Solozang en Piano. lationale Sankvereeniping op Zaterdag 2 Februari a.s. 0. K. K. Loiodensclie Medicinale Eirma Gebr. Rotgans, (Westlriesck baol) KASTOOR SCBAGEN WIT SPAABBANKBOEKJES UIT. Algemeene Vergadering BOUWAT EEN PRAATJE OVER KLIEREN Voor alle Nobline-Siroop PORTRET-MIER KEIZERSTRAAT 15 JAC. DE BOER, - OEN HELDER. GEI Voorstel van het bestuur lol aankoop van land voor een ijs baan en bet aanleggen daarvan. is het beste Kapitaai&Reseirvei f 12.600,000 Ver leentcred ietenen o pent rekeningen-courant Neemt gelden In depositos. Sluit alle mogelijke verzekeringen, Mandolineclub 0. K. K. onder leiding van den heer P. Jongkind. Er heeft zich een comité van aanbeveling voor dezen avond gevormd onder voorzitterschap van burgemeester Kolff en met als verdere leden de heeren Ir. Ringers, Van der Speek Obreen, Dr. De Groot, J. Bosker, Van 't Hof en Ds. Van der Veen. Mogen de Wieringers door een groote opkomst toonen het streven der blinden te willen steunen. De aanvang is gesteld op 8 uur. De toegangsprijs is 0.25. De notabelen verkiezing voor de Ned. Herv. Kerk te Oosterland e. a. j.1. Zondag gehouden had tot uitslag dat de aftredende heeren C. Rot gans Elbz. en C. Jb. Kool werden herkozen. Aan den Heer J. Mz. Kat is op zijn verzoek door Ir. Ringeling te Medemblik verlof verleent om op „De Oude Zeug" enz. te parlevinken. De heer Kat heeft daarvoor te Harderwijk aan gekocht een motorboot waarmee hij 't werk zal uitoefenen. Rijke vischvangst. De Oeversche motorboot- visschers maakten de vorige week efen buitenge woon beste vangst, doordat de haringen, bij dui zenden op zee boven Den Oever zwommen en gevangen werden. Alles ging naar de afslagen te Den Helder, Stavoren en Harlingen. De schelpvisschers kunnen van de vorst nog niets verdienen. „Apollo" van Den Oever gaf een openbare uitvoering in 't café van den heer Jr. Lont al daar, hetwelk matig bezet was. Muziek en too- neel werden flink weergegeven en vielen in goe den smaak. Vooral de klucht in twee bedrijven „Ze krijgen Mekaar" deed de aanwezigen scha teren van lachen. Ook hier een gezellig bal na tot besluit. Uitslag hardrijderij v. jongens op de Gracht, le pr. f10 N. Koorn, Hohoef; 2e pr. f7.50 J. \Iul- ,der Lz. Stroe; 3e pr. f5 S. Veerdig O.klief en 4e pr. *2.50 S. Rump, Dam Wersterland.. —Weer naar huis. Bij de steeds aanhoudende winter was de Maatpij. „Trio" wederom genood zaakt verscheidene arbeiders, die de vorige week het werk mochten hervatten, te ontslaan. Zoo moesten ze weer hun bundel pakken. Jammer, doch de winter laat zich niet dwingen. Wij en de arbeiders dienen geduldig af te wachten, dat hij verkiest heen te gaan. Nieuwe Zaak. De Firma S. Droog, manufactu- rier te D'en Oever heeft 'n nieuw winkelhuis ge huurd aan de Hofstraat van den heer C. Tijsen .Ibz. te Den Helder, De firma zal daarin een zaak vestigen in meer fijne stoffen, (manufacturen.) DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 31 Jan. 8 uur Lezing van Ds. Van der Veen over „Moederlegende" (door Hellmutli Unger. Vrijdag 1 Febr. 8 uur D. G. Jongerenkr. eenkomst in Hotel „De Vlas en Korenbeurs. Voorz. opende met 'n hartelijk woord van wel kom en toen las de secretaris de heer Op 't Veld, de notulen, welke met dank werden goedgekeurd De lezing werd vervolgens gehouden door den heer Stins, die daarvoor twee dramatische werk jes had gekozen n.1. „Zijn laatste gang" en „Een episode uit den grooten Wereldoorlog." De