mm 19e Jadrganji Dinsdag 22 Mei 1^28. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN li <ÏL HIET-PRUSr<l£M 8=1tl tNo. 41. WIERINGER COURANTE UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN DINSDAG en VRIJDAG. VERSCHIJNT ELKEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTEN TI ëN Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. MARKTOVERZICHT. Een vérstelde markt is niet altijd een slechte markt. De SCHAGER markt van Woensdag 16 Mei, was althans beter dan verwacht was. De prijsverhooging kwam ten goede aan vette koei en en dito varkens. Vette koeien liepen tot 1,20 per Kg. Die prijs ontving naar schatting van hem zelf de heer D. Hartland, die 490.—, voor zijne vette koe ontving. Voor de gewone eerste kwaliteit, liep de prijs van 1,10 tot J 1,15 2e kw. 0.90 a 1,Gelde koeien voor de weide, zoowel als melk- en kalfkoeien, waren vast. De vooruitzichten zijn na den flinken regen in den nacht van Dinsdag op Woensdag, ook verbeterd. Nu nog wat warmte en de zorgen zijn bij den weidenboer, weer eenigen tijd van het lijf. Gelde koeien 150,- a 305 melk- en kalf- j[ koeien 210,- a 365,Nuchtere kalveren gced verkoopbaar. Lammeren met toenemenden aan voer van 12,- tot 24,-, voor den uitvoer van 20,- tot 24,-. Oude schapen tot 38,-. Var kens verkregen een prijs, gelijk in de laatste maanden niet is besteed 65 cent per Kg. filNNENL. NIEUWS. UITVOER VAN VEE. In de 4 weken van 7 April tot 7 Mei werden uit ons land, na goedkeuring 1706 runderen naar het buitenland uitgevoerd, waarvan naar België 1068 en naar Italië 369. Van de zware vet te varkens boven 325 pond gingen bijna allen 4313 stuks naar Italië. OPBRENGST DER RIJWIELBELASTING. De rijwielbelasting heeft over de maand April j.1. opgebracht 383.460 tegen 434.142 over A- pril 1927. De opbrengst over de eerste vier maan den van dit jaar bedraagt 5.349.867.50. DE HULP VAN EEN SPEURHOND. Al geruimen tijd miste de heer v. L. te Wou denberg kippen uit zijn hok, doch wie de daders waren wist hij niet. Ook nu weer miste hij een 16-tal stuks. De verdenking viel op v. V. aldaar. Men liet een rechercheur komen met een speur-_ hond en al spoedig had het dier het spoor ge-" vonden, dat leidde naar de schuur v. V., alwaar een zak met kippenveeren werd gevonden, v. V. was toen afwezig, doch zoodra hij naar zijn wo ning kwam, werd hij door den speurhond aan gevallen en door de recherche en den rijksveld wachter gearresteerd. Door den burgemeester in verhuur genomen, bleef hij ontkennen, waar na hij in het arrestantenlokaal werd onderge bracht. Tot op heden bekende hij niet, alhoewel alle9 tegen hem is. Hij zal nu gevankelijk naar Utrecht worden overgebracht. MEN WEET NIET HOE LAAT HRT IS. Tot welke toestanden men komt indien men zich niet aan eene behoorlijke toepassing van den zomertijd wenscht te houden, demonstreert zich ten duidelijkste in een dorpje in de omge ving van Amsterdam. De gemeenteklok wijst vanzelfsprekend den nieuwen tijd aan, doch om de boeren te believen luidt deze klok des mid dags om 1 uur dat is dus 12 uur. De R. K. school FEUILLETON 0-0 No. 58. Gij zijt geslaagd stamelde het meisje, wier oogen zich met vreugdetranen vulden. Ik ben volkomen geslaagd. Ik heb op staan- den voet de plaats bekomen, welke ik verlangde. Gelooft gij nu, liefste, dat uw leelijke droom niets dan bedrog was Ik heb den titel van be drijfsleider en een jaarwedde van twaalfduizend francs Twaalf duizend francs, herhaalde Lucie, die haar ooren niet konden gelooven. Maar dan zijt ge rijk Rijk nog wel niet, maar het is een begin. Van morgen af, treed ik in dienst. Binnen een jaar zal mijn lief Lucietje mijn