Muziekconcours Breezand. voeten opgeloopen. Ook twee paarden, die men: onder het afdak had geleid, werden gedood. Als door een wonder ontkwamen acht jonge- meisjes aan de ramp. Zij haastten zich om nog voor het losbarsten van het onweer het afdak te bereiken, doch juist voordat zij er aankwa men, sloeg de bliksem in, zoodat zij ongedeerd bleven. BLIND DOOR DEN BLIKSEM. Te Hackney (Londen) is een bus-conducteur door den bliksem blind geworden. De bliksem trof den radiator, terwijl de bus bij een halte stilstond. Een voorbijganger hoorde een kreet „Ik ben blind Ik ben blind en vond den con ducteur lang-uit op den bank vóór zijn zitbank, alsof rij getroffen was. De conducteur geraakte bewusteloos en moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Het merkwaardige is dat de bus zelf geen teekenen van beschadiging ver toonde en dat geen der passagiers werd gewond. BINNENL. NIEUWS. ONWEER VAN ZONDAG. LEIDEN. Zondagmiddag heeft boven Leiden een hevig onweer gewoed. De bliksem sloeg in het net van de electrische tram, waardoor de dienst gestoord werd. Verder sloeg de bliksem in den schoorsteen van het perceel Ransburger- weg 62. De schoorsteen werd weggeslagen, het dak werd beschadigd en ook binnenshuis werd schade aangericht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De uitgerukte brandweer behoefde geen dienst te doen. ALKMAAR. In de Hout, nabij café „Sportlust" aan den Westerweg, werd Zondagmiddag een boom door den bliksem getroffen. ALKMAAR. Zondagmiddag is een paard van den heer Beurs uit de Drebbelstraat alhier, dat zich in de weide te Bergen bevond, door den bliksem gedood. EEN KERKTOREN IN BRAND. Een der mooiste bouwwerken van Groningen in gevaar. DELFZIJL. Maandagmorgen te ongeveer zes uur is de bliksem geslagen in den toren van de hervormde kerk te Farmsum, gemeente Delfzijl waardoor de toren in brand geraakte. Om zeven uur stond de toren in volle vlam. De spits is reeds naar beneden gestort en ook de kerk, een der fraaiste bouwwerken der pro vincie Groningen, loopt groot gevaar. De brand weer tracht met drie spuiten het vuur meester te worden. De aangrenzende woningen zijn ont ruimd. HEILOO. Tijdens het onweer van Zondagmid dag werd het paard van den heer P. van 't Veer door het hemelvuur getroffen en gedood. Aan het Vennewater werden eenige schapen van den heer Smit getroffen en kwamen in de sloot terecht echter werden ze spoedig gered. In de weide van den heer Dekker werd een koe d-oor den bliksem getroffen en gedood. INBREKERS AANGEHOUDEN. Eén van hen twee keer door een kogel getroffen. Zondagavond bemerkte een rechercheur te Rotterdam dat een hem bekende inbreker zich op verdachte wijze ophield op de Gedempte Karnemelkshaven. De recheurcheur stelde zich verdekt op en na korten tijd zag hij, dat uit per ceel no. 6 aan die haven iemand naar buiten kwam. De inbreker, dien hij tevoren gezien had, begaf zich de stad ini, terwijl de man, die uit de woning kwam, zich snel uit de voeten maak te. De recheurcheur volgde de beide mannen en toen hij zag, dat zij, op het Strooveer gekomen naar elkander toegingen, heeft hij hen aange sproken en hun verzocht met hem mede te gaan. De mannen namen een dreigende houding aan, waarna de rechercheur, een schot in de lucht loste. Daarna zijn de inbrekers op de vlucht geslagen, en de rechercheur heeft onmid dellijk daarna een van hen neergeschoten, die hij in de rechterschouder had getroffen. De ge troffene viel neer, richtte zich daarna weer op en wilde wederom vluchten. De politieman heeft hem toen nog een kogel in den schouder ge jaagd. De inbreker was toen niet meer in staat op te staan en men heeft hem naar den politie post vervoerd. Zijn metgezel was inmiddels ont komen. Op den aangehoudene werd een ijzeren geld kistje, dat ten nadeele van een handelsreiziger die in liet bewuste perceel aan de Karnemelks haven woont, was gestolen, gevonden. Later op den avond is op den Schiedamsche- dijk de metgezel van den arrestant aangehou den. ERNSTIGE VAL. Gisteravond waren eenige jongens op het Kaasmarktterrein te Leiden bezig met het be>- drijven van baldadigheden. Toen een politie agent verscheen zetten zij het op een loopen. Da agent ging de jongens achterna. Daarbij schooi de sabel tusschen zijn beenen, waardoor hij kwam te vallen en een be brak. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. ONDER VALLENDE BOOM. Bij de boerderij van S. te Baarn is een droe vig ongeval gebeurd. Twee personen droegen op de schouders een boom weg van ongeveer 6 meter lengte. Een van de twee, de 16-jarige A. H., wilde de boom van den eenen op den ande ren schouder brengen en kwam daarbij te val len. Hij kreeg de boom op het hoofd en was bij aankomst in het Ziekenhuis reeds overleden. GEDREGD NAAR EEN MAN, DIE OP DEN WAL STOND. Donderdagavond werd de Haagsche politie gealarmeerd voor een vrachtschuit, die in de Laakhaven was omgeslagen. Inderdaad bleek dit het geval te zijn en de kraanwagen re«ed er heen. Daar de bewaker van de schuit nergens te vin den was, vreesde de politie, dat de man verdron ken was. Men dregde de geheele Laakhaven af, maar zonder resultaat. Begrijpelijkerwijs trok de arbeid der politie nogal veel belangstelling van de zijde van het publiek. Algemeen werd het lot van den bewaker be sproken, die naar men meende zonder twijfel verdronken was. Plotseling drong een man naar voren, die tot de agenten zeide „Wat moeten jullie toch met je bewaker Ik ben de bewaker van het schip Men kan zich voorstellen, hoe de agenten ke ken, toen zij hoorden, dat de man, naar wien zij; bijna een uur hadden gedregd, al dezen tijd aan den kant van den wal had gestaan en met be langstelling het dreggen had gadegeslagen. KIP EN HOND. Uit Helmond wordt aan de B. Crt. gemeld Een kip van den landbouwer J. aan den Mier- loschen weg heeft de eigenaardige gewoonte aangenomen haar eieren te leggen in het hon denhok. De groote zware trekhond laat zijn vriendinnetje ongestoord zijn paleis binnentre den en wacht dan geduldig, dat deze met haar noodzakelijke bezigheid klaar is en het hok weer verlaat. Dan kijken ze elkaar eens aan als of ze willen zeggen „Ga je gang maar" en Max gaat dan weer z'n appartement binnen om daar het heerlijke versche ei rustig te verorberen. Wel zeer vriendelijk maar de eigenaar heeft niet veel nut van zulke hoenders. IN EEN REGENPUT GEVALLEN. Een acht-jarige knaap, die bij zijn oom op een boerderij te Hardenberg logeerde, is, toen hij op het erf achter het huis speelde, voorover in een regenput gevallen. Gelukkig werd het onge val bijtijds gemerkt en werd de jongen er door een knecht uitgehaald De knaap was eerter met het voorhoofd tegen den steenen wand van de put gekomen en heeft daardoor waarschijnlijk een ernstige hersenschudding gekregen. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Albert Jan, z.v. B. Buning en van A. C. Hoep Jan Cornelis, z.v. P. J. Voorthuij- zen en van A.C. van der Klooster. Getrouwd Petrus Johjwines Meinardus Ro zenbroek en Maria Berendina Wenzel Cornle- lisJohannes Steenvoorden en Adriana Maria Mensel. Aan den dienstplichtige der lichting 1927, Cornelis van den Berg, is door den Minister van Oorlog één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. In deze gemeente is het eerste geval van mond- en klauwzeer geconstateerd, en wel on der den veestapel van J. M. Verdegaal, te Bree- zand. De Jubileum-leesten van Concordia j.L Vrijdag vervolgd, stonden in het teeken van de sport die hier in de gemeente zoo hoog wordt gehouden. Het waren de