heer Stins verwierf, evenals mej Keuris met haar hu moristische bijdrage „De grappige man" een har telijk applaus. De Pennekampen zorgden nu, dat de gang er in bleef „De Stoelenmatters" door Jo en Jan en dan de „Vroolijke Volendammertjes, waarin be halve Jan, Jo en H. Pennekamp ook medewerk ten de heer P. Glim en de dames Jannie Penne kamp, G. Scheltus, F. Blaauboer en Mevr. Schel tus, beide voordrachten brachten groote vroolijk beid teweeg. Ook de heer M. Kooij van Wieringen df/f-d zien dat hij op 't gebied van cabaretliedjes niet' te ver smaden was. „Susanna heeft 'n hekel aan de mannen; Bij de gouden wieg; Fatsoenlijke Armoe de; Levie Leman ging uit wandelen", met al de ze liedjes gaf de zanger blijk van zijn „kunnen". Doch 't programma was hier nog lang niet mee ten einde. De heer P. Winnubst zong het „Kerst lied", de heer Stins deed de voordracht „het weer jgaat veranderen". En vervolgens kwamen nog op de planken de heeren Jan en Jo Pennekamp Imet „Dirk en Aal aan 't Potverteeren; de heer .Blaauboer met „De Spaansche Juffrouw" en „Hoe ben ik getrouwd?", de heer Wever met twee stukjes „De Vliegenier" en „De Bokskampioen!" En dan tot slot gaf Joh. Pennekamp nog drie nummertjes ten beste: „IJs. IJs, IJs", .Drink, drink, sikkerlap, drink en „Hampie!" Toen sloot voorzitter onder dankzegging aan de dames en heeren voor de medewerking en aan de leden voor hun opkomst dezen genotvollen Inutsavond. BINNENL. NIEUWS. ANNA PAULOWNA. DE HARDRIJDERIJ van EENDRACHT maakt MACHT De door „Eeridracht Maakt Macht" j.1. Zondagmiddag gehouden wedstrijd voor man nen op de korte baan van Het Oude Veer is uit stekend geslaagd. Stroomen volk uit allle rich tingen kwamen opzetten om de kamp bij te wo nen. Niet minder toch dan 42 deelnemers hadden zich laten inschrijven en verschillende bekende hardrijders uit de Noordelijke provinciën toon den hun snelheid op de 160 meter. Men kun zien dat er beroepsrijders in actie waren en 3000 be langstellenden sloegen den spannenden wed strijd gade, die tot de duisternis inviel voorfduur de. De uitslag was als volgt: le prijs Tlh. Klomp maker van Oude Haske; 2e pr. H. Hoeve, Lands- frieer; 3e pr. H. Strans, Giethoorn, en 4e pr. C. Brouwer van Scheemda. Zooals gezegd, van heinde en ver waren de schaatsenrijdende liefhebbers per luxe- en vrachtauto's als ook per fiets naar hier gekomen om van de ijssport te genieten. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats aan het bestuur van „Eendracht maakt mach!" en zijn staf van helpers, die alles in het werk stel de om dezen grooten dag voorbeeldig voor te be reiden en kosten nog moeite ontzag om zijn le den en duizenden anderen een onvergetelijken dag te bezorgen. Laat dit voor een ieder, die van de ijssport houdt en nog geen lid is van „Eendracht maakt Macht", een aansporing zijn om* zich aan le slui ten, dan kan 't bestuur nog meer bereiken: Nogmaals Hulde aan het bestuur 't Concert van „A.P.". Zondagavond gaf de Orchestvereeniging A.P., onder leiding van haar directeur, den heer Snaphaan een concert voor 'n groot aantal belangstellenden in de Groote tent van „Veerburg. Het orchest had een zeer anthousiast publiek en telkens en telkens weer klonk na 'n gegeven nummer 'n daverend applaus Vooral viel 't ook bij de jongelui die veel van de ijssport hadden geprofiteerd, in goede aarde dat 't orchest aan het slot vroolijke bekende num mers ten beste gaf waarbij de directeur bekend maakte, dat meezingen geoorloofd was. Dat was een kolfje naar de jongelui der hand en uit volle borst werd meegezongen. Na afloop van het concert nam het gemaskerd bal een aanvang waaraan 'n groot aantal persq.