vrouw zijn, en als ik binnen vijf of zes jaar, door goed te -spa ren en zuinig te zijn, een dertigtal duizend francs zal ter zijde gelegd hebben, zal ik op mijn eigen wieken kunnen drijven, en een deel dei- fabriek van mijn armen vader herstellen, op de gronden, die ik te Alfortville behouden heb. Jeanne Portier sidderde bij die woorden, even als den morgen van denzelfden dag de valsche Paul Harmant gesidderd had. Woonde uw vader te Alfortville vroeg zij met ontstelde stem aan den jongeman. Ja Moeder Lize. Hij heette Jules Labroue, en hij is, een-en-twintig jaar geleden vermoord geworden in zijn brandende fabriek Jeanne voelde haar beenen wankelen en zich onder haar begeven. Zij, onschuldig veroordeeld voor de drievou dige misdaad van brandstichting, diefstal en moord zij, de vluchtelinge uit de gevangenis van Clermont, bevond zich tegenover den zoon van Jules Labroue, haar slachtoffer van het menschelijke gerecht De dood van mijn ongelukkigen vader heeft eertijds een groote opschudding veroorzaakt, ging Lucien voort, tot Jeanne sprekend. Hebt gii er ook van gehoord Ja, antwoordde de brooddraagster. Een vrouw is veroordeeld geworden her innert gij u dat ook Ik herinner het mij. houdt zich aan den ouden tijd, de O. L. aan de officieele, terwijl de Chr. School er weer een ei gen tijd op nahoudt zoodanig berekend dat hei om 12 uur lialféén is. Sommige kerken houden den ouden tijd, anderen aan den neuwen. Vraagt men hoe laat het is dan i9 er niemand te vinden die een just ontwoord weet te geven. MOND- EN KLAUWZEER. Enschedé's markt gesloten. Gedeputeerde Staten van Overijsel hebben be krachtigd het besluit van den raad der gemeen te Enschede tot schorsing van de in die gemeen te bestaande veemarkt in verband met het heer schen van mond- en klauwzeer. PROVINCIAAL NIEUWS. HEEMSKERK. Alhier zijn Vrijdagmiddag tij dens een kort onweder 2 paarden in eigendom toebehoorende aan Joh. Koper en J. Beentjes op een stuk land achter de R. K. kerk door den bliksem gedood. OUDORP. Vrijdagmiddag had alhier een zeer droevig ongeluk plaats. Een achtjarig jongetje van den heer de Graaf alhier, werd, toen hij ach ter een boerenwagen liep, door een passeerende auto overreden en onmiddellijk gedood. De chauffeur van de vrachtauto, die met zeer mati gen gang reed, treft in het geheel geen schuld. HEERHUGOWAARD. Toen Vrijdagmorgen de heer Bras van Twisk, uit Alkmaar komend, met een bakwagen bespannen met twee paar den den overweg bij halte Middelweg zou pas- seeren, schrokken de dieren voor een aan de spoorlijn liggende hoop zand. Door een zijsprong der dieren kwam het rijtuig in aanraking met de afsluitboomen, welke knapten. Door dit ge luid opnieuw geserrokken sloegen de dieren op hol met het gevolg dat'de voerman van het rij tuig viel en tusschen de paarden terecht kwam. Gelukkig werden de dieren door den heer Schuurman tot staan gebracht. Voerman er. paarden kwamen er goed af, van het tuig gel- raakte enkel een streng stuk. PURMEREND. Op de markt alhier kregen twee kooplieden twist, met als gevolg handtas telijkheden, waarbij een hunner, iemand uit Wognum, een been werd stukgeschopt. SCHAGEN. Door den Majoor van den Rijks- veldwacht te Schagen, werd Woensdag op de markt aldaar proces-verbaal opgemaakt tegen J. J. van, W. uit Bergen, wegens knellend ver voer van 32 kalveren in een auto, waarvan 6 M2. bodemoppervlakte beschikbaar was voor ver voer. Een deel der kalveren moest afgeladen worden. KERMISSEN IN DE ZIJPE EN NAASTE OMTREK. Alkmaar 25 Aug., Barsingerhorn 12 Aug., An na Paulowna 22 Juli, Bergen 23 Sept. Burger- brug 30 Sept. Callantsoog 2 Sept., Eenigenburg 9 