1 reau meldt, de kraan en de drie werklieden ge- arresteerd worden, raakten te water. De beide zoons raakten onder de kraan. Fokke werd spoedig uit het water is gered, doch hij was reeds bewusteloos. Dietrich 18 jaar, werd na eenig zoeken gevonden. Bij hem bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De vader is gered. POTTUM IN EEN BOOM. Vrijdagavond 8 uur moest een luchtbollon, bestuurd door den bekenden luchtvaarder Pot- tum, komende van Vlaardingen wegens averij een noodlanding maken in de gemeente Baarn. De ballon kwam in een boom terecht nabij het kasteel Groeneveld. Met behulp van lange lad- avonds om 10 uur nog werk had laten verrich- Zaterdag, zoo lezen we in de „Prager Presse" j ten en wel bij 2e herhaling, werd door den pre- is er weer iets „gebeurd" met dien trein. sident van het kantongerecht Helder veroor- Te Pardubitz kwam een zwaar beschonken reiziger in. den trein, die al spoedig de reizigers begon lastig te vallen. Toen iemand hem wees op zijn onhebbelijk gedrag, trok hij een revol ver en schoot als een dolle om zich heen, geluk kig zonder iemand te treffen. Nauwelijks was het magazijn leeggeschoten of deeld tot tweemaal eengeldboete van 25.- taal 50.-. De eisch 2- X 3 dagen hechtenis. In strijd met de bouwverordening. De bak ker Gom. Visser, die een drietal onbeschutte machines in zijn bedrijf had, doch daarvoor reeds de noodige maatregelen had getroffen Politie: Gevonden een rijwiel. Verloren: een handkoffer met werkmansklee- ding. Een ziveren horloge. Inl. bij den Gem. Veldwachter. INGEZONDEN STUKKEN. hij viel zijn medepassagiers met de vuisten aan. werd door den president vam het kantongerecht trok ie- j te Helder veroordeeld tot een geldboete van boete. ders mocht het aan het p-ersoncel van baron ,ln de bagagewagen kon deponeeren. fTaets van Amerongen, den bewoner van het kasteel, gelukken, de drie inzittenden uit hun gevaarlijke positie te bevrijden. Luchtvaarder en passagiers kwamen er zonder noemenswaardig letsel af. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Een week geleden stierf te Hasselt een druk ker. Een dezer dagen zijn twee zijner dochters gestorven, terijwl een derde dochter en de dienstbode op sterven liggen. Uit het onderzoek bleek, dat al deze menschen leden aan een be smettelijke ziekte, vermoedelijk thyphus, ver oorzaakt door het eten van in regenwater ge wasschen salade. De zoemvau den drukker, die niet van de saladrc heeft gegeten is gezond ge bleven. De autoriteiten hebben het gezin geï soleerd en beslag gelegd op de regenton. DOODSLAG. Op een feestpartij ter gelegenheid van een aanstaande boerenbruiloft op het erf „Sande- rink op Aust" te De Lutte bij Oldenzaal speelde zich Zondagavond een bloedig drama af. D 28-jarige ongehuwde J. Haarman op Teusse werd na een korte woordenwisseling door eer der gasten met een mes in het hart gestoken Hij overleed na eenige oogenblikken. Twee c toren en de maréchaussee uit Oldenzaal warer spoedig ter plaatse. De dader, de 21-jarige bak kersknecht H. K. uit De Lutte, is gearresteerd en heeft bekend. Te midden van den ontstane paniek mand aan de noodrem, tot de trein stilstond'3 X 1 boete. De eisch was 3 X 10. en men met behulp van het treinpersoneel den I razenden man kon overmeesteren en gebonden I n1ÏF Burgem. en Weth. hebben bouwvergun- in Ho hacoo-ownoror. ifnn Hpiwnwmn A 1verleend aan P. Mulder Pz. voor een woon BUITENLAND. VLIEG-MEETING VINCENNES. Ernstig ongeval. Tijdens de vliegmeeting te Vinconnes vloog een toestel in de lucht in brand de vliegels lie ten los en de machine viel te midden van het publiek. De piloot, Braeger, vond den dood, zij: passagier, ingenieur Tappv, werd zwaar ge kwetst. Twee vrouwen werden door het vallen de toestel op slag gedood. GENORMALISEERDE