steem om voor dergelijke zaken van betrekkelijk weinig belang een uitspraak van de ruim dui zend Gemeenteraden in ons land te vragen heb ben zij er geen bezwaar tegen ditmaal aan het verzoek te voldoen. Zij stellen dus voor hun College op te dragen het vorenbedoelde verzoek bij den Minister te steunen. Hiertoe wordt besloten. Onderzoek rekening en balans der Zeegras- Exploitatie. De Commissie, belast methet onderzoek dezer rekening en balans over het dienstjaar 1927-1928 rapporteert hieromtrent, dat zij de stukken op 17 September heeft onderzocht en in volkomen orde heeft bevondën, weshalve zij voorstelt ge noemde rekening en balans voorloopig vast te stellen, zooals zij zijn aangeboden. Het lid der Commissie, de Heer De Vries, was verhinderd aan hare werkzaamheden deel te ne men. Het voorstel der Commissie wordt aan genomen. Onderzoek gemeente-rekening. De Commissie, benoemd in de vergadering van 20 Juni j.1., belast met het onderzoek der rekening dezer gemeente met bij-behoorende be scheiden over het dienstjaar 1927, rapporteert, dat zij deze stukken op 17 September heeft on derzocht. Bij dat onderzoek is haar gebleken, dat op post volgnummer 124 een bedrag is verantwoord wegens kosten van verpleging van een minver mogend tubereulose-iijder, ten aanzien waarvan zij opmerkt, dat naar hare meening deze kost i gevoegelijk door belanghebbende zelf betaald hadden kunnen worden. De Commissie geeft mitsdien in overweging stappen te doen, opdai het uitgegeven bedrag, hetzij geheel, hetzij ge deeltelijk in de gemeentekas worde teruggestort. Vermits de rekening overigens tot geene op merkingen aanleiding geeft, stelt de Commissie voor genoemde rekening voorloopig vast te stel len, zooals zij is aangeboden, de gewone du nst nn ontvangst tot een bedrag van 104.974.3b in uitgaaf tot een bedrag van 100.520.21, a'zoo met een batig saldo \?n 1367,20, met dankbe tuiging aan Burgemeester en Wethouders vont' het door hen gevoerd nauwkeurig beheer. Het lid der Commissie, de Heer De Vries, was verhinderd aan hare werkzaamheden deel te nemen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. het niet eens zijn met de opmerking van de commis sie betreffende den tuberculose-patiënt. Van Gedeputeerde Staten is ook 50 terugontvangen De Heer Kaan zegt, dat de persoon in kwestie 50, zal bijdragen. Ter verdere bespreking van deze zaak gaat de Raad in comité. Na heropening zegt de Heer Lub, het niet eens te zijn met het advies van de Commissie betreffende post no. 124. Hij dient een motie in, om dat advies niet op te volgen. Deze motie wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Vóór de Heeren Lub, Bosker, Tijsen, Jn. Lont, Kaan, M. Kooij,, Oden en de Vries tegen de hee ren J. Kooij, Bakker en Jb. Lont. (Terugvordering zal dus niet plaats vinden.) Zonder hoofdelijke stemming wordt vervol gens besloten tot voorloopige vaststelling van de rekening. Vervolgens wordt aangeboden de gemeentebe- grooting dienst 1929 en van de begrooting der Zeegras-exploitatie dienst 1928-1929. .Voorz. zegt dat ieder lid, als gewoonlijk, een exemplaar zal ontvangen. Vastgesteld wordt de le suppletoire begroo ting dienst 1928. Uitkeering winst gemaai d zeegras oogst 1928 Naar aanleiding van het ingediend voorstel van den Heer Oden, strekkende tot het weder doen uitkeeren van de winst, voortspruitende uit den verkoop van den oogst 1928 van gemaaid zeegras aan de maaiers, welke aan de maaierij voor dien oogst hebben deelgenomen, deelen B. en W. het volgende mede. Aannemende, dat met het voorstel wederom wordt beoogd de animo tot het zeegrasmaaien aooveel mogelijk aan te moedigen, kunnen zij zich met het voorstel vereenigen, weshalve zij adviseeren tot dat deel weder een soortgelijke verordening vast te stellen als het vorige jaar. Aldus wordt besloten. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. Voor de financieering van de schoolbouw te H.