oQQVI van opvoeding in de maatschappij (voorwaarde lijke veroordeeling) ter gedeeltelijke vervanging van gestichtsverpleging. Door de buiten werking stelling van de Aik- maarsche gevangenis bezuinigt het Rijk het sa laris van den directeur, eenige commiezen en schrijvers, een aantal werkmeesters en bewaar ders enz. Geneesheer en geestelijke ontvangen geen salaris meer. De gebouwen behoeven niet meer onderhouden te worden en een aantal be- ambtenwoningen kunnen worden verhuurd of voor andere rijksdoeleinden gebruikt. Een zeer belangrijke bezuiniging dus. Nu maken wij in dit verband enkele opmerkingen 1. Als het Rijk belangrijk bezuinigt door slui ting van de Alkmaarsche gevangenis, dan komt er dus geld beschikbaar voor andere strafrechte lijke aangelegenheden 2. De bezuiniging is mogelijk geworden, voor een niet onbelangrijk deel door de werkzaamheid van de reclasseering 3. De misdaad houdt niet vanzelf op. Als er een gevangenis gesloten wordt, moet er meer opvoeding van misdadigers in de maatschappij, ineer reclasseering komen 4. Wij vernamen van het Departement van Justitie dat het gaarne meer reclasseeringsamb- tenaren zou aanstellen als er geld beschikbaar was. Wij zijn thans zoo vrij het Departement er op te wijzen dat er geld beschikbaar is gekomen." ALKMAAR. Ernstig ongeval. Twee werklieder van den Waagtoren gevallen. Gistermorgen, crr streeks kwart voor elf, waren te Alkmaar twee werklieden, M. J. Blommaert en P. Wassenberg beiden uit Haarlem, op het Waaggebouw, eenigf meters onder den omloop, bezig pennen te slaan waarlangs de draden van den bliksemafleider gelegd moesten worden. Plotseling zagen kaas- zetters op het Waagplein de werklieden naar be neden vallen. Blommaert bleef in de goot liggen doch Wassenberg viel eerst op den luifel en daar na op het plein. Hij bleef bijna dubbelgevouwer liggen en bloedde hevig uit wonden aan he* hoofd, neus en ooren. De Eerste Hulp legde eei verband, waarna de gewonde naar het St. Elisa beth-ziekenhuis werd vervoerd. Blommaert wa' er vrij goed afgekomen. Hij klaagde alleen ove- pijn in de knie. Volgens hem was het ongeval tc wijten aan een wegglijden van twee aan elkaai bevestigde ladders. „HOFFELIJKE ontvangst te Enge Wormer. In ons vorige „Provinciale Van Week tot Weel rubriek" hebben wij melding gemaakt van d( ballonvaart op Koninginnedag te Alkmaar er dat er slechts één „persman" mee kon Die persman, van de Alm. Crt., geeft nu een verslag van de „hartelijke" ontvangst bij de da ling te Enge Wormer. Hij schrijft: Aan het einde van ons verslag hebben wi beloofd, over de „vriendelijke" ontvangst, die ons in de Enge Wormer ten deel viel nog eer en ander te zeggen. We willen dan even vertel len van de onheusche, ja, onwellevende ma nier, waarop enkele boeren den heer Potjum bejegenden. In plaats van den koenen luchtvaarder, desnoods bij monde van een gemeenteraads deputatie eens welgemeend te komen be danken voor de ontelbare weldaad, de gemeen te Enge Wormer bewezen, door dit onbeteeke nende wereldvlekje met deze landing aan dr aardsche vergetelheid te ontrukken of hem het eereburgerschap van Enge Wormer aan te bie den, namen de waterlanderige inbocrlinge. zoo'n arrogante houding aan, dat men onwille kleurig zou zeggen „de politie moest er naai kijken." Nu de politie, in casu een rijksveldwachter of marechaussee, heeft er ook naar gekeken er een brutaal „heer" handig den mond gesneerd. Natuurlijk, er waren er, die ons inderdaar hoffelijk ontvingen maar dat waren ook geer inboorlingen. We herinneren ons -o.a. den p: dienstige amateur-fotograaf uit Wormerveer den heer C. v. R. Gr., die ons zeer welwillend was. Vooraf vroeg de heer Pottum, of de boer scha de had van d-e> landing, welke vraag ontkennend werd beantwoord. Al heel gauw echter probeer de de landeigenaar, wellicht opgestookt door andere ras-genoten, er een slaatje uit te staar 'en eischte 50.