KNOOPSGATEN. Men is in Duitschland bezig de knoopsgaten te normaliseeren. Wil dat zeggen, dat men daar dcor het op de spits drijven van de normalisatie deze belachelijk tracht te maken Toch niet Reeds meer dan een kwart eeuw is het belang van de „confectie" van ondergoed zoo- sterk ge worden, dat men bijna met recht kan beweren dat de confectie van ondergoed het maken cr van in de huishouding vrijwel geheel heeft ver drongen. Dit werd mogelijk doordat talrijke ge specialiseerde machines allerlei onderdcelen ir korten tijd en met groote accuratesse klaar maken, terwijl door het volgen van de juiste route in de fabriek en het doen maken van eil onderdeel op een bepaalde plaats, de tijd, r dig voor het klaar maken per stuk ongelcofelij' klein werd, waardoor de loonen bijna niet mee? op een enkel stuk gingen drukken dit laatst- is bij het fabriceeren van een enkel stuk doo< een enkelen(e) arbeider (ster) steeds wel het ge val. Een der veel voorkomende fabricage-onder- deelen is het maken van knoopsgaten. Er be staan daarvoor speciale naaimachines, die eerst het knoopsgat geheel af festoneeren en dan, zoodra de naald weer aan zijn beginpunt terug is gekomen, een beiteltje doen neerdalen, dat het knoopsgat opent. Deze beiteltjes (of messen» werden door elke' fabriek van kno-opsgatenmr chines gemaakt cp wensch van de afnemers zoodat tallooze maten ervan bestaan, die onder ling dikwijls nog minder dan een halve milli meter verschillen. De fabriekanten dier mess- waren dus gedwongen tallooze maten te maker en in voorraad te hooiden, hetgeen de koster voor die messen noodzakelijk omhoog dreef Daarom is nu een speciale commissie ingesteld die in overleg met de confectiefabrieken en met de fabrieken van dergelijke machines een be trekkelijk gering aantal maten zal vaststellen voor de mesjes, die in de knoopsgaatmachines moeten werken. Notuurlijk zal dit cok weer te rugslaan op de machines voor de fabricege van kmoopen, daar ook het aantal maten hiervoor veel beperkter kan zijn dan tegenwoordig het geval is. Men ziet, nu de fabriekmatige produc tie het huiswerk bijna overal gaat verdringen is er gieon enkel voorwerp, hoe bescheiden schijnbaar, of er kan voordeel in zijn, om het al leen in genormaliseerde maten te doen maken, waardoor ten slotte de afnemer weer het meest wordt gebaat. Want normalisatie gaat steeds gepaard met lagere kosten. DE DANSWOEDE. De politie grijpt in. Zaterdagavond heeft te politie te New York een einde gemaakt aan den danswedstrijd, die reeds drie weken duurde. Er dansten, toen de politie ingreep, negen paren reeds langer dan vijfhonderd uur. Het ziek worden van een jonge man, die inernstigen toestand naar het zieken huis moest worden vervoerd, was de aanleiding voor de politie om in te grijpen. De danswed strijd werd gijgewoond door ongeveer tiendui zend toeschouwers. De meeste deelnemers ar.n den wedstrijd waren na het plotseling einde niet in staat den slaap te vatten. De negen paren, die tot het gedwongen einde aan den wedstrijd hel ben deelgenomen, zullen 18.500 dollars samen deelen. T I^UÏWi De organisator van dezen wedstrijd heeft in drie weken 25.000 dollars verdiend. Korten tijd daarna gebeurde er weer iets, een peniek deed ontstaan in een der wagenj ontdekte een reiziger, dat een rat over zijn bei nen sprong. Een algemeene klopjacht volgd met het gevolg dat ook de(ze ongewenschte dereiziger op afdoende wijze werd verwijderd. NOG ééN. Met een orgel naar Londen. De hartelijke ontvangst, die den Berlijnschen aapjeskoetsier, Gustav Hartmann, in Frankrijk ten deel is gevallen, heeft een Berlijnsch orgel draaier, August Bo-ehm genaamd, bewogen met zijn orgel naar Londen en Parijs te trekken. De man geeft hierbij het bewijs van een