JEANNA 19e Jaargang. Dinsdag 26 Juni 1928 No 51. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANTi UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN DINSDAG en VRIJDAG. VERSCHIJNT ELKEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. fj. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hlppolytnshoef Wierlngen. Telefoon Intercomm. No. 19. PARIJSCHE MODEBRIEVEN. Bedrukte stoffen. Al die gemoesde en gespikkelde, gestreepte, gebloemde en met allerlei figuurtjes bedrukte stofjes wat zien ze> er dikwijls leuk en aanlok kelijk uit, wanneer we ze in den winkel zien lig gen. En toch vallen ze altijd niet zoo mee, als ze tot een japon zijn verwerkt. We moeten dan ook bij het koopen van de stof er rekening mee hou den of we groot of klein, forsch of tenger ge bouwd zijn. Alleen de vrouwen van middelmati ge grootte, met een goed, slank figuur, kunnen zich allerlei fantasieën veroorloven. Dikwijls is zoo'n bedrukt stofje het aardigst, wanneer 't gecombineerd is met effen stof. 't Kan dan iets bijzonder frisch geven aan een zomersch toilet. Stel u voor een japonnetje, bestaande uit een lichtgroenen rok, waaraan, in schulplijn, de blouse is gezet. Deze is van witte stof, bedrukt met een groen patroontje, waar een kleinigheid je lila in voorkomt. Hierbij 'n effen groen man teltje met witten kraag revers, 't Is een allerliefst geheel. Op deze en dergelijke wijze zijn tal van toilet jes samen te stellen. Nu eens is de blouse een tu niek, dan weer is het gebloemde japonlijfje vol gens strenge, geometrische lijnen met de effen stof verbonden of zet zich over een groot gedeel te van den rok voort. In Parijs ziet men mantelcostuumpjes van ro ze 9tof met een blouse van rose en liichtblauw bedrukte crepe de chine, die bijzonder smaakvol zijn. Bij een geheel gebloemd japonnetje staat bijna altijd een afwerking met effen band leuk of een effen ceintuur. Kinderjurken van gebloemde stof. Ook in de kindermode zien we de gebloemde stoffen terug. En daar staan ze dikwijls het aar- FBKILLETON. digst, zoowel als geheele jurk of verwerkt met effen stof. In het laatste geval is er gelegenheid tot het aanbrengen van modieuze ingezette baan tjes, die nu reden van bestaan hebben. Een lig gend kraagje met das, een schulpvormige rand dit alles draagt er toe bij de jurk sierlijker te maken. Al moeten we er wel voor waken, dat het kindergoed niet al te veel z'n eenvoud verliest, 'n Vroolijk kussen. Een gezellig serrekussen, van plat, verkant model, maakt go in drie kleuren, b.v. zwart, wit en rood. 't Wordt een beetje origineel en zal b.v. heel leuk doen bij rieten serremeubeltjes of tuin stoelen. Den buitenrand maakt ge van zwarte zijde of fluweel. Daarbinnen komt een vierkant, met afgeronde hoeken van witte stof, zijde, laken of linnen, wat ge maar hebt. Roode driehoekjes vullen de vier hoeken en het midden in. Nu hebt ge nog noodig een geborduurde galon, liefst in drie hofdkleuren uitgevoerd. Indien er een draadje goud doorheen loopt, zal 't des te fleuriger doen. De vier hoeken van het kussen worden met een rood kwastje afgewerkt. O—O No. 67. De valsche besteller trad de gang in, ging de binnenplaats over, begaf zich regelrecht, naar de loge der portierster en veinzende den naam te lezen, geschreven op het papier, dat hij in de hand hield, vroeg hij Juffrouw Lucie, alstublieft, madame Op de zesde, de deur links. Is zij thuis Zeker. Wal bedankt. Ovide ging de trap op. Op de tweede verdieping gekomen, bleef hij staan. Als de kleine op dit uur nog niet van huis is, zei hij bijzichzelven, dan is het zeker, dat zij thuis werkt. Dus is het mogelijk, dat zij alleen naar den winkel der modiste gaat, om haar werk te brengen. Ik zal mij daarvan verzekeren. Hij bleef vier of vijf minuten op de trap staan en ging dan weer naar beneden. De portierster, bezig met het gereedmaken van het eten, zag hem niet voorbijgaan. HOOFDSTUK XIV. Van de quai de Bourbon begaf Ovide zich naar de St. Honoré en daar behoefde hij niet naar de woning van madame Augustine te zoeken. De naam der vermaarde modiste prijkte in groote vergulde letters langs het balkon van .de eerste verdieping. De valsche besteller begaf zich