singel moest worden verbonden. Middelerwijl waren de caféhouder B. en een bezoeker van diens café, A. genaamd, op het vernemen van de herrie naar boven gekomen en slaagden erin den stoker te overmannen. Toen zij evenwel bij den zoldertrap waren ge komen, wist hij zich echter weder los te rukken, waarna hij door het zolderraam de dakgoot aan de zij der Baan inkroop. Vermoedelijk is hij daarbij gestruikeld, want eensklaps schoof hij over den rand van de goot, klemde zich nog even aan de gootlijst vast en viel toen van circe 18 meter hoogte op straat. Daar vond men hem kreunend liggen. Per auto van den Geneeskundige Dienst werd hij naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Bij on derzoek aldaar werden inwendige kneuzingen geconstateerd, zoodat hij ter verpleging werd opgenomen. AUTO-BOTSING. Op den Haarlemmerweg. Woensdag reed op den Haarlemmerweg, even ten Oosten van Halfweg, een groote personen auto, koïnende uit Haarlem, met een snelheid \an, naar werd geschat, een 70 K.M. Vóór den wagen reed een kleine auto, welke, althans zoo is later gezegd, geen brandend achterlicht had De bestuurler van de groote auto zag den klei nen wagen nog op het laatste oogenblik. Hij gooide snel het stuur naar links om. Uit tegengestelde richting naderde juist ion vrachtauto, thuis behoorende in Den Helder. Do wagens botsten met groote kracht tegen elkaar De vrachtauto was gekraakt en kon niet meer rijden, de groote personenauto vloog opzij de heg in enwas aan den rechterkant geheel inge deukt. Het mag een wonder.heeten, dat alle inzitten den, behoudens eenige ontvellingen, er zonder letsel afkwamen. LANDPRIJZEN EN OPBRENGSTEN. Volgens het Gemeenteverslag over 1927 van Ridderkerk bedroeg in 1927 de gemiddelde koop- waarde der landerijen per ha voor weiland 3200 en voor Bouwland 2200 de gemiddelde huurwaarde der landerijen per ha voor weiland 175 en voor bouwland 140. De opbrengst van pl.m. 530 ha beteelde opper vlakte- voor diverse graansoorten bedroeg in t taal 17.219 hl. De opbrengst van 102 ha consumptieaardap pelen is 25.500 hl, die van pl.m. 200 ha mangel wortels en voederbieten is 2.300.000 Kg. die van pl.m. 95 ha diverse klaversoorten is 622.000 kg. HET MISDRIJF TE BLAUWKAPEL. Donderdag heeft de politie te Maartensdijk een jeugdig landbouwer gearresteerd verdacht van den moord op VN'. Floor te Blauwkapel. Nader meldt men, dat de politie, die bij den vei dachte van den moord te Blauwkapel een buis- zoeking heeft ingesteld, eenige patronen heeft gevonden, die op het dubbelloops-jachtgeweei bleken te passen, dat naast de verslagene is aan getroffen. Ondanks een scherp en langdurig verhoor, dat den geheelen nacht werd voortgezet ontkende deze iets van de zaak af te weten. Wc gaf hij toe, dat het geweer vroeger zijn eigendom is geweest, maar sedert eenigen tijd zou hel, hem niet meer toebehooren. Ook verdachte's vrouw betoonde zich uiterst zwijgzaam. De politie heeft echter sterk den indruk, dat men in den 20-jari gen landarbeider den dader van dezen mcord moet zien, mede in verband met het verledci van dezen verdachte, die ongunstig bekend staat. Hij is naar Utrecht overgebracht ter confron tatie met het lijk in het Pathologisch Instituut Het vermoeden bestaat, dat er een medeplichti ge in het spel is, te meer daar Floor den avond voor hij vermoord werd iemand bij zich hee gehad, die geld van hem kwam leenen. In totaal wordt slechts 70 vermist. DE VEENBRANDEN IN DRENTHE. Uit Emmen wordt geseind De veenbrand te Emmen-Erfscheidenveen, di' zich Donderdag plotseling weer émstig deed aai zien, is thans, doordat de wind is gaan liggei. en het flink heeft geregend, veel minder gevaar lijk. De motorspuit uit Groningen en die uil Amsterdam zijn vertrokken. Het vuur