurlijk niet denken aan een zwaar, ongemakkelijk hoofddeksel, doch aan een product, dat, gemaakt met alle middelen,, waarover de techniek beschikt, aan den eisclv voldoet. Gezegd wordt zelfs dat het nieuwe hoof»* deksel veel duurzamer is dan vilt, omdat er geen* plooien in komen en dat het even licht en gemak: kelijk is. In onzen tijd van kunstzijde, die hoofdzakelijk uit houtpulp wordt vervaardigd, zou men gevoe gelijk kunnen zeggen, dat de vrouw ook kousen en japonnen van hout draagt. Zou overigens een doelmatig vervaardigde houten dameshoed ongemakkelijker zitten dan de stijve „dop" van den man DE DUITSCHE OCEAANVLUCHT. De laatste vlieguren. Het moet een geweldige strijd geweest zijn. Immers von Ivoehl had voor 45 uren brandstof aan boord, voldoende om New York te bereiken. Nenchtans zit hij thans op Greenly Island, ten N. van New Foundland, zonder een droppel ben zine. Dat beteekent derhalve, volgens het Hbld.* dat de vliegers de laatste uren van hun tocht heb ben rondgevlogen, zonder verder te komen in de richting van hun doel. Uit de telegrammen, die nog steeds kwamen binnen droppelen, blijkt, dat zij uren lang in een dichten mist hebben rondge fladderd alvorens zij gedwongen werden op Greenly Island aan den grond te gaan. Over het algemeen is men van meening dat de vliegers honderden en nog eens honderden K M, te ver noordelijk zijn afgedwaald. De afstand van Gremly Island naar New York is nog ten naaste bij 2000 K.M. De stemming in Amerika. Na de teleurstelling van Vrijdagmiddag was? men in New York algemeen verheugd°over de gelukkige landing van de Duitsche vliegers op Canadeesch grondgebied. Men is vol bewonde ring voor het slagen van den tocht. Het is geheel gelijk of de landing op Amerikaansch of op Ca nadeesch grondgebied heeft plaats gehad de Oceaan is voor de eerste maal in westelijke rich ting overgevlogen. Nader meldt V. D. 16 April. Volgens een draad loos bericht zou Koehl het voornemen hebben morgenmiddag of overmorgen weer met de

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2