regelrecht naar het atelier en belde. Een knecht in livrei kwam opendoen en bracht hem bij een juffrouw van den passalon, een mooi leif meisje, naar de laatste mode gekleed, dat belast was met 't dragen en aanpassen der prachtige toiletten door de modiste uitgebracht. Juffrouw Lucie, alstublieft vroeg Ovide. Wie, juffrouw Lucie vroeg de juffrouw lachend. Zij werkt hier niet. Zij neemt haar werk mee naar huis. Quai de Bourbon dus MARKTOVERZICHT. Om de Schager markt op Donderdag van ker mis te vinden, behoort men een bijzondere speur zin te bezitten. Het marktterrein wordt door spellen en kramen in beslag genomen zoodal men den aanvoer geplaatst heeft, waar maar een vrije plaats is en het publiek het niet al hinder lijk maakte. Enfin de markt zelf was met al haar schuilhoekjes er niet minder om. Ook de aanvoer was goed, terwijl de prijzen in vele op zichten bevredigend waren. Alleen de koeien vertoonden eenige nijging tot verminderen, wat echter buiten de eerste kwaliteit omging. Deze noteerde tot 1,12 hoewel van deze laatste prijs maar weinig koeien aanwezig waren. Voor de 2e en 3e kwaliteit werd 5 tot 7Vè cent minder be steed. Nuchtere kalveren voornamelijk voor de slacht, waren goed. De markt liep van 9,tot 22,Het wolvee maakte in handel en prijzen een record. Jonge vette schapen, uit de wol, lie- tot 36,25 wat met de wol 46,25. Vette lamme ren noteerden tot 24,oude geknipte schapen konden 35,opbrengen, weideïam meren 16 a 20,Varkens liepen van 31 tot 33*4 cent. Die laatste prijs verkreeg de heer De Wit van Stolpe. BINNENL. NIEUWS. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Bij een kort, doch hevig onweer, hetwelk Vrij dagmiddag boven Loith en Spijk losbrak, werd een zekere van Hall uit Zevenaar, op de* steenfa briek te Spijk door den bliksem getroffen en ge dood. HOE HARD MAG EEN RAADSLID SCHREEUWEN Het Rotterdamsche raadslid, de heer Van Bu- rink, heeft thans een nader omschreven acte van beschuldiging ontvangen naar aanleiding van de incidenten in de raadszitting van 29 Maart van dit jaar. Daarin wordt hij verdacht „in de open bare vergadering van den gemeenteraad op schudding te hebben veroorzaakt door opzettelijk Ja. Brengt gij haar een brief Neen. 't Is voor een boodschap. Ha Haeen boodschap en van wien Van een heer. Van een heer Ja, ik dacht het wel. Zoo, zij kent heeren, dat kruidje-roer-me-nietWelnu, dat die mijnheer bij haar thuis ga. Lucie is een hoogmoedig ding, die niemand van ons wil kern nen en die enkel den neus laat zien om haar erk af te geven^ of beste Dank u, mejuffrouw. Dank u, mejuffrouw. Ovide was weg. De juffrouw ging de paszaal weer binnen, hei melijk nijdig op Lucie. Terwijl hij op de trap afging, dacht de Dijon- nees bij zichzelven Zij is nijdig en slecht gezind jegens hét meisje. Daar is misschien iéts mee te doen voor onze zaak. Niets veronachtzamen, dat is mijn leus. Eenmaal op straat, bleef hij staan en vroeg zich af wat hij zou doen. Lucie komt hier alleen als zij werk te bren gen heeft, mompelde hij. Dat gebeurt op klaar lichten dag en overdag is er niets aan te vangen Ik zal nooit mijn werk kunnen verrichten, zon der nieuwe en betere inlichtingen te hebben. Wie zal ze mij verschaffen Parbleu, die juffrouw daarboven. Ik zei het welmen mag niets ver onachtzamen. 't Is door haar, dat ik de middelen zal vinden om tot mijn doel te geraken. In plaats van zich te verwijderen, wilde Ovide onmiddellijk de gedachte uitvoeren die in zijn brein ontstaan was hij ging dus het huis van madame Augustine weer binnen en begaf zich naar de loge van de portierster. De man was boodschappen gaan doen. De vrouw evenals de portierster van de quai de Bourbon, was bezig het eten gereed te maken. Verschoon mij, madame, zei de valsche be steller tot haar. Ik zou u eenige kleine inlichtin gen willen vragen. Welke inlichtingen, man Zoudt gij mij kunnen zeggen, hoe laat de naaisters van madame Augustine weggaan En al sprekend stopte hij een twintig francs stuk in de hand der portierster. De portierster wierp een blik op het goudstuk, zag dat het echt was, en haar glimlach werd nog welwillender. Ik wensch niets liever dan u van dienst te hard te schreeuwen en te