haar tranen om zich heen en. wierp kushandjes naar een paar vrienddinnen in de zaal. Het pu bliek juchte luide en wuifde met hoeden, pet ten en zakdoeken. De bodes waren niet bij mach te de demonstratie te onderdrukken. Het nieuws van de vrijspraak ging als eer loopend vuurtje door Gloucester en in een mi nimum van tijd had zich een enorme menigte voor het gerechtsgebouw verzameld. Toen de verdediger van mrs. Pace naar buiten kwam kreeg hij een ovatiede zwagers van den vrij- gesprokene, die tegen haar getuigd hadden, werden uitgejouwd. Toen mrs. Pace met haar kinderen een half uur na de uitspraak ver scheen, brak de menigte door het politie-cordon heen en eenige' bereden agenten moesten haar beschermen tegen het al te enthousiaste pu bliek. Geëscorteerd door een groote politiemacht toegejuicht als een koningin, verliet zij in een auto de plaats, waar zij al zooveel had doorge maakt. Harry Pace heeft in de 20 jaren van zijn hu welijk zijn vrouw herhaalde malen zwaar mis handeld, vastgebonden aen stoelen en tafels enz. Zij daarentegen is altijd een opofferende vrouw gebleven en een schat van een moeder voor haar 10 kinderen. De kinderen zijn, voor zoover mogelijk, voor de rechtbank verschenen en hebben dapper alle kruisverhooren door staan. Zij hadden menigmaal gezien, hoe wreed ën onmenschelijk hun vader hun moeder had behandeld en vertelden hoe lief, ondanks alles, moedertje voor hen was geweest. Het publiek had geld bijeengebracht om mrs Pace in staat te stellen zich een goed advocaat aan te schaffen. Het heeft hem geen moeite ge kost haar onschuld aan te toonon. OOK EEN GEVOLG VAN DEN DANS. De Parijsche piano-handelaars klagen erover, dat de zaken hoe langer hoe slechter gaan de vraag naar piano's neemt steeds meer af. En ze* wijtent dat aan den modernen dans. De eenige muziek, die tegenwoordig nog op gang maakt, veel liefhebbers vindt, is de gesyn copeerde dansmuziek. En daarvoor is volstrekt geten piano noodig. Om een Charleston of een Black-bottom te dansen is een gramofoon voldoende, of de luidspreker van het radio-ap paraat. Bij huiselijke dansjes, onder-onsjes ge beurt het zoo goed als nooit meer, dat een der aanwezigen zich voor de piano zet om de ande ren van dansmuziek te voorzien. Het is immers veel gezelliger, wanneer allen meedansen kun nen en is er ooit in een gezelschap een, die niet meedoen wil Is er ooit nog een oudere, die zich opofferen wil voor de jongeren „Oud" er „Jong" bestaat niet meer, waar het dansen be treft zestigjarige been en springen en draaien tegenwoordig nog even graag als twintigjarige! En dus wordt er zelfs niet meer aan een pianc gedacht„Zet de radio aan of „Leg een gra- mofoon-plaatje op klinkt het, wanneer men dansen wil. Met angst en vreeze zien de piano-fabrikan ten een geheel piano-looze toekomst tegemoet Terwijl de gramofoon-fabriekanten, radio installeurs en fabrikanten van saxofoons jui chen zij hebben nog nooit zoo'n goeden tijd gehad SLACHTOFFERS DER HITTE. Meer dan 30 sterfgevallen in en om Chicago. De hitte in de Vereenigde Staten heeft Zondag in Chicago en omgeving meer dan 30 sterfgeval len door den bliksem of door verdrinken vereer zaakt. Ook te New York zijn een aantal personer het slachtoffer geworden van de hitte. Het geheele gebied tusschen Chicago en New York wordt evenals West-Amerika door een hit tegolf geteisterd, aldus meldt V. D. nog. Te New York bereikte de temperatuur Zondagnamiddaf den hoogsten