.kon worden gemaakt, bleek, dat men 400 mijl recht noordelijk had gevlogen inplaats van wes telijk. Onmiddellijk werd deze fout hersteld, maar er was veel tijd verloren gegaan. Toen de dag aanbrak, werd het weer nog slechter. Mist beneden en een hevige sneeuwstorm in de hoog te. Den geheelen dag moest er wegens mist zeer laag gevlogen worden. Vrijdagmiddag werd er laag vooruit land ge zien, maar er werd geen teeken van leven gezien en dus besloot de bemanning van de Bremen den strijd tegen den sneeuwstorm voort te zetten. De Bremen volgde de kust tot ded streek van Bella Isle. Maar nu was de benzinevoorraad bijna teri oinde en men begreep dat een landingsplaats moest worden uitgekozen. Toen de vliegers recht boven Greenly Island waren, dachten zij over een zeilschip heen te vliegen, doch lager komend en voortdurend tegen den sneeuwstorm kampend bemerkten zij, dat het een eiland was. In het midden van het eiland werd een, meertje ontdekt en men bemerkte ook den vuurtoren. Toen be sloot pien zonder verwijl te landen, zoo dicht mogelijk bij den toren. Het ijs in het meertje brak en de machine kreeg een schok, waardoor de drijfas en de staart beschadigd werden. Hier na volgen nog eenige bijzonderheden. Het eerste slechte weer, storm en bedekte lucht werd aan getroffen op 500 mijl van Ierland. De mist was het hevigst op 450 mijl van New Foundland. Dit was de dikste mist, die ze ooit hadden meege maakt. Zij trachtten er bovenuit te stijgen, maar het was een ononderbroken mistbank van 2500 voet dik. Eenigen tijd werd in dezen mist vcortgevlogen maar toen gingen ze naar omlaag, om de zee weer te vinden, die ze pas zagen, toen ze er nog slechts 50 voet, dat is ongeveer 15 meter boven waren Er stond een zware zee en ze moesten weer omhoog om buiten het bereik van de gol ven te blijven. In den nacht passeerde een on geluk, dat de ernstigste gevolgen had kunnen hebben. De voedingsbuis van de benzineleiding brak en het kostte de grootste moeite, het lek te stappen. Later waren er geen ongelukken meer voorgekomen. Het bedekken van de vleugels met paraffine was een groot succes, en heeft zich dientengevolge geen ijs op de vleugels afgezet, wat anders bij het urenlange vliegen in dei- sneeuwstorm onvermijdelijk ertoe had moeter leiden dat het toestel in zee gedrukt werd. PROVINCIAAL NIEUWS. OUDKARSPEL. De heer K., alhier werd de vorige week, toen hij zich 's avonds laat naar huis begaf, lastig gevallen door een bloeddorsri- gen hond. Eer hij zijn woning bereikt had, had hij een zestal bijtwonden te pakken. Ook daarna bleef de hond om het huis rondsnuffelen, waar door het den heer K. niet mogelijk was zich naar den dokter te begeven, zoodat dit pas den volgen den morgen kon geschieden. Gelukkig hebben de wonden geen ernstige ge volgen nagelaten. Ook de vrouw van K. was een poos eerder dooi dezen hond lastig gevallen, doch de aanwezig heid van den hond was oorzaak, dat ze haar man niet kon waarschuwen. GEZONKEN. De motormosselkri-bber Enk huizen 26 is tusschen 't Rotgansbaken en de Bel boei vol geloopen en gezonken. De 3 opvarenden zijn door een visschersvaartuig uit Stavoren op het kantje af gered en te Enkhuizen aan wal ge bracht. HENSBROEK. Zonder persoonlijke ongeluk ken te veroorzaken dook Woensdagmiddag de oude Fordwagen van de Handelsraad Spanbroek aan 't Noordeinde van hét dorp, op e'n kop ir de wegsloot. De reddingswagen van den heer Jac Met trok het beestje zonder veel moeitje onder groot© belangstelling weer op het droge, waarnr het spoedig onder vroolijk troomphantelijk ge rommel en geraas achter z'n groote collega, een „Road King", weer naar den stal vertrok. Oor zaak van het ongeluk was de motor laten draai en, zak meel afnemen, remmen lose-eraken en op eigen houtje er van door gaan. Chauffeurs, die dit ook voor een gewoonte heb ben, zijn door dit ongeval gewaarschuwd. Tharn waren er geen slachtoffers, maar