EEN VERWARMDE WEG. In Amerika zal de Victoria Highway, die bij Carson City over de Siërra Nevada voert en zes maanden van het jaar dichtgesneeuwd is, door middel van naburige warme bronnen en buizen geleidingen zoodanig verwarmd worden, dat de sneeuw er smelt en de weg berijdbaar blijft. BINNENL. NIEUWS. NOODLOTTIG SCHOTL Zaterdag waren de beide zoons, Stoffer 15 en Lucas 13 jaar, van den arbeider Stoffer IJmker te Nieuw Balinge, gemeente Westerbork, aan het probeeren van een buks. Een paar maal was er reeds geprobeerd er mee te schieten, doch telkens zonder succes. Hierdoor driese ge worden, richtte ae 15-jarige zoon het schietwerk tuig op zijn broer, legde aanen toen wou de buks wél. In het hoofd getroffen zakte de 13-ja- rige jongen ineen. Naar het ziekenhuis Bethes- da te Hoogeveen overgebracht, is hij daar over leden. ONDER STROOM. fTe Venlo heeft gisteren een electrecien bij het aanleggen van een nieuw kabelnet, een der dra den vastgegrepen, die on der verlichtingstroom stonden. Hij bleef aan beide handen hangen. Eerst, nadat het net was uitgeschakeld kon hij worden afgenomen. Bewusteloos is hij naar het ziekenhuis per auto vervoerd. De toestand i9 ernstig. DE NIEUWE POSTVLUCHT NAAR INDIë. Vertrek op 11 December a.s. In aansluiting op vroegere berichten Kan thans worden medegedeeld, dat het vertrek van het postvliegtuig naar Indië is bepaald op 11 December a.s. te 7.30 uur van Schiphol Met het vliegtuig zullen luchtpostbrieven ma len worden verzonden naar Karachi, Calcutta, Akyab, Bangkok, Medan, Palembang, Batavia en Bandoeng. De aankomst te Batavia is bepaald op 22 De cember en te Bandoeng op 23 December a.s. Het ligt in de bedoeling, dat het vliegtuig omstreeks Januari weder uit Indië zal vertrekken. BIJ HETJ VOETBALSPEL GEBLESSEERD. Tijdens den Zondagmiddag te Nieuwendam gespeelden voetbalwedstrijd D.W.V.O.D.E. werd de speler J. P. zoodanig in de heup geraakt, dat hij in het N. I. Ziekenhuis aan de Nw. Kei zersgracht alhier moest worden opgenomen. DE TJRAWLER „IJM. 325" VERGAAN. De bemannning weet zich te redden. Zaterdagnacht is negen mijl ten Noorden van het vuurschip Terschellinger Bank de vischtraw Ier „IJm. 325" vergaan. De bemanning bestaan de uit negen koppen, heeft zich met hun eigen reddingboot gered. De mannen zijn geroeid naar het vuurschip Terschellinger Bank, waar zij zijn opgenomen. De sleepboot „Volharding" van de firma Doek- sen is naar het vuurschip vertrokken om de schipbreukelingen af te halen. Zij zullen met een postboot van Terschelling naar Harlingen ver trekken en zoo vervolgens naar IJmuiden. De bemanning verkeert in den besten welstand. ANNA PAULOWNA. Collectief Arbeidscontract Bloembollen contract. Nadat een bespreking had plaats ge had van de vertegenwoordigers der drie pa troonsbonden, hebben de leden voor het bloem- bollenbedrijf en van de R.-K. Chr. en moderne landarbeidersbonden, hebben de leden van alle 6 organisaties zich vereenigd met het besturen advie9, om de bestaande collectieve arbeidsover eenkomst voor de bollenstreek tusschen Haar lem en Leiden niet op te zeggen. Het contract wordt dus ongewijzigd met een jaar verlengd en wel tot 1 Febr. 1930. De drie patroonsorganisa ties zullen verder nog moeten beslissen over de vraag, of het contract ook zal gelden voor het bloembollenbedrijf in de gemeente Anna Pau- lowna. Toewijzing dienstplichtigen lichting 1929. P. J. Alkemade, le School Comp.Reg. Kust Art. Den Helder, 2e ploeg, 16-25 Oct. 1929 C. Bakker, Zeemacht, Den Helder, 24 Febr.