1. R. KEUSS TABAK Ciim Strassburger. HUNNE |9e Jaargang- Vrijdag: 17 Augustus 1928. No. 65. SP NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Tabaksfabriek De Wakende Leeuw J. R. KEUSS Laat 125 - ALKMAAR. eWIERINGER COURANT® DINSDAG en VRIJDAG. VERSCHIJNT ELKEN ABONNEMENTSPRIJS N~'"; per 3 maanden 1. aanstappen en zit trouw te wiegen, alsof 't de' gewoonste zaak van de wereld is. Dan krijgen we de dressuur der 6 zeeleeuwen, ballanceurs van den eersten rang, die zelfs met brandende fakkels spelen en muziek maken. De olifantenkudde (10 in aantal) verrichten allerlei kunsten op hun kalme maar zekere wij ze. De grootste draaide tevens een orgel met zijn slurf, bespeelde de bekken met een der voorpoo- ten en sloeg de groote tromp met zijn staart. Ge vaarlijke toeren werden met de logge gevaarten verricht, een zelfs droeg zijn oppasser bij 't hoofd in zijn bek weg. Gedresseerde kameelen, ja zelfs de zoo lastige zebra's onderwierpen zich aan de wenken van hun meester. Acrobaten, Chinesche goochelaars, kunstwiel rijders, koorddansers, vuurspuwers, ja wat niet al, vertoonen hun kunsten met groote zekerheid terwijl de 8 vliegende menschen, die als z.g. kruisvliegers door de ruimte zwieren de span ning ten top voeren, ja, men voelt en hoort dan de spanning va de duizenden toeschouwers die telkens 'n langgerekt ooolaten weerklinken, gevolgd door een geweldig applaus. Na de pauze werden de 3 manége's tot een groote Olympia-renbaan gemaakt, waarin een exotische optocht werd gehouden, zoo kleurrijk en afwisselend als men maar denken kan. Ver schillende volksstammen in hun karakteris tieke kleedij en met de dieren van hun land, trokken in statigen tred voorbij, voorafgegaan door een flink orkest, in keurige uniform. Deze 'optocht maakt een geweldigen indruk met zijn verscheidenheid van menschen- en dierenrassen Dan volgen Hongaarsche ruiterspelen, ren nen van Romeinsche zegewagens. De oude ro mantische tijd, waarin het „fiere edele ras" groo ter rol in het verkeer speelde dan tegenwoordig, herleefde voor het oog in vroegere glorie. De attractie het levende projectiel, waarbij een jonge man uit een kanon wordt geschoten als projectiel, had de sensatie van het nieuwe. Als een kogel vliegt hij er uit in het net, dat hem moet opvangen. Tenslotte moeten wij nog een woord van lof uiten over de stallen, waarvan de bezichtiging in de pauze (en ook overdag, zooals wordt gean nonceerd) is opengesteld tegen billijke vergoe ding. De dieren zijn op een wijze gehuisvest die niets te wenschen overlaat. Alles ziet er even frisch en helder uit, stallucht is niet te bespeu ren. En dan de groote verscheidenheid van die ren, wier namen alle vermeld zijn boven de rui ven of voederbakken. Bij de paarden vindt men vanaf Baby tot Kolossus De vijf leeuwenwelpen met hun moeder, de kameel met haar jong, de Shetlandsche ponny met haar veulentje, de verscheidenheid roofdie ren, de olifanten, alles tezamen een interessant en goed bevolkt dierenpark, dat ten volle de be langstelling verdient. Eindigen wij met te vermelden dat 't circus Strasshurgcr te Den Helder niet aan de waar- ADVERTENTIëN Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. deering van het publiek heeft ontbroken. Bij iedere voorstelling was 't circus uitverkocht en bij 't eindigen van 't programma was de eenpa rige roep ,,'t was schitterend Ja, circus Strassburger verdient ten zeerste groote belangstelling en volle tenten en bij de af scheidsvoorstelling van heden Vrijdagavond roepen wij 't geen vaarwel, maar een tot weer zien toe. BUITENLAND. IN BED MOET\ MEN NIET ROOKEN. jTe Poitiers is Dinsdag het huis van den nota ris door brand verwoest. Na den brand vond men in de puinhoopen het verkoolde lijk van den eigenaar. De notaris had de gewoonte in bed te rooken. DE ITALIAANSCHE