bijzondere vitaliteit hij is namelijk reeds 73 jaar oud Zaterdagmorgen om elf uur is hij met den tocht begonnen. Met ijzn orgel, dat op een kleinen handwagen staat, trekt hij van Berlijn naar Lot den en Parijs. Het orgel is getooid met de vlag gen van het rijk Pruisen, Engeland en Frankrid' Vele vrienden en bekenden kwamen op dei drukken Doenhoffplatz afscheid van hem nemer- en hem het beste wenschen. Mijnheer de Redacteur Vergun mij eenige plaatsruimte in uw veelge lezen blad. Bij voorbaat mijn dank. In de laatst gehouden raadsvergadering van Wielingen stond als punt 5 op de agenda: „het plaatsen van een urinoir te Den Oever. Bij de behandeling hiervan bleek, dat dit werk al reeds bijna voltooid was, tenminste er was op- 'ai. PROVINCIAAL NIEUWS VLIEGTUIG OVER DEN KOP. Geen persoonlijke ongelukken DE KOOI. Vrijdagmorgen m-oest het vliegtuig „S 8", thuis behoorende op het vliegveld „De Kooi" en bemand met den korporaal-vliegtuig- maker Van Ommen, ten gevolgde van een mo tordefect een noodlanding doen in een weiland te Koegras. Door het aanwezig zijn van diepe kuilen sloeg het toestel over den kop. Persoon lijke ongelukken gebeurden nietalleen werd aan het vliegtuig eenige schade veroorzaakt. Door omwonenden, alsmede door personeel van het vliegkamp werd het vliegtuig aan den vas ten wal gebracht, waarna het gedemonteerd naar „De Kooi" getransporteerd werd. AKERSLOOT. Door den lievigen wind is -op het Alkmaarder meer een vlet met steencn ge zonken. De schipper wist zich te redden door op de motor te springen die het scheepje sleepte Velen waren van gedachte', dat er een jacht was gezonken cn er persoonlijke -ongelukken had der* plaats gehad. Gelukkig bleek dit niet het geval DE INBRAKEN AAN DE ZAANSTREEK. Met de aanhouding te Krommenie- van de Zaandammers Mulder en Steding meent de Zaansche politie de vermoedelijke daders in handen te hebben van een groot aantal in en om de Zaanstreek gepleegde inbraken. Bij de te Zaandam, Zaandijk, Wormerveer en Assendelft gepleegde inbraken zijn de brandkas ten allen op dezelfde wijze a la sardine opengescheurd. Een door den commissaris van politie te Zaan dam persoonlijk ingesteld onderzoek heeft uit gewezen, dat de op de inbrekers gevonden schaar (een vergroot model blikopener) precies past in de scheuren van een te Zaandam gefor ceerde brandkast. Deze brandkast draagt dc sporen, dat de schaar daarop gebroken moet zijn. Vast is komen te staan dat de schaar bij een smid te Amsterdam is gekocht en later ge repareerd is. In den loop van Zaterdag heeft de Zaandam- sche politie de te Zaandam wonende ouders Door wie? Volgens den voorzitter door don Gemeente-Op zichter; doch van zeer bevoegde zijde vernam ik naderhand, dat het niet de opzichter was, die opdracht had verstrekt, doch de Wethouder van Den Oever. Doch mijnheer de Wethouder, kom dan in het vervolg voor den dag cn laadt net de schijn op den opzichter, alsof die bang was, dat het werk niet vlug werd voltooid; en draai de raadsleden geen rad voor de oogen, maar kom voor de waar beid uit. EEN GEMEENTERAADSLID. Wieringen, Juli 1928. ANNA PAULOWNA. te Oosterklief aan C. Hoogvorst voor een dracht gegeven tot uitvoering /onhuis aan de Kliefstraat aan J. de Zwart een woonhuis te Zandburen aan M. He- >?aR Az. voor een woonhuis aan den Molger- aan K. Breebaart voor een graanschuur den Polderweg aan J. Dekker Sz. vcor een 'onhuis aan de Hofstraat aan de M.U.Z. °\è*)Y drie dubbele personeelswoningen te Oos- r eland. Door den Heer S. Wagemaker te Gest is aangifte gedaan, dat het mond- en klauwzeer onder zijn vee is geweken. De Rijksveldwachter G. Visser van Petten is alhier gedetacheerd met als standplaats Wes terland, zulks in verband met de Zuiderzee werken. Lijst van ingieschreven personen