kinderwedstrijden, die jong en oud het terrein deden optrekken. En de kleinen deden hun best 'n prij9 te winnen. Uitslag: Jongens 7 en 8 jaar. Zakloopen: 1 pr. K. Davids; 2e pr. P. Raven; 3e pr. C. Wiggers; 4e pr. D. Klerk Jongens 9 en 10 jaar. Verspringen: le pr. Jb. Smit; 2e pr. J. v.d. Goes; 3e pr. A. de Vries cn 4e pr. P. Kossen. Jongens 11 jaar en ouder: Loopen met hinder nissen: le pr. H. v.d. Werken; 2e pr. R. Spigt; 3e pr. M. Broers; 4e pr. C. Brouwer. Meisjes 7 en 8 jaar; balloopen: le pr. C. Keuris; 2e pr. A. de Wilde Moor; 3e pr. P. Walraven; 4e pr. A. Ambuul. Meisjes 9 en 10 jaar: Draad in naald steken; le pr. Hermanna Raven, 2e pr. Veronica Blom; 3e pr. Anna Koster; 4e pr. Marie Wagemaker. Meisjes 11 jaar en ouder: Korfbal: le pr. Aafje Wiggers; 2e pr. Annie v.d. Klooster; 3e pr. Ari- aantje Keuris; 4e pr. Elisabeth v.d. Werke Ging het des middags nog al met het weer te gen den avond werd het al guurder; moeder na tuur toonde zich nu zeer ombarmhartig en we beklaagden de muzikanten van Winnubst" die na in opgewekten marsch door de plaats nu het door hun aangeboden concert ten uitvoer zou den brengen. Zij deden hun best en de muziek was 'n vol terrein overwaard geweest; helaas, de hoorders waren weinigen; het was te koud; d ie er nog waren, (vooral jongelui) zochten zich te warmen met 'n dansje in de salon van Benema. En ook de leden van „Winnubst" zochten toen 't concert was afgeloopen en zij door den voorzit ter van „Concordia" de heer Raap, hartelijk wa ren toegesproken en bedankt, in de gezelligheid van de danstent hun toevlucht. Zaterdag middag was ie weer „voor den bak ker! Heerlijk Mei-weer; Geen wonder dat on ze groote Vereeniging D.O.K.E.V. met haardrie afdeelingen en begeleid door Concordia, drom men menschen met zich naar 't terrein trok. De echte feeststemming was er weer en de prestatie's van onze beroemde „Gym" waren we der boven alle lof verheven. Deze demonstraties toonde weer de flinke geschooldheid van de le den van D.O.K.E.V.. Het was „dik in orde Des avonds was de mooi geuniformde muziek vereeniging „Harmonie" van Wieringen in ac tie. Haar vroolijke marsch langs den weg lokte de burgerij uit de huizen en allengs trok *n hee le stoet achter „Harmonie" het feestterrein op. Nadat de heer Raap, voorzitter van „Concordi a" directeur en leden van „Harmonie" hartelijk gelukgewenscht had met de behaalde 1ste prijs in de afd. Uitmuntendheid volvoerde Harmonie haar concert. Telkens mocht zij na ieder num mer 'n hartelijk applaus van 't publiek oogsten. Na afloop toonden de heeren van Harmonie zich rechte liefhebbers van 't serpetine-bal in de danssalon. Tot laat in den nacht was het daar gezellig en druk. Zondag was 't op 't terrein overdruk Wat 'n bezoek. De zakenmenschen hadden handen te kort. Jammer dat de echte muziekliefhebbers 'n wijle van 't terrein werden verdreven door de geweldige donderbui. Hagelen en regenen, wat 'n weer mijnheertje, wat 'n weer Gelukkig, 't klaarde we»r op en wij mochten verder ongestccrd genieten van de prachtige nummers, vooral van die der eere-afdeeling. De Uitslag was Derde Afdeeling Harmonie. „De Eendracht" Kolhorn, le pr. met 155*4 punten „Harmonie" Benningbroek, 2e pr. met 129*4 p. Tweede Afdeeling Harmonie. „Kunstzin" Ju- lianadorp 2e pr. met 131 p. Eerste Afdeeling Harmonie. „Apollo" Den Oe ver, 2e pr. met 131 p. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie. „Win kels Harmonie", Winkel 2e pr. met 133 p. Derde Afdeeling Fanfare. „Kunst Na Arbeid". Groottebroek, le pr. met 157*4 P- „Kunstmin", Andijk (Oost) 2e pr. met 134 p. Eerste Afdeeling Fanfare. „Concordia", Ab- bekerk-Lambertschaag le pr. met 158 p. „Ex celsior", Warder le pr. met 160*4 P- „Willen is Kunnen", Lutjebroek, 2e pr. met 134*4 p. „Hu- go" Heerhugowaard (Zuid) le pr. 164*,4 p. Her leving", Zwaag 2e pr. met 140*4 P- Eere Afdeeling Fanfare. „Kunst na Arbeid", Z.