Behoort U al tot de menschen, die Roode of Qele Pool regelmatig gebruiken V Ook U bevalt het zeker. heeft een bloeduitstorting in de kuit, terwijl te vens een pees is gescheurd. Gevaar voor blijven de gevolgen is er niet, maar volgens de meening van zijn medicus, zal het wel een week duren voordat de patiënt uit bed mag komen en nog veel langer voordat hij zijn wrerk wreer kan doen UTRECHTSCH AGENT OPGESLOTEN. Een agent van politie te Utrecht passeerde Zondagmiddag in de Wagendwarsstraat een man, die den waggelenden gang vertoonde van iemand, die te veel aan Bachus heeft geofferd De agent sprak de man aan om ook de twee an dere eigenschappen der dronken lieden wartaal en dranklucht vast te stellen. De man vertelde hem echter, dat hij pijn in zijn been had. De a jgent bespeurde geen drankgeur en maakte zeer beleefd zijn verontschuldiging. Het voorval zou daarmee afgedaan zijn, als de man niet was gaan schelden. De vredelievende agent liep echter door. De man was intusschen bij zijn woning gekomen en noodigde den agent uit om in de gang de zaak nader te gaan bespre ken. De agent ging de deur binnen, doch toen hij in de gang was, deed de man vlug de buitendeur op slot en ging er voor staan. Daarop vertelde hij den agent, dat hij nu zijn gevangene was en dat hij hem een mes in zijn lichaam zou steken. Nadat de agent tevergeefs getracht had den man te bewegen hem zijn vrij heid te hergeven, lostte hij een schot uit zijn re volver, dat hetgeen ook de bedoeling was langs den man heenging, maar niettemin de ge- wenschte uitwerking had. De deur werd geo pend en de agent kon thans assistentie gaan ha len. De man werd ingerekend. ZUIDERZEEVISSCHERIJRAAD. Bij de tusschentijdsche verkiezing van een lid van den Zuiderzeevisscherijraad voor de plaat sen Blokzijl, Blankenham, Kuinre, Weststelling werf en Lemmer is gekozen H. Thijsseling, Lem mer. OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagavond wilde mej. J. de Boer uit Veenwouden op den weg tusschen deze plaats en Zwaagwesteinde met haar fiets links een haar vooruitrijdenden melkwagen passeeren. Op dat oogenblik kwam een autobus uit tegen overgestelde richting. Het meisje werd overre den en op slag gedood. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Van brandspiritus tot jenever. De Heerlensche politie heeft gisteren aange houden een Duitscher, die er een geheime jene verstokerij op nahielden die voor het fabricee- ren van jenever brandspiritus gebruikte. MOORD TE MUNTENDAM. Toen gisteravond de 19-jarige Feiken, won°n- de te Muntendam zijn meisje naar Trips-compag nie (nabij Muntendam) had gebracht, is hij op weg tusschen T(ripscompagnie en Muntendam opgewacht door zijn mede-catechisant en mede minnaar, een 18-jarige jongen van Muntendam. Deze bracht hem met een slagersmes vijf mes steken toe, die doodelijk waren. Na zijn daad is de bedrijver direct naar de maréchausseekazerne gefietst om zich aan te melden. DE BADPLAATS ZANDVOORT. Geen florissante toestand. Kenschetsend voor den gedrukten toestand die te Zandvoort heerscht, is het feit, dat op 19 dezer aldaar krachtens art. 1223 van het Burger lijk Wetboek is geveild het hotel „Welgelegen" aan den Hoogeweg en uitkomende aan de Bre- derodestraat. Het perceel kon slechts opbrengen 12.105. De gebouwen verkeeren in tamelijk goeden staat en de oxtra onkosten bedroegen te zamen 700. In 1920 werd hetzelfde vastgoed verkocht voor 55.000. Het was tot voor kort verhuurd tot 4000 'sjaars. De veiling geschiedde zonder be raad en er waren zoo goed als geen gegadigden. BUITENLAND. DOOR WOLVEN VERSCHEURD. In de Karpathen