in de gemeen te Wieringen over de maand Juni. Joh. v. Ham van Kerkrade J. Taai van Wildervank P. Kieft van Z. en N. Schermer G. Minholts van Groningen J. Schandelaar, geb. Bakker van Wildervank J. Brandsma van Idaarderadeel L. Poortman en gezin van Harlingen P. B. Da vidse van 's-Gravenhage A. Huijgen en gezin van Kesteren A. Oosting van Emmen Tr. Oos ting, geb. Hooiveld van Anna Paulowna J Bais en gezin van Helder J. C. van Staalen, geb. Brouwer van Helder J. M. v. d. Berge en gefcin van 's-Gravenhage J. A. Hageman van Voorburg A. Walters en gezin van Wedde B. Stubbe en gezin van Wedde Dj. v. d. Meulen van Lemsterland Joh. Meijer en echtgen. van Emmen G. W. J. Hofs en gezin van Amster dam M. Van Hoesel en gezin van Driel L. J. Peeters van Medemblik S. Herder van Emmen; F. P. Klumper van Helder A. Zoethout van Bussum P. Rotgans en echtgen. van Anna Paulowna A. Davidse ,geb. Storm van Zicrik zee J. J. v.d. Velde van Breskens R. Geel, geb. Keesman van Schagen C. L. van Prooijen en gezin van Dordrecht C. Hoogv-orst en gezin van Schoorl J. Staal van Gasselte Joh. Tim mermans cn echtgen. van Ferwerderadeel P. J. Steinmetz van 's-Gravenhagc D. in don P» »r- ken van Avereest H. A. Perotti en gezin var Amsterdam J. G. Kelch en gezin van Ams dam J. Ufkes van Midwolde E. Snoink geb I.eijendekkers van HaarlemC. Zuideruiiin Wed. F. van Rooijen van Vclsen. Afgeschreven personen C. A F. Mulder gezin naar Hindeloopen E. Rurkunk, wed. R F. Gladpootjes naar Helder C. van Rijn e:-. ge zin, W. H. P. M. van Stuijvcnbcrg en gezin Ansems en echtgen., J. Schipper en ecli'e- A. F. de Crom en gezin, allen naar Won^va deelF. Brakenhoff en gezin naar Hciloo - Hoving naar Canada C. Iloognvced naar Zon?- dam A. Sweep, geb. van Kalsbeck naar Enk huisen L. van Loon naar Ermelo T. Male naar naar Anna Paulowna H. G. Arndtz n m Bunde Jac. van Ivêulen naar Harlingen C Kater naar Helder; W. Pathuis naar Emm M. Gebert, wed. Sloterwijk en gezin naar men. BURGERLIJKE STANTl der gemeente WIERINGEN over Juni 1928. Geboren Jan, zoon van J. Kcorn en A. dc Beurs Geert Wilhelm, zoon van F. Hartman en H. Knauber Anna Maartje, dochter van P BURGERLIJKE S»TIAND Geboren Mari Sophia Geertruida, d.v. Tj. de Vries en E. A. Zwirs Dieuwertje, d.v. P. Schil derman en van M. Dekker. Getrouwd Jan Kasten en Stientje Hooiveld. Overleden Helene Kruisheer, oud 59 jaar, echtgenoote van G. Th. Conijn. Door B. en W. zijn in de maand Juni de volgende bouwvergunningen verleend aan J. van Hecke, tot het bouwen van een woonhuis aan A. Buij tot het bouwen van twee dubbele woonhuizen aan C. F. Jongejan tot het verhou wen van een woonhuis aan J. van den Berg, tot het bouwen van een verdieping op een bloem bollenschuur aan J. J. Zandbergen tot het bou wen van een pakplaats aan A. Kouseband tot het bouwen van een schuur en aan H. C. Brou wer tot het bouwen van een werkplaats. van den te Wormerveer aangehouden Mulder ^eerdig en A. Poel Elisabeth dochter van R in arrest gesteld, wegens vermoedelijke heling ?r^s en Schoorl Pieter Evcrt, zoon van J Bij een huiszoeking werd in de lade van een'P°^ans en T. Koster Johanna, dochter van trapnaaimachine een bedrag van 160 gevon den waaronder een tweetal gouden tientjes die hetzelfde jaartal dragen als vorige week bij een inbraak ten huize van den groentenhandelaar De Rooy werden ontvreemd ook de coupures van het bankpapier komen hiermede overeen. De politie ziet hierin een aanwijzing dat Mul der cn Steding ook bij deze inbraak als de ver moedelijke daders worden aangemerkt.. Dicus, zoon van. P J. .aros GEMEENTE WIERINGEN. - Door den architect de heer C. Poel werd namens zijn principaal de heer J. Sz. Dekker in 't café van den Heer M. J. Tijscn te Den Oever publiek aanbesteed het bouwen van een