geadresseerd aan S., vertegenwoordiger der Sin- ger-maatschappij te Vorden. Naar aanleiding van deze vondst heeft de politie een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de Singer-maat- schappij door haar vertegenwoordiger voor een belangrijk bedrag is opgelicht. Verscheidene naaimachines zijn verduisterd tientallen per sonen zijn bij deze affaire betrokken. S. is spoorloos verdwenen. KERKNIEUWS. Tfi Bergum, een gemeente van bijna 3800 in woners, is een perceel land aangekocht voor de stichting van een geref. kerk. Er zullen dan in dit dorp zijn 2herv. kerken, 3 geref. kerken, een evangelisatiegebouw en een lokaal, waar de Protestantenbond zijn kerkdiensten houdt. PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Nieuw raadhuis in Opperdoes. Drukte in de zuurkool Ongelukken in soorten. Leerplicht-moeilijkhe den. Wat een inspecteur van politie overkwam. Opperdoes heeft een nieuw raadhuis gekre gen, dat deze week met de noodige plechtigheid geopend is. En dit schijnt lang geen overbodige weelde geweest te zijn. De burgemeester, ziels blij met zijn nieuwe residentie, heeft in zijn o,- peningsrede herinnerd aan den ouden toestand. Het oude raadhuis werd kort en bondig een schuur genoemd, wat zeker niet vleiend is. Er was een geweldig gebrek aan ruimte bij ver kiezingen moesten de menschen buiten hun beurt afwachten, en zelfs bij groote huwelijks stoeten zat men al in 't nauw. Voor waardevol le stukken was geen brandvrije ruimte beschik baar. Geen wonder dus, dat men in zijn schik Is met het nieuwe gebouw en er een heele boel redevoeringen gehouden werden, allemaal vol dankbaarheid en mooie woorden. Maar een beetje opschepperij ziet men op zoo'n dag graag door de vingers. Overigens schijnt Opperdoes er nog niet zoo slechts voor te staan, want er werd ook verteld, hoe in de laatste 10 jaren een grooter bedrag aan schuld werd afgelost, dan dit heele gebouw kost. (Eh, als we ons goed bezinnen, is Opper does ook de plaats, waar ecnig.cn tijd geleden verschrikkelijk geknibbeld werd op het honger- loontje van een assistente aan de lagere school. Was dat dan wel noodig geweest Schijnen dus de Opperdoeser aardappelen en andere gewassen nog al te rendeeren, niet min der gaat het op het oogenblik met de zuurkool aan den Langedijk. Buitengewoon veel kool wordt er in de fabrieken verwerkt, hetgeen na tuurlijk veel drukte meebrengt en den Lange dijk niet anders dan ten goede kan komen. Maar men moet nu niet gaan denken, dat al les rozengeur en maneschijn is in de wereld, ondanks die gunstige berichten uit Opperdoes en Langedijk. Grootere of kleinere ongelukken iedere week weer in soorten. We zullen maar zwijgen over het ongeluk in Heerhugowaard, waar een boerenwagen in den mist bijna te plet ter werd gereden bij een onbewaakte overweg, en evenzoo over de brand te Koedijk, waar een bakkerij in vlammen opging. Zulke gevallen komen wekelijks terug. Zeldzamer (gelukkig maar was het ongeluk, dat iemand te De Koog bp Tjexel overkwam. De man was rustig aan het werk op zijn land, toen hij door jagers, die in de buurt bezig waren en hem niet hadden opgemerkt, werd geraakt. Met een schot in het hoofd werd hij naar Alkmaar gebracht. Geluk kig schijnt het vrij goed af te loopen met dit on geval, doch zooiets doet toch de vraag opko men zijn alle jagers of althans menschen, die met een geweer rondloopen en probeeren te ja gen wel voorzichtig genoeg en voldoende de kunst meester We betwijfelen het zeer. Hen hoop narigheid vindt men ook in de rechtszaal. Maar toch kan men daar vaak van die gevalletjes ontmoeten, die er een beetje de vroolijkheid inhouden. Zoo lazen we dezen week van een garagehouder uit Winkel die deze week voor den kantonrechter kwam we gens overtreding van de Leerplichtwet. Dat is op zich zelf niets bijzonders, want met die