Den Helder komende met arbeiders van Den Oever en een luxe auto van den heer Boersen komende van H.-hoef te Zandburen een vrijhe- /vige aanrijding plaats, waarbij van de autobus tie ruiten het geducht moesten ontgelden en de 'bus ook nog beschadigd werd. Aan de andere kant, (de Noordkant) van den weg stond een stilstaande vrachtauto. Juist wilde de chauffeur van de autobus daar links voor uitwijken toen Van de andere zijde de luxe auto van Boersen kwam. Ze zagen elkander te laat en een botsing was derhalve onvermijdelijk. Hadden beiden wat kalmer gereden, wellicht had men dan nog bijtijds kunnen stoppen. POLITIE. Verloren een bril (doublé) in etui en een kniptangetje. Inl. bij den Gem. Veldw. Door een lid van de bloemenvereenigihg „Flora" is voor den pikeur van het winnend paard der a.s. Zondag te Den Oever te houden groote harddraverij een verguld zilveren medail le aangeboden. Tijdens de Florafeesten te Den Oever op 23, 24 en 25 Sept. a.s. zal aldaar tevens een eta lage wedstrijd worden gehouden voor diverse winkeliers, zoodat allen er aan kunnen meedoen De beschikbaar gestelde prijzen zijn f 10.-, f 7.50 5.- en 2.50. Paard op hol. Gisteren geraakte het paard van den petroleumventer J. Halfweeg op hol. Uit de Normert vandaan ging 't in woeste vaart in de richting van H.-hoef. Jan welke net bij den wa gen aankwam kreeg de wielen over zijn beenen Doch na ingeroepen geneeskundige hulp bleek 't niet ernstig te zijn en zal eenige dagen rust gehouden moeten worden. Zondagnamiddag werd door enkele leden van het leger des Heils van Den Helder te Der» Oever een samenkomst gehouden, waarbij het aan toespraken, zang en muziek niet ontbrak. De openluchtsamenkomst trok veel belangstel ling. Door verkoop van verschillende geschrif ten en een gehouden collecte, (\t zilver rolde mild op de schaal) gelooven wij dat deze samen komst niet mee van de slechtste is geweestde polderjongens waren niet karig in 't geven en genoten blijkbaar van de samenkomst als de uitwerking er van nu bij hun maar goede vruch ten wegdraagt want daar wordt het om begon nen. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem is aan L. van der Valk, aannemer te Heemstede overwrkvergunning verleend voor 60 arbeiders, werkzaam bij het bouwen van een dieselgemaal, schutsluis en bijkomende grondwerken. In de afgeloopen week is mond- en klauw zeer geconstateerd onder het vee van Wed. E. Hellingman D. Mulder Jacz., Jn. de Wit Az., B. Mostert, Elb. Wagemaker, J. Rotgans Johz., C. Lont Cz. en C. Klein Jz. Een jubileum. Jl. Zaterdag herdacht zuster van der Togt den dag waarop zij voor 25 jaar in de verpleging kwam waarvan de laatste zeven jaar bij onze Witte Kruis afdeeling. Dat dien dag' voor haar niet onopmerkt voorbij zou gaan lag voor de hand, aangezien zij hier algemeen bekend staat als zijn „de rechte vrouw op de rechte plaat9", want overal waar haar hulp noodig was, doet ze dat zeer bekwaam en vol toewijding en liefde, geen wonder dus dat haar patiënten met lof over haar werk spreken. De post bracht des morgens al een stapel brie ven en felecitatie-kaarten hetgeen maar steeds den geheelen dag doorging en aan bloemen en bloemstukken was ook geen gebrek. Om kwart over twaalf verzamelden de kinderen (meisjes) uit de buurt zich voor haar woning en zongen onder leiding van mej. Witvliet haar twee toe passelijke liederen toe en boden een pracht bloemenmand aan. Om 4 uur werd ze per luxe auto door mevr. Kaan-Lont van huis gehaald en in een der za len van de Ned. Herv. Kerk te H.