Sept., Helder 2 Juli, Hoorn 12 Aug. Juliana- De jury heeft uitspraak gedaan, vervolgde Lucien, doch was die ongelukkige waarlijk schuldig Is zij het slachtoffer niet geweest van een valschen schijn en van een schrikkelijke rechterlijke dwaling Voor mij bestaat daar een raadsel, en ik zou de duisternissen van het ver leden willen doorpeilen om er het licht te doen uitschijnen. Gelooft gij dan aan de onschuld der veroor deelde vroeg Jeanne gretig. Ik geloof niets..ik twijfel..en ik zal twijfe len tot den dag wanneer ik den man zal herken nen, dien men zegt omgekomen te zijn als slachtoffer zijner zelfopoffering, maar die, vol gens mij, een eerlooze comedie gespeeld heeft om het middel te verkrijgen om te vluchten en bijgevolg in vrede het gestolen fortuin te genie ten. Jeanne was op het punt, zich te verraden. Kon zij zeggen Ja, de ware schuldige, de eenige is Jacques Garaud, en ik, ik ben Jeanne Fortier, cnrecht vaardig veroordeeld voor de misdaad van een ander, en ontsnapt uit de gevangenis van Cler mont. Voorzeker neen, dat mocht zij niet doen, want de bewijzen ontbraken haar, zooals op het oo- genblik der verdeeling. Nochtans, ondanks de dringende noodzakelijk heid om het stilzwijgen te beweren, had zij een groote, onverwachte vreugde ondervonden. De zoon van haar vermeend slachtoffer, ge loofde niet, dat zij schuldig was. Na een paar minuten zwijgens, vroeg Jeanne Mocht gij dien mau, dien gij denkt nog in leven zijn, weervinden, wat zoudt gij doen Ik zou mij verzekeren, of hij waarlijk de moordenaar mijns vaders js, antwoordde Lu cien, ik zou hem kwaad met kwaad vergelden, en de eerherstelling vragen van de zoo diep be proefde martelares. Een mijner vrienden, een advocaat, die reeds een goeden naam verworven heeft, wint inlichtingen in, om te vernemen, in welke ge vangenis Jeanne Fortier is opgesloten. Is zij nog in leven, dan zal ik haar gaan opzoeken. Ik wil uit haar mond de verklaring hooren, welke zij eertijds voor het gerecht heeft afgelegd. Zij heeft thans geen veroordeeling meer te vreezen, geen vrijspraak meer te hopen. Zij zal niet liegen. Ik zal haar beloven, alle mogelijke pogingen aan te wenden, om haar invrijheidstelling te beko men, en ik zal mijn woord houden, want een voorgevoel zegt mij, dat ik vroeg of laat den dorp 28 Nov., Nieuwe Sluis 27 Juni, Oudesluis 15. Juli, Schagen 17 Juni, Schagerbrug 16 Sept. Schoorldam 17 Juli, Sint Maarten 2 Sept., St. Maartensbrug 7 Oct., Wieringerwaard 27 Mei, 't Zand 9 Oct., Wieringen 26 Juli. TEXEL krijgt eene lagere Landbouwschool. WIERINGERWAARD. Het Bestuur van den polder Wieringerwaard, maakte in zijne verga dering van 16 Mei een drietal op voor Dijkgraaf, zulks in de plaats van wijlen den heer R. Kaan. Het drietal bestaat uit de heeren 1. C.. Ha ringhuizen, 2. Jb. Waiboer Hz., 3. P. Visser Az. HOOGERE POLDERLASTEN. De polderlas- ten van het waterschap „De Wijdewormer" zijn van 16 tot 18 per ha verhoogd. Deze verhooging is noodig geworden wegens de zeer hooge bemalingskosten in het vorige jaar, als gevolg van den velen regen. MEDEMBLIK. Been afgeknepen. Tijdens een onweder werd het Vrijdagavond te Medemblik noodig geacht, enkele vaartuigen van de Zuider zeewerken in de haven te halen. Een der opva renden van een modderbak, welke bij een zui ger lag kreeg daarbij het Ongeluk in een staal draad bekneld te geraken, waardoor zijn rech terbeen grootendeels werd afgeknepen. De on gelukkige was afkomstig uit Werkendam en zou binnenkort in het huwelijk treden. HELDER. Zeilsloep omgeslagen. Vrijdagmid dag, bij de eerste periodieke zeilwedstrijden van de Koninklijke Marine Jachtclub, te Helder, pakfb