Haka Zeep Coöperatie „De Tijdgeest" Zuiderzeewerken bij Van Ewijcksluis. T.oen die; daar begonnen is er voor dat doel 'n stuk grond afgestaan. Nu heb ik in 'n verslag gelezen, al dus spr., dat het verbindingskanaal zal verval-1 len, en de weg in den ouden toestand zal wor-| den teruggebracht; de Balg weg zal worden door getrokken Als 't geen, wat in het verslag staat juist is, dan moeten alle voertuigen en alle ver keer naar Wielingen (wat zeer druk is) een omweg maken van 500 M. Want de weg, die eerst op den Balgweg liep, komt dood te loopen op den dijk. Alleen voetgangers kunnen er langs Kunnen B. en W. geen pogingen in 't werk stel len, dat daar 'n oprit gemaakt wordt Voorz. Of een voertuig 3- of 800 M. rijdt, dat maakt weinig uit; wij hebben daar niets mee te maken en ik zie er 't belang niet van in. De heer Stammes vindt 't wel van belang. Al 't verkeer moet dan om die leelijke bocht; de heer Kuiken acht ook de veiligheid er mee ge moeid. Voorz. zegt toe er met 't polderbestuur over te zullen spreken. De voorz. sluit daarop de vergadering en wenscht alleen 'n pleizierig Paschen, terwijl een met blijdschap constateert: „En de eieren zijn goedkoop BREEZAND. Naar wij vernemen is het per ceel, ruim 1 H.A. land en een woonhuis, van den heer Jac. Goed alhier, gelegen aan den Ver- longden Sto-omweg uit de hand gekocht door den bloemist A. Waterman, alhier. BREEZAND. Voor rekening van don heer G. Duineveld te Lisse, zal aan den Nieuwen Meer weg een woonhuis met bloembollenschuur wor den gebouwd. De heer H. Bakker, aanneftier te Voorhout, is met de stichting belast. GEMEENTE WIERINGEN. Voor engros bij J. F. v. LIESHOUT, Alkmaar. conservenbusje is den heer C., te Horst (L.) noodlottig geworden. In plaats van een busopener te gebruiken, trachtte de heer C. met een mesje de bus te o- penen. Hierbij schoot het mes uit, waardoor hij een niet veel beteekenende wonde aan een duim opliep. Na eenige dagen zwol de duim echter op, waarbij de heer C. veel pijn leed. De ontboden dokter constateerde bloedvergiftiging en achtte operatief ingrijpen noodzakelijk. Deze hulp mocht echter niet meer baten. De heer C. overleed kort na de operatie. HET EERSTE KIEVITSEI. Aan de Koningin werd Woensdag het eerste kievitsei aangeboden door de firma M. van Lith en Litjens, fruithandel, Laan van Meerdervoort 37a, Den Haag. GEVECHT MET EEN BUNZING. Toen gistermorgen een bewoner van Amstel veen in zijn schuur hout wilde hakken, ontdek te hij in een hoek op een hoopje turfmolm rus tig ingeslapen een dier, dat hij eerst voor een jonge kat aanzag, maar bij nadere beschou wing een bunsing bleek te zijn. Een greep naar een stuk hout, doch de slag miste. Het beest nam een sprong en beet zijn aanvaller zoodanig in de borst, door de kleeren heen, dat de man. na de bunzing van zich afgeschud te hebben, de vlucht nam. Het dier wist hierdoor* te ont komen. De man moest zich onder geneeskundi ge behandeling stellen. BUITENLAND. GEVECHT BIJ EEN BOKSWEDSTRIJD. Meer dan honderd gewonden. Tijdens een bokswedstrijd Maandagavond te Chicago is tot een geregeld gevecht gekomen onder de 9000 toeschouwers. Er werden er meer dan 100 gewond waarvan 30 ernstig. De strijd ontstond tegen het eind van den wedstrijd toen een neger en een blanke het met elkaar aan den stok kregen over de verdiensten der bok sers. Er werden messen en pistolen getrokken en men weet niet hoe het afgeloopen zou zijn als niet iemand „Brandhad geroepen. Ont steld snelden de menschen naar de uitgangen, Vaarbij velen onder den voet geraakten. T|en slotte werd de orde door de politieher steld en toen de gewonden weggebracht waren, kon