-hoef is het noodzakelijk, in afwachting van het sluiten eener vaste leening, voorloopig kas geld op te nemen. De Voorzitter deelt mede, dat juist vanmorgen een aanbieding is ingekomen van de Mij. voor Gemeentecrediet, die voordeeliger is dan de an dere, n.1. tegen 4 3'4 Hij stelt daarom voor de leening bij deze Mij. te plaatsen. Hiertoe wordt besloten. Uitbreiding ophaaldienst voor huisvuil te Hippolytushoef. Naar aanleiding van een bij B. en W. ingeko men verzoek om de nieuwe woonhuizen aan den Gemeenelandsweg Nos 6a en 6c, bewoond dooi de Heeren Ir. J. A. W. M. Vetter en L. de Neeff, op te nemen in den kring voor de ophaaldienst van huisvuil te Hippolytushoef, is ter zake nar mens hen overlegd gepleegd met den, met het ophalen belasten, persoon. Deze deelde mede, dat de bestaande dienst reeds overbelast was en van uitbreiding geen sprake zou kunnen zijn, tenzij het gemeentebe stuur zou kunnen goedvinden het ophalen elke week in plaats van om de veertien dagen te doen geschieden. Daarbij werd er op gewezen, _dat het in dit geval billijk zou zijn niet alleen de beide genoemde woonhuizen, doch ook de tusschenge- legenwoningen te bedienen terwijl het voor de hand lag, met het oog op de uitbreiding van de bebouwing, hetzelfde standpunt in te nemen ten aanzien van de woonhuizen in de Belt voorbij het perceel No. 14 (A. Keijzer), die thans even eens buiten den kring vallen. Ook volgens de meening van B. en W. kan de beoogde uitbreiding niet langer worden ontgaan De vuilophaler is bereid daartoe mede te werken tegen een vergoeding van 550,- per jaar; thans bedraagt deze 350,- 'sjaars. B. en W. stellen daarom voor hen te machti gen met D. v. Duin eene overeenkomst aan te gaan, volgens welke hij voor bovengenoemde som eiken Zaterdag het huisvuil ophaalt binnen den kring Hippolytushoef. Deze kring zal dan omvatten de bebouwde kom van dit dorp, met inbegrip van de perceelen No.s 6a en 6c. aan den Gemeenelandsweg, in de Elft tot aan den Slin gerweg en in de Belt tot aan de kromming waar de Koningsweg begint. De Heer Bakker vraagt, of dit voorstel nu alleen gedaan wordt wegens de twee villa's. De Voorz. zegt, dat er steeds op aangedrongen wordt en de vuilophaler kan het niet af. De Heer Bakker vindt dat men nu toch buiten de kom gaat. De Heer Lub Maai* de kom breidt al meer en meer uit. Het nieuwe huis van Maaskant komt ook al vrij ver weg. De Heer Jn. Kooij vraagt of dit voorstel voor direct is of voor het volgend jaar. In het laatste geval zou hij inschrijving wenschen. De Heer Kaan zegt, dat de belooning toch vol strekt niet is hoog is. Het voorstel, op verzoek van den Heer Bakker in stemming gebracht, wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór de heeren Bosker, Tij- sen, Kaan, M. Kooij, Oden, de Vries en Lub. liegen de Heeren J. Kooij, Jn. Lont, Bakker en Jb. Lont. Uitbreiding der school te Oosterland. Ingevolge verschillende gedane mededeelin- gen, schrijven B. en W., is Uw College bekend met de noodzakelijkheid tot uitbreiding der school te Oosterland met twee lokalen. Nadat wij deze aangelegenheid aanvankelijk met het oog op de voornemens tot stichting eener bijzondere school hadden laten rusten, is de zaak na den daaromtrent door Uwen Raad uitge sproken wensch weder ter hand genomen. Om trent de wijze van uitvoering bestond eenig ver schil van inzicht met den Inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie Helder, doch thans is hieromtrent overeenstemming verkregen. Uit de hierbij overgelegde begrooting van kos ten, opgemaakt door de gemeenteopzichter, blijkt, dat de kosten der bedoelde uitbreiding worden geraamd op 15197.05 te vermeerderen met 1 bestedingsk. 