bij het ronden van de boei nr. 2 in het Malzwin achter het fort Horssens de schoot van een fantasie-zeilsloep de boei. Vóórdat men de schoot los kon gooien, helde de sloep zooveel o- ver dat zij vol water liep en zonk. De sloep was bemand met schipper J. C. W Bootsma, de kwartiermeesters H. Smit en N C. Loeve en de matroos-zeemiliciens J. Kolk, S Admiraal en J. Tichelaar. Twee hunner konden zich, door zich aan de boei vast te houden, bo ven water houden en werden met veel moeite gered door den Wieringer Blazer Wr. 81. die bo vendien twee andere drenkelingen oppikte. De zeilsloep van het wachtschip, met den opper schipper Hol, die benedenwinds van de boei het ongeluk zag, werkte zich op naar dei plaats des onheils en kon nog éen van de drenkelingen redden. De 19-jarige zeemilicien J. Kolk uit Lemster- land wordt nog vermist. BUITENLAND. EEN MEI-KEVER-PLAAG. De omgeving van Zonhoven, Genck, Asch (België) enz. heeft te lijden van een invasie van Meikevers, die enorme schade toebrengen aan het gewas. De landbouw-vereeniging te Water schei riep de hulp van de schooljeugd in en loofde een premie uit van éen franc voor dui zend meikevers. Het resultaat was verrassend Reeds den eer- BUREAU: Hippolytesheei Wieriagen. Telefoon Intercomm. No. 19. moordenaar mijns vaders zal weervinden. God is rechtvaardig Eens komt de dag, dat de mis dadiger, zonder het te weten, de beschermende duisternis verlaat, waarin hij zich verborgen hield, en zich overlevertDie dag zal komen. Misschien is hij nabij. Voor de tweede maal was Jeanne op het punt van zich te verraden. Haar lippen bewogen zich, om Lucien toe te roepen. Degene, die gij van plan zijt te zoeken, is niet dood. Zij is dicht bij u Ik ben het Een onbescheidenheid echter zou voldoende zijn, om haar te doen aanhouden, haar naar de gevangenis terug te brengen, en dan zou zij alle h-oop vaarwel moeten zeggen, er van afzien ooit haar kinderen weer te vinden. Lucien, om den aard van het gesprek te ver anderen, richtte zich tot zijn verloofde Dus, mijn liefste Lucie, gij zijt gelukkig O ja, zeer gelukkig Mijn vreugde gaat mijn verwachtingen te boven. Men zal voorloopig in het huis van mi Paul Harmant een teekenzaal inrichten, een bestuur vormen en het noodige personeel aan- bestuur vormen en het noodige personeel aan werven. Mijn tegenwoordigheid zal er noodig zijn van den morgen tÖt den avond, en mr. Har mant, die mij altijd bij zier wil hebben, verlangt, dat ik zoo dicht mogelijk bij de rue de Murillo kom wonen. Ik begrijp dat, vriend, zeide Lucie gelaten, uw tegenwoordigheid is inderdaad onmisbaar. Alzoo gij gaat verhuizen Het bedroeft mij toch een beetje, doch gij hebt een plicht te vervullen, en ik moet er mij dus in schikken. In de eerste dagen zal de eenzaamheid mi^ wreed schijnen. Jeanne Fortier trad vooruit Mijnheer Lucien, vroeg zij, wanneer gaat gij verhuizen Ik moet, van morgen af, op zoek gaan naar een woning. Mijnheer Lucien, ik zon aanstonds uw huur willen overnemen. Is dat waar. Moeder Lize riep Lucie uit. Zeker, mijn allerliefste juffrouw. Het zal een groot genoegen voor mij zijn, in uw nabij heid te wonen. Gij kunt u niet verbeelden, hoe zeer ik u genegen ben, evénals mijnheer Lucien Mijn grootste vreugde zal er in bestaan, u over hem te spreken. Welnu, Moeder Lize, zei dei zoon van Jules Labroue, verhuis terzelfdertijd als ik en kom mij hier vervangen. Ik zal verheugd zijn te we- die welen bel nog niet. g maar over den smaah van Iwisl men niel' ora sten dag werden ongeveer 170.000 insecten afge leverd bij een verbrandings-oven op een fabrieks terrein. De vangst bedroeg den tweeden dag 85.000 