- van den heer Pottum. Een jon gere graslander, die voor een belooning van 3.de ingepakte ballon met een vrachtfordjr naar het station zou brengen, wilde ook eer een gratificatie hebben, want zei hij „ik hel jullie het leven gered".. (Tableau.) Dit jongmensch verkeerde blijkbaar in de vei onderstelling, dat onze landing een noodlan ding was en dat wij in levensgevaar haddei verkeerd. Hij had nota bene, toen schrijver de zes uit de mand gestapt was, deze even vastge houden, heel even maar. Men begrijpt, dat de heer Pottum heel wat an ders deed dan zijn „levensredder" dankbaar om dankbaar om den hals vallen. „Jij kan van mijzei de heer Pottum. „Als ik dat geweten had, had ik je dood léé- ten léézeren", zei het nobele boerenkind, nog steeds in de meening, dat we het zonder hem er niet levend zouden hebben afgebracht. Met een „wil je je muil wel eens houwe", zeb te de politie dezen candidaat-ballonvaarders redder op z'n nummer. (Als je maar weet, hoe je ze aan moet pakken!' De boer, die 50.gevraagd had, kreeg ee? tientje, wat nog net tien gulden te veel was, want hij had van de honderden nieuwsgieriger die naar den ballon kwamen kijken, heel han dig een dubbeltje enntree geheven én bij het ko men, én bij het gaan, hetgeen hem, naar wij ver namen, zeker 40 a 50 heeft opgeleverd. Ir plaats van deze som met den ballonvaarder tc deelen, wilde hij nog geld toe hebben JTerwijl toch de heer Pottum de „voorstelling" was komen geven Neen, een hoogen dunk hebben wij van Enge Wormer's inboorlingen niet kunnen krijgen het paard en bedekten weldra het arme dier ge heel. Toen de boer en zijn huisgenooten het on geval bemerkten, snelden zij toe om het paard te bevrijden, doch de kop van het paard was reeds zoodanig doorstoken, dat hij geweldig op zwol. Den volgenden dag is het paard bezweken ten gevolge der bijeensteken. DOOR EEN VISCH GEDOOD. Te Black Water, in het Engelsche graafschap Essex, hadden twee visschers met een harpoen een enormen visch met een harpoen, 6 voet lang gevangen. Zij gingen in een bootje om den visch aan boord te slepen, hetgeen eerst na heel wat moeite gelukte. Een der visschers wilde het dier den genadeslag geven, toen de visch plotseling met zijn staart den visscher omver wierp. De boot kantelde om en beiden vielen te water. Hoewel ze konden zwemmen, werden de twee visschers door den stroom meegesleept en v:„ dronken. Hun lijken werden eenige' uren later gevonden. Bede k bij 't hoesten steeds uw mond, Die raad is geenszins ongegrond Wil ook bij 't niezen goed opletten Gij kunt licht anderen besmetten 1 Ver. Omhoog. GEMEENTE WIERINGEN. De Heer Alb. de Graaf te Westerland heeft zijne benoeming tot melkcontroleur bij de Rund- Veefokverecningen en Kaasfabrieken, aangeno men. Aan den aannemer de heer J. C. de Vries is uit de hand opgedragen de bouw van twee bur gerwoonhuizen en wel voor de heer C. C. Bakker ean de Elftweg en de heer S. W. de Vries aan de Noorderweg. Heden zijn bij de Mtpij. „Trio" afd. sluis bouw der Zuiderzeewerken te Den Oever 35 ar beiders ontslagen, wegens afloopende werk zaamheden. Een groote Zuivelfabriek te Wieringen. Men schrijft ons uit Westerland De fabriek Klein Begin" heeft in de vergadering van Maan dag 1 September