151,97 Samen 15349,97 Voor de inrichting der beide lokalen behoeft niet gerekend te worden op de aanschaffing van schoolbanken, aangezien voorloopig slechts een lokaal behoeft te worden gemeubeld en de noo- dige banken daarvoor beschikbaar zijn. De ove rige inrichtingskosten raamt de opzichter, vol gens bijgevoegde begrooting op 900. Zoodat de geheele raming beloopt 16249,02 Wij stellen U mitsdien voor overeenkomstig het door den opzichter gemaakte plan, waarvan de teekening wordt overgelegd, tot de aangege ven schooluitbreiding te Oosterland te besluiten Reeds eerder werd over den aankoop van den benoodigden grond een beslissing genomen. Hiertoe wordt besloten. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, brengt Voorz. de aanbesteding van de restauratie van het schoolgebouw te Westerland ter sprake. B. en W. willen, nu de zaak weer vertraagd is door de aanzienlijke overschrijding van de raming, de verbouwing uitstellen tot de Paaschvacantie en thans alleen de meest noodige voorzieningen aanbrengen, voornamelijk wat betreft de lek kage. Verder deelt hij mede, dat te H.-hoef in één lokaal (tweede en halve derde klasse) thans 56 leerlingen zitten, d.i. het maximum. Meerde re leerlingen zouden dus niet toegelaten kunnen worden. Nu wil de heer Scheltus de koepel in zijn café beschikbaar stellen voor 5,- per week huur. Het is de bedoeling, dat dan de heer Windsma met zijn klas daarheen gaat en een deel van de tweede en halve derde naar het vrijkomende lo kaal. Als nu met 1 October Mej. Duyvetter terug komt, willen B. en W. ook Mej. Dito in dienst houden, om op die manier voldoende leerkrach ten te hebben. De Heer Lub vraagt, of ook de meening van het onderwijzend personeel is ingewonnen. De Voorzitter antwoord bevestigend en deelt nog mede, dat de koepel geheel afgesloten wordt De Heer Lub vraagt nog, wie voor de verwar ming zorgt. Voorz. De Gemeente. Wij hadden ook aan de kerk gedacht, maar juist, omdat wij bang waren voor de verwarming, leek ons dit beter. Een en ander wordt goedgevonden. RONDVRAAG. De Heer Lub herinnert er aan, dat, toen eenige jaren geleden de wegen op de oorspronkelijke breedte gebracht werden, met de eigenaars accoord is gemaakt, dat de kosten van de perceelsscheidingen voor de helft door hen betaald zouden worden. Nu hebben sommigen betaald en sommigen niet. Dat is onbillijk. Hij zou een regeling wen schen, waarbij iedereen ol niemand betaalt. De Voorz. deelt mede, dat er reeds besloten is de niet-betalers aan te schrijven. De Heer Lub zegt verder, dat de Commissie voor de Zuiderzeesteunwet éénzijdig is samen gesteld. Hij geeft in overweging ook een lid van andere richting te benoemen. De Voorz. zal overwegen, in hoeverre hij hier aan kan voldoen. De Heer Lub deelt mede, dat bewoners van de Hoofdstraat klagen over de knikken in de straat met het oog op den waterafvoer. Voorz.De „Heemaf" moet de straat nog in den ouden staat terugbrengen. Tot nog toe heeft deze niet gedaan, dat B. en W. zich hadden voor gesteld daarom hebben zij zich thans tot het P.E.N. gewend, om tot vlugger afdoening te ge raken. Ten slotte zegt de Heer Lub nog, dat verschil lende menschen, die steun van de Zuiderzee steunwet krijgen, moeilijk kunnen loopen. Moe ten zij het geld beslist zelf op de Secretarie af halen Voorz. zegt, dat op de betalingsstaten de na men van de personen moeten voorkomen. Gaat het loopen niet, dan moeten zij zich tot de Gene rale Commissie wenden met een verzoek, om het geld door een en ander te mogen laten halen De Heer Jn. Kooij verzoekt de potten langs den Westerlanderweg open te doen maken, om dat anders de weg dezen winter onder water raakt. Hij vraagt verder of tijdens de mond-.en klauw zeer-epidemie de honden niet vastgehouden kunnen worden deze brengen de besmetting over. Voorz. Dan moesten we ook de kraaien vast houden. Andere dieren brengen het evengoed over. De Heer Jn. Kooij Honden kun je vastleggen maar kraaien kun je niet direct krijgen. Voorz. ziet er niet veel heil in. De Heer Bakker zegt, dat er hoog noodig wat basalt over de wegen moet. We moeten