- nen deelnamen. De uitslag der jury was: Origneel Enkelingen: le prijs Klimroos ;2e pr Parapluie; 2e pr. Radio; 3e pr. Tulp; 4e pr. Radi o-distributie van R. Blankenvoort; 4e pr. Moder ne Cupido; 5e pr. Harlekijn; 6e pr. Masker; 7e pr. Jenchey; 8e pr. Moderne Heks; 8e pr. Page; 9e pr. Jazz-neger; 9e pr. Na regen komt zonneschijn Paren: le prijs (origineel Napolitaans visschers paar; le pr. (koddig) O, was ik maar nooit ge trouwd; 2e pr. (origineel) Speelgoedsoldaatjes. Enkelingen troostprijzen (koddig) Negro. (kod dig); Clown; (fraai) Clown en colobine; (fraai) Spaansche danseres. De Volendammers. Zeer waarschijnlijk is er a.s. Zaterdagavond en Zondag den geheelcn dag in onze Gemeente weer wat zeldzaaams le genieten. Niemand minder toch dan de beroem de harmonica-virtuoozen „De Volendammers" denken dan op te treden in de zaal van den heer W. Kossen aan de Spenorbuurt. We herinneren ons nog hoe voor kort hun mooie muziek door de Radio werd uitgezonden en hoe wij en velen met ons van hun heerlijke muziek hebben geno ten. Nu zullen we dan persoonlijk met de „Volen dammers kennis kunnen maken, en wij geloo- ven, dat honderden die gelegenheid zullen waar nemen. -Nutsavond „Breezand." Zaterdag j.1. hield de ^utsvereeniging „Breezand, onder leiding van haar voorzitter, den heer Pennekamp een bij Te vroeg uitstappen strafbaar. In verband met een ongeluk verleden week aan het Centraal-station te Amsterdam zijn 5 (veldwachters op de perrons geplaatst, met de op .dracht ieder, die tracht den trein te verlaten, I vóór deze geheel tot stilstand is gekomen, te be- keuren. Zaterdag werden inderdaad twee heeren (behoorend tot het hooger kantoorpersoneel van de artillerie-inrichting aan de Hembrug, alsmede (een dame op grond van genoemde overtreding ibekeurd. TEKORT van f 60.000 bij BOERENLEENBANK IN BARENDRECHT. De kassierster en haar man aangehouden. Zaterdagmiddag kwam bij de Haagsche politie de directeur van de vereeniging „Boerenleen bank" te Barendrecht, vergezeld van zijn advo caat, aangifte doen van verduistering van 1 60.000, vermoedelijk gepleegd door de kassier ster van de bank, mevrouw W. Mevrouw W. was al verscheidene jaren in dienst der bank en beheerde de kas. In den loop der jaren zou zij kans hebben gezien een bedrag van ruim 60 mille te verduisteren. Een accoun tantsonderzoek der boeken heeft een en ender aan het licht gebracht. Terwijl de zaak nog hangende was, is me vrouw W. vergezeld van haar echtgenoot, plotse ling vertrokken. De directeur der bank had ver nomen, dat zij hun intrek in een hotel in Den Haag genomen hadden. Op zijn onderzoek heeft de Haagsche politie Zaterdagavond den heer W. aangehouden als verdacht van medeplichtigheid en eenige uren later zijn vrouw. Beide verdachten zijn ter beschikking van de justitie te Dordrecht gesteld. De malversaties blijken reeds in 1926 begon nen. De kasjuffrouw die deze functie van haar vader heeft overgenomen, is 12 November van 'l vorig jaar in het huwelijk getreden. Het echtpaar was verleden week uit Barendrecht vertrokken, met de bedoeling de wiik te nemen naar Enge land. Dat is hun nu mislukt. DOOR HET IJS. Zondagmiddag zijn te Nederweerd nabij Riet- brug over de Noordervaart vier personen