op dit ontwerp de goedkeuring te vragen van den Raad, maar de plaatsing in een hoogere klasse blijft aan Ged. Staten. Z.i. kunnen Ged. Staten veel te veel doen zonder den Raad. Verder meent hij, dat B. en W. zoo blij zijn geweest met deze verhooging, dat ze aan anderen niet hebben ge dacht. Ook het overige personeel moest dan in aanmerking komen voor salarisherziening. Voorz. acht deze opmerking prematuur, (voor barig). Wordt deze regeling aangenomen, dan weten B. en W. ook wel, hoe de verhoudingen moeten zijn. De Heer Lub gelooft niet, dat het advies van den Raad-veel invloed zal hebben. De Heer Jn. Lont begrijpt niet, waarom een nieuwe regeling noodig is. De levensstandaard is niet duurder geworden. Vergeleken met ande re salarissen, zijn deze wel wat al te hoog. Voorz. wijst er op, dat het in de bedoeling ligt, om de salarissenoveral zoo veel mogelijk gelijk te maken. Men wil voor alle provincies denzelf den norm. De Heer Jn. Lont zegt dat de salarissen steeds omhoog worden gedreven. Voor enkele jaren zijn ze ook verhoogd. Toen was het billijk, maar nu is er geen enkele reden. De salarissen zijn behoor lijk, van de hoogere ambtenaren zelf tamelijk hoog. 't Moet toch ook weer betaald worden. Hij stelt voor, niet hooger te gaan dan klasseV Het voorstel van B. en W. (plaatsing in klasse VIwordt verworpen. Alleen de beide wethou ders stemmen voor. Het voorstel Jn. Lont (plaatsing in klasse V' wordt aangenomen. Alleen de heer J. Bosker stemt tegen. In verband hiermee wordt het adres-JIaren- karspel voor kennisgeving aangenomen. De Heer Jn. Lont merkt op, dat het voor de daarin voorgestelde stappen toch te laat is, om dat Ged. Staten vóór 1 Febr. advies vragen. De Heer Lub is het hiermee eens en had vroe gere behandeling der zaak verwacht. Het schrij ven van Ged. Staten dateert van 27 Dec., dat van Harenkarspel van 16 Jan. Voorz. Dan was het schrijven der Bond van Gem. ambtenaren er niet geweest. De Heer Lub Dan hadden we het zonder dat maar gedaan. -Schrijven van landeigenaars te Westerland. Van P. Veerdig en eenige anderen is ingeko men een verzoek om vergoeding voor het in ver band met de wegverbreeding door de gemeente genomen land langs Westerlander- en Konings weg. Daar dit stuk pas voor enkele dagen is inge komen, wordt het om praeadvies in handen ge steld van B. en W. Aanleg gedeelte rioleering in de Hofstraat. B. en W. schrijven aan den Raad, dat aan dt Noordzijde van de Hofstraat te Den Oever zich een gedeelte rioleering bevindt, eindigende aan den Westhoek van het perceel van H. Breed en eveneens een kort stukje rioleering vóór het pei ceel van P. Hellingman. Mede in verband met een deswege tot hen ge richt verzoek, achten zij het wenschelijk, beide stukken met elkaar te verbinden, waardoor al daar eene doorgaande rioleering wordt verkre gen, hetgeen met het oog op de vele gebouwde huizen ter plaatse wel noodzakelijk is. Dit gedeelte zal moeten bestaan uit 75 Meter betonriool van 20 c.M. en 4 stuks betonstraatkol- ken van het genormaliseerd model, waarvan met bijkomende werkzaamheden de aanlegkosten door den opzichter worden geraamd op 325,-. B. en W. stellen voor ter uitvoering van dit werk een crediet te verleenen. (Goedgevonden. Aanleg gedeelte rioleering in de Kliefstraat. Naar aanleiding van het onlangs door het Raadslid De Vries opgemerkte omtrent den aan leg van een gedeelte rioleering in het begin der Kliefstraat, geven B. en W. in overweging tot dien aanleg te besluiten. Dit gedeelte zal moeten bestaan uit 52 Meter betonriool van 20 