P. BORJESON Jr. w Wegens «erandering te ü!ï¥EüKOOI J. Timmermi RDEPOT W IIS- ER LANDBOUWZO C tl ZMDMRKT C 41 Te! Et ALKMAAR. Tel.ï uitspreken, omdat zij nog niet voldoende zijn in gelicht. Ik vermoed, dat velen dit rapport met belang stelling tegemoet zien, want het is heelemaal een centenkwestie voor de boeren. We hebben de dagkaasfabrieken gekregen, omdat zij een middel waren om meer geld voor de melk te krijgen deze vorm is thans verouderd en nu blijkt de zoetfabriek weer een beter middel te zijn om meer geld te verkrijgen. Wie van de Wieringer boeren zou niet wen- schen zooveel mogelijk geld voor zijn waar te maken De zoetfabriek is geen mode-ziekte of iets dergelijks. Zij beoogt het inkomen van den boer te verhoogen en wie zou daar tegen zijn, of zou althans niet eens willen afwachten wat de commissie met behulp van deskundigen daar over zal mededeelen. Men zij dus voorloopig niet te haastig met zijn neen. Vriendelijk dankend voor de verleende ruimte. J. VEERDIG. M. de R Mag ik voor het volgende een plaats je in uw blad verzoeken Als ex-Wieringer volg ik altijd nog met belangstelling de gebeurtenis sen in mijn geboorteplaats zoodat belanghebben de lezers mij niet al te kwalijk moeten nemen dat ik mij met hun zaken bemoei. Het gaat n.1. over de al of niet te stichten zuivelfabriek op Wielin gen. Met voldoening las ik over de eerste pogin gen die na vallen en opstaan thans al dit resul taat hebben dat er een commissie onder bekwa me leiding aan het werk is om het groote plan uit te werken. Maar intusschen las ik ook al weer dat mocht de stichting niet doorgaan, eenige vee houders zouden trachten hun melk aan de fa briek te'Wieringerwaard te leveren. En juist dat bericht drong mij tot dit schrijven. Want als er een weg is die niet moet worden ingeslagen dan is het wel die. Ik wil kort zijn, maar wil toch even het volgende afschrikwekkende voorbeeld noe men. Voor een paar jaar onderhandelden de fa brieken te Schagerwaard, Dirkshorn, St. Maar- tensbrugs en Schagen om gezamenlijk een zoetfa briek te stichten. De zaak is afgesprongen en nu ziet men het volgende de 2 laatstgenoemden zijn of worden beiden omgebouwd tot kleine zoet- fabriekjes, Dirkshorn verdween en Schagerwaard is verkocht en wordt een kleine particuliere on derneming. Een deel der leden van genoemde fa brieken is overgeloopen naar de speculatieve fa briek te Haringhuizen en een ander deel levert de melk aan de fabriek te Lutjewinkel. Inplaats van een flinke onderneming ziet men hier een versplintering die in geen jaren is te herstellen. Indien het groote plan afspringt staat Wieringen hetzelfde te wachten. De oude toestand is on houdbaar. De dagfabrieken zijn voor onze omge ving uit den tijd. Een boer die rekent en met zijn- tijd meegaat verkiest niet langer om gratis zijn melk aan de fabriek te leveren, te roomen, te kar nen, de boter verwerken, het meerdere boenen enz. Want het is een feit dat hij voor al die moei te (tel de uren die men er per jaar aan besteed maar eens op) niet of uiterst miniem betaald wordt. Verandering is dus niet te keeren. Ik ge loof niet dat Wieringerwaard op verre leden ge steld is, maar stel dat een deel boeren, en dat zijn in den regel de grootste, daar hun melk leveren. Gaat dat goed dan zullen misschien een paar Wieringer fabrieken omhouwen tot zoetfabriek. Misschien weet ook Haringhuizen (N.V. „Crema" vasten voet te krijgen of anders v. d. Bosch („Hollandia".) En dan is het een feit dat de zaak voor jaren bedorven is. Wieringers, bedenkt Houdt uw zaken op eigen erf en bouwt een flin ke zoetfabriek. Alles is er voor, geen enkele geldi ge reden er tegen. Die 100.000 gulden bouwkoster of zeg meer of minder is absoluut geen bezwaar. Hier op Lutjewinkel werd indertijd in de moeilij ke oorlogsjaren (1916) door 193 leden een fabriek gesticht die met op- en inrichting 270.000 gulden koste. En nooit heeft de zaak financieel wankel gestaan. Al jaren hebben er op Wieringen 4 fa brieken naast elkaar gewerkt, zorg, nu de tijd er voor rijp is dat het er 1 wordtIk volg met be langstelling uw pogen Den redacteur mijn dank J. LONT Pz. Lutjewinkel GEMEENTE WIERINGEN. De verkoop op den 2en Paaschdag ten bate der t.b.c.