daarme de niet wachten tot den natten tijd. De heer Kaan meent, dat het juist dan den meesten dienst doet. De Heer Oden zegt, dat de weg, vooral in het Oostdeel van Wieringen, in desolaten toestand verkeert. Voorz. vindt den toestand, vergeleken bij ande re plaatsen, niet zoo slecht. Wat we heel noo dig hebben, is een wals. De Heer Jb. Lont meent zich te herinneren, dat er vorig jaar over een wals van den heer Ringers gesproken is. Zou die nu nog niet be schikbaar zijn Voorz. zal informeeren. U-»e Heer Bakker dringt nogmaals aan op ver- wt ten van basalt over de slechte gedeelten en zegt verder nog, dat het er achter de school te Oosterland vrij verwaarloosd uitziet. Voorz zegt, dat bij den aanbouw dat alles wel in orde komt. De Heer Kaan klaagt over het onregelmatig loopen van de torenklok. Hij zou willen, dat de klokkenist iederen dag den juisten tijd op het postkantoor vroeg. Nu kan men nooit op de klok a^n. ue Voorz. zegt, dat er zulk een regeling bestaat; OjS de klokkenist nu maar zijn plicht deed, was Ipt in orde. De Heer Kaan vraagt verder, of er nog subsi die van het Rijk komt voor de schoolbouw. Voorz. deelt mede, dat alle plannen bij den Mi nister zijn. We kunnen nu- nog niet beginnen, want dan komt er zeker geen subsidie, 't Is voor loopig dus afwachten. Echter is er opde heele begTooting van het Rijk maar 50.000 voor dit doel uitgetrokken en nu vraagt Wieringen alleen al 50.000. Veel hoop heeft spreker daarom niet. De Heer M. Kooij vraagt of fyet Rijk nog subsi die verleent voor de wegen. Voorz. antwoordt, dat op het verzoek van B en W. nog steeds geen beslissing is gekomen Vóór die beslissing afkomt, kan ook niet bij het Wegenfonds worden aangeklopt. De Heer Oden wenscht meer toezicht op de le verantie van brandstoffen. Hij heeft o.a. klach ten gehoord, dat in de scholen nu eens een heele week anthraciet en dan weer een week neutjes moesten worden gestookt, omdat de leverancier? niets anders brachten. Hij deelt verder mede, dat de Heer Kaan te Den Oever een strook grond bij zijn huis aan de gemeente wil afstaan, mits deze bestraat wordt. Voorz. zegt, dat als Kaan dan een briefje aan B. en W. geschreven had, de zaak in orde was gekomen. Op zoo'n manier komen allerlei over bodige dingen in den Raad. De Heer Lub zegt, dat dit toch wel zoo blijft. Veel menschen zien er tegen op, aan B. en W. te schrijven of kunnen niet goed schrijven. De Heer De Vries pleit voor aanleg van een gedeelte rioleering in de Kliefstraat voorbij Jac. Doves. (Zal onderzocht worden). Hierna sluiting. De Burgemeester van Hoogwoud verzoekt ons opname van het onderstaande bericht Ter Secretarie worden inlichtingen verstrekt over te Aartswoud in zee is met volle zeilen doch zonder bemanning komen aandrijven een Groninger sloepje, waarin zich bevond een over jas en een rijwiel merk Gruno met Michelin- banden, twee riemen en een hoosvat, waarop 'gesneden de naam J. de Vries. Sprietzeil met giekje, een zwaardje en roer. De sloep is beschadigd, doch met een paar spij kers en wat werk of mos is het scheepje wel weer drijvende te maken. -- Kerkverwarming en -verlichting. Van de fir ma P. D. Spaander zijn aangekocht 36 electri- sche stoven voor de kerken te Den Oever en Oos terland. Ook is door diezelfde firma electrische verlichting in die gebouwen aangebracht. Voor de avonddiensten een groote verbetering dus. DEN OEVER De groote loskade Binnen twee- a drie we ken zal de aannemersfirma Van Meekeren het werk gereed hebben, zoodat de oude haven dan ook van groote loskade's is voorzien. Voor de scheepvaart is het een pracht verbetering. Moest vroeger het eene schip op het andere wachten om te worden gelost, thans kunnen er wel tien tege lijk aan de kade liggen, zonder dat men last van elkaar heeft. Een gevaarlijke hoek. j.1. Vrijdag raakte de chauffeur van de bus-onderneming de Haan met 'n autobus, waarin eenige passagiers van Hippe lytushoef komende, de hoek van de muur van de woning van den heer Jb. Lont zoodanig, dat de waterlijst met vaart door de ruiten van de bus kwam. De passagiers kwamen er ook niet zonder kleerscheuren af: de een had 'n gehaven de jas, een ander 'n winkelhaak in z'n pantalon en ook lichte verwondingen van glasscherven. De Oeversche straten zijn eenmaal voor het mo derne verkeer te nauw. 