Behoort U ITALIANO geneeskrachtig en lekker al tot de menschen die RoodeotGele Pool regelmatig gebruikeD Ook U bevalt het zeker U niet tteteHr? bij haar ouders ^an, die in groote ongerustheid verkeerden. HUMOR IN EEN GERECHTSGEBOUW. Onder de talrijke zaken, die door het Kanton gerecht te Zevenbergen werden behandeld, kwam o.a. voor een burengeruchtkwestie. Een echtpaar uit Dinteloord, rijkelijk geze gend met kinderen, had zich op een avond, ver moeid van den zwaren arbeid, te ruste gelegd doch werd in zijn slaap wreedelijk gestoord door de jongste spruit, die deze storing tot stand wist te brengen door een oorverdoovend en lang aanhoudend gehuil aan te heffen. Ten einde raad zetten de ouders het wurm met wieg en al in de schuur. Een bij hen inwonend kostganger, zeer ba- gaan met het lot van het arme kind, wilde zijn misnoegen over de handelwijze der ouders, als mede zijn medelijden met de baby toonen en deed zulks op zeer wraakzuchtige wijze, waar door niet alleen in zijn oogen ontaarde ouder maar ook de geheele buurt werd getroffen. Ui, zocht een ouden emmer, ketel en pook bijeen os ontlokte hieraan zulke krachtige tonen, dat df geheele buurtschap daarvan" moest genieten, to groote verontwaardiging van den musicus werd tegen deze wijze van uiting van zijn medelijder met het kleine wurm proces-verbaal opgemaak; Deze verontwaardiging had hem nog te pak ken toen de kwestie door den kantonrechter werd behandeld. „Bovendien".... beweerde be klaagde.... „was het lawaai niet eens zoo erg Mag ik het u eens laten hooren. Edelachtbare Dit werd toegestaan. Dezelfde instrumenten deden het kantengerecht en publiek genieter van een prachtig concert. Beklaagde gebruiktr tevens zijn muziek als begeleiding voor zrr door hemzelf op rijm gezette verdediging o.a. „En het kind dat was te zuur En daarom moest het naar de schuur." Natuurlijk liet het deftige kantongerecht zie' niet onbetuigd voor deze „noteraie" in zijn ove rigens saaien morgen van Drank we tover tred in gen, Leerplichtwetontduikingen enz. en toond' dit door een clemente straf toe te passen, n.1 2.50 boete. MERKENRECHT KAUWBONBONS. Het Gerechtshof te 's-Qravenhage heeft uit spraak gedaan in een zaak van de Firma Wm Wrigley Jr. Co. te Chicago, die een Nederland- sche Firma in kort geding had aangesproken wegens inbreuk op haar recht op het merk P.K. voor kauwbonbons. De Nederlandsche Firma had n.1. -ook een soort bonbons in den handel gebracht, onder het merk P.K.B. In het proces beweerde de Nederlandsche Firma dat haar merk P.K.B. een afkorting was van „Pepermunt Kauw-Bonbons." Het Hof heeft dit verweer niet aangenomen en de Nederlandsche Firma bevolen onmiddel lijk op te houden met het gebruiken van dit merk, dat in hoofdzaak overeenstemt met hc! merk P.K. van de Firma Wrigley, en haar ver oordeeld tot betaling van 25.- aan de Firirr Wrigley voor iederen dag, dien zij in gebreke blijft aan het bevel van het Hof te voldoep. ANNA PAULOWNA. Onze Raad van Woensdag. Nog steeds vriest 't dat 't kraakt. Maar des te meer waardeert men de warme gloeiende haard En toen dan ook de pimpelpaarsche neuzen van onze vroede vaderen ontdooid en de opstijgende warmte hun hoofdharen deden wapperen, (behalve bij burgemeester en Kuiken) toen yvaren ze niet meer in _'t ijs beklemd, maai waren hunne harten week, kneedbaar als was... en was men op dat oogenblik verlegen geweest om 'n millioen, en men had het den vadertjes gevraagd, ze hadden hun eigen portemonnaio zoowaar leeggeschud en botje bij botje 't milli oen bij elkaar zien te grabbelen, zoo mensclilic vend, zoo vol mededoogen was de stemming ii ons stadhuis. Bij deze hooge barometerstand, diende voor zitter na opening en