wordt thans bestreden onder leiding van de Haagsche brandweer, die werkt met de kleine spuiten uit deze omgeving. Het terrein, waar de brand op het oogenblik nog voortduurt, is namelijk met de groote stoomspuiten niet te bereiken. Te Kla- zienaveen-Noord is geen brandweer meer aan wezig het vuur is hier gebluscht. Te Valthermond werken nog steeds de Hooge- veensche brandweer en de brandweer uit Mus- selkanaal. De spuit uit Nieuw-Amsterdam, die aldaar werkte, is naar Emmen teruggekeerd en werkt thans mede te Emmen-Erfscheidenveen Op het brandende terrein staat nog een aan zienlijke hoeveelheid baggerturf en eenige wo ningen. Deze laatste loopen echter geen direct gevaar. BUITENLAND. GROOTE STERFTE ONDER HONDEN EN KATTEN. Sedert eenige dagen worden Bruck en Delzig in Brandenburg gealarmeerd door groote sterfte onder honden en katten. Te Bruck alleen zijn binnen 4 dagen 15 honden en bovendien alle vrij rondloopende katten gestorven, grootcn- deels in de eigen tuinen. Een onderzoek bleef zonder eenig resultaat vergif is nergens in de tuinen gevonden. De cadavers zijn naar Potsdam opgezonden, doch ook daar kon men geen doods oorzaak vinden. HAAR KIND VERMOORD. In een vlaag van waanzin heeft de vrouw van den fabrieksarbeider Keiler te Iminen, stad in Beieren met een bijl haar 13-maandcn oude kindje doodgeslagen. Een ouder, 4-jarig dochter tje is den wissen dood daardoor ontsnapt dat het naar de buren vluchtte en klaagde, dat moe der haar wilde „slaan" De man, een fatsoenlijk fabrieksarbeider vond bij zijn thuiskomst het aangerichte bloedbad en zijn vrouw eveneens dood. FORD COMPANY. Het aantal arbeiders even groot als vóór de reorganisatie. Het aantal arbeiders iin de Fordfabrieken, dat sedert het begin van het jaar gedurend is toegenomen, heeft thans weer het peil bereikt,, die het voor de reorganisatie van de Fordbedrij- ven had. In de Fordsonfabriek werken ruim 70.000, in de Lincolnfabriek 5000, in de Highland Harkfabriek 30.000 man, dus te zamen ongeveer 105.000 arbeiders, tegen slechts 50.000 geduren de de reorganisatie in den zomer van het vorige jaar. EEN NIEUWE LOOPBAAN. Een Fransch blad had dezer dagen een prent je van een ouden heer, die aan een klein meisje vraagt wat ze worden moet. Ik wil het mooiste meisje van Frankrijk worden, antwoordt de peuter. Het antwoord lijkt dwazer als het is en trou wens, uit den mond der kinderen Want de Amerikaansche stad Atlantic City heeft al besloten geen schoonheidswedslrijden meer te houden om reden dat die wedstrijden door de er aan deelnemende schoonen slechts worden beschouwd als een middel omreclame voor zichzelf te maken en als een beroepssport/" DE REIS OM DE WERELD. In 33 dagen, 16 uren, 26 minuten. Araki, de in oostelijke richting gereisd heb bende deelnemer aan den wedstrijd om de we reld, is te Tokio aangekomen en heeft de reis voltooid in 33 dagen, 16 uren en 26 minuten. Hij maakt aanspraak op het wereldrecord en ge bruikte de gewone beschikbare verkeersmidde len. EEN GESTOORDE BRUILOFT. Terwijl te Bathmen Zaterdagavond, ter gele genheid van een huwelijk, ten huize van de ou ders van de jonge echtgenoote bruiloft werd ge vierd, ontstond door onbekende oorzaak brand in de bovenverdieping van deze arbeiderswoning Toen de» bruilofstgasten luisterden naar een vroolijke voordracht, werden ze vlammen boven hun hoofd gewaar en stond het rieten dak reeds geheel in brand. Aan blusschen viel niet te den ken door de snelheid, waarmee door de droogte het huis ten offer aan het vuur viel. Ook de dorpsbrandspuit bleek niet geheel in orde terwijl de slangen juist enkele meters te kort waren. Belendende perceelen konden echter nog beschermd worden. Het geheele huls brandde af, terwijl een hond mede in de vlam men