de eigenlijke strijd in den ring worden uit gevochten. TOT DE LEVENDEN TERUGGEKEERD. Uit Tpkio wordt gemeld, dat te Sjikokoe 13 Japansche visschers zijn aangekomen, die op het einde van het vorige jaar waren uitgevaren. Bij hun aankomst bevonden zij, dat zij officieel reeds dood waren verklaard. Hun familieleden hadden reeds godsdienstige plechtigheden voor hen laterf* verrichten. De visschers waren op een klein eiland in de Stille Zuidzee gestrand. EEN MILLIOEN VOOR EEN HOND. Het zijn „maar" een millioen Fransche francs Maar het is toch nog een aardig bedrag. De be wuste hond is of was de Barsoy Mitsu van de Fransche actrice Lotti en de tooneelspeelster had het leven van haar lieveling voor genoemd bedrag verzekerd. Reeds een keer was de verze keringsmaatschappij in groote opwinding, toen Mitssu dagenlang was verdwenen. Maar de Barsoy is teruggekomen. Dezer dagen ech ter zag Mitsu te Nice zijn vroegeren eigenaar en rukte zich van de actrice los, om zijn ouden baas te begroetenen kwam onder een au to. De trouw van het dier kostte hem zelf het leven en de levensverzekering een millioen Trancs. OM HET HART EENER KONINGIN. Vier eeuwen geleden is koningin Anna van Bretagnè, de gemalin van Lodewijk XII over leden en op haar sterfbed gelastte zij, dat haar hart uit het lichaam moest worden verwijderd en in Bretagne moest worden bewaard. Eeuwen lang lag dit hart in het museum van het depar tement Bas-Loire. Thans echter heeft de stad Nantes een eigen museum gebouwd en eischt het hart der koningin op. Het departements museum weigert het af te geven en het gevolg is een proces tusschen de twee museumbestu ren om het hart eener 400 jaar geleden gestor ven koningin. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Christiaan, z.v. C. Riebot en van M. C. van Rozelaar Trijntje, d.v. S. Spigt en van G. M. van Oudeaarde GetrouwdReijer van Zandwijk en Maria Catharina Avé. POLITIE. Verloren een slinger van een au to. Gevonden een fiets. Inl. ter Secretarie. Algemene vergadering „Sportlnst." Dinsdagavond 26 Maart hield de Vereeniging „Sportlust" een algemene vergadering in het lokaal van den heer C. Slikker. De voorzitter, de heer D. Stammes, sprak het openingswoord. Hierna las de secretaris, de heer C. Slikker, de notulen. Medegedeeld wordt, dat de Koninklijke goed keuring is ingekomen op de Verloting, die ge houden zal worden onder dezelfde voorwaar den als verleden jaar en dat met 1 Mei de kaar ten zullen rondgaan voor de contributie. De heeren D. Stammes, voorzitter, en de hee- ren J. Lgijen en C. Kaan, commissarissen wor den met groote meerderheid herkozen als ^eden van het bestuur. Het bestuur stelt voor, om twee harddrave rijen te houden en wel op Zondag 2 Juni en Zondag 11 Augustus. De eerste draverij om prij zen van 150, 75, 25 en 10, met vrij stallen en vrij inleggeld. dat bij komst teruggegeven zal worden en de tweede draverij om prijzen tot een totaal bedrag van 700. Wordt goedgekeurd. Nadat is goedgevonden, dat er een nader door het bestuur te overwegen en vast te stellen beperkende bepaling aan verbonden zal worden, waardoor het toch een aardige draverij wor den kan, worden beide bestuursvoorstellen goedgekeurd. De tentoonstelling zal Dinsdagavond 13 Au gustus geopend worden, en verder, tegelijk met de paardenkeurig, worden gehouden op Woens dag 14 Augustus. Zoo mogelijk zal de tent van Benema op het terrein komen. Gevraagd wordt, of deze niet wat te klein is, waarop het bestuur opdracht krijgt om met de standhouders, eens te confereeren. Bij de rondvraag uit de heer Krouwel de wenschelijkheid, om muziek te hebben op het terrein. Het bestuur