heerscht nog steeds een stren ge winter, cue nog steeds slachtoffers eischt. Zoo werd in een dorp een jong meisje door wolven overvallen en verscheurd. Het meisje was naar een beek gegaan om daar het ijs open te hakken en wat waschgoed uit te spoelen. Plotseling zag zij dat uit hijt nabije woud 3 wolven -op haar ai' kwamen. Het meisje zette het onmiddellijk op een loopen, doch kon de huizen niet meer berei ken. Dicht bij het eerste huis werd zij door de wolven ingehaald. Een er van greep haar en beet haar de keel door. De dieren hebben de on gelukkige letterlijk in drieen gescheurd en opge vreten, nog voor zij door de toesnellende dorps bewoners konden worden verdreven. TRQTZKI. Een protest van Duitsche badplaatsen. Naar de bladen melden, hebben verscheiden Duitsche badplaatsen, o.a. ook Wiesbaden, ge protesteerd tegen de toelating van Trotzki. Zij motiveeren hun protest door er op te wijzen, dat het verblijf van Trotzki in een Duitsche bad plaats maar al te makkelijk aanleiding zou kun nen geven tot politieke incidenten. DE DOOD WENKff IEDER UUR. Te Berlijn was een kapwedstrijcL Gedurende den wedstrijd stakte de kapper Morgenster plot seling zijn werk, zakte in een en een dokter, die onmiddellijk werd ontboden, constateerde den dood door hartverlamming. VERGIFTIGE ALCOHOL. Maandagavond kwam een zwaar beschonken man de wachtkamer van het station Poluschki (Silizië) binnen en viel op den grond. Toen de dienstdoende agent hem wilde oprapen, om hem naar het bureau te brengen, bemerkte hij, dat de man was overleden. Kort daarop vond men in de onmiddellijke nabijheid twee andere man nen en een 8-jarige jongen, die eveneens kort nadat zij op het politiebureau waren gebracht,- overleden. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat zij een tankwagen, die op het station stond en waarin zich vergiftigde alcohol bevond, voor de vervaardiging van kunstzijde bestemd, had den geopend en van deze alcohol hadden gedron ken. De jongen was de zoon van een der gestor venen. EEN REIS VAN HENRT FORD NAAR EUROPA Henry Ford heeft zich aan boord van het s.s, „Berengaria" naar Europa begeven ten einde de nieuwe Ford fabrieken die in Engeland worden gebouwd te bezichtigen. Naar verluidt ligt het in zijn bedoeling te Berlijn een conferentie bijeen te roepen, waaraan de leiders van alle Europee sche Ford Mijen zullen deelnemen en waarin te genmaatregelen tegen de plannen van de Gene ral Motors Corp. beraamd zullen worden. Het is niet onmogelijk dat Ford ook Nederland en wel in het bijzonder Rotterdam zal bezoeken. DUITSCHLAND. BRANDEN DOOR DE DROOGTE. Naar het W. B. uit Freiburg (Breisgau) meldt, neemt, tengevolge van de groote droogte der bosschen na de hevige vorstperiode het gevaar voor branden steeds toe. Reeds is het langs spoorbanen op verschillende punten tot branden gekomen, welke echter tot dusver nog konden worden bedwongen. De aangerichte schade is echter reeds vrij aanzienlijk. STRUIKROOVERS AAN DEN ARBEID. Sinds eenigen tijd worden de straatwegen van Midden- en West Duitschland onveilig gemaakt door een struikrooversbende. De heeren plegen in een waarslhijnlijk gestolen auto rond te toe ren om hun slachtoffers uit te zoeken. Hebben zij iemand ontdekt, van wien verwacht kan worden, dat hij in het bezit is van eenig geld of van kostbaarheden, dan gaan zij een praatje met hem maken. In den loop daarvan wordt het slachtoffer een sigaret aangeboden, welke een sterk slaapmiddel inhoudt. Doet dit na korten tijd zijn werking, dan wordt de man in zijn slaap van alles beroofd en verder aan zijn lot overge laten. Onlangs