stand van het jaar met 34 graden Celsius in de schaduw. Ook Chicago heeft zee' door de hitte te lijden. Drie personen vielen te New Hork dood op straat neer, nadat ze door een zonnesteek warer getroffen. Veertien personen overleden later aai de gevolgen van een zonnesteek. Vele duizenden New Yorkers zochten Zondag koelte aan de kust In het Wester der Vereengde Staten bedroef de temperatuur van 34 tot 40 graden Celsius Hier zijn dertig personen tengevolge van de hittr overleden. In het midden-Westen heerscht geen hitte ten geyolge van den regen. Daar de regenwolken lang zaam naar het Oosten trekken, hoopt men, da' Chicago binnen 24 uur van de hitte bevrijd zal zijn. DE ITALIAANSCHE POOLEXPEDITIE. Blijkens een naar het B. T. A. meldt van de Virgobaai (West Spitsbergen) te Parijs ontvan gen bericht, is de chef-mecanicien Cecioni, die werd gekwetst toen de gondel met de groep Nobi- le van de „Italia" losraakte, bij de botsing op het ijs, gestorven. De anderen van deze groep zijn zeer stig ziek. Volgens de laatst ontvangen berichti r smelt het ijs in de rondte snel weg en zou het on mogelijk zijn voor een vliegtuig bij de groep neer te dalen. Nevens den commandant van de groep, den lui tenant ter zee Viglieri behooren tot de vier, die nu nog maar over zijn gebleven de Tsjecho-Slo- waak professor Behounek, de ingenieur Trojani en de mecanicien Biagi. Men zal aangaande de onrustbarende tijding met betrekking tot deze groep nadere berichten moeten afwachten. Zij heeft echter zeker heel wat te doorstaan gehad sinds den 25sten Mei, toen de gondel, waarin zij zich bevonden, tegen het ijs werd gesmakt. De Latham 47 in zee gevallen. Den 30en Juni en daarna zijn mededeelingcn gedaan over visschers, die zouden hebben be richt, de Latham 47 bij het Bereneiland te heb ben gezien. Nader onderzoek omtrent het gemel de gaf geen resultaat. Thans verneemt V. D. uit Kopenhage, dat volgens mededeelingen van twee opvarenden van het schip „Ingox I", dat zich op 18 en 19 Juni op weg naar Spitsbergen in de na bijheid van het Bereneiland bevond, men Amund sen's lot wel als bezegeld zou kunnen beschou wen. De beide vaargasten hebben medegedeeld dat zij in de nabijheid van het Beren-eiland ge zien hebben, dat een groot vliegtuig in zee1 stortte. Nadere bevestiging van het bericht over deze waarneming van den val van een vliegtuig dat het Fransche vliegtuig zou kunnen wezen, daar dit den 18den Juni om 4 uur in den namid dag van Tromso is vertrokken in de richting Van Spitsbergen is zeker niet overbodig PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Zooals bekend is, gaat het met de Volendam- sche eendenhouderijen de laatste jaren niet bij zonder voorspoedig. Op allerlei wijzen is reeds verbetering gezochtwe denken b.v. aan een nieuw soort voer, dat het vorig jaar met een ge weldige reclame is aangekondigd we denken ook aan den Rijkssteun in den vorm van z.g. Eenden- houders-credieten. Doch al die pogingen zijn op niets uitgeloopen het is thans zoover, dat van een noodtoestand gesproken kan worden. Het Rijk dringt aan op betaling van rente en aflossing der credieten de eendenhouders lijden verlies en kunnen daardoor niet aan hun verplichtingen voldoen. Een en ander heeft den bekende deskun dige op het gebied van pluimveeteelt, Dr. te Hennepe te Rotterdam aanleiding gegeven om o-p-, nieuw een onderzoek in te stellen naar de oor#-/ ken van dien toestand, en speciaal omtrent vraag, waarom