meent, dat dit niet noodig is. Er is al muziek in de tent en de kosten zul- lennatuurlijk hooger worden. Het voorstel van den heer Krouwel om met de groote harddra verij althans muziek te hebben op het terrein, wordt aangenomen met een groote meerderheid De heer G. Visser meent, zich over den prijzen- aankoop in het vorig jaar te moeten beklagen. Het had den schijn alsof daarbij de voorkeur aan inzendingen van buiten de gemeente was gegeven. Voorzitter licht toe, dat men bij den aankoop voor de verloting aan .allerlei voor waarden is gebonden. Zoo mag slechts 20 pCt. voor huishoudelijke artikelen worden besteed, terwijl 80 pCt. besteed moet worden aan prijzen die de paardensport of paardenfokkerij kun nen bevorderen. Voorts wordt alleen gekocht wat op de tentoonstelling aanwezig is, met wat later nog geleverd zou kunnen worden mag geen rekening worden gehouden. De heer Visser verklaart zich met de gegeven toelichting voldaan. Nog wordt, op een desbetreffende vraag, me degedeeld, dat geen verschil meer in den entrée prijs zal worden gemaakt. Overal op het ter rein betaalt men dus voortaan hetzelfde. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Donderdag 28 Maart. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter, burgemees ter Lovink worden de notulen gelezen en onver anderd goedgekeurd en volgen de mededeelin- gen (die wij reeds in het nummer van Dinsdag hebben vermeld.) Bij 't laatste punt van de mededeelingen, deelt voorz. mede, dat blijkens het verslag de heeren De Vries en Kooiman respectievelijk 78 en 40 uren les hebben gegeven. B. en W. stellen voor hen te beloonen met I.75 per uur of in totaal 206. De heeren hebben nog hulp gekregen van het andere perso neel. De bedoeling is dat de som door het per soneel onderling verdeeld wordt. De heer Komen toont zich een ware reken meester en zag het bedrag liever op 210.-, daar dit beter te verdeelen is. De heer Jonker vraagt of er er wel belangstel ling voor dit onderwijs is. De heer Kuiken zegt gehoord te hebben, dat de leerlingen meer voelen voor „AJ.e.g.o." „Algemeene verbazing, gemompel zoo. zoo Voorz. Zoo heb U dat gehoord van de leer lingen De heer Kuiken. Neen, van de ouders. Voorz. Vreemd, dat wij daar nooit iets van hebben vernomen. De heer Rezelman had liever dat men zich hield aan het vastgestelde bedrag. De heeren Keuris en Kuiken vertrouwen wel, dat de heer De Vries de som knap zal verdeelen en dat het personeel niet zal krakeelen en zoo wordt het voorstel aangenomen met 7-4 stemmen. Nu eerst pnnt 6 en 9. De heer Lubbert vraagt of punt 6 en 9 mis schien eerst kunnen behandeld zouden kunnen worden, daar hij om 4 uur moet vertrekken. Er blijkt geen bezwaar tegen te zijn en volgt dus benoeming van 'n onderwijzeres aan school II. De voordracht is als volgt samengesteld 1 Mej. P. J. Krispijn te Driebergen 2. A. J. de Snaijer te Den Helder en 3. N. Wiegel te Wie- ringen. Mej. Krispijn wordt met algemeene stemmen gekozen. Geen opcenten. Nu komt het voorstel om over het belasting jaar 1929—30 geen opcenten te heffen op de ver mogensbelasting en mitsdien de desbetreffende verordening in te trekken. Gemeend wordt dat kleine bezitters buitenge woon hoog bezwaard worden, mede tengevolge van de hooge waardeering van landerijen, vooi bloembollencultuur geschikt geacht, doch wel ke daarvoor nog niet kunnen worden afgegeven. Voorz. zegt dat er weer een schatting is ge weest, waar vooral de kleine bezitters door ge troffen zullen worden. De menschen hebben heel veel moeite om rond te komen ze kun nen hun grond niet verkoopen om daarvan stil te gaan leven. En toch brengt hun grond niei op waarvoor