j.1. besloten om aan de nadere besprekingen deel te nemen met de andere kaas- fabrieken in deze Gemeente teneinde te komen tot de oprichting van een groote „zoet-fabriek" Dit is al een stap in de goede richting, want men begint langzamerhand te gevoelen, dat dc tegenwoordige fabrieken niet meer aan de ei- schen des tijds voldoen. Er moet meer geprodu ceerd worden wil men de buitenlandsche con currentie het hoofd bieden want overal in het buitenland worden zulke groote fabrieken ge bouwd, zelfs in de ontredderde landen Oosten rijk en Hongarije, die toch zoozeer door den oor. log geleden hebben. Wel een bewijs, dat de groo te „zoetfabrieken" aan economische en financi- ëele eischen voldoen. Het is derhalve te hopen, dat de andere fabrie ken ook een dergelijk besluit zullen nemen en dat de Wieringer veehouders weldra zullen pro- fiteeren van éen groote fabriek. Dc Zeegras - Industrie. Het Zeegrasbedrijf, nog slechts voor korte jaren zoo'n belangrijke bron van bestaan voor 'n groot deel der Wierin- gerbevolkha, is aan 't kwijnen. Hoe komt dat Vele omstandigheden vorm den hiertoe de aanleiding. In de eerste plaats de Zuiderzeewerken. Sinds de dijk door het Amstel- 94000.-. Hierbij is niet begrepen de uitrusting der school, als Meubilair enz. Alles zonder schilderwerk. Ingeschreven voor schilderwerk door P. Kleerebezem, Beemster, voor 2600.-. G. v. d. Wal, Den Helder, voor 3577.-. Joh. Dekkers, Den Helder, voor 3597.-. Fm. Schaaf en Stegerhoek, Alkmaar, voor f 3900 P. de Kok, Den Helder, voor 3950.-. Fm. Koppen, Alkmaar, voor 4100.-. R. J. Bot, Alkihaar, voor 4100.-. J. P. Langedijlj Alkmaar, voor 4150.-. ^Seurloo, Aria ijk, voor 4250.-. bV Wraak, Wieringen, voor 4375.-. D. Reek, Twisk, voor 4975.-. J. S. Nieuwbuurt, Den Helder, voor 5550.-. Laagste inschrijver voor zoowel timmer- als schilderwerk Kleerebezem, Beemster, in totaal 78065.-. Gunning nog niet bekend. Oosterland. Door onbekende oorzaak brandde j.i. Woensdagmorgen een mijt stroo van de familie Koorn geheel af. Het liet zich ernstig aanzien waar het brandend stroo omringd was door graanschelven en op enkele meters afstand stond de school. Het hoofd der school, de heer Spaander, achtte het dan ook geraden onmiddel lijk de kinderen er uit te sturen en de klok te doen luiden. Tevens stelde hij per telefoon de burgemeester in kennis. Inmiddels waren ?n massa omwonenden met emmers water aan 't blusschen gegaan en waar het bladstil was, gingen de vonken gelukkig recht de lucht in en stichtten geen verder onheil. Ongeveer 'n kwar tier later arriveerde de auto-brandspuit en met 'n slang op de waterleiding was men nu spoe dig het vuur meester. Hoewel de motorspuit spoedig ter plaatste was, zou het toch nog te lang hebben geduurd, als de wind de vlammen had geholpen. Een brandkraan was er, maar geen slang. Ondanks de meening, onlangs in den Raad, is thans weer gebleken, de noodzakelijkheid va 'n slang in de nabijheid van de brandkraan, opdat men er on middellijk gebruik van kan maken. Over het hut van de waterleiding behoeven we zeker wel niet verder uit te wijden. Naar men ons meldt, was het verbrandde ver zekerd bij de Brandwaarborg Vereeniging Wie ringen. -►Flora. Het programma voor de a.s. tentoon stelling en harddraverij door de Bloemenveree- niging Flora te Den Oever te houden, is als volgt Zondag 23 Sept. v.m. 10 uur opening der tentoon stelling in de kapel en des nam. 2 uur groote handicap-harddraverij voor paarden naar keuze op een baanlengte van 275 Meter; onder de man !5 meter meer, om prijzen van f200; f 100; f 50.