schelden, zoodat de Raad in werkzaamheden werd gehinderd." Bij den aanvang der zitting heeft de heer Van Burink den voorzitter, mr. A. de Jong, waarne mend burgemeester, verzocht, even te demon- streeren hoe hard hij schreeuwen mag zonder in aanraking te komen met den „Noordsingel" (het paleis van Justitie.) De voorzitter heeft aan deze uitnoodiging geen gevolg gegeven. Doch telken male als in deze zitting een der raadsleden de stem wat luid verhief, kreeg hij van den heer Van Burink de welgemeende raadgeving „U mag wel wat zachter spreken, anders komt u nog op den „Noordsingel" terecht UITKEERING AAN ZUIDERZEEVISSCHERS. Het Tweede Kamerlid de heer Duymaer van Twist heeft aan den minister v&n waterstaat ge vraagd lo. Is het bericht in de bladen juist, dat een aantal Zuiderzeevisschers van 65 jaar en ouder van 3 Juni af een uitkeering ontvangen van 1 tot 5 per week 2o. Zoo deze vraag bevestigend wordt beant woord, kan de minister dan mededeelen, ver deeld over de verschillende Zuiderzeeplaatsen a. hoe groot dit aantal is b. hoeveel aanvragen zijn binnengekomen c. hoeveel aanvragen werden afgewezen d. tot welke bedragen de uitkeeringen worder. verleend 3o. Hoe moeten de bedragen, in de eerste vraag genoemd, beschouwd worden als uitkeeringen wegens armenzorg of als tegemoetkoming we gens de schade, welke de afsluiting der Zuider zee dezen visschers heeft berokkend 4o. Zoo dit laatste het geval mocht zijn, op wel ke wijze is de schade dan berekend en naar wel ken maatstaf zijn de uitkeeringen van 1 tot ƒ5 vastgesteld geworden OM EEN FIJNE SIGAAR, In de raadsvergadering te Deventer sprak het raadslid Roebers zijn groote afkeuring uit over een bij de politie gehouden wedstrijd inhet aanbrengen van overtredingen. Een inspecteur had een fijne sigaar uitgeloofd voor den agent, die binnen 'n bepaalden tijd de meeste processen verbaal had opgemaakt. De prij9 was gewonnen door een agent, die binnen twee uren 15 perso nen had geverbaliseerd. De voorzitter zeide, dat het geval erg was op- geblazèn. Het was een geheel op zichzelf staand feit geweest, een kleine fout slechts, waarover de betrokken politiemannen niettemin waren on derhouden. DER VISSCHEN SNELHEID. Een liefhebber en kenner van vi99chen ls er na geduldige en nauwkeurige- waarnemingen ach ter gekomen, hoe snel riviervisschen zich kun nen voortbewegen. De forel is nummer één, die zwemt met gemak 35 K.M. per uur dan volgt de snoek, met 27 K.M. Na deze beide kampioenen volgen de barbeel met 18 K.M., de voorn met 16 K.M. en aal, karper en zeelt met 12 K.M. DOOR DEN BLIKSEM GETJROFFEN. Op het Zevende Amsterdamsche Luthersche Zendingsfeest, j.1. Woensdag op het buitengoed van de familie Dudok van Heel gehouden, aldus het Hbl., heeft zich tijdens de redevoering van ds. J. M. Lindeyer, die onlangs het vlootpredikant een reis naar de West had gemaakt en nu van zijn daarbij opgedane indrukken verhaalde, een incident voorgedaan. Er ontlastte zich een hevig onweer juist boven het feestterrein, met het ge volg, dat de bliksem insloeg en vier aanwezigen trof. Een chauffeur, die een aantal feestgangers van Purmerend had vervoerd en drie weesmeis jes uit het naburig Herst. Ev. Luth. Zomerhuis, werden ter aarde geworpen. De weesmeisjes kwa men er met eenige hoofdwonden af, mede ver oorzaakt door de splinters en takken van een in hun onmiddellijke nabijheid getroffen eik de chauffeur, die bewusteloos lag, bleek er erger aan toe te zijn. De geneesheer, die aanstonds ont boden werd, constateerde een verlamming over het geheele lichaam van den getroffene, die in middels, mede dank zij de hulp van eenige aan wezige* diakonessen, die op hem de kunstmatige ademhaling hadden toegepast, weer tot bewust zijn gekomen was. Waarschijnlijk zou hij na ee nige dagen er wel weer boven op zijn. EEN AFFUIT VERBRIJZELD. Woensdagnamiddag kwam een aantal remon terijders van het Art. Paarden Depot te Tilburg van een oefening terug. Bij het passeeren van den bewaakten overweg aan de Reitschehoef- straat geraakte een der affuiten in den opstaan- den afsluitboom vast, zoodat men niet verder kon. Onmiddellijk werden pogingen aangewend om het stuk los te krijgen, doch