JEANNE 19e Jaargang. Dinsdag 10 Juli 1928. No. 55. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN AUB GEPROBEERD WIERINGER COURANT» UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN DINSDAG en VRIJDAG. VERSCHIJNT ELKEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTlëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytnshoef Wierlngen. Telefoon Infercomm. No. 19. MARKTOVERZICHT. Over 't geheel is Juli vioor den veehandel eene slechte maand. En dat wordt te erger, wanneer de hooitijd met moeilijkheden heeft te kampen, zooals nu. Dan worden de markten overvoerd en worden stug, terwijl de prijzen zakten. Bij de aanhoudende koude en het gure winderige weer, blijft het zomerpubliek thuis en helpt daarbij het koor van mopperaars nog versterken. De weiders klagen over de dalende prijs, slagers en grossiers over de tegenvallen de kwaliteiten. SCHAGEN werd Donderdag voor de bes te kwaliteit 1,05 k 1,06 betaald, de mindere kwaliteiten waren stug en liepen af tot 0.75 per Kilo. Voor bedrijfsveo was weinig animo, de boer heeft dan ook meer dan genoeg aan 't geen hij heeft. Met schapen gaat het nog al. Wij bedoelen met uitvoer wolvee, voor de weide1 was weinig handel, gebrek aan gras weert onnoo. dige monden. Vette schapen 35 a 36 gld., uit- voerlammeren 24,ét 25,—. Met de varkens ging het nog al. Voor goede slachtvarkens werd tot 67 cent per Kilo, voor zouters tot 68 cent per Kilo betaald. Eigenaardig, dat de zouters duurder waren, dan de slachtvarkens. Men schrijft dit toe, aan gemis van vraag in het bui tenland voor zware varkens. BINNENL. NIEUWS. Het TOPPUNT VAN VERGEETACHTIGHEID Zekere G. te Uden begaf zich ter ruste, zonder te denken aan....de baby, die buiten op het erf in een stoel zat. In den loop van den nacht werden voorbijgangers door het geschrei van den kleine opmerkzaam gemaakt. Zij waar schuwden den bewoner, die toen het kindje een behoorlijker slaapplaats verschafte. Van zulk een „verstrooidheid"' heeft vermoedelijk de be faamde prefessor nog niet terug. DOODELIJK ONGEVAL. De 18-jarige landbouwersknecht, H. Kamies, te Valthermond is in de weide aangevallen door een koe. Het dier stiet hem in een sloothij wist zich niet meer te redden en verdronk. Door den ELEOTRISCHEN STROOM gedood. Vrijdagmiddag was in de Nederlandsche kunstzijdefabriek aan den Vosdijk te Arnhem de 27-jarige gehuwde bankwerker Van Schaik uit Delft met een electrische boormochine bezig toen hij door den electrischen stroom werd ge troffen. Hoewel geruimen tijd de kunstmatige ademhaling werd toegepast mocht men er niet in slagen de levensgeesten op te wekken. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan door kortslui ting in de boor. KAMPEEREN TE WARMOND. De gemeenteraad van Warmond heeft een verordening vastgesteld, waardoor het wordt verboden te kampeeren op binnen de gemeente gelegen terreinen (Kagerplassen) zonder toe- stemming van B. en W. o-o No. 71. Ik heb nu noch tijd genoeg om te wachten, mompelde dt schurk. Ik moet zien het mij hier zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Hij kroop onder de takken, maakte een ruimte tusschen de struiken, dicht bij den binnenweg, zette zich neer op een ontvouwden zakdoek, stak een pijp aan en met aandachtigen blik, met ge spannen oor bleef hij geduldig wachten. Lucie bereikte zonder ongeval het doel harer reis. De kamenier haastte zich de aankomst der naai ster aan te kondigen. De burgemeestersvrouw, die sedert een uur reeds woedend rondliep