is een wielrijder hun dupe geworden. De struikroovers riepen zijn hulp in om een lek ke band te herstellen. Tfoen de jongeman ge knield lag om de band af te nemen, trokken zv hem ijlings een zak over het hoofd, wierpen hem in de auto en reden weg. Den volgenden dag werd de wielrijder, die blijkbaar ook op de een of andere wijze bedwelmd was, ergens in een eenzaam bosch wakker. Bij onderzoek miste hij zijn portefeuille met 200 M. De bende is waarschijnlijk ook schuldig aan den moord op een verzekeringsagent uit Fulda. wiens verminkte lijk onlangs in een bosch is ge vonden. De justitie stelt alle mogelijke middelen in het werk om de geheimzinnige struikroovers te snappen. ALLERLEI. In het jaar 1714 stonden er hooge premiën op het dooden van wolven, vossen, wilde katten en otters op de Veluwe. En toch steeg het aantal van die dieren voortdurend. Dat kwam, doordat ze er in 't geheim werden ingevoerd, om daarna de premien te kunnen bemachtigen. Bij Winterswijk in den Gelderschen Achter hoek ligt een laag steenzout van 100 M. dikte in den bodem. De aarde bestaat voor ongeveer 29 percent uit land en 71 pet. uit water. Land, met suikerbieten bebouwd, levert per M2. ongeveer 200 gram suiker, in het allergun stigste geval 450 gram. Voor met suikerriet be plante grond op Java, is de opbrengst per M2. <00 a 800 gram suiker. WARME LUCHT UIT DEN GROND. Bij een aardverschuiving te Douch in de Fran- sche Zee-alpen heeft zich een spleet in de aard korst gevormd, die verscheidene kilometers lang en vaak Vè M. breed is. Uit de spleet stroomt lucht naar boven, die een temperatuur heeft van 27 graden Celsius (90 Fahrenheit). NOBEL GEBAAR De Engelsche luitenant Griffith, die een dezei dagen te New Tredegar in Wales is gestorven, heeft 8000 pond sterling nagelaten aan den sol daat Leonard Wilde. Dit legaat is een naspel uit de oorlogsepisode, toen de soldaat den gewon den redder toevoegde „Ik zal je nooit vergeten WHISKY EN GRIEP. In de drooggelegde Vereenigde Staten mogen doctoren in geval van ziekte alcohol aan hun patiënten voorschrijven. Bekend is, dat een slan genbeet daartoe hoort. Maar alcohol is ook een officieel gepermitteerd geneesmiddel tegen de griep. En dat deze inderdaad in Amerika zoo ont zaggelijk heeft gewoed, wordt iets minder ge loofwaardig als men leest, dat in Februari meer dan 8 gallons whisky meer werden verkocht dan in Januari. Misschien hebben de sluwe en dor stige Yankees alleen maar allerlei vreeselijke griep berichten in hun kranten gezet, om aan whisky te kunnen komen. BRIEF van HARM aan TEUN Wieringen, datum postmerk. Waarde Tennis Zouën we nou toch 's eindelijk 't voerjaar krie- ge Mien Trui beweert, dat ze de lente in d'r botten voelt. Ze het geregeld in huus zeten en ze slikte niks as kina „De Vrij". De vrijer van Ki na, noem ik heur nou, ze is opmerkelijk stiller worren, en m'n buurman zei guster: „ik hew n zweer hoofd in jou Truitje. Zie je Teun, de griep het heur grepen, toe ze 'n keer geep eten het. Hij zeit, viendt je het gien bedenkelijk ding, dat ze zoo weinig praat Dat is nou net .„of een drinkebroer z'n borrel staan leet" viel ik 'm in de rede. „Kom, schui nou uut met je geleuter,; het is de schoonmaakgriep, die Trui te pakken het, brulde ik hem toe; as ze de buur- frouwe de vlooie uut de dekens ziet kloppen, den is ze niet te temmen. Het beste om het zeepsop nog 'n tijdje te keeren, is :met 'r kuiere en heur zoo wat afleiding te geven. Zoo benne ik en Trui den 's op stap gaan, en ze keek d'r ooge uut d'r hoofd, zoo drok 't langs de weg van de mensche was. En toe ze er zooveul zag, die op 'n schop stonge te leunen, vroeg Trui of dat allegaar ,griepklante" ware. 