-5 Maart 1929 C. J. H. van den Berg, 21e Reg. Infanterie, Amers foort, 16-25 Febr. 1929 J. C. van den Berg, 21e Reg. Infanterie, Otefeningsdetachement, Kam pen, 16-25 Dec. P. de Boer, le School-Comp. Regt. KustArt. Den Helder, 16-25 Oct. 1929 J. v. Dompselaar, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 1-10 Oct. 1929 A. Harder, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 16-25 Febr. 1929 P. C. Huiberts, 6e Regt. Veld Art. (onberedenen,) Leiden, 16-25 Jan. 1929 A. Kep- pel, le Sch. Comp. Regt. Kust Art., Den Helder, 1-10 Mei 1929 J. H. Lips, 6e Regt. Veld Art. (be- redenen), Leiden, 1-10 Januari 1929 R. Oltmans 21e Reg. Inf. Amersfoort, 16-25 Febr. 1929 D. Pool, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 16-25 Febr. 1929 P. C. Pijnacker, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 1-10 Febr. 1929 J. de Smit, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 1-10 Febr. 1929 ;L. Wiggers, le SchoolComp. Regt Kust Art. Den Helder, 16-25 Oct. 1929. Inlijving van dienstplichtigen der lichting 1929 in de tadvakken 1-10, 16-25 Januari, 1-10, 16-25 Februari en 24 Febr.-5 Maart 1929. J. H. Lips, 2 Januari P. C. Huiberts, 16 Januri P. C. Pijnac ker en de J. de Smit 1 Februari C. J. H. v. d. Berg, A. Harder, R. Oltmanns en D. Pool op 18 Febr.C. Bakker op 26 Februari. Aan het eerst thans verschenen verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch te Den Helder over het jaar 1927, ontleenen wij het vol gende Gekeurd werden 445 varkens; 119 runderen 4 graskalveren 143 nuchtere kalveren 14 scha pen 3 geiten en 7 paarden. Afgekeurd werden 8 runderen, 1 graskalf, 1 nuchter kalf, 3 schapen, 3 paarden. Voorwaardelijk goedgekeurd werden 4 runde ren, 1 varken, 1 graskalf, 6 nucht. kalveren, 8 schapen en 1 paard. Aantal sterilisatie's 1 varken. Voor deze gemeente werd één procesverbaal opgemaakt wegens vervoer buiten de gemeente van een gestorven rund. Boete 3. KLEINE SLUIS. 4-Het Gouden Kleedje. Zaterdagavond j.1. werd door de kinderen der hoogste klasse van school I onder leiding van de heeren Kramer en Van Dijk in de kleine zaal van „Veerburg topgevoerd „Het Gouden Kleedje", kirfdertoo- neelspel in 4 bedrijven door J. Buma. De zaal was geheel gevuld met ouders en ver dere genoodigden en men was vol spanning, wat aanstonds het tooneel te zien en te hooren zou geven. Welnu, dit mooie tooneelwerkje is voor de jeugdige speelers en speelsters een onvergete lijk succes geworden en niet het minst ook voor de leiders Mooi innig mooi was het spel hoe lief klonken de zangstukjes Wij kunnen niet zeggen wat ons wel net meest bekoorde: de elfjes in hun mooie costu- metjes, of wel de vlugge kabouters Hoe sprookjesachtig liefelijk was ieler tooneel Zeker, van zooiets gaat opvoedende kracht uit; laat men het herhalen en nog eens herha len, en immer zal er grooee belangstelling zijn. Wat 'n uren van studie zullen er voor noodig zijn geweest. Wij bewonderen de leiders, die zooiets met hun kinderen tot stand brachten. De bloemstukken, die hun en ook jongejuffr. M. Keijzer werden aangeboden was wel het bes te bewijs, hoe ook 't publiek hun werk waar deerde. 