omdat men haar balkleed nog niet had thuisbezorgd, riep uit Ha eindelik Gelukkig. Het balkleed werd uit de doos gehaald waarin het zorgvuldig uitgespreid lag en na het aan alle kanten bezichtigd te hebben, gaf de burgemees tersvrouw bevel het haar aan te passen. Daarna moesten nog de bloemen aangebracht worden en dat was geen gering werk. Lucie loosde een zucht van onderwerping en zette zich aan he<t werk. i Wij zullen haar laten werken en naar Parijs terugkeeren, naar de bakkerij in de rue de Dau- phine. Het was negen uur 's avonds. De dienstbode van med. Lebret was bij den apotheker een fleschje gaan halen voor de zieke, wier toestand meer en meer verergerde. De zieke was sedert den vorigen dag zeer ach teruitgegaan. Toen haar man, met den eersten blik, de voorteekens van den dood op dat bleeke gelaat bemerkte, voelde de bakker, hoewel hij niet teeder van aard was, zijn hart ineenkrimpen. ■Tranen welden op in de oogen van den man. Ik ga sterven, zeide mad. Lebret. Ach ik voet het. Ik ga u verlaten, mijn vriend, ik ga u verlaten voor altijd., ach, 't is wreed, want ik beminde u.. Alvorens te sterven echter, zou ik RUSLAND KOOPT GRAAN. Tien schepen gecharterd voor graan- verschepingen van Rotterdam. Men schrijft uit Rotterdam In aansluiting aan een bericht over den aan koop van tarwe door Rusland kan nog worden medegedeeld, dat thans in 't geheel tien sche pen gecharterd zijn voor vervoer van tarwe van Rotterdam naar Rusland. In totaal zullen deze schepen een hoeveelheid van 50.000 ton vervoe ren. De ladingen gaan gedeeltelijk naar Lening rad, gedeeltelijk naar Zwarte Zee-havens. KINDDRRUZIE MET NOODLOTTIGEN AFLOOP. Toen Woensdag de school te Berg (bij Maas tricht) uitging, kregen een paar jongens op weg naar huis ruzie en er ontstond een vechtpartij. De 12-jarige R. maakte zich daarbij zoo driftig, dat hij zijn 8-jarig makkertje S. een messteek in het onderlijf toebracht, waarna de knaap in- eenzeeg. De andere jongens waarschuwden on middellijk de politie en een dokter en nadat de jongen van de H. Sacrementen was voorzien, werd hij onmiddellijk naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Dokter Duissensuit Gre- venbicht achtte de toegebrachtte wonde zeer gvaarlijk. MINISTER KAN VOOR DE SCHIPBRUG. Dezer dagen, aldus de Nwe. Arnh. Crt., na derde onze Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw mr. Kan op een van zijn vele rei zen per auto Gelre's hoofdstad van Zuidelijke richting. 't Was tien minuten voor vieren in den mid dag, toen de Rijn bereikt werd en om 16.02 uur zou de trein vertrekken, die den Minister naar zijn woonstod zou brengen. Alle tijd dus nog om van den Rijn naar het station te komen en het kaartjes nemen zou geen oponthoud vorde ren, want een Minister heeft daarmee niets uit staande. Maar het toeval wilde, dat juist toen de ministerieele auto den Rijn genaderd was, de schipbrug met een sierlijken zwaai openging en een sleep zich door de opening ging kronke len. De sleep was lang, uiterst lang. Toen de to renklok vier slagen had doen klinken, zat Mi nister Kan nog in zijn auto vóór de schipbrug. Er werd een telefoontje aan gewaagd naar station en verzocht werd den trein eenige mi nuten op te houden. Er werden vijf minuten speling beloofd. Maar toen het vijf over vier was stond de Minister nog vóór de brug. Eindelijk kon het brugvak weer electriscb worden opgetakeld, 's Ministers auto maakte een spurt naar het station en de trein was vertrokken Nou, hooren