JEANNE 19e Jaaaigng. Dinsdag 7 Augustus 1928. No. 62. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ■WIERINGER COURANT» AD VERTEN TIëN Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hlppolytnshoef Wielingen. Telefoon Intercomm. No. 11. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN PARIJSCHE MODEBRIEVEN. Si I 'k Ontmoette laatst op de wandeling een jon ge dame, die in een heel eenvoudig maar bij zonder keurig ensemble was gekleed van grijs en zwart. De lange rechte mantel, van goede coupe, was van zwarte kasha evenals de rok behoorde een jumper of pull-over, zooals we tegenwoordig zeggen, van fijne' grijze tricot. De jumper was met een eigenaardig, futuris tisch mnogram versierd en had een heel smal, zwart leeren ceintuurtje met een gespje. In het knoopsgat van den mantel prijkten twee mooie bloemen, een van zwart en een van grijs fluweel Het fijne van dit costuumpje was, dat ook het geringste onderdeel zoo keurig passend was bij het geheel, de grijs zijden kousen, de zwart sné de schoentjes, de grijze glacé handschoenen, het grijze vilten hoedje met het opgeslagen zwarte randje, het grijs leeren taschje enz. We zagen rijkere, veel meer in 't oog vallen de toiletten, maar geen was zoo gedistingeerd en smaakvol als dit. Verschillende eenvoudige toiletjes zijn met een kraag, een jabot of strik van gemoesde stof gegarneerd. We bewonderden ook nog een geheel zwart ensemble, een langei zwart fluweelen mantel met een zwart crepe japonnetje in het heel een voudige model, dat men tegenwoordig „sport" noemt, 't Had geen enkele gekleurde of lichte FEUILLETON. o-o No. 78. De melk spatte schuimend in den blikken emmer en de voedster vroeg Welnu, thans kunnen wij praten. Wat ver langt gij te weten Woont gij hier reeds lang begon Soliveau. Reeds zeven-en-twintig jaar. Ik ben een- en-veertig jaar oud. Ik was veertien, toen mijn ouders dit huis gekocht hebben, dat mij nu toehoort. Sedert wanneer brengt gij kinderen groot? Mijn moeder deed het voor mijn tijd. Ik hielp haar Toen mijn moeder gestorven is, ben ik er mee voortgegaan. Dan kent ge al de voedsters van Joigny in den omtrek Zeker. Men ontmoet elkander, als de kin deren ingeënt moeten worden. Gij hebt zeker wel eens hooren spreken o- ver ouders, die kinderen bij de een of andere uitbesteed hebben en die, op zeker oogenblik. niet meer betalen Ja, dat gebeurt nogal dikwijls. Er zijn zul ke bedriegers in onzen tijd Zeker, ik kon zul ke gevallen. Heeft men u nooit gesproken van zekere Jeanne Fortier Vrouw Noiret raadpleegde haar geheugen. Jeanne Fortier.Jeanne Fortier, herhaal de zij. Wie was zij De weduwe Jeanne Fortier werd, een-en- twintig jaar geleden, veroordeeld voor de drie voudige misdaad van diefstal, brandstichting en moord. Wel zooriep vrouw Noiret uit. Heeft men haar ter dood gebracht Zij werd veroordeeld tot levenslange op sluiting, antwoordde Ovide en zij had hier, te Joigny, een dochtertje uitbesteed, een kind van eenige maanden oud. Bij wie Indien ik het wist zou ik u nief komen vra gen. Maar wacht eens, wacrt eens Een vrouw, die veroordeeld geweest is voor brandstichting, diefstal en moord Ja, er werd in dien tijd veel over gesproken DINSDAG en VRIJDAG. VERSCHIJNT ELKEN ABONNEMENTSPRIJS V per 3 maanden 1. garneering, alleen van voren in het midden een dubbele rij paeelmoeren knoopen. Maar natuur lijk was 't geen somber of saai costuumpje. Daarvoor had de