Behoort U al tot de]menschen m die Roede of Gele Pool regelmatig gebruiken Ook U bevalt het zeker. mi half. Bij het monster moet worden opgezonden een formulier, waarop gegevens moeten worden verstrekt over eventueele onnatuurlijke ver schijnselen, welke wijzen op ziekten in den grond, de ligging, de bewerking, de bemesting, de bebouwing enz. Zijn er in de vergadering aanwezig, die een grondonderzoek wenschen, dan wil spr. de vol gende cursusavond (a.s. Donderdag) benutten om bij het verstrekken van de gevraagde gege vens behulpzaam te zijn. De kosten van ieder monster bedragen 2.50. Deze geringe kosten vallen echter in het niet bij de voordeelen wel ke een onderzoek van den grond kunnen hebben Betrapt men in Groningen U op een fout in de bemesting, dan heeft men in een jaar de kosten meervoudig terug. Zijn de monsters Donderdag hier, dan is er binnen veertien dagen bericht van Groningen. Wanneer het aantal inzenders van eenige beteekenis is, dan is spr. bereid nog een keer hierheen te komen om de verschillende antwoorden te bespreken. Ook is het van belang elkaar de resultaten van het onderzoek mede te deelen en hiermede niet, zooals nogal veelal ge beurt, geheimzinnig te zijn. Zijn hier groote verschillen, dan ligt het op den weg der afdee- ling in dezen geest voort te werken. Het is de bedoeling hier een aantal pro-efvelden aan te leggen en een commissie te benoemen voor de leiding hiervan. Van het onderzoek van de grondmonsters hangt af, welke maatregelen moeten worden genomen. Is het kalkgehalte be neden 10 gedaald, dan is het noodzakelijk kalkmergel te strooien. Dit werd ook vroeger veel gebruikt, doch toen werden er betrekkelijk 'geen eischen aan gesteld. Alles, wat uit Zuid- Limburg kwam, was goed. Nu geldt als eerste eisch, dat het fijn verdeeld is, want het lost slecht op. De fijnheid moet tenminste 75 zijn. Verder moet het kalkzure kalkgehalte 80 a 90 zijn. Als het wordt aangeschaft, dan is het beste dit te doen onder algemeene handelsvoor- waarden. Dit is trouwens gewenscht voor alle kunstmeststoffen, omdat hiermede zoo gemak kelijk kan worden geknoeid Wordt echter zon der algem. handelsvoorwaarden gekocht, dan worden gehalte en kwaliteit contractueel vast gelegd. Kalkmergel kan het best worden aange wend in het vroege voorjaar. Voor landerijen. welke dan moeilijk, b.v. door hoogen waterstand zijn te bereiken, kan het ook nadat het hooi var. het land is. Niet echter in den zomer. Verdei raadt spr. aan niet de geheele voorraad ineens op het land te brengen doch b.v. bij een bemes ting van 1500 K.G. per H.A., dit in tweeën of drieën te doen. Dit komt de werking ten goede Bij grasland is nog een bezwaar, dat het op hel land blijft liggen. Het is daarom wenschelijk dil te bewerken met een weide-eg Deze bewerking moet met droog weer plaats hebben, daar anders de wortels van het gras te veel los komen Spr. vraagt hierna, wie van de aanwezigen door het laboratorium te Groningen 'n monster grond willen laten onderzoeken. 50 Personen ge ven zich hiervoor op. Volgt het stellen van vragen: De heer Jansen heeft land, waarin 'n slechte plek, waarvan hij 'n monster zou willen laten onderzoeken. De heer Velders geeft hem in overweging een monster van den slechten en ook een van den goeden grond te nemen. Spr. zal dan zorgen dal beide monsters vóór één rijksdaalder worden on derzocht. Op een vraag van den heer D. Veerdig of land- bouwkalk als bemesting is aan te bevelen, ant woordt spr. dat dit nog al scherpe kalk is. Het is eigenlijk niets anders dan gemalen kalksteen. Als niet onder algem. handelsvoorwaarden wordt gekocht is 't koopen van deze kalk riskant Volgens spr. verdient zuivere kluitkalk de vcoi keur en 't prijsverschil is gering. Op 'n vraag van den heer N. Mulder of het ge bruik van Thomas-slakkenmeel de kalk spoedig in den bodem terugbrengt, zegt spr. dat bij een gebruik van 800 a 900 K.G. slakken per H.A. jaarl. 