omkwam. Het vee werd gered. Het huis en de inboedel van de ouders van de bruid waren verzekerd, doch de inboedel van hel bruidspaar, waaronder vele huwelijksgeschen ken, niet. Zeer onfortuinlijk zag het jonge paar dus op hun eersten huwelijksdag hun spaarduitjes in vlammen verteeren. i*ROVINC1AAL NIEUWS. HOLLANDS NOORDERKWARTIER. De Ver. tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier houdt hare voor jaarsvergadering ditmaal te Winkel en wel op Woensdag 23 Mei, des morgens te tien uur, in café 't Fortuin. Wegens periodiek aftreden der heeren P. J. Visscher, P. Kistemaker en W. de Geus zullen drie bestuursleden gekozen moeten worden. Voorts komt in behandeling een bestuursvoor stel, om als lid toe te treden van de Ver. tot be strijding van de rundertuberculose in N.-Holland Voorts zal ir. Thierry, hoofd-ingenieur der Zuiderzeewerken, een lezing houden over de technische werken daarvan en ir. Smeding zal een kort overzicht geven van de proefvelden, aangelegd in den Balgzand- en den Andijker pnoefpolder. ONGELUK bij den SLUISBOUW te IJMUIDEK. Een man gedood en een zwaar gewond. Woensdagnacht is op het werk van den sluis bouw te IJmuidcn door het breken van een ka bel een materiaalbak naar beneden gestort. Een uit Fynaart afkomstig 31-jarig ongehuwd werk man werd door den vallenden bak onmiddellijk gedood en een ander werkman levensgevaarlijk gewond. Een der steunovens, waaraan de kabel verbon den was, is door den schok van het breken uit zijn evenwicht geraakt en omgestort, daarbij boven op een smederij vallende, zonder evenwel persoonlijke ongelukken te veroorzaken. OUDHEIDKUNDIGE VONDST. MEDEMBLIK. Bij de sluiswerken alhier (Zui derzeewerken) zijn eenige oude voorwerpen, o.a een tweetal urnen opgegraven. BEEMSTER. Dinsdagmorgen sprong het paard van den heer Kistemaker. doordat bet schrok, door de winkelruit van Roskam's slage rij te Purmerend. Wonder boven wonder, kwamen er geen per soonlijke ongelukken voor, alhoewel de*ruit ge heel vernield werd. PURMEREND. Op de heden gehouden voor- jaarsmarkt waren aangevoerd 156 paarden. Prij zen waren rijpaarden 400 500 jonge paarden 175300 slachtpaarden 90— 175. Handel stug. ANNA PAULOWNA. Plotseling Overleden. Toen de heer Naaste pad 1.1. Woensdagmiddag zijn autobusdienst reed vanaf ieringen zagen hij en zijn passagiers hal verwege den Verbindingsdijk 'n man aan de kant van den straatweg naast zijn fiets liggen. De man bleek bij nader onderzoek bewuste loos en stervende. Onmiddellijk werd hij door de heer Naastepad mei behulp van zijn passagiers in de bus gelegd en eer men te Van Ewijcksluis was, bleek hij reeds overleden. Het lijk werd verder vervoerd naar het lijk- huis, staande op het aan den Middcnvliet gele gen kerkhof en daar door Dr. Olree onderzocht die inmiddels was gearriveerd. Deze sprak van hartverlamming. De man bleek te zijn, de 60-ja rige Weis uit Amsterdam, colporteur voor een Dagblad. De Amsterdamsche politie werd onmid dellijk telegrafisch van een en ander verwittigd. SPOORBUUR1T. Zondag a.s. geeft de Tooneel- vereeniging O. B. K. haar laatste uitvoering van dit seizoen in de zaal van den heer Kossen. En ditmaal zal O.B.K. een blijspel in drie bedrijven „De Sleutel van 't Bureau" ten tooneele brengen Een stuk, dat 'n groot lachsucces kan worden De velen, die de vorige uitvoering van O.B.K.. toen „het Struikelblok" werd opgevoerd, hebber, bijgewoond en hun waterlanders niet de baas konden blijven, verwachten we nu Zondag allen weer in de zaal van Kossen. En nu, om eens ferm te gieren van de lach. Want het belooft a.s. Zon dag een mooie avond te worden. BURGERLIJKE STAND Geboren Theodora Maria, d.v. L. L. Elfering en van A. C. Barhorst. Ondertrouwd: Johannes Adolf Frederik van Dijk, oud 27 jaar, kantoorbediende, wonende te 's-pravenhage en Anna Jonker, oud 25 jaar, zon der beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrou\\d Jacob Pieter Kreijger en Niesje Krap. Simon Boersen en Johanna Bleeker. Overleden Cornelis de Wijs, oud 60 jaar, wo nende te Amsterdam, echtgenoot van Wout je Rike. Het onderzoek van verlofgangers der lich tingen 1916 en 1919 zal voor deze gemeente te •Schagen in de gemeente-bewaarschool plaats "vinlen op Woensdag 6 Juni a.s., t.w. voor de lich ting 1916 voorm. 