hotel „OeHaan i/ast 0oed op pepermunt KLIERLIJDERS en TERINGLIJDERS Nobline- Siroop FALEN IS UITGESLOTEN. laxeer- - Eerste Wieringer Bioscoop (Meroeffiis Heden Zondag Uitgebreid Bijprogramma H. B." Hieraan werd voldaan, doch men kwam daarbij terecht bij den Dienst voor Maatschap pelijk Hulpbetoon Bij onderzoek door de politie is gebleken, dat op het adres in de Pantserstraat wel degelijk een zekere Pelgrom woonde. Jammer voor de firma H. evenwel, dat deze een werklooze los- werkman is, die niet meer voor steun van het Maatschappelijk Hulpbetoon in aanmerking komt, daar hij geweigerd zou hebben hem opge dragen werk te verrichten. PROVINCIAAL NIEUWS. ALKMAAR. Koe te water. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur werden eenige koeien in een schuit gevoerd, liggende in den Voordam. Een vaars van den landbouwer D. Schenk uit Anna Paulowna evenwel geraakte van den goeden weg en kwam in het water terecht. Dit slipper tje werd haar evenwel heel kwalijk genomen en dadelijk werd er jacht gemaakt op de zonda- resse. Deze zwom met een flink vaartje, onder groote belangstelling van het publiek den Voor nam af naar het Kanaal. Daar wist men het dier te pakken te krijgen en uitgeput van de zwempartij werd het beest weer op het juiste pad en in de schuit gebracht. URSEM. Maandagavond had iemand uit Rus tenburg de lust om het paard dat hij leidde, zoo hard te laten loopen als maar mogelijk was. Blijkbaar had het wist zulks ook te gen zijn wil moeten doen. Toen het op de plaats van be stemming was aangekomen bleek het in zooda- nigen staat, dat het bijna niet kon blijven staan. Daarbij kwam nog, dat het aan den weg te grazaen werd gezet, met het gevolg, dat het dier den volgenden morgen dood was. Het is te hopen, dat de politie in het vervolg naar de ze dierenmishandeling nauwkeurig zal kijken. WINKEL. Dinsdag had de aanbesteding plaats van het wees- en armenhuis alhier. Inge schreven was als volgt (Timmer- en metselwerk C.. Brouwer, alhier, 5054 J. Smit, alhier, 5417 J. Keesman te Schagen 4333. Begrooting 4371. Gegund aan J. Keesman te Schagen. Schilderwerk P.Langereiis 1348 K. Bak ker Ez. 1092.50. Begrooting 1250. Gegund aan K. Bakker Ez. alhier. WINKEL. Door den minister van onderwijs kunsten en wetenschappen is thans machtiging verleend tot het benoemen van twee onderwij zeressen buiten de lijst van wachtgelders. De vacatures waarin deze benoeming geldt zijn ingegaan 1 September 1927. SCHAGEN. Woensdagmiddag heeft in de Landbouw Sociëteit „Cérés", ten overstaon van notaris Wegener Sleeswijk te Zijpe, de toewij zing plaats gehad van de boerenplaats genaamd „Kneinsberg" met erf, bosch, arbeiderswoning, alles gelegen aan en bij den Belkemerweg nabij Sint Maartensvlotbrug, te zamen groot 20.38.20 H.A. Een en ander werd op 25 October j.1. inge zet op 36749.70. De uitslag was nu als volgt Het geheel werd in bod gebracht op 39514.32 en op 450 daar boven afgemijnd door den heer A. Wit te Zijpe, alzoo totaal 39964.32 plus 50 verplichta over name. Als gij met lamplicht karig zijt, Dan spaart ge niet uw oogen; Ge raakt uw geld aan brillen kwijt En hebt uzelf bedrogen Ver. Omhoog. retaris. Nog vernemen we, dat de vereeniging in studie heeft genomen „Eén, die niet geteld wordt" Ijsbond HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Wij ontvingen 'n Jaarverslag van den Ijsbond „Hollands Noorderkwartier" over het dienst jaar 1927—1928. Daarin schrijft de Heer H. Limpers van Wie- ringerwaard over het Noorder-District Gaarne voldoe ik aan Uw verzoek een verslag te schrijven over den afgeloopen winter. Een gecombineerde District Vergadering jes zijn, die aan deze nuttige en aangename