2 no.'s worden ingehaald. Is echter de kalktoestand —20 en daar beneden, dan is het gebruik van kalkmergel vereischt. De heer J. Veerdig vraagt inlichtingen om trent het gebruik van ureum. De Heer Velders zegt, dat ureum 46 stikstof bevat. De uitwerking is heel goed en het geeft goede reseltaten. De werking is direct merkbaar en het wordt daarom veel aangewend in stre ken, waar men veel vee houdt op betrekkelijk weinig land. De heer S. Veerdig wil iets weten van het aai» wenden van kali. De heer Velders zegt, dat de scheikunde nog niet zoover is gevorderd, dat kan worden aange toond, dat een bepaalde grond kali ncodig heeft. Om dat te constateeren, is het noodzakelijk proef velden aan te leggen. In het algemeen weten we wel, dat zandgrond weinig kali bevat en klei grond meestal voldoende. De heer S. Koorn vraagt, welke mest na een kalkbemesting het best kan worden aangewend. Met koemest had hij veel last van grof gras. De heer Velders antwoord van super. De heer C. Maars vraagt, welke de geschikste tijd is om de ier over het land te brengen. De heer Velders zegt, dat dit van verschillen de factoren afhankelijk is, o.a. van de bergruim te. In het algemeen is men van meening. dat laat (b.v. in April) aangewende ier beter zcu werken dan vroeg aangewende (b.v. in Februari). Dit is echter niet juist. De schijn bedriegt in dit geval, want rrien is verrast door het eerste resultaat en houdt geen rekening met de nawerking. De ach terstand wordt bij vroeg aangewende ier later ruimschoots ingehaald. Op verzoek van den heer S. Veerdig geeft de spr. hierna nog een korte uiteenzetting over de bevordering van den groei van klevers door hét gebruik van phosphor, waarna de bijeenkomst wordt gesloten. VERSLAG derde praatavond wegens plaatsge brek in volgend nummer. In de Doopsgezinde Kerk te H.-hoef heeft Donderdagavond Ds. Barthel van Twisk, daartoe uitgenoodigd door den Doopsgezinden Jongeren kring, een rede gehouden over het ond.rwerp „Christendom en Militairisme." De opkomst was, mede door het ongunstige weer, niet gN ongeveer 70 menschen waren aanwezig, toen Ds. van der Veen met een kort woord de bijeenkomst opende. Ds. Barthel, die zich deed kennen als een over tuigd strijder tegen alle oorlog en oorlogvoorbe reiding, had zijn rede verdeeld in twee gedeel ten. In het eerste gedeelte behandelde hij het vraagstuk van het militairisme in het geheel, terwijl hij het tweede dieper op de specifiek Christelijke bezwaren tegen bewapening inging. Hij begon met er op te wijzen, hoe zooveel technische als moreele bezwaren tegen bewape ning worden aangevoerd. Technische omdat men meent, dat wij practisch niets kunnen be reiken met een leger moreel omdat oorlog tegen het geweten indruischt. De ramp van 1914 heeft de menschen opgeschrikt toen is duide lijk aan het licht gekomen de onjuistheid van den ouden regel Wie den vrede wil, beredidc zich ten oorlog. Alle toerusting heeft den oorlog niet kunnen verhinderen. Vier jaren lang is de hel losgebroken geweest onnoemelijke bedra gen zijn geofferd volgens de beste gegevens heeft de oorlog 845 milliard guldens gekost Doch men heeft goed werk gedaan voor dit geld, want de oorlog heeft, opgeleverd 10 millicen millioen gesneuvelden, 3 millioen vermisten, 13 millioen gedoode burgers, 20 millioen vermink ten, 9 millioen weezen en 5 millioen weduwen. En het resultaat van al die offers Dat ziet men het best aan de begrooting van Frankrijk (één der „overwinnaars") voor 