wet liggen al heel wat ouders al of niet moedwillig geregeld overhoop. Vooral nu er nog leerplicht voor het zevende leerjaar is bijgekomen, zijn velen heelemaal de kluts kwijt. Doch het eigen aardige van dit geval uit WTinkel was, dat de boosdoener tevens wasvoorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim. Goed voorbeeld doet goed volgen Wie er voor de rechtbank in den regel niet gemakkelijk afkomen, dat zijn de plagerige oi grappige chauffeurs, die het op een smalle weg vertikken uit te wijken voor achteropkomende auto's en deze dus dwingen achter hen te blij ven. Een dergelijk geestig man uit Castricnm kreeg voor den kantonrechter in Alkmaar 15 gulden of 15 dagen, om hem zijn grappigheid af te leeren. En in dit verband herinneren we ons nog een kleine historie, die al eenige weken ge leden gebeurd is, maar toch te mooi is, om te verzwijgen. Een gezelschap vroolijke jongelie den reed per vrachtauto op een smalle weg, er gens in de buurt van Alkmaar. Een luxe wagen kwam achterop en het spelletje begon. De vrachtauto hield het midden, de andere kon njet passeeren en de vroolijke joftigeli,ngen maakten veel lawaai, mitsgaders muziek op een harmonica en lange neuzen een en ander zeer tot opvroolijking van den geplaagden chauf feur. Doch als het rondgaat, krijgt ieder zijn beurt, want toen de weg breeder werd, reed hij de vrachtauto op zij en inviteerde stop stop eens even, dan kunnen we eens samen praten, want ik beninspecteur van politie! Zoodat ook bij deze brave jongelieden de straf heel kort volgde op de zonde. GEMEENTE WIERINGEN. De arbeider A. werkzaam bij het stoomdor- schen op de plaats van mej. de wed. S. Jb. Lont te Hippolytushoef had het ongeluk van een granenschelf te vallen zoodat hij bewusteloos werd opgenomen. Direct werd geneeskundige hulp van Dr. de Groot ingeroepen welke een lichte hersenschudding constateerde. Na tot be wustzijn gekomen te zijn werd de man per auto van den heer de Haan naar zijn woning te Groo te Keeten (Koegras) vervoerd. De woningbouw houdt aan. Voor rekening van den heer Molenaar zal te Den Oever aan de Hofstraat een burgerwoonhuis worden gebouwd terwijl daarnaast ook nog een burgerwoonhuis zal verrijzen voor mej. de wed. J. Jac. Bakker en aan den Molgerweg een voor den Heer P. Blankman. t Immer Voorwaarts De in aanbouw zijnde wo ningen te Oosterland door de fa. Koppen voor rekening van de M.U.Z. naderen hun voltooiing De schilder is tevens bijna gereed, zoodat de huizen binnen enkele dagen betrokken kunnen worden. -- Voor rekening van den heer V. Koom J.Jz. zal t V te Den Oever een woon- winkelhuis en bakkerij met heete luchtoven worden gebouwd. Tevens daarachter 'n groote schuur voor berg plaats van vee. Een en ander zal eerstdaags wor den aanbesteed. Hooge landprijs. Door mej. de wed. E. Hel lingman is uit de hand verkocht een perceel grasland genaamd „Dirk Snel" gelegen nabij den Oever en groot ongeveer 14 snees voor 150.- per snees. Vroege staltijd. Wegens gebrek aan gras heb ben een tweetal veehouders te Den Oever en de Gest hun vee reeds op stal moeten zetten, dit is een vroege en wordt een lange staltijd. De heer C. J. de Wijn, hoofd der O. L. school te Oudkarspel, destijds als zoodanig te Westerland alhier, is benoemd tot hoofd van een der O. L. scholen te Amsterdam. Aan D. Bais te Westerland is eene gelde lijke tegemoetkoming ingevolge de Zuiderzee- steunwet toegekend. Sedert de vorige opgave is mond- en klauw zeer geconstateerd onder het vee van Jn. Bak ker Sz., Gesterweg 12 Gebr. Engel Belt 9 Jn. Kooij Cz. Dam 2 N. Bakker Gemeenelandsweg 28 N. Lont Cz., Oosterklief 12 Elb. Lont, Stroe erweg 21 V. Koorn, Zeestraat 9 en S. Kuijt Dz. Stroeërweg 41. Ruim 20 belangstellenden waren Zaterdag avond op uitnoodiging van het Bestuur der Schoolfeestcommissie in het hulplokaal te Oos terland bijeengekomen, ter bespreking van de slechte schooltoestanden aldaar. De Voorzitter der Commissie de Heer God- defroij opent de vergadering en spreekt zijn spijt uit over de geringe opkomst. De ouders beseffen blijkbaar niet, hoe ernstig de toestand is. Reeds in Juli 1927 heeft het hoofd der school om 2 nieuwe lokalen gevraagd. Dat dit geen overbodige weelde was, bleek kort daarop toen was men genoodzaakt dit hulplokaal te huren. Het aantal leerlingen groeit steeds. 