c.M. diameter, te leggen langs de Westzijde der Kliefstraat vanaf een te plaat sen straatkolk, enkele meters ten Noorden van het perceel van J. Klein tot een bestaande schep put voor het perceel M. Kaptein. Met inbegrip van een tweetal straatkolker van genormaliseerd model en bijkomende werk zaamheden, worden de aanlegkosten begroot op 200,-. B. en W. stellen voor ter uitvoering van dit werk een crediet te verleenen. (Goedgevonden. Herziening jaarwedde gemeente-opzichter. B. en W. schrijven den Raad Toen in 1923 door de benoeming van een ge meente-opzichter werd voorzien in de lang ge-' voelde behoefte Burgemeester en Wethouders ter zijde te staan door een deskundig technisch ambtenaar, werd het salaris voor dezen functio naris vastgesteld op 400,- per jaar. Hoewel ten tijde der benoeming over den omvang zijner werkzaamheden nog moeilijk een oordeel kon worden gevormd, werd destijds gemeend dat met een bescheiden jaarwedde kon worden begonnen, ten einde te zien welke ontwikkeling zijn werkkring vertoonen zou. Weldra bleek echter dat aan de functie heel wat meer vast zat, dan aanvankelijk gedacht was, zoodat het salaris daarna tot 800,- en vervolgens tot he; tegenwoordige bedrag van 1000,- werd verhoogd Bij de bepaling van laatstgenoemd bedrag werd uitgegaan van het standpunt, dat de functie van opzichter ongeveer de helft van zijn beschik' baren tijd zou vorderen, zoodat mocht worden aangenomen, dat de helft van de bezoldiging van een volledig beschikbare kracht eene vol doende vergoeding zou vormen van de door hem gepresteerde diensten. Mocht dit standpunt destijds al juist zijn, gelei delijk aan is dien toestand eene algeheele wijzi ging gekomen. Met de bevolkingstoename is n.1. gepaard gegaan eene zoo beduidende toename van zijne werkzaamheden, dat tegenwoordig de geheele werkkracht van dezen ambtenaar wordt gevorderd. In de eerste plaats wordt deze toene ming duidelijk merkbaar in de uitoefening van het dagelijksch toezicht, waaronder wij ook ver staan het uitbrengen van advies aan ons Colle ge over aangevraagde vergunningen van aller lei aard, waaronder bouw-, Hinderwet- en ke tenvergunningen een voorname plaats innemen. Het vele werk hieraan verbonden moet niet wor den onderschat, vooral omdat het aantal dezer vergunningen steeds toeneemt. Het controleeren dezer aanvragen en het toetsen daarvan aan de voorschriften eischt zonder twijfel veel tijd. Vei der wijzen wij op de sterke vermeerdering van de uitgevoerde openbare werken. Daarvoor zijn herhaaldelijk omvangrijke becijferingen, het bijeenbrengen van gegevens en opneming ter plaatse noodig, terwijl ha de voteering van de noodige gelden door den Raad, meestal de noo- dige bestekken moeten worden ontworpen, ge volgd door het toezien op de uitvoering. Vooral ingeval van opeenhoping van vergunningsaan vragen, kan hij soms nauwelijks voldoende gele genheid vinden om deze op tijd af te doen. Dit alles was ons natuurlijk zeer goed bekend en meer dan eens hebben wij dan ook overwo gen een voorstel tot salarisverhooging bij Uw College in te dienen, ware het niet, dat wij daar van werden weerhouden door de omstandigheid, dat er gerechtvaardigde aanmerkingen waren te maken, niet op het door hem verrichte werk zil- ve, doch op het langzame tempo, waarop het werk werd afgedaan. Uit den aard der zaak is hem hierop van onzentwege herhaaldelijk gewe zen, doch aanvankelijk met weinig resultaat. Door den opzichter werd er dan op gewezen, dat hij van het tegenwoordige salaris niet kon leven en hij daardoor