1929 25 milliard francs voor de afbetaling op den voorbijen oor log (rente en aflossing oorlogsschulden), 10 mil liard voor den volgenden oorlog (leger en vloot» en 10 milliard voorde rest, onderwijs, open bare werken en alle vredeswerken. Duidelijk is gebleken financiëel en cultureel is oorlog zelf moord. En een volgende oorlog (waarover men nu al weer ronduit spreekt) zal zóó zijn, dat al het vo rige daarbij kinderspel lijkt. Gifgassen en vlieg machines zullen daarbij de hoofdrol spelen. In Amerika b.v. werken thans dagelijks 200 docto ren met duizenden helpers aan het makken van nieuwe gassen. Overal elders gaat het evenzoo. Ons land probeert ook mee te doen, maar het gaat niet. Leger en vloot kosten ons jaarlijks 100 millioen en het resultaat is absoluut onvoldoen de Dan komt verder de vraag op Waarvoor dit alles Alle mooie leuzen van huis en haard ver dedigen, voor het vaderland strijden enz. zijn kortweg leugens, waarachter zich verbergt hon ger naar land, afzetgebieden, geld, macht. Met tal van voorbeelden toonde spr. aan, hoe elk land alleen voor zijn eigen belangen heeft gevochten en nooit om anderen te helpen. Hij haalde aan een woord van Wilson „elk kind weet, dat wij alleen voor onze handelsbelangen hebben ge vochten" een woord van de Savornin Lohman „men vecht voor de geldmakerij" vertelde hoe de Duitschers in Frankrijk bepaalde fabrieks- streken spaarden, omdat Duitsche fabrieken daar belang bij hadden. In den oorlog gaat macht boven recht. Er is een betere manier om geschillen op te lossen tusschenkomst van den Volkenbond. Die bond is nog zwak, maar ze kan sterk worden, als de groote massa's haar gaan steunen. Maar, vervolgde spr. in het tweede deel, in dit alles ligt voor hem, voor den Christen in het al gemeen, niet het kernpunt van de zaak. Het erg ste is niet te moeten lijden ,maar anderen leed aan te moeten, doen. De vraag is Al zouden wij met den oorlog een wereld kunnen verdienen, zou deze dan gerechtvaardigd zijn Kunnen wij voor God den oorlog verantwoorden En deze vragen moeten aan de hand van het Evangelie absoluut ontkennend beantwoord worden. Al beroept zich de orthodoxie op verschillende bij belwoorden, die aantoonen zouden, dat het Chris tendom zich niet tegen het oorlogsbedrijf verzet,: daartegenover zijn tal van overduidelijke woor den ,in de 'Tien Geboden, in de Bergrede, en el ders, die alle oorlog en geweld veroordeelen. En bovendien oorlog gaat lijnrecht in tegen de geest van Christus én Christendom. Christen dom is liefde en oorlog is haat. 't Ergste gevolg van den oorlog zijn nog niet de kapot geschoten dorpen en de verminkte lichamen, maar de door haat vergiftigde harten. Spr. eindigde met een korte bespreking van de kwestie der dienstweigering, 't Is noodzakelijk, dat wij of Christus verloochenen of een totaal veranderde levenshouding aanvaarden. Het ge weten gaat ten slotte tegen den Staat als het geweten zegt, dat het soldatenwerk in strijd is met Gods wil, is er maar één weg dienstweige- ren. De Staat heeft dit zelf erkend door het in voeren van den Dienstweigeringswet, die voor gewetensbezwaarden de gelegenheid opent, hun militairen dienst te vervangen door burgerlijke werkzaamheden. In 't kort werd de inhoud van deze wet weergegeven. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd geen gebrek gemaakt, zoodat Ds. v. d. Veen met een woord van dank dezen belangwekkenden avond besloot. POLITIE. Gevonden een kinderwantje, eenig klein geld een dames portemonnaie met inh. Aan komen loopen een schaap. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter. SIN|T NICOLAAS te DEN OEVER. Hallo I HaJJo P. A. 20! Hallo Den Oever hier is het zendstation Madrid Spanje Wit TJ zoo vriendelijk zijn en aan de kinderen van Wieringen meedeelen dat Sint- Nicolaas, vergezeld door zijn zwarte knecht Piet, den vijfden December a.s. omstreeks half drie, met z'n groote mooie Stoomboot de haven van Den Oever Wieringen hoopt binnen te stoomen Reeds op honderden meters afstand van de haven zal Sint door fluitsignalen doen blijken, dat hij weldra zal aankomen. Wilt U dit den kinderen mededeelen Ziedaar het radio-telefonisch bericht uit Span je, dat wij van morgen ontvingen, ennatuur liji^vilden wij dit prettige bericht aan de kinde- rè/Jtnededeelen. zSJ^ls jullie ziet hebben wij ons gehaast, om hetDericht woordelijk in de Wieringer Courant te doen afdrukken, opdat jullie het zelf kunt lezen. Naar wij verder vernemen zal de muziekver- eeniging „Apollo" (waarschijnlijk) al het moge lijke bijdragen om Sint op waardige wijze te ont vangen. Zoodra de boot in zicht komt zal zij spelen: „Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan en wij verwachten, dat alle kinderen uit volle borst zullen meezingen, want een war me enthousiaste ontvangst van al die kinderen, waar hij zooveel van houdt, zal don goeden ou den man goed doen. Zoodra Sint aan wal gestapt is zal hij, bijge staan door Piet, zijn paard bestijgen en met mu ziek voorop in optocht door de straten van Den Oever trekken om ten slotte bij het ontspannings gebouw naast het Hoofdkantoor der M.U.Z. tte ontbinden. In gemeld gebouw hebben de kinderen nog'n gezellige prettige avond te goed, veel lekkers, mooie cadeautjes en wie weet wat nog meer, maar dat is Sint wel toevertrouwd en moeten jullie dus maar afwachten. INGEZONDEN STUKKEN. Helder, Nov. 1928. Mijnheer de Redacteur. Gaarne een plaats in uw veelgelezen blad bij voorbaat dankend. Het betreft het gevaar langs den weg voor de wielrijders. „De gevaarvollen weg." Met veel symphatie kennis genomen van een ingezonden stuk in Uw blad van 23 Nov. j.1. be treffende de scherpstralende fietslantaarns. Dit toch maakt de wegen niet alleen gevaar lijk. Er snorren langs de wegen verscheidene auto's die hun lichten eerst temperen als zij op ongeveer 5 meter afstand van eeri tegen komend wielrijder zijn. Deze afstand is dan veel te kort daar de wielrijder dan toch reeds verblindt is. Zij moesten m.i. hun lichten temperen als zij op 50 meter afstand van een ttegenkomend wiel rijder waren. En wat mij ook opgevallen is, dat er 's mor gens om ongeveer kwart over zessen wagens bespannen met een paard, die melk naar de fa brieken vervoeren zonder licht rijden, o.a. in den kleiweg en langs den Zandvaart te Anna Paulowna, wat zeer gevaarlijk is met de tegen woordige slechte wegen. Ik zcu de bestuurders dezer wagens dan ook willen toeroepen voorzie uw wagen v.tn o<;n lantaarn en geef d n wielrijder zooveel ruimte om te passeeren. Hopende dat. bovenstaande regelen er toe mogen mede werken dat het verkeer langs den weg veilig mogen worden. Uw dw. J. HENNINK. PROVINCIAAL NIEUWS. PEÏTEN. Alhier zijn bij strandvonderij aan gebracht ongeveer 2000 schroten 1000 deelen en ribben 400 ribben een scheepsboot, gemerkt S. 8 puntbreels; 2 Schotsche blazen; 1 reddings boei „Encore" L T 929 en een naambord, waarop „Reine Leveque." DE HERV. KERK EN het ZUIDERZEEGEBIED. Het class. bestuur van Assen heeft besloten, op Vrijdag 14 Dec. des namiddags half twee ee- ne buitengewone classicale vergadering te hou den in „de Hertenkamp" te Assen, waarin ir. C. W. E. van Voorst van Beest zal spreken over „De Ned. Herv. Kerk in het toekomstige Zuider zeegebied." Uitgenoodigd zijn kerkeraden en kerkvoogden afdeelingen van vrijzinnig Her vormden, evangelisaties en alle particulieren, mannen en vrouwen, die voor dit