de paardenmarkt, met wie hij 's middags te on geveer half twee begonnen was in allerlei café's te gaan drinken. Waar die café's gelegen waren wist hij niet meer. Wel kon hij zich nog herin neren dat hij om half elf 's avonds in een café aan de van Speykstraat een auto is besteld. Daarna laat zijn geheugen hem heelemaal in den steek tot het moment waarop hij, wakker wor dend, bemerkte dat hij zoo nat was. Toen hij weer heelemaal helder was, ontdekte hij dat hij bij Voorburg in den Vliet lag. Om half vier kwam hij thuis aan en den volgenden ochtend bemerkte hij dat hij nog 100 over had, terwijl hij pl.m. 1600 bij zich had gehad. Hetgeen tusschen het oogenblik van vertrek uit de Van Speykstraat te Voorburg is geschied hebben de chauffeur van de auto en de kastelein van het café, die den tocht heeft meegemaakt verteld. De chauffeur heeft, toen hij bemerkte dat hij een stelletje dronken kerels reed, even buiten Rotterdam, op den Schieweg om geld ge vraagdi De melkboer heeft daarop betaald en hij had toen nog veel geld. Men reed verder er. toen men bij Leidschedam aan den melkboer vroeg, waar hij moest worden afgezet, zei dez? dat het niemand wat aanging waar hij wezen meest. Toen hij bij zijn weigering bleef volhar den, hebben de „vrienden" hem omdat he' zoo sneeuwde onder de viaduct aan den kan! gezet. Zij zelf hebben zich naar hun woning la ten rijden. Hoe de melkboer ,in den Vliet is terechtgeko men is niet gebleken, evenmin hoe het geld uit zijn zakken gekomen is. - V EEN SOLLICITANT, DIE VOORWAARDEN STELT. !Te Stavoren moet aan de openbare lagere school een nieuw hoofd benoemd worden. B. en W. boden, na overleg met de betrokken onder- wijsautoriteiten, een voordracht uit de sollici tanten aan den gemeenteraad aan. De op nummer één geplaatste deelde den ge meenteraad mede, dat hij alleen dan benoemd wenschte te worden, wanneer voldaan werd aai verschillende, door hem gewenschte verbeterin gen aan schoolgebouw en woning. De gemeenteraad oordeelde met algemeene stemmen, dat het niet aanging op dergelijke voorwaarden in te gaan, en B. en W. hebben m een andere voordracht aan den gemeenteraad aangeboden, om daaruit een keuze te doen. EEN GEVAARLIJKE HUISKNECHT. ,Te Laren was de huisknecht R. M. van het Pa viljoen „Larenberg" wat boven z'n thee thuisge komen en vertoonde zich met een groot slagers mes gewapend in de huiskamer der familie. Op hoogen toon eischte hij geld, „anders zou hij. De heer des huizes belde onmiddellijk de politi op. Toen deze verscheen was de knecht gevluchi maar werd weldra in den tuin gevonden, waar hij zich tusschen heesters verscholen had. He' mes was nog in zijn bezit. De gevaarlijke huis knecht werd in arrest gesteld. ZIEK PAARD AAN ZIJN LOT OVERGELATEN Het paard van den landbouwer A. de J. on Öer Górinchem, waarmede hij op bouwland werkte, werd plotseling ziek. De man had he paard dat bleef liggen zeer goed op eer slede naar huis kunnen brengen, doch hij In liet dier 's nachts ongedekt in het gure weer op het modderige land liggen. Toen De J. den vol genden dag naar zijn paard ging kijken lag het dood op dezelfde plaats. De majoor der Rijksveldwacht te Gorincheir heeft proces-verbaal tegen De J. opgemaakt. AANBESTEDING. De directeur-generaal der Zuiderzeewerkc heeft aan de Aan. Mij. voorheen I-Iillcn Rooscr en Betonbouw „Trio" opgedragen het bouwt van een schuttsluis en een gemaalput te Medem blik, resp. voor de som van 559.000 en 205.600 AUTOMOBIEL TEGEN EEN BOOM. Door het plotseling moeten uitwijken voor twee achter elkaar fietsende jongens op den hoek van den Goudsweerdersingel en de Raad huisstraat te Roermond, kwam een nieuwe Ci- troënwagen tegen een boom terecht. De auto werd geheel in elkaar gedrukt. De bestuurder- eigenaar, M. J. v. d. Poel uit Horn, werd met ern stige kneuzingen aan borstbeen en scheuring van enkele ribben direct onder geneeskundige hulp gesteld. De jongens kwamen met den schrik vrij. De auto was niet verzekerd. AANRIJDING. Een motorrijder doodgevalleii. Zaterdagnacht om ongeveer half éen is de 23 'jarige T. Sterk, wonende Neuweg te Hilversum bij het probeeren van een motorfiets op de Groes^ bij de Heerenstraat in aanraking gekomen m«.