-hoef gebracht waar het bestuur onzer Witte Kruis afdeeling met hunne dames haar opwachtte. Op zeer hartelijke wijze werd ze hier door den voorz. den heer Kaan en door de heeren burge meester Kolff, Dr. de Groot, Ds. van Beek en Ds. van der Veen toegesproken. Haar arbeid werd voor ,,'t Witte Kruis" en „Huisverzorging" op een wijze zooals zij het doet geroemd en ge waardeerd, vooral daar zij behalve hulp, ook zoo dikwijls woorden van troost enz. tot de zie ken richt. Niet alleen hulp en troostwoorden doch ook zoo Ds. van der Veen terecht zeidc hulp van boven moest er komen ter genezing der zieken en waar zuster van der Tjogt haar patiënten dit ook steeds voor oogen houdt droeg zij aller achting met zich. Als bewijs van sympa thie met dit alles werd haar dan ook door den voorz. namens „het Witte Kruis" een couvert met inhoud overhandigd. Zichtbaar aangedaan dankte zuster van der Tjogt voor deze hulde. Omstreeks 5 uur bracht men de jubilaresse weer thuis. Nauwelijks thuis zijnde, of van alle kan ten kwam men haar weer complimenteeren en was het bijna twaalf uur geworden toen de laat sten vertrokken. Onder de vele cadeau's die de zuster ontving telden wij minstens 20 bloem stukken, een aantal boekwerken in prachtfor maat waaronder van onze voormalige dokter Piccardt te Bloemendaal, de Herv. Zusterkring te H.-hoef, zilveren- en andere voorwerpen enz. enz. te veel om alles hier op te noemen. Het ju bileum van zuster van der Togt is zooals uit bovenstaande blijkt, dan -ook lang niet onge merkt voorbijgegaan, zijnde het beste bewijs dat haar werk hier door ieder gewaardeerd wordt. Van ganscher harte hopen wij dan ook dat het den jubilaresse nog vele jaren gegeven moge zijn haar zco gewaardeerde arbeid hier tot heil der menschheid te mogen uitoefenen. Ten nadeele van een arbeider, die tijdelijk verblijft aan boord van een visschersschuit te Den Oever zijn op 7S eptember verschillende kleedingstukken ontvreemd. -- Algemeene Vergadering van „Het Witte Kruis" Afd. Wieringen op Maandag 17 Septem ber des avonds 8 uur in Hotel Lont. De vergadering kon eerst 'n uur later door voorzitter, den heer Kaan worden geopend, om dat er in hetzelfde lokaal ook 'n boelhuis plaats had van goud- en zilverwerken. Ongeveer 30 leden waren aanwezig, toen de heer Kaan dan het openingswoord sprak en daarna door den secretaris, den heer Van 't Hof de notulen werden gelezen. Jfot leden van de commissie tot het nazien der rekening van den penningmeester werden aangewezen de heeren A. Zomerdijk, J. C. de Haan en Klare. De bespreking van den beschrijvingsbrief voor de a.s. Alg. Bergadering te Amsterdam leverde geen bijzonderheden op. Tot afgevaardigden wer den gekozen de heeren P. Kaan en J. Bosker; tot plaatsvervanger de heer D. Minnes. De dames Mevr. Van Veen en Mevr. Zomerdijk brachten verslag uit omtrent de vereeniging Huisverzorging. Dit was alleszins gunstig. Los se verpleegsters waren er voldoende; aan een vaste kon, in verband met de daaraan verbon den financieele bezwaren, nog niet worden ge dacht. Na de rondvraag, die niets opleverde, werd de vergadering gesloten. Bij de politie is aangifte gedaan, dat door een zekere J. F., ten nadeele van den vrachtrij der K. bij den sluisbouw te Den Oever een bedrag van honderd gulden, hetwelk bestemd was voor de betaling van paardenvoer, verduisterd is. Nader vernemen wij, dat de dader intusschen te Utrecht is aangehouden. ANNA PAUL0WNA. De levering der brandstoffen, gedurende het seizoen 1928-1929 benoodigd voor de o.l. scholen en het Raadhuis dezer gemeente, is ge gund aan de Coop. Verbruiksvereeniging „De Tijdgeest" te Winkel. Door J. K. Davids en J. Knol, beiden wonen de in deze gemeente, is een voorschot ingevolge de Landarbeiderswet ter verkrijging van een plaatsje aangevraagd. Door Mej. T. Dekker en Cons., is een ver gunning aangevraagd ingevolge de Hinderwet om een electromotor van Vfa P.K. in haar wasch en strijkinrichting te mogen plaatsen. Openbare vergadering van den RAAD der gemeente Anna Paulowna op Vrijdag, 21 Sep tember 1928, des nam. te 3 uur (nieuwe tijd) ten gemeentehuize. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Notulen. a. de suppl. begrooting voor 1927, vastgesteld op 13 Juni 1928, is dd. 5 Sept. j.1. door Ged. Staten goedgekeurd b. de rekening over 1926 is door Ged. Staten gehloten bij besluit van 22 Aug. 1928, no. 182 c. Op 6 Sept. 1928 is opneming geschied van boeken en kas van den Gemeente-Ontvan ger, waarbij alles in orde is bevonden d. door Gedeputeerde Staten is bepaald, dat zoodra en zoolang de Burgemeester de be schikking zal hebben over een ambtswo ning, voor het genot daarvan 700.- op zijn jaarwedde zal worden ingehouden e. de levering van brandstoffen voor de o.l. scholen het gemeentehuis is na gehouden inschrijving opgedragen aan de Coop. Ver- bruiks Vereen. „De Tijdgeest" te Winkel, f. bij besluit dd. 12 dezer, No. 49, is goedge keurd het besluit tot het aangaan van een geldleening, groot 10.000.-. 3. Voorstel tot aankoop van een brandkast voor voor het Gem. Electr. bedrijf 4. Voorstel om te besluiten tot opheffing van de zekerheidsstelling van den oud-Gemeente Ontvanger, nu wijlen den heer J. Kzn. Kaan. 5. Vaststelling van de vergoeding ingevolgd artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920, over het jaar 1926. 6. Benoeming lid der Comm. tot Wering van Schoolverzuim wegens het niet aannemen der benoeming door J. Dekker 7. Voorstel om adhaesie te betuigen aan een door den Raad der gemeente Arnemuiden tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gericht verzoek betreffende toepassing van art. 104 der Lager-onderwijs wet 1920. 8. Verzoeken van J. K. Davids en Jan Knol om voorschotten ingevolge de Landarbeiders- wet 9. Benoeming personeel vervolgonderwijs 10. Vaststelling van de gemeentebegrooting, dienstjaar 1929. 11. Rondvraag. KLEINE SLUIS. Voor de aanbesteding van het repareeren en vernieuwen van de Ned. Herv. Kerk alhier heb ben ingeschreven vijf aannemers, en wel: C. de Leeuw, 't Zand, f 3485.—; M. Schoen, Scha- gen, f 4300.-; D. Schotte, Schagen, f 4550.—; S. Jonker, Anna Paulowna f 4850.— en A. Schoute Breezand f 5295.- De laagste inschrijver is dus de heer De Leeuw van 't Zand. Aan den aannemer, den heer A. Dekker van hier is opgedragen de bouw van een glazen aard hppelbewaarplaats voor rekening van den heer H. Wilms, Middelweg. SPOORBUURT. Van de harddraverij, Zondag j.1. aan de Spoorbuurt gehouden, is de uitslag als volgt: le Prijs f 50.-, Nora van P. Quax, Sint Maartens brug; 2e pr. f 25.-, Claura Hal van T. Koning, St. Maarten. 3e pr. f 15.-, Fientje van P. Voorthui zen, Schagen; 4e pr. f 7.50, Nelie S. van J. Stroo- per, 't Zand; 5e pr. f5.-, Bruin van Gebr. Hui- berts, Anna Paulowna. Het weer werkte mee en de z.g. Spoorbuurter Kermi9 is goed geslaagd. PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Tentoonstelling in Medemblik. Mond en Klauwzeer-ruzie. Hoe men onop gevoede menschen gaat opknappen. Zooals reeds aangekondigd in het vorig over zicht, heeft in de afgeloopen week te Medemblik de land- en tuinbouwtentoonstelling, georgani seerd door de plaatselijke afdeeling van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, plaats gehad. En de hoop, die wij uitspraken, dat men meer geluk mocht hebben met het weer dan in 1912, is in vervulling gegaan beter weer had men niet kunnen verlangen. Behoudens een klein stormpje, echter niet buiten, maar in de vergaderzaal van de Maatschappij. Doch daar over straks nog iets. Eerst nog een enkele opmerking naar aanlei ding van de rede, waarmee de heer Avis, voorzit ter van de Afdeeling Medemblik, de tentoonstel ling opende, in tegenwoordigheid van den Com missaris der Koningin, den burgemeester van Medemblik, den voorzitter van de Maatschappij van Landbouw (den Heer Lovink, den ook in verband met de drooglegging van de Zuiderzee zoo bekenden landbouwkundige) en de