juist Volendam zooveel te1 ir& te lijden heeft dan b.v. Landsmeer. Voor ddt vc schil vindt hij twee oorzaken in de eerste leakk* zijn in Landsmeer de eendenhouderijen over een veel grooter oppervlakte verdeeld, hetgeen tenge volge heeft minder vervuild water en daardoor geringer sterfte onder de eenden in de tweede plaats wordt in Volendam nog bijna algemeen de Noordhollandsche eend gefokt, terwijl in Landsmeer andere eendenrassen zijn verscho, nen, die meer eieren leggen en bovendien niet zoo spoedig in legvermogen verminderen als de Noordhollandsche, welke reeds in het derde le vensjaar verlies oplevert. Dit jaar is de toestand in Volendam bovendien nog verergerd door lage eierprijzen en zeer hoo- ge maisprijzen. Een vroolijker geluid dan uit Volendam ver nemen wij uit Medemblik, welke plaats onder den invloed der Zuiderzeewerken merkbaar be gint op te bloeien. We vernemen van belangrij ke woningaanbouw, gepaard gaande met straat- aanleg, o.a. aan en bij de Pekelharinghaven, de Oostersingel en het Geldelocfee Pad van uitbrei ding van winkels en van de opening van een nieuw hotel. De bevolking van Medembiik is de laatste jaren ook snel vooruitgegaan van ruim 2900 in 1921 tot ruim 3700 volgens de laatste cijfers. Wat betreft de Zuiderzeewerken bij Medem biik, kan nog worden medegedeeld, dat voor ee nige dagen het heiwerk voor den onderbouw van den gemaalput gereed kwam. Met eenige plechtigheid ging de 1397e, de laatste heipaal zijn 1396 voorgangers achterna. In Twisk werd onder veel belangstelling een nog weinig bekend nieuw landbouwwerktuig in gebruik genomen, dat luistert naar den eenigs- zins eigenaardigen naam van „electrische hooi- opjager" en dat in staat moet zijn in weinige minuten een wagen hooi naar boven te brengen. Volgens de beschrijving is het een soort riem zon der eind, waarop balkjes zijn aangebracht met ijzeren punten. Tusschen deze punten blijft het hooi hangen en wordt zoo door den draaiender. riem naar boven gevoerd. -- Wel niet coo vlug als die lading hooi, maar toch ook gestegen is de laatste dagen de prijs der schapenwol. Volgens de laatste berichten wordt thans f 2.10 per KG. betaald. Vergeleken met den prijs van het vorig jaar op denzelfden tijd 1.50). blijkt de noteering dus thans ongeveer 60 cent hooger te zijn. Uit Niedorp komt de tijding van een gewich tig besluit, genomen door de afdeelingen Oude en Nieuwe Niedorp van „Het Witte Kruis." Deze hebben samen besloten om over te gaan tot de stichting van een wijkgebouw met woning voor de pleegzuster. Het wijkgebouw zal dan tevens het magazijn van verpleegartikelen bevatten. 't Spreekt vanzelf, dat dit besluit de afdeelin gen heel wat geld zal kosten (de raming is onge veer f 5400) maar, gezien het groote nut van een dergelijke instelling, mag zeker gezegd worden, dat dit geld goed besteed is. Werd in het vorige overzicht reeds één en an der verteld van de wijze, waarop de agent Zwart te Krommenie een tweetal inbrekers wist in te rekenen, in den loop van de week is gebleken, dat deze vangst van nog heel wat meer belang was, als men wel gedacht had. De beide heeren. beiden Zaandammers, schijnen n.1. lang niet voor het eerst dit werk bij de hand gehad te hebben; er zijn zeer sterke aanwijzingen, dat een heele serie inbraken in Zaandam, Zaandijk, Worm er- veer, Assendelft en zelfs in Beverwijk hun werk is geweest. De ouders van één van hen zijn even eens gearresteerd, verdacht van heling der gesto len goederen. Het behoeft dan ook niet te verwon deren, dat men zeer ingenomen is met het moedi ge optreden van agent Zwart. Het bewijs daar van kreeg hij Woensdagavond, toen hij op het politiebureau te Krommenie op hartelijke wijze door collega's en chefs werd gehuldigd. Bij deze gelegenheid werd hem tevens namens de firma Gebr. van Vliet, wier brandkast het bij deze, he laas verijdelde, inbraak had moeten ontgelden, een bankje van f 25.