-r een wielrijder en van den motor geslagen,. Hij was onmiddellijk dood. LEVEND VERBRAND. De ruim 70-jarige Wed. Peetsmax wonendes aan den Dordschedijk te Klazinaveen is, doordat een stoof vlam vatte in brand geraakt en aan lie ge volgen overleden. DE EENIGE SCHAT VAN EEN UUDJE GESTOLEN. Een ruim 75-jarige alleen wonende weduwe te Achterveld bij Barneveld, moest dezer dagen haar eenvoudig stulpje, waarin zij vroeger aan de zijde van haar man en na zijn dood nog vele jaren moederziel alleen had gewoond, wegens ziekte verlaten, om ten huize van een familielid te worden verpleegd. Haar schamel inboedeltje benevens de geit en eenige kippetjes, die door een buurman worden verzorgd, had zij in haar •woninkje achtergelaten, in de hoop, dat zij er ïiog eenmaal in zou terugkeeren, om haar klui- zenaresseleven voort te zetten. Toen echter een dezer morgens bedoelde buurman kippen on geit wederom van voedsel zou voorzien, vond hij de achterdeur wijd openstaan en al spoedig bleek hem uit een tevoren gesloten - binnendeur, die met een blaaspijp was opengebroken, dat inbre kers hier wellicht hun slag hadden geslagen. Veel was er echter niet te halen geweest, doch oudje's gouden slot met bloedkoralen, dat voor heen door haar slechts op Zon- en feestdagen werd gedragen, was verdwenen. Van dezen diefstal is aangifte aan de politie gedaan. a a EEN DRIELING. Het gezin van den heer G. Z. te Waspik werd vermeerderd met de geboorte van een drieling (2 jongens en 1 meisje). De moeder en de kinde ren maken het goed. ERNSTIGE MISHANDELING. In het bij Barneveld gelegen Walderveen woont een eenigszins zonderling landarbeider, de ongeveer 65-jarige J. K., die het met zijn bu ren nog al eens aan den stok heeft. Toen Donderdag, naar het U. D. meldt, een automobilist zijn grond had bereden, om een bezoek aan een jachtopziener te brengen, vond de chauffeur bij zijn terugkomst den weg zooda nig versperd, dat er van passeeren geen sprake kon zijn. Zooals vanzelf spreekt, riep de automo bilist de hulp van den jachtopziener in, die ver klaarde bedoelde hindernissen wel even te zullen opruimen, wat dan ook in een oogenblik ge schied was. Terwijl echter de wagen langs het erf van K. passeerde, stond deze klaar met een mestvork, waarmee hij een slag tegen de auto gaf, terwijl de tweede slag op het rijwiel, dat de jachtopziener, aan de hand voortbewoog, terecht kwam. Steeds zich meer opwindend, stak de woesteling vervolgens den beambte met de greep (mestvork) in de zijde, doch gelukkig drongen de nogal stompe tanden niet door de dikke klee ding des jachtopzieners heen. Aanstonds tracht te nu Teunissen het wapen van zijn aanvaller vast te grijpen, doch bij de pogingen hiertoe drong een der tanden door de hand van den be ambte, die den gevaarlijken kerel zijn wapen vervolgens wist te ontrukken, waarbij echter de steel brak, waarmede de woestaard toen aan Teunissen een hevigen slag op zijn hoofd toe bracht, en eerst staakte de oude driftkop zijn aanval, toen de beambte hem tegen den grond had geslagen en weerloos had gemaakt. Natuurlijk is tegen K. proces-verbaal opge- maakt. a DE VERDWENEN MARKT. De N. Zeeuwsche Crt. meldt In deze verstrooide en vergeetachtige wereld kan heel wat verloren en vermist worden. Het dagelijks nieuws, dat de couranten hieromtrent brengen is wel geschikt om de menschen hun verbazing in dit opzicht te doen verliezen toch zal het nog wel eenig opzien baren, wanneer men hoort dat een complete paardenmarkt spoorloos verdween. Dit wonderlijk geval speel de zich binnen de muren van onze goede Ganzen stad