1 April '26 waren er 110 kinderen op school, een jaar later 123, weer een jaar later 168 en thans 180. School en hulplokaal bieden plaats voor 182 leerlingen, dus kunnen er nog twee geplaatst worden. Maar die 2 plaatsen zijn ook al bestemd voor kinderen, die de volgende week komen. En dan 18 huizen zijn bijna klaar en worden binnen kort bewoond. Dan zullen dus de kinderen naar huis gestuurd worden. De aanbouw schiet niet op. Hoewel reeds in Juli '27 om 2 lokalen ge vraagd is, heeft men tot Maart '28 niets gedaan. Tpen heeft het bestuur der Af deeling Wierin- gen Volksonderwijs aan de gemeente geschre ven. „De plicht voor het onderwijs van de kin deren rust op de gemeente", schreef men. 't Re sultaat ziet men Thans is er nog niet met den bouw begonnen. Dit jaar moet de 6e klas op school blijven. Als er in Maart geen lokaal is, zullen de kleintjes geen plaats vinden. Dit alles weet men niet, anders was vanavond dit lokaal te klein geweest voor alle belangstel lenden. Het d-oel, waartoe deze vergadering is belegd, is nu het volgende het oprichten van een nieu we vereeniging, die niet, zooals de oudé, zich alleen bezig houdt met het organiseeren van schoolfeestjes, doch het onderwijs in elk opzicht zal bevorderen. Voorz. leest vervolgens het ontwerp-regle- ment dier vereeniging voor. De naam dier ver eeniging zal zijn Ver. ter bevordering van hei onderwijs voor het Oostelijk deel van Wierin- gen. Het doel wordt als volgt omschreven be vordering van het onderwijs in alle opzichten. Leden kunnen zijn personen boven 18 jaar de contributie zal minstens 1.- per jaar bedragen. Vóór het voorstel in bespreking komt, leest Secretaris, de Heer Verkerk, het verslag van de .Feestcommissie voor. Hierna komt het bestuursvoorstel in behan deling. De Heer Gravemaker (Voorz. van de Afd. Den Helder der Bond van Ned. onderwijzers) zegt, dat de omstandigheden hier inderdaad slecht zijn. De toestand is hopeloos ten achter. Spr. begrijpt niet, hoe de Inspecteur b.v. dit „pracht lokaal" heeft kunnen goedkeuren. De Gemeente is te kort geschoten. Er moet dus wat gedaan worden. Maar de manier, waarop men het nu wil doen, is niet goed. Er is een groote Vereen, met hetzelfde doel, en dat is Volksonderwijs. Het zal beter zijn als daar steun wordt gezocht. Deze vereeni ging kan veel meer uitrichten dan een kleine groep ouders, want eendracht maakt macht. De afdeeling Wieringen is te laks geweest, laat er nu drang van de ouders komen. De vraag is ook, moet de school te Oosterland uitgebouwd worden, of moet er een nieuwe school te Den Oever komen. De Heer G. Luikens vraagt nog enkele inlich tingen, die door den Voorzitter gegeven worden. Aan Gravemaker vraagt voorz. Als Volks onderwijs het doen moet, wie neemt de zaak dan ter hand Het bestuur der afdeeling zit te Hippolytushoef, dus te ver weg. De Heer Gravemaker stelt vpor, niet een ver eeniging op te richten, maar een comité, dat alle gegevens verzamelt en daarmee naar het bestuur van Volksonderwijs gaatdit is dan verplicht op verbetering aan te dringen. Zoo noodig kan men zelfs het Hoofdbestuur er voor spannen. De Heer Verkerk is het met Gravemaker eens Hij wil echter een stap verder, als het comité zijn werk heeft gedaan, moet hier een aparte afdeeling van Volksonderwijs komen. De Heer Kuiper zegt dat Volksonderwijs ook con tributie