cursus wenschen deel te nemen, laten zij dan a.s. Woensdag heen gaan. In de plaats van den Rijksveldwachter J. C. Harder, die weer naar zijn standplaats is vertrokken, is thans tijdelijk te Westerland al hier gedetacheerd de Rijksveldwacliter-briga- dier-titulair F. Guiking van Edam. In een Woensdagavond in Café Kok gehou den vergadering is alhier opgericht een afdee- ling van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, met aanvanke lijk 26 leden. Het bestuur is samengesteld als volgt Ir. J. P. Mazure, voorzitterP. J. Steinmetz, Secreta ris (adres Directieverblijf Zuiderzeewerken, Den Oever), Mw. D. WitS-likker, J. Schutte en J. de Wit Sz., leden. Een huishoudelijk regl gecombineerde District Vergadering (Noordei^ fcJ- he Wit Sz., leden. Een huishoudelijk regie- District en District Schagen) werd te SchageiW AnT werd vastgesteld verder werden eenige gehouden. In die vergadering werd besloten dat besprekingen gevoerd inzake de actie der afdee ANNA PAULOWNA. Ongelukkige val. Dezer dagen had Mevr. K aan de Middenvliet alhier het ongeluk in een duistere kamer ergens overheen te struikelen; ze kwam toen met haar gelaat op een stoel te vallen en beliep een ernstige wonde aan haar oog. -Hier was het einde. Op het land van den heer Pennekamp is dezer dagen 'n doode meeuw ge vonden; het beest had aan een der pooten een ring met opschrift „Adresse H. Petters, Tr Sund Dennemarken; tevens het ringnummer 52526. Men meldt ons, dat de ring aan dit adres zal worden opgezonden. 'n Gelukkig stukje Zeep. Het gezin De Jongh aan de Kneeskade alhier kocht bij haar winke lier den heer D. Koorn een pak Edelweiss-zeep, en was zoo gelukkig hierop 'n horloge te winnen SPOORBUURT. Ze willen 't nog hebben. Dins dag had in hotel De Vlas en Korenbeurs de in zet plaats van de boerenhofstede met schuur en erf, tevens bloembollenland groot 7.86.30 H.A., eigendom van den heer Jac. Prins, Sassenheim en bewoond door Mej. Wed. de Haas, Grasweg, alhier. De inzet is f 41.400.--. Dat er in onze ge meente vraag naar bollenland is, bewees het groot aantal opgekomen liefhebbers. De pas Geborene I In de laatste vergade ring van de pas opgerichte tooneelvereeniging in de „Vlas- en Korenbeurs" werd de vereeni ging de naam „Excelsior" gegeven. Excelsior zal onder leiding staan van den heer Tichelaar, terwijl als bestuursleden werden gekozen: de heer H. Pennekamp, voorz., Mej. Grietje Schel tis, penningmeesteresse, en de heer P. Glim sec voortaan aan de betrokken ijsclub-besturen minstens een maand te voren, dat een Diistricts vergadering zal gehouden worden, hiervan ken nis wordt gegeven, opdat dan aan de Afgevaar digden een opdracht zal kunnen gegeven wor den over bepaalde punten of voorstellen, in die vergadering te behandelen, wat naar men ver wachtte, de Districts-vergadering meer tot hun recht zal doen komen. Betreurd werd dat de ijsclub St. Maartens vlotbrug uit den Bond was getreden den Di- stricts-Voorzitter werd opgedragen, zoo noodig in overleg met het Bestuur van de IJsclub St. Maartensbrug, deze ijsclub weder bij den Bond te krijgen. Op den len Januari 1.1. hield de Districtsvoor zitter op uitnoodiging van het Besttuur van St. Maartensvlotbrug een vergadering ter plaatse, met het gevolg dat deze ijsclub zich weder bij onzen Bond aansloot. Verscheidene zaken o.a. banenmaken, reddingsmiddelen, enz. werden op deze zeer geanimeerde vergadering bespro ken en vele afgevaardigden bleven na sluiting nog een halfuurtje zéér gezellig na praten, en werd de schaatseneport in een onderonsje nog eens besproken. Wij hebben tweemaal ijs gehad en beide ma len heb ik het genoegen gehad een inspectie te houden, maar