stuks en zoo vervolgens, v HET TAFELLAKEN. Een klein hotelletje in een héél oud-Beiersch stadje. De jongeman, die op zijn doorreis den nacht in dit primitieve logement heeft doorge bracht, ligt, naar goede stadsgewoonte, 's mor gens om elf uur nog op één oor. De hotelier klopt om dien tijd. Komt de ka mer binnen en vraagt beleefd, of meneer niet wil opstaan. Neen, meneer wil niet, en draait zich nog eens behaaglijk om. Een half uur later komt de eigenaar van het etablissement voor den tweeden keer de logeer kamer binnen, herhaalt zijn vraag en krijgt het zelfde antwoord. Hij maakt zijn. gast er op merkzaam op, dat het langzamerhand etenstijd wordt, 't Kan den gast niets schelen, hij heeft geen honger, iedereen kan aan tafel gaan voor zijn part, als hij maar niet mee behoeft te eten. AI9 nóg een drie kwartier later, de eigenaar voor den derden keer komt aandringen,, wordt de stedeling kwaad. Hij verzoekt den man, da delijk den kamer te verlaten en die niet meer binnen te komen.Waarop de waard eindelijk hakkelend bekent Och toe, meneer,, kom niou toch uit je bed. Ik kan beneden niet dekken, als ik het bovenllaken van je bed niet heb SCHUILPLAATS DOOR DEN RLIKSEM GETROFFEN. Twee personen gedood en vier zwaar gewond. Te Heddel bij Brunswijk sloeg tijdens een he vig onweer de bliksem in een afdak, waaronder een aantal personen een schuilplaats had ge zocht. Een jonge vrouw en een knecht werden gedood, tetrwijl vier anderen zwaar werden ge wond. De ongelukkigen waren deels verlamd, deel9 hadden zij ernstige brandwonden aan de ten, dat gij bij mijn verloofde woont. Gij zult sa men praten over dengene, die haar van gan- scher harte bemint en alleen voor haar leeft. Jeanne weende van vreugde. Zij was gelukkig. Zonderling geluk, dat zich enkel door tranen kan betoonen. De weduwe van Pierre Fortier ging bood schappen doen en weldra waren onze drie vrien den om de kleine tafel gezeten Lucie had er geen gedachte van, dat zij tegenover haar moe der zat, en Lucien wist niet. dat hij zij aan zij zat met de vrouw, beschuldigd van den moord op haar vader Zonderlinge gril van het toeval Den morgen van denzelfden dag had de jonge man in de rue de Murillos met den echten moor denaar ontbeten Moeten wij erbij voegen, dat het sobere maal in het huis aan de quaie de Bourbon smaakte en bijna tot negen uur 's avonds duurde Den volgenden dag, zooals overeengekomen was, nam Lucien zijn plaats in bij Paul Har mant. In gezelschap van Mary, die allerhande voor wendsels verzon om bii hem te zijn, deed Lucien de groote zaal naast de bibliotheek in een tee kenzaal veranderen. HOOFDSTUK IV. De indiensttreding van den zoon van Jules Labroue bij den schatrijken Paul Harmant, was scheen de gezondheid van het jonge meisje te een verstrooiing geweest in het gewone eentoni ge leven van Mary. Van den dag af, dat Lucien de dagelijksche gast van het huis in de rue de Murillos werd, herstellen. Die plotselinge verandering kon niet ontsnap pen aan de waakzame blikken van den gewezen meesterknecht. Hij besloot er uit, dat hij zich niet bedrogen had, toen hij in Mary's hart een ontwakende liefde voor den zoon van den werktuigkundige van Alfortville dacht te ontdekken. Mary werd van dag tot dag meer verliefd op Lucien Labroue,en deze begon de al te groote bereidwilligheid van het meisje te zijnen opzich te te bemerken. Die bereidwilligheid over welker aard het on mogelijk was zich te vergissen, bracht hem in verlegenheid, want hij beminde Lucie hartstocht te-lijk, en al de schatten der wereld zouden hem niet van gevoelens doen veranderen. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1