POOL-EXPEDITIE. Samoilowitsj gelooft, dat Amundsen nog in leven is. Uit Berlijn wordt gemeld De leider van de Russische hulp-expeditie aan boord van den ijsbreker, prof. Samoilowitsj, die Dinsdag te Oslo is aangekomen, heeft aan verte genwoordigers van de pers medegedeeld, dat men zoodra de „Krassin" weer te Spitsbergen is gearriveerd -op het Noord-Oostland een basis voor vliegers zal organiseeren. De Russische vlieger Tlsjoeknowski heeft reeds gemeld, dat zijn machine weer in orde is. De proefvluchten zijn goed uitgevallen. Samoilowitsj acht het zeer waarschijnlijk, dat Amundsen niet naar de groep van Obile of die van Malmgren, maar onmiddellijk naar de met de ballon verder gedreven groep Italianen is vertrokken. En hij heeft goede hoop, dat Amund sen nog in leven is. De „Pourqnoi pas" weer naar Spitsbergen. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat het Fransche expeditieschip „Pourquoi pas", dat op het oo- genblik voor IJsland ligt, over drie dagen weer naar Spitsbergen zal vertrekken, teneinde aan het zoeken naar Amundsen en de ballongroep deel te nemen. De „Pourquoi pas" zal met de „Krassin" samenwerken. EEN MOTORDILIGENDE. Voorzien van slaapkooien. Woensdagavond is tusschen Londen en Li ver pool de teerste motordiligencedienst in Europa geopend, die langs den gewonen weg gaat on slaapkooien heeft voor de passagiers. Toen de diligence uit Londen vertrok had zij twaalf pas sagiers. Op het oogenblik loopt slechts één dili gence, doch het ligt in de- bedoeling, om zoodra de dienst populair wordt het uit te breiden tot vijf diligences, waarvan er vier in dienst ziin en éen in reserve wordt gehouden. Zij zullen des nachts rijden, kort voor middernacht uit Lon den vertrekken en en den volgenden morgen om UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN een waarborg voor de kwaliteit. PROVINCIAAL NIEUWS. Dinsdagmiddag j.1. te 12 uur kwam de groote j „Strassburgertrein" te Helder aan.... en 'sa- vonds om 8 uur was alles gereed en stroomde 't i publiek bij honderden 't reuzencircus binnen. Is de verwachting reeds gespannen wanneer men het uiterlijk van dit tentendorp ziet, bij het binnentreden komt men werkelijk onder den indruk van dezen grootschen opzet. Een circus met drie manéges, die ten slotte één groote Olympiabaan vormen, dat alles her innert aan den overweldigenden indruk welke Barnum en Baely indertijd maakten. Toen was -het Amerikaansch nu is het Duitsche degelijk heid en organisatiekracht die het deden. Beschikkende over 120 paarden is Strassbur ger allereerst paardenspel. Pracht materiaal be weegt zich tegelijkertijd in de 3 manéges vanaf de kleine Shetlandsche ponnies tot de Deensche en Belgische kolossen toe. Paarden voor vrij heidsdressuur, hoogeschool en Romieinsche wa genrennen kan de echte kenner bewonderen in de prachtigste variëteiten. De levende paardencaroussel geeft een reu- zentableau te aanschouwen waaraan 60 paarden medewerken, die slechts alleen worden gere- geerd door de stem van één meester. Alles is grootscheepsch en toch ordelijk en regelmatig een fluitsein zet alles in beweging in de 3 manéges of zet alles direct stop. En wat het uiterlijk der dieren betreft, de glans licht er op en allen blijken flink doorvoed en gezond, zelfs het tiental kameelen en drommedarissen zien er gaaf en glanzend uit alsof zij in natuur staat waren. In de arena's bewegen zich de beren en ijsbe ren en laten met zich sollen als schoothondjes. Een reuzenbeer rijdt zelfs op rolschaatsen een ander doet prachttoeren op de fiets en met 'n vaardigheid welke wij menschen hem benijden. Een groote ijsbeer legt zich gedwee in 'n wieg pn 'n ander komt daar als 'n zorgzame' moeder FEUILLETON. o—o No. 90. Deze sloeg het open. Elke bladzij bevatte het afschrift van het pro cesverbaal der neerlegging