-bestrijding, gehouden Emmabloempjes door onze Witte Kruis afdeeling bedroeg netto 83.-. Met de bouw van een gebouw bestemd voor kerkdiensten, ontspanningslokaal enz. voor Zui- derzeewerkers, op Gereformeerden grondslag is men te Den Oever begonnen. Naar wij vernemen zal op het Sluisterrein te Den Oever een Katholieke hulpkerk worden gebouwd, groot 8 x 20 M2. en is de bouw daarvan opgedragen aan de aannemers, de heeren Gebr. Boersen, alhier. In het gebouw Rehoboth te Hippolytushoef was j.1. Zaterdagavond door de Ned. Bond van Christelijke fabrieks- en transportarbeiders een vergadering belegd, waar de heer Strijbis lid van 't hoofdbestuur voor een vrij talrijk opgekomen publiek het doel en streven der bond uiteenzette. Na afloop werd besloten een afdeeling op te rich ten waartoe zich een 20-tal personen als lid op gaven. Het bestuur werd gekozen en wel de hee ren Bosma, voorz., Stulp, Secr. en Pauwer, penn. Voor de aankoop van landerijen voor een te maken ijsbaan der ijsclub „Voorwaarts" te Den Oever zijn reeds 500 rentelooze aandeelen a 5.- geplaatst., zoodat de koop, aanleg enz. definitief doorgaat. Aan D. Takes te Westerland is door de Ge nerale Commissie te Westerland is door de Gene rale Commissie Zuiderzeesteunwet nogmaals voor een jaar een geldelijke tegemoetkoming toe gekend voor de opleiding van zijn zoon tot bak ker. Drukte in de bouwbedrijven. Aan alle plaat selijke timmerlieden, t.w. J. C. Klein, P. Doves, Gebr. Boersen, N. J. Poel, J. C. de Vries, P. Bak ker, S. Blaauboer, D. Bakker, W. Hermans en Gebr. Hegeman, is .door den Hoofdinspecteur van den Arbeid voor het tijdvak 2 April tot en met 1 Juni 1929 vergunning verleend om gedu rende 9Y2 uur per dag en 53 uur per week te laten werken. Aanbesteding Zuiderzeewerken. Op 1 Mei a.s. zal door den directeur-generaal der Zuiderzee werken worden aanbesteed het maken van een kanaal ter verbinding van den Wieringermecr- £older met de haven van Medemblik, met bijko mende werken. De raming bedraagt 90.000.-. Als tijdelijkê onderwijzeres aan de school te Oosterland worden vanaf 9 April aangesteld de Heeren J. H. Eeden te Den Helder en H. J. Schut te Jubbega. De eerste successen van „Bouwat" Naar men ons meldt zijn reeds 'n tweetal cursisten van de vereeniging „Bouwat" te Oosterland aangestcVl als ambtenaar bij de Zuiderzeewerken. Voorzeker een mooi resultaat voor de vereeni ging, alsook voor de leeraren en niet het minst voor de leerlingen zelve. Politie: Verloren: een paarlen halsketting met gouden slootje; een rijwielplaatje. Gevonden 'n kleine Zeeuwsche Broche. (zilver) Inl. bij den Gem. Veldw. De Kleermaker en de Kabouters. Na weken van studie zullen de kleinen vanwege „Volksonde.' wijs" voor 't voetlicht treden met het mooie kij. dertooneelspel in vier bedrijven: De Kleermaki* en de Kabouters door J. Buma. Wij mochten 'n repetitie meemaken en wij wer den getroffen door 't geschoolde spel der kleinen de zoo mooie zang en afwisselende dansjes der elfjes en kabouters. Daarbij de mooie costumes in veelkleurig licht; het geeft telkens een betoo- verend tooneel vol afwisseling. Laten alle ouders Vrijdag a.s. te 5 uur hunne kinderen er heen laten gaan. Het zullen leerrijke en tegelijk genotvolle uren voor de kleinen zijn. Zaterdagavond is het voor volwassenen. Wij ver wachten dan de zaal van „Concordia" in alle hoe ken gevuld. Want niet alleen dat het voor de ou deren uren van genot zullen zijn, de uren van studie van dit kindertooneel zijn 't alleen al waard, dat de belangstelling enorm moet zijn. 'n orkest, dat zich welwillend beschikbaar stel de, zal 't muzikale gedeelte verzorgen. Woensdagavond 17 April gaat hetzelfde spel in de zaal van den heer Jurr. Lont te Den Oever. HERV. GEM. H.hoef Vrijdag 12 Apr. av. 8 uur V. C. J. B. DOOPSGEZ. GEM. Donderdagavond 8 uur D. G. Jongerenkring. Vergadering van den Raad op j.1. Zaterdag n.m. 2 uur. Voorz. Burgemeester Kolff. Afwezig de heer S. de Vries. Na opening en notulen volgen Mededeelingen en Ingekomen stukken: Van Mej. de Wit, Mej. Dekker en Mej. Mulders dat zij hunne benoeming tot onderwijzeres heb ben aangenomen; van den heer C. J. Bosker, dat hij zijn benoeming aanneemt tot lid der commis sie v. toezicht o.h. lager onderwijs; van Mw. G. Kaan-Lont dat zij v-cor de herbenoeming tot de vorengenoemde commissie bedankt; van de Al- gem. N.H. Pluimveehoudersvereen. 