toen hij deze niet beantwoord zag, nam hij na afloop van een koorzang-lesVictoria Unger even ter zijde gn loste a bout portant drie schoten op haar. Haar vriendinnen zagen haar met bran denden hoofddoek uit het schoollokaal naar buiten stormen, bluschten het vuur en brachten het meisje naar huis. Het vuur was veroorzaakt door het derde schot, dat een celluloid haarkam had doen ontvlammen. Door de eerste twee schoten was het meisje vrij ernstig gewond. Ho- ditsch, die na den aanslag vluchtte, meldde zich later zelf bij de gendarmen aan. Voor de rechtbank beriep Hoditsch zich her haaldelijk op het feit, dat hij in een onverklaar bare „romantische stemming" had verkeerd, toen hij naar de liefde van het meisje dong er. toen hij de wanhoopsdaad pleegde. Hij werd ten slotte tot 15 maanden gevangenisstraf en een geldboete veroordeeld. VISSCHER DOOR EEN HAAI AANGEVALLEN Donderdagavond is in de bocht van Briarruz- zo (Italië) een woedend gevecht geleverd tus- schen een visscher en een grooten haai, die naar schatting een lengte had van 5 meter. De visscher zat in zijn bootje te visschen, toen de haai plotseling naderde Hij viel het bootje aan en bracht dit met zijn staart zoo krachtige slagen toe, dat de boot lek werd. De visscher die aanvankelijk uit alle macht roeide om het land te bereiken, moest daarop in het water springen. Gelukkig bereikte hij spoedig ondier water, zoodat de haai hem niet kon volgen er. weer in de diepte verdween. Een groote menig te was op het strand van dit voorval getuige. SCHIJNDOOD EN BIJNA BEGRAVEN. Te Szegedin was een 35-jarige vrouw door een beroerte getroffen. De doode was Dinsdaj gekist en zou Woensdag worden begraven. Kor voor het sluiten van de kist. sloeg de vrouw d oogen open en vroeg waar zij was. Zij kan geheel herstellen. BIGAMIE TfE GOEDER TROUW. Een naspel van de Russische revolutie De Russische revolutie heeft vele familieban den verscheurd. Een merkwaardig geval daar van is dezer dagen in Amerika bekend gewor den. In den zomer van 1914 nam kolonel Peter Nowitsky te Wladiwostoch afscheid van zijl vrouw en kinderen om zich bij zijn regiment te voegen, dat naar het Duitsche front vertrok. In den loop van den sttrijd werd hij gewond, en ir. Maart 1917 was hij tot zijn herstel in een hospi taal te Petrograd, toen de revolutionairen ziel van de stad meester maakten. In weerwil van zijn wonden vermomde hij zich en nam de vlucht. Maanden later bereikte Wladiwostcck Zijn familie was echter vertrokken. Hij vernam dat vele leden der aristocratie waren gedood en dat anderen de stad waren ontvlucht. Kolonel Nowitzky sloot zich daarop bij he Witte Lege1 aan, waarbij hij tot 1920 bleef. Later, te Kon stantinopel, hoorde hij, verblijvend tusschen eer. kolonie Russische uitgewekenen, van zijn schoonzuster dat de bolsjewisten zijn vrouw hadden gedood. Hij ontmoette daar ook een an dere uitgewekene, Zenalda. Hij vroeg deze vrouw ten huwelijk en trouwde in Dec. 1922. Zenalda uitte echter de vrees, dat Nowitzky'? eerste vrouw misschien toch nog in leven was. Teneinde haar gerust te stellen wendde Nowitz ky zich in Januari 1923 tot een synode van de Russisch-Orthodoxe Kerk in Zuid-Slavië en vei kreeg een kerkelijk -besluit, waarbij zijn tweede huwelijk geldig werd verklaard. Nowitzky ver trok daarop met Zenalda naar New Ycrk. Daar terstede bereikte hem geruchten van ander' uitgewekenen, volgens welke zijn familie toch aan de door de bolsjewisten aangerichte slach ting was ontkomen. Nowitzky vond in deze ge ruchten aanleiding tot het hernieuwen van zijn nasporingen en plaatste in Russische bladei advertenties. Deze nasporingen werden met 9ucces bekroond, want eenige weken geleden kreèg hij tvan zijn twee-en-dertig- jarige doch ter, thans' mrs. Barbara Reinder geheeten, die de