notulen een adres op var. de Z. A. P. Geen aanlokkelijke titelZap, Zap- pie oftewel „Zwarte Apen Pruimen"maar de praeses verlichte gauw ons brein dooi- tc zeggen ddt dit de initialen waren van de „Zaai zaadvereeniging Anna Paulowna." De vereeniging wijst daarin op het groote ge vaar, dat uit het gebruik van verkeerde poot aardappels zou kunnen voortkomen voor dei export, ook van bloembollen. Als in hooge mul. voor wratziekte vatbare soorten worden in be adres genoemd Bravo, Kampioen, De Wet Peentje. De vereeniging wil daarom tegen ma tigen prijs goed pootgoed ter beschikking stel len, doch gevoelt, dat dit lang niet afdoende is Daarom vraagt zij van de gemeente verbodsbe palingen betreffende ziekte vatbare soorten. Hoe is 't mogelijk Zulke hoogdravende ade lijke titels en danlast van wratziekte „Bravo" en dan nog „Kampioen". Waar de piepers hun naam kregen, toen Waren ze vast gezond, piepers van fatsoen En zooals 't menigeeen is gegaan Alle roem is ineens naar de maan. En dan de naam „de Wet", de boeren generaal Die zoo slim was als een aal, Hoorde hij 't geval, hij was paf, Draaide zich zeker om in z'n graf Ja, zoo gaat 't in de wereld maar 't merk waardige van 't geval is, dat wij tegenwoordig onder de wetten en bepalingen begraven liggen, er onder steunen en zuchten en toch maar steeds weer om „nieuwe bepaünkjes roepen. En zelfs onze handige voorzitter weet niet hoe hij 't varken moet wasschen. Hij gevoelt het groote belang, dat hier in het geding wordt gebracht en wil gaarne alle medewerking verleenen, maar weet niet, of de gemeente in dezen wettelijke verbodsbepalingen kan vaststellen Pa Komen ziet de zwakheid van zijn heer en meestei en bijna ontglipt 't aan z'n lippen „Allah is groot en Mahomed is zijn profeet O, voorzitter zegt hij, 't gevaar is nog niet groot, doch voorkomen is beter dan genezen. Daarom vraagt de Z. A. P. de hulp der gemeen te, door het vaststellen van bepalingen, waarbij de verbouw van aardappelsoorten, die door het Centraal Comité voor Zaaizadenkeuring niet. voor de keuring in aanmerking komen, wordt verboden. H Laat ik 't U noemen, zeer vlot „Een algemeen bouwverbod Nog twijfelde de praeses de banvloek over de Wet en Peentje uit te spreken, en als herinner de hij zich Pilatus uit de grijze oudheid, trachte ook hij een slag om de arm te houden Edele Vroedschap, hoort mij aan 'k Zal onderzoeken of 'n bouwverbod zal gaan! En is 't mogelijk inderdaad, Dan is 't nog de vraag of 't gaat. Hoe wil je ontduiking controleeren, O, Heeren, als we ons maar niet beaeeren Daar vliegen Stammes en Rezelman van de starthun boerenhart popelt van strijdlust te gen de wratziekte Het is best uit te voeren, roepen ze, daar 't hier% soorten geldt, die van de keuring zijn uitgesloten. Verwonderlijk, de kou brengt de leeuw cri 't schaap bij elkaar. Onder tafel door houdt zoo waar Van der Ham beenenvrijerij met Stamme;- en Rezelman ,,'t kapitaal", en zegt dat het Be stuur der afd. Landarbeidersbond een verzoek om medewerking van den secretaris der afd. Landbouw heeft ontvangen en gaarne die mede werking zal verleenen. Want zet men de export stop Dan wordt 't een algemeene strop Voorzitter wil de verliefde paartjes niet storen en zegt 'n onderzoek tot een verbodsbepaling van gemeentewege toe en brengt nu gauw 't volgende gerecht, op tafel Een adres van de afdeelingen Anna Paulown? van den Modernen en den Christelijken Land arbeidersbond, behelzende een verzoek, om geldelijken steun uit de gemeentekas te verlee nen aan uitgetrokken werkloozen, in verband met het ontbreken van werkgelegenheid door qo langdurige vorst. Voorzitter zegt, dat na gehouden óverleg met de betrokken besturen door B. en W. wordt voor gesteld, om aan gehuwden en kostwinners een uitkeering te verleenen, vanaf het tijdstip waar op de leden uitgetrokken zijn, tot het tijdstip waarop de werkgelegenheid weer zal aanvan gen, tot het bedrag der uitkeering uit de werk loozenkas, verhoogd met het bedrag van den toeslag, toegekend door den Raad. Op het oogenblik is reeds 1.793.50 uitgekeerd en met de voorgestelde steunregeling wordt 't geheele uitkeeringsbedrag 835.