IJ. HEUSS TAB JEAUKE *o. 38 (8? K9EUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR S§BÏ WIERINGEN EN OMSTREKEN Tabaksfabriek De Wakende Leeuw J. R. KEUSS Laat 125 - ALKMAAR. €5 Sappen? ■W1ERINGER COURANTS UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN DINSDAG en VRIJDAG. VERSCHIJNT ELKEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoei Wieringen. Teleioon Intercomm. No. 19. een waarborg voor do kwaliteit. BINNENL. NIEUWS. BIJNA GESTIKT. Maandagnacht moest de politie te Spekholzer- heide assistentie verleenen in een woning aan da Steenbergerstraat, waar een dronken man zich toegang had verschaft door het stuktrappen van een deur en de bewoners bedreigde. Toen de politie arriveerde, pakte de drdonken man een stoel en ging daarmede de politieagenten te lijf. Deze trokken daarop hun gummistok. In de hit te van het gevecht geraakte de dronkenman plotseling bewusteloos. Het bleek, dat hij een pruim tabak in de lucrtpijp had gekregen. Na dat deze verwijderd was, kwam hij weer bij. Toen werd hij naar het arrestantenlokaal overge bracht. DURE AARDAPPELEN en DURE GROENTEN. fTot Juli a.s. vermoedelijk geen verbetering. Algemeen is de klacht over de hooge prijzen ▼oor aardappelen en groenten in de laatste we ken. Niet alleen de huisvrouwen klagen, maar ook de handel klaagt. Want wil het nog wel eens, dat bij dure aardappelen en goedkoope groenten, of omgekeerd, het één het. ander dekt, thans schrikken de klanten als een winkelier, een koopman aan de deur zijn mond opendoet om een prijs te zeggen. Ze kunnen niet zonder •enigen voorraad en wat keus, en blijven dan toch met dat peperdure goed zitten. De goede aardappelen kosten op het oogenblik 10 per. mud of 16 cent per Kg. in don winkc' vertelde een bekend handelaar, en met de koude zijn de prijzen van stoofsla, spinazie, en postc kein ineens 50 procent opgeloopen. Alleen de sla om rauw te eten op denzelfden prijs blijven han gen. Maar de menschen eten met dit weer geen rauwe sla. Temeer niet, omdat een goede krop in den winkel toch noch een dubbeltje of twaalf centen moet kosten, terwijl het mooiste goed naar het buitenland gaat voor 14 centen inkoop op de veiling. D« oorzaak van deze duurte Ze is er elk jaar om dezen tijd, maar ze is nu grooter, omdat al vroeg in het voorjaar, een te kort aan ingc maakte groenten merkbaar werd, niet alleen FEUILLETON. O—O HOOFDSTUK II. No. 55. Het 9loeg halftien. De bel aan het hek weerklonk en Mary, achter de guipure gordijnen verborgen, zag de deur op haar hengsels draaien en Lucien het voorplein betreden. fTwee minuten verliepen en de deur van den kleinen salon ging open. Lucien trad binnen er. Theodore sloot de deur achter hem. Mary deed een geweldige poging om adem te halen en haar ongesteldheid te bedwingen en zeide met onvaste stem Mijn vader is weergekeerd, mijnheer Lucien, ik zal u straks aan hem kunnen voorstellen. Hebt gij hem reeds over mij gesproken vroeg de zoon van Jules Labroue. Neen, ik heb hem nog niets gezegd. Ik heb mij enkel verzekerd, dat hij nog niemand geko zen heeft voor de plaats, waar gij naar dingt. Ik heb willen wachten dat gij er bij waert, om te 9preken het oogenblik is nu gekomen om de v©9ting stormenderhand in te nemen. Gij kunt niet gelooven, mejuffrouw, hoe ontroerd ik ben. Kom voegde mejuffrouw Harmant er bij, kom, gij moogt altijd op mij rekenen Terzelfdertijd stak zij den jongeman haar koortsachtig handje toe, dat hij in de zijne voel de trillen. Mary ging de salon uit, gevolgd door Lucien en bleef staan in de kamer voor de bibliotheek. Wacht