-Scharwoude le pr. met 162 p. „Oefening Kweekt Kennis", Oosthuizen le pr. met 161 p. „Onder Ons", Dirkshorn le pr. met 177 p. „WeswE^isia" Twisk le pr. met 161 p. Tevens kwamen nog uit in de 2e afd. Fanfare „De Eendracht" van Enkhuizen die 'n le pr. met 153 punten en „St. Hildegardus" van Tuitjenorn die 'n 2e prijs met 130 punten behaalde. Deze corpsen konden Donderdag niet aanwezig zijn. Nog werd de wisselprijs voor 't hoogst aantal behaalde punten aan „Onder Ons" Dirkshorn o verhandigd met 'n kernachtige toespraak van den voorzitter. In den eere-wedstrijd waren de winners: Afd. Fanfare: le pr. „Onder Ons" Dirkshorn 81 punten; 2e pr. Kunst na Arbeid van Zuid Scharwoude met 78 p.; 3e pr. „Hugo" Heerhugo waard met 76 p.; 4e pr. „Ons Genoegen" Wijde- nes met 75 p. Afd. Harmonie: le pr. „De Eendracht Kolhorn met 75 punten. Het Is inmiddels reeds 11 uur geworden. Zoo volgt hierop direct het vuurwerk. Een enorme menschenmassa was nu saamgestroomd om daarvan te kunnen genieten. Ook dit laatste nummer van 't feestprogramma slaagde naar wensch „Concordia" mag met trotsch op dit welge* slaagd concours terugzien. Als nu de financieale zijde ook mee valt, dan is het EIND GOED, AL GOED GEMEENTE WIERINGEN. Verkeerscontrole. In verband met de subsidie aanvrage of overname bij het Rijk van de onder houdskosten van den hoofdweg van den Afsluit dijk naar Den Oever (in eigendom dezer ge meente) en welke kosten bij het enorme verkeer der Z. Z. Werken door onze gemeente niet lan ger te dragen zijn, is thans van Rijkswege dage lijks in het Rijksmagazijn aan het einde van den Molgerdijk een controlepost gestationneerd tof opname van al ?e voertuigen, van welken aard het ook zij, welke- van en naar Den Oever gaan. Dat het verkeer druk is diene als vermelding dat de hoogste telling op één dag was 265 auto's van allerlei soort en 284 rijwielen en motorrij wielen en dan nog de vele met paarden bespan nen wagens. Dat deze telling moge bijdrage tot steun in deonderhoudskosten is zeker wel te wenschen voor ons gemeentebestuur, daar de tegenwoordige kosten de gemeentelijke schat kist ver te boven gaan. Men meldt ons dat de vanwege de M. U. Z. ten Zuiden van den Molgerdijkweg gemaakte tennisbaan gereed is en er keurig uitziet, zoodat ze binnenkort in gebruik kan worden genomen en het M.U.Z.-personeel aangename ontspan- ningsuren kan bezorgen. Naast de tennisbaan zal ter volmaking van het geheel ook nog een theetuin worden aangelegd. Zaterdag en Zondag 1.1. hebben een 80-tal Doopsgezinde Jongerengroepen uit verschillen de plaatsen van Noord-Holland een bijeenkomst alhier gehouden. Zaterdagavond werd een samenkomst beleed in de Vermaning te Hippolytushoef, terwijl Zon dag namiddags o.a. de Zuiderzeewerken bezocht werden, alsook de oude Vermaning te Stroe. De jongeren waren de gasten van verschillen de ingezetenen. Te zes uur werd een koffiemaal tijd gehouden in de Doopsgezinde kerk <0 H.-hoef en daarmede werd de dag besloten. Met de an9jovisvisscherij gaat het nog steeds niet naar wensch, alhoewel er eenigzin? meer visch schijnt te komen. Verschillende vis- schers zijn dan ook vol hoop en geven het nog niet op, terwijl anderen deze week met de kuil gaan visschen. De geepvisscherij was daarente gen vrij goed, ja voor enkelen zelfs best te noe men. Het Oosterlander kinderzangkoor gaf j.1. Zaterdagavond in de zaal van den heer Koster te Oosterland een openbare uitvoering. De zaal was goed bezet. Het koor zong de verschillende liederen aller keurigst, ja zelfs schitterend, zoodat een harte lijk applaus van de kant der ouderen htt koor ten deel viel als bewijs van ingenomenheid en het welslagen van den avond. Na afloop bleven de ouderen nog een poosje gezellig bijeen tot het maken van een dansje. Voor de 2emaal werd j.1. Zondagavond in de concertzaal „Concordia" te H.