genoodzaakt was, ook ander werk op zich te nemen. Hoewel verklaarbaar, "v deze opvatting echter o.i. niet de juiste. Naar' onze meening had in de eerste plaats moeten worden gezorgd voor een tijdige af deeling van het gemeentewerk, waarna eene salarisverhoo ging niet zou zijn uitgebleven. Hoe dit zij, wij moeten erkennen, dat de tegen woordige staat van zaken niet bevredigend is. Eenerzijds is in de huidige omstandigheden een spoediger afdoening der zaken noodig, ander zijds moet worden toegegeven, dat het onrede lijk is diensten van een ambtenaar te vorderen, die niet voldoende bezoldigd worden. Wij zijn dan ook tot de overtuiging gekomen, dat, gezien de ontwikkeling, die de gemeente Wieringen doormaakt, de tijd is aangebroken om over zijn volle werkkracht ten behoeve der gemeente te beschikken. De jaarwedde zal daarmede dan echter in overeenstemming moeten worden ge bracht, zoodat wij U voorstellen deze, ingaande 1 Januari 1929, te bepalen op 2000,- 's-jaars. De opzichter heeft daartegenover verklaard, dat hij in dat geval andere functiën zal opgeven en zich geheel aan de gemeente zal wijden, zoo dat over zijn werk geen klachten meer zullen worden vernomen. Wij meenen intusschen, dat het gewenscht is een proefterm vast te stellen, weshalve wij tevens voorstellen de nieuwe jaar wedde uitsluitend te doen gelden voor een jaar. Gedurende dien tijd heeft hij dan voldoende ge legenheid zich van zijn goede zijde te tooneri waarna opnieuw beslist kan worden. Ten slotte willen wij niet nalaten uitdrukkelijk te vermelden, dat, hoezeer op het tempo van af doening van het werk aanmerkingen waren te maken, dit geenszins geldt voor het werk zelve Wij kunnen niet anders verklaren, dan dat daar over ten volle onze tevredenheid kan worden betuigd. De Heer Jb. Lont vraagt, wat nu het salaris is Voorz. 1000 gulden. De Heer Jb. Lont Dat is dus 100 pCt. verhoo- fcing. Voorz. zegt, dat er geen klachten meer komen. Mocht het werk weer niet op tijd af zijn of nief goed, dan kan er zoo niet doorgegaan worden. De Heer Jb. Lont Maar gesteld, het blijft zoo gaan als tot nu toe, dan is die 1000 gulden ook weg. De Heer Oden ziet er niet veel heil in. De op zichter heeft wel de capaciteiten, maar geen werkkracht. De Heer Jb. Lont acht de verhooging wel gro< Voorz. zegt dat het salaris zoo moet zijn, dat de opzichter er behoorlijk van kan leven. Maai de proeftijd kan ook korter genomen worden. De Heer Oden meent, dat hij eerst moet too- nen, wat hij kan. Dan zullen we ook meer sala ris geven. De Heer Lub wil een half jaar proeftijd. De Heer Jn. Lont wenscht een proeftijd van een jaar, en als hij niet voldoet, kan er 500 gulden ingetrokken worden. De Heer Jb. Lont vindt het voorstel van Lui' beter. De Heer Jn. Kooij meent, dat een half jaar te kort is, om een oordeel te Vellen. In een jaar kan er meer afgewerkt worden. De heer J. Tijsen zegt, dat er altijd onafgewerk te zaken blijven. Soms is het te druk om alles al e werken, en later is er weer tijd, om bij te wer ken. De heer Kaan gelooft, dat Voorz. wel overtuigd is, dat het salaris nu klein is. De Heer Lub Hij doet toch niet meer dan er in zijn instructies staat. De heer Kaan Vroeger hadden we op een op zichter voor 100 gulden. De tegenwoordige heeft het bestek van de school te Oosterland gemaakt, als we dat hadden moeten laten doen dan had het al meer gekost dan het heele salaris. De Heer Lub Dat neemt niet weg, dat hij niet meer doet, dan in de instructies staat. Voorz. Als hij aan zijn instructie wil voldoen, wordt zijn