'k Zeg, wel neenik wijf ,die benne in gemeentedienst en 'n beetje ..loovig. Maar Trui keek al lang al weer naar wat aars .ze zag de lammerkes dartelen in de krochten, en ze knoopte 'n gesprek an met de boer, die z'n nood klaagde, dat er nog gien sprietje gras le bekennen was. 'n Dooie boel, zei-die Maar merk je den nog niks van de lente, was de opbeurende vraag van Trui Nou, dat ken je wel begriepe. Of ik, meesmuul- de de boer. Het is in huus niet meer te harden. Half Maart most de kachel weg voer m'n lieve wederhelft. Ja of ik de lente merk Ik hew de heele winter nog niet zoo thuus zitten te bubbc- ren, as nou, nou 't voerjaar begint. ..Pats, de boer gong nijdig veerder en ik kon zien, dat Trui toch 'n beetje van heur schoonmaakmanie bekoelde. Nog noodig most ze nog 'n teugenwer kingspil hew! En ..die kwam Trui 's biene begonne op 't lest van 't loopen uut te zetten en eigenwies as ze is, zei ze m'n schoene benne te klein, ze kniepe. 'k Wou gien ruzie hew, om 'n paar schoene; en ik zeg: we benne vlak bij Den- Over, dus we koope efkes 'n paar stappers bij Dirk. Zoo zeid, zoo deen, wij naar Dirk, .en toe kreeg Trui d'r leste pil, want ze kreeg 'n benau wenis op d'r luchtpiepe. .„Petroliedaamp pp." hijgde ze kon ze er nog zoo'n beetje uutbrenge „O, ken je vrouw deer niet teugen,?" vroeg Dirk- meewarig! „Ja, zie je, 'k hew de boel schoon, maar nou voer de koud hew ik 't petroliekachel- ke an Zoo goed zoo kwaad loosden we Tru; naar buten, toe kwam ze bij en 't eerste wat ze zei was: „Harm, nog in gien half jaar maak ik Schoon Ik drukte Dirk zacht de hangd en ik zeg, „dat hew je 'n ferm leverd. Nou, ajuus, HARM. ANNA PAULOWNA. Tot onderwijzeres aan de R. K. School, al hier is benoemd Mej. C. B. M. Buijkes. Op grond van den omvang van het telefo nisch verkeer over het jaar 1928 betreffende het telefoonkantoor aan de Kleine Sluis, zal met in gang van 2 April a.s. genoemd kantoor geduren de 12 uren per dag geopend zijn en wel van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. Verhoogd Loon. Wij vernamen, dat in een ver gadering van schilderspatroons alhier werd be sloten het uurloon der gezellen te verhoogen en te brengen op 60 cent. Dit, met het oogmerk om goede vakmenschen naar hier te doen trekken en aan het werk te krijgen. De enorme bouw van woningen en bollenschuren noodzaakt de schil ders naar meer arbeidskrachten om te zien. —Denk om de slappe wegkanten. Woensdag moest 'n beladen houtauto van de firma Krimp van Schagen op den weg langs de Groot Sloot uit wijken. Daarbij zakte de wagen geheel weg in de diepe wegkant, en hoewel men met veel volk pro beerde de wagen te lichten, het gelukte niet. Me chanische hulp van elders moest ten slotte wor den ontboden. Daarom, men zij voorzichtig en blijve zoo ver mogelijk van de slappe kanten. Ze zijn overal nog gevaarlijk. PROVINCIAAL NIEUWS VERDRONKEN. Een 7-jarig dochtertje van den heer J. v. d. Bos wonende „Zelden Rust" te Medemblik, werd na schooltijd vermist. Het bleek dat zij te water was geraakt. Haar vader zelf heeft het lijkje gevon den. UIT SCHOORL. Voorzichtigheid is de moeder der Porseleinkast. Dat men echter niet alleen met porcelein, maar ook met eieren zeer voor zichtig moet omgaan, bleek gistermiddag.. De vrachtrijder J. Louter uit Schoorl n.1. zou een hoeveelheid eieren per wagen naar de Eiervei- iing brengen. Toen hij op de plaats der bestem ming kwam, bleek het gebouw nog gesloten te zijn, waarom hij paard en wagen even liet staan om den sleutel te halen. Juist in dat korte