-hoef door hef gezelschap Boelens van Helder opgevoerd de revue ,,'t Is dik in Orde." De opkomst was slecht- weinig publiek vulde de groote zaal. Dit lag echter voor de hand, want. er was deze keer geen bal na en dat is vooral voor de jongelui eer» vreeselijk aantrekkingspunt. Wat de op vering van de revue zelve betreft, deze was evenals de vorig-e keer „in orde." 't Was tevens een afscheidsvoorstelling. want de heer Boelens gaat een tournee maken door Limburg. De M. Bakker Sz. heeft aangifte gedaan dat onder zijn vee het mond en klauwzeer is uit gebroken. Bil Staatsblad van 16 Mei 1928 No. 133 is af gekondigd de wet van 1 Mei 1928, tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van per- ceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten noodig voor aanleg van verkeerswegen nabij Den Oever in d-e gemeente Wieringen in verband met de afsluiting van de Zuiderzee en de droogmaking van de Wieringermeer. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is in de afgeloopen week overwerkvergunning verleend aan de N.V. Bagger Mij. „Holland", voor werkzaamheden aan boord van den bagger molen „Delfzijl" tot cn met 18 Augustus 1928. Dp Muziekvereniging Apollo le Den Oever, behaalde op Het Concours le Breezand. in de eerste afdeeling Harmonie een 2e prijs met 131 punten. "ZOMERCOMPETITIE. Uitslagen" van Hemel vaartsdag 17 Mei WieringerwaardKleine Sluis 60 OudesluisAnna Paulowna 12. Zondag 20 Mei Anna Paulowna—Succes 33. Programma 24 Mei BreezandSucces. Scheids rechter Metselaar. (2e Pinksterdag) geon wedstrijden voor de Zomercompetitie. A.P.-NIEUWS. Zondag is onder slecht regen achtig weer op het A.P.-terreiin de wedstrijd A.P. ISucces I gespeeld voor de Zomercomp. cn na een steeds in, de meerderheid gespeelden wedstrijd van Succes is deze wedstrijd in een gelijk spel 33 geëindigd. A.P., welke met een gehandicapt elftal in 't veld was, achten we een minuut voor 't einde als verliezer. Doch juist in de laatste minuut maakte van der Berg gelijk. Dit moet voor Succes wel een teleurstelling zijn geweest, daar zij tot bijna het einde de leiding hebben gehad. bkiittk van MAAiïl aan TEUN 1 Waarde brave 1'eun 1 Ik wil jou 's even schrijven, Omdat ik jou geen enkelen dag Op t groot concours hij jullie zag. Jonge, 1;eun, wat was dat een feest Duvels jammer, dat je er heel niet zijt geweest. Het was er schitterend voor mekaar, Ze zijn daar in Breezand van zessen klaar Hijsen bij de controle, altijd actief, Heeft me gevraagd hem niet te noemen in mijn brief. Ik wil dan ook niet van 'm schrijven als dit: Datt hij niet te vlooienvangen zit Het terrein, Teun, was gewoonweg AF Nou, geloof, dat 't ook aardig wat entree's gaf En llan zijn salon, wat '11 drukt was er, man Dirk vloog als 'n eerste klas „ober-Jan", Geen kelner, die aio hij, zoo bedienen kan En dan de korpsen, man, man wat 'n geluid Ik dacht, hoe houden die kerels het uit. Hun wangen, zoo dik en opgezet Ik dacht: ik krijg de stukken voor mijn pet E11 zoo is de Donderdag heel goed verloopen, Je kon op 't terrein van alles koopen Wel was 't ontréé hier en entrée daar, Je hield je portemonnaie maar immer klaar Dat lokte soms protest vooral bij de vrouwen, Die nu eenmaal niet van dokken houën Tusschen al dat „kwartjes-dreggen" Hoorde ik 'n vrouwtje zeggen: Kom Jaap, ga je nou even mee Ik moet zoo noodig naar de W.C. Wel nou ,zei Jaap, wel nou dan moe, J gaat maar even daar naar toe Daar bij die man, daar bij de sloot 1 Wat!?, zei ze 'k Ging nog liever dood 'k Heb daar al zes maal 5 cent verzeten 'k Had voor m'n geld liever sausjes gegeten Op 'n drafje ijlde ze toen naar Daalders kabinet! Of 't daar gratis was? 