onderwerp belangstelling hebben. DE VERKEERSWEGEN In NOORD-HOLLAND. De door de Kamer van Koophandel te Alkmaar ingestelde „Zuiderzee Commissie", bestaande uit de heeren G. Nobel te Lutjewinkel, voorzit ter, mr. M. Moens te Alkmaar, J. Hoogland te Broek op Langendijk, Jan Blaauboer Kz. te Scha gen, M. A. Kolster Den Helder, D. H. Grunvvald Den Helder en D. J. Scheffel te Alkmaar, secre taris, bracht onder applaus der Kamer een „werkplan" ter tafel, waaraan wij ontleenen, dat deze commissie hare speciale aandacht zal schenken aan de bevordering der visscherijbe- langen en de tot stand komen van goede ver keerswegen, speciaal voor Alkmaar, Den Heidei en Schagen. Gesteund zullen moeten worden de plannen van Den Helder om een goede spoorweg verbinding te krijgen met den spoorweg over den afsluitdam in verband met de Heldersche haven. Voorts Voorts zal de noodige aandacht geschonken moeten worden aan de belangen van de haven „Den Oever" op Wieringen, het bespoedigen van de kanalen Alkmaar-Oudcars- pel-Kolhorn-Schagen-Stolpen, de totstandko ming van electrische spoorwegen over den af sluitdam naar Leeuwarden en Groningen en aansluiting op den electrischen spoorweg Haar lem-Rotterdam, in welk net Den Helder ook zou moeten worden opgenomen het bevorderen van locaalspoorwegen uit Wieringermeer in aan sluiting op de lijn Schagen-Wognum en Schagen •Ewijcksluis. ZIJDEWIND. Woensdagmiddag werd in hef café van den heer G. Ligthart alhier, publiek in opbod gebracht, de boerenwoning met 12.88.30 H.A. weiland, liggende in de Slootgaard, geme vi te Harenkarspel, eigendom van de erven van A. Stoop Pz. Door verschillende koopers werd deze plaats opgeboden in totaal tot een bedrae- van 34446.75. Gemoedelijke stemming. Met de verkiezingen voor leden van het kiescollege of voor notabelen der Ned. Herv. Gemeente, gaat het te Wieringer- waard al heel gemoedelijk. Dinsdagmiddag werd er zitting gehoudden voor eene verkiezing van 2 notabelen, wegens periodieke aftreding van de heeren J. A. Bakker en Jb. Breed. Er was tegelijk vergadering van kerkvoogden en notabelen, alwaar in totaal 6 personen aanwezig waren. Behalve dit college heeft niemand ge stemd. De beide aftredenden werden met alge meene stemmen (6) herkozen. In eene daarop gehouden vergadering van no tabelen werd de heer J. Breed Cz. als kerkvoogd herkozen. Zondag 9 December zal de mandolineclub O.K.K. te Wieringen 'n uitvoering geven in hotel De Haan. Opgevoerd wordt het tooneelspel Het hoogste Recht van Ina Boudier Bakker. ANNA PAULOWNA. -- De nieuwe dominee. Op Zondag 9 December a.s. zal de nieuw beroepen predikant der Ned. Herv. Gemeente Anna Paulowna, Ds. Vorstman door den consulent Ds. Van Beek des morgens om 10 uur worden bevestigd, terwijl Ds. Vorst man des nam. te 2 uur dan zijn intree zal preken -- Demonstratie firma Van Nelle. Dinsdaga vond werd door de firma Van Nelle een filmde monstratie over koffie- en theecultuur gegeven. Tevens genoten de bezoekers nog ter afwisse ling van een paar komische films. Ondanks dat er bij den heer Swaerts (dus ook aan de Spoorbuurt) een ontwikkelingscursus werd gehouden, was de opkomst goed Om de kwaliteiten van de producten dezer be kende firma te proevenwerd aan alle aanwezi gen een kopje thee of koffie met 'n bisquit ge- gepresenteerd, hetgeen het intieme van den a- vond niet weinig verhoogde. Het was dan ook een en al gezelligheid. Ontwikkelings - cursus. j.1. Dinsdagavond werd onder groote opkomst de eerste ontwikke lingsavond georganiseerd door den R.K. Volks bond Afd. Anna Paulowna zoowel voor Katho lieken als andersdenkenden in hotel „De Vlas en Korenbeurs" gehouden. De ZeerEeerw. heer M. Vink Pastoor alhier heeft zich