'n Aanrijding. Vrijdag j.1. werd de auto van den heer Jongejan, toen deze bij den benzine pomp van van Dekker zou wegrijden, aangere den doorr een vrachtauto van den heer L. .al hier. De spiegel en een der handvatten van het portier werden verbrijzeld en tevens moest het spatbord het danig ontgelden. Persoonlijke on gelukken kwamen er niet bij voor. - SPOORBUURT. -- Voor 't eerst op de planken. Zondagavond gaf de nieuwe tooneelvereeniging „Excelsior haar eerste openbare uitvoering in hotel De Vlas- en Korenbeurs." Jammer genoeg was de opkomst niet groot, wat zeker wel z'n oorzaak vond in de geringe reclame waarom geen aan kondiging in 't plaatselijk blad „De Polderbo de" en tevens dat er in Breezand ook wat te doen was. Wat wij van de opvoering willen zeg gen van 't tooneelspel „Een, die niet geteld wordt!"? Het stuk was zwaar, te zwaar voor zulk 'n jonge vereeniging. Wij' zijn er van over tuigd ,dat de spelers hun best deden, doch met 'n stuk passende aan de krachten, had men ze ker evenveel zoo niet meer succes geoogst. Want, het succes, dat was er, dat is zeker! Vele momenten in dit stuk werden op treffen de ontroerende wijze weergegeven en het pu bliek beloonde dan ook de spelers na ieder be drijf met een hartelijk applaus. BREEZAND. Vrijdagavond hield het Bestuur van het Nut „Vriendenkring" een Bestuursver gadering bij Borst waarin besloten werd dat de 3e Nutsavond zou plaats hebben 2e Kerstdag Dan zal voor hen optreden het Polder-trio en wel de Heeren C. Weijers, C. Zwart en C. Op 't Veld. Wie deze heeren gehoord hebben op de avondën van de Voetbalclub „Concordia" zijn er wel van overtuigd dat deze heeren wel den avond vol kunnen maken. Wie nog lid .wil wor den kan het nog tot 's avonds 9 uur. -- Dat liep goed af. Toen Vrijdagmiddag de heer De Ridder met 'n wagen zwaar beladen met hout van de houtveiling huiswaarts keer de, brak een der achterwielen van de wagen. De paarden, schichtig geworden door het ge weid, dat het neerploffende hout veroorzaakte, dreigden op hol te slaan. Gelukkig wist men ze te houden en toen het hout op 'n andere wa gen was overgeladen was het meeste leed gele den. - Sint Nicolaasfeest. Zondagmiddag werd in zaal van den heer Borst onder een enorme be langstelling ook van de grooten aan de kinde ren een schitterend Sint Nicolaasfeest bereid. Het respectabele aantal van 350 kleinen mocht genieten van al het moois en al het lek kers, dat hun werd geboden. En men had die glundere gelukkige gezichtjes moeten zien Natuurlijk was het weer het altijd bereide muziekorps „Concordia", dat met zijn muziek de vroolijke feeststemming er in bracht. Nadat elke kleine zijn deel van Sinterklaas te pakken had en uit volle borst een lied ter eere van den goeden Sint was gezongen ging het in optocht door ons dorp Breezand onler de vroolijke marschmuziek van „Concordia". Uitnemend is dit bij uitstek mooie kinder feest geslaagd en we mogen zeker de commissie die zoo hard heeft gewerkt dit feest te organi seeren en allen die bereid waren tot medewer king hartelijk dank betuigen voor dit alles Zeer zeker was 't groote juichende kinderta1 reeds 'n voldoening voor hun arbeid. INGEZONDEN STUKKEN. Anna Paulowna. Dec. 1928. M. de Redacteur! Mag ik s. v. p. eenige plaatsruimte voor onder staande. Bij