- per week, en kel nog maar voor de leden die georganiseerd zijn. Evenwel, ook de niet aangeslotenen zullen geholpen worden. Wel nimmer zal de voorzitter zulk 'n gelijk- denkende vroedschap onder z'n hamer hebben gehad, als bij dit voorstel tot steunverleening. En in alle ernst heeft onze Raad hier 'n verhe ven bèeld van naastenliefde gegeven. De heer Kuiken heeft 't over de stille armoe de, die wordt geleden en voelt alles voor hulp. hoeveel 't dan ook kost De heer Van der Ham wil daarvoor een blanco crediet en voorzitter zegt, dat dit ook de bedoe ling is van B. en W., en hij spreekt daarbij met waardeering over de ijsclub die al heel wat ar moede heeft gelenigd. De heer Rezelman is 't met alles eens, maar tochmet de ongeorganiseerden dient eenig verschil gemaakt. Voorzitter meent ook, dat 't nu voor dezulken maar eens 'n leer moet zijn Dat men in den Zomertijd dient te zorgen, Dat men voor den winter voor 'n groot deel is geborgen maarvoegt hij er goedhartig aan toe zij zullen in geen geval aan hun lot overgelaten worden. De Heer Koorn legt z'n vinger op 'n teere plek. Er wordt veel geleden tegenwoordig, aldus spr. En als er geen bakkers en winkeliers waren die borgden, dan zou de ellende nog grooter zijn, Hij kent gezinnen, die al 13 weken geborgd heb ben bij bakkers en kruideniers. Maar de gang naar het Armbestuur is voor sommigen zwaar. Zou dus het Burgerlijk Armbestuur of een Com missie niet een onderzoek kunnen instellen waar nood heerscht Voorzitter is er van overtuigd dat die gang moeilijk is voor sommigen, dat weten wij alle maal en weten wij allemaal, maar laten zij dan slechts een briefje schrijven aan het Burgerl. Armbestuur. Dan zullen wij de aanvraag onder zoeken. Maar hulde en dank verdienen de arm voogden. Die onderzoeken in hun wijk wel dege lijk De heer Komen wenscht het adres zeer zeker te steunen. Het mag dan een zwaren gang zijn voor een gezinshoofd, waar zijn gezin gebrek lijdt, daar moet hij tenville van zijn gezin, dien zwaren stap dan toch maar doen. Doch wenscht men liever een voors.hot, zooals vroeger wel ge schiedde, om dit later, in betere omstandighe den, terug te betalen, willen sommigen liever op die manier geholpen worden, laten zij dan ko men, in plaats van hun gezin gebrek (e laten lijden. Inderdaad, treffend heeft de Raad z'n (aak in deze koude dagen voor de werkloozen en onver mogenden opgevat, en de heer Van der Ham kon dan ook niet anders, als z'n hartelijke dank voor de besluiten betuigen. Doch gedachtig aar. het spreekwoord „Men moet 't, ijzer smeden als 't heet is" greep hij handig bij de toegestoken vinger van den praeses diens geheele hand, en verzocht de regeling ook te willen toepassen op hen, die er feitelijk nog geen recht op hebben, doch toch vóór 1 Januari reeds lid van de ka? zijn geworden En voorzitter „seef" van zijn vroedschapsrij. Knikt geweldig: zeker, zeker 't kan er nog wel b;; Van der Ham weet nu werkelijk niet in wat wereld of hij is, en bevoelt z'n neus en oorlelle tjes eens of hij waakt of droomt. Nee, inderdaad hij is wakker nu hij zoo gemakkelijk beet krijgt heeft de vischlust hem heelemaal te pakken e.i hij hangt nu de „kostgangers" aan z'n hengel stok om voor steun in aanmerking te komen, en waarachies de voorzitter