'n Verbetering. Thans worden te Den Oever alle straten onder de huizen langs van Gemeen tewege voorzien van straatklinkers. Nog lagen hier toch van die ouderwetsche keiën, waar men slechts hortend en stootend overheen kon komen Politie: Gevonden een Fordsleutel. Inlichtin gen bij den Gem. Veldwachter. De collecte in deze gemeente gehouden voor het Blinden-instituut „Wolfhezen" heeft f 72.30 opgebracht. BEKENDMAKING WEGNEMEN VAN BAKENS De Burgemeester van Wieringen brengt, even als ten vorigen jare, onder de aandacht van be langhebbenden, dat wederom een baken is ver dwenen nabij de Zuidrand van Lutjeswaard, vlak tegenover Wieringen (Oosterland)' welk ba ken een belangrijk meetpunt vormde voor den Hydrographischen Dienst der Zuiderzeewerken. Aangezien weersomstandigheden hiervan niet de oorzaak kunnen zijn, wordt vermoed, dat het moedwillig is omvergehaald. Er wordt daarom nogmaals op gewezen, dat het verdwijnen van dergelijke merkteekenen groot ongerief en verlies van moeilijk verkregen resultaten ten gevolge heeft; dringend wordt derhalve verzocht deze bakens met rust te laten. Mocht van de aanwezigheid dezer bakens hinder worden ondervonden, dan zal ondergeteekende het op prijs stellen dit te vernemen, opdat maat regelen ter wegneming van bezwaren kunnen worden overwogen. Wieringen, 1 October 1928. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOL FF. De bovenbouw van de sluiswerken te Den Oever (Uitgevoerd door de Maatpij. „Trio") be gint flink op te schieten. De bezoekers, die dit prachtwerk aanschouwen kunnen zich nu over tuigen van de respectabele sluizen, waar de scheepvaart vanuit de nieuwe polders in de toe komst zal doorgaan. - Door overbevolking van de O.L. School te Hippolytushooef zijn de kinderen der vijfde klas tot zoolang de nieuwe school gebouwd is, en dat zal nog wel ettelijke maanden duren, tijdelijk on dergebracht op de koepel van het café vim den heer C. Scheltus. Maandag j.1. gingen #onderwij- zer( de heer Windsma, kinderen en banken .ver huizen. De koepel is ruim voorzien van venster glas, hoog en luchtig, zoodat het er ja zoo goed is als in de oude school. Zaterdag 29 Sept. 1928 werd door het bestuui van het Heemraadschap Wieringen aanbesteed het rijden van grind en basalt. Ingeschreven werd voor Polder, Elft en N. Stroe door Jac. Mulder 1.29; N. Scheltus 1.40; J. Bakker M. Johz. 1.80; voor Stroe: door J. Poel voor 1.69; N. Scheltus 1.40; J. Bakker MJohz. 1.73 J. Tijsen Mz. 2.19. Voor Oosterland door N. Schel tus voor 1.40; J. Bakker M.Johz. 1.27; J. Hijsen Mz. 1.49. Voor Westerland door N. Scheltus voor 1.40; J. Wiegman 1.65; C. C. Kooij 1.25. Gegund aan de laagste inschrijvers: Polder Elft en Noordburen: Jac. Mulder voor f 1.29; Stroe: Jan Poel voor 1.69; Oosterland Jan Bakker voor 1.27 en Westerland C. Kooij voor 1.25. Voor de vakschool(cursus) hebben zich opgege ven voor H.hoef 20 en voor Den Oever 6 leerlingen -- Door het Bestuur van Afd. Wieringen „Volks onderwijs werd besloten twee leerzame avonden te houden waarop dan de secretaris der Afd. Ir. Schilthuis een rede zal houden over de Zuider zeewerken, toegelicht met lichtbeelden en wel "op Vrijdag 26 Oct. in de zaal van Jb. Bruul te H. hoef en op Zaterdag 27 Oct. in de zaal van Jurri Lont te Den Oever. Tevens zullen door bemiddeling van „Volkson derwijs" handwerkcursussen worden gegeven, 'voor 't Dorp en Westerland eiken Woensdagmid dag van 2 --4 uur te H.hoef. Meisjes van onge veer 10 jaar en ouder kunnen zich tot