voorb. dank. Het zal den lezers bekend zijn dat voor de raadsvergadering van heden Woensdag op de agenda staat als punt 4: 4 Verzoek van J. Benema om een bouwterrein te mogen koopen aan den N. Molenvaarttsweg naast het perceel van Mej. Boekei ter breedte van 13 Meter tegen fl.50 per M2. En de lezers van uw blad zullen ook reeds weten, wat B. en W. omtrent mijn verzoek aan den gemeenteraad zullen adviseeren. Dit advies luidt immers: Wij hebben de eer U voor te stellen op dit ver zoek afwijzend te beschikken. Met een prijs van 1.50 per meter voor het beoogde bouwterrein zouden wij desnoods genoegen nemen, indien de aanvrager een ingezetene was, die voor zich zelf een woning zou willen bouwen. Aanvrager heeft echter de bedoeling op 't terrein 'n 2-tal huizen te bouwen teneinde deze zoo mogelijk met winst te kunnen verkoopen. Het beschikbaar stellen van grond tegen den aangeboden prijs zou dus neerkomen op het scheppen van meer winst; 't welk niet in het gemeentebelang kan zijn. B. en W. hebben daarom gemeend den prijs op f2.50 per M2 te moeten stellen, 'n prijs welke daar over al in de buurt betaald wordt. Dat dit praeadvies onbillijk en geenszins wel willend is, zal ieder daaruit kunnen proeven, en ter betere voorlichting van de situatie heb ik thans aan de raadsleden onderstaand schrij ven gezonden: Anna Paulowna, 3 Dec. 1928. Aan Heeren Leden van den Raad der Gem. Anna Paulowna. Edelachtbare Heeren. Gaarne verzoekt ondergeteekende een oogen- blik Uwe aandacht naar aanleiding van het on gunstige praeadvies van Burgemeester en Wet houders op zijn verzoek een stukje grond van 13 M. breedte te mogen koopen van de gemeente aan de Molenvaartsweg, naast het perceel van Mej. Boekei, tegen 1.50 per M2. Vreemd, ja zeer vreemd komt mij dat prae advies voor, en wel omdat 't vorige jaar van de tafel van B. en W. in de raadsvergadering is gezegd, dat 't bouwen van particulieren zoo- Veel mogelijk in de hand dient te worden ge werkt. Ik vraag mij af, waar blijft de ernst van dat gezegde. Omdat ik winst wil maken volgens het prae advies dit is toch zeker geen gegrond ant- wo<£ A om de menschen voor een billijke prijs aan^n woning te helpen. Ei-^taat, ik kan het wel koopen voor 2.50 per M2., maar als ik op dat aanbod in ga, wat is dan het gevolg, dat de huurprijs ook omhoog gaat, hoe duurder ik den grond moet koopen, hoe hooger de huurprijs wordt, dat is en kan niet anders het natuurlijke gevolg zijn, en dan helpt de Gemeente de huurders niet aan goed- koope, maar aan dure woningen. Ik wil U zeggen wat mijn bedoeling is Ik wil gaarne den grond voor 1,50 per M2 koo- p«»ii, en zet er dan huizen op als 't type van de dit jaar gebouwde huizen aan de N.. Molen vaartsweg naast Wissekerke. Ik dacht, dat ik in deze de volle sympathie van den Raad had en deze met blijdschap mijn aanbod aanvaarden. Ik hoop nog, dat de Raad in tegenstelling met B. en W. mijn aanbod zal aanvaarden. In 't laatste gedeelte van 't schrijven van B. en W. staat, dat zij den prijs op 2.50 per M2 willen stellen, een prijs die daar overal in de buurt wordt betaald. Deze zinsnede kan B. en W. geen ernst zijn, als ik er even op mag wijzen, dat aan Mej. de Wed. Kos ongeveer 1500 M2 met een villa bo vendien verkocht is voor f 43000.