-- aangeboden en ontving hij tevens de mededeeling, dat vermoedelijk ook de Gemeenteraad nog eens in alle vestjeszakken zal zoeken, om hem een huldeblijk aan te bieden. O ok het publiek heeft veel waardeering ge toond; door bemiddeling van het nieuwsblad ..de Zaanlander bracht het ruim f 100 bijeen ten ba te van Zwart. Of de inbreker, die thans met een kogel in zijn schouder in het ziekenhuis ligt, hem ook zoo dankbaar is, ja, dat is een andere vraag, waar we ons maar liever niet in verdiepen. BINNENL. NIEUWS. JACHT OP EEN MOTORRIJDER. Per radio had de commissaris van politie te Roermond aanhouding verzocht van een tweetal vreemdelingen, wegens verduistering van een motorrijwiel en een bedrag van circa 600 Mark. Nu wilde het geval, dat Woensdag aan het sta tion te Roosendaal een viertal personen door een wachtmeester der marechaussée werd aangehou den op verdenking, dat zij in het Alg. Politieblad gesignaleerd stonden, n.1. een man en vrouw en twee jongemannen. Om zich zekerheid te ver schaffen, begaf de marechaussée zich een enkel oogenblik in de telefooncel, om de brigadewacht op te bellen en informatie te nemen. Toen hij uit de telefooncel terugkwam, zag hij op 't station plein een geweldige vechtpartij van een mare chaussee met een dronken Italiaan, die wegens ordeverstoring uit het station verwijderd was. Goede raad was duur en er moest hier met spoed gehandeld worden. De wachtmeester liet zijn vermoedelijk gesignaleerden voorloopig in den steek en stormde zijn college op het plein tege moet. Beiden slaagden er dan ook in, den woes- ten Italiaan op het politiebureau te bergen. Teruggekomen op het station, waren van het viertal aangehoudenende twee jongemannen ge blazen. Zij hadden aan de rijwielbewaarplaats, een motorrijwiel, dat zij daar eerst in bewaring gegeven hadden terug gehaald en waren daar medegegaan in de richting Wouw-Bergen op Zoom. Wederom was het zaak spoedig hande lend op te treden. De marechaussée requireerden een auto en nu ging het er op los richting Ber gen op Zoom. Zoowel op de kruispunten van den weg als in Bergen op Zoom werd telkens geïn formeerd „Heb je hier dat en dat duo-span zien passeeren En zoo hield men steeds den goe^ den weg zij waren Bergen op Zoom alweer uit, alleen even benzine ingenomen en toenAan het kruispunt BelgiëZeeland gekomen, hadden de m 'orrijders zich blijkbaar vergist en waren zij in" Zeeland gearriveerd, inplaats van via Put te ovï?r de Belgische grens. Nu zaten de vogels in de klem. Alle brigades van Zeeuwsch-Ylaanderen werden telefonisch op de hoogte gesteld van het bezoek en al spoedig kwam nu het telefonisch bericht uit Hansweert dat de beide heertjes wa ren aangehouden en bij de marechaussées onder dak gebracht. Zij zijn via Roosendaal op transport gesteld om ter beschikking van de justitie te Roermond te worden gesteld. GEMEENTE WIERINGEN. Burgem. en Weth. hebben bouwvergunning verleend aan den Heer C. Tijsen te Helder voer den bouw van 8 arbeiderswoningen