het kan ook licht anders. BEEMSTER. Vereeniging van Bouwboeren. Alhier is opgericht een vereeniging van bouw boeren in de polders Beemster, Schermer er- Purmer. Zij stelt zich ten doel o.a. het aanleggen van proefvelden, het houden van proeven met machi nes, en te bereiken dat het waterpeil in de Beem ster wordt verlaagd. Tn het bijzonder zal getracht worden, om voor deeliger suikerbietcontracten af te sluiten. Voorzitter der vereeniging is de heer J. Baren drecht te Schermer. HELDER. DORUS RIJKERS f. Donderdag morgen is in zijn woning te Helder op 81-jai'igen leeftijd de alom bekende zeeheld Dorus Rijkers overleden. Nadat hij reeds eenigen tijd geleden ter obser vatie in een ziekenhuis te Amsterdam was ge weest waaruit hij binnen een week weer ver trokken is, omdat hij de ziekenhuis sfeer niet langer verdragen kon is hij met de kwaal, dif hem sloopte, blijven loopen. Het was kanker, die het gezicht aantastte en betrekkelijk vlug een einde a^n zijn leven heeft gemaakt Enkele dagen vóór Paschen is „Opa" zooals hij algemeen genoemd werd nog aan den wan del geweest, op de mooie Paaschdagen heeft hi; voor 't laatst aan tafel gezeten, maar in korten tijd is de ziekte zoo verergerd, dat het een hope loos geval werd. Met hem is een alom bekend Nederlander heen gegaan, een man wiens naam voor altijd verbon den blijft aan het mede door zijn toedoen gestich te Dorus Rijkersfonds, het fonds ter ondersteu - ning van behoeftige oude redders van schip breukelingen. Dorus Rijkers heeft bij een veertigtal schip breuken meer dan 500 menschen het leven gered en daarvoor in den loop der jaren tal van onder scheidingen ontvangen. Hij bezat het broederkruis van de Ned. Leeuw het burgerkruis 2e klasse van de Leopoldsorde van België, een gouden medaille van Koningin Victoria van Engeland, een medaille van den Koning van Italië en verder nog een groot aan tal medailles en eereteekenen, o.a. van Koning Willem III, van de Koningin-Regentes, van Ko ningin Wilhelmina, van de Noord- en Zuid-Hol- ladsche Reddingsmaatschappij en van 't Nut van 't Algemeen. Hij bezat een gouden horloge met inscriptie, versierd met het portret van den va der van den Duitschen ex-keizer en als geschenk van Keizer Wilhelm droeg hij een groote das speld in den vorm van een gekroonde W., afge zet met tal van kleine diamantjes. VERLANGEN NAAR ZEE. Voor drie jaar werd door de directie van de si garenfabriek „Indiana" te Kampen een contract gesloten met het rijk, waarbij tegen een bepaal de vergoeding de jongere bevolking van Urk zou worden opgeleid in het sigarenmakersvak. Dit is ook geschied, doch de animo van de Urksche jeugd was niet bijster groot. Al spoedig bleek, dat zij meer voelden voor het vak hunner vad< ren en zoodra de gelegenheid schoon was, waiv.i zij absent. Nu na drie jaar het contract is afge- loopen, heeft de regeering dan ook geen reden gevonden dit te verlengen, zoodat de poging wel ke in het werk is gesteld, voor een gedeelte al thans, als mislukt te beschouwen is. VOETBAL. Zomercompetitie. De uitslagen van Zondag 15 April luiden Oudesluis I Succes I 13 Wieringer- waard I Breezand I 40. Programma voor Zondag 22 April is Breezand I Kleine Sluis I scheidsrechter Metselaar Anna Paulowna I -- Oudesluis I Van Oorschot ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Maria, d.v. C. N. Rozenbroek en van C. A. Nuij. Ondertrouwd Simon Boerscn, oud 26 jaar, schilder, wonende te Alkmaar en Johanna Blee- ker, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. 