af. Dinsdagmorgen namelijk vervoegden zich drie paardenkoopers twee uit Hulst en een uit Uit huizen bij den burgemeester om met klem van woorden schadevergoeding te vragen. Op het verbaasde gezicht van den burgemees ter, trok een der handelaars een almanak te voorschijn een officieele en geen „leugenzak" waarin duidelijk vermeld stond, dat den 3en Dinsdag in April te Goes een paardenmarkt ge houden wordt. Op het officieele bericht in dezen almanak wa ren de drie handelaars uit Noord en Zuid komen opdagen, doch ondanks al hun nasporingen, elfs niet het traditioneele „lijntje", waaraai sadden ze geen paardenmarkt kunnen vinden men deze viervoeters placht te bevestigen. Reis- en verblijfkosten hadden deze heeren dus voor niets gemaakt en daarvoor vroegen ze schadeloos fetelling. De burgemeester keek zoo mogelijk nog 'bedenkelijker. Reiskosten zou nog gaan, maar wat de verblijfkosten betreft het welgedane uiterlijk der paard-negocianten, voorspelde dien aangaande niet veel goeds. Bovendien begreep hij er niets van hoe de marktaankendiging in de almanak kwam. /Ten einde raad, nam hij zijn toevlucht tot het instrument der diplomaten het overredende woord en na veel en langdurig onderhandelen kreeg hij dei mannen met een sigaar en een hand druk buiten da deur. Het onderzoek wees uit, dat tijdens de ziekte van den burgemeester in 1924 de Gemeenteraad inderdaad twee paardenmarkten had ingesteld in April en October en daaraan de gebruikehj ke publicatie gegeven had met geen ander re sultaat, dan de pas verhaalde geschiedenis. BUITENLAND. DOOR EEN TIJGER VERSCHEURD. Uit Buenos Aires wordt gemeld, dat in den dierentuin aJdaar een oppasser door een tijger is verscheurd. Het dier werd tenslotte door een andere oppastser neergeschoten met een revolver. Dit drama speelde zich af op klaarlichten dag vooj; de oogen van een talrijk publiek. FORD'S VERMOGEN VERMINDERD. Het officieele rapport over het familie vermo gf»n van de Fords deelt mede, dat dit vermogen van 697 millioen dollar is verminderd tot 655- millioen. Deze vermindering van 42 millioen dollar is te wijting aan de sluiting van de fa briek in het vorige jaar. Het nieuwe model Foro 1928 heeft aan het familievermogen een verlies van 50 millioen doller toegebracht. KOFFIE. Een Amerikaansch hooggeleerde heeft het op genomen voor de koffie, die men nu eenmaal ge neigd is in verband te brengen met hartkloppin gen, slapeloosheid en andere akeligheden. Vol gens hem is koffie niet alleen schadelijk maar ook heilzaam. Meer dan 90 van het normale 'menschdom vindt er baat bij, zegt prof. Zeker caffeïne is een bedwelmend middel en er kan misbruik van gemaakt worden, maar acuut na deel zou men er pas van krijgen als men meer dan 150 koppen achter elkaar dronk. Koffie stemt vriendelijk en geeft een gevoel van welbehagen en opgewektheid. Zij geert voorts tijdelijke verlichting bij honder en ver moeidheid en vormt een lichte opwekking van hatrt, hersens en spieren. DE VLUCHT VAN DE BREMEN. Toen de „Bremen"-bemanninn bewoond land zag. In de voortzetting van zijn relaas over den Ocèaantocht van de „Bremcn," vertelt comman dant Fitzmaurice, hoe men, na over de verlaten Wildernis van noord-oostelijk New Foundland •te hebben gevlogen, in een oogenblik, dat de mist even optrok, de contouren van een schip meen de te zien. Buitengewoon was hun vreugde. De vliegers tuurden door hun kijkers, en waren ze ker een schip te zien. Totdat zij, dichterbij geko men, tot de ontdekking kwamen, dat wat zij za gen een vuurtoren was, die op een klein eiland stond. De motor werd in toeren geminderd, waarop de „Bremen" daalde en om den vuurto ren vloog. Aan den voet van den toren werd men eenige honden gewaar. Men vreesde dat de hon den wolven waren en dat de vuurtoren onbe woond was. Totdat opeens, opmerkzaam ge maakt door het geronk van den motor, vier men i schen naar buiten kwamen