en 2 winkel huizen aan de Hofstraat te Den Oever. Door deh Hoofdinspecteur van den Arbeid is overwerkvergunning verleend aan den aan nemer L. van der Valk te Heemstede ten behoe ve van het bouwen van een dieselgemaal, schut sluis, en bijkomende grondwerken, geldende tot 1 December 1928. De dienstplichtigen der lichting 1929 S. de Haan, H. Hoving, R. van Kalsbeek, J. S. P. Kroon en J. Lont, zijn voorgoed vrijgesteld van den dienstplichtde dienstplichtigen J. P. Bu gel, J. van Mook, L. Nieuwenburg, P. A. Steig- stra en A. van der Welle voorloopig vrijgesteld. De loting voor den dienstplicht zal voor deze gemeente plaats vinden op 22 Augustus a.s. in het gebouw „Ceres" te Schagen. De dienstplichtigen der lichting 1916 D. Veerdig, J. Bakker, K. Kamping en P. Kooij zijn voor een nader onderzoek (inspectie) opgeroe pen tegen 23 Juli a.s. in het Raadhuis te Scha gen. Naar wij vernemen, zal door de Afdeeling Wieringen van den Ned. Roomsch Kath. Volks bond op Zondag 15 Juli a.s. een z.g. speldjesdag worden gehouden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het Herstellingsoord voor tuberculeuzen „Herwonnen Levenskracht" te Utrecht. Het verkeer was j.1. Zondag op ons schier eiland weer druk, hetwelk zich vooral te Den Oever liet kenmerken. In de haven lagen 3 plei- zierbooten en wel éen uit Helder met touristen, éen van de Ned. Reisvereeniging welker leden uit Rotterdam, den Haag, Leiden, Haarlem enz. per spoor naar Enkhuizen en per boot naar hier kwa men en verder éen uit Volendam op welke boot enkele harmonica-virtuozen, begeleid door Jazz- bandorchest de zaak wat opvroolijkten. Toen al die booten hun passagiers gelost hadden waren begrijpelijker wijze de dorpsstraten van den Oe ver bijna te klein, om allen te bevatten. 2on en ander gaf 'n gezellige drukte. De muziekvereeniging „Apo-llo" te Den Oe ver, (dir. de heer J. N. Bruul)) gaf j.1. Zondagna middag een volksconcert in hare muziektent, het welk door een groot aantal personen, waaronder veel vreemdelingen, werd bijgewoond. Met groote belangstelling luisterden allen naar de mooie mu ziek, welke Apollo ten gehoore bracht. J.1. Zondagnamiddag verbrandde op de „Ou de Zeug" een heele partij geteerde barkoenpalen, strooi enz., die aldaar door de M.U.Z. waren opge^ slagen. De brand veroorzaakte een geweldige rookmassa welke van alle kanten kon worlen ge zien en deed denken aan een zeer groote brand. Men deelde ons echter mede, dat deze brand voor ongeveer 2000.- schade had veroorzaakt. De aan grenzende woonketen stonden juist vrij, zoodat de brand zich niet verder kon uitbreiden. Oorzaak Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. P. Bruul, ambtenaar ter gemeente-secretarie te Heiloo, is met ingang van 16 Juli in eenzelfde functie benoemd te Rotterdam. POLITIE. Gevonden een jute-zak, inhoudende Kleedingstukken. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Jl. Zondagavond gaf de mandolineclub „O. K.K.", dir. de heer P. Jongkind in de concertzaal „Concordia" te Hippolytushoef een openbare uitvoering waarbij de populaire zanger, de heer Kees Pruis, zijn medewerking verleende. De mu ziek van O.K.K., keurig als altijd gespeeld, viel bij het in grooten getale opgekomen publiek zeer in de smaak. Niet minder was het optreden van Kees Pruis met zijn nieuwe serie liedjes. Gewel dig was het succes dat deze eminente zanger oogstte. O. K. K. heeft dan ook met Kees Pruis als medewerker de aanwezigen een genotvollen avond bereid. Zaterdag 7 Juli des avonds 9 uur had in het hotel van den heer D. D. Lont te Hippolytus hoef ten overstaan van notaris Obreen en ton verzoeke van de erven wijlen den heer J. Wieg man Albz. de openbare verkooping plaats van de navolgende onroerende goederen 1. Een perceel land aan den Strandweg groot 0.53.60 H.A.. Kooper de heer S. de Vries Pz. voor 1310. 