- en gelegen op een plaats aan de Molenvaart, waar dc grond zeker veel duurder kan worden geacht als naast Mej. Boekei. Heeren Leden van den Raad, ik wil U niet langer ophouden, maar nogmaals vraag ik be leefd Uwe medewerking bedoelde grond aan mij te willen verkoopen voor een prijs van f 1.50 per M2, en ik zal er twee huizen op laten waar de gemeenschap ten zeerste mee is gebaat. Met verschuldigde hoogachting, Uw dw. J. BENEMA. U M. de R. nogmaals dankend voor de plaatsruimte, achtend Joh. Benema. GEMEENTE WIERINGEN. Overtreding Arbeidswet. Door den kanton rechter te Den Helder werd wegens overtreding der Arbeidswet bakker S. K. te Den Oever ver oordeeld tot 15.- boete timmerman J. K. te H.-boef tot 10.- en bakker K. H. te De llairkes tot 2 x 5.- boete. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkan toor HippolytuShoef en de daaronder ressortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand November 1928 ingelegd 3645.73. Terug betaald 2937.30. Het laatste door dot kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 318. De Rijksveldwachter-brigadier R. van dei Wal te Oosthuizen is tijdelijk alhier gedeta cheerd ter standplaats Westerland. Zijn voorgan ger F. Guiking is weer naar zijn vaste stand plaats teruggekeerd. Aan N. Metselaar Jz. Elft en J. Scheltus, Noorderbuurt, zijn geldelijke tegemoetkomin gen ingevolge de Zuiderzeesteunwet verleend. De Hoofdinspecteur v.d. Arbeid heeft over- werkvergunning verleend aan de N.V. Algemeene Beton Compagnie te 's-Gra venhage tot en met 5 Januari 1929, ten behoeve van den sluisbouw nabij De Haukes de Firma Wolff tot en met 20 Januari 1929, ten behoeve van de bronbemaling voor denzelf den sluisbouw. Sedert de vorige opgave is mond- en klauw zeer geconstateerd onder het vee van C. Tjjsen Mz„ Akkerweg en Fr. Lont Dz„ Noord-Stroe. Toewijzing dienstplichtigen lichting 1929 T. Barelds, 21e Reg. Inf., Amersfoort, tijdvak 16-25 Febr. J. Everts, alsvoron S. Gorter, Zee macht Den Helder, tijdvak 27 Aug.-5 Sept. S. P. Halfweeg, alsvoren J. Hegeman, le School- comp., Reg. Kustart. Den Helder, tijdvak 16-25 Oct. J. Hermans, le Schoolcomp. Reg. Kustart., Den Helder, tijdvak 1-10 Mei W. de Jongh, le Schoolcomp. Reg. Kustart. Den Helder, tijdvak 1G-25 Oct. J. Keijzer, als voren, J. C. Koorn, 21e Reg. Inf., Amersfoort, tijdvak 16-25 Febr. P. Kuut, Reg. Wielrijders, 's-Hertogenbosch, tijd vak 16:25 Maart C. Lont, 21e Reg. Inf. Amers foort, tijdvak 16-25 Febr. S. Lont, Zeemacht Den Helder, tijdvak 27 Aug.-5 Sept. M. Mulder, Ile Bat. Reg. Genietroepen, Utrecht, 16-25 Maart K. A. Neve, le Half Reg. le Reg. Huzaren, Amers foort, 1-10 Jan. J. Tijsen, Zeemacht, Den Helder tijdvak 27 Aug.-5 Sept. S. C. Tijsen, alsvoren. BURGERLIJKE STAND gedurende de maand NOVEMBER 1928. Geboren Franciscus, z.v. C. J. van Hoof en M. Vogels Johannis, z.v. J. van Hemert en C. P. Kraaijeveld Jannie Jacoba, d.v. J. Keijzer en J. Wagemaker. Ondertrouwd J. Kooiman en A. van Kalsbeek; GETROUWD J. Kooiman en A. van Kalsbeek OVERLEDEN S. Rotgans, oud 60 jaren, echt genoot van G. Baijs C. Verfaille, oud 66 jaren, echtgenoot van G. Tijsen levenloos aangegeven kind van C. J. van Hoof en M. Vogels. Loop der bevolking over November Ingeschreven personen R. Donkerbroek en gezin van Velsen ;sA. Zoethout van Wonseradeel H. Kaan van Den Helder; C. Haremaker van Beemster J. Hartman en