deelname opgeven bij Mej. Mulders of bij Mej. Dito te H. hoef, vóór Vrijdag a.s. Ook voor Oosterland en Den Oever zal getracht worden 'n cursus in het leven te roepen. Donderdag: D.G. Zusterkring. Ingezonden stuk „GYM" moest wegens plaats gebrek tot Vrijdag blijven liggen. Red- ANNA PAULOWNA. FRAAIE TOESTAND. Wegens gebrek aan onderkomen logeert de 74-jarige A. S., een inge zetene uit onze gemeente, reeds sedert vier we ken in de gevangenis achter het raadhuis. En dat in die rijke gemeente Anna Paulowna. Vrijdag j.1. geraakte de Heer G. met een span paarden in de Grasweg op hol en viel van het voertuig. In overspannen toestand en eenig- zins gekwetst werd deze naar zijn woning ver voerd. De heer J. Speets heeft zijn benoeming als lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim aangenomen. De agent van politie C. Hartog is tengevol ge van ziekte, als rechtstreeks gevolg van de uit oefening van zijnen dienst, voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt ge acht. Aan de N.V. Baggerwerken de Vries en Van den Bosch is ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken te Barsingerhorn en Anna Pau lowna van 1 October tot en met 15 November 1928 vergunning verleend om 200 mannen zoomede smdeen en arbeiders op het stort, ar beid te doen verrichten gedurende 10 uur per dag of nacht en 55 uur per week. Uit het verslag van het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noordholland over 1927 blijkt, dat het aantal abonnementen op 31 December 1927 in deze gemeente bedroeg 518 (31 December 1926, 400), t.w. 378 huishoudelijke abonnementen 125 gemengde abonnementen, 15 afzonderlijke meter- en bijslagabonnementen. Het aantal afsluitingen bedroeg 48; het aantal brandkranen 22. VAN EWIJCKSLUIS. Van Bal tot 'n slagveld! —Zondag j.1. was het een bal-avondje in het café van den heer Waiboer. In den middag ging het gezellig Doch later op den avond geleek het een „bieravond" van de polderjongens. Al spoe dig begonnen eenigen van hun, die in kennelij- ken staat verkeerden de andere bezoekers las tig te vallen en met messen te dreigen. *I?en slotte begon dat enkele jongelui te verve len en en-bloc trachten zij de „mannen-met-mes sen" naar buiten te werken. Dit gaf natuurlijk aanleiding tot het afbreken van 'n groot deel van het café-inventaris en stoelen en tafels werden als wapens gebruikt en aan gruiselement gesla gen. De messentrekkers namen al spoedig de vlucht, nadat enkelen van hen flink waren afge droogd. Echter in de zaal was het een chaos De kastelein en de bediendes hadden zich na tuurlijk ook moeten bergen en hadden niets te gen de bende kunnen uitrichten. Het grootste deel van de bezoekers was heen gegaan en men had nu werk de verbrijzelde boel op te ruimen. Gezellig en winstgevend als men zulke onruststokers in de zaak krijgt SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar tweede competitiewedstrijd tegen Texel II en wist na een goed gespeelde wedstrijd te win nen met 3—2. BREEZAND-NIEUWS. Zondag speelde Br. I haar 2e comp.-wedstrijd te Helder tegen HelderV B. heeft deze wedstrijd met moeite weten te win nen want H. beschikt over een goed elftal.. Br. heeft twee invallers voor Wiggers en Pot. Voor de rust heeft B. het beste van het spel, zij weet het echter niet tot doelpunten te brengen, zoo dat rust met blanco stand ingaat. Na de rust zijn de eerste aanvallen voor H. Dan komt B. echter weer los. De H.-back veroorzaakt door hands een strafschop welke door Weijers in een doel punt wordt omgezet. De wedstrijd blijft verder spannend en eenige minuten voor het einde maakt H. gelijk. Van de aftrap af neemt Wiggers de bal mee en brengt haar op tot doel waar Bak ker er een fraai punt van maakt. Dadelijk hierop is het einde en heeft Breezand een zwaarbevoch ten 2—1 overwinning. Zondag gaat Br. naar Kleine Sluis I.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2