wij een wijsgeerigen Arnhemmei zeggen, als dit niet helpt, helpt niets. Als er nv niet spoedig een vaste brug over den Rijn komt dan ja, dan moeten ze mij maar minister maken.... u iets willen vragen Ik zou mijn moeder willen zien. Lebret sprong op. Uw moeder stamelde hij. O ik weet dat zij u groot onrecht aange daan heeft, hernam de stervende, doch ook gij hebt ongelijk gehad. Gij hebt evenveel schuld als zij., misschien nog meer.. Daarbij, wat geefi dat Gij zult mij toch niet laten sterven zonder mijn moeder nog eens gezien te hebben. De bakker boog het hoofd en scheen na te denken. Hij was wrokkig, wraakzuchtig, koppig als een Bretagner nochthans kon hij zich niet weerhoo den bij zichzelf te zeggen Zij heeft gelijk. Haar weigeren om haar moe der te zien, op het oogenblik dat zij van deze we reld gaat scheiden, dat zou wreed zijn. Ik zou ea later spijt van hebben. Ik zou het mij mijn lever lang verwijten. Eensklaps met luider stem, zeide hij Ik zal schrijven. En de bakker verliet de ziekenkamer. Moeder Lize, zeide hij, zich aan de toonbank zettend om te schrijven, gij zult een lastige bood schap moeten doen. Wat is het, mijnheer vroeg Jeanne Fortier. Gij zult op staanden voet moeten vertrek ken naar mijn schoonmoeder. Ik ben gereed, mijnheer, antwoorde de vluch telinge uit Clermont, die ried wat er gebeurd was. Gij weet dat het ver is. Zij woont te Golom- bes, op den straatweg ban Parijs no. 41. Ge moet trachten de oude dame met dien trein mee te brengen. Mijn vrouw wil haar volstrekt zien. Ik zal haar meebrengen, mijnheer Lebret. ik verzeker het u. Vertrek dan maar gauw, zeide hij, gij moet een rijtuig nemen om naar het station te rijden en ook om terug te keeren. Een ledig rijtuig reed juist voorbij. Zij stapte erin en kwam in het station van St.. Lazare aan, eenige minuten voor het vertrek van den trein. Te tien uur negentien minuten stapte zij te Colombes af en loopend begaf zij zich naar de woning van mad. Lebel,, langs denzelfden weg. dien zij den vorigen dag gevolgd had. Ovide Soliveau zat, met gespannen oor, mei loerende oogen, onbeweeglijk op zijn post. Sedert Lucie voorbijgegaan was, was niemand langs den eenzamen en donkeren weg gekomen. Eensklaps hoorde hij stappen naderen. LvvTlJ HALLO NEDERLAND v 'l 'Gesprek-kosten Tien gulden per minuut. Bandoeng, 7 Juli. Volgens het „A. I. D. de Preangerbode" is overeenstemming bereikt be treffende het tarief van de radio-telefonische verbinding tusschen Indië en Nederland. Het is vastgesteld op 10 per minuut met een mini mum van drie en een maximum van zes minu ten. In September of October is de instelling van een radiodienst tusschen Indië en Australië te verwachten. Een dergelijke verbinding tusschen Indië en Japan is voorshands afgestuit op de tariefquaestie. BUITENLAND. DE JTALIAANSCHE POOL-EXPEDITIE. Lundborg gered. Een Stefanibericht dd. heden uit Rome be- bestigt de gedane mededeeling, dat Lundborg is gered. Het kleine Zweedsche vliegtuig kon landen in do nabijheid van de groep viglieri en weer vertrekken na luitenant Lundborg te heb ben opgenomen, die sinds twaalf dagen tenge volge van zijn poging om na de redding van Nobile andermaal een luchtschipbreukeling te verlossen, deelde in het lot van deze groep op het ijs. De groep Viglieri bevindt zich nog op dezelf de plaats als het laatst vermeld is. De ijsbreker „Krassin" vordert langzaam en was zeventien mijl ton Noorden van Kaap Platen (ruim 23 gr O. L.) ONTROUWE ECHTGENOGTE. De vrouw