FIJNPROEVERS I Openbare Vergadering Centrale Bond van Werkmeesters en ander Deerlijk aron»o PEPERMUNT NOL 65 CEIÏ GELE POOL 55 CENT Het genot, dat het gebruik van U verschaft, is vooral ge legen in het heerlijk aro ma, hetwelk een gevolg i9 vandeorigineele bereiding uit echte pepermuntolie. Voor engros bij J. F. LIESHOUT, Alkmaar. De verdieping speciaal ingericht voor dames- confectie, gaf bijzondere gelegenheid tot het in bouwen van paskamers, kantoor, vitrines e. a. Het groote voordeel voor het publiek is, dat ie der afzonderlijk rustig kan koopen. Op deze verdieping zijn voorts nog ingebouwd een atelier en magazijnen. Achter het gebouw is het woonhuis gelegen, dat als onderdeel van 't gebouw in 't geheel is opgenomen. De verschillende, ruime voorraden der firma komen op de wijze als thans geschiedt, op zeer overzichtelijke wijze onder de oogen der dames. Ieder -onderdeel heeft zijn eigen stand op de benedenverdieping vindt men damesstoffen, lingeries, tricotage, manufacturen, corsetten, handschoenen, fournituren, dekens, vitrages, enz., terwijl op de bovenverdieping de afdeelin- gen dames- en kinderoonfectie, mantels, japon nen, peignoirs, bontwerken, hoeden, enz. zijn ondergebracht. Wij zagen bij onze rondwandeling enorme voorraden van de verschillende artikelen ja ponnen in ongekende menigte en in groote ver scheidenheid, prachtige bontmantels, enz., waar de dames niet zijn weg te slaan. Op de boven verdieping zijn, zooals we zeiden, een tweetal afgesloten paskamers, terwijl voorts nog tal van pasgelegenheden zijn aangebracht, zoodat men niet op elkaar behoeft te wachten. Ook in ander opzicht is deze nieuwbouw een aanwinst voor de stad. Immers, aan den achter 'ikant is het woonhuis uitgebouwd, welks ingang van de Prins Hendriklaan uit te bereiken is. Dc hier liggende grond is, men weet het erf- pachtsgrond hij mag niet worden bebouwd. In plaats van de vrij onoogelijke erven, waarop men tot nu toe het uitzicht had, krijgen wij hier dus een fraaien, ruimen tuin, welke in niet ge ringe mate de entree van onze stad zal verfraai en. Aannemer van den bouw was de firma Boer dijk het schilderwerk werd verzorgd door (le heer Kaleveld, de electrische aanleg door den heer Puinbroek. De centrale verwarming van het gebouw is geleverd door de Haarleinsche ■firma Heringa en Wuthrich. Men zal zich herinneren, dat een jaar of 11 geleden het nu verlaten pand aan den Kanaal- weg naast het Postkantoor na den geweldigen brand, waardoor het geheel verwoest werd. nieuw is opgebouwd. Wél zijn sedrtdien de tij den veranderd, want in die dagen behoorde dil gedeelte van den Kanaalweg nog tot de drukke verkeerscentra. Thans is alle verkeer daar vrij wel verdwenen en voor een zakenman wa? verplaatsing naar een centraal verkeerspun' een allereerste eisch. De firma Grunwald heeft die begrepen en bijtijds de bakens verzet Moge het haar in haar nieuwe huis goed ga-n PROVINCIAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD. Als een groote zeld zaamheid kan zeker worden vermeld dat de heer K. Schenk Kz. alhier haver heeft gedorscht, wat bij een opbrengst van ruim 100 mud een natuur gewicht had van 122 pond netto. Verscheidene landbouwers herinneren zich nimmer van een dergelijk gewicht te hebben vernomen. LANGEREIS (Hoogwoud.) Dat een ongeluk op een klein plaatsje ligt, ondervond de heer J. Ham alhier. Een zijner koeien (een waardevol dier), liep na gedronken te hebben, achteruit en kwam met zijn pooten op een op het land lig gende zeis terecht. Het blad van de zeis wipte omhoog en verwonde het dier allervreeselijkst. De ijlings ontboden veearts heeft de wonden nog gehecht, doch des avonds stierf het dier reeds. Voorwaar een leelijke schadepost. EEN GEVAARLIJK KNECHTJE. Dezer dagen vond de veehouder, de heer