oogen blik meende het paard een wandeling te moeten maken. Het stapte weg, den wagen met zich meenemende. Echter, het maakte een te korte bocht, waardoor de eierkisten in beweging kwa men en langzaam maar zeker naar beneden gleden, tot ze de harde straatsteenen ontmoeten. Helaas bleken de steenen harder dan de eier schalen, zoodat een tweehonderdtal eitjes een „ontijdigen dood" vond op de straat. Begrijpelijk, dat de weg bedekt werd met een geelachtige massa, die er niet zeer appetitelijk uitzag Voor den vrachtrijder, die niet verzekerd was, een leelijk schadepostje. De samenstelling enl bereiding der origineele ttINGr Voor ongros bij J. F. v. LIESHOUT, Alkmaar. GEMEENTE WIERINGEN. Maandagavond hield de Zangvereeniging afd. fIV)onkunst een vergadering in café Koste* te Oosterland. Aanwezig waren 27 werkende le den. Deze vergadering had ten doel, om, daar er nog geen vast bestuur verkozen, dit nu te doen plaats hebben. De voorloopige voorzitter, de heer J. Greeveling, opende de vergadering met een woord van welkom. Hij betreurde de geringe op komst, omdat slechts de helft van de leden op zoo'n belangrijke vergadering aanwezig was. Nu volgde bestuursverkiezing. Bij de eerste vrije stemming werd de heer J. Greeveling met groote meerderheid van stemmen tot voorzitter gt kozen. Daarna volgde 9temming voor vier bestuurs leden. gekozen werd de heer J. Bakker Mz., mej. Grietje Bosker, mej. D. Metselaar en mej. A. Bak ker Kd. Allen namen hun benoeming aan. De functies werden door de gekozen leden onderling verdeeld. Door een der aanwezige leden werd het voor- loopig reglement voorgelezen, dat na eenige wij zigingen in orde bevonden werd. De Koninklijke goedkeuring zal op het reglement van orde aan gevraagd worden. Bij de rondvraag werd nog het een en ander over Toonkunst naar voren gebracht en nog ee nige punten van huishoudelijken aard behan deld. Daarna werd onder dankzegging voor de me dewerking deze belangrijke en gezellige vergade ring door den voorzitter gesloten. Stierenkeuring. Donderdag hield de vereeni ging het Ned. Rundvee Stamboek in samenwer king met de Provinciale Commissie tot bevorde ring van de Rundveefokkerij in Noord-Holland haar jaarlijksche Maart-April stierenkeuring te Wieringen. Aangeboden werden 5 éénjarige en één 2-jarige. De 2-jarige die reeds vorig jaar voorloopig was ingeschreven werd nu definitief goedgekeurd. De 5 één-jarige werden niet goed gekeurd voor het N. R. S. maar werden allen op afstamming goedgekeurd om voor de fokveree- niging te mogen dekken. Keurmeesters waren E. Koster, Berkhout. P. Schenk, Wieringerwaard en Jb. Kaan Wieringer- waard. 20 Arbeiders ontslagen. De zware nachtvorsten der laatste nachten is oorzaak dat de werkzaam heden en hoofdzakelijk het betonstorten bij de sluisbouw der Mtpij .„Trio" te Den Oever geen geregelde voortgang kunnen hebben. Een 20-tal arbeiders welke sedert 15 Maart 1.1. waren aan genomen zijn wegens overcompleet Woensdag ontslagen. Voorwaar een heele teleurstelling. Ontslag gevraagd. Men deelt ons mede dat de heer Jan Takes Nz. Molenaar-machinist bij 't. gemaal in Polder Waard Nieuwland tegen 16 April a.s. als zoodanig zijn eervol ontslag heeft aangevraagd. Dood gevroren. Met de palingvisscherij in het Kanaal van Polder Waard Nieuwland staat het er slecht voor. Men vreest dat deze visch voor 't grootste deel is doodgevroren. Bij laag water kan men de doode visch op de bodem zien liggen. Onze lotendebitant Dolf Vroone had weder om in de Schager verloting schitterende prijzen. De 3de prijs een Schot was in zijn collectie ge vallen en werd gewonnen door de loterijclub „Nieuw Leven." Verder een deken, een wasch- mand, aardappelpan enz. enz. „Oost Wieringen. j.1. Donderdagavond hield de Nutsvereeniging „Oost Wieringen" een feeste lijke bijeenkomst in de zaal van Koster te Ooster land, welke flink was bezet. Na 'n hartelijk wel kom door den voorz., den heer M. Bosker zette de Mandolineclub de openingsmarsch in. Andere nummers deed deze vereeniging volgen en ze oogste telkens 'n welverdiend applaus. De leden van de vereeniging van M.U.Z.