verder benoodigde of noodig geachte autoriteiten. Der gelijke redevoeringen zijn in den regel van dien aard, dat men gevoegelijk met een woord van een onzer beroemdste Wieringers kan zeggen „Hou je mond maar, we weten toch wel, wat er komt." Doch een klein gedeelte trok deze keer onze aandacht, waar de spreker de verande ring op landbouwgebied schetste, in West Fries land sinds 1912 tot stand gekomen en dat wij van voldoende belang achten, om hier over te hemen (we citeeren de „Medemblikker Cour."). „Was het vroeger voor het meerendeel der tKi/iën een ergernis wanneer iemand de stout heid had groen landerijen te herschapen in zwarten bodem, thans wordt voor uitbreiding van tuinbouw en hoofdzakelijk voor glascultuur veel land gescheurd en zijn niet weinige vee houders zich gaan toeleggen op tuinderij. Verwonderlijk is het, hoe snel de omstandig heden de boeren doen aanpassen. Wanneer de voorteekenen ons niet bedriegen, zal de veehouderij in een groot gedeelte van West-Friesland met een snel tempo plaats ma ken voor den tuinbouw. Verschillende factoren werken hiertoe mede uitbreiding van bevolking, minder bedrijfskapi taal, maar bovenal de resultaten in de laatste jeren van bloembollen- en glascultuur bereikt. Het volgen van tuinbouwonderwijs is in hooge mate een welbegrepen belang. De technische voorlichting wordt door velen gewaardeerd. In dit verband brengen wij ook gaarne hulde aan het Prov. Bestuur, dat flinke sommen beschikbaar stelt voor kweekkassen enz." In deze woorden is toch zeker niets te merken van de achterlijkheid en behoudendheid, die boeren vaak verweten wordt Thans nog iets over dat stormpje in de alge meene vergadering vaji de Holl. Mij. van Land bouw. Dr. Lovink sprak hier de meening uit, die bij heel veel landbouwers bestaat, n.1. dat in ons land van Rijkswege absoluut onvoldoende wordt gedaan voor de bestrijding van het mond en klauwzeer. Zijn duidelijke en tamelijk krasse woorden bleven niet onbestreden direct reeds t>\ de vergadering, waar door Dr. Swavink en Dr. Berger het Rijk in bescherming werd geno men en gewezen op de groote moeilijkheden van deze kwestie naderhand van onbekende, doch „goed ingelichte" zijde, met de mededeeling, dat reeds sedert 1927 besprekingen worden gevoerd, die waarschijnlijk hiertoe zullen leiden, dat in 1929 een begin wordt gemaakt met den bouw van een nieuwe Rijksseruminrichting. (serum- inentstof tegen besmettelijke ziekte.) Van het eene feest een oogenblik naar het an dere, van Medemblik naar Texel, waar te Den Burg Woensdag en Donderdag volksfeesten plaats hadden. In het lange verslag daarvan, waaruit we vernamen, dat er paarden gedraafd hadden en vuurwerk en ballonnetjes opgelaten waren en vele andere nuttige of vermakelijke zeken plaats gevonden hadden, tnof ons dit zin netje door een concert:„dat door een dankbaar, maar deels nogal luidruchtig publiek werd aangehoord." Daar voelden we ons op be kend terreindergelijke opmerkingen hebben we meer gehoord, ook op Wieringen. Er schijnt werkelijk in iedere plaats een bepaald soort pu bliek te zijn, dat er geen van begrip van heeft, hoe zich te gedragen en dat een beetje opvoeding hard noodig heeft. Wat die opvoeding van het publiek betreft, daagt thans het licht uit Wester-Blokker. Im mers, vandaar komt niet meer of minder, dan de jobstijding dat met de a.s. kermis de charles ton verboden is. De reden wordt er niet bij ver meld we moeten dus maar raden, of men bang is, dat de inboorlingen hersenschuddingen zul len krijgen van de stuiptrekkingen, of dat de vroede vaderen oordeelen, dat bij de verschillen de mouvementen een te groot stuk directoire van de jonge dames zichtbaar wordt (m.a.w. dat de zedelijkheid in gevaar komt). In ieder geval is de maatregel mooi en we zien maar één bezwaar wie moet beoordeelen of