gehold. Ónmogelijk schrijft Fitzmaurice, om de gevoelens van vreug de weer te geven, die ons bezielden toen we daar die levende wezens gewaar werden. Na een rookbom te hebben neergeworpen om de richting van den wind vast te stellen, werd geland, waarbij het vliegtuig, als bekend, bescha digd werd en Köhl een verwonding aan zijn voorhoofd opliep. Spoedig was de „Bremen"-be- man^ing door de bewoners van het eiland om ringden kreeg ze bij den vuurtorenwachter, mr. Le Tamploer, een onderdak. GEMEENTE WIERINGEN. Aan D. Duijnker Cz., gewezen boekhouder van de vischafslag te De Haukes, is ingevolge de Zuiderzeesteunwet eene geldelijke tegemoet- komin^j'yerleend. *->v Degenen, die voor het dienstjaar 1928/29 eene kleine vischakte willen hebben, kunnen deze alsnog voor 1 Mei a.s. ter secretarie aanvra gen. De Radio-demonstratie, j.1. Zondag door Bos ker's Radiohandel te Hippolytushoef gehouden, is schitterend geslaagd. De muziek van de Tram Harmonie, die sneelde in het Stadion te Amster dam, kon men door het toestel, opgesteld naast de zaai van Bruul, heel op het voetbalveld waar nemen. Vele luisteraars volgden ondanks de greo tte kou den wedstrijd Holland - Denemarken en het verloop was duidelijk waar te nemen. Wel 'n bewijs van de eerste klas weergave der Aetho- rola - toestellen. Zaterdagavond j.1. gaf de voetbalvereeniging „Succes" een feestavond voor leden en donateurs in de zaal van den Heer Bruul, ter eere van het behaalde kampioenschap. )Te ongeveer acht uur opende de Heer Velt- man, voorz., deze feestavond en gaf een kort overzicht van de oprichting der club tot aan heden. Spr. memoreerde hoe voor enkele jaren terug hier een voetbalclub werd opgericht en hoe deze oprichting bekroond is geworden. Eerst heeft Succes een paar jaar in de West-Friesche Voetbalbond gespeeld en na ontbinding van dien Bond is S. overgegaan in de N.H.V.B. en in dit seiooen heeft Succes het zoo ver weten te bron [gen, dat zij zelfs kampioen van haar afdeeling wist te worden wel een bewijs, dat de club in de goede richting gaat. Hierna wordt gelegenheid gegeven de. club te complimenteeren. De Heer Lucker biedt de vereeniging namens de elftalcommissie een verg. zilveren lauwer krans aan als herdenkingsteeken voor het be haalde kampioenschap seizoen 1927-'28. Spr zegt, dat de elftalcommissie er steeds voor hee'f gezorgd dat het elftal zoo goed mogelijk in el kaar werd gezet, wat dan ook wel een aanspo ring voor Succes zal zijn. Voorz. brengt hiervoor namens de vereeniging de elftalcommissie hartelijk dank. W. Kaan, voorz. van de voetbalvereen. Wie- ringerwaard feleciteert Succes namens zijn ver eeniging met het behaalde kampioenschap e: reikt een prachtig bloemstuk over. Spr. releveer hoe de gespeelde wedstrijden steeds prettig zijn geweest en hoopt dat Succes steeds mag bloeien i en groeien, dit is de wensch van haar zusje Wie ringerwaard. Voorz. dankt wederom voor de goe de verstandhouding tusschen beide vereenigin- gen. De heer Lucker biedt vervolgens namens de Gym. Vereen, een bloemstuk aan de Vereen. Succes en hoopt dat het de club steeds goed zal mogen gaan. Voorz. brengt ook hiervoor harte lijk dank. De heer Weijers, brengt namens de voetbal vereen. Breezand zijn felicitaties over en zegt do' de financieele toestand het op het oogenblik niet toelaat om een blijk van waardeering te geven, doch spr. hoopt dat dit binnenkort zal geschie den. De Heer Van Wely overhandigt namens het M.U.Z.-elftal aan Sucees een pracht bloemen mand, versierd met de M.U.Z.