mij hier, zeide zij, en houdt don brief van uw vriend George Darier gereed. Een onoverwinbare zenuwachtige ontroering deed Lucien beven. Het meisje klopte zachtjes aan de deur der bibliotheek en trad dan binnen. De industrieel, die, zooals wij weten, bezig was met papieren in zijn bureau te rangschikken, hief het hoofd op en riep verrast uit Wel, kindlief, zijt gij daar al Zoo vroeg op! Wat denkt ge' wel, vader 't Zou wat moois zijn, indien ik om halftien nog niet opgestaan hier, maar ook in het buitenland, dat nu een maal onze groentenprijzen regelt. Met dien ver stande, dat we hier enkel krijgen wat de export- handel overlaat. Stonden de nieuwe aardappelen er mooi bij na de warme dagen van onlangs en leek het toen, of we half Juni al flinken aanvoer zouden heb ben, nu schijnt de kans daarop weer verkeken, en ook de vroege groenten zullen niet goeclkoo- per worden naar alle waarschijnlijkheid, alvo rens in het begin van Juli de groote aanvoer van den kouden grond begint. Wel komt er geregeld meer spinazie en postelein, maar zoodra de prij zen dalen, gaan de fabrieken koopen, met dit gevolg, dat de omzet in den detailhandel op het oogenblik minimaal is, en de huisvrouwen met groote gezinnen vaak haar heil moeten zoeken bij rust, of bij brood, want ook de erwten en boonen zijn niet goedkoop. DE INVOERING VAN DEN ZOMERTIJD. De vervroeging met een uur van den wettelij- ken tijd zal aanvangen den 15den Mei a.s. De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zomertijd in den morgen van dien dag twee uur aanwijst, het wordt geacht te zijn drie uur. DE AUTO WOU NIET STILLE STAAN. Leergierige knapen. Woensdagavond omstreeks 8 uur vroeg de 37- jarige J. H. P. uit Delft, op den Boerensteiger aan twee jongens of zij „even" op zijn auto wil den passen. Ht tweetal was daartoe gaarne be reid en nam plaats op de voorbank. De verschil lende instrumenten, die in de auto waren aan gebracht, werden, toen P. in goed vertrouwen was heengegaan, aan een grondige inspectie onderworpen. Hierbij stelde de 14-jarige E. W. T. B. zonder het te weten den zelfstarter in wer king, .zoodat de motor begon te werken en de auto, vóór de beide knapen dit vermochten te verhinderen, met volle kracht tegen de pui van pand 40 aan den Boerensteiger botste. Doodelijk verschrikt grepen en draaiden de jongens aan alle mogelijke knoppen en handels. Het onver wachte resultaat was, dat de auto nu achteruit schoot en een lantaarnpaal aan de overzijde der straat bij den grond werd afgereden. Persoonlijke ongelukken kwamen bij deze es capade niet voor. Wél was de auto aan de voor- en achterzijde ernstig beschadigd. DE BRAND IN DE VENEN. De veenbranden te Emmen en omgeving ne men voortdurend in hevigheid toe door den ge weldigen noord-wester storm, die thans woedt. Vooral te Emmen Erfscheiderveen heeft het vuur weer een grooten omvang aangenomen. Hier woedt de brand in aanzienlijke hoeveelhe den baggerturf. VERSTORING GODSDIENSTOEFENING. Bij verstek heeft voor de Haagsche Rechtbank terecht gestaan J. M. F. V., terzake van eenvou dige beleediging en het storen van een openbare godsdienstoefening van de Evangelisch Luther- sche Gemeente te Leiden i9 verdachte, die zich Dan, zeide de millionnair glimlachend, dan komt gij mij spreken over dat gewichtig geheim, dat gij mij gisteren niet hebt willen zeggen Juist geraden. Welnu, luister, waarin mijn gril bestaat, ik verlang dat de eerste bediende dien gij voor uw fabriek in dien9t neemt, u voor gesteld wordt door mij. Hetgeen wil zeggen, dat gij iemand onder uw