van een smid uit Nijvel (Waalsch Brabant) had haar man verlaten en werkte nu als kellnerin te Brussel. Woensdag kreeg zii bezoek van haar echtgenoot, die haar dringend verzocht met hem terug naar Nijvel te gaan. De vrouw weigerde. Haar man greep een revolver en loste1 drie schoten op de vrouw, die levensge vaarlijk in borst werd gewond. De dader meld de zich bij de politie aan. AMERIKA. DON JUAN GETATOEëERD. Origeneele wraak van bedroger fabrieksmeisjes. De 25-jarige zoon van den kunstbloemenfa- briek Douglans te Chicago interesseerde zich vooral voor de arbeidsters in de fabriek van zijn vader. Met verscheidene stond hij of) zeer goe den voet, maar geleidelijk concentreerde hij zijn gunsten op anderen. Hierop besloten de ver waarloosde meisje, zich te wreken. Eenige dagen geleden kreeg de jonge Dou glans een brief, waarin een meisje, dat zijn at tenties tot dusver had afgewezen, hem een on derhoud in haar woning toezegde. Dolgelukkig omdat nu eindelijk deze wensch werd vervuld gaf de jonge man aan de uitnoodiging gehoor Maar nauwelijks had hij het huis betreden, of hij zag zich omsingeld door zijn vroegere vrien Zijn aandacht verdubbelde en zijn oogen poog den de duisternis te doorboren. De stappen naderden meer en meer, doch zij kwamen niet van de Garenne het konden dus niet die van het verwachte slachtoffer zijn. 't Is een vrouw uit deze streek, docht Solive au. Zij is laat en haast zich nu. Jeanne Fortier, want zij was het, die den schurk voorbijgegaan was, bereikte weldra den straatweg van Parijs. Zij hield stil voor het huis van mad. Lebel en belde aan. Jeanne wachtte. De meid kwam opendoen, her kende haar en zeide Gij zijt het, die gisteren hier geweest zijt Madame heeft u hooren bellen en mij wak ker gemaakt. Is zij dan zoo slecht, de dochter van madame Zij heeft nog eenige uren te leven. Mad. Lebel was, na zich een weinig aangekleed te hebben, naar beneden gekomen. Hier is een brief voor u, zeide Jeanne, een zeer dringende brief van uw schoonzoon, mr. Lebret. Mad. Lebel nam de brief met de grootste be leefdheid aan, scheurde den omslag open en las zonder dat haar gelaat de minste ontroering uitdrukte. En zich tot de brooddraagster wendende, voeg de zij erbij Wacht hier, het zal niet lang duren. En de oude dame ging zich gereedmaken tot het vertrek. HOOFDSTUK XXII. In de villa van den burgemeester had Lucie. sneller dan zij vermoed had, de bloemen gehecht op het kleed van de' burgemeestersvrouw. 't Is klaar, madame, zeide het meisje, en het is nog maar vijf minuten vóór elf uur. Tk dacht, dat gij nooit klaar zoudt komen. Nu, 't is er toch eindelijk. Gij moogt vertrekken, mejuffrouw, ik weerhoud u niet. Goedenavond Lucie vertrok. Zij had nog veertig minuten tijd om naar het station te gaan. Dat was nog meer dan tijd genoeg. Zij haastte zich nochtans, om zoo spoedig mo gelijk uit het eenzame veld te zijn. Zij voelde zich niet gerust en liep zoo dicht mo gelijk langs de' haag van de spoorbaan, angstige blikken voor zich uit werpend. Ovide Soliveau had den snellen en lichten stap der naaister hooren naderen. Hij haalde uit zijn zak het mes, dat wij ken dinnen. De meisjes sleurden hem een kamer binnen en bonden hem daar stevig aan handen en voe ten. Douglans dacht, dat zijn laatste uurtje g&- geslagen had maar de bedrogen jonge dames hadden een andere straf bedacht, waardoor zij zich op den Don Juan konden wreken. Een der meisjes, een goede1 teekenares, ta toeëerde hem op beide wangen een