ze belast worden. Bovendien, niet ieder kan zijn bedrijf omzetten in een bollen- bedrijf.. In 1921 was het noodig toen kwam de bollen kweeker hier met verlies, en betaalde dus wei nig belasting en 200 arbeiders stonden voor de deur waar niets van te halen was, heelemaal ntiets. TDoen waren die opcenten dus noodig. Maar nu het is wel goed als we behoorlijk in óns geld zitten, maar *ve kunnen de menschen niet onbillijk laten betalen. We hebben geen schulden gemaakt voor de werkloosheid we hebben niet behoeven te leenen we kregen f 10.000 van het Rijk en Provincie, we hebben het nu niet noodig en dan is die heffing onbil lijk. De Heer Kuiken kan met B. en W. meegaan, de menschen kunnen niets missen. Een koe en een kalfje kan het bedrijf niet goed maken. De heer Rezelman meent, dat niet de vermo gensbelasting onbillijk, maar dat de schatting onbillijk is Kunnen B. en W. geen pogingen in het werk stellen dat daarin voorzien wordt. De heeren Keuris en van der Ham, 't is fataal Zien in alles de draakvan 't kapitaal I De heer Keuris is van oordeel, dat waar voor zitter zegt dat de opcenten niet noodig zijn, dat we dan toch beter de inkomstenbelasting kun nen verlagen, dan helpen we de kleintjes in ie der geval. Ieder is er dan mee gebaat en spr vindt het niet noodig de groote vermogens te ontzien. De gemeente kan het toch niet helpen dat er menschen zijn, die niet uit hun land kun nen halen, wat er in zit. Er zullen er ook zijn, 'die wachten op een hooger bod. Als er iets ge daan kan worden voor de kleine bezitters, dan is het wel door de inkomstenbelasting te verla gen. Voorz. De heer Keuris vergeet, dat we steeds aan 't verlagen van die belasting zijn geweest! Volgens de statistieken zijn wij 't laagst voor de inkomens van 2 tot f 4000; echter 't hoogst voor de ir.Lomens van f 6000 en hooger. De beer Komen spreekt nu als 'n advocaat 1 En hij bewijst hoe Jantje naar de bliks. gaat. De zaak is door mij meermalen ter sprake ge bracht, aldus de heer K., en ik heb gewezen op de onbillijkheid van die opcenten. Ze zijn alleen bedoeld voor die gemeenten, die in zeer slechten financieelen staat verkeeren. Het moet volgens spr, dan ook afgeschaft worden uit zakelijk oog pudt. We willen graag de menschen met eenig kapitaal in onze gemeente houden; het is onze ruggesteun en het gaat niet aan bij die men schen alles vandaan te halen Voorz. Nu ja, wel in tijden van nood Komen. Natuurlijk, dan geef ik de eerste stoot. De heer Van der Ham houdt zich aan Keuris Vast Hij zou obk met 'n voorstel gekomen heb ben voor belastingverlaging, ware het niet, dat misschien nog in dit zittingsjaar van de Twee de Kamer de belasting aan de orde komt. Het zou nu niets dan monnikenwerk wezen. Ook het vorig jaar hebben we over deze zaak ons uitge sproken en we kunnen ook nu niet met deze verlaging meegaan. De heer Kuiken wordt poëtisch. Hij citeert wij hebben vroeger altijd op school geleerd: „wij leven vrij, wij leven blij, zoo moet 't hier ook! De een is voor den bollenheer 'n ander voor de boer! Maar 't een ieder naar de zin te maken, Dat is een heele toer. De hr. v.d. Ham meent, dat men ook 't noodza kelijk levensonderhoud zou kunnen verhoogen. Voorz. zegt dat we dat al 'n paar jaar hebben gedaan (daar gaat de aardigheid ook af) en wil nu tot stemming overgaan. De heer Keuris: Waarover Voorz. Natuurlijk over 't voorstel B. en W. V.d. Ham: Maar wat zal er gebeuren Als de Raad het voorstel af zal keuren Voorz. Dat zullen we dan wel zien. Het voor stel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen voor: Lubbert, Kuiken, Jonker, v.d. Bergh, Ko men en Stammes; tegen: Rezelman, Koorn, Ra Ven, Keuris en v.d. Ham. We gaan terug naar de Middeleeuwen. Komt nu aan de orde punt 3: Verzoek van de vereeniging van Burgemeester en secretarissen in het kanton Schagen om mede te werken tot het instellen van een nachtveiligheidsdienst. Voorz. zegt, dat de kosten zoo gering zijn 1 (cent per inwoner) dat de Raad daar wel mee ac- coord kan gaan en dan tot aller schrik Meteen klinkt z'n forsche hamerslag Doch v.d. Ham steekt fluks z'n vinger op En vTaagt of hij nog wat zeggen mag E,é,é, wat is eigenlijk de bedoeling daarvan Voorz. Dat is toch wel bekend. In 1921-'22 heb ben we ook zoo'n instelling gehad, toen de inbra ken zoo veelvuldig voorkwamen en nu, nu ze weer veelvuldig worden, is het noodig daar bij zondere maatregelen tegen te nemen. De hr. v.d. Ham. Daar hebben we natuurlijk hiets tegen, maar wij dachten soms Steekt hier geen addertje onder het gras, Dat 't 'n Burgerwacht erf zoo wat was De heer v.d. Bergh zou graag weten of 't ook onder invloed staat van den burgemeester. Ee- nigzins huiverend zegt hij: „we hebben ook zoo iets als Vrijwillige Verkeerspolitie Geroep: heb je d'r wel 'ns kennis mee gemaakt? Voorz. stelt spr. gerust. Ik heb niets met de vrijwillige verkeerspolitie uit te staan. Het be treft hier zuiver politiedienst. (Aangenomen.) De punten 4 en 5 Voorstel tot wijziging van «le verordening tot verdeeling der gemeente in schoolwijkenen 't voorstel om zoo noodig mach tiging te verleenen tot het aanstellen van ee t boventallige leerkracht aan school III rollen er zonder slag of stoot door Ook de aanvragen om tegemoetkoming in dc reiskosten voor 't bezoeken der scholen van S. Wijma, H. v. Ginkel en P. Ruitenburg worden aangenomen, nadat de heer Kuiken op z'n op merking dat Ruitenburg hier al meer onder do hamer is geweest, ten antwoord heeft gekregen dat ar een bijgekomen is en dus R. zeer goed voor de instandhouding van 't menschdom zorg draagt. Dan wordt aangenomen een verordening hou dende het verbod tot het teelen van bepaalde soorten aardappelen, ter voorkoming van wrat ziekte. En ter aanvulling stembureau in stem- district III ter vervanging van 't vertrokken lid den heer G. Bakker wordt gekozep de hr. Raven Rondvraag. De Oude vraag: Hoe staat het met het Ouden van Dagen huis De heer v.d Ham komt met dit manke stokpaardje aandra ven. Naar aanleiding van de vraag van den heer Koorn, zegt spr., heeft voorz. in de vorige verga dering medegedeeld spoedig met plannen te zul len komen. In de commissie is hard gewerkt, ik zal niet zeggen te hard, en nu wou ik vragen Hoe staat 't met huis Ouden van Dagen Voorz.'s kippetje kakelt en gaat weer aan de len ,,'k moet eerst weten hoe komt de nieuwe weg!" De hr. Rezelman: We zouden eerst kunnen praten over 't plan, dan zijn we daar vast mee klaar Voorz. Dan kan ik jullie weer wat zoet houden. De heer Koorn wil dat B. en W. eens 'n onder zoek instellen waar de weg precies komt. De heer Stammes wil over de inrichting pra ten, ongeacht waar 't gebouw komt. Voorz. We kunnen er over praten, Maar we kunnen 't ook wel laten want uitrichten kunnen we toch voorloopig niks De heer Koorn, mistroostig, gedachtig aan 't bijbelwoord: de 7 vette en de 7 magere jaren, loost de zucht: 't kan nog wel 7 jaar duren Voorz. 