vraagt. Nu is het plan, één gulden te vragen voor het schoolfeest. Als er een afdeeling van Volksonderwijs komt, blijft er voor het schoolfeest niets over. Hij is voor het stichten van een afzonderlijke vereeniging, die zich voor actie aansluit bij Volksonderwijs. Hij zou verder niet voor een aparte school te Den Oever zijn. De school te Oosterland moet zoo groot mogelijk gemaakt worden. De Heer G. Luikens is wel voor een school te Den Oever. De reis vanaf de sluisput is bij ,^'^ht weer te ver de weg is gevaarlijk. Daar de besprekingen hierover te uitgebreid dreigen te worden, verzoekt .Voorz. zich te be perken tot het bestuursvoorstel. De Heer M. Bakker dacht, dat de aanbouw binnenkort aanbesteed werd. Voorz. zegt, dat het hulplokaal voor 6 maan den is afgestaan, 't Zijn er nu al 15 geworden, met 18 maanden zijn we er nog niet. Hij is bang dat het nooit in orde komt. Gravemaker beantwoord Kuiper. Hier is noo dig een stevige vuist laat die vuist Volksonder wijs zijn. Voorz. zegt, dat ondanks het schrijven van Volksonderwijs en het daarop op 14 Maart van de gemeente gekomen antwoord nu nog niets bereikt is. „Wij gaan nu ons gang wie ons hel pen wil, helpe mee niemand wordt afgestoo- ten." Hij gelooft niet, dat het verzoek van het comité geweigerd kan worden. De Heer M. Bakker vraagt, of gisteravond het bestuur van Volksonderwijs niet bij voorz. is geweest. Voorz. antwoordt bevestigend. Zij hebben het zelfde voorstel gedaan als de Heer Gravemaker. De Heer Bakker verklaart niet met het voor stel accoord te gaan, de Heer Luikens eveneens. Vervolgens komt de stemming. 14 der aanwe zigen zijn voor een aparte vereeniging, 5 vooi èen oomité, 3 onthouden zich van stemming. Er is dus opgericht een aparte vereeniging. Het reglement wordt goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Op voorstel van den Heer Spaander wordt het geheele bestuur der school feestcommissie voor de nieuwe vereeniging herkozen. De Heer Verkerk stelt zich niet meer beschikbaar wegens drukke werkzaamheden in zijn plaats wordt gekozen de heer Jb. Heij- blok. Het bestuur bestaat nu uit de heeren C. D. Goddefroij, D. Verfaille, A. Kok, D. Grin, J. de Wit Az., J. Hegeman Jz. en Jb. Heijblok. De Heer Goddefroij wordt tot voorzitter gekozen de overige functies zal het bestuur verdeelen. De penningmeester van de feestcommissie, de Heer Verfaille, legt rekening en verantwoor ding af. De commissie blijkt na te laten een kas saldo van 62.87, 14 flesschen Ranja en een schuld wegens een onbetaalde paraplu. Eenige bespreking volgt nog over het St. Ni- colaasfeest. Hiermee zal het bestuur zich bezig houden. Hierna sluiting. Cursus Volksonderwijs. Aan de cursus riet vlechten te Hippolytushoef nemen thans 22 leerlingen deel Waar de lessen begonnen zijn, kunnen geen leerlingen meer worden aangeno- "men. -- Ook om de Oost heeft een handwerkcursus door welwillendheid van eenige dames, die de leiding op zich willen nemen, wellicht kans van slagen. Meisjes van omstreeks 10 jaar en ou der, die er aan willen deelnemen kunnen zich opgeven bij Mej. Marie Schuh (adres den heer C. Maars Oosterland) of bij Mej. Dieuw Metse laar Jd. te Den Oever. -- Volksonderwijs. De eerste „Ontwikkelings avonden" die de Afd. Wieringen van bovenge noemde vereeniging denkt te houden, zijn nu vastgesteld oip a.s. Vrijdag- en Zaterdag-avond. Vrijdagavond in de zaal van Bruul te H.hoef en Zaterdagavond in de zaal van den heer Jurrie Lont te Den Oever. De secretaris der Afd., Ir. Schilthuis, was zoo welwillend zich voor deze avonden beschikbaar te stellen om 'n causerie te houden over de Zui derzeewerken, verduidelijkt met lichtbeelden. Orchesten van West- en Oost zullen het muzi kale gedeelte van den avond verzorgen. Om ieder, ook niet-leden ,in de gelegenheid te Stellen deze ontwikkelingsavond te bezoeken, is de entree zeer laag gesteld. Voor leden slechts 10 cent; voor niet-leden 25 cent. Laat nu liet be zoek (van zoowel dames als heeren) groot zijn; dit zal „Volksonderwijs aanmoedigen in dit sei zoen nog eenige van deze nuttige avonden te houden. Naar men ons meldt, heeft de heer J. Boer- sen Dz. te Den Oever zijn huis aan de Zeestraat verkocht aan de firma S. Droog voor de somma van f 4250.