van een kind. De directeur zocht den datum op, ingeschre ven op het proces-verbaal van Joigny. Aan dien datum gekomen, hield hij op met bladeren. Hier hebben we wat ge zoekt, mijnheer, zei- dje hij. Het meisje, den 6en April 1862 aange bracht onder het nummer 9. Ovide moest zijn vreugde bedwingen. Jacques Garaud was niet misleid geweest door een toevallige gelijkenis. Lucie, de naaister van madame Augustiine, de mededingster van Mary Harmant, Lucie, de verloofde van Lucien Labroue, was wel de doch ter van deanne Fortier, de vluchtelinge uit Cler- mont. Al wat men hem verder nog kon zeggen, boe zemde hem geen belang meer in. Op de keerzijde van het procesverbaal door den bezoeker meegebracht, schreef de directeur het nummer op van het register, het adres van het huis, waar het meisje in de leer was gedaan, het adres waas zij woonde bij haar meerderjarig heid en ondertqetkende dit alles. Ovide groette en vertrok. Vier—en-twintig uren vroeger of later, had voor hem geen belang. Hij wist wat hij weten moest dat was de oorzaak. 'T|0 vijf uur 's avonds kwam Paul Harmant hem bezoeken in zijn woning. Soliveau deelde hem zijn ontdekking mede. Eindelijk riep de millionnair uit. Wij zul len zien of Lucien Labroue, er nog aan zal den ken om met dat meisje te trouwen HOOFDSTUK XXXI. Lucie had een telegram ontvangen, de aan komst van haar verloofde aankondigend voor den volgenden dag 's avonds. Lucien verhaastte eenige uren zijn terugkeer, om met Luoie te kun nen avondmalen en bij haar den avond door te brengen. Lucie leed bijna niet meer aan haar wonde en daarbij, voltooide de vreugde haar gen^eieing. Moeder Lize, de brooddraagster, deelde die vreugde en hielp zooveel zij kon Lucie om alles gereed te maken, ten einde den vriend, die een geheele maand afwezig gew,eest was, goed te ontvangen. Een fijn en welverzorgd maal, twee flesschen ouden wijn, helder wit linnen, bloemen op tafel, niets ontbrak er aan het welkomstfeest. De twee verloofden, de oogen gevuld met vreugdetranen, vielen in elkanders armen, ten prooi aan een diepe ontroering daarna ontving Moeder Lize een vriendelijke omhelzing. De brave vrouw had eveneens tranen in de oogen. Het was haar bijna te moede, alsof zijzelf een zoon weervond. Daarna volgden, van beide kanten, de vragen elkander onophoudelijk op. In haar brieven had Lucie haar toekomstiger. echtgenoot op de hoogte gehouden, van den toe stand en den moordaanslag verhaald, waarvan zij het slachtoffer geweest was, doch zij had het stilzwijgen bewaard over het bezoek, dat zij on langs ontvangen had van den rechter van in structie en van het hoofd dor veiligheidspolitie. Lucien's gelaat was wat bruiner geworden door de reis, de lucht en de eon, doch die leven dige bruine kleur gaf hem iets meer mannelijks en krachtigs. Onze drie personen zetten zich vroolijk neer aan de kleine, welvoorziene tafel. De avond ging zeer snel voorbij. Lucien was verwonderd, toen hij zijn horloge raadpleegde, te zien dat het middernacht was. Later blijven was onmogelijk en de jongeman vertrok, aan zijn verloofde belovende, den ge- heelen aanstaanden Zondag bij haar te komen doorbrengen. Terwijl hij naar de rue de Miromesni terug keerde, dacht Lucien aan het onvermengd ge luk, dat hij zooieven genoten had en zijns on danks, in de volheid zijner vreugde, in de ver rukking zijner gedeelde liefde, dacht hii tege lijker tijd aan de arme Marv, die hem beminde en die wegkweinde, omdat hij haar geen weder liefde kon betoonen. Lucien Labroue, wij weten het, had een mede lijdend hart. Hij gevoelde een diepe smart over dien be treuren swaardigen todstand, doch hij kon er niets aan veranderen. Des anderen daags 's morgens, in de vroeete begaf hii zich naar Oourbevoie, om het toezicht der werken weer op zich te nemen. Paul T-Inrmant was noe: niet aangekomen. Lucien .maakte van zijn afwezigheid gebruik om zich op de hoogte te stellen van alles wat er gedurende de vorige weken voorgevallen was en om de in uitvoering zijnde werken na te gaan. t v j Eerst omstreeks acht uur verscheen Mary's vader in de fabriek. Zoodra hij zich in zijn kabinet bevond, trad Lucien binnen, om hem verslag te geven van zijn reis. De millionnair reikte den jongeman op de gulhartigste wijze de hand. Ik ben gelukkig u weer te zien, jongen, zei- de hij tot hem, dn des te meer verheugd, daar ik u bijzonder moet gelukwenschen. Mijn cliënten van Bellegarde hebben mij over u met den mees ten lof geschreven. Het schijnt dat uw bespre kingen uitmuntend geweest zijn. De millionnair ging voort Ik ben gelukkig geweest, u tijdelijk uit Pa rijs te kunnen verwijderen, om u, door d«e af zondering weer meester te maken van uw gjei- dachten. Gij zijt nu teruggekeerd en thans moe ten we openhartig zijn, niets meer voor elkan der verborgen houden. Hoe hebt gij mijn doch ter gevonden voegde Jacques Garaud erbij, met een ontroering, altijd oprecht, wanneer hij van zijn kind sprak. Antwoord mij openhartig. Ik heb haar wat vermagerd gevonden mijn heer, ik heb gemerkt, dat zij er slecht uitzag. Die geneesheeren zouden, geloof ik ernstig moeti-n trachten om dien zwaktetoestatnd te bestrijden. Dus, zonder zelf geneesheer te zijn, hebt gij ook bemerkt, dat zij meer en meer achteruit gaat Ongelukkig, ja mijnheer, om het niet te zien, zou men blind moeten zijn. De millionnair leunde met de ellebogen op zijn bureau en verborg zijn gelaat in beide han den. TJwee groote tranen vloeiden tusschen zijn vingers door. Lucien voelde zich gensch ontroerd door die stille en grievende smart. Ik bedroef u, mijnheer, mompelde hij. De industrieel hief het hoofd op. Gij zijt het niet die mij bedroeft, mijn vriend zeide hij, het zijn de feiten, het noodlot. Ja, ik weet het maar al te wel, het leven van mijn kind dat ik meer dan wat ook ter wereld bemin, dat alles voor mij is en zonder wie ik niet zou kun nen leven. Mary is in gevaar, de geneesheeren hebben het mij gezegd, doch zij is nog niet ooge geven. Naast de kwaal staat hef. geneesmiddel. Dat geneesmiddel is het huwelijk. Het huwelijk, herhaalde werktuiglijk de jongeman, pijnlijk aangedaan door de wending van het gesprek. Ja, ging Paul Harmant voort, het huwelijk, dat aan Mary de kalmte zou weergpven, haar het geluk zou verschaffen en tegelijkertijd haar de gezondheid zou teruggeven. Mary lijdt aan BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. 8 uur te Liverpool aankomen. De diligence is voorzien van twaalf slaapkooien, gebouwd en ingericht naar het voorbeeld aan boord van schepen. Zij is 27 voet lang en elf voet hoog. El ke slaapkooi is zes bij twee voet. Het ligt ook in die1 bedoeling een dienst te openen op Leeds en Manchester. BINNENL. NIEUWS. DE STRIJD OM DEN KOFFER. Aan de rusttige Beekstraat te Velp hield ee.-i juffrouw pensiongasten. Na vier weken waren voor een vijf man sterke familie de schoone da gen verstreken. Het witte paard Van Gend en Loos kwam voor, om de koffers naar het stati on te transporteeren, vertelt de Arnh. Crtt.t Zoo iets komt vaker voor te Velp. Het hoofd der familie beloofde echter het pensiongeld later te zenden. Dat nu is minder gebruikelijk. De juffrouw protesteerde en achtte de koffers een geschikt onderpand. Zij kreeg assistentie, toen haar man op de fiets thuis kwam. Die zet te een koffer weer van den wagen en probeerde hem in huis te slepen. Een paar klappen vielen. Een wedstrijd in het koffertrekken begon, waarbij de drempel in het deurgat de streep vormde. De lange1 dienst man constateerde, dat het „match nul" was, be greep, dat hij nog lang op het vrachtje zou kun nen wachten en legde de zweep over zijn hard draver. Een