elegante draagsters wel ge zorgd. Ze had er een wil vilten hoedje bijgeko zen, witte leeren handschoenen en een mooi taschje, dat smaakvol uit wit en zwart leer te- zemen was gesteld. De eenige kleur aan het oostuura was een zachtroze camelia in het knoopsgat en, volgens den laatsten smaak, een roze zijden zakdoekje, om den pols geknoopt. EIERMU/TSJE. Wanneer de heerlijke, zoet gekookt je eitjes top tafel klaar staan, moeten we natuurlijk zor gen, dat ze niet koud worden, want dan is het lekkerste er af. We zetten ze daarom een aar dig mutsje op, b.v. in den vorm van een bloem. De hoofdvorm is heel eenvoudig. Door een wei nig borduursel wordt voornamelijk het idee van de bloem weergegeven. Elke bloem wordt dubbel geknipt, zoodat ze een zakje vormt, en met flanel gevoerd. De hier afgebeelde 'bloem is een margriet, van geel fluweel, wol of laken. Ze heeft oranje of bruine blaadrandjes, vindt men 't aardig een stelletje van deze mutsjes te maken, zoo kan men elke bloem met roode randjes, een witte met geel, een roode met zwart, een lila met paars, enz. In alle kleuren en nuancen zal ze' aardig doen. WILHELMINE. MARKTOVERZICHT. De gevallen regens hebben natuurlijk een groote verandering in den veehandel en in de prijzen gebracht. Wel bracht de regen geen gras, maar men mag verwachten, dat het wei land over eenige' weken in een nieuw kleed is gestoken. De handel was Donderdag te SCHA- GEN goed, in alle rubrieken zelfs. Vette koeien liepen weer eens tot 1,10, magere gelde voor herfstverkoop, noteerden van 0.75 tot 0.8ü> Kilo». Nuchtere kalveren liepen van 12,tot 18,wat zwaarder soort tot 24,Schapen waren vlug. Zij noteerden 3 gld. hooge$ dan verleden week, lammeren waren mede goed te verkoopen 24,a 25,Oude vette melk schapen 32,36,-»-. In weidelammeren kwam wel geen prijsverhooging. maar zi.i gin gen toch vlugger van de hand 15,a 21, slachtvarkens waren boven verwachting goed. Gewone slachtvarkens van 200 tot 225 pond, no teerden tot 34 cent, zwaarder soorten van 250 tot 300 pond waren flauw 31 a 32 cent. Dat de handel goed was bleek uit het feit, dat er tij dens de markt nog aanvoer werd gehaald. BINNENL. NIEUWS. POGING TOT» MOORD. Jannes Borgmeijer te Hattem, die een poging gedaan heeft zijn zwager H. Bijsterbosch te ver giftigen door loodwit op zijn brood te smeren en in zijn kannetje thee te doen, is door de En herinnert gij u bij wie het dochtertje uitbesteed was Welzeker, bij moeder Fremy Zelfs dat zij zeer kwaad was, het kind van zulke misda digers verzorgd te hebben, want zij heeft er veel klanten door verloren. En waar woont moeder Fremy vroeg O- vide driftig. Op het kerkhof, de arme vrouw. Zij is dood. De Dijonnees had een oogenblik hoop gehad. De teleurstelling was des te erger. Dood herhaalde hij. Maar zij had zeker familie, die mij misschien kan zeggen wat er van het kind. geworden is. Ik weet niet, op het stadhuis misschien. Als men kinderen bij ons achter laat, dan doen wij er daar aangifte van. De burgemeester -ont vangt de verklaring en geeft bevelen om het kind naar het Vondclingenhuis te brengen. Dat gebeurt dagelijks. Wanneer zich zulk een geval voordoet, geeft men dan de lijst op van de voorwerpen, die eens kunnen dienen om het kind te doen herkennen Ja, mijnheer. Men geeft het merk op van het linnen, de bijzondere teekens van het kind. den naam van vader en moeder als men ze kent en als het de ware namen zijn