11.15 uur voor de lichting 1919 voorm. 11.45 uur. POLITIE. Verloren een zwart lederen perte- monnaie met inhoud, en een nikkel horloge. Ge vonden een geldstuk. Inlichtingen ter Secr. SPORT. a.s. Zondag zal voor het eerst, ter gele genheid van het 5-jarig bestaan van de R.K. Voetbalvereeniging Anna Paulowna op haar ter rein een groote propaganda-wedstrijd gespeeld worden en wel tusschen de beide 2e-klassers in den N. V. B. H.R.C. I van Helder en Hollandia I van Hoorn. Daar beide clubs over uitmuntende elftallen beschikken, zal 't bijwonen van dezen wedstrijd de moeite waard zijn en wij geloven dan ook, als het weer ons niet in den steek laat, dat het aan belangstelling niet ontbreken zal. Voor het winnende elftal is een gouden medail le beschikbaar, voor den verliezer twee draagme dailles. Tevens stelt de redactie van „DE POL DERBODE, (corresp. A. van Zandwijk een ver guld Zilveren herhinneringsmedaille voor de R.K. V.V. A.P. beschikbaar. Wij wenschen A.P. met dezen wedstrijd veel succes. (Verslagg.) Na afloop prijsuit'reik. in clublo kal Alkemade. BREEZAND. HET CONCOURS. Het concoursfeest nadert en drukke toebereid selen worden door het bestuur van „Concordia en zijn staf van helpers gemaakt, om alles a.s. week in orde te doen zijn. De natuur werkt mede; 't weer wordt beter en Breezand zal, als 't zonnetje straalt, met het mu ziekfeest in vollen bloementooi schitteren. Hei zal 'n oord van bekoring voor den vreemdeling zijn. Bewoners van Breezand, ontvang uw gasten vol gulheid. Laat zien, dat gij in feeststemming zijt, steekt de driekleur uit, ter eere van bet con cours, ter eere van uw corps. Het programma is als volgt samengesteld Woensdag 16 Mei: 's avonds 8 uur: 'Optccht van „Concordia". 8.30 uur: Concert, aangebeden door de feestvierende vereeniging. Openstelling der kermisvermakelijkheden. Donderdag 17 Mei (Hemelvaartsdag;: 11.30 uur: Officieele ontvangst van Hoofdbestuur, Jury, Voorzitters en Directeuren in de zaal van den Heer Jb. Borst. 12 uur Aanvang van het Con cours, waaraan 17 vereenigingen deelnemen. 7 uur Eerewedstrijd. 8 uur Ba! in de groote dan tent op he<t feestt errein. Vrijdag 18 Mei 2.30 uur Kinderfeest en wed strijden op het feestterrein 7.30 uur Optccht van Harmonie-Vereen. „Winnubst met tamboer? en pijpers. Bezetting pl.m. 60 personen. 8 uur Concert, welwillend aangeboden doo-r Harm. Vereen. „Winnubst", Helder. Zaterdag 19 Mei4 uur Optreden van de Gymnastiekvereen. „D.O.K.E.V." van Anna Paulowna. 7.30 uur Rondgang door Breezand van „Harmonie" van Wieringen. 8 uur Concori welwillend aangeboden door „Harmonie" var Wieringen. Zondag 20 Mei 11.30 uur Officieele ontvangst van Hoofdbestuur, Jury, Voorzitters en Directeu ren in de zaal van den Heer Jb. Borst. 12 uur Aanvang van het Concours, waaraan 17 vereenigingen deelnemen. 's Avonds 7 uur Aanvang Eere wedstrijd. Hier na uitspraak der Jury van de Eere-wedstrijdcn. 