hart met een brandende fakkel. Eerst toen de kleurstof in de wonden was gedrongen en niet meer kon worden weggewasschen, lieten zij den ongeluk- kigen meisjesgek loopen. De zoo gemerkte jonge man kon zich natuur lijk met deze versiering bij zijn vrienden en ken nissen vertoonen. Ijlings is hij naar New-York vertrokken, waar hij wil trachten door een be roemden dokter van zijn tatoeage te worden be vrijd. ANNIE PACE VRIJGESPROKEN. Beatrice Annie Pace is Vrijdag voor het Assi- zenhof te Gloucester vrijgesproken van de be schuldiging haar echtgenoot, den schapenboer Harry Pace met rattenkruid te hebben vergif tigd. Na een opwindend proces van vele dagen, waarbij duizenden 's morgens en 's avonds de beklaagden warm toejuichten, is heden de1 be handeling van de zaak stopgezet in' antwoord op het betoog van Annie Pace's advocaat, den beroemden Norman Birkett, en naar aanleiding van zijn meening, dat er voldoende getuigen waren gehoord, om de jury te laten oordeelen Rechter Horridge verklaarde dat hij niet vol daan zou zijn als rechtspreker, waarneer niet de jury hem zou helpen duidelijk en formeel de beklaagde onschuldig te verklaren. Dit ge schiedde eenstemmig. Mrs. Pace was een oogenblik onthutst en weende stil voor zich uit. Toen zij besefte, dat zij vrij was, stond zij op, keek glimlachend door nen, trok de kurk van de punt en maakte zich gereed om op het meisje te kunnen toesprin gen, zooals een wild dier op zijn prooi. Zij moet het zijn, zeide hij bij zichzelf, een onderzoekenden blik in de duisternis werpend. Lucie liep steeds voort. Ondanks de duisternis had Ovide haar her kend. Zij droeg, evenals toen zij den eersten keer voorbijkwam, de doos van madame Augustine. Twee* of drie seconden verliepen. Het meisje naderde de plaats waar de schurk op de loer zat. Ovide sprong vooruit, bleef, met opgeheven arm, midden op den weg staan en voiordat Lu cie zich rekenschap had kunnen geven van het verschikkelijke gevaar dat haar dreigde, viel zij, door het wapen van den ellendige getroffen, op den grond neer, een luiden kreet slakende. De moordenaar boog zich over zijn slachtof fer, hief opnieuw den arm op en bracht het on gelukkige meisje een tweeden steek in de borst toe. Maar de punt van het wapen, op iets hards terechtgekomen, brak af, in plaats van door te dringen. Dat geeft niets, mompelde de schurk, haar rekening is toch vereffend. Dan, een horloge met ketting aan het keurs lijf van het meisje bemerkend, nikte hij het af en in den zak van het kleed tastend, haalde hij er de beurs uit, die er zich in bevond. Zoo zal de zaak ten laste van dieven ge legd worden, dacht hij, opstaande. Daarna sloeg hij den weg in, naast het popu lieren boschje, welken de brooddraagster kort tevoren gevolgd had. Eensklaps vertraagde' hij zijn stap en weldra bleef hij stilstaan, terwijl hij aandachtig luis terde. Hij hoorde op korten afstand spreken en drie menschelijke gedaanten kwamen te voorschijn temidden der duisternis. Ovide verliet den straatweg, sprong het be ploegde veld in en liep voort, het gebroken mes wegwerpend., dat hij nog in de hand hield. De drie gedaanten, welke hij bemerkt had, waren die van Jeanne Fortïr, madame Lebel en haar dienstbode. Ik verzeker u, madame, zeide Jeanne, dat ik een gil gehoord heb langs den kant van den spoorweg.daar, tegenover ons.aan het ein de van dien weg.Het was een noodkreet'. een doodsschreeuw. --"H (Wordt vervolgd,)'

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1