P. H. te Gouw, gemeente Hoogwoud, een anoniemen brief in zijn bus, van ongeveer den volgenden inhoud „Leg vanavond bij den vierden boom van den straatweg, ten Noorden van uw woonhuis, hon derd gulden neer en bedek den steen met gras. Doe je het niet, of stel je de politie met dit schrij ven in kennis, dan zullen jij en een paar van je koeien voor Zondag kapot zijn. Het gevraagd geld moeten wij, een viertal arbeiders, gebrui ken als reisgeld. Natuurlijk werd de politie op de hoogte ge bracht. Zij ried H eenig geld op de bewuste plaats neer te leggen. Dit geschiedde. Twee veldwachters stelden zich verdekt op en- reeds vroeg, om 8 uur, kwam een man zich vergewis sen of er geld was gedeponeerd. Toen sprongen de veldwachters te voorschijn doch de man, die een fiets bij zich had, wist te ontkomen. Bij de achtervolging schoot de poli tie nog eenige malen in de lucht, doch dit baatte niet. Den volgenden dag gelukte het den dreigbrief- •hrijver te vatten. Hij bleek te zijn de 18-jarige Kar- en autobestuurder, hoor I Wat komt van den kant Aan uw RECHTERHAND Gaat bij Kruispunten ALTIJD voor. Ver. Omhoog. boerenknecht van J. S. te Aartswoud, genaamd J. Chr. Th. J., die volledig bekende. Rijkslandbouwwinterschool te SCHAGEN. Bij het op 24 September j.1. gehouden toela tingsexamen voor de 1ste klassa slaagden Corn. Bakker te Julianadorp, P. Bakker Hzn. te Gest (YVieringen). S. P. Bakker Nzn. te Oosterland (Wieringen), C. D. Broersma te Lut jewinkel, G. J. J. Geertsema te Anna Paulowna^ D. M. 't Hart te Burgerbrug, M. C. Hoornsmr/ te Callantsoog, S. Jimmink te Schagen, F. K*. ser te de Waal (Texel), P. Kistemaker te Rol-' horn, D. J. Lindenbergh te Anna Paulowna, P. D. Lindenbergh te Oudesluis, P. C. Rezelman te Wieringerwaard, IJ. C. Spaan te Koedijk, J. D. Stammes te Schagen, en als toehoorder L. Wiers ma te Zijpe. Afgewezen 2. Toegelaten tot de 2de klasse A. Eriks te Pet ten. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STIAND GEBOREN Adrianus Albertus Anthonius, z.v. A. van Doorn en van M. C. Koning. GEHUWD Nicoloos Otsen en Anna Cathari- na Smit. OVERLEDEN Janna van de Panne, oud 57 jaar, ongehuwd. Naar wij vernemen is de boerderij van den heer G. Smit, gelegen aan de Middenvliet, ver kocht en zal het land ook voor bloembollenteelt gebruikt worden. Den aannemer A. A. Schouten, alhier, is opgedragen een woon- en winkelhuis te bo-uwen aan den Ooster Zandvaartsweg voor rekening van den heer P. van Duin. VAN EWIJCKSLUIS. Het bestuur van de afd. Anna Paulowna der S.D.A.P. had Zondagmid dag eenige vrouwelijke leden der afdeeling in het lokaal van den heer W. Waiboer bijeenge roepen, met de bedoeling, zoo mogelijk, tot de oprichting eener Soc. Dem. Vrouwenclub te ko men. Behalve het bestuur waren een 8-tal dezer vrouwen aanwezig, benevens de dames Mevr. Peters en Mevr. Gotmer, beiden bestuurders der Soc. Dem. Vrouwenclubs te Den Helder en de Gewestelijke secretaris, de heer J. Westerhof te Alkmaar. Nadat de voorzitter, de heer Jb. Raven, de ver gadering had geopend, werd door hem het woord aan Mevr. Peters, die in korte trekken de nood zakelijkheid van actie, ook onder de vrouwen, bepleitte en daarbij wees op de vreugde, die het deelnemen aan die actie, wanneer deze slechts eenigermate bedroeg aan de verbetering van den maatschappelijken toestand, kon bieden. De heer Westerhof zette daarna doel en stre ven eener Vrouwenclub uiteen, waarbij tevens werd aangegeven, hoe het werk in de club zou kunnen worden geregeld. Toen de vraag werd gesteld, wie zich als lid der op te richten Vrouwenclub wenschten op te geven, gaven alle aanwezige vrouwen zich hier voor op, terwijl twee anderen, die niet aanwezig konden zijn, reeds bleken machtiging te hebben verstrekt tot hare inschrijving. De club werd dus opgericht