dit zoogenaamd genoegen, was feitelijk een teleurstelling. De Grootsloot in Zijpe, onze hoofdverkeers weg was totaal onberijdbaar, de motorbooten hadden hiervoor gezorgdhet was schots op schots, soms dwars over elkander. Om daar een baan te maken, was ondoenlijk, alleen op de zoogenaamde Gallimenten (geen verkeersweg) kon men vrij goed rijden. Op mijn tweede rondreis nog erger. Toen was alles slechts in Zijpe. Met zeer veel genoegen, mocht ik zien, dat de IJsclub-besturen al het mogelijke deden om een berijdbare baan te krij gen ten genoege van leden en ingezetenen. Zou dit werk van de IJsclubs ter plaatse, voor vele burgers geen aansporing zijn dit werk te steu nen, en lid te worden van hun IJsclub, opdat deze financieel sterker wordt en daardoor in het vervolg nog meer kan doen, in het belang van ijssport en werkeloosheid De ijsclubs Oudesluis en Anna Paulowna, ge volgd door Wieringerwaard, hebben met behulp van de brandspuit zeer goede banen weten te maken, in het bijzonder de ijsclub Anna Pau lowna, die op haar groote watervlakte (het Ou de Veer) prachtige ijsbanen had gemaakt. Ik was persoonlijk getuige van een groote hardrij derij van beroepsrijders, met zeer groote deelne mign, overgroote belangstelling en prachtig weer. Hiet was een mooie wedstrijd. Jammer, dat ook onder deze mooie sport praktijken wor den uitgehaald, die streng zijn af te keuren. Het Bestuur van die club heeft krachtig ingegrepen, zoodat zulks daardoor een volgende maal niet meer zal plaats hebben. Op verschillende plaat sen werden kinderfeesten ert plaatselijke wed strijden gehouden. Het is jammer, dat het maken van die gezel lige ijstochten zooals voorheen, niet meer moge lijk is. De motorbooten, die alles zoo lang moge lijk open houden, maken het ijs ongenietbaar. Maar wat moet men hiervoor in de plaats stel len, wil men de heerlijke ijssport blijven bevor deren en hooghouden Laat ons hopen, dat in de volgende Bondsver gadering eens nieuwe gezichtspunten worden gegeven, die zijn in het belang van de ijssport in het algemeen en in het bijzonder in het be lang van den IJ. H. N. ling. Het bestuur zal zoo spoedig mogelijk met plannen omtrent propaganda komen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het Bestuur. Op Woensdag 5 December a.s., zal door den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken, in het gebouw der Zuiderzeewerken, Zeestr. 102 te *s-Gravenhage worden aanbesteed Het leveren en stellen van den metalen bo venbouw van eene basculebrug, ten behoeve van de overbrugging van het Balgzandkanaal nabij Van Ewijcksluis. (Raming 82.000.) DEN OEVER De Malariafilm. De Vertooning van de „Malaria-film j.1. Maandagavond door onze afdeeling van „Het Witte Kruis" gehouden in het lokaal van den heer Jurrie Lont heeft 'n flink aantal belangstellenden getrokken. Ongeveer 60 dames en heeren waren aanwe zig, die vol aandacht de film en de toelichting van Dr. de Groot volgden. Wel animo De onlangs te Oosterland op gerichte gemengde zangvereeniging, onder lei ding van den heer Toon de Hoogh te Den Hel der begint zich meer en meer uit te breiden en telt thans reeds 50 werkende leden. GEMEENTE WIERINGEN. n Gelukkige. De heer Joh. Klare te H.