hooge bescherming genomen hebt en dat gij mij dien iemant komt aanbevelen. Juist zoo Gij hebt mij gezegd, dat gij bin nenkort een bedrijfsleider noodig hadt, om van nu af het teeken-atelier te besturen, dat gij van plan zijt in te richten. Gij moet een geleerd, ver standig, practisch man hebben, op wien gij kunt rekenen als op uzelven. Gij hebt dat gezegd, nietwaar Ik heb het gezegd en ik herhaal het. Hebt gij misschien dien phoenix gevonden Ja en gij zult dien phoenix in dienst nemen, op mijn aanbeveling en op die van uw advocaat, mijnheer Georges Darier. Zoo, mijn advocaat beschermt ook uw be schermeling Ja, en hij rekent op mij, om zijn zaak te bepleiten en te winnen. Is dit proces gewonnen vroeg Mary met ïur. We zullen dat straks zien. Het hoofd mag zich niet laten meesleepen door het hart. Ik zal dus oogenblikkelijk aan uw beschermeling schrij ven, dai hij mij moet komen bezoeken. Onnoodig hem te schrijven, vader, onder brak Mary. Hij bevindt zich in de kamer hiernaast met den aanbevelingsbrief van mijnheer Darier. Mary liep verheugd naar de deur, welke zij opende. Kom binnen, mijnheer Labroue riep zij den jongeman toe, wiens angst wij kennen. Mijn va der wacht u. Lucien trad bevend de kamer binnen, den aanbevelingsbrief in de hand houdend. Paul Harmant mat hem met een snellen blik. De uitslag van dat eerste onderzoek scheen ge heel en al ten gunste van den bezoeker, want het eenigszins somber gelaat van den millionnair helderde op. Gij brengt mij een brief van Georges Da - rier vroeg hij op goedwilligen toon. Ja, mijnheer. Hier is hij. En hij overhandigde don brief aan don in- industrieel, die hem aannam en voortging in de kerk bevond, opgestaan en heeft uitgeroe pen, zich wendende tot den predikant Gij moet uw preek over Judas richten tot den ploert De la C., die zijn schoonvader heeft vergeven. Wij spreken elkaar nog wel eens nader. De heer De la C., ouderling der gemeente ge voelde zich hierdoor beleedigd. Hij heeft herhaal delijk last van verdachte, die met een zusted van getuige's vrouw is getrouwd. Voorts bleek uit het getuigenverhoor, dat door verdachte's optreden de godsdienstoefening ge durende eenigen tijd verstoord is geweest. Mr. Rijkers, requisitoir nemende, eischte in verband met verdachte's antecedenten cn zijn herhaaldelijke veroordeelingen wegens beleedi ging 2 maanden en wegens de ordeverstoring 1 maand gevangenisstraf tegen verdachte. EEN NOODLOTTIGE BRAND. Te Maartensdijk is onder verdachte om standigheden een boer dood gevonden. Dinsdagnacht heeft zich onder Blauwcapel, gemeente Maartensdijk, een drama afgespeeld. De 51-jarige landbouwer W. Floor, wonende aan den Verloopschen dijk aldaar, is n.1. bij een brand, waarbij een heele boerderij in vlammen opging, onder verdachte omstandigheden om het leven gekomen. Men vond n.1. het geheel verkoolde lijk naast de schuur der boerderij en in de onmiddellijke nabijheid een dubbelloops jachtgeweer, dat niet aan Floor toebehoorde. Ook het geldkiste, dat later uit de puinhopen te voorschijn kwam, bleek, geopend te zijn, ter wijl van den inhoud niets meer te vinden was. Zoodra men den brand ontdekte, werd de vrij willige brandweer van Bilthoven gealarmeerd, die er in slagen mocht de vlammen te dooven. Tntusschen waren zoowel het huis als de schuur totaal afgebrand. Het lijk van Floor, die onge huwd was, is ter rerechtelijke schouwirr naar de brandweer-garage overgebracht. Daar het vermoedon bestaat, dat men hier met moord of moord maf brandstichting te doen heeft, werd Woensdagmorgen door den officier van