alles was ver geefs. De overwegWachteres kwam naar den com mandant toe en drong aan om wat 9poed te ma ken. De trein uit Gilse-Rijen was juist afgebeld en ze moest de boomen 9luiten. Allemaal goed en wel, vond de commandant, maar wat niet gaat, gaat niet. En hij ried de vrouw aan, den naderenden trein met de roode vlag tegemoet te gaan. Aldus geschiedde, maar, of de machinist de signalen gezien heeft of niet, de trein stopte eerst nadat de affuit geheel aan stukken was gereden. zijn, zei zij. Ja, laat ons goed praten. Er zijn bij mad. Augustine verscheidene soorten van werksters de naaisters, de winkelpuffrouwen, de pasjuf' f rouwen. Over dezen wil ik spreken. Over dezen wil ik spreken. Welnu, dezen gaan om acht uur 's avonds heen. Zijn er vslen Er zijn er drie, juffrouw Irma, juffrouw Re gine en juffrouw Amanda, die met haar bruin haar, de jongste van de drie. Is het die, welke een litteeken heeft onde: aan de kaak, rechts Jawel. En gaan zij soms overdag uit Zij hebben een uur om te' eten en zij gaan, de eene na de andere, te rekenen van elf uur, naar het kleine restaurant hiernaast. Gij hebt mij gezegd, dat de bruine jiiffrouw Amanda heet. Ja, beste man 't is zeker voor haar dat gij komt. Dat zou wel kunnen. Dank u, juffrouw. Wetende, wat hij verlangde te weten, verwij derde Ovide zich. Terwijl zij hem de binnenplaats zag overgaan, dacht de portierster Dat is een verstandige besteller en die veel moet verdienen, want men ziet aanstonds dat hij er aan gewoon is. Hij is zeker gezonden door het een of ander heerschap. Op dat oogenblik kwam juist Amanda de trap af, bleef aan de portiersloge staan en vroeg Is er iets voor mij, madame Bardet De portierster zette een ernstig gezicht en ant woordde door deze vraag Verwacht gij iets, mejuffrouw 1 Weet gij soms van iets riep het meisje uit. Men heeft mij over u ondervraagd. Wie Een heer Het was een besteller, maar hij wa9 zonder twijfel door een heer gezonden. Wat heeft men u gevraagd Hoe laat gij gingt eten en hoe laat gij 'sa- vonds den winkel verliet. En wat hebt gij geantwoord 7 Wat ik moest antwoorden, gelijk het was. Amanda hjield van een lui leventje, pracht en genothet was haar droom in de wereld te kun nen pronken. Zij wi9t dat zij schoon was en zag dan ook reeds in de toekomst gevestigd in een groot huls, bediend door knechts en meiden, in het bezit van een eigen rijtuig, beschikkende over een loge ln een schouwburg. Vandaag paste zij alles verkeerd aan en zij stak meer dan een cliënte met spelden, terwijl zij het rijgwerk nazag. De minuten schenen haar als uren zoo lang Het oogenblik om te vertrekken zou dan nooit komen Men zal zeker op mij wachten, dacht zij bij zlchzelve, mij volgen, nwj aanspreken. Hoe zal ik mij gedragen 1 HOOFDSTUK XV. Toen zij klaar was, wierp zij een spijtigen blik In den spiegel, waarin haar beeld weerkaatst werd en ging het laatste weg. Dezen keer bleef zij niet met de portierster staan praten, doch ging dadelijk de straat op. Daar bleef zij staan en sloeg een blik linl**en rechts. Zij zag niemand dan een man van onge veer vijftig jaar oud, met grijzend haar, welge kleed en met deftig voorkomen. Hij zal het niet zijn, mompelde zij. De%nde- re is zeker wat verder. Met kleine passen ging zij voort. Op het oogen blik, Op het oogenblik, dat zij voorbij den man met het grijzende haar liep, groette deze haar glimlachend. Amanda bleef opnieuw staan voor een manu facturenwinkel. Dezen keer kwam Ovide naa9t haar plaats nemen. *t Is toch wel met juffrouw Amanda, dat ik de eer heb te spreken fluiste?*de hij haar op vleiend© toon toe. Het meisje zag hem aan en veinsde verbaasd te zijn. De rue des Martyrs is lang en heuvelachtig en bijgevolg vermoeiend, zeide hij. Wilt gij mij toestaan, mejuffrouw, u mijn arm aan te bieden? Waarom zou ik u zulks toestaan, mijnheer? Ik ken u niets eens. Zeker, doch ik ken u, sedert laaig, mejuf frouw. Sedert lang wenschte ik u nader te lee- ren kennen, doch ik ben wat verlegen en tot de- een avond heb Ik u niet durven aanspreken om het u te zeggen. Ik begrijp nieft, wat gij mij wilt zeggen. Deze drie wojordeh ik bemin u (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1