dooF het ijs gezakt. Drie werden er gered. Het 8-jarig zoontje van den heer B. verdronk. VOOR DEN 750.000STE. Dat onze 750.000ste Amsterdammer met be langstelling verbeid wordt, mogen blijken uit het feit, dat niet alleen de wieg reeds gereed staat, doch dat thans reeds de fa. P. H. L. de Ridder, Hartenstraat, ook voor den kinderwagen gezorgd heeft. ZUIDERZEE-STfEUNWET. In het Voorl. Verslag over het wetsontwerp tot wijziging van het IXe hoofdstuk der Staatsbe- 1 grooting voor 1928 verklaarden sommige leden, 'een spoedige herziening van de Zuiderzee-steun- Iwet dringend noodig te achten. Zij zouden gaar- Ine vernemen, of spoedig een wetsontwerp van i bedoelde strekking mag worden verwacht. IN DE VIERDE KLASSE, i MEDEMBLIK moet niet I De Raad van Medcm blik heeft met vier tegen drie stemmen beslo ten de gemeente terug te halen uit de vijfde klas se der classificatie van de tractementen en te brengen in de vierde klasse. EEN PAARTJE van SAMEN 139 JAARI Elkaar bij het huwelijk voor het eerst ontmoet Een 69-jarig inwoner van Barrow (Engeland is daar in het huwelijk getreden met 'n 70-jarige vrouw uit Mitcham. Zij hebben elkaar bij die ge legenheid voor het eerst ontmoet. Dat kwam zoo De bruigom had in Augustus in een krant gele zen van een onderzoek naar den dood van de zus ter der bruid van thans. Hoewel hij de familie in 't geheel niet kende schreef hij aan de bruid om haar te condoleeren. Zij schreef hem terug of hij soms een huishoudster noodig had. En toen hij weer, dat hij geen huishoudster noodig had, maar wel een vrouw. De correspondentie werd voortgezet, er werden portretten gewisseld, de bruigom bood haar zijn hand aan, die aanvaarad werd. Als bruidsmeisje fungeerde een zuster der bruid die 72 jaar oud was. GEMEENTE WIERINGEN. Maandagavond hield Volksonderwijs Afd .Wie ringen haar jaarvergadering in 't lokaal Bruul. De voorzitter de heer C. J. Bosker opende met 'n hartelijk welkom tot de weinige aanwezigen en hoopte dat in deze kleine intieme kring gezel lige besprekingen zouden worden gevoerd tot heil van het openbaar lager onderwijs. De secretaris de heer Schilthuis las daarop de notulen en het jaarverslag. Uit dit laatste bleek dat de Afd. thans 126 leden telt. Het flinke werk program der afd. memoreert steller in zijn mooi verslag, maar betreurt daarbij tevens dat zoo wei nig belangstelling van de leden valt te bespeu- 'ren. Hij roept hun daarom toe: zijt geen doode leden maar werkt mede aan de ppbouw der af- deeling. Tracht door uwe activiteit ook andere menschen aan te sporen lid te worden. Verder roemt de secretaris de dames te Hippo- Iytushoef en om de Oost, alsook de heeren die zoo succesvol de leiding der cursussen op zich namen. Voorzitter dankt den heer Schilthuis voor z'n mooi jaaroverzicht en verder voor het vele dat hij voor de afd. in 't verloopen jaar heeft gedaan. Zeer waarschijnlijk zal de heer Schilthuis dezen zomer de gemeente gaan verlaten. Moeilijk zal de heer Schilthuis te vervangen zijn. Hij hoopt échter dat dan de andere leden 't voetspoor van den heer Schilthuis zullen volgen, wien in deze allen ten voorbeeld is. (applaus. Volgt rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Windsma. De commis sie van onderzoek, bestaande uit de heeren Post en Witvliet verklaart bij monde van den heer Witvliet dat alles in orde is. Den penningmeester, den heer Windsma, wordt hartelijk dank gebracht voor zijn richtig