justitie en den rechter-commissaris uit U- trecht een onderzoek ingesteld. De boerderij was het eigendom van Floor, die er bovendien warmpjes inzat, zoodat diefstal als vermoedelij ke drijfveer tot deze misdaad wordt aangeno men. Floor had geen vijanden, al leefde hij met zijn broer wegens familiequaestie in onmin Wel kreeg hij bijna dagelijks bezoek van een vriend, zekeren De Bruin, die er nu juist den laatsten tijd financieel niet erg gunstig moet hennen voorgezeten. Hij had al zijn heesten verkocht en alles wees er op, dat hij materieel leeliik achter uit was gegaan. De burgemeester van Maartens dijk, die met de politie aldaar het onderzoek leidt, heeft in den loop van don morgen reeds zeven personen een verhoor afgenomen, onder wie ook de vriend van den versiagene. Er bleken echter voorloopig geen aanwijzingen te zijn, die ertoe konden leiden een vermoedelijken dader in hechtenis te nemen. Het lijk van Floor heeft de justitie in beslag genomen. Reeds werd geconstateerd, dat de sche- del was ingedeukt, zoodat men aanneemt, dat de Gij zijt mij tevens op zeer bezondere wijze aanbevolen door mijn dochter, die u gedurende mijn afwezigheid omvangen heeft. Dat zet mij aan, om u terwille te zijn, doch de zaken vóór alles, gij weet dat zoowel als ik en ik kan niets besluiten zonder ernstig met u gesproken te hebben. Het meisje vertrok. Lucien, die voor haar boog, een aanmoedigenden blik toewerpend. Paul Harmant wees met de hand een stoel aan en Lucien, wiens ontroering nog aangroei de, naarmate het beslissend oogenblik naderde, ging tegenover hem zitten. De plaats, welke gij verlangt, zoo begon de industrieel, is die van bedrijfslijder in mijn fa briek Ja, mijnheer en gij kunt verzekerd zijn, dat ik het groote gewicht begrijp dezer plaat9, en ik ook weet, welke hoedanigheden in den titularis vereischt worden. Alvorens echter het gesprek voort te zetten, hernam Lucien na een oogenblik stilte, gelieve u inzage te nemen van den brief, welken ik de eer heb gehad u te overhandigen. Hij is geschre ven door iemand, dien gij wel kent en die voor mij borg staat. Jacques Garaud nam den brief, dien hij voor zich gelegd had, op een stapel papieren, las er de eerste regels van en zonder voort te lezen, legde hij hem op zijn lessenaar. George Darier, zeide hij vervolgens, beveelt u aan met de overtuiging van een man,, zeker van zijn zaak. De manier, waarop hij over u spreekt, is niet algemeen. Gij hebt gestudeerd in de kunst- en nijverheidsschool Dat is een bewijs van verstand en ik wensch u er geluk mee. Het i9 bijna onnoodig u te vra gen of gij teekenaar zijt. Indien ik het niet was, had ik mij hier niet durven aanbieden. Zijt gij Parijzenaar van geboorte Van geboorte niet, doch het scheelt niet veel, want ik ben geboren te Alfortville. De nam Alfortville viel als een ijskoud stort bad op het hoofd van den valschen Paul Har mant. Toen hij hem hoorde uitspreken, sidderde hij dan, Lucien met nog meer aandacht aanziende, vroeg hij Leeft uw vader nog Neen, mijnheer. Gij hebt tenminste uw moeder nog Neen, mijnheer, beiden zijn gestorven mijn moeder op het oogenblik mijner geboorte, mijn Pardon! ik rook allyd JJRAGON" Oal is de shag die ik begeer. Nooif wensch ik andere roerKen meer! 1 Voor pijp of eigaret: LPUDE V/IRGINIA 5MAG j j oauno - ohoa/hoca dader zijn slachtoffer eerst bewusteloos heeft geslagen en daarna den boel in brand heeft ge stoken. Sommige buren zouden een schot hebben ge hoord, maar daar het geweer geladen werd aangetroffen, schijnt hier een gehoorshalucina- tie in het spel