-hoef had het geluk op n lot van de NENIJTO te Rot terdam een Persisch tapijtje te winnen. Extra tramtrein Schagen - Van Ewijcksluis. Wij vestigen de aandacht op een aankondi ging van dê Nederlandsche Spoorwegen, voor komende in dit nummer, waarin wordt ver meld, dat op Zon- en Feestdagen met ingang van Zondag 11 Nov. a.s. des avonds 'n tram zal rijden: vertrek 23.04 van Schagen, terwijl te Van Ewijcksluis aansluiting zal zijn per auto bus naar Den Oever. - Vanwege onze afd. der V. C. J. B. (Vrijz Christ. Jeugd Bond) werd j.1. Dinsdagavond in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippoly- tushoef een bijeenkomst gehouden welke best bezocht was. De zaal was geheel mei jongeren en ook ouderen gevuld, waaronder wij velen van buiten als uit Anna Paulowna en Den Hel der zagen zitten. De groote opkomst verwon derde one dan ook niet, want als spreker was overgekomen Ds. van der Veen, Herv. Pred. te Helder, welke een keurige lezing hield over „De brief van den Koning," door Tagore. Vol aan dacht werd deze lezing gevolgd. De pauze werd aangevuld met het zingen van enkele liederen uit de V. C. J. Bundel, begeleid bp het orgel door mevr. van Beek. Na afloop dankte een der aanwezigen den spreker voor zijn mooie lezing en de heer Koorn van Helder dankte het publiek voor de groote opkomst. POLITIE. Verloren een gouden medaljon van een horlogeketting. Inl. b.d. Gem. Veldw. De Handwerkcursus voor Meisjes te Oost- Wierlngen Vereeniging „Volksonderwijs", wel ke 's-Woensdags van half vier tot half zes in de school te Oosterland wordt gehouden wordt bezocht door 11 cursisten. Mochten er nog meis- Sport. We moeten klagen. Neen, hot is niet onze gewoonte om te klagen over onze voetbalverenigingen. Maur toch vragen we ons nu veel malen af: „Hoe kjomt het toch, dat onze altijd zoo sterke en vol vuur geweest zijnde ver eeniging A.P. van de Spoorbuurt zulk 'n slecht liguur sLaat in de competitie De oorzaak is waarschijnlijk al opgelost. Als men verneemt, dat verschillende beste krachten bedanken, dan wordt veelal aan de andere leden de moed ont nomen. Doch wij zeggen: „A.P., moed verlo ren, al verloren We hopen en verwachten, dat u Zondag a.s. eens met dat oude vurige hart Tiaar Den Helder gaat om tegen HRC IV te kam pon, en dat u dan onder 't zangen van 't vroolij ke overwinningslied „En laat de klok maar lui den"., in de Spoorbuurt moge terugkeeren SUCCES-NIEUWS. Zondag gaat Succes I om kwart voor elf naar Heldor 4. Succes heeft de eerste helft van de Comp. achter den rug en zal nu een begin maken met de tweede helft. Op eigen terrein wist S. op het kantje af van II te winnen. S. echter heeft die gang er nu goed in en zal wel voor een behoorlijke overwinning zorgen, nietwaar jongens Succes II speelt thuis om' 2 uur en ontvangt Oudesluis II. Naar de uitslag van de afgeloopen Zondag gerekend is dit voor S. II niet zoo'n kwade tegenstander. DE ZILVIfROBNS VAN f 1 HEBBEN NOG WAARDE. De agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam deelt mede Jl)en einde misvattingen te voorkomen wordt er op gewezen, dat de ziiverbons van 1, welke zijn geda.teerd 1 Febr. 1920, niet zijn ingetrokken en dientengevolge nog gangbaar en wettig be taalmiddel zijn. De hïerbedoelde zilverbons zijn aan beide zij den bedrukt. STRENGE KOUDE IN ZWEDEN. In Zweden heerscht strenge koude. In sommi ge deelen des lands wijst de thermometer 1~ graden vorst. aan. TREURIG Het 8-jari g dochtertje van J. v.d. Linden wo nende te Rijsoord begaf zich Woensdagmiddag in haar om derlijke woning naar den zolder om haar mant» sltje te halen. Bij het terugkeeren stapte zij r nis, viel en kwam met het achter hoofd op e en steenen drempel neer. De dood trad bijna onmiddellijk in. IEDER ZAB.ENMENSCH ADV] :RHE ERT voor ST. NICOLAAS IN DIT BLAD I M ARUTBERilCHHEN. EIERVBjlLINCi, HELDER. 8 Nov. 1928. Aangevoerd 3H27 Kipeieren. Prijs Bruin 10.70 a 12;.00 W it J 11.30 Éi 12.20 kleine wit 9.50 a 10.50. E1ERV ÊlLl.NXj. SCHAGEN, 8 Nov. 1928. Aanvoer 8920. Prijs gewogen en geschouwd 55- 57 Kg. 11.10 a 11.60 58-60 Kg. 11.70 a 12.40; 61r63 Kg. 12; a 12.60 Ongewogen bruin 12 a. 12.60 Wit 11.60 a 12.60 Klein 7.30 a 10.30 Gemiddeld 12 cent. SCHAGEN, 8 Nov. 1928. Op de heden gehou den weekmai.