gezin van Oude Peke- la E. C. Schoen van Alkmaar P. Peeters en ge zin van Putte M. de Waal van Koedijk H. J. Dekker van Zijpe E. B. Kaman en gezin van Velsen E. Melgers, geb. Halfweeg en dochter van Den Helder P. van Gemst en gezin van Anna Paulowna G. Bakx van Raamsdonk C. Hoogmoed van Zaandam A. Bijma en gezin Van Velsen R. Zijl en gezin van Oude Pekela E. R. J. L. van Gorkum J. Steijn van Beverwijk; R. van der Veer van Odoorn H. Hendriks en ge zin van Emmen H. J. van Straaten van Den Helder H. Hartenhof en gezin van Sittard J. K. Lofvers van Warffum T. Bakker en gezin van Harlingen J. de Graaf van Barsingerhorn; J. Bakker van Anna Paulowna S. Hummel van Odoorn S. Pijpstra van Emmen T» Molenaar van Anna Paulowna N. Breed en gezin van Harlingen A. J. Zwanink van Medemblik J. Laan en gezin van Monnikendam. Afgeschreven personen H. Stevens en gezin naar Emmen D. J. P. Legro naar Harlingen Tj. van der Meulen naar Lemsterland M. A. Jansens naar Zuidzande G. Lont naar Winkel D. Veling naar Amsterdam J. Hollander en ge zin naar Anna Paulowna L. R. Bruins naar O- verschie G. J. Martens naar Almelo P. Dekker en Echtgenoote naar Den Helder P. J. Groene- weg naar Den Helder D. Kuijt naar Schagen J. Liemberg naar Edam N. Wams en gezin naar Barsingerhorn G. J. Stoelhorst naar Wonsera deel P. Maijer naar Beemster R. Eringa naar Y'lagtwedde R. C. Somers naar Hengstdijk J. J. van de Velde naar Breskens A. Kooiman, geb. van Kalsbeek naar Enkhuizen L. C. H. Mulder en gezin-naar Enschede K. Blokker naar Enschede V. H. Driessen en eclitgen. naar 's-Gravenhage. 20 Arbeiders bij de „Trio" ontslagen. J.1. Za terdag werden te Den Oever bij de Mtpij. Trio een 20-tal losse arbeiders, waaronder enkele tim merlieden ontslagen. Inkrimping van werk zaamheden schijnt oorzaak te zijn. Voor het lichten, der bij de j.1. plaats gehad hebbende stormen gezonken transporteur bij de Oude Zeug is aldaar een groote lichter met kraan aangekomen teneinde bij hoogwater en goed weer de transporteur te lichten. DE FEEST - AVONDEN zijn in deze maand zeker op Wieringen niet van de lucht Wij la ten 't vele voor onze lezers even de reuvue pas seeren. a.s. Zaterdagavond dan heeft de Afd. L A. M. V. met de Vrije Groep 'n feestavond in de zaal van Kok te H. hoef. Als feestredenaar zal optreden de bekende declamator J. Mes man van Amsterdam, terwijl de beroemde ac- ccordeon-virtuoos Van Reens van Alkmaar ee nige nummers ten beste zal geven. Op denzelfden Zaterdag zal de Nutsvereeni- ging „Oost Wieringen haar eerste bijeenkomst houden in de zaal van café Koster te Ooster- Uvnd. En op dienzelfden Zaterdag, maar ook Zon dag, dus 8 en 9 December geeft het Mandoline koor O. K. K. uitvoeringen voor kunstlievende leden in hotel De Haan. Op Zaterdag 15 dezer houdt de Vereeniging van M.U.Z.-Personeel een feestavond voor ge noodigden in Hotel De Haan, met een zeer vari eerend programma. Op Zondag 22 Dec. treedt een gezelschap van buiten op in de zaal van Bruul en dan, dan hel) ben we Kerstmis. Als men nu nog durft te klagen, dat het te Wieringen zoo stil is -- En daarbij mogen we de Sint Nicolaasfees ten toch ook niet vergeten Zooals gemeld: Woensdag komt Sint te Den Oever aan, en dan Donderdag arriveert hij te 10 uur in de school te Westerland ('smorgens* natuurlijk) en smid- dags te 2 uur