heele werkkracht gevergd. De Heer Oden Wij hebben geen halve werk kracht benoemd, maar een opzichter zonder meer De Heer Bosker Toen was er ook lang niet zoo veel werk. De Heer Oden is wel voor verhooging, maar dan moet de opzichter minder nonchalant zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Voor de heeren Jn. Lont, Bosker, Tijsen, Bakker, de Vries, Kaan en Jn. Kooij. Tegen de heeren Oden, Lub en- Jb. Lont. De Heer Oden verzoekt nog, om in de eerste vergadering van het volgend jaar een volledig rapport betreffende het werk van den opzichter uit te brengen. •Voorz. antwoordt, dat als het werk niet naar genoegen is, de Raad het toch wel zal hooren. Verdeeling van de gemeente in stemdistricten. Door de groote toename van het getal kiezers is het, met het oog op de bepaling der Kiesvoor- schriften, dat elk stemdistrict niet meer dan 1000 kiezers zal bevatten, gewenscht het aantal stemdistricten voor de verkiezing der leden van den Gemeenteraad van 3 op 5 te brengen. In verband hiermede stellen B. en W. voor tot vast stelling over te gaan van eene nieuwe verorde ning. Bij de nieuwe indeeling is getracht in elk district ongeveer een gelijk aantal kiezers onder te brengen. Tevens zullen door B. en W. stappen worden gedaan om eene gelijke indeeling te be vorderen voor de verkiezing der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en die van de Provinciale Staten. Na verduidelijking aan de hand van de kaart wordt de verordening aangenomen. Benoeming leerkrachten bij het lager onder wijs. B. en W. deelen mede, dat zij overeenkom stig hun vroegere mededeeling. het noodige heb ben verricht, om te komen tot vervulling der vacatures bij het openbaar lager onderwijs in deze gemeente. In overleg met den Inspecteur werd het wenschelijk geacht de vacature Ten Broek aan de school te Hippolytushoef weder door een mannelijke leerkracht te doen bezetten en een oproep van sollicitanten te doen, zoodat de voordracht daartoe weldra kan worden tege moet gezien. Omtrent de vacature voor een derde plaats aan de school te Westerland is het overleg nog gaande, weshalve thans alleen wordt voorgesteld over te gaan tot benoeming van 2 leerkrachten aan de school te Oosterland en 1 aan die te Hip polytushoef. B. en W. hebben gemeend alle hier tijdelijk fungeerende onderwijzeressen tot solli citatie te moeten uitnoodigen. De voordrachten luiden vacature Mej. Duyvetter aan de school te O.land: 1. Mej. M. G. Dekker; 2. Mej. E. F. de Wit; 3.Mej E. M. Mulders. Vacature voor een 4e plaats aan de school te O.land 1. Mej. de Wit; 2. Mej. Dekker 3 Mej. Mulders; Vacature Mej. A. Jonker aan de school te Hippolytushoef: 1. Mej. Mulders; 2. Mej. Dito; 3. Mej. Wiegel. B. en W. stellen voor de be noemingen te doen ingaan op 1 Febr. In de vaca ture Mej. Duyvetter woidt benoemd Mej. Dekker met 9 stemmen tegen 1 stem op Mej. De Wit; voor de nieuwe plaats wordt benoemd Mej. de Wit met 8 ste mmen tegen 2 op Mej. Mulders. In de vaca ture Mej. Jonker wordt benoemd Mej. M. Mul ders met 9 stemmen tegen 1 op Mej. Dito. Commissie van toezicht op het lager onderwijs: Op 1 Januari moest volgens rooster als lid dier commissie aftreden Mw. G. Kaan-Lont. Voorts moet worden voorzien in de vacature Ontstaan door het ontslag nemen van den heer M. Minnes als lid. T^r aanvulling dezer vacaturen doen B. en W. de volgende aanbevelingen toekomen: Vacature Mw. Kaan-Lont: 1. Mw. G. Kaan-Lont; 2. Mw. T. Kat-Scheltus. Vacature Minnes: 1. de heer C. J. Bosker; 2. de heer N. Kaan. In de vaca ture Mw. Kaan-Lont