die der voedster en den datum der aangifte. Het kind, waarvan ik u spreek, heette Lu- cie. Bij dien naam zou men dus dien gevoegd hebben van Jeanne Fortier, de moeder, en dien van vrouw Fremy, de voedster Ja, mijnheer. De Dijonnees verliet verheugd de- woning. Het zal gaan als op rolletjes dacht hij. zich in de handen wrijvend. In het Voudelin- genhuis zal men mij zeggen wat. Hij voleindde noch zijn gedachte, noch zijn gebaar en na verloop van een seconde, hernam hij, de wenkbrauwen fronsend Ik ben een domkop. Wat ik weet. kan mii nog niets helpen. Om antwoord te krijgen, zou ik dien datum der aangifte1, het merk van het linnen, de bijzondere teekens moeten weten, zoo er bestaan. Men moet mij volstrekt betere in lichtingen geven op het stadhuis. Eensklaps hief hij het hoofd op. en vroeg den weg naar het stadhuis, dat hij spoedig vond. Zijn besluit was genomen. Hij trad een bureau binnen, on zich wendend tot een jonge bediende, dien hij alleen vond, vroeg hij hem Zoudt gij mij kunnen zeggen, miinheer. wie burgemeester van Joigney was in 1861 en rechtbank te Zwolle veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. ZUIDERZEEWERKEN. De min. van Waterstaat heeft benoemd tot tijdelijk ingenieur bij den dienst der Zuiderzee werken ir. Z. IJ. van der Meer, te Weststelling werf. VIER GRIEKSCHE ZAKKENROLLERS GEARRESjTEERD. Zaterdagmiddag hebben eenige Amsterdam- sche rechercheurs in de Leidscbestraat vier Grieken aangehouden, verdacht van zakkenrol len. Ze waren op het Spui op den tram gestapt, nadat ze eerst eenige trams, die minder vol waren dan deze hadden laten voorbijgaan. In de Leidschestraat sprongen ze van de tram, waarop hun aanhouding volgde. Op het hoofdbureau van politie bleek,, dat met deze arrestatie een goede vangst was ge daan. Tjwee van deze vreemdelingen kondon volgens het Internationaal vingerafdruksy steem Jorgensen uit Kopenhagen als interna tionale zakkenrollers worden geïdentificeerd. De twee anderen zijn vermoedelijk helpers. Het is gebleken, dat zij inderdaad op de tram een poging hebben gewaagd een passagier te beroo ven. Zij zullen uit het land worden verwijderd. LAF. Onverlaten hebben van twee runderen die te Waspik in een weide graasden, de oogen uitge stoken. De politie stelt een onderzoek in naar de daders van deze laffe daad. EEN WRAAKNEMING. Deze week kwam te Kerkrade een mijnwer kersvrouw thuis. In de keuken zag zij langs de kachelpijp een touw hangen. Haar echtgenoot stelde een onderzoek in en waarschuwde' de po - litie. Het bleek, dat het touw een lont was. wel ke naar een kruitlading liep, die in den schoor steen was aangebracht. DOOR EEN ADDER GEBFJTEN. Een 7-jarig Belgisch knaapje, te Dongen- Voort (N.-Br.) verblijvend, is door een adder gebeten. Het ventje is zwaar ziek. Men vreest het ergste. ----- DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN. Het 9-jarig zoontje van Buitendijk, te Zoeter- meer-Zegwaart, zou per fiets een neefje een eind huiswaarts geleeden. Op den Zegwaarb scheweg, toen or een vrachtauto moest passee- ren, begon hij met zijn fiets te slingeren, met het gevolg, dat hij onder de auto kwam. Het echterwiel van de auto ging over zijn lichaam heen en de borstkas werd ingedrukt. Dr. Fa- cee Scheffer, die zeer spoedig ter plaatse was. kon geen bijstand meer verleenen en bracht het knaapje dood bij zijn ouders thuis. 