advertentie gelezen had, een brief uit Chi cago. Nowitzky vertrok onmiddellijk naar Chicagc en vond daar zijn vrouw, zijn dochter en zijn zeven-en-twintigjarigen zoon. Hij vernam daai dat zijnfamilieleden bij het uitbreken van d( revolutie naar Japan waren uitgeweken ei daarna nog verscheidene jaren in het Oosten waren gebleven, niet ver van hun huis, in df hoop dat Nowitzk hen terug zou vinden. Ten slotte gaven zij de hoop op en vertrokken naai Amerika. Nowitzky bleef bij zijn eerste vrouw en heefï bij het Hooggerechtshof een verzoek ingedieni om zijn huwelijk met Zenalda ongeldig te ver klaren. Ter motiveering van zijn verzoek zeg hij, dat zijn hart bij de vrouw is, met wie hij ir 1880 in het huwelijk was getreden, de moedei zijner beide kinderen. Verder voert hij techni sche gronden aan voor de ontbinding van zijn tweede huwelijk. Hij wijst erop dat het beslui; van de Russische Orthodoxe Kerk niet voor A- merika gold en dat hij niet met Zenalda in het huwelijk was getreden nadat hij het besluit van de Kerk had verkregen. OP ZIJN POST GESTORVEN. Op een spoorwegovergang bij Rothenburg van de lijn Bremen-Hamburg vond een auto mobilist de boomen gesloten, hoewel er geen trein hoefde te passeeren. Toen hij op zijn getoe ter geen antwoord kreeg, begaf hij zich naar hei baanwachtershuisje, waar hij den baanwachtei dood op den grond vond liggen. Bij een onder zoek bleek, dat een carbidlamp was ontploft De baanwachter is waarschijnlijk door de kracht van de ontploffing tegen den grond ge worpen en daarbij zoo ongelukkig terecht geko men, dat hij den nek heeft gebroken. Waar schijnlijk heeft hij de lamp bij den kachel gehou den, om het bevroren water te ontdooien. NIET ALLEDAAGSCHE ADVERTENTIE. De Hamburgsche juweliersfirma Wempe, bi' wie onlangs is ingebroken, waarbij voor een bedrag van 26000 mark aan brillanten is geroofd heeft in de Maandagochtendbladen de volgen de niet alledaagsche advertentie geplaatst Wij wenschen de heeren inbrekers geluk met hun succes. De gestolen goederen zullen wij gaarne zelf van hen terugkoopen en wij zullen hun meer betalen dan zij, van eenige andere zijde kunnen krijgen. U kunt zelf de plaats van sa menkomst bepalen. Wij stellen er u met onzen naam borg voor, dat wij u niet aan de politie zullen overleveren. ITALIË. DE KOUDEGOLF HOUDT AAN. Een ongekend lage temperatuur. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de thermometer in Milaan gedaald tot zeven gra den onder nul. In Varese en Bergamo is de kou de nog heviger. Op sommige plaatsen werd zelfs 18 graden vorst geconstateerd. In de bergen in de omgeving van van Trentino vroor het 28 graden. In de laatste 50 jaar is een dergelijke koude niet voorgekomen. In de Appenijnen sneeuwt het nog sï^ds. Drie skiloopers werden door een lawine over vallen en bedolven. Zij konden echter weer worden uitgegraven. Van twee van hen zijn ar men en beenen bevroren. De derde werd door een ski ernstig gewond. De koudegolf heeft nu ook Sicilië bereikt. In Syracuse woedde geruimen tijd een zware sneeuwjacht. FRANKRIJK. V MAARSCHALK FOCH ERNSTIG ZIEK. Zijn hart aangedaan. Parijs, 14 Jan. Maarschalk Foch is sedert twee dagen niet onbedenkelijk ziek. Volgens een door zeven doktoren onderteekend ziektebericht, dat hedenavond bekend gemaakt werd, verkeert maarschalk Foch in een crisis van het hart, wel ke volkomen rust vereischt. Hedenavond kon een lichte verbetering worden vastgesteld. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING VERJARING VAN VORDERINGEN. Burgemeester en Wethouders van Wieringen vestigen de aandacht van belanghebbenden op den bij de wet vastgestelden termijn voor de verjaring van schuldvorderingen ten laste van het Rijk, de provincie en de gemeente. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indie ning hunner vorderingen zooveel mogelijk te bespoedigen. Met betrekking tot den dienst 1928 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeente-secretarie vóór 1 April a.s. Wieringen, 14 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders voorn., L. C. KOLFF. De Secretaris VAN DUIN. Herplaatsing wegens misstelling. Toen Zaterdagavond j.1. de heer Toon de Hoogh met zijn auto uit richting Helder naar Wieringen kwamkon hij zich dcor de dichte mist niet goed oriënteeren en hij bemerkte te laat de hoek van den afsluitdijk. Hij remde di rect met alle kracht, doch daardoor sloeg het achtereinde van het voertuig over de straat cn tegelijkertijd viel de auto opzijde. De chauffeur zocht naar zijn portier, dat nafuurlijk niet meer opzij zat, maar waarvan hij de kruk boven zich kon vinden, en hij wist er uit te komen. Geluk kig was de heer de Hoogh niet gewond ofschoon natuurlijk zeer overspannen. Doch wat nu De auto, die lag daar, kon door hem alleen niet overeind gezet worden. Doch daar kwam hulp' De Gebr. Bakker kwamen met hun auto ook richting Wieringen en tevens kwam de bus van de firma Prins. T,oen was er volk genoeg. Spoedig was de wagen overeind en mankeerde ook deze niet veel enkel de stuurinrichting was een weinig beschadigd en het linkerv: ir wiel. De auto is in reparatie gebracht bij d^n Heer P. C. Luijt. Voor een best bezette zaal trad j.1. Zater dagavond in 't café Kok voor de I. A. M. V. afd. Wieringen op de heer J. Mesman, decamator te Amsterdam. De heer Mesman declameerde Heijermans tooneelstuk „Het Pantser" hetwel- ke meesterlijk als die gedaan werd, met onver deelde aandacht werd gevolgd en buitengewoon in den smaak viel zoodat een oorverdoovend applaus door de zaal ging. Het muzi;kale gedeelte der avond was in handen van den Alkmaarsche accordeon virtu oos van Reens welke hier geen onbekende meer is en ook zijn muziek weer op schitterende wijze naar voren bracht. Voor de aanwezigen was het dan ook een pracht avond. Duur land. Naar wij vernemen heeft de heer P. Tijsen Sz. te Noordburen uit de hand vol. den tijd van vijf jaar gepacht het bouwplaatsjc van den heer J. Vroom, gelegen in Polder Waard Nieuwland, groot ongeveer 8 H.A. voor 150.- per H.A. De 2e uitvoering der gymnastiekvereni ging „Wieringen" j.1. Zaterdagavond in Con- oordia gehouden en welker zaal best bezet was, was voor directeur en leden een waar succes. De afwerking der tien verschillende nummers welke het programma aangaf was schitterend en bovendien waren er goede vorderingen waar te nemen. Jongeljeden kunnen wij dan ook niet genoeg aanraden als word werkend lid, 't is een goede en gezonde sport die men beoe fend. Met een gezellig bal na werd deze genot volle avond besloten. De plotseling ingevallen dooi deed het we;- nigje ijsvermaak dat hier nog was benevens de uitgeschreven wedstrijd op de gracht in 't wa ter vallen, zoodat het schaatsenrijden hier wei nig te beteeken had. Wij maken de leden en donateurs van dt oetbalvereeniging „Succes' er op attent, dat u* Woensdagavond 8 uur een zeer belangrijke vergadering is, met het oog op de extra-zomer- ccmpetitie, welke dit jaar van de N.H.V.B. zal uitgaan. Het is daarom dan ook gewenscht dal allen prei ent zijn. (Zie advertentie in dit num mer.) Zaterdag 19 Jan. a.s. geeft de S.D.A.P. afd. Wieringen, in de zaal van den Heer Bruul een propaganda-avond. Als spreker zal optreden de heer A. de Vries van Zaandam. Tevens zal de Arbeiders Jeugd Centrale van Den Helder, die vorig jaar de bezoekers bewondering afdwong met hun zang en oude Volksdansen, ook nu haar medewerking verleenen. Een ieder kan van deze interessante avond profiteeren, daar de toegangsprijs slechts 15 cent bedraagt. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 17 Jan. 8 uur Avondpreek Ds Van der Veen. HERV. GEM. Oosterland, Hervormde Zusterkring volgende week Donderdag 24 Januari half acht. Door Burgemeester en Weth. werd aanbe- steed de levering van leermiddelen voor het jaar 1929. Ingekomen waren 6 inschrijvingsbil jetten. Uitslag Perceel I (leermiddelen) en perceel II (schoolbehoeften) gegund aan Js. J. Bosker perceel III (benoodigdheden handwerkonder- wijs) gegund aan Joh. Klare. In de afgeloopen week zijn nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd bij de veestapels van N. Bakker Sz. te Oosterland en (vermoedelijk) S. Russelman, Poelweg. Naar men ons mededeelt, is door den Heer J. J. Kalis te De Haukes een Flaminge gescho ten. Het dier zal door den opzetter C. Baijs al hier geprepareerd worden. De dienstplichtigen C. Boontjes, J. Lont en P. Kooij zijn nader opgeroepen voor de inleve ring van hun militaire goederen op 6 Februari a.s. te 14.30 u. te Schagen in de gemeente-be waarschool. Mej. Glaser van Den Helder is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Wes- terland in de plaats van Mej. de Snaiier, die weer vertrokken is, omdat zij in Den Helder was aangesteld. Aan J. Kok, Poelweg alhier, is gedurende de wintermaanden eene geldelijke tegemoetko ming ingevolge de Zuiderzeesteunwet verleend. POLITIE. Gevonden een autoband met velg. een portemonnaie inh. postzegels enz., een kin- derportemonnaie, een wollen das. Inl. bij den Gem. Veldwachter. -- Uitvoeringen Op Zaterdag 2 Februari zal de R. K. Volksbond Afd. Wieringen haar feesta vond voor leden en genoodigden houden; op Za terdag en Zondag 9 en 10 Februari geeft I-farmc nie haar uitvoeringen voor kunstlievende leden Een verbandenrsns. Men zal zich herinne ren, dat verleden winter docr een ambtenaar der Arbeidsinspectie een cursus gehouden werd over de veiligheid in bedrijven, welke avonden door velen met belangstelling werden bijge woond. Tfhans zal vanwege de Arbeidsinspectie bin nenkort te Wieringen een cursus voer het ver leenen van „Eerste hulp bij Bedrijfsongevallen' worden gehouden en wel door den Arts J. C. v. Heusden, Off. v. Gez. te Den Helder. Uit alle bedrijven worden docr den Hoofd-In- specteur van Arbeid te Haarlem eenige perso nen uitgenoodigd aan deze nuttig ecursus deel te nemen. De Cursus zal eenmaal per week in de avond uren worden gehouden, bestaat uit 12 lessen en zal door 20 personen kunnen worden bezocht. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND. Geboren Neeltje, d.v. .1. Brommer en van N. Smit Dirk, z.v. M. Broers en van P. Kossen. Ondertrouwd llarm Houwinig, oud 26 jaar, schipper en Neeltje de Wit, oud '26 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulownu Willem Marinhs Schouwenaar, oud 21 jaar, land arbeider, wonende te Anna Paulowna en Jaco- mina Lobbezoo, oud 20 jaar, zonder beroep, wen nende te Rilland Bath Pieter Wardenaar, oud 27 jaar, chauffeur, wonende te Barsingerhorn en Elisabeth Anna Kos, oud 28 jaar, zonder be roep, wonende te Anna Paulowna. Loop der bevolking over 1929. Op 1 Januari 1928 telde deze gemeente 4520 inwoners, (2432 m. en 2088 vr.) Gedurende het jaar 1928 werden 60 jongens en 36 meisjes geboren, terwijl 13 mannelijke en '22 vrouwelijke personen overleden. Er vestigden zich 309 m. en 269 vr. personen en er werden 178 m. en 166 v. personen afge schreven, zoodat het aantal inwoners op 1 Ja nuari 1929 4815 bedroeg en wel 2610 m. en 2205 v. personen. Er werden 39 huwelijken voltrokk. POLITIE. Verloren een bruin lederen porte monnaie en een pakje, waarin een kleedingstuk Een Biljart kampioen Naar we vernemen heeft de Heer Slikker ingeschreven vo-or den wedstrijd om het kampioenschap Groot Biljan 2de klasse, waarvoor 15 deelnemers zijn inge schreven. EDELE DADEN (ter navolging I). Wij kwa men toevallig de vorige week bij 'n arm ziekelijk