wordt de aftredende herko zen met 7 stemmen tegen 2 op Mw. Kat-Scheltus en 1 blanco; In de vacature Minnes wordt met al gemeene stemmen gekozen de heer C. J. Bosker. RONDVRAAG: De heer J. Kooij vraagt naar aanleiding van 't schrijven van Veerdig e.a. of de zaak van de wegverbreeding al aan kant is. Voorz. antwoordt dat daar nog wel een en an der bij komt kijken. De heer Oden zegt, dat Dekker gevraagd heeft of de gemeente het van hem aangekochte stukje grond wil bestraten. Voorz. zegt, dat dit geen verkoop-voorwaarde is geweest. De heer Oden dacht dat het beloofd was doch dit blijkt niet het geval. De heer Jb. Lont zegt al drie maaal een klacht vernomen te hebben over de Adviescommissie, die teekeningen wijzigt en de aannemers dwingi haar advies op te volgen. Voorz. antwoordt, dat alle teekeningen om advies gaan. Ter bespoediging kunnen de aan nemers ook een schets opzenden. Gemaakte op merkingen worden ter kennis van den aannemer gebracht, doch de eindbeslissing is bij B. en W., die ook al meermalen met bezwaren van de aan nemers hebben rekening gehouden. De ondervin ding van B. en W. is, dat de opmerkingen wel bruikbaar zijn. Dwingen kan de Commissie if» geen geval. De Heer Jb..Lont informeert verder naar het toezicht bij den schoolbouw. Voorz. zegt, dat B. en W. een besprekine met Saai gehad hebben. Volgens verkregen inlichtin gen was de door Saai bedoelde opzichter buiten gewoon goed. B. en W. wilden ten slotte liever deze, dan de in den Raad genoemde, hoewel er ernstig over gedacht is. De Heer Jb. LontDat ernstig denken zal wel niet gaan, zooals den Minister over den weg denkt. De Heer Lub vraagt, of de benoeming niet in den Raad komt. Voorz. Dit geschiedt door B. en W. De Heer Jn. Lont zegt, dat nu het salaris van den ontvanger is verhoogd, er ook wel een zitdag meer kon komen. Dat is een gerief voor de be volking. Voorz. zegt overweging toe. Hierna sluiting. Jaarvergadering van het Visschersfonds op Zondag 27 Januari n.m. 3 uur in Hotel De Haan. Aanwezig 24 leden. De Voorzitter, de Heer A. Zomerdijk, opent de vergadering met een woord van welkom en wijt de geringe opkomst aan de ijssport. De notulen van de vorige jaarvergadering wor den door den secretaris, den Heer S. P. de Vries, voorgelezen en zonder wijzigingen goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat in den loop van het vorige jaar de Heer D. Duijnker ontslag heeft verzocht als boekhouder van den vischafslag. Het bestuur heeft dit ontslag eervol verleend en stelt nu voor om namens de vergadering hem dank te betuigen voor de langdurige diensten. Hiertoe wordt besloten. Verder brengt hij in herinnering het overlijden van het lid H. Krommedam, die van de oprich ting af bode is geweest en altijd trouw en accu raat zijn werk heeft gedaan. Ingekomen is een schrijven van het Gemeente bestuur, houdende mededeeling, dat het verzoek om uitkeering van de rente van het kapitaal der zeegras-exploitatie aan het Visschersfonds, niet ingewilligd kan worden. Verder een verzoek van de Wed. Krommedam-Pot om het ophalen van de contributie te mogen voortzetten. Dit laatste wordt goedgevonden. Naar aanleiding van het eerste stuk, stelt de Heer Jac. Kaptein voor, om opnieuw een verzoek bij de gemeente in te dienen. Hierover ontstaat een vrij langdurige discussie. Allen stemmen in met het voorstel Kaptein, doch verschillenden verwachten er niet veel resultaat van, zoolang een raadslid van de visschers tegenstemt. De houding van dit raadslid wordt algemeen afge keurd. De Heer S. P. de Vries zegt, dat