--; Het zal wel de bedoeling zijn er een manufacturenzaak in te vestigen. Dieverij. Tpen Vrijdagavond de heer D. Bak ker Ez. zijn rijwiel buiten tegen de smederij van den heer Jb. Lont te Oosterland had neergezet, terwijl hij even naar binnen ging om even een c-n ander te bespreken, bemerkte hij, toen hij 'n poos later zijn fiets wilde bestijgen, dat de dyna mo van zijn electrische lantaarn was ontvreemd Een streng onderzoek naar den dader men heeft eenig vermoeden) wordt thans door de po litie ingesteld. Uitvoeringen. De muziekvereeniging „Apol lo" te Den Oever zal half November hare gewo ne herf stuit voeringen voor kunstlievende leden geven in de zaal van Koster te Oosterland. Opgevoerd wordt het vroolijk spel in drie be drijven „Door de Courant", vrij bewerkt naar *t Duitsch door Felix Vermeeren. -- De woonark van ir. Vetter, liggende te Den Oever, staat thans in het droogdok om schoon gemaakt en nagezien te worden. Later zal op deze ark boekhoudpersoneel van de M.U.Z. worden gehuisvest. Import uit 't Buitenland. De bekende schip per J. Dekker is op komende weg van België met 'n scheepslading Belsche steen en pannen voor de woningbouw te Wieringen. De Malaria-film. Op Maandagavond 5 Nov. zal in de zaal van Lont te Den Oever vanwege de Afd. Wieringen Het Witte Kruis de Malaria film worden vertoond; toegelicht door Dr. de Groot. Politie Gevonden een gouden Broche; een dop van een collingspatent-as. Verloren een rij- wielbel. plaatje. Inl. bij den Gem. Veldw. BUITENLAND. DUITSCHLAND. UIT EEN VLIEGTUIG GEVALLEN. De „B. Z. am Mittag" ontving uit Zurich het bericht van een eigenaardig vliegongeval in het Jungfraugebied De luitenant-vlieger Mauer- hofer was met zijn jonge dame mej. Clara Ger- ber uit Bern, van het militaire vliegveld Thur opgestegen om een vlucht te maken, die op uitdrukkelijk verzoek van de dame boven het Jungfrau-gebied zou zijn. Toen de vlieger zich, bij het overvliegen van den Aletschgletscher naar zijn gezellin wendde, zag hij tot zijn schrik dat de waarnemersplaats leeg was. Er is geen andere mogelijkheid dan dat mej. Gerber uit het vliegtuiv is gevallen en op den 1000 m lager gelegen gletscher is terechtgekomen. Het lijk kon tot nog toe niet geborgen worden. Een on derzoek door de militaire justitie wordt inge steld. Een Wolff-bericht uit TJhun meldt, dat het lijk van mej. Gerber, die boven den Aletsch gletscher uit een vliegtuig is gevallen, gevon den is. EEN MISDADIG DRIETAL. Vrouw, minnaar en schoonmoeder. Op de beklaagdenbank van het Assisenhof te Chartres (Frankrijk) zaten drie personen Ma- deleine Pelletier, Maurice Fertey, Mme. Des- vaux, moeder der eerste, beschuldigd van po ging tot moord op den heer Pelletier. Pelletier is de eigenaar van het Hotel du Che- val Blanc, een goede zaak, die hem veel geld inbrengt. Zijn vrouw mocht hem niet lijden, had een innige vriendschap met Maurice Fer tey gesloten, een jongen man, die in het hotel woonde. Zij wilde echter niet scheiden, daar zij iin economisch opzicht het leven naast Pelle tier nog zoo slecht niet vond. Haar moeder. Mme. Desvaux, had bepaald een hekel aan haar schoonzoon en adviseerde dochter en minnaar dus Ruim hem uit den weg Dit geschiedde, echter niet op afdoende wijze, want de arme Pelletier werd gered, doch hield een blindheid aan één oog over. Vandaar dat het misdadig drietal in de beklaagden bank zat. Op wonderlijk laconieken toon werd de