8 uur: Bal in de Danstent. Na afloop Eere-wed strijd, buitengewoon schitterend vuurwerk, nog nooit alhier vertoond. Gedurende het geheele feest Kerrrfesse d'Etê op het terrein. GEMEENTE WIERINGEN. Bcelens Revue: „!t Is dik in orde I" Op verzoek willen wij iéts naders omtrent de ze revue vermelden, wat 'n ander blad schreef: Niet alleen voor de jongeren, maar ook voor de ouderen heeft het gezelschap van den heer Boelens steeds iets nieuws aan te bieden en zoo werd dan Zondagavond in dezelfde zaal boven genoemde revue opgevoerd. En in tegenstelling met den matigen toeloop van het jeugdig audito-- rium bij de middagvoorstelling van dien aard, dat de beschikbare entréebewijzen werden uit verkocht, zoodat het gezelschap de eer te beurt viel voor een volle zaal te kunnen optreden, het welk niet naliet om ook in te slaan bij het gezel schap. Niets is immers aangenamer voer een spreker of een tooneelgezelschap dan een volle zaal, en tevens te kunnen constateeren dat het publiek eich amuseert. En dat was zeer zeker hier het geval, herhaaldelijk moest het doek om hoog om nogmaals aan de geestdriftige bijvals betuigingen gehoor te kunnen geven. Deze avond is dan ook voor het Alberto's Revuegezelschap in alle opzichten een succes geweest alhier, zoo als ze dat in Den Helder (zelfs den avond te vo ren nog) en in onze omgeving ook al meerdere malen geweest is. En onze recensie over deze opvoering kan dar ook niet anders dan „dik in orde" zijn, want dat is ten volle verdiend. De groote verscheidenheid van dansen, revuemeisjes, dienstmeisjes, had- meisjes, matroosjes, de vele schitterende costu- mes, de pracht-finales, het corps de ballet, ja wat niet al, namen het publiek dermate in be slag, dat het. op sommige momenten muisstil ir de zaal was, waarvan wij hier dankbaar melding maken, omdat dat wel eens anders is geweest. Ookover de revue zullen wij niet in de geledin gen daarvan afdalen, omdat reeds meerdere ma len ook hiervoor plaatsruiimtc is verstrekt. Wij willen er echter toch aan toevoegen, dat er prachtmomentw in voorkomen, gegrepen en ge wijd aan het leven, om niet te spreken van de rake komische zetten die ten beste gegeven wc* den. Bij de derde acte sloeg het refrein „Helder is 'n paradijs" geweldig in eii werd zeer ten ge- noege van het gezelschap spontaan meegezongen. Wij willen het hierbij laten het was een amusan te avond, zoowel voor het opvoerend gezelschap als voor het publiek. Men verzoekt ons te melden, dat wegens ongesteldheid van een der solisten de uitvoering van het kinderzangkoor te Oosterland een week is uitgesteld. Op haar verzoek is aan mej. K. J. Duijvetter een tijdelijk ziekteverlof verleend als onderwij zeres aan de O.L. school te Hippolytushoef en is door B. en W. als zoodanig tijdelijk aangesteld mej. C. Dito te Helder. De jaarlijksche lammerenmarkten zullen alhier worden gehouden op 16, 23, 30 Mei en 6 Juni a.s. De handel in deze viervoetertjes is nog niet vlug, waaraan het koude weer zeer zeker veel schuld heeft. Slechts enkele partijtjes zijn verkocht. Wij hopen dat de boeren thans eens niet aan huis verkoopen en ze alle ter markt zullen voeren opdat deze eens wat meer zal op leveren, zoodat gegadigden niet naar de leege hokken staan te turen, doch tegen volle opzien. Breng uw lammeren dus ter markt en zoo u an der vee als koeien, kalvers, schapen en geiten enz. enz. over heeft, dan ook daarmee komen. Aanzien doet ge-denken en koopen. De Gevaarlijke heek Mekkenstuinweg en een woest ondoordacht chauffeur Toen gisteren "n motorrijder heel kalm van uit de Westkant de Belt te Hippolytushoef in- I reed, kwam plotseling in flinke vaart, zonder sig naai te hebben gegeven, een vrachtauto den Mek kenstuinweg uit. De motorrijder had geen tijd meer om uit te wijken en een aanrijding was on •p-mijdibik Doo- de borsing vloo* de motorrij der van zijn machine heel aan de andere zijde van den weg. Gelukkig maar, want de motor zelf werd door de vrachtauto geheel in elkaar ge reden. De berijder der motor had wonder boven wonder niets als 'n wond aan de hand