2. Een perceel land „Pietje Akker" groot 0.13.20 H.A., gecombineerd met perceel 3 „Groote .Glis" groot 0.48.50 H.A. Kooper de Herv. Diaconie te Oosterland voor 1295. 4. Een perceel land „Kleine Glis" groot 0.52.30 H.A. Kooper de heer V. Wit voor 1350. 5. Een perceel land genaamd „Het IJemke" groot 0.30.40 H.A. Kocper de heer A. Wiegman voor 520. 6. Een perceel land „Het bosch" groot 0.40.00 H.A. Kooper de heer S. Koorn Jz. voor 140. 7. Een perceel land „Kostverloren" groot 0.58.68 H.A. Kooper de heer D. Jac. Mulder voor 922. 8. Een perceel land „Noorderveen" groot 0.43.90 H.A. Koóper de heer S. J. Mulder voor 520. 9. Een perceel land „Wedventje" groot 0.43.10 H.A. Kooper de heer P. Lont J.Pz. voor 160. Tezamen groot 3.83.68 en in totaal opgebracht 6.187. Perceel 01. Ten verzoeke van den heer Elb. Lont bJz. een perceel land „De Zoutkamp" groot 0.25.00 H.A. werd opgehouden voor 420. —Van 'n hooiwagen, 'n auto en 'n Zonnescherm. Het gebeurde vanmorgen op 't z.g. Hoekje te Hip polytushoef. Kobus en Dirk waren druk aan het hooilossen. De wagen is nog niet leeg, of daar komt 'n andere hooiwagen die moet passeeren. Nu is goede raad duur, want de dissel van Kobus en Dirks wagen is kapot, 't voertuig dus stuurloos Bovendien hing de eene hoek van de hooivracht gevaarlijk scheef. Toch waagden zij het hun wa gen te verhalen. Helaas, de kar ging de verkeerde richting uit, en de overhellende hooivracht kwam pardoes tegen 't onschuldige zonnescherm van Trijntje, dat natuurlijk de vracht niet kon houden en onder vreeselijk gekraak bezweek. Doch daar bij stond 'n open luxe toerauto van 'n sigarenrei ziger. En de booze losse hooivracht kreeg zeker smaak in de zachte kussens en rolde in de auto neer. Kobus en Dirk stonden radeloos en hulpe loos. Verscheidene dames kwamen op en lachten dat maakte 't geval nog broerder Doch de school jeugd bracht verlossing. In minder dan geen tijd waren de hooipassagiers uit de sigarenauto ge gooid en de straatweg voor 't verkeer vrijgemaakt Doch dat Kobus en Dirk zich zullen wreken cp de lachende vrouwen, dat behoeft geen betoog. HERV. GEM. 12 Juli 8 uur Zusterkring in de kapel. nOOPSGEZ. GEM Dinsdag 10 Juli Doopsgez. Zusterkring. Donderdag 12 Juli 's av. 8 uur V. C. J. B. Op Donderdag 12 Juli te 8 uur geeft de V.C.J.B. afd. Anna Paulowna een tweede opvoering van bet Parcival - spel. Voor leden van den Doopsge zinden Jongerenkring en den V.C.J.B. zijn nog enkele toegangskaarten verkrijgbaar bij Ds. Van der Veen. ANNA PAULOWNA. De loting voor den dienstplicht zal voor de ze gemeente worden gehouden te Schagen in „Ceres" op 22 Augustus a.s., 11.20 uur des voor middags. Van de lichting 1929 dezer gemeente zijn voorgoed vrijgesteld wegens broederdienst W. Keppel, J. Leijnse en D. Stins voorloopig vrijge steld P. Bakker, A. Boon, N. Blok, A. Conijn. W. Oele, G. P. Philipsen, T. Pranger, S. Spigt, J. A. van Steijn, B. S. de Vries en G. de Vries. In de „Schetsen- en Novellenwedstrijd", uit geschreven door het historisch genootschap „Oud West-Friesland", is de verguld zilveren