-kleuren rood groen-wit. Ook de M.U.Z. wil niet achterblijven zégt spr. en haalt aan, dat de laatste wedstrijd van groote beteekenis is geweest. Voorz. dankt hartelijk en zegt dat de „Muzzen"' zich ook niet onbetuigd hebben gelaten en hoop de beide vereenigingen nog vele malen ten strij de mogen trekken. Verder zijn nog gelukstelegrammen ingeko men van de vereenigingen Schagen en H. R. C van Helder. Hiermede is het officieele gedeelte afgeloopen en komt de Wieringer Humorist, de heer M. Kooij voor het voetlicht met zijn cabaretnummers. Zijn eerste lied welk speciaal op de voetbalclub gebaseerd was getiteld „Voetbalrevue", door kneed met vele koddige momenten oogstte ecu geweldig applaus. Het refrein werd door de aanwezigen uit volle borst meegezongen: Hup, Succes, laat je niet kisten, Jaag het leer steeds in het doel Maak de puntjes maar bij risten, Ja, dan wordt 't een goeje boel 't Spel niet woest, doch vastberaden, Trap geen arm of beenen stuk Dan wordt ge zeker wel beladen, Met zegekransen en geluk Ook de vele andere liedjes welke op verdienstelijke wijze werden gezongen sloegen in. Een woord van dank is hier dan ook wel op zijn plaats. Ook de heer H. Pennekamp en mej. Tr. Bruul gaven een paar nummertjes ten beste. (Tusschen de verschillende nummers door werd een Amerikaansche verkooping gehouden waarbij het aan koopers niet ontbrak. Verder werd deze avond aangevuld met een zeer gezellig bal en ging ieder wel voldaan huis waarts. Van WIERINGEN naar GREENLY ISLAND. Baron von Hunefeld, die met Ivonl en Fit'/ 'Maurice over den Atlantischen Oceaan vloog 'heeft de gelegenheid gehad vergelijkingen le m." ken tusschen Greeny Island en 't eiland Wierin- gen, hem bekend doordat hij den Duitschen Ex kroonprins derwaarts volgde in ballingschap. Misschien kan hij er een vers op maken, wanl hij is pöeet ook; kort voor zijn vertrek had hij 'n gedicht aan den ex-keizer opgedragen. Vóór 1914 was hij diplomaat, tijdens den wereldoorlog reserve-officier, na den terugkeer van den kroon prins kwam hij in dienst bij den Norddeutschen lLoyd te Bremen. Een Engelsch blad verwacht van zijn geslaagden vliegtocht een stijging dei populariteit van ..de monocle, zonder welk las tig ornament men den koenen baron zelden afge beeld ziet. ANNA PAULOWNA. SPOORBUURT. Zaterdagochtend ongeveer bij elven geraakte het 8-jarig dochtertje van den heer C. Smiers spelender wijs in de Molenvaart. Het was bijna zinkende toen de heer Kossen, ca féhouder alhier werd opgeschrikt door 'n gegil op den weg, dat werd aangeheven door de menig te, die geen van allen de moed schenen te bezit ten zich te water te begeven, om het kind, dat midden in de vaart dreef, te redden. Buiten gekomen, zag de lieer Kossen het onge val en zonder zich 'n oogenblik te bedenken sprong hij gekleed te water en met de grootste moeite bracht hij het reeds bewusteloos gewor den kind aan wal. Nog nader kunnen wij berichten, dat de kleine kon worden bijgebracht en de toestand van het meisje geheel normaal is. Zondagmorgen heeft zij persoonlijk haar redder K. dank gebracht voor de daad, die hij haar bewezen heeft. -- Het was niet te veel gezegd, toe n wij in ons vorig nummer voorspelden, dat het Zondag j.1. in de groote tent naast Veerburg 'n avond vol van kunstgenot zou worden. Helaas onze raadge ving, om beslist er heen te gaan, is door velen in de wind geslagen; de opkomst was jammer ge noeg niet overgroot, en dat zou welhaast de moed ontnemen, om wat goeds naar hier te brengen Echter, die er waren, hebben ruimschoots doen blijken hoe zij de nummers van „Zanglust en bo venal ook van het Amsterdamsch Intrumentaal Solistenquartet waardeerden. Geen wonder; het waren de leden van 't Concertgebouw-orchest D. Speets le trompet, D. M. Tonnis 2e trompet R. Sell waldhoorn en E. Haagman bazuin, die voor ons iets zeldzaams uit hun instrumenten wisten te tooveren. Wat was dat schoon Telkens en telkens weer barstte 'n daverend applaus los en toen dit niet ophield en het quar- tet begreep, dat men nog zoo gaarne 'n bis-num- mer van hen hoorde, waren zij zoo bereidwillig daaraan te voldoen. En machtig, ontroerend klonk dan weer „Woud-Idylle door de zaal Hoe schitterend mooi was dat telkens herhaald echo-geluid en toen de laatste klank was wegge storven was de spanning ng niet verbroken; a- demloos werd geluisterd. Velen met ons hopen, dat wij dit quartet hier spoedig nog eens mogen terugzien. Zeker zijn we ook dank verschuldigd aan „Zanglust, die het i- nitiatief nam en zelf ook zulke fraaie zangnum mers ten gehoore bracht. DE OPENBARE LES. Vrijdagavond gaven de Piano- en Zang-leerlingen onder leiding van de dames Gezusters Van der Waal 'n openbare les in de groote tent van Veerburg. 