'n dankbetui ging voor de verleende subsidie ten behoeve van de legwedstrtijd; het procesverbaal van kasopne ming; bij den gem. ontvanger was in kas 8986.77; bij den kassier zeegras - expl. f 586.91; alles in or de; van B. en W. gemeenteverslag en verslag volkshuisvesting; verder de maandstaten der zee gras-exploitatie; in Januarie zijn verkocht 630 en in Febr. 240 pak. van Ged. Staten goedkeuring tot aankoop rijpad van Armvoogden; Ged. Sta ten berichten verder dat de nieuwe jaarweddere- geling v.d. burgem., secr. en ontvangers in wer king zal treden 1 Januafd 1930; Ged. St. vinden geen vrijheid mede te deelen waarom op 't subsi dieverzoek schoolbouw H.hoef afwijzend is be schikt; van de commissie van toezicht op het la ger onderwijs jaarverslag over 1928. Al deze stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. Van laatstgenoemde Commissie is verder een verzoek ingekomen om een vergoeding van f2.50 per persoon aan die leden, die ingevolge art. 10 van haar reglement aangewezen worden om de scholen te bezoeken. Op advies van B. en W. die meenen dat 't 'n eerebaantje is en schadeloosstel ling minder op haar plaats is, terwijl men bang is, dat ook andere commissies zouden kunnen ko men, besluit de Raad 't verzoek niet toe te staan. De Melkveehouders aan de lus Door den betrokken Minister is medegedeeld, dat het wenschelijk is, eenige bepalingen te her zien van de verordening'op de keuring van wa ren. Ingevolge de uitspraak bij arrest van den Hoogen Raad van 5 Maart 1928, dat een melkvee houder niet valt onder het begrip „koopman", is het noodig art 1 van gen. verordening te wijzigen cn bij te voegen: „niet alleen het ten verkoop, doch ook het ter aflevering in voorraad hebben" en onder letter h. tevens te vermelden de melk veehouders. T|en aanzien van de moeilijkheid te consateeren dat 'n waar die niet overeenkomstig de voor schriften is, wordt verkocht wordt op advies van den Minister tevens besloten aan art. 4 'n 2e lid toe te voegen, luidende: „het is verboden met be trekking tot waren iets te doen of na te laten in strijd met de voorschriften krachtens de waren wet." „Bouwat" flikt 't 'm I Het bestuur der Vereeniging ter bevordering van bouw- en waterbouwkunde „Bouwat" heeft 'n verzoek ingediend om financieelen steun. Het onderwijs dier vereen, bevat wiskunde, water bouwkunde, opmetingen, Ned. taal, terwijl aard rijkskunde, scheepsmeten en werktuigkunde op het programma staan. Het aantal leerlingen be draagt 30, die elk f52 lesgeld per jaar betalen en totaal 5 uur per week onderwijs ontvangen van 'n tweetal leeraren. De cursus heeft ten doel op te leiden tot baas en dergelijke functies. Uit den aard der zaak kunnen de kosten niet door de lesgelden worden gedekt. Hoewel het streven der vereeniging de belangstelling van B. en W. heeft, beteekent dit h.i. niet, dat de gemeen te nu ook het aangewezen lichaam is, waarop 't tekort moet komen te rusten. Het oprichten van cursussen en het overdragen der lasten daarvan aan de gemeente zou op deze wijze al een heel eenvoudige zaak worden. B. en W. kunnen er zich daarom wel mee vereenigen, dat de cursus gesteund wordt, doch op zoodanige wijze, dat er een prikkel blijft om ook uit andere bronnen de noodige inkomsten te zoeken. Zij stellen voor 'n subsidie van f100 en wel voor één jaar, om te zien of de cursus voldoende levensvatbaarheid zal blijken te bezitten. De heer M. Bakker vraagt stemming over dit voorstel. De heer Lub vraagt, of het niet op den weg der vereeniging ligt subsidie te vragen bij de Vereeni ging ter bevordering van het vakonderwijs. Voorz. antwoordt, dat in de gehouden conferen tie door het bestuur is gezegd, dat bij verschillen de lichamen zal worden gevraagd. Welke hier mee bedoeld zijn, weet hij niet