hapt toe, al is 't nu niet meer zoo gretig, want hij en de zijnen heb ben nu hun buikje bijkans vol Hé, hé, hé, even op adem komen, de hoofden zijn opgezet, bij het in stilte berekenen, hoeveel moppen die weergasche winter aan de Gemeente nu wel kost. Doch 'n korte wijle, en de koppen richten zich weer op en wie nu nog meer een aan val #p de gemeentekas wil doen, die komt in de rijst- en breiberg te gast. Want de vroedschap is nu door pokken en mazelen heen De vadertjes lieten de dubbeltjes maar vloeien, Ze rekenden zoo: „geen koeien, geen moeien!" En zie: de geldmolen draaide weer 'n Vraag om 8 banken voor de Christelijke school „Natuurlijk!" was 't antwoord der raads-viool De R.K. school wil 'n nieuwe rekenmethode „Natuurlijk!" sprak de raad, dat is nu de mode! Voor dezelfde school nog twintig banken „Natuurlijk!" liefst fijn geverfd en dito planken! Een nieuw R.K. schoolgebouw in Breezand Natuurlijk!" die is noodig in ons bollenland Ziezoo, 'n slordige duit hebben de pipa's weer weggewerkt, doch het is voor het onderwijs, dus een goed doel,en ze mompelen vast bij zich zelf: Och, wat heb je aan dat stomme geld? Niks!., als we maar vrij blijven van de „griep en ze trokken aan hun sigaren en ze rookten als kalkovens, om de bacteriën te verjagen Voorzitter bracht de geldmolen maar weer op gang en door het rookgordijn heen hoorden wc hoe nou de lijnwerker Jan Wiegman de gelukki ge was, die z'n loon van 21 op f24 per week zag verhoogd. Van den lijnwerker Jan Egmond werd 'n last van z'n schouders genomen (de man koini nu weer n z'n fatsoen, hij liep er scheef van), door hem van het innen van kwitanties te ont heffen en C. Muntjewerf mag die nou rondsjou wen, maar die krijgt 5 cent per stuk, dat is per maand 540 maal 5 oftewel 27 pop. Nog meer wordt er in de gemeentekas gehakt er is bijna geen heel meer aan. Ingevolge de land arbeiderswet krijgen voorschotten voor een plaatsje A. Spruit, A.' de W't, C. Raven, N. Kep pel, N. Pool en tot slot C. Meeldijk Ons wensch is: ze boeren zich rijk Eindelijk haalt voorzitter de vang over; pie pend en knarsend staat de geldmolen na zoo'n lange en zware rit stil; er wordt eens gegaapt en gespierrerekt verbazend broederlijk en gemoe delijk, zelfs 't begin van de rondvraag, waar het over huishoudelijke koetjes en kalfjes gaat, kan de gezelligheid niet verstoren, totdat., ja ..er broeide wat! Vanwaar kwam de bui Koorn staroogde naar Henk en Henk naar Koorn Ja, men voelde 't, daar werd onweer geboren Koorn schraapt z'n keel, en zegt, hm hum Toen gisteravond werd gehuldigd 'n kampioen Al wat er was, geen Gemeentebestuur toen Menschen van elders spraken hun afkeuring uit Zeg me voorzitter, wat dat beduidt. Ik wil het weten: haring of kuit Voorz.: 'n Kampioen? Maar zeg me man Wie is het .Ik weet nergens van Koorn: Wat? Wat heb ik nou an de hand Slikker is kampiocn-klein-biljart van Nederland 't Is toch zeker 'n eer, en 'n groote prestatie Hij gaf de klein-biljarters allen op hun fasie Voorz. 't'Kan wezen, dat u het zoo beseft. Maar ik vind, dat 't geen gemeentebelang betreft Koorn: Wat? Toen uit Davos kwam Willem Kos Doen was 't daar 'n gefeliciteer en een gehos i Voorz. Sport of sport, dat is 'n heel verschil 'k Begrijp niet, dat ie mij daar nu bij hebben wil. Koorn: Ik zeg, dat we er prat on moeten gaan Net zoo goed, als op de 9chaatsenbaan 'n Oogenblik is 't in de raadszaal stil Ieder kan denken, zoo ie wil. Dan wordt 't sein van afscheid eefloten. En de vergadering met zware zuchten gesloten De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft deze gemeente ontheffing verleend van de verplichting tot het benoemen van een wachtgeldster als onderwijzeres aan de o.l. school