'n Avond om uit te gaan is de Vrijdag in onze gemeente nu eigen lijk niet en de goede opkomst was dus 'n bewijs, dat men deze openbare les op prijs stelde en er al le goeds van verwachtte. De heer Baken, echtgenoot van mevr. Annie Van der Waal sprak 'n hartelijk woord van wel kom. Hij maakt daarbij kenbaar, dat zooals op tte programma's staat vermeld de leiding van dezen avond berust bij mej. Th. C. van der Waal de zuster van spr.'s vrouw, die uit groote gevoe lens voor haar leerlingen ook nog steeds aan deze lessen medewerkt. De leiding is dus feitelijk in handen van Gezusters Van der Waal. Ook brengt spr. hulde en dank aan den heer Jonker voor 't gratis desponibel stellen van zijn zaal en aan den heer Hauwert voor zijn uitste kende medewerking tot het in orde brengen van tte benoodigdheden. Dan werd het programma afgewerkt en met 'klimmende bewondering hebben wij naar de nummers der kleinen geluisterd. Zoo kinderlijk en toch zoo correct klonk tel kens weer de zang en het kpel; ja hier was uit te concludeeren, dat er uren van studie voor noo dig waren geweest, maar ook,, dat er bekwame leermeesteressen aan het hoofd staan. Naast de dank aan de kinderen past dus 'n 'woord van grootsche hulde aan gezusters Van der Waal voor 't schoone en het goede dat zij zoo tactvol de kleinen hebben ingeprent. Zondag j.1. was de zaal van den heer Slikker best bezet, toen de revue van den heer Boelens werd gegeven: ,,'t Is dik in Orde!". Inderdaad, 't was dik in orde, want over de ver schillende en vele costumes, alsook over het spel werd geroemd. De revue had succes PROVINCIAAL NIEUWS. MIDDENSTANDS- EN ELECTR. TENTOON STELLING TE HELDER. De dag van openstelling der Middenstands- en Electriciteitstentoonstelling te Helder nadart met rassche schreden.«>A.s. Zaterdagmiddag, 28 dezer, heeft de officieele opening plaats, en daar na is de tentoonstelling, gedurende eqn week, open van des middags 2 tot des avonds 11 uur. Niet minder dan 52 belangrijke inzendingen op het gebied van landbouw, handel en industrie, zijn er te zien. met toepassing van electriciteit, verschillende demonstraties van electrische ap paraten op huishoudelijk gebied zullen er wor den gegeven. In, het tentoonstellingsgebouw is een Volendammer orkest aanwezig, dat voor goed muziek zorgt, terwijl een aparte dans- en cabaretzaal is, waar een conferencier en een dichterzanger zullen optreden. De Kon. Lucht vaartmaatschappij heeft wederom gedurende de eerste drie dagen vliegtochten georganiseerd boven den Helder, terwijl de winkeliers een win kelweek zullen organiseeron en zoo zullen mede werken het verblijf in de stad aantrekkelijk te maken. Verschillende lezingen op het gebied van electriciteit, en het vliegwezen, alsmede over koken op gas, e.d., zullen worden gehour den. De toegangsprijs is zeer matig, n.1. op 25 cent, incl. stedelijke belasting, zoodat in den volsten zin des woords iedereen van deze gelegenheid gebruik kan maken. Voor menschen, die van buiten komen, kunnen wij nog mededeelen, dat een zeer goede gelegenheid voer het parkeeren van auto's onmiddellijk nabij het tentoonstel lingsterrein is ingericht. POLDERLASTEN OOSTZAAN. De polderlasten van den polder Oostzaan zijn voor dit jaar van 8 op 9 per H.A. verhoogd. Deze verhooging is noodig geworden doordat het vorig jaar als gevolg van de vele regens de bemaling zooveel heeft gekost.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2