'k Heb er niet op gelet. Doch ik denk 't wel, want ik hoorde later Tegen Jaap haar vroolijk gesnater, Ik ga weer 'n lekker glaasje ranja koopen; De 5-cent W.C. kan naar de pomp toe loonen Nou Teun, over Zondag, zal ik Vrijdag schrijven 'k Wil, als altijd, je vrind HARM verblijven. INGEZONDEN STUKKEN. Wieringen, Mei 1928. Zooais uit een in dit nummer voorkomende advertentie blijkt zal alhier getracht worden een begrafenisvereeniging op te richten. Wij verwachten wel, dat enkelen de vraag zullen opperen, of dat hier wel noodig is, Jaar toch de „burenplicht" bestaat. Juist dat echter was aanleiding, dat een com missie is gevormd, om hiervoor een betere rege ling te treffen. Immers, zoo langzamerhand begint de oude traditie getrouwe burenplicht op te houden veelal worden de dragers en aansprekers reeds betaald, en dan komt daarbij nog de moeilijk heid om dragers te krijgen. Tevens bezit men veelal niet de kleeding, die voor een drager past. En dan spreken wij nog niet eens van de ve len die zich hier door de Zuiderzeewerken hier thans vestigden en voor wien de „burenplicht" 'n ongekend iets is en moeilijkheden mede brengt. Een begrafenisvereeniging nu beoogt vaste dragers, en aansprekers, gekleed in een dere en gepaste uniform, zorgt voor 'n lijkkoets enz. Bovendien bespaart de vereeniging voor de nabestaanden vele beslommeringen, daar alle formaliteiten, als aangifte, regeling, enz. door geschoold personeel geschied. Wij vertrouwen dus dat velen de noodzakelij ke behoefte van een begrafenisvereeniging (in iedere gemeente in den omtrek bestaan deze trouwens al) inzien en Donderdag 31 Mei ter vergadering komen. De Commissie. PROVINCIAAL NIEUWS. DE AANMATIGENDE SCHOOLBESTUREN. Als paddestoelen rijzen bijzondere scholen uit den grond. Indien één gemeente de zegeningen geniet van de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, dan is het wel de gemeente Velsen. Als paddestoelen rijzen hier de bijzondere scho len uit den grond. Was het tot voor heel kort regel, dat kinderen van hervormde en gerefor meerde ouders naar één school werden gezon den, thans is dit veranderd en wordt elke gele genheid aangegrepen, om zelf ook schoolbestuur te gaan spelen. Werd in het laatst van 1927 te Velsen-Noord naast de bestaande hervormde school een gere formeerde gezet, voor 14 dagen is te IJmuiden Oost naast de gereformeerde een hervormde ge plaatst. Terwijl de plannen van een nieuwe bij zondere school in de afdeeling Santpoort nog niet eens gereed zijn, komt te IJmuiden weer het bezoek binnen, om uit de gemeentekas gel den beschikbaar te stellen voor den bouw van een school voor lager onderwijs op gereformeer den grondslag, terwijl er reeds twee dergelijke scholen in die afdeeling zijn. Het bijzonder onderwijs zal Velsen nog ruï- n,eeren. HEILOO. Zondagmorgen werd op den Wester weg een 4-jarig jongetje van W. S. door een au to aangereden. Het kind, dat achter een heg ver scholen, plotseling voor de auto opdook werd door het spatscherm gegrepen en op zij gesla gen, doch bekwam geen noemenswaardig letsel. MARKTBERICHTEN EIERVEILING, ALKMAAR, 19 Mei 1928. Aan voer 155000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 5.30 k 5.70 58-60 Kg. 5.50 k .5.80 60-62 Kg. 5.60 a6 62-64 Kg./ 5.80 k 6.30. Bruine 60-66 Kg. 6 k 6.80. Aanvoer 60.000 Eendeieren 4.80 k 5.20. ALKMAAR, 21 Mei 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 46 vette koeien 230 a 500 11 Vette Kalveren 70 a 140 Vette kalveren per ned. pond 0.90 k 1,50 87 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 24 700 vette varkens (zware) per ned. pond 0.64 0.69 Zouters per ned. pond 0.63 a 0.64.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2