II te Breezand. Dit is dus de tweede maal'dat een dergelijke ontheffing voor onze gemeente verleend wordt. Tengevolge van den strengen vorst, ook weer in de laatste dagen, is bij vele menschen de waterleiding gebarsten en zullen zeer waar schijnlijk ook hier en daar wel buisbreuken in de hoofdleiding ontstaan. Om deze laatste eu vels spoedig te herstellen zullen kleinere of groc tere gedeelten van het hoofdbuizennet tijdelijk afgesloten moeten worden, wat vooraf bij ratel slag den inwoners kenbaar zal worden gemaakt Indien dit instrument uit de oude doos zijn muzikale toonen zal laten hoorenj is dit het sein voor de aangeslotenen om zich binnen een kwartier van water te voorzien. Blijkens de op 22 Februari j.1. vastgestelde kiezerslijst 1929-1930, welke lijst op de secreta rie dezer gemeente voor een ieder ter inzage legt, bedraagt het aantal kiezers voor de Twee de Kamer 2433 voor de Provinciale Staten 232C en voor den Gemeenteraad 2225. Voor engros bij J. F. v. LIESHOUT, Alkmaar. GEMEENTE WIERINGEN. Van Lambertschaag naar Wieringen. Nog steeds, tochten over het zeeijs. Hedenmiddag kwamen behouden te Wieringen aan 'n zeven tal personen uit Lambertschaag, die per fiets over het ijs der Zuiderzee de tocht naar Wierin gen hadden gewaagd. Zij waren over de rit zeer voldaan Aan den aannemer den heer J. C. Klein te Hippolytushoef is de bouw van twee burgerwoon huizen aan de Kliefstraat voor rekening van den Heer M. Minnes, opgedragen. De ijsclub Westerland hield j.1. Dinsdagmid dag op de baan van de haven te De Haukes op nieuw een rijderij voor mannen boven 30 jaar, waarvoor zich 14 personen opgaven. De uitslag was le prijs de heer A. van der Veen 20 2e pr. de heer D. Jz. Metselaar 10.- 3e pr. de hr. E. Bugel 5.- 4e pr. de heer P. P. Lont (vet) 2.50. Het ijs was vrij goed berijdbaar doch de felle kou was zeer zeker oorzaak dat er niet te veel publiek aanwezig was. De door de frm. wed. J. van Nelle, in 't Ho tel de Haan gedemonstreerde Koffiefilm had een goed verloop en trok een volle zaal. Behalve de koffiecultuur op Brazilië, de thee-cultuur op Java, de koffiebranderij, verpakking, lossing enz. enz. te Rotterdam werden ook nog enkele natuuropnamen uit Frankrijk op het doek ge bracht. In de pauze werd gratis koffie met koek en een van Nelle's liederen bundel rondgedeeld. Uit den liederen bundel werd vroolijk gezongen, zoodat de aanwezigen groote pret hadden. Na afloop kregen de vrouwen een pakje koffie en de heeren twee pakjes tabak mee naar huis als aandenken en reclame aan deze gezellige avond. IJsclub „Voorwaarts". Woensdagavond had te Den Oever in het café van den heer Wem- menhove een vergadering plaats, om definitief te besluiten de plaats-waar de ijsbaan zou ko men. De voorzitter, de heer Jb. Kuiper opent de ver gadering en deelt mede, dat de ambtenaar van den Rijkswaterstaat bezwaar maaki, den water stand aan den Molgerdijk op te voeren, zoodat het hooggelegen land van den heer C. Maars niet geschikt zal zijn voor den aanleg van de baan. Niets anders blijft er dus over dan 't land in de Oeversche Koog, doch enkele leden maken de opmerking, dat deze grond te duur is, omdat de eigenaars hier toch niets aan hebben. De voorzitter zegt, dat juist laag gelegen stuk ken land het best geschikt zijn en minder kos ten voor den aanleg zullen vorderen, dan land dat hoog ligt. Er wordt nu gestemd en 't resultaat is dat tot aankoop zal worden overgegaan. De kosten zullen ongeveer 2500 bedragen voor een baan van 200 meter lengte en pl.m. 40 meter breedte. Het benoodigde geld zal men trachten te ver krijgen door het uitgeven van aandeeltjes van f 5.