loop van het drama verteld. Tezamen hadden zij be sproken hoe het slachtoffer het best zou kunnen worden afgemaakt. „Schiet 'm dood," zei schoon mama. „Daar voel ik niet veel voor," had de mannaar geantwoord, „maar waarom doet u het niet Och, als ik maar sterk genoeg was," merkte schoonmama spijtig op.... Overeengekomen werd Pelletier den strop om te doen. De rollen werden zorgvuldig ver deeld Fertey moest het koord om den nek van den slapenden hotelhouder slaan. Zoora deze was gestikt, zou Mme. Desvaux voor de verdwij ning van het lijk zorgen. De echtgenoote, die „zooiets niet kon aanzien", behoefde zich er niet mee te bemoeien. Zij mocht rustig gaan slapen. Te elfder ure werd van het plan afgezien. Er zou toch een revolver worden gebruikt, door de schoonmoeder aan de minnaar ter hand ge steld. Deze loste vier schoten twee waren er maar raak „de sufferd", schold de oude da me en kwetsten den hotelhouder ernstig. De beide vrouwen aarzelden de gevolgen van haar daad te aanvaarden. Madeleine Pelletier ontkende dat ze er in had toegestemd dat haar man werd gedood integendeel, ze was hem in het hospitaal gaan opzoeken (naar achteraf om hem te vragen of hij zijn klacht zou willen intrekken) haar moeder verzekerde dat zij er nooit aan had gedacht haar schoonzoon te ver moorden. Eigenlijk zou het denkend geheel van Fertey zijn uitgegaan. Pelletier zelf verklaarde nooit te hebben ge wetten niet meer van hem hield. Ze was alleen wat koeler tegen hem dan vroeger. De uitspraak zou gisteren vallen. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes Gornelis, z.v. P. J. Conijn en van M. L. Fontaine. Ondertrouwd Willem Cornelissen, oud 21 jaar, bloembollenkweeker en Elisabeth Alke made, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wo- nenae te Anna Paulowna Pieter Blaauboer, oud 35 jaar, opperman en Grietje Jonge jan, oud 30 jaar, zonder beroep, beiden wonende te An na Paulowna. POLITIE. Gevondeneen rijwielplaatje en een bruin lederen portemonnaie, inh. eenig geld. Inlichtingen ter secretarie. KLEINE SLUIS. Kermis bij Slikker. De najaarskermis j.1. Zondagavond in de zaal van Slikker werd druk bezocht. Niet zoo bedoeld. Op het bal, dat Zondag gehouden werd en dat heel gezellig verliep, is toch op 'n gegeven oogenblik 'n klein conflict ge weest en wel tusschen de jongelieden J. K. en W. E. De twist liep uit op 'n paar klappen. W.E gaf de eerste klap aan J. K. Doch deze, die naar we vernamen, nog nooit handgemeen was ge weest, gaf den ander zoo'n opstopper terug dat W. E. er van suizebolde. Doch tot zijn groote ■ontstentenis bemerkte J. K. dat hij z'n eigen wijs vinger door de hevige klap gebroken had. -- Een Radio S.O.S. Nu Maandagavond werd door de Radio opgeroepen de heer Tjh. de Ko ning wonende in den Nieuwe weg alhier alhier om zich onmiddellijk naar zijn moeder te bege ven, welke ernstig ziek was. Koning was echter zelf niet aangesloten en kon dus het bericht zelf niet opvangen. Doch wel zes radio-bezitters kwamen onmiddellijk de Koning de ernstige tijding mededeelen. Zulk 'n S.O.S. per radio is voor den betrokkene ontstellend en toch is het 'n zege. Immers, men kan dan wellicht nog tij dig het ouderlijk huis bereiken. -- Ernstig Ongeluk. Heden Maandag is hier een ernstig ongeval gebeurd en wel in den Oost iPolder op het land van den heer Geerlings. Daar was de ongeveer 20-jarige Wisse met 'n tractor aan het ploegen. En hoe het kwam, of er iets aan de stuurinrichting mank'eerde, het is nog niet tot klaarheid gekomen, doch op 'n gegeven oogenblik kantelde het gevaarte in de sloot en W. kwam er onder te recht. Voor ijlings toegeschoten hulp was het onmogeluk de zware tractor op te heffen en men moest de ongelukki ge jongeling met schoppen onder de machine vandaan uitgraven.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2