bekomen en begaf zich te voet naar huis. De verongelukte machine werd later op 'n vrachtkar weggehaald. De chauffeur van de vrachtauto bleek iemand uit Helder te zijn, die aan 't puinrijden was voor den heer Geervliet van Helder vanaf Den Oever. Al meermalen werden klachten vernomen o- ver deze chauffeur, die overal maar even woest raakrijdt en om geen waarschuwing schijnt te geven. Moge dit ongeluk nu 'n les voor hem zijn. Wat voorbij ging. Maandag a.s. wordt de laatste algemeene vergadering gehouden van de Electrische Centrale te Hippolytushoef, waarin tot ontbinding der coöperatie zal worden beslo ten. En als men bij het gebouw kijkt waar eens de zware Deutz-motor pofte en zuchtte onder haar zware last, daar ziet men haar thans hope loos verminkt aan duizend stukken liggen, dood! De firma I. de Jongh van Helder heeft zich o- vei* haar ontfermt en haar uit haar lijden verlost Transit Gloria MET EEN EINDJE SIGAAR GESPEELD. Een vierjarig meisje te Rheden, dat met een brandend stukje sigaar had gespeeld, welk stuk je sigaar in aanraking kwam met haar jurkje, dat in brand vloog, is gisteren in het ziekenhuis te Velp overleden. ALWEER CORRUPTIE. De gemeente-architect van De Bilt, de heer Vermaak, is wegens ernstige vermoedens van corruptie in zijn betrekking geschorst, voorloo- pig nog met behoud van salaris. HET MISDRIJF te BLAUWCAPEL. Nam de politie aanvankelijk aan dat de verdach te, die met 't lijk was geconfronteerd, de dader zou zijn, thans is zij een andere meening toege daan. Het is gebleken, toen hij ongeveer 3 maan den geleden snachts met twee vrienden aan het stro-open was hij bij nadering van dden rijksveld wacht zijn geweer had verstopt. Later wilde hij 't halen en was 't verdwenen. Het staat vast dat een der vrienden 't heeft gehaald en 't aan een derden strooper heeft verkocht. Diens spoor leidt naar Utrecht. Hij wordt thans gezocht. VISSCERIJ ANSJOVIS Enhuizen, 9 Mei: De ansjovisvisscherij is nu van weinig beteekenis. Een gevolg van slechte vangsten en onstuimig weer. De totale vangst bedroeg gisteren in het Noordelijk bekken der Zuiderzee tezamen slechts ongeveer 400 kg. Te Enkhuizen was heden in 't geheel geen aanvoer Bij de Friesche kust (richting Lemmer) vingen de eerste 2 vaartuigen samen slechts 8 kg. PHLDIKB ti U K TEN IIERV. GEM. Ben Cever nm. 2 uur Ds. Van Beek. Hippolytushoef av. 7.30 uur Ds. Van Beek. Dinsd. 15 Mei a.s. 8 uur Herv. Zusterkring H.hoef Vrijd. 18 Mei a.s. 8 uur V. C. J. B. H.hoef. DOOPSGEZ. GEM. Stroe voorm. 10 uur Ds. Van der Veen. (Collecte met open schaal.) Zaterdag 12 Mei. 8 uur. Bijeenkomst Jongerenkring ter nadere bespreking Jongerendag. EVANGELISATIE: H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. MARKTBERICHTEN SCHAGEN, 10 Mei 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 5 Paarden 100 a 250 7 Stieren 100 a 300 70 Geldekoeien (mag.) 160 a 310 82 Gel- dekoeien (vette) 250 a 475 60 Kalf koeien 210 a 370 22 Pinken 100 a 140 177 Nucht. Nuchtere kalveren 12 a 20 163 Overhouders 28 a 30 341 Lammeren 14 a 22 16 Bokken en geiten 6 a 15 ;57 Varkens )mag.) 20 32 103 Varkens (vette) per Kg. 0.60 0.63 218 Biggen 12 a 17 21 Konijnen 0.50 a 2 71 Kip pen 0.50 a 2 Hanen 0.10 a 1,40 92 Kg. Boter 1,40-a 1,80 per Kg. EIERVEILING SCHAGEN, 10 Mei 1928. Aanvoer 90984 Kipeieren. Prijs gewogen en geschouwd 52-54 Kg. f 4.90 55-57 Kg. 5.20 a 5.40; 53-60 Kg. 5.40 a 5.60 61-63 Kg. 5.40 a 5.90 64-66 Kg. 5.80 a 6.10 Ongewogen Bruin 5.30 a 6.20 Wit 5 ii 5.70 Gemiddeld 5.30 14491 Eendeieren f 4.60 a 4.80 68 Kalkoeneie ren 8.60 a 9.10. EIERVEILING HELDER, 10 Mei 1928. Aangevoerd 14490 Kipeieren. Prijs Bruin 5.30 a 5.50 Wit 5.20 a 5.50 Aangevoerd 524 Eendeieren 4.5Ó a 4.80.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2