1 Getrouwd Cornelis de Haan en Evertje Wou denberg Cornelis Franciscus Polet en Jannetje SpigtAlbert Oosting en Trijntje Hooiveld In den loop dezer maand zal ook in deze ge meente door een aantal meisjes wederom de Em- mabloemcollectie worden gehouden, waarvan de opbrengst wordt aangewend ten bate der plaat selijke tuberculosebestrijding. Wij wekken onze inwoners op dit goede werk te steunen. POLITIE. Gevonden een Rozenkrans. Inlich tingen ter Secretarie. --Zanglust. - Zondag 22 dezer (zooals de adver tentie in dit nummer aangeeft) zal de Zangveree- niging „Zanglust" haar tweede uitvoering geven! Dit naar aanleiding van 'n besluit op de jaar vergadering om twee openbare uitvoeringen te geven en dan met medewerking van iets, dat op hoog peil staat. Zoo was het Paaschmaandag 'n groot succes, toen het gezelschap Jan van Riems dijk medewerkte. Nu kon de vereeniging 'n instru mentaal solisten-Quartet bespreken, doch dit eer ste klas gezelschap kon niet anders dan 22 April En al is het nu wat kort na de eerste uitvoe ring, Zanglust waagt het, omdat zij weet dat het publiek haar besluit zal waardeeren. Bovendien zullen we in dit gezelschap nog 'n oud-plaatsge noot te hooren krijgen, n.1. den heer Speets en we raden dan ook al onze muziekliefhebbers aan gaat Zondag naar de uitvoering van Zanglust. Deze kunstavond moogt gij niet verzuimen Door B. en W. dezer gemeente is aan het „Witte Kruis" toestemming verleend tot het hou den eener verloting bij gelegenheid van een te houden tentoonstelling op 4, 5, 6 en 7 Mei a.s. Door den Hoofd-Inspecteur van den Arbeid is aan de uitvoerster d© Maatschappij tot Aanne ming van Zuiderzeewerken (M.A.Z.) ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken voor de Zui derzeewerken te Anna Paulowna, vergunning verleend om tot en met 31 December 1928 werk te verrichten gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. Naar wij vernemen zal de kinderzangklasse van Mej. Th. C. van der Waal op 20 April a.s. een uitvoering geven in Hotel „Veerburg". Het batig saldo van dezen avond zal bestemd zijn voor de af deeling Anna Paulowna van kin- dervacantiekononies. i Aan het jaarverslag van den algemeenen tuinbouwcursus vanwege deze gemeente gedu rende het winterhalfjaar 1927/1928 te Breezand gehouden, ontlenen wij het volgende De lessen vingen aan op 4 October 1927 met 41 leerlingen, waarvan 2 in het landbouwbedrijf werkzaam waren en 39 in het tuinbouwbedrijf. De leeftijd der leerlingen liep van 15 tot boven 20 jaren. Gedurende den cursus verminderde 'het aantal leerlingen met 11. Het onderwijs werd gegeven door den heer J. H. Arpeau, onderwijeer te Schoorl. Van het totaal aantal lessen werden verzuimd 107, waarvan 68 wegens slecht weer en onbegaan baren weg25 wegens ziekte en 14 wegens onbe kende redenen. De cursus werd gesloten op 14 Maart 1928 al le leerlingen werden tot de 2e klasse bevorderd. De Commissie van toezicht bestond uit de hee ren D. Lubbert, C. Schilderman en W. Komen. POLITIE. Verloren 2 rijwielmerken. Gevon den een kinderstoeltje. Aan komen loopen een Holl. herdershond, licht geel. Inl. worden ter secretarie verstrekt. RECHTSZAKEN. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 16 April. Diefstal van een Graafwerktuig. De landbouwersknecht Willem H., thans te Anna Paulowna woonachtig, heeft zich op 16 Februari schuldig gemaakt aan diefstal van een graaf, eigendom van den getuige Jacob de Wit. van Oudkarspel. Het voorwerp in kwestie bevond zich in een open schuurtje, in het bouwland van de Wit. Verdachte beweerde de schop alleen te hebben willen gebruiken. De bedoeling van te stelen zat niet voor. De omstandigheid echter dat de schop, zorgvuldig ingepakt, is gevonden op den zolder in de woning van dep vader van ver dachte en hij bovendien de schop van een ander merk heeft voorzien, dit alles pleit niet in zijn voordeel. Gevorderd werd 40 boete of 40 dagen hecht. Vonnis 20 boete subs. 20 dagen hecht. Diefstal van ingekuilde peenen. De boerenarbeider Hendrik G. te Anna Pau lowna moest zich verantwoorden wegens dief stal van ing©kuilde voerbieten, ten nadeele van de Gebr. Huijbers, landbouwers aldaar. Verdachte bekende een 20-tal bieten te hebben weggenomen, ten einde die aan zijn konijnen te voederen. De waarde was 0.25 en dit bedrag heeft de eigenaar den verdachte geschonken. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis 15 boete of 15 dagen hecht. 4 - RAAD VAN WOENSDAG. Een snoezig zittinkje, dat weer even denken deed aan den goeden tijd, toen we met de bespre kingen in één uur klaar waren. Een zittinkje, waarna mevrouw, met net een gezellig intiem bezoek, uit haar humeur zegt Gunst man, ben je d'r nou alDe voorzitter had een goeden dag. Mij hield den hamer zooals hij den beugel pleegt s houden als er een snoek in zijn balletje gehak bijt. Wees er zeker van, dat hij dan niet loslaat 't ondier móet in de pan. Pa Rezelman zondigde al dadelijk tegen de etikette door onder 't lezen van de notulen bin nen te komen. En Edel-Achtbare Van der Ham bekende z'n mond voorbij te hebben ge praat toen hij de vorige maal klaagde over de waterleiding. Die zaak was toen reeds in orde gebracht. Ja, ja, hoe hooger we op de maatschap pelijke ladders stijgen, des te glibberiger worden de sporten. Dat zagen we nu ook weer, waar de Kroon de forensen aanslag, aan Jacob Kaan, opgelegd, heeft afgewimpeld. Pa Keuris roept dan wanhopig uit ,,'t Is mis!" Voorzitter zegt berustend, dat het niet te bewijzen is Doch met dat al de Gemeente krijgt niks Als eenmaal 't noodlot komt, dan volgen de slagen elkander op Ged. Staten zenden toch t qnbarmhartig bericht, dat zij 't verkoopen van graven niet goed kunnen keuren, waar 't verschil tusschen huur en verkoop te gering is. Men zou toch voor 20 jaar 'n graf kunnen huren voor 10.-, terwijl men er voor altijd éen huurt (of lie ver koopt) voor 12.50, een verschil dus van een riks. Pa Keuris wordt wit als een doek. Zijn geniaal idee krijgt voor de broek. Burgemeester wil 't geheele voorstel sloopen, En maar geen graven meer verkoopen Nee, zegt Keuris, met door tranen verstikt geluid Ik vind wel weer 'n andre regeling uit Onze Raad heeft zich tot devies gekozen „Of wij leven of sterven, we moeten elkaar schragen en liefhebben in het leven en in den dood, daar op komt het aan En zoo stelt pa Stammes (in 't rekenen minstens even pienter als pa Keu ris), voor le klas graf 20 jaar 40.-, voor altijd 80.-2e klas 20 jaar 20.-, voor altijd 40.-. Doch pa Keuris laat zich zoo maar niet van z'n stoel rekenen. En hij zegt fluisterend, 't eene oog dicht„als we 't nu eens 25 en 50 namen?" Pa Kuiken wil 'n wat minder stijgende lijn Anders is 't bijna te kostbaar begraven te zijn. 't Slot is, dat de vadertjes op de volgende ver gadering nog eens de zorg der dooden zullen be spreken en nu de levenden weer eens kapittelen, én wel in de portemonnaie. „Geld, geld, geld, zoo roept de heele bende...." Zoo zong men vroeger, zoo zingt men ook nu in onzen Raad. Bij het voorstel van B. en W. om de opcenten op de vermogensbelasting van 100 op 50 te bren gen (dit kwam uit het brein van den heer Komen) zwaait de heer Keuris zijn strijdvlag. „Onjuist is het prea-advies van B. en \Y. Dat hij met Komen zou zijn gegaan in zee Ais hij met dezen heer ging varen Maar mijne heeren, waar moest hij dan bedaren Eerst stond hij er tegenover wel wat symphatiek, Maar de fractie bemerkte, dat 't voorstel was ziek Van de grooten zouden wij wentelen de druk En brengen de kleinen daarmee onder 't juk De Heer Komen dankt college Keuris voor de groote belangstelling, maar houdt hem daarbij 'n regel van waarheid voor Een boer heeft bij z'n leven geen lood, Alleen, 't valt altijd nog al mee bij z'n dcod De belasting is op 't moment sterk onevenredig, aldus pa Komen, en daar komt nog wat bij men vergeet bij de taxatie, dat grasland geen bollen land opbrengst heeft zoo wordt 't veel te hcog geschat. DE SLAG OM O EGROENE TAFEL I Het belasting gevecht ontwikkelt zich nu langs 't geheele tafelfront. Pa Kuiken lost 't eerste schothij zegtAls je me daar van praat, 't Land in Breezand is niet meer dan ƒ1500 waard Pa Komen port B. en VV. wat aan Hij denktm'n voorstel moet niet naar