-- en f 25.- Maandag 24 September tentoonstelling en des avonds 8 uur uitvoeringen der muziekveree nigings „Apollo" voor leden van „Flora" bij den heer Jr. Lont en voor niet-leden bij den heer M. Tijsen. al totdie menschen die Roode of Gele Pool regelmatig gebruiken V Ook U bevalt het zeker. Marktbericht der Cccp. Bloembollenveilingver eeniging „Breezand" op 4 Sept. 1928 PER 100 STUKS: Narcissen Emperor 2-2.70; Sir watking 2.50-3.50; Barry consp. 100-150; Princep 100-150; Serlly White 100-190; Grand Monarque 2-2.50; Poeticus 0.60-0.75; Lourens Koster 180-240 Camp Regulosus 90-120; King Alfred 16.00; Or- nathus 0.60-120; Irissen Frans Hals 0.75-110; King of the blue 20-60; Flora 40-100; Wilhelmina 30-80; Cajanus 40-100; Imperator 32-150; 'Wink Excelsior 2-260 Belle chinorie 25-60; Brittisch Queen 12-50; J.P. Segers 12-70; Thea de Boch 12-65; Rembrandt 50-100; Hart Nibbriy 10-110; Danv. Bartiqeu 180-240; Wm, Copland 120- 390; Wm. Pett 200-350; Pride of Haarlem 150-240 Faine Sanders 100-230; Baron a la Fonnye 100- 225; Prinses Elisabeth 175-250; Rev Enbank 180- 340; Wedding Veille 90-180; Tak van Poortvliet 100-250; Clara Britt 110-220; King Harold 150- 200; Le Notre 250-350; Prof. Rouwhof 150-250; Evt: Loreine 160-220; Ffaminga 400-600; Rose Lareine 350.400; Pros Perety 350-400; Diana 110- 140; Brillant Star 400-450; Witte valk 250-350; Dt.^ Murillo 160-220; Theeroos 275-325; Lucre- tia 250 - 350. Veel vraag naar plantgoed. BINNENL. NIEUWS. DOOR GAS BEDWELMD. Gisteren had een dienstbode, werkzaam bij een familie aan den Amstelveenschen weg on der Nieuwer-Amstel, de onoplettendheid, het kraantje van een gasfornuis te laten openstaan. Daar zij ingedommeld was, bemerkte zij niets van het uitstroomende gas. Toen de familie thuis kwam, was buiten reeds een sterke gaslucht was te nemen in de keuken vonden zij de dienstbode voorover miet het hoofd op tafel in bewusteloozen toestand. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen. Men mocht er in slagen het meisje weder tot bewustzijn te bren gen. Haar toestand was echter van dien aard, dat overbrenging naar een ziekeninrichting Dinsdag *25 Sept. tentoonstelling en des diep ligt, hebben de stroomrichtingen zich g: ivonds 8 uur zang, orgel en mandoline-concert in noodzakelijk werd geacht, wijzigd De wier drijft de kust »de Kapel Na afloop sluiting. Bij goed weer" voorbij Vele pachters van wierperceelen is 't| staat Den Oever dus een drietal gezellige dagen verleden jaar zelfs niet gelukt, de pacht er uit te te wachten, halen. Tevens komt daar nog bij de moeilijkheid I van 't vervoer vanaf de kust en voor degenen -- Men deelt on mede, dat op Zaterdag 15 Sep die zelf geen land hebben, de moeite het terrein tember a.s. Zuster Van der Tocht, verpleegster machtig te worden voor het drogen. 'in dienst van onze Afd. Het Witte Kruis, den dag Zoo hebben velen, die vroeger niets anders hoopt te herdenken, dat zij voor 25 jaar als zus- deden, deze bron van bestaan er noodgedwongen ter in de verpleging kwam, waarvan de laatste *7 jaar hier te Wieringen. Aangezien zuster Van der Tocht zich hier bij de burgerij bemind heeft gemaakt en dit jaar van een ernstige' ziekte gelukkig is hersteld, zijn wij er van verzekerd, dat zij op dien dag vele hartelijke blijken van belangstelling zal ont vangen. BUITENLAND. aan gegeven en zijn thans bij de Zuiderzeewer ken, de meesten als bakschipper, werkzaam Als gevolg hiervan staan ook de zeegrasperse rijen stil. Wat het gemaaide zeegras betreft, (de wier- waarden worden zooals men weet geëxploiteerd door de Gemeente Wieringen), slechts enkelen hebben consenten tot maaien gehaald en dar. uitsluitend visschers van 't Oostdeel van Wie ringen. 