woon huis met schuurtje aan den Hofstraat aldaar. Ingeschreven werd door de volgende1 heeren C. Bakker voor 3690 D. D. Bakker voor 3400 Th. H .Boersen voor 3350 P. Doves voor 3300 W. Hermans voor 3290 Gebr. Hege man voor 3269 J. C. de Vries voor 3250 N. J. Poel voor 3130 Laagste inschrijver gegund. Men meldt ons dat de heer C. C. Bakke> zijn koek en banketbakkerij te Hippolytushoe uit de hand heeft verkocht aan den heer Marl Oden alhier en dat de heer C. J. Lont ziin beer edrij met landerijen gelegen aan de Koningsweg no. 20 heeft overgedaan aan den heer S. Lont CJzn. te de Normert. PANIEK IN EEN NACHTTREIN. De nachtsneltrein Praag-Olmutz, die cm ne gen uur 's avonds de hoofdstad verlaat, dreigt berucht te worden Een week geleden heeft een zakkenroller eiin slag geslagen door talrijke slapende reizigers uil te plunderen hij werd echter betrapt en kon, na een spannende vervolging door den trein, gc- Van uit Alkmaar is in overleg met de Ge ref. Kerk alhier een comité gevormd om hulp dienst te verrichten bij de behartiging van de belangen der Geref. Kerken in het nieuw gewon nen Zuiderzeegebied. Men zal ten spoedigste trachten te den Oever alhier een gebouw te bc komen dienstig voor het h-ouden van Gods dienstoefeningen enz. Een onfortuinlijk motorrijder. De heer T Jansen welke op den 10e Mei j.1. procesverbaal opliep voor het feit dat hij den hoek genomen had zomder signaal te geven, werd dcor den pre sident van het Kantongerecht Helder, ver>:r- deelt tot0.50 boete. De eisch was 10.— of 10 dagen. pen, Overtreding Arbeidswet. r»n plaver G P^n- welke op den 21e April zijn personeel des Bosma en G. Smits en H. Meijer. Ondertrouwd Th. Sweep en A. van Kals- beek P. Jongkind en J. Steenbergen T. Ippel en T. Timmerman J. P. de Beurs en J. C. Bar der A. Kos en C. Poel. Getrouwd C.. Bakker en M. Takes S- Wal maker cn E. de Wit Th. Sweep cn A. vrn Kals- beek P. Jongkind cn J. Steenbergen T. Ippo' cn T. Timmerman. Overleden M. Boersen, oud 70 jaren, echtgen van Jac. Poppen C. Lont, oud 69 jaren, cclit gen. van T. Verfaille. Vrijdag j.1. hebben 42 leerlingen van cl. school te Westerland hun uitstapje naar Am sterdam gemaakt. Liet het weer zich aanvanke lijk minder gunstig aanzien, later klaarde het gelukkig heelemaal op. De heenreis werd ge kort door alles, wat de aandacht trok, mee het op school geteekend kaartje te vergelijken. In Amsterdam werden het Begijnenhof cn Artis bezocht. Des middags werd een rondvaart ge maakt door de mooie grachten cn havens. Velen vonden dit punt pan het feestprogramma wel het neusje van de zalm. Groote zeestoomers cn dokken werden met bewondering bekeken. Over een spoorbrug pufte en hijgde een locomotief met wel vijftig goederenwagens achter zich Geen wonder dan ook, dat allen bij thuiskom; zeer voldaan waren over het genotene op dien dag. Een rondritje met de autobussen van Naas tepad vormde een aardig slot. -- Zondag over een week, n.1. den 15en Juli krijgen we te Hippolytushoef het drukke bezoek van pl. m. 6oo turnsters en turners. En niet al leen komt deze turnkring Hollands Noorderkwar tier hier voor de eerste maal 'n kijkje nemen, zij wil mét al haar leden ook demonstreeren, hoe vaardig zij is op turngebied. Wij weten zeker, dat deze propaganda - open lucht-uitvoering door honderden belangstellen den zal worden bijgewoond. Laat het dorp dan ook een feestelijk aanzien hebben door van alle gebouwen en woningen de driekleur te doen wap peren. Bij de marsch door het dorp, waarbij vijf tambours met 'n tamboer-maetrc voorop zullen gaan en „Harmonie" haar muziek zal doen hoe ren, moeten de bezoekers reeds dadelijk 'n fees telijke indruk van Hippolytushoef, ontvangen. Dus, bewoners, denkt om de vlag Het mond- en klauwzeer breidt zich ook in deze