paar meisjes begonnen te huilen ën jammerden, dat ze de trein zouden missen. Buurvrouwen kregen spoedig de' lucht van het heibeltje. Voorbijgangers bleven staan. De barbier aan de overzijde liet zijn klant half ee- schoren zittenen kwam over het ondergordijntje gluren en en toen de klant het wat lang duurde ruimde deze de sneeuwlaag van zijn halve stop pelveld om er ook het zijne van te hebben. Toen kwam er een wijze agent en die blies de heele openluchtvoorstelling uit hij nam de bei de partijen mee naar binnen. DOOR EIGEN WAGEN OVERREDEN. Door onbekende oorzaak sloegen gisteren te >s-Gravenzande de paarden, bespannen voor een Woonwagen, op hol. De vrouw, die de paarden mende, wilde met haar kind van den wagen springen, docr raakte in de leidsels verward. Vrouw en kind werden ernstig gewond naar het ziekenhuis te Den Haag vervoerd. BOTER EN MARGARINE. Cijfers die te denken gevendoor gaande stijging van het margarine, gebruik en daling der boterconsumptie. Het Centraal Bureau voor de Statistiek brengt ons deze week de jaargegevens over 1927 van de margarine-industrie in ons land, schrijft de heer G(eluk), secretaris van den Alg. Ned. Zui- velbond) in het bondsorgaan en hij vervolgt „Hieruit blijkt, dat de productie van margari ne in 1927 weer belangrijk is toegenomen. Er zijn 3 nieuwe fabrieken bijgekomen haar aan- twee ziekten een welke zij geërfd heeft van haar moeder en waarvan zij kan geniezen de andere die voortkomt uit haar hart en waarvan gij de oorzaak zijt. De eene bij de andere gevoegd zal haar spoedig naar het graf leiden, zoo gij meedoogenloos zijt. Lucien sidderde. Het besluit, waartoe Paul Harmant kwam, werd duidelijk. Beste vriend, ging de millionnair voort, het leven mijner geliefde dochter, van dit aangebe den wezen, van die engel, begaafd met alle deug den, berust in uw handen. Ik heb het u reeds ge zegd, ik herhaal het u thans, ik heb gevraagd om na te denken, ik heb u voorgesteld de deel genoot van mijn fortuin te worden, door de hand mijner dochter te aanvaarden. Thans biedt ik u het fortuin, gansch dat fortuin aan, zoo ge mijn kind redt. De jaloerschheid verer gert haar kwaal, zij zal sterven, indien gij haar verstoot. Zonder u te kennen, toen zij voor u nog maar enkel eenige vriendschap gevoelde, is zij uw beschermster geweest en heeft zij gebruik gemaakt van haar invloed op mij, om u in mijn huis te doen opnemen, zoodat uw toekomst ver zekerd was. Zult gij haar ook niet eenige dank baarheid betoonen Zult gij haar laten sterven bij gebrek aan een weinig liefde Zult gij wei geren haar tot vrouw te nemen dat Is de vriendschap de liefde niet waard O, mijnheer, riep Lucien uit, ten prooi aan een vreeselijke ontroering, zoo gij wist wat ik geleden heb, sedert het oogenblik, dat mij de liefde van mejuffrouw Mary geopenbaard werd. gij zoudt medelijden met mij hebben, ik zweer het u. Ben ik niet oprecht geweest Heb ik u den staat van mijn hart niet doen kennen Ja, het is waar, gij hebt het mij oprecht be kend, antwoordde de millionnair, doch ik heb gedacht, dat het maar een gril was van uwent wege, een dier grillen waaraan men niet meer denkt, als ze voorbij zijn. Hebben wij niet allen in onze jeugd zulke- droomen gehad, welke wij voor werkelijkheid hielden Doch de ontwaking volgt en het leven vertoont zich van zijn ernsti- gen kant. Gij hebt nog geen teeder gevoelen ten opzichte van mijn dochter Doch wat geeft De huwelijken zonder liefde zijn dikwijls de ge lukkigste. De achting, welke mijn dochter u in boezemt, de erkentelijkheid, welke gij voor haar Jgevolet, zullen voeidoende zijn. voor het begin de liefde zal later komen, zooals ze bij mij geko men is, toen ik trouwde met Mary's moeder. Aarzel niet langer. Bed mijn kind. F G LlL J Ifi (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1