de maan. Pang, pang, poft nu pa Rezelman Laten we de inkomstenbelasting verlagen dan Voorz. vuurt terug maar dat is al geschied, Wat zing je me nou toch voor 'n lied Wel potsalderement, mompelt nu Man-Rezel Wat was ik nu toch 'n groote ezel, Poef paf, Jan Salie zal me halen, De vermogensopcenten moeten dan ook d den 't Kapitaal zit in 't bedrijf buldert Stammes' kanon, En dat is zoo wisselvallig als 't maar kon. Lij je met je hebben en houën verlies, Betalen kun je toch even vies Jonker lost z'n schot van personeel verlagen, 't Is door hem bijna niet meer te dragen Boem, brult de praeses, dat is verlaagd 1! „Zóó?" vuurt onze Henk terug, onversaagd, 'k Heb al feel belastingkruit verwerkt Maar van verlaging tot heden niets gemerkt Dan lost Pa Komen nof 'n laatste schot Edoch, het voorstel van B. en W, dat gaal kapot! Vijf voor, Zes tegen is hun beschoren Ze hebben den strijd met eere verloren HETZIEKE HEK en een dnre MIJNHEER De boom valt niet van één slag en zoo waagt voorzitter het nogmaals zijn hengeltje uit te wel pen. Was er besloten het hek bij school I weg te breken en 'n betonnen goot te leggen, de inspec teur heeft daar 'n schutje voor geschoten en vol gens zijn schrijven moet het hek er blijven Voorz. wil nu het hek vernieuwen, de betonnen goot 'n ietsje minder, de speelplaats met tegels beleggen, 't arrestantenlokaal verbouwen bij die school tot bergplaats voor fietsen, kosten van dit zaakje tezamen 1000 pop. De heer Kuiken loost een diepe zucht En dan zoowaar begint de klucht. 't Hek zegt hij, kan opgelapt; het is niet slecht Pa Stammes: Zooiets heb ik vóór 10 jaar gezegd! Nu hier weer 'n paal, en daar weer een plank, Maar 't hek was oud en het hek bleef krank We zullen nu wat stevige betonnen palen slaan En dan is 't met dat eeuwige oplappen gedaan De heer Koorn steekt thans zijn buik naar voren En laat voor 't eerst zijn baritonstem hooren! Die inspecteur, zegt ie, dat is 'n dure mijnheer Hij bezorgt ons geregeld maar beer op beer En dan daarbij: de jeugd zijn kracht Heeft menig hek ten val gebracht Voorz. Maa^'t is voorgeschreven door de wet Pa Koorn: Och, wat hebben we aan die pret In W. Waard en Oost Polder is er ook geen, En daar regeert die w et toch ook naar ik meen De heer Komen is voor 'n goede afscheiding; men kan met kinderen niet te voorzichtig zijn De heer Kuiken: maar 't is geen openbare weg Keuris: 't is er wel een, maar 'n kleintje, wat ik je zeg En dan besluit Rezelman de discussiën heel ge dwee: Vroeger was er geen hek, en toen speelden de kinderen op den weg; en nu is er wel een hek en spelen ze ook op den weg. 't Blijft gelijk Voorzitter ziet z'n dobberttje bewegen en vindt dat 't ncodig tijd wordt om op te halen; hij heeft beet; het hek- en betonvoorstel rolt er door 100 pop meer voor den Gemeente-opzichter! Ziezoo, we zijn weer ietwat op den goeden weg! B. en W. willen den opzichter f 100 meer sa laris geven, omdat hij aardig naar zijn pensioen loopt en dit naar 't salaris berekend wordt Ofschoon de heer Keuris er nog wel 'n schepje op had willen gooien, komt B. en W.'s voorstel er met algemeene stemmen door Maar, o jé, meer te kampen heeft de voorzitter weer, om het salaris van den Electriciteitsdirec- teur op f 2400 te brengen, zooals B. en W. willen! Kuiken wil niet draaien aan 't verhoogingsrad Hij heeft kort geleden ook al 500 gulden gehad Voorzitter, ja, dat was voor 'n automobiel Dat kan ie toch zelf niet betalen die ziel En retourcommissie's, hij mag er niet aan Onze directeur moet daar vrij van kunnen gaan. f4000 winst gemaakt, toch zeker 'n pracht doceur Allemaal te danken aan den goeden directeur Kuiken: we moeten noodig 't tarief dan verlagen! Voorz. 