gemeente meer en meer uit. Niet minder, dan 21 gevallen werden geconstateerd. POLITIE. Verloren twee belastingplaatjes. -- KLEINE SLUIS. De Matiné Uitvoering, Zon dagmiddag j.1.. door de Mandoline- en Vicolclub „Kunst en Eer" in de zaal van den heer Slikker. De zaal was spoedig geheel gevuld. Natuurlijk! Het was immers de eerste maal, dat deze jonge vereeniging optrad en men was eerlijk gezegd nieuwsgierig, hoe „Kunst en Eer" het er af zou brengen. Na de eerste pittige marsch „Friedensgrube wisten wij het al Zuiver en opgewekt was de klank van het koor, heerlijk zacht en gevoelvol. Vooral kwamen de mooie diepe zwellingen uit in no1. 2 „Grosmutterchen, 'n welbekende mooie fantasie. Steeds meer voelde men dat het koor „er in" kwam en door het enthousiasme van het publiek de schuchterheid overwon. In één wbord er werd genoten en de jonge vereeniging#nocht 'n groot succes boeken. Doch nu moeten de jeugdige leden doo% deze lof niet al te zelfverhevcn word op. Er waren neg wel foutjes Doch „Kunst en Eer" is op den goe den weg, men kon aan de tien nummers, welke zij gaf, hoioren, dat er is gearbeid cn geoefend, om in weinig tijd zóóver te komen! Welnu laat die ijver zoo blijven, dat vormt de bloei der vereeniging en een schoone toekomst zal voor u zijn weggelegd, an treedt de vereeni ging weer spoedig op, zet dan ook de marsch „Ars et Labor" en „Auf sanften Wogen" vooral weer op het programma; Gaarne zouden wij deze heer lijke nummers nog eens hooren en velen met ons. BREEZAND. Zondagmiddag had in de zaal van Borst de prijsuitreiking plaats van het j.1. gehouden Mu ziekconcours yan den West Frieschen Bond van Harmonie en Fanfare-corpsen. De vereeniging „Concordia" hield zich aan de spreuk: „Eind Goed Al Goed Het concours toch was 'n toonbeeld geweest van goede organi satie, ook dit slot: „de prijsuitreiking" moest dit kenmerk dragen. Zoo had Concordia plaats ge- f nomen op 't tooneel en gaf voor de opgekomen I afgevaardigden der verschillende vereenigingen een drietal muzieknummers ten beste. Toen nam de voorzitter van het Hoofdbestuur, (het geheele hoofdbestuur, behalve den vicc-voor zitter, den heer W. J. Bruul, was present, de heer Van der Meer het woord en sprak in de eer- stte plaats zijn waardeering uit voor het welsla gen van het Concours, dat voor een groot deel te danken is aan de keurige organisatie van het ij verige bestuur van „Concordia" Ook roemde spr. de goede muziek, welke door de vereenigingen in alle afdeelingen op het con cours werd voorgedragen. Het concours stond op hoog peil, vandaar ook, dat de meeste corpsen glansrijk uit het strijdperk traden. Natuurlijk hebben allen geen eerste prijzen. Laten echter ook zij tevreden zijn als 'n mindere prijs hun ten deel viel; de moecf niet laten zakken, doch aan pakken, want volgend jaar is er weer de gelegci heid om als 't kan meerdere punten te halen. Aan ieder der afgevaardigden reikte de heer Van der Meer daarop de toegekende prijzen over Ieder kreeg ook 'n hartelijk woord en 'n felicita tie voor zijn corps. Ten slotte werd het hoofdbestuur cn alle afge vaardigden bedankt door den heer Raap, voorzit ter van „Concordia" voor alles wat zij voor het „Breezander Concours hadden gedaan; de herin nering hieraan zou bij „Concordia" steeds blijven voortleven. Hiermede was deze plechtigheid afgeloopen en die er behagen in had kon deelnemen aan het bal, dat vervolgens aanving. MARKTBERICHTEN- ALKMAAR, 2 Juli 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen volgt 50 vette koeien 240 a 400 8 vette kal veren 65 a 120 Vette kalveren per ned. pond 1,10 k 1,35 43 Nucht. kalveren 851 vette var kens (zware) per ned. pond 0.64 0.67 Zone ters per ned. pond 0.68 0.70.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2