-Perso neel kwamen vervolgens ten tooneele met twee kluchtspelen: „Arme Rijken" en „De Gebroken Spiegel!" Wij -hebben vroeger al eens omschre ven op welke sublieme wijze de opvoering van deze stukjes door V.V.M.P. geschiedt. Ook nu klonk telkens door de zaal 'n bulderend gelach, ïi blijk, dat 't weer dik in orde was. Kortom: muziek, tooneel en voordrachten, al les werd met belangstelling en aandacht gevolgd en zeer zeker waren de hartelijke woorden van dank door den voorzitter bij 't einde geuit, op hun plaats. Ook het bal was genoegelijk. Alweer Nieuwbouw. Aan den aannemer de heer J. C. Klein te II.hoef is de bouw van een burgerwoonhuis aan de Beltstraat opgedragen. Het is voor rekening van den heer ÏTj. Buma alhier en wel naast het perceel waar deze thans woont. 'Ter verzorging van de geestelijke belangen der Zuiderzee-arbeiders zal zich vanwege de Com missie der Geref. Kerk te Den Oever met Juni a.s. vestigen de heer Winter, cand. t.d. H. Dienst. Opleving van de Visscherij. j.1. Donderdag is vanuit de haven te Den Oever de schelpvissche- rij hervat. Er was weinig ijs in het vischgebied, zoodat vele visschers het ruime sop kozen. De vangst was vrij goed en velen hadden aar dige besomming gemaakt, temeer daar de wul ken duur waren en aan de afslag f27 per baal opbrachten. Tengevolge van de vele uitvoeringen vóór de Paaschdagen, is de uitvoering yan het Kinder- tooneelspel De Kleermaker en de Kabouters (vanwege „Volksonderwijs) uitgesteld tot Zater dag 13 April. Uitvoering Mandoline Vereen. O.K.K. Men ver zoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat de uitvoeringen zijn gesteld Zaterdag 23 Maart voor ongehuwden en Zondag voor gehuwden. De ze mededeeling geschiedt tengevolge van een on juistheid op de programma's. DE ZUIDERZEE OPEN. Men meldt uit Lemmer: Donderdagavond: De tweede boot van de Holl.-Friesl.-Groningen- lijn liep hier hedenmorgen binnen. De overtocht Amsterdam Lemmer was in zeven uur gedaan; in normale gevallen i9 de duur vijf uur. Ook liepen de eerste zeilschepen binnen, ko mende uit de richting Schokland. De Zuiderzee tusschen Kampen, Schokland, Ürk en Lemmer is heden vrij van ijs. De havenvuren werden weder ontstoken. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 21 Maart 1929. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer* en prijzen als volgt 30 Paarden 100 a 450 25 Geldekoeien (mag.) 120 a 260 26 Geldekoeien (vette) 250 k 300 15 Kalfkoeien 230 k 340 397 Overhou- ders 28 a 36 3 Bokken en Geiten 7 18 36 Varkens (mag.) 30 a 38 153 Varkens (vette) per K.G. 76 a 80 cent 158 Biggen 18 a 28 17 Konijnen 0.75 a 3 26 Kippen 0.75 3 42 Kg. Boter 2 k 2.10. EIERVEILING, SCHAGEN, 21 Maart 1929. Aanvoer 154815 kipeieren. Prijzen gewogen en geschouwd 52-54 Kg. 5.50 55-57 Kg. 5.60 a 5.80 58-60 5.70 k 6.30 61-63 Kg. 6.10 k 6.60. Ongewogen Bruin 5.80 k 6.40 Wit. 5.30 a 6.10 Gemiddeld 5.70. 4973 Eendeieren 6.40 a 6.80. EIERVEILING HELDER, 21 Maart 1929. Aan gevoerd 11966 Kipeieren. Bruin 5.50 6.90 Wit 5.20 k 6.80 Aangevoerd 116 Eendeieren 6.30 per 100.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2