't Westdeel heeft immers geen gelegen heid meer, omdat de haven te De Haukes af gesloten door den verbindingsdijk, terwijl aan den Noordkant geen gelegenheid voor lossing bestaat. Jammer had de regeering gevolg ge geven aan. het verzoek der visschers om een klein haventje aan de Noordkant te maken, ve len zouden dan nog met hun schuitje hun brood kunnen verdienen en hadden ook 't zeegrasmaai- en kunnen uitoefenen. De maaiers aan het Oosteinde verdienen een linke boterham. Door elke schuit (er waren er acht aan de gang) is gemiddeld 350 pak aan wal gebracht en het zeegras is van uitnemende kwaliteit. Voor het bereiden werkte het weer in alle opzichten mede en het persen is al in volle gang. Reeds is al een gedeelte verzonden, doch aan de aanvraag der handelaren zal zeker niet in alle deelen kunnen worden voldaan, daar de totale opbrengst nog géén 3000 heele pakken zal bedragen. Ging de wind om, dan zou misschien nog wat zeegras gevischt kunnen worden, want er stond op de waarden voldoende wier en thans var* flinke lengte. Voor het maaien is echter nu de tijd verstreken; de wier is te vuil. Heden werd door Burg. en Weth. aanbesteed de stichting van een 7-klassige SCHOOL met GYMNASTIEKLOKAAL, SPEELPLAATS, AF SUCCES-NIEUWS. Zondag zal Succes II op haar eigen terrein een medaillewedstrijd spelen tegen het M.A.Z.-elftal van De Haukes. Aanvang 2 uur. Succes I gaat naar Nieuwe Nied-orp om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen N.V.V. I. Vertrek precies 1 uur. ANNA PAULOWNA. DE ZONNIGE ZOMER. Groot Brittannië heeft den zonnigsten zomer gehad sinds 1911. In Londen waren in de laat ste drie maanden 702 uren zonneschijn tegeno ver 460 in dezelfde maanden van het vorige jaar. DOOR BIJEN GEDOOD. 'Je St. Lenaarts, een dorp bij Antwerpen, liep een paard in de weide achter de hoeve, toen plotseling de bijen van den landbouwer, uit zwermden. De bijen zetten zich op den kop van RASTERING, WONING voor het HOOFD en bijkomende werken. Ingeschreven was door P. Kleerebezem, Beemster, voor 75465.-. Fm. Koppen, Alkmaar, voor 76900.-. J. C. Klein, Wieringen, voor 77890.-. N.V. Technisch Bureau v.h. Joh. Verberne Hoorn, voor 78224.-. Th. H. Boersen, Wieringen, voor 80495.-. J. Boerdijk, Den Helder, voor 84000.-. Joh. Schutte, Zaandam, voor 84400.-. Fm. Schaaf en Stegerhek, Alkmaar, v. 84330.- A. P. Komen te Zaandam voor 85100.-. R. J. Bot, Alkmaar, voor 85520.-. Firma Naaktgeboren en van Leeuwen, Delft voor 85692.-. J. de Jager te Huizem, voor 87432.-. H. van Peldt, Den Helder, voor 87500.-. R. J. Cuperus, Birdaard, voor 87880.-. Fm. Gebr. Smit, Den Helder, voor 88800.-. S. Blaauboer, Wieringen, voor 89560.-. M. H. van Meekeren, Wieringen, voor 91000.-. Fm. Minneboo en Waldboom, Den Helder, voor BURGERLIJKE ST1AND Geboren Theodorus Jeroen, z.v. A. Alkemade en van A. M. J. Straathof Maria Neeltje, d. v. P. Kosten en van D. S. Timmerman. Overleden Jan Hendrik Lips, oud 76 jaar, echtgenoot van Johanna Burgman, eerder van Geertrui Busse. Johanna Maria Smaal, oud 78 jaar, weduwe van Pieter Adrianus Mulder. Naar wij vernemen neemt de Heer J. Dekker zijn benoeming tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim niet aan. Door den heer J. de Graaf, alhier, zal voor rekening van O. H. Oltmans een woning wordei. gebouwd aan den Noorder Molenvaartsweg er door den heer P. Holkema, alhier, een woning voor den Heer L. Raven aan den