in de school van H.hoef. Te paard, vergezeld van zwarte Piet rijdt hij dan rond en begeeft zich vervolgens naar de groote zaal van Bruul, waar ook alle schoolkin deren van 't dorp en Westerland worden ver wacht en waar dan mooie filmen zullen wor den vertoond. Die filmpret begint om 3 uur. Alweer de Sluisput. Maandagmiddag geraak te bij de Mtpij „Trio" in de sluisput een zekere F. H. van Amsterdam, handelsman, d.w.z. ie mand die de handels bedient bij het verzetten van de leiders aan de heikar, met zijn beener» tusschen de loopreep en de poelie. Hij zat zoo danig bekneld dat men hem uit zijn benarde po sitie moest helpen. Direct werd medische hulp ingeroepen, die spoedig aanwezig was. Onder medisch toezicht werd de patiënt naar de zie kenbarak vervoerd, waar bleek dat de man nog al ernstig aan beide beenen werd verwond vcor al de linkerknie was deerlijk verwond. In do barak werd hij door den dokter verbondon, die hem tevens vervolgens onmiddellijk naar een ziekenhuis liet vervoeren. Naar wij vernemen heeft de heer H. Rus, Polder Waard-Nieuwland zijn boerderij uit de hand verkocht aan C. Lont Dz. on Jb. Lont Cz. Smid te Oosterland, voor de somma van f 33.000 zegge drie-en-dertig- duizend guldon. De plaats is groot 20 H.A., waarop boerenhof stede. De nieuwe slagerij van den heer J. Poppon te Den Oever schiet al flink op, zoodat deze ook spoedig in gebruik kan worden genomen. Van een Wezel, die thans te Den Oever bezig is. Het kleine venijnige dier heeft bij den timmerman Bakker aan den Noorderweg al veel onheil gesticht, o.a. gereedschap wegge sleept on nog meer dingen tot zelfs heeft 't lie ve dier de ansichtkaarten, die boven aan het schot bevestigd zaten er af geknaagd on naar z'n nest getransporteerd. Het is nog niet gelukt het beest te vangen. Te Oosterland is opgericht de Vereeniging: ter Bevordering van Bouw- en Waterbouwkun de afkorting en titel der Vereeniging „Bou- wat". De vereeniging heeft ten doel cursussen te houden, waarvoor zich bereids vele leerlingen hebben opgegeven. Leeraars zijn de heeren Poortman en Van Meurs, opzichters bij de Zuiderzeewerken. Het bestuur bestaat uit de heeren M. Bosker, Lont, Greveling, de Graaf en Stein. Zeer zeker is dit een vereeniging waarop de Gemeente weder trotsch mag zijn, en die voor de jongelingschap veel nut zal afwerpen. DOOPSGEZ. GEM. Vrijdagavond H.hoef 8 uur D.G. Jongerenkring SPORT. SUCCES van Wieringen is Zondag na een spannende kamp op het Kleine Sluis terrein tegen Wieringerwaard met een 4—3 overwin ning officieel bezitter geworden van de Zomer- Cbmpetitiebeker. Nu Succes wij wenschen u veel succes met dezen eerlijk verdienden prijs. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING ALKMAAR, 1 Dec. 1928. Aanvoer 54000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 8.20 a 10 58-60 Kg. 9 a 10.40 60-62 Kg. 10 a 11 Bruine 60-62 Kg. 10 a 11.20 Kleine Eieren 6.30 a 7.80 Aanvoer 6000 Eendeieren. Prijzen 6.40 a 6.50. ALKMAAR, 3 Dec. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 64 vette koeien 210 a 425 3 vette kalveren 65 a 120 vette kalveren per ned. pond 1.40 a 1.65 16 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 26 748 vette Varkens zware per ned. pond 0.70 a 0.75 Zou ters per ned. pond 0.66 0.67.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2