1862 t Zeker mijnheer, antwoordde de jonge man. De burgemeester te dien tijde heette Du- chemin. Het was mijn oom. Gij hebt zeker iets te vragen aan mijn oom Ik kwam om een inlichting te vragen to ver de jaren 1861 en 1862. Het is een zeer kie sche zaak. Misschien kunnen wij u hier antwoord ge ven. Het zou mij genoegen doen u een dienst te kunnen bewijzen. Op hetzelfde oogenblik werd de deur met ge weld opengegooid en een man met een ruw ui terlijk het bureau binnentrad. Tjoen hij dien man zag, werd de jonge' bedien de bleek en stond op met klaarblijkelijke verle genheid. Zoo danmijnheer Duchemin, zeide de nieuwaangekomene met luide stem en op bar- schen toon, men moet u dus tot hier komen op zoeken. Mijnheer, stamelde de bediende. Er is hier geen „mijnheer" van doen Gii drijft den spot met mij en ik begin dat moe te worden -t- Schreeuw zoo hard niet, ik smeek er u om bad hem de jonge Duchemin, die zich als op de pijnbank bevond. Ik zal schreeuwen als ik wil, en zoo hard als ik wil. Des te erger voor degenen die eerloo- ze streken begaan, als men het hun luidop ver wijt. Zij hebben maar wat zij verdienen. Betaal mij en ik zal zwijgen Ik heb u verzocht te wachten. Weldat is nu reeds zes maanden, dat ik wachtZes maanden, dat gij van week tot week uitsteltZes maanden, dat gij met mii den spot drijft, alsof ik een paljas ware. En ik behoef nochtans, gij weet het. wel, enkele uwer briefjes naar het parket te brengen, om u te doen aanhouden door de gendarmes Ik vraag een 'aatste uitstel, acht dagen- nog. Ik geef u tot morgen. Heb ik morgenavond de duizend francs niet. welke ik u geleend heb. denkende dat de waarborg van uw oom echt was, evenals zijn handteekening. die Rij nogal behendig hebt nagemaakt, heb ik het geld niet dan geef ik u mijn woord van eer dat ik schan daal zal maken. Ik zal zelfs niet naar uw moe der gaan, Ik zal de stukken brengen naar den officier van justitie en dan komt ge voor de rechtbank De jonge' bediende liet zich ot> zijn stoel neer vallen, verpletterd vernietigd en verborg zijn gelaat in zijn handen. DOOR DEN ELECTRISCHEN TREIN GEDOOD Zondagmorgen omstreeks 11 uur heeft te 's-Gravenhage op de electrische spoorbaan bij de Laan van Nieuw-Oost-Indië, een ernstig on geluk plaats gehad. Ter hoogte van de Witsenbrug bij de Loolaan, waren eenige spoorwegarbeiders werkzaam, toien er een electrische trein uit de richting Den Haag naderde. Allen lieten direct den rails vrij behalve L. v. Dongen, 40, jaar, timmerman en brugwachter bij de Nederlandsche Spoorwegen, wonende alhier, die blijkbaar het signaal van den naderenden trein niet tijdig genoeg hoorde. Hij werd door den motomagen gegrepen en op slag gedood. Deerlijk verminkt werd hij on der den trein vandaan gehaald. De Eerste Hulpdienst was spoedig ter plaat se en bracht het lijk naar het gemeentelijk zie kenhuis over. De ongelukkige was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen achter. EEN CHARMANT ARTÏST. De bedrogen caféhoudster. Praatjes en theerozen. Woensdagmiddag kwam een man het café van mej. V. aan den Goudschen Rijweg te Rot terdam binnen en bleef daar geruimen tiid Dlakken". Hij raakte in gesprek met de cafe- houdster en vroeg haar of zij niet een zaaltje voor hem te huur had. Hij was n.1. artist en moest met zijn gezelschap noodzakelijk over dag repeteeren. De caféhoudster had de beschikking over een zaaltje, zooals de „artist" dit wenschte en o- ver den prijs was men het weldra eens. Voor 