met aanvankelijk 10 leden. Als, bestuursleden zullen optreden Mevr. A. KooijVogelenzang, voorzitster, Mevr. M. Noor den-Van der Ham, secretaresse en Mevr. C. A. Swierts-Voorthuijzen, penningmeesteresse. Besloten werd, dat de club over 14 dagen weer bijeen zal komen. In dien tijd zal getracht wor den, het ledental nog verder uit te breiden. Mevr. Gotmer uit Den Helder stelde zich welwillend beschikbaar bij de eerste vergaderingen, door de Vrouwenclub te houden, waar noodig, leiding en voorlichting te verstrekken. In zijn sluitingswoord werd door den voorzit ter de toezegging gedaan, dat de jonge club bij haar werken ook op den steun der afdeeling zou mogen rekenen. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de aldus verkregen samenwerking van pret- tigen aard zou zijn. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken bekend, dat met in achtneming van het m de wet bepaalde, volgens de gewijzigde Kies wet, de mogelijkheid is geopend, bij volmacht te stemmen, indien hot beroep o-f de werkzaamhe den van den kiezer medebrengen, dat hij her haaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, op welker kiezerslijst hij voorkomt. Om van deze bevoegdheid gebruik te kunnen maken, moet tusschen 1 October en 1 Januari aan het gemeentebestuur een met redenen om kleed verzoekschrift worden ingediend. Formu lieren hiervoor zijn ter gemeente-secretarie ver krijgbaar, waar tevens nadere inlichtingen wor den verstrekt. Verder wordt verwezen naar de aangeplakte publicatie. Wieringen, 28 September 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOL FF. De Secretaris, VAN DUIN. Aan D. Trijsen, Waterweg 13a, P. Engel Mz., Kliefstraat 7, P. de Haan te Westerland en S. ten Bokkel Sz., Nieuwstraat 34 is door den Mi nister van Waterstaat een geldelijke tegemoet koming verleend ingevolge de Zuiderzeesteun- wet. Sedert de vorige opgiave is mond- en klauw zeer geconstateerd onder het vee van S. Mul der Jz., N. Mostert Jz., Elb. Lont Jz., E. Huijbers Wed. D. N. Mulder, Wed. Jn. Mulder, D. Lont Sz S. Mulder Jacz., N. Mulder Jz. en E. Everts. Door Burgemeester en Wethouders is aan C. Brakenhoff vergunning verleend ingevolge de Woningwet tot het oprichten van een bloem- bollenschuur aan de Kliefstraat. Als slot van de Floraleesten had Dinsdag avond de uitreiking der prijzen plaats in de ka pel van de ingezonden planten. Het kleine kerk je was tot den nok gevuld. Een en ander werd Opgeluisterd door de mandolineclub onder lei ding van den heer S. Bruul. De heer Bruul kan trotsch zijn op zijn club want de stukjes werden keurig ten gehoore gebracht. Tusschen de stuk jes door werd door den 2en Secretaris den Heer C. Koonr Vz. de uitslag der bekroningen bekend gemaakt. Spreker was zeer tevreden over het verloop van de Florafeesten. Hij richtte een woord van dank tot alleen die hadden medege werkt tot het zoo goed slagen van deze feesten. Hierna werdei^ door de mandolineclub nog enkele nummertjes ten gehoore gebracht, waar na dit feest door den voorzitter met een toepas selijk woord gesloten werd. Onze plaatsgenoot de heer J. de Kreijger, Cantonnier bij de Rijkswaterstaat had het bui tenkansje op de door hem ingeleverde 100 bon nen van Edelwijsszeep een keurig dames rijwiel te winnen. De zeep was gekocht bij den winke lier den heer D. Timmerman te Hollebalg. SUCCES-NIEUWS. Zondag zal Succes I haar eerste uitwedstrijd spelen voor de Competitie en gaat op bezoek naar Texel II. Hier zal hard gewerkt moeten worden hoor S.-'ers want Texel beschikt over een goed elftal. Vertrek per bus van de Haan om half tien van H.