medaille toegekend aan de novelle van den heer P. Visser, alhier. - Op de Zondag te Alkmaar gehouden Algemee ne Vergadering van den Bond van dilettanten- tooneelvereenigingen in Noord Holland werd, in plaats van den heer J. J Koeman te Zaandam, tot lid van bet Hoofdbestuur benoemd de heer P. Visser, alhier. - De Bewaarschool Fancy Fair. De Zaterdag Zondag en Maandag gehouden Fancy Fair ten bate van de Bewaarschool te Breezand behoort weer tot het verleden en men kan zeggen dat ze uitstekend geslaagd is. Zaterdag bij de opening gaf de aanblik van de zaal ons dadelijk al de o- vertuiging wat er ten behoeve der bewaarschool voor deze Fancy Fair gevoeld werd. Toen de voorzitter, de heer Kossen bij de ope ning op uitnemende wijze uiteen had gezet het goede doel, dat hier werd beoogd, kwam alles da delijk in actie. Alle stands en attracties hadden 't druk, een stroom van dubbeltjes kwam binnen. Ook de Zondag was gezellig druk en Maandag, de dag van de verloting, gaf ook blijk, dat ieder naar de gespektheid van z'n portemonnaie, wilde meehelpen, om de bewaarschool op de been te hou den. En de helpsters en helpers, zij schenen geen vermoeidheid te kennen. Als men toch in aanmer king neemt, dat de muzikanten alle drie dagen be langeloos hun medewerking verleenden, zelfs voor balmuziek zorgden, waarop men uitnemend kon dansen, dan kon men hieruit toch concludee- ren ,dat men met hart en ziel de goede zaak voor stond; hier was dus 'n goed resultaat te verwach ten. En inderdaad, 't liep schitterend van stapel. De verloting had dan Maandag plaats. De hoofd prijs, 'n nieuw heerenrijwiel is gevallen op lot no. 1215. De winnaar was niet aanwezig. Tevens werd op Amerikaansche wijze verkocht een elec trische rijwiellantaarn. Deze heeft zeker meer dan f 50 opgebracht. Tevens werden de erwten uit de flesch geteld, waar zoovelen op hadden ge raden. De prijs bestond uit 'n mooie locomotief met Jumbo-wagen. Dit werd gewonn endoor den heer Jb. van Teulingen. Deze had geraden dat er 1450 erwten in de flesch zaten. De inhoud was 1464, dus een gering verschil. Nog eenige oogenblikken werd doorgegaan met de fancy fair ,doch weldra werd het uur van sluiten aangekondigd. De voorzitter, de heer Kos sen bracht nu allen, namens het bestuur der Be waarschool hartelijk dank voor de medewerking, waardoor deze Fancy Fair zoo schitterend is ge slaagd. In het bijzonder bracht spr. grooten dank aan Concordia. De vroolijkheid en gezelligheid werd toch vooral gebracht door hare muziek. Zelfs voor 't bal, dat anders zulke financieele offers vraagt, zorgde zij belangeloos. Daarom, hartelijk, hartelijk dank. De heer Raap, voorz. van Concordia zegt, dat 't hem verheugt, dat 't werk van zijn vereeniging wordt gewaardeerd. Trouwens Concordia is altijd bereid te helpen, door geheel Anna Paulowna heen, waar 't ook wordt gevraagd. Spr. hoopt dat dit steeds zoo wordt gewaardeerd als hier. Hij is trotsch op de woorden zoo straks door den voor zitter tot Concordia gesproken. Met nog enkele woorden werd hierna de Fancy Fair door den heer Kossen gesloten. MARKTBERICHTEN EIERVEILING, ALKMAAR, 6 Juli 1928. Aan voer 120.000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 5 a 5.40 58-60 Kg. 5.30 k 5.70 60-62 Kg. 5.70 a 6 62-64 Kg. 5.90 k 6.30 Bruine 60-66 Kg. 5.80 a 6.70. Aanvoer 30.000 Eendeieren. Prijzen 4.70 k 4.80. ALKMAAR, 9 Juli Op de heden gehouden

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2