Middenweg. POLITIE. Inlichtingen worden gevraagd omtrent een verloren rijwielplaatje. Naar we vernemen is onze plaatsgenoot, vroeger te Wieringen, de Heer W. Wigbout, ar beider rangeerder aan de Nederl. Spoorwegen Station Anna Paulowna overgeplaatst naar Geldermalsen (Gelderland.) Nog als bijzonder heid kan worden gemeld, dat de Heer Wigbout bijna 21 jaar aen Station Anna Paulowna is gieweest. Dezer dagen is, tijdens het dorschen op de hoeve Geerlings, Oostpolder, een ongeluk ge beurd. De heer Lips werd door een rad van de stroopnls gegrepen, zoodat bijna al zijn kleeren werden afgerukt. Tevens werd hij inwendig ge kneusd. Ofschoon hij het bed moet houden is zijn toestand redelijk wel. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde te Haarlem voor de Hoofdacte de Eerw. Zuster Magdala te Bergen, in de wereld Mej. C. Komen, vroeger onderwijzeres aan de R. K. school alhier. EEN TREINDIEF GEKNIPT. Men meldt uit Maastricht Twee Nederland- sche dames, die met den ochtend-sneltrein met bestemming naar Luik waren vertrokken, mis ten Dinsdag, toen zij in een ander rijtuig moes ten overstappen, plotseling een tasch, waarin geld geborgen was. Hoe er ook gezocht werd, van de tasch was geen spoor meer te ontdekken. De hoofdconducteur van den trein, die naar Heerleen vertrok, had echter in een der coupe's een manspersoon ontdekt, die zeer zenuwachtig en onbeholpen met zijn bagage bezig was. De spoorwegbeambte vond een en ander wel ver dacht en zijn argwaan nam toe, toen eenige passagiers hem vertelden, dat zij den man be zig hadden gezien met het uithalen van een da- mestasch. De conducteur seinde direct naar Valken burg, om politie en zag zelf nauwlettend toe dat er niets uit den trein werd geworpen. Bij aankomst te Valkenburg werd de zenuw achtige passagier nog zenuwachtiger, toen hij door de politie werd aangehouden. Inderdaad bleek hij in het bezit te zijn van de verdwenen tasch, waaruit hij reeds alle papieren van gelds waarde reeds in zijn eigen portefeuille had over gieladen. De dames konden in opgewekte stemming de Belgische grens passeeren. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. H.-hoef voorm. HALF ELF Ds. van Beek. Doopsbediening. Den Oever nam. half drie Ds. Van Beek. Herv. Zusterkring in de kapel op 13 Sept. 8 uur. DOOPRGKZ. GEM. H.-hoef voorm. HALF ELF Ds. van der Veen. EVANGELISATIE: 's Morgens half elf de heer Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. Voorm. 10 uur preeklezen, nam. 3 u. preeklezen. Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN SCIIAGEN, 6 Sept. 1928. Op de hedep gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 8 Paarden 100 a 250 6 Stieren 170 a 230 13 Geldekoeien (mga.) 140 a 280 114 Gel- dekoeien (vette) 250 a 450 20 Kalfkoeien 230 a 370 6 Vaarzen 45 a 70 32 Nucht. kalveren 15 k 35 65 Schapen (mag.) 28 k 34 332 Scha pen (vette) 33 a 42 710 Lammeren 14 ii 21 5 Bokken en Geiten 4 a 10 42 Varkens (mag.) 28 a 42 47 Varkens (vette) per Kg. 0.78 a 0.82 79 Biggen 7 a 24 242 Kippen 0.75 k 1,40 82 Kg. Boter 2 a 2.40. EIERVEILING, SCHAGEN, 6 Sept. 1928. Aan voer 50216 Kipeieren. Prijs gewogen en ge schouwd 55-57 Kg. 6.40 a 7.20 58-60 Kg. 6.90 a 7,30 61-63 Kg. 7.10 a 7.60 64-66 Kg. 7.60 a 7.73 Ongewogen Bruin 7.30 a 7.80 Wit 6.40 a 7.30 Klein 4.10 a 5.10 Gem. 6.80. 1927 Eendeieren 5.80 a 5.90 29 Kalkoeneieren 7,70 k 8. EIERVEILING, HELDER, 6 Sept. 1928. Aangevoerd, 7913 Kipeieren. Prijs Bruin 6.90 k 7,20 Wit 6.20 a 7.10 Aangevoerd 42 Eendeieren 5 a 5.30 per 100 stuk9.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2