- per stuk, waarvan elk jaar voor minstens 50 gulden zal worden afgelost. Tfevcns zullen verschillende personen met lijsten circuleeren tot het inzamelen van vrijwil lige bijdragen. De circulatie zal door de volgende personen geschieden de heer D. Bakker Jhzn. Den Oe ver-Zuid de heer .1. Poll, Den Oever-Noord de heer J. Hegeman Wz., Hofstraat en Gesterweg de heer Jb. Kaan Oosterland de heer C. Bakker Vartrap en de heer M. J. Bosker de M. U. Z. Tevens zal de Koninklijke goedkeuring op de statuten worden aangevraagd. -- Donderdagmiddag werd door de „Jeugd IJs club Ons Genoegen,, een hardrijderij gehouden op de Gracht voor jongens tot 14 jaar. Er werd flink gereden. De uitslag was: le pr. f2.50 Louw v.d. Welle; 2e pr. f2 Piet Barelds; 3e pr. fl.50 Jan Post; 4e pr. fl.- Jacob Kuiper en 5e pr. f0.50 Vol- kert de Wit. Leve de jonge club Een Kinderfeest van Getrouw Schoolbezoek. Morgen (Zaterdagmiddag zal op de Gracht van wege de vereeniging „Getrouw Schoolbezoek" 'n kinderfeest worden georganiseerd. Zijn er burgers, die iets willen afstaan in stof felijke voorwerpen, lekkers of 'n andere gift, het zal 't bestuur zeer welkom zijn en in dank wor den aanvaard. (Dit dan te bezorgen bij den heer Van 't Hof te Hippolytushoef. INBRAAK BIJ EEN BURGEMEESTER. Bij burgemeester P. J. Peereboom te Broek in Waterland is Woensdagnacht ingebroken. Er is ontvreemd 50 aan contanten en eenig zil- verwerk, totaal tot een bedrag van 200. Van de daders geen spoor. ZuiDttRZEESTEUNWLT. DE VERKIEZINGSZWEEP IN ACTIE ZAL Dl* STlONWlT ER WEL BIJ VAREN In de Tjweede Kamer v. Woensdag kwam aan de orde de interpellatie Duymaer van Twist over de regeling der Zuiderzeesteunwet. De lieer Duymaer van Twist zegt, dat de scha de, die wordt toegebracht aan de Zuiderzeevis- schers van tweeërlei aard is. Zij bestaat uit waardevermindering van eigendommen en ver der uit bedrijfsschade. De schepen zullen voor ueze menschen spoedig waardeloos worden. De menschen worden armer en armer. Wordt er verder door de regeering niets gedaan, dan ko men we voor zeer groote moeilijkheden. De Zui- derzee-steunwet moet zoo spoedig mogelijk een liquidatie-wet worden. Het Zuiderzee-visschcrij- bedrijf moet worden geliquideerd. Dat de wet geen regeling 9telt met betrekking tot de schade door waardevermindering van ei gendommen, wordt* als onrecht gevoeld. Inder tijd is in uitzicht gesteld verbouwing van hun schepen op Rijkskosten. Wanneer de menschen nu daarom vragen, worden zij met leege handen weggestuurd. Wat thans geschiedt, is niets meer dan armenzorg. De Zuiderzeevisschers worden met paupers gelijk gesteld. De Minister verklaarde 9 maanden geleden zich niet afkeerig van een wijziging der wet. Spr. betreurt dan ook zeer, dat deze wijziging thans nog niet is ingediend. Met grooten spoed moet deze zaak worden aangepakt. Spreker ételt de volgende vragen I. Is de Minister niet van oordeel, dat, blijkens de opgedane ervaring van ruim één jaar, de Zui- derzee-steunwet geen bevredigende uitvoering geeft aan het bepaalde van art. 3 van de wet tot afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee II. Acht de Minister niet, dat bij wijziging van, de Zuiderzee-steunwet in het bijzonder art. 7 van de wet voor wat de rentevergoeding en artikel 13 voor wat het verleenen van geldelijke tege moetkoming betreft, behoort te worden herzien,, benevens dat regelen moeten worden getroffen betreffende de schade door de waardeverminde ring van eigendommen der belanghebbenden III. Is de Minister bereid de indiening vari eens wetsontwerp tot wijziging van de Zuider zeesteunwet zoo tijdig te bevorderen, dat de afdoening van dit ontwerp nog in dit zittings jaar redelijkerwijze verwacht kan worden

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2