er wel motie ven zijn", om nogmaals te vragen. Weliswaar is het kapitaal van het fonds groot genoeg oin de uitkeeringen iets te verhoogen, doch eenige ver meerdering is toch wel noodig voor de toekomst. De rente is nergens beter op zijn plaats dan bij het visschersfonds. Men heeft ook naar een an dere bestemming gezocht zoo is er b.v. gepro beerd of het Rijk aan de Noordkant geen haven tje of losplaats wou maken met subsidie uit de ze rente. Naderhand bleek er aan zoo'n haventje geen behoefte omdat er geen wier meer aankwam Er is ook gezegd Niet alle maaiers, die tot het ontstaan van het kapitaal hebben meegewerkt, zijn lid van het Visschersfonds en deze zouden er dus buiten staan, indien het fonds de rente kreeg. Dat is waar, er hebben b.v. ook boeren gemaaid, maar dat ging dan ook ten koste van I andere maaiers, want de hoeveelheid, die iedere j maaier kon leveren, werd daardoor kleiner. Ech ter zou spreker om aan dit bezwaar tegemoet te komen, willen vragen om een deel van de rente. I De Heer M. Kooij is ook voor een nieuw ver- k zoek. De gemeente heeft geen recht op winst, het doel van het gemeentebedrijf is indertijd geweest te zorgen, dat particulieren de maaiers niet kon I den afzetten. Voor de gemeente moet er dan ook 4» geen winst en geen verlies zijn. Spr. zou graag weten, wat hierover in het pachtcontract staat. De Heer De Vries antwooordt, dat hij indertijd in verband met de staking der maaiers inzage heeft gehad van het contract. Dat was toen zoo, dat aan de maaiers 4.15 per 100 K.g. moest worden uitbetaald. Daaraan werd voldaan, ver- der waren er geen verplichtingen.- Er staat niets over in, aan wie de winst moet worden uitge- j keerd. De laatste jaren is de winst, op voorstel I van het raadslid Oden aan de maaiers uitge keerd en consequent zou het daarom zijn, ook 1 de rente aan de belanghebbenden te geven. De Heer Jn. Lont vraagt of ook de Texelsche maaiers geen recht op een gedeelte hebben. Voor zitter antwoordt, dat daar nooit winst is gemaakt. Na nog eenige besprekingen, waarbij als mo- i tieven voor een nieuw verzoek worden aange voerd de achteruitgang van de vischafslag en het feit, dat de ondersteuningen hooger moesten zijn, wordt besloten, overeenkomstig het voor stel Kaptein een nieuw verzoek in te dienen. Nu volgt rekening en verantwoording van den penningmeester, den Heer Jac. Bakker Cz. De ontvangsten hebben bedragen lfl9,025, de uit gaven 341,10, batig saldo 777,925, waarvan 1/3 of 259,31 voor de ouden van dagen en 2/3 of I 518,62 voor het weduwen- en weezen fonds. De i rekening is door de Heeren Jac. Kaptein en Jac. Boersen nagezien en accoord bevonden. Voorz. I dankt de Heeren P. Takes en D. Koorn voor een gift van 20,71 aan het Wed. en Weezenfonds. Hierna komt het verslag der vischafslag. Te Den Oever zijn afgeslagen 7385 balen alikrui ken, 2852 balen wulken, 3907 oesters en 6878 Kg. ansjovis alikruiken, oesters en wulken tot een bedrag van 83229,08 ansjovis voor 4981,55.1 Te De Haukes zijn afgeslagen in het voorjaar 142 balen alikruiken voor 605,51 in het laat- j ste seizoen ongeveer 40 balen voor 260,-ver der 7592 K.g. ansjovis voor 6009,83 (vorig jaar 142154,99), dus bijna 50.000 minder. Het fonds heeft uit de afslagen 817,- inkomsten getrok ken. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing wor den de aftredende leden J. Koorn, C. Metselaar Jz. en S. P. de Vries met algemeene stemmen herkozen. Voorz. deelt nog mede, dat de 3000,- die op de Nat. Bank zijn belegd, uitgezet kunnen wor- i den op hypotheek, wat 1 meer geeft. Dit wordt goedgevonden en zal dus geschieden. Rondvraag. Ingevolge een mededeeling van den heer J. Koorn, wordt de bel van den af- I slag te De Haukes aan een aannemer verhuurd voor 0.25 per week. De penningmeester deelt mede, dat voor zoo- ver hem bekend is, 37 ouden van dagen in aan- merking komen voor een uitkeering en dat die uitkeering dit jaar 7,- zal bedragen. Op een vraag van den Heer C. Metselaar Jzi antwoord voorz., dat de afslag te De Haukes thans is verhuurd aan de M.A.Z. voor pakhuis. De Heer K. ten Bokkel vraagt maatregelen, dat de uitbetaling van het geld door de kooplieden j niet meer op verschillende plaatsen geschieden I zal, maar op één plaats en dan 's Zaterdags. De heer P. Kaleveld heeft zich bereid verklaard I om tegen 1/4 de uitbetalingen te doen. Het bestuur zal met de kooplieden overleg plegen. De Heer Jn. Lont vraagt of ook het puf niet over den afslag kan. De Heer J. Wiegman zou ook de haring willen afslaan. Een en ander zal door het bestuur on- I derzocht worden. Een oud-lid, dat weer heeft verzocht te mogen toetreden krijgt daartoe de gelegenheid, mits de contributie over het tusschenliggende tijdvak j wordt bijbetaald en op conditie, dat hij de eerste vier jaren geen recht op ouderdomsuitkeering; heeft. De Heer Jn. Tijsen wil iets geven voor de ver ongelukten met de reddingboot „Prins der Ne derlanden," doch daar er volgens de berichten al geld genoeg zou zijn, wordt dit punt aange houden. De heer M. Kooij zegt, dat er personen zijn, die ondersteuning hoog noodigriiebben en informeert i of het Wed. Klaas Lont-fonds niet kan bijsprin- j gen. Voorz. antwoordt, dat deze zaak in dat fonds al besproken is, dat er toen nog geen beslissing genomen is, doch dat het wel genegen is, de be- I doelde personen te helpen. Nadat voorz. nog de hoop heeft uitgesproken, i dat het jaar 1929 een verbeterde steunwet zal brengen, sluit hij de vergadering. Op 20 Februari a.s. zal door den Directeur- generaal der Zuiderzeewerken worden aanbe- I steed de bouw van eene schutsluis in gewapend beton nabij Kolhorn, met bijkomende werken, I ten behoeve van de indijking en droogmaking I van de Wieringermeer. De raming bedraagt I 650.000.-. In de concertzaal van den heer Jb. Bruul te H.-hoef werd j.1. Zondagavond door het Amster- damsch Tooneel opgevoerd „De Twee Weezen", drama in 8 bedrijven. De zeer goed bezette zaal heeft van de opvoering van voornoemd drama I genoten, daar deze opvoering allerkeurigst was. Jammer echter dat aan de aanwezigen geen pro- I gramma's werden verstrekt,, daar deze onmisbaar zijn want aan de hand daarvan word de inhoud beter begrepen, vooral wat de verdeeling en in houd der verschillende bedrijven betreft. Een bal na was 't besluit. Tijdens de pauze werd nog een collecte gehou den voor de nagelaten betrekkingen der verdron ken redders te Hoek van Holland, welke 30.20 opbracht. Op Zaterdag 2 Februari zal in de zaal van den heer M. de Haan te Hippolytushoef een pro- paganda-avond-kunstavond worden gegeven 1 door den Nederlandschen Blindenbond. Bedoe ling van dezen avond is bekendheid te geven aan den Nederlandschen Blindenbond en zijn streven, een juisteren kijk mogelijk te maken op de blinden en hun kunnen en van dat kunnen een getuigenis af te leggen. Een blinde zangeres mevrouw Stern-Frank, en een blinde pianist, de heer A. Krijgsman zullen enkele nummers ten beste geven, terwijl tevens de belangelooze me dewerking is verkregen van de Wieringsche

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2