-hoef. Vergadering van den Gemeenteraad op Zater dag, den 29 Sept., des nam. twee nur. Agenda: 1. Goedkeuring der notulen 2. Mededeelingen en ingekomen stukken 3. Voorloopige vaststelling rekening en balans der Zeegrasf-Exploitatie dienst 19271928 4. Alsvoren van de gemeenterekening dienst 1927 5. Aanbieding der gemeentebegrooting dienst 1929 en van de begrooting der Zeegras-ex ploitatie dienst 1928-1929 6. Vaststelling le suppletoire begrooting dienst 1928 7. Praeadvies omtrent een voorstel van den Heer D. Oden tot verdeeling der winst van den oogst 1928 van gemaaid zeegras 8. Voordracht tot voorziening van de behoefte aan kasgeld 9. Voordracht tot uitbreiding van den ophaal dienst van huisvuil te Hippolytushoef 10. Voordracht inzake uitbreiding van het school gebouw te Oosterland met 2 lokalen. Van de auto van slager S. Jansen van Scha gen brak j.1. Woensdagmiddag in de Westeling de achteras af. De auto schoot nog een stuk voor uit, terwijl het wiel met rare hooge sprongen in het veld terecht kwam. Door den auto-repara teur, den heer A. Veltman alhier werd de as weer hersteld, zoodat Donderdag de slager weer met zijn vehikel kon vertrekken. In de afgeloopen nachten dezer week heeft het hier gevroren. De nachten zijn dan ook voor het vee, waarvan vele exemplaren aan mond en klauwzeer lijden, niet al te best. Men meldt ons (niet officieel, dat de winkel op De Oude Zeug, waar voor de arbeiders alles zou zijn te krijgen, niet door zal gaan. Hoog bezoek. Deze week en wel j.1. Dinsdag werden de Zuiderzeewerken bezocht door den Raad van Ministers en heden Vrijdag door Z.K. H. Prins Hendrik. Hedenmorgen bezocht de Prins, vergezeld van zijn adjudant en verder de dir.-gen. van Z.Z.wer ken Ir. Dr. Wordtman, hoofd-ing. De Block van Kufller en nog een paar heeren de Zuiderzeewer ken. Vanaf het station Anna Paulowna werd per auto de werken aan Oostpolder, Van Ewijck sluis en den Balgzandpolder bezocht. Daarna ging het over den afsluitdijk naar de werken te De Haukes, waar burgemeester Rolff zich bij het gezelschap voegde. Te Hippolytushoef werden in de burgemees terswoning eenige ververschingen gebruikt en toen wandelde men naar de Nieuwstr. en sprak de Prins de hoefsmid Luyt, waar de ex-kroon prins van Duitschland zoo dikwijls vertoefde aan. Prins Hendrik vertelde aan de smid, dat hij in October den ex-kroonprins ging opzoeken. De heer Luyt verzocht toen de groeten te willen >o- verbrengen, hetwelk Z.K.H. beloofde te zullen doen. Ook de pastorie te Oosterland, waar ex-kroon prins Wilhelm vroeger woonde en waar thans Mevr. Kolff-Hageman in woont werd bezocht en daar 'n half uurtje vertoefd. 'Toen ging het naar de werken te Den Oever en vervolgens per boot naar De Oude Zeug en Medemblik. Rectificatie: Naar aanleiding van een bericht over een autobotsing tusschen de luxe auto van den heer J. Boersen te Den Oever en de bus van den heer Moorman van Den Helder, in een on zer vorige nummers vermeld, diene even recht gezet, dat de heer Boersen door 'n vlugge en handige zwenking, juist langs de bus heenschoot en dus geen averij maakte, doch dat de bus tegen de stilstaande vrachtauto van J. Bakker opbotste en daardoor de bus belangrijk werd ge havend. Had Boersen niet weten te zwenken, dan was 'n grooote botsing ook met de luxe au to het gevolg geweest. BINNENL. NIEUWS. ERNSTIG ONGELUK. Tijdens het laden van een handwagen had de winkelier Van D. te Schijndel een stut onder het voertuig geplaatst, teneinde dompen te voor komen. Zijn 3-jarig zoontje kwam ongemerkt naderbij en trok den paal onder den wagen uit, met het noodlottig gevolg, dat het knaapje met het hoofdje onder de zwaar beladen kar kwam. Het ventje was op slag dood. AUTOBUS IN BRAND. De autobus der N.V. Esoo, te Sliedrecst, wel ke Woensdagavond naar de garage reed om ben zine te vullen, geraakte plotseling in brand. De 12 inzittenden konden zich spoedig in veiligheid brengen. De brandweer bestreed het vuur krach tig, doch kon niet verhinderen