er gecharles- tond wordt of niet Iedereen charlestont ge woonlijk op zijn eigen manier, en de verschillen zijn erg groot. Waar houdt de charleston op en begint de step En dat zal dan beoordeeld moe ten worden door den burgemeester, die uit zijn eigen tijd alleen nog maar kan „schossen", of door den veldwachter, die alleen maar kan dan sen naar de pijpen van den burgemeester Neen, wij voorzien nog groote moeilijkheden, daar in Blokker SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II een vriendschappelijke wedstrijd tegen Wierin- gerwaard II. Om 12 uur zou begonnen worden, doch scheidsrechter Lucker liet zonder afbericht te sturen op zich wachten enn nam Nieuwbuurt de leiding op zich. Het was voor Succes een ge makkelijke partij en werd dan ook gewonnen met 80. Even dient opgemerkt te worden dat de S.-backs en keeper tijdens het spel zoo'n mis selijke houding aannamen doordat zij met hun drieën in het doel gingen zitten. Dit komt toch niet te pas en we hopen dan ook dat dit niet meer voorkomt. Om 2 uur komt Succes IHelder 4 in het veld om de eerste competitiewedstrijd te spelen. H. wint de toss en Succes brengt de bal aan het rollen. Het spel is precies 3 minuten oud of de H.-rechtsbuiten weet met een pracht schot de leiding te nemen. Dit was wel een beetje onver wachts, doch lang heeft H. hier geen plezier van want kort hierop komt S. geweldig opzetten en Geizen maakt er 11 van. Succes is goed op dreef. Een viertal corners op H.-doel leveren ech ter niets op. Hierna komt H. ook weer eens uit de hoek en breekt door alles heen en zendt een hard schot in, Piet vangt doch de bal glijdt uit de handen, Piet pakt echter vlug weg, doch scheidsrechter wijst naar het midden 12. Hier over komen de gemoederen even in opstand, doch na een enkele waarschuwing gaat het spel weer kalm verder en blijft de stand tot rust on veranderd. Na de thee is het Kroon welke onder luid gejuich weer de gelijkmaker scoort 22. Hierover zijn de H.-mannen schijnbaar niet te vreden en weten zelfs voor de 3e maal de leiding te veroveren 23. Het spel gaat vliegensvlug van doel tot doel en na een kwartier weet Tuip no. 3 voor S. te maken 33. Nu wordt er ontzettend gewerkt voor het winnende punt en na een oo genblik is het Geisen welke voor Succes het win nende punt maakt 43. Het geheel was een pracht spannende wedstrijd en we kunnen niet anders zeggen alsdat beide elftallen een schitte rende wedstrijd hebben gespeeld. Kleinesluis-Nieuws. Zondag j.1. speelde Klei ne Sluis haar eerste competitie-wedstrijd tegen Helder V en heeft tevens haar eerste nederlaag te boegen gehad. Helder kwam met een 4--1 over winning uit den strijd. 'WEGENBELASTING. De Directeur der Directe Belastingen, Invoer rechten en Accijnzen te AMSTERDAM deelt ons mede, dat ingevolge de Ministeriëele resolutie van 5 November 1927, No. 42, inzake uitvoering van de Wegenbelastingwet door hem de navol gende Weeginrichting gelegen op onderstaand adres, is aangewezen voor vrijwillige weging van motorrijtuigen. Ewijcksluis bij het tramstation WIERINGEN. Kosten van weging zijn voor rekening van de houders van de te wegen voertuigen, terwijl bo vendien ambtelijke toezichtskosten moeten wor den betaald. Kosten van bedoeld ambtelijk toezicht zijn evenwel niet verschuldigd, wanneer de weging op genoemde weeginrichting plaats vindt cp Woensdag van 1317 uur. Houders van motorrijtuigen, die hunne voer tuigen op bovenbedoelden voet willen doen we gen, kunnen den Inspecteur der belastingen in wiens dienstkring de weeginrichting is gelegen, verzoeken, op een in overleg met dien inspecteur te bepalen tijdstip de weging te doen plaats heb ben. Bij dit verzoek worden de kenmerken van het te wegen voertuig zoo nauwkeurig mogelijk omschreven. Verdere inlichtingen worden door bovenbe doelde inspecteurs