6 in de week zou de man kunnen re peteeren zooveel en zoolang als hij wilde. Dit „geluk" in de zaken bracht den man er toe den geh-eolen avond in het café te blijven onder h«*t genot van ettelijke biertjes vergezeld van de noodige stukjes worst en tot dank voor al deze vriendelijkheden beloofde hij de caféboudster dat hij haar een reclame' projectie in het Grand T]heater zou bezorgen. Hii kende den operateur uitstekend en dus zou dit zaakje best voor el kaar komen. Toen de sluitingstijd naderde, zeide hii op oogenblik niet over voldoende geld te beschik ken. Hij had ook zoolang gezeten. Of de iuf- frouw het niet goed vond dat hij. als hij den volgen morgen terug zou komen met zijn gezel schap, zou betalen. Een week huur vooruit kon zij dan ook nog krijgen. De man verdween en kwam den volgenden morgen om 10 uur terug, echter zonder zün ge zelschap. Na de „noodige" biertjes, vertelde hii de caféhoudster, dat de reclame in het Grand Theater in orde zou komen. De priis bedroeg 12.50. wat de caféhoudster nog al boog vond. Onmiddellijk bood de charmante artist echter aan dit bedrag voor haar te betalen. Allen moest, hij nu f 3 hebben voor den operateur, want die zo-u 's middags komen om een foto van het café te maken. Vergeef mij, mijnheer, zeide eensklaps O- vide, den ongelukkige naderend, vergeef mij onvrijwillig getuige geweest te zijn van een pijnlijk tooneelik zou veel geven om het ge heim te kennen, dat die man u zoo brutaal ver wijt in mijn tegenwoordigheid. De bediende hief het hoofd op en antwoordde weenend Het is een rechtvaardige straf, mijnheer. Ja, ik heb een fout, een misdaad begaan. De man, dien gij gezien hebt, is een aanzienlijk koopman van Joigny, die in betrekking stond met mijn oom voor don wijnhandel. Verleden jaar was ik verliefd op een meisje, doch ik had noch geld, noch crediet. Ik was als waanzinnig'. Ik maakte twee wissels, waarop ik de handtè'e- kenning vaoi mijn oom namaakte en ik bracht ze bij dien man. Hij accepteerde ze. Toen de vervaldag kwam1 kon ik niet betalen. Gij zoudt dus duizend francs noodig heb ben Duizend francs, plus den interest sedert zeö maanden. Het was nu Ovide die antwoordde Duche min zal zijn fout herstellen en u betalen wat hij u verschuldigd is. Hij betalen Hij riep de koopman uit, met klaarblijkelijke* ongeloo-vigheid Ja, mijnheer, Duchemin heeft een dwazen jongensstreek begaan. Zeg een misdaad Een misdaad, laat zijn Wij zullen niet twisten over de woorden Gij hebt hem ge spaard en gij hebt wel gedaan. Hij bedankt er u voor. Ja, ja, stamelde Duchemin weenend. Hij heeft berouw en zal het niet meer doen NooitIk zou nog liever sterven Ik ben een vriend zijner familie, ging Soli veau voort en bet is gelukkig geweest, dat ik bij hem wals, toen gij hem uw geld ziit komen vragen. Laat nu alles ge'daan ziin Ik zal u, mijnheer, in ruil der wissels duizend francs be talen, plus don interest van zes maanden. Ik wil geen' interest, antwoordde Petitiean. Ik ben geen woelteraar. Ik heb een dienst willen bewijzen en geeia zaken doen*t Is juist duizend fran«cs. Ovide had uit zijn. zak een^ portefeuille ge haald, welvoorzien van bankbiljetten. Hij nam er eent' van duizend uit en legde' het op den hoek "van den lessenaar. De koopman o pende zijn kas, haalde er twee gezegelde papdere-n uit en zeide Hier zijn de wissels. f Wordt vervolgd,)

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1