't personeel salaris kun j'er niet aan wagen Daar begint pa Koorn 's gezicht te glunderen; dat doet 't altijd als ie aan de vooravond staat van 'n rake zet Inderdaad, het is dik in orde. En waar, roept hij uit, waar blijft Wiegman dan? Die verdient achttien harde guldens die man Voorz. zacht: 'k Wil niemand passeeren Maar ziet u, Wiegman moet nog leeren Koorn. Zooals die man werkt, het is kolossaal. Hij zit toch zeker altijd boven in de paal Voorz. stelt ten slotte het onstuimige hart van pa Koorn gerust; er zal werk van gemaakt wor den en dan met alleen met Kuiken tegen, Krijgt de Directeur zijn 2400 gulden zegen De Breezander bewaarschool krijgt cp z'n boddy Ja, ja, dat was niet wit wat de Raad er van zei Eï^ zeker hebben de ooren der moeders getuit, Als voorz. sprak, ze winnen er 'n dienstbode mee uit De heer Kuiken vreest, dat als men maar geeft. Men gauw meer van die schoolaanvragen heeft! De gemeente aangesteld als kinderbewaker (Morgen moet ze ook nog zorgen voor 'n baker. Alle vaderen, ja het is zonder jokken, Ze vertikken het voor de bewaarschool te dokken Dan volgt de Rondvraag en de heer Kuiken is even ondeugend. Hij wil eens 'n lans breken over de speelplaats van de openbare school te Bree zand, want dat is een groote schand Het ding is beslist 50 vierkante meter le klein Ja, zegt de heer Kuiken, 'k verkoop geen gijn 'Is 'n knap kippenhok voor 150 kippen 't Is Jandorie, om van je stoel te wippen Als je naar de Christelijke en Katholieke school kijkt, weet u wat mij dan blijkt Dat de Breezander school is 'n ongeschikt hok! En nou tart ik ieder te zeggen, of ik jok Alles zwijgt; hij heeft ze murw geslagen; Ja, je moet maar 's alles op alles wagen Kom Kuiken zegt voorz. meewarig en zacht Zie wat wij doen, als u geduldig wacht De heer V. d. Berg breekt 'n lans ovrr de ver krijging van de waterleiding langs t Balgkanaal (Zorg voor 'n adres zegt voorz. en wij zullen er werk van maken De heer Komen berijdt weer z'n stokpaardje de stinkboel van de Spoorput. De heer Koorn zegt dan berustend: Ach, Komen, leg op alle slakken geen zout. 't Scheelt maar waar je van houdt We hebben hier midden in het dorp 'n belt zoo maar op den wandelweg Is- dat 'n stinkboel of geen stinkboel, zeg Voorzitter lacht witjes om de guiten, Maar vindt toch, dat het tijd wordt om te sluiten En zoo gebeurt het, als Keuris 't laatst heeft ge praat over de slechte Ewijcksluizer straat Dat voorzitter, bom, de hamer vallen laat GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van Hoofdingelanden van den polder Waard Nieuwland te Wieringen op 18 April, ten huize van den Heer M. de Haan. Na opening door den voorzitter, den Heer K. Breebaart Jz., worden de notulen gelezen welke onveranderd worden goedgekeurd. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde Hoofdingelanden, de Heeren R. Lont en C. S. Koorn, worden goedgekeurd, en wordt tot toela ting dezer heeren besloten. De rekening en verantwoording over het dienst jaar 1927 wordt vastgesteld in ontvang 17619.871/:» in uitgaaf 14409.44V-2 Battg saldo 4210.43 (Waaronder 2000.opgenomen gelden.) De begrooting over het dienstjaar 1928 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op gelijke be dragen groot 15427.36. De omslag wordt bepaald op 17.50 per H.A. Wordt opgemaakt een aanbevelingslijst ter be noeming van een Heemraad wegens periodieke aftreding van den heer C. M. Mulder. Als eerste candidaat wordt aangewezen de heer C. M. Mulder, tweede D. Jac. Mulder, derde R. Lont. De pachtsom voor de losplaats ten behoeve van de Zeegrasexploitatie der gemeente Wieringen wordt verlaagd tot 50.-- per jaar. Omtrent de verpachting van de wierdroogerij langs de steenglooiing des polders, wordt beslo ten het geheel niet onder de 150.- te verpach ten. De rietprijs wordt bepaald op 6.- per voer, a contant. Na nog eenige besprekingen te hebben gevoerd omtrent huishoudelijke zaken, wordt de vergade ring gesloten. POLITIE. Verloren een rijwielplaatje, een nikkelen Horloge. Gevonden een portemonnaie met inhoud. Inl. bij den Gem. Veldwachter.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2