vrouwtje aan de Kleine Sluis alhier, die ons vol blijdschap vertelde, dat zij van enkele jongelui wonende aan de Sluis, die hun spaarpenningen bij elkander hadden gedaan, een pak met levens behoeften en 'n zak brandstoffen thuis gestuurd had gekregen. En niet alleen ik, vertelde ze met 'n glimlach vol dankbaarheid, maar elk behoef tig gezin hier aan de Sluis heeft zulk 'n cadeau gehad Wij willen aan onze lezers 't waardeeren var deze menschlievende daad overlaten, doch mei vreugde hoorden we dit aan. Het deed ons zoo goed te kunnen booren van 't vrouwtje nu enke le weken lekker warm en onbekommerd te kun nen leven. Van harte juichen we de daad van de edele jongelui toe. BREEZAND. Het 3-daagsche feest van het 5- jarig bestaan van de V.V. Breezand behoort thans weer tot het verledene. En het is als een goed geslaagd jubileum te beschouwen. Zaterdag, de dag eigenlijk van de herdenking, was de opkomst niet zoo bijzonder groot. Alleen genoodigde leden en donateurs waren grooten- deels aanwezig. Doch dit was er wel in te zien, er lagen immers nog twee feestdagen in 't Ver schiet. Vele afgevaardigden van voetbalvereenigin- gen waren vertegenwoordigd. Tevens ook het Bestuur van den N.H. Voetbalbond. En na de openingsrede van den heer Weijers werden „Breezand" prachtige bloemenmanden aange boden, herinneringsmedailles enz., kortom een pracht keurcollectie cadeaux had Breezand in ontvangst te nemen, waar natuurlijk als. gebrui keiijk mooie spechen bij werden uitgesproken. Vooral de voorz. van den N.H.V.B. hield een mooie rede. Doch niet alleen waren het voetbalvereeni- gingen die blijk gaven van waardeering. Do Zang-, Muziek- en Harmonie-vereenigingen wa ren ook aanwezig en overhandigden de eerste twee genoemden onder felicitaties elk een me daille en de Harmonie vereeniging gaf financi- eele steun. De Heer Weijers dankte alleri voor de woor den tot hem en zijn vereeniging gesproken. Te vens voor de mooie geschenken. Nog waren vele schriftelijke felicitaties van vereenigingen ingekomen, die door den voorzit ter werden voorgelezen. Uok ontving Breezand een Zilveren herinnerings-plaquette van de Re dactie „De Polderbode." Den Heer Weijers gaf een kort maar duidelijk overzicht van de levensloop van de V.V. „Bree zand" vanaf de oprichting tot heden. Ook wer den de namen van het toen eerst spelende elftal nog eens voorgelezen en zoo aan de vergetel heid ontrukt. Uit deze terugblik mochten we de activiteit van de club bewonderen en waardee ren en geen wonder dat men in Breezand hoog is gaan loopen met genoemde veremiging. Na deze officieele inleiding trad op het be kende tweetal cabaret-zangers Wiggers en Weijers, die enkele mooie voordrachten ten bes te gaven en die de boel als gewoonlijk ten zeer ste vermaakten. Aan Breezand werd een taart aangeboden, die ten bate van de kas werd ver loot. Deze gaf haar echter de vereeniging terug om haar op z'n Amerikaansch te verkoopen, ten bate van de kas. De royale houding van den heer Kjooiman was 'n goed begin. Zondag was de opkomst groot. Ook toen wa len het Weijers en Wiggers die ter afwisseling mooie voordrachten ten beste gaven. Een rij wiellantaarn werd op z'n Amerikaanasch ver kocht, terwijl druk de loten van de hand gingen en velen raden op de flesch erwten. Daar kon men immers een varken mee winnen Kortom ook toen werd volop genoten. Ook Maandag, de dag van de verloting, was de opkomst groot. De hoofdprijs een Heerenrij wiel viel ten deel aan den Heer Jb. Meilink al hier. Die 't dichtst geraden had op 't getal van de flesch erwten was de Heer Immikhuizen. Die is dus eigenaar geworden van het varken. Zoo verliep het zoo goed geslaagde feest dat op financieelgebied ook zeker niet zal tegenvallen. Het bestuur en feestcommissie en allen die dit feest op touw