-kt waren aanvoer ei; prijzen als 3 Paarden 150 d 350 195 Geldekoeien (mag.) 120 a 340 56 Gelriekoeien 240 a 360 144 pin ken 90 a 2)00 42 Nucht. kalv. 12 17 175 Schapen (ve tte) 34 a 41 227 Overhouders 26 a 353 Hokken en geiten 4 a 10 11 Var kens (mag.) 20 a 2i1155 Varkens (vette) per Kg. 0.71 éi 0.73;233 Biggen 10 k 18 55 Ko nijnen O.fiO a 1.50 2'14 Kippen 0.75 a 1.50 Hanen f 0.50 a 1,25 32" Kg. Boter 2.20 Él 2.40 per Kg. 581 Eendeierer i 6.80. PI tEDIKBE.URT.EN. HERV. GEM. hoef voorm. 1 0 uur Ds. Van Beek. Hippolytushoef 11 uur Verkiezing van 3 leden van het ktescoil ege wegens periodieke aftreding van H. Smit, S. Bakker en Wt. Mostert. Oosterland nam. 2 uur Ds. van Beek. Pepermunt en pepermunt zijn twee. Wilt U ook ge nieten van den lekkeren smaak, die alleen de echte pepermunt eigen is, let er dan op te koopen, bekend om de origineele samenstelling en beroemd om den lek keren smaak. fVj Voor engros bij J. F. LIESHOUT, Alkmaar Oosterland 3 uur verkiezing van 5 leden van het kiescollege wegens periodieke aftreding van C. Bakker Jacz., M. Bosker, S. Koorn en de vacatu res van wijlen P. Koster en J. Sz. Koorn. Westerland av. 7 uur Ds. Vqn der Veen. Woensdag 14 Nov. Herv. Zusterkr. H.hoef 8 u. DOOPSGEZ. GEM. Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. Van d. Veen. EVANGELISATIE: H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. Dinsdag 13 Nov. Dankstond voor het gewas, n.m. 7.30 de Heer Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens 10 uur Ds. v. Loon v. Haarlemmerm. 's Middags 3 uur dezelfde. Busdienst vanaf Den Oever. ADVEHTENTIëN. is het eenige, wat ooit uitge vonden is. Geneest inwendige klieren en uitwendig zeer ten gevolge van klierstoffen. Geneest kliertering, ook in uiterste gevallen. Voor iederen lijder is redding. Alle inlichtingen worden GRA1 IS verstrekt. Brochure bij iedere flacon. Verkrijgbaar te Wieringen in de voornaamste zaken Voor en-gros Firma Gebr. Rotgans te Schagen. IMIJNHARDT'S] TABLETTEN j tegen Verstopping Doos 60ci Groote voorraad BASALTSLA (5-4.3-4, 2-3 1-3,1-! Split 0-5 en -zand,] N V. W. F. Stoel Zot M Bouwmateriaalbedrij! Alkmaar. Verkoop van Nieuwe Amerikaan! Ledergoederen^ Prima zuiver wollen Boi ken 13 75 en f 4 - Wolleni pakken f 5 50, groote m, Overali's f 6.00 Rijbroek,, Lederen Jassen f 35 00, Hemden 3.50. Blauwe! Broek 1 3.oo. ManchesterJ Broeken, Beenkappen, schoenen- Korte Otiejassei ge Ollejassen Rubber Li Pijpen, prima blauwe Trui enz. DANIËL GR0 Kanaalweg 110 Den II Prima wollen Dekens, goedkoop. Het Grootsche Meesterwerk van Lon Chancy DE MAN DIE DE bet CIRCUSDRAMA in 7 deelen, reeds door heel de wereld bekend, door millioenen bewonderd! Gij kent toch uit 't gelijknamige beroemde boek de Clown, meesterlijk vertolkt door den befaamden filmartist Lon Chancy, die als ont wikkeld student door 'swerelds noodlot gedre ven in het circus Briquet optreedt als paljas. Tusschen zestig andere clowns staat hij be kend als: „De man, die de klappen krijgt Het circuspubliek lacht, giert, doch weet niet hoe onder dat clownpak ..het leed bijna niet kan worden gedragen Dit prachtwerk is iets zeldzaams in tragiek en aankleeding. Alles afwisseling !Een. werk, dat boeit van acte tot acte 1. Wereldnieuws. Laatste interessante gebeur tenissen. O.a. het laatste vertrek van Amund- sen en Guilbaud, v. opsporing v.d. Nobilegroep 2. Bobby is bang voor Meisjes. Oerkomische 2 i 3. De Pechvogel. Oerkomische 2 acter. GROOT STRIJKORKEST. AANVANG 8 UUR. Explicatie JANNES J. BOSKER.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2