beheer. De heer Windsma geeft nu 'n overzicht van den financieelen toestand. Er is een klein batig saldo. Dit is echter figuurlijk, daar er nog 'n drukkersrekening staat te betalen. Verlangde die z'n geld, dan zou er een tekort zijn, doch die is genegen te wachten. Spr. hoopt dat de opvptet- te-avond en de a.s. huisvlijttentoonstelling het tekort zullen overwinnen. De heeren C. J. Bosker en ir. Schilthuis war den als bestuursleden herkozen. Deze nemen hun ne functiën weer op zich. Voorz. deelt vervolgens mede, dat het program ïna door het bestuur samengesteld geregeld wordt afgewerkt. De heer Schilthuis heeft reeds 'n le zing gehouden; 'n spreker van 't hoofdbestuur heeft te Den Oever 'n avond gevuld. Mr. Smecn- ge zal dit voorjaar nog komen spreken. Als 't instudeeren 't mogelijk maakt zal einde Februari 't Kinderspel „De kaboutertjes" wor den opgevoerd. En ingevolge de in werking zijn de cursussen %al met Pinksteren een huisvlijttcn toonstelling worden gehouden. Bij de hierop volgende ru ndvraag maakt Ds. Van Beek de opmerking of men met de cursus- •sen en de tentoonstelling niet in 't yaarwatci komt van de vereeniging „Omhoog" Voorz. zegt, dat deze kwestie ook al in de be stuursvergadering ter sprake is geweest. Echter, „Omhoog" hield ook die cursussen en tentoon stelling niet geregeld. Zoe ilang als Ds. Van der Veen hier is, naar spr. meent, slechts éénmaal. Ofschoon „Omhoog" dus niet 't monopolie bezit wil 't bestuur gaarne 'n bespreking met dat van Omhoog over een en ander voeren. De heer Windsma zegt, dat „Omhoog" 'n groot /deel van haar werkterrein kwijt is. Nu ook een geheelonthoudersvereeniging is opgericht, heeft zij ook als afd. Volksbond tegen Drankmisbruik geen bestaansrecht meer. Hierna wordt de huishoudelijke vergadering gesloten en gaat men over tot het dramatische verhaal van Tennyson „Henoch Arden" verdïii delijkt door lichtbeelden. Een en ander werd met aandacht gevolgd. Aan 't slot dankte voorz.. voor de aangename besprekingen en Ds. Van Beek, die zoo welwil lend was met zijn projectielamp de beelden op het doek te willen brengen. GEBOREN PAUL zoon van- JAN KAANJbz. en EDYTHE MARIA LARSON. Carseland Alta, Canada, 25 December 1928. J NEISINGh NETTY NEISINGH a/b s. s. P. C. Hooft p. p. c. Bij de Cursus te Oosterland kunnen nog 7 leden ge plaatst Worden. Gegadigden gelieve zich spoedig op te geven bij M. J. Bosker, Oosterland. Het Bestuur. Al hebt klieren In de buik. of hals, of borst of wel klierziekte, U ziet door het geregeld gebruik van de klieren afnemen tn ge heel verdwijnen. FALEN IS UITGESLOTEN. Voor en-gios: Firma Gebr. Rotgans, Schagen. I SIE KLIS FOTOWERK absoluut houdbare uitvoering Kaarlfolo's bruin o! zwart vanaf f 2.00 p. 6 stuks van den Neder land- schen BLINDENBOND te 8 uur in de zaal van dan haar M. DE HAAN ta H.-hoef. bij Jurrl Lont te Den Oei er 's avonds half acht. AGENDA Zeer belangrijk. Komt allen op. Belangstellenden, niet-leden, zijn hartelijk welkom. HET BESTUUR. Aanvang S uur. Tohgnngspr. f 0.25. a 60 cent per flesch wat U krijgen kunt. Vraagt Uw winkelier. Drogisten. Hoogzijde E 16 SCHAGEN. Verstrekt binnen- en buitenlandsche creöretbrieven. Verhuurt in hare brand- en inbraakvrïje Sale-Deposit te Wieringen, loketten. Neemt ook hierin trommels enz. in tijdelijke bewaring. Her Kantoor. Koningstraat Hippolytushoef is dagelijks geopend Correspondent te Wieringen, M. MINNES

Wieringer courant | 1929 | | pagina 3