hebben helpen zetten van harte gelukgewenscht met het resultaat. Het heeft hun veel tijd en moeite gekost, doch het zoo goed slagen was zeker voor hun een voldoening. Het woon- en winkelhuis dat zal worden gebouwd ten behoeve van den winkelier P. Kep- pel, alhier, is opgedragen aan den aannemer J. Hoep, te Breezand. BRIEF van HARM aan TEUN I Wieringen datum poststempel. Beste Teun. Ik wil je enkele letterkes schrieve, ofschoon ik niet in al te beste stemming ben; 'n beetje sagge leinig, zooas ze dat bij ongs op Wiering noeme Weer dat deur komt Och jong, 't is hier winter en deerbij vanzelf erremoed Je zei zegg; Nou ja, dat is 't bij ongs ok en overal. Ja, Tpun maar ik was nog niet uutpraat, deer komt nog wat bij. Mien Trui ken 't zonnetje niet in het wa ter zien schiene. Je weet dat de Koningin Moeder verlejen week huldigd is. Nou deer is niks op teu gen, want 't is 'n best mensch, en ik geloof niet, dat er ién Nederlander is, die heur 'n kwaad hart toedreegt. Al is ze zeuventig lentes, jandik ke, ze staat nog stevig in d'r schoene. Maar dat staat mien Trui ok, zie je, en die zou nou ok zoo greeg 's huldigd worre Maar door wie en weer vvoer Ja, dat is 't nou juust Dat weet ze zelf ok niet. Maar ik krieg 't op m'n boddie Ik zit al jare in 't bestuur van de iesclub en hou had ze zoo hoopt, dat met de hardrijerij ik en zie nou 's 'n krans kregen hadde voer jare trouwe dienst. Maar ja, je komt er nooit au toe. Je vergadert, je zit met 'n kas met schulde je zoekt naar 'n brok langd, pompt nacht en dag om 't onger water te kriegen, en as je den denk: nou ben ik er, den ben je er net niet, want ko ning winter geeft je 'n neus en leet 't regene, dat 't piest. Weg ies, weg krans. En Trui staat op d'r achter biene. Gooit me alles naar m'n kop 'k Zeg, mensch. Kiek na je bure. 't Bestuur van „Eendracht maakt Macht "van Anna Paulowna zakte bij de dooi de macht toch ok in de schoene en 't bestuur liep z'n bitterfuifje mis; je het toch zelf hun „Simen O Simen" deur de ralio hoort. .Ze zeit precies, zoo snugger ware die lui nog, maar dat dede jullie niet iens, suffert. Net ging m'n mede iesclub-bestuurder Kees in z'n nieuwe „Ford" voerbij. Toe was 't heeleke- dal mis. .Zie je zeit ze: da's nog 's 'n font. Is 't niet op de schaas, den gaat ie met zijn vrouw in z'n auto uut rijën! Weer is jou auto Hoe most ik me deer uutredde Nou ja zeg ik, die autovrachtdienst op De Helder is 'n riek- makerij. Deer ken gien mensch teugen an. Dirk rijdt nou in 'n luxe, en Kees rijdt in 'n luxe, en jij, jij rijdt 'm teugen mij omdat je niet in 'n auto rij. En toe benne we baijegaar nijdig naar de kooi gaan. Besjoer, HARM. H.M. DE KONINGIN NAAR LONDEN De „Daily Skefch maakt melding van een of ficieus bezoek van H. M. de Koningin der Neder landen aan Londen. De Koningin zgu den dag na Haar aankomst in Engelsche hoofdstad aan zitten aan een lunch in het Buckingham-paleis. Verwacht wordt volgens het blad, dat beide Vorstinnen samen de Nederlandsche tentoon stelling van schilderijen in Burlington House zullen bezoeken. DRAAIORGEL DOOR HET IJS GEZAKT. Een met een paard bespannen orgel van De G. uit Den Haag, is Zaterdagmiddag op de ijs baan aan den Haagweg nabij de Hoornbrug, door het ijs gezakt. De orgelman geraakte mede te water. Hij werd spoedig gered. De heer J. de Graaf heeft het orgel met behulp van een kraan wagen gelicht en op het droge gebracht. PROVINCIAAL NIEUWS. HEILOO. Zondag werd alhier op de „Ijsbaan Heiloo" verreden het Kampioenschap van Noord Holland Hardrijden. De kampioen der provincie Gelderland, N. Pronk van Warmenhuizen reed buiten mede dingen mede daar van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond een rijder slechts kampioen van één provincie

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2