te zijn., tenzij de dader, na te heb ben gevuurd, het wapen opnieuw heelt geladen. DE AVONTUREN van een RAZENDE YANKEE. Op zolders en daken van den Schiedam schedijk. Prachtig voor de bioscoop. Maandagavond omstreeks 10 uur was de A- merikaansche 9toker W. C. S., van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende s.s. „West Hika", op bezoek gekomen bij de 34-jarige mej. M. P. Sp. aan den Schiedamschedijk. Al spoedig kreeg het tweetal hoogloopende ruzie. De sto ker begon de vrouw te mishandelen, en koelde voorts zijn woede op het huisraad en de ruiten. Mej. Sp. zag kans de gang van haar woning te bereiken en snelde naar buiten om politie-assis- tentie te halen. Toen zij na eenige oogenblikken met eenige agenten van politie terugkwam, was S. naar de tweede verdieping van het pand, waarin mej. Sp. woont, geloopen en was daar uit een raam op een glazen lantaarn gesprongen. Deze had den last kunnen dragen, waarna S. langs een zinken afvoerbuis naar het dak was geklommen. Over de daken loopende, belandde hij eindelijk op het dak, een pand, waarin beneden het café van B. Is gevestigd. Hij kroop het zolderraam in en trof daar den 71-jarigen cafébediende P. A. Gerritsen slapende aan, die van het lawaai wakker werd en aan S. vroeg, wat hij kwam uit - voeren. Het eenige antwoord was, dat deze een stoel greep en aanstalten maakte om het weini ge inventaris, dat op de kamer van G. stond, te vernielen. Toen G. hem dit wilde beletten, werd hij door den razenden 9toker mishandeld en in zijn bed gesmeten, waarbij hij een hoofdwond opliep, welke in het Ziekenhuis aan den Cool- vader, toen ik nog maar een kind was. Jacques Garaud voelde zich zoo zonderling te moede, dat zijn verlegenheid bijna zichtbaar werd. Zoo, gij hebt geen familie meer stamelde hij, zonder bijna te weten wat hij zeide. Neen, mijnheer. Wat deed uw vader Mijn vader was een ingenieur van groote bekwaamheid en hij had een groote fabriek ie Alfortville. De valsche Paul Harmant was doodsbleek geworden. Hoe heet gij vroeg hij met onzekere stem. Lucien Labroue, antwoordde de jonge man. Lucien Labroue, herhaalde de millionnair, wiens haren te berge' rezen. Ja, mijnheer, hernam Lucie's verloofde, verwonderd over de klaarblijkelijke verbazing van den industrieel. Hebt gij mijn vader gekend? Die vraag, inplaats van Jacques Garaud geheel en al in zijn wieken te slaan, gaf hem integen deel zijn geheele koelbloedigheid weer, door hem den toestand te doen inzien, waarin hij zich be vond tegenover den zoon van den man, dien hij bestolen en vermoord had. Ja, zeide hij vastberaden, ik heb uw vader gekend. Ik ben in handels- en vriendschapsbe trekkingen met hem geweest, indien hij tenmin ste Jules Labroue heete. Zoo heette hij, mijnheer. Gij zult dan mijn ontroering begrijpen, met zoo onverwachts te hooren spreken van een man, dien ik vereerde en wiens treurig einde ik met droefheid vernomen heb in de Vereenigde Staten. Ha, gij hebt vernomen, hoe mijn arme va der gestorven i9 Ja, mijnheer, vermoord in zijn brandende fabriek, mompelde Jacques Garaud sidderend. En hij voegde er in ziichzelven bij Zonderling toeval, gevaarvol toeval mis schien, dat de zoon van mijn slachtoffer een plaats bij mij doet zoeken. Doch, zoo de valsche Paul Harmant al door een onverwachten slag getroffen werd, hij was de man niet om zich te laten terneer slaan. Hij berekende in zijn geest de mogelijke gevolgen van die onverwachte ontmoeting en zijn besluit was aanstonds genoroon. (Wordt vervolgd.;

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1