7 jaar, dat is zoo'n erg heilig getal, 't zal wel gauw gebeuren. Ik kan er wel mee in den Raad komen, maar verder niet. Stel een beetje vertrouwen in B. en W. De heer Raven vraagt of het betrekken van ge meentewoningen volgens 'n lijst gaat, of dat 't willekeurig geschiedt. De heer Koorn. Eenigzins volgens de lijst. Er wordt echter ook naar gekeken, wie en wat ei in komt. Voorz. Willekeurig gaat 't dus niet, want als *t zoo gemakkelijk ging, kwam ik er misschien ook nog in. De heer Keuris wil het even hebben over de Nauwe straten... de dood der zonneschermen. Toen Donderdagmorgen de heer Keuris van Van Ewijcksluis te Den Oever moest passeeren 't perceel D. Verfaille, waar tegenover de tim>- merman Hermans aan het huis van den heer Stins is te verbouwen en dus veel materiaal op de straat ligt, kwam het achtereinde van de auto zoo geweldig tegen 't zonnescherm van Verfaille, dat alles aan splinters was. Met eer. beetje mopperen van den heer Verfaille werden de brokken opgeraapt en het antwoord van Keuris was, dat de verzekering de schade zou dekken. SUCCES-NIEUWS. Maandag 2de Paaschdag speelt Succes II om 12 uur een comp.-wedstrijd tegen Breezand II. Om 2 uur speelt Succes I tegen W.G.W. 2 van Den Helder. S. wist de vorige Zondag in Helder van W. te winnen met 61, dus naar deze uit slag gerekend zal dit geen zware tegenstandei zijn. W. staat onderaan op de rar^lijst. Doch. S.-'ers opgepast hoor, want het is meer gebeurd dat "de onderste de bovenste klop gaf. POLITIE. Opgevangen een hond, terug te bekomen bij Jb. Kuut Pz., Stroe. Verloren een ijzeren gewicht (2 K.G). Inl. bij den Gem. Veldw. - Onze plaatsgenoot, de heer C. Verfaille Pz., te Haukes behaalde op de Ambachtschool voor Helder en Omstreken op 27 dezer voor afd. tim meren het diploma, benevens een bijzondere onderscheiding. -- Gevaarlijke Hoeken. Donderdagmiddag ge raakte de chauffeur van Vrachtrijder Poel le Den Oever (P. Tijsen Jr., op 't z.g. Hoekje te Hip polytushoef in botsing met de autobus van den Ondernemer Prins van Den Helder, welke zoo danig aankwam, dat het onderstel vooraan de vrachtwagen met radiateur en spatborden ge heel in elkander gedrukt werden en de'bus groo te scheuren Opliep. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Prins kwam vanaf het post kantoor en Piet uit de klieftstraat. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Gevestigd te Alkmaar. Aan de op 29 April a.s. te houden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders zal door com missarissen worden voorgesteld het dividend over 1928, zoowel op de preferente als op de ge wonen aandeelen, te bepalen op 6%. Op de preferente aandeelen werd in mindering hierop in November 1928 reeds $en interim-divi dend van 3 betaalbaar gesteld. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 28 Maart 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen 23 paarden 150 a 500 12 geldekoeien magere 140 a 270 57 idem vette 250 a 370 25 kalfkoeien 200 a 300 349 nucht. kalv. 8 a 18 165 overhouders 28 a 40 54 varkens vette per kg. 0.74 k 0.80 164 biggen 18 A. 28 6 konijnen 0.50 a 3 24 kip pen 1 a 3 133 kg. boter per kg. 1.40 a 1.80. EIERVEILING SCHAGEN, 28 April 1929. Aanvoer 156164 Kipeieren. Prijzen gewogen en geschouwd: 52-54 Kg. 4.70; 55-57 Kg. 5.10 5.30 58-60 Kg. 5.10 k 5.50 61-63 Kg. 5.30 a 5.70 64-66 Kg. 5.90 Ongewogen Bruin 5.50 a 5.70 Wit 4.90 a 5.30 Klein 4.40 a- 4.50 Gemiddeld 5. 9873 Eendeieren 5.20 a 5.40 13 Ganseieren 14.90. EIERVEILING HELDER, 28 Maart 1929. Aangevoerd 13517 Kipeieren. Prijzen Bruin 5.90 a 6.70 Wit 5.80 a 7.00 Aangevoerd 45 Eendeieren 6.00 per 100. DOOR DE GEWELDIGE VRAAG naar de als gevolg van de reclame campagne van de „Handelskamer", heeft de Haka Zeepfabriek, ondanks dag en nacht doorwerken, alle orders niet op tijd kunnen uitvoeren. Als gevolg hiervan zijn we zeer tot ons leed wezen genoodzaakt de campagne Een pak Huishoudzeep gratis" tot nader order even op te schorten. v I WINKEL.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2