verstrekt. BINNENL. NIEUWS. SALOMON LIEBERMANN GEARRESTEERD. Uit Helsingfors (Finland) wordt gemeld, dat de bekende oplichter Salomon Liebermann, wiens opsporing door de Hollandsche justitie is verzocht, Zaterdag aldaar is gearresteerd. (Zooals men weet, was zijn -aanhouding ge vraagd in verband met zijn optreden in de zaak van de 1/eendammer Hypotheekbank. Hij werd beschouwd als de eigenlijke hoofdschuldige in den millioenenzwcndel, maar was juist op tijd den dans ontsprongen). Onder valschen naam heeft hij in verschillen de hotels vertoefd. Zaterdag nam hij zijn intrek in een particuliere woning, waar de politie hem Zondag arresteerde. De gezondheidstoestand van Liebermann is tengevolge van het maandenlange vluchten en heen en weer trekken van dien aard, dat hij niet kon worden gehoord. Nader seint men, dat Liebermann zich den eersten tijd na zijn vlucht uit België te Riga heeft opgehouden, waarschijnlijk in de hoop, dat het hem daar gemakkelijk zou vallen buiten de handen der politie te blijven. Daar heeft hij ook enkele malen een bezoek van een zijner Juridi- schle raadgevers in Nederland ontvangen: Lie- bermanns vrouw heeft daar ook te kennen ge geven, at Liebermann over geen middelen op schikte, aangezien alles te Brussel was achter gebleven. Echter was zij nog ruim van middelen voorzien en droeg o.a. in een handtaschje een bedrag van ongeveer 40.000 Nederlandsche gul dens in bankpapier bij zjch. AUTOBUS CONTRA SPOORWEGEN. Door geheel Zuid-Limburg worden dezer da gen de concessies voor autobus-lijnen ofwel ge weigerd, ofwel aan zoo bezwarende voorwaar - den gebonden, dat men prachtisch zeggen kan, dat de diensten zullen moeten worden opgehe ven. Daardoor worden verschillende gemeenten geïsoleerd. Een tweetal gejmeenten zal een wraakmiddel toepassen en de Limb. Tramw. Mij. bij deurwaardersexploit aanzegging doen, dat zij haar tramlijnen van de gemeenteterrei nen heeft te verwijderen. De daartoe strekkende vergunningsacten waren n.1. nog niet geteekend. DE HEER STENHUIS. Hij bedankt niet voor het Kamerlid maatschap. Wij vernemen dat de oud-voorzitter van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, het Ka merlid Stenhuis, op de eisch van het bestuui der S. D. A. P. 9 Sept. jl., goedgekeurd door den "Partijraad, voor het lidmaatschap der Tweede Kamer te bedanken, niet is ingegaan. De heer Stenhuis zal nu in het laatste jaar van deze parlementaire periode niet worden erkend als Kamerlid der S.D.A.P. Dr. M. F. WIBOUT. Aan den heer F. M. Wibout, oud-wethcuder van Amsterdam, is door de Senaat van de Uni versiteit toegekend het eere-doctoraat in de han delswetenschappen. De jeugd huldigt den doctor. De oudste leden van de Amsterdamsche Jeugd bentrale hebben gisteravond vóór het paviljoen Vondelpark, waar de heer Wibout aan den pro motiemaaltijd aanzat, den jongen docter een se renade gebracht. Tegen acht uur marcheerde de jeugd achter de banieren bij fakkellicht kranig op. Zij zongen het Arbeidersjeugdlied. Een mooi bn indrukwekkend schouwspel. De heer en mevrouw Wibout kwamen op het bordes. De heer Wibout wilde spreken, maar de jongelui liepen door. Doch zii keerden terug, nu de Internationale zingende. En zij bleven staan. Met forsche stem sprak de jonge doktor: „Jonge vrienden," zoo zeide hij ongeveer, gij hebt de eigenschappen der jeugd, de geestdrift en de toewijding. Gij hebt ook de haast der jeugd gij waart mij ontglipt, doch gij zijt terug gekeerd. „Gij hebt op dezen dag, die mooi voor mij is, een oogenblik gebracht, dat van buitengewone bevrediging is geweest. „Als ik nog steeds de overwinning van ons mooie beginsel verwacht, is het, omdat ik ver trouw op de geestdrift, de toewijding, de offei\ vaardigheid, de tucht van onze jeugdorganisa-

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2