beschikbaar gesteld voor deze avon den 'n serie lezingen te houden over het onder werp: Wat dunkt U van den Christus Verduidelijkt met lichtbeelden wist spr. zijn toehoorders met zijn rede te boeien. Een viertal punten werden op dezen eersten avond behan deld. Zijn Eerw. verklaarde met voldoening dezen eersten avond te hebben gehouden. Een ieder kan hem naar aanleiding van zijn rede schrif telijk vragen stellen, welke spr .dan op de vol gende cursus hoopt te beantwoorden. Hierna sloot de voorzitter der Afd., de heer Van der Park onder dankzegging aan Zijn Eerw. Heer Pastoor voor zijn mooie uiteenzetting en verder voor degroote opkomst en belangstelling der toehoorders, de vergadering. Hij uit daarbij de wensch, dat ook de volgende cursus zoo druk bezocht zal worden. Wanneer deze zal plaats hebben zal nader worden bekend gemaakt. De heer J. Smit alhier hoont cp 30 Novem ber den dag te herdenken, dat hij gedurende 50 jaren onafgebroken wekelijks de zaadmarkt te Alkmaar heeft bezocht. Wij vernamen nog, dat men te Alkmaar deze gebeurtenis niet onge- merkt zal laten voorbijgaan. LIJKEN AANGESPOELD. Aan het strand te Ter Heide is het lijk van een onbekend manspersoon aangespoeld; tevens is een lijk van een manspersoon van omstreeks 40 jaar oud aangespoeld nabij de Koog Texel. BETER WEER IN HET NOORDEN Heden was langs onze Noordzeekust een alge meene trek van meeuw ennaar het Noorden waar te nemen. De dieren vlogen op geringe hoogte in N.O.- richting evenwijdig aan de kust. Naar schatting bedroeg de lengte van don trek 7 kilometer. IN EEN PINDA-NOOTJE GESTIKT! Een 3-jarig kindje te Oosteind onder Ooster hout is in een pinda-nootje gestikt. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag zal op het Excei- sior-terrein te Kleine Sluis de gfoote ontmoe ting plaats hebben tusschen Succes IWierin- gerwaard I om de groote wisselbeker van de Zomercompetitie. Zooals men weet had Wierin- gerwaard de mooiste kans om in het .bezit te komen van de beker, doch door het niet meer willende spelen van A. P. ging deze kans verlo ren, en zal-er nu Zondag door deze twee clubs om gespeeld worden. Zooals te begrijpen is zal het hier aan spanning niet ontbreken en we ho pen dan ook dat deze laatste wedstrijd een goed verloop zal mogen hebben. Succes komt geheel volledig uit. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. H hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Den Oever nm. 2 uur Ds. Van Beek. DOOPSGF.Z. GEM Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. Van d. Veen. Stroe half acht Avondmaalviering. EVANGELISATIE: H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. smorgens 10 uur Ds. Bouma van Dirkshorn. smiddags 3 uur Ds. Bouma van Dirkshorn. Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 29 Nov. 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 122 Paarden 80 a 450 19 Geldekoeien (mag.) 160 a 260 92 Geldekoeien (vette) 250 a 420 9 Kalfkoeien 210 a 370 44 Pinken 110 a 200 12 Graskalveren 50 a 80 32 Nucht. kalv 12 a 24 145 Schapen (vette) 35 a 44.50 309 Overhouders 26 a 33 10 bokken en geiten I.50 a 10 8 Varkens (mag.) 24 80 Varkens (vette) per Kg. 0.69 a 0.73 87 Biggen 13 a 20; 64 Konijnen 0.50 a 3 139 Kippen 1 a 2 Ha- «nen 1 a 2 56 Kg. boter 2.10 k 2.20 per Kg. EIERVEILING, SCHAGEN, 29 Nov. 1928. Aanvoer 13659 Kipeieren. Prijzen gewogen en geschouwd 52-54 Kg. f 6.80 7.80 55-57 Kg. 8 a 9.20 58-60 9.20 a 10 61-63 Kg. 10 a 10.1 Ongewogen Bruin 8.90 a 10.30 Wit 7 a 10.10 Klein 3.90 a 7 Gem. 8.70. 418 Eendeieren f 6.50 6.70. EIERVEILING HELDER. 29 Nov. 1928. Aangevoerd 3788 Kipeieren. Prijs Bruin 7.90 a 8.60 Wit 7.50 10.00

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2