dat de autobus geheel uitbrandde. De conducteur van de bus bekwam eenige brandwonden. Verzekering dekt de schade. Kookt Roode of Gele Fooi omdat ze met ons zeggenr „fcr is nietbeter.'' PEK HALF HeteHrJ* DE ZOTSKAP OP EN AF. Een „heldensprong" van den bondstrainer. We leven in een tijd dat we vaak de allerzot ste dingen zien gebeuren door enkelingen, die hyper-sensueele neigingen vertoonen en wier normale denkvermogen meer en meer vervaagt tot het eindstadium van overgevoeligheid, dat het midden houdt tusschen krankzinnigheid en zenuw-overspanning. Zulke menschen zijn gevaarlijk voor zich zelf en hun omgeving. Dezer dagen dan beleefde we in Utrecht iets, dat een sensatie belust publiek ongetwijfeld met afgrijzen vervulde, aldus lezen wij in „De Zwemkroniek." Iemand begoot een startpak van een der Olym- pia-deelnemers met benzine, trok dit gedrenkte pak aan, liet het aansteken en sprong boven van den springtoren af. Het pak vatte echter geen vlam. Geen nood. Even uitgewrongen en op nieuw een paar flesschen benzine er over ge smeten en weer aangetrokken. Toen ging het beter. De vlammen sloegen hoog op en de sprong was meer spookachtig dan fantastisch. Een paar seconden na dezen krank zinnigen sprong kwam de man het water uit met brandwonden overdekt. ITALIë. DE JONGEZELLEN OPNIEUW BEDREIGD. De belasting verdubbeld. De ministerraad heeft besloten de vrijgezel lenbelasting te verdubbelen. (De belasting voor de vrijgezellen werd in December 1926 ingevoerd, daar Mussolini meen de aldus het huwelijk te bevorderen en het ge boortecijfer te doen stijgen. Zijn verwachtingen blijken echter te zijn beschaamd, want belasting of geen belasting, de Italiaansche „bachelors" weigeren zich een vrouw te kiezen. Nu zal de Duce de vrijgezellen door het opleggen eener nog zwaardere belasting zien „murw" te ma ken Red.) PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Zondag 30 September 'smorgens half elf Gods dienstoefening voor Zuiderzeewerkers in de Ka pel te Den Oever. H. Boersma, cand. t.d. H.D. Den Oever HALF DRIE Ds. van der Veen. Donderdag 4 Oct. 'sav. 8 uur V.C.J.B. DOOPSGEZ. GEM Stroe voorm. HALF ELF Ds. van der Veen. EVANGELISATIE: 's Morgens hall ell de heer Bosma. Nam. 8 uur Zendingsvergadering. Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens 10 uur Ds. v. Andel van St. Pancras. "s Middags 3 uur dezelfde. Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 27 Sept. 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 13 Stieren 120 k 250 25 Gelde koeien (mag.) 140 a 280 137 Gelde koeien (vette) 250 a 430 35 Kalfkoeien 220 k 370 15 Pinken /110al60;5 Graskalveren 40 a 80 26 Nucht. kalveren 15 k 26 414 Schapen (vette) 33 k 43 821 Lammeren 16 a 24 4 Bokken en Gei- tlen 5 k 14 12 Varkens (mag.) 27 a 35 556 Varkens (vette) per Kg. 0.74 k 0.78 128 Biggen 14 k 23 48 Konijnen 0.50 a 3 243 Kippen 0.75 k 1.50 Hanen 0.15 k 1,40 27 Kg. Boter 2.30 a 2.35. EIERVEILING SCHAGEN, 27 Sept. 1928. Aan voer 30900 Kipeieren. Prijzen gewogen en ge schouwd 55-57 Kg. 7.30 k 7.70 58-60 Kg. 7.50 k 8.30 61-63 Kg. 7.90 a 8.50 64-66 Kg 8 a 8.60 Ongewogen Bruin 8.10 a 8.50 Wit 7.10 a 8.10 Klein 4.50 k 5 Gem. 7.50. 1430 Eendeieren 5.60 k 5.90 31 Kalkoeneie- ïen 8.20 k 8.60. EIERVEILING HELDER, 27 Sept. 1928. Aan gevoerd 6313 Kipeieren. Prijs Bruin f 6.90 k 7.50 Wit 7,00 a 7.50 kleine 5.00 a 5.00 Aangevoerd 23 Eendeieren 5.70 a 5.90. op Zondag 30 Seplembar a. dos i) m. 2'/s uur (zomertijd) in zaal van he Hotel „de Haan" te Hippolytushoef. Sprei er de Heer B. W. LINDEMANN, Hoofdbestuurder Onderwerp: Waarom ook Qi| georganiseerd dient te zl|n Toegang hebben alle uitvoerders, bazen en ander met leiding of toezicht belast personeel. KOMT ALLBNI HET HOOFDBESTUUR

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2