precies, doch hij heeft hooren noemen de M.U.Z. en andere maat schappijen. De heer Lub vindt dit geen antwoord op zijn vraag. Voorz. zegt niet te kunnen beoordeelen, of dc door Lub genoemde vereeen de aangewezene is. De heer Bakker meent, dat als dit verzoek wordt toegestaan er morgen wel weer een ander kan komen; zoo blijft men aan den gang. De heer Jb. Lont vindt 'n maximum aantal leerlingen van 40 weinig. Voorz. hoe meer leden, hoe meer uitgaven, en de inkomsten stijgen niet in evenredigheid. De heer Kaan zegt, dat het aantal natuurlijk afhangt van 't aantal leerkrachten, cn dat is hier maar twee. Wethouder Hijsen bepleit aanneming van het voorstel. Het doel is goed: de Wieringer bevol king in de gelegenheid stellen, om taludwerker, Waker, onderbaas of iets dergelijks te worden. De heer Jn. Lont: hoeveel is er tekort Voorz. geeft 'n overzicht: aan leermiddelen is uitgegeven: f337.30; twee leeraren f32 per week. zaalhuur f3 per week; voor excursies is uitgetrok ken f150; totaal der uitgaven f 2307.30; daartegen over staat aan inkomsten: lesgeld bij 40 leerlin gen 40 x 52 x f 1 is f2080.-. Het tekort wordt dus geraamd op f22f7.30. Het voorstel van f100 subsidie wordt aangen. - men met 8 tegen 2 stemmen; tegen Bakker en Kaan; voor: Tijsen, Jn. Lont, Jb. Lont, Lub, O- den, M. Kooij, Jn. Kooij en Bosker. Dat ging niet door Inzake het verzoekschrift van P. Veerdig en 13 andere grondeigenaren, strekkende tot betaling aan hen van de koopsom voor de van hunne lan derijen afkomstige grondstrooken, die bij het in 1927 op de oudtijds bekende breedte brengen van de hoofdwegen aan den weg zijn toegevoegd, dee len B. en W. mede, dat dit schrijven in handen is gesteld van den met de uitvoering van genoemde, werken belaste opzichter, den heer O. J. Bosker, die heeft geantwoord, dat de wegscheiding inder tijd is terruggebracht tot op de dolven, dus waar ze behoort. Daar er op dezen grond dus geen aan leiding is om aan het verzoek te voldoen, stellen B. en W. voor de adressanten aldus in te lichten. De heer Lub meent, dat de opzichter, de heer O. J. Bosker, destijds aan de menschcn heeft ge zegd, dat ze 'n vergoeding zouden krijgen, gelijk aan wat de Z.Z.W. betaalden, d.i. 35 cent per M2 In het advies, dat hij nu heeft uitgebracht, wordt daarover niet gesproken. Wethouder Bosker licht toe, dat er geen grond aan de eigenaren is ontnomen. Er is precies de grens gevolgd, aangegeven door de dolfsteenen. De heer Oden meent, dat dan dus de mcnschen wat wijsgemaakt is, en vraagt, of die dolven wet tig bewijs leveren. Wethouder Bosker zegt, dat het Heemraad schap ook zoo gehandeld heeft cn dat hebben Ge deputeerde Staten goedgevonden. De dolven ge ven de wettelijke scheiding aan. Wel is bij ieder perceel niet 'n dolf, doch als men rechte lijnen trekt tusschen de bestaande, moet dit de grens zijn, omdat mén toch niet met bochten gaat wer ken. De heer Oden vindt het vreemd, dat de wegen indertijd met het weinige verkeer zoo breed zijn geweest. De Heer Bosker herinnert er aan, dat onder Burgemeester Peereboom grond is aangekocht voor verbreeding. Zoetjesaan is de grens weer naar buiten verlegd en nu gaat dat al weer zoo. De Heer Jn. Kooij bevestigt dit. Eén jaar gaat het goed, en dan begint het weer op dezelfde ma nier. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Aanwijzing Stemlokalen. Wegens de uitbreiding van het aantal stem- districten, is het tevens noodig het getal stemlo kalen te brengen van 3 op 5. B. en W. stellen voor, om daartoe aan te wijzen Voor stemdistricten 1 en 2 elk een lokaal in de school te H.-hoefVoor stemdistrict 3 een lokaal in de school te Westerland voor stemdistricten 4 en 5 elk een lokaal in de school te Oosterland. De voordracht wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Ermoet geld komen B. en W. deelen mede, dat in het afgeloopen jaar machtiging werd verleend tot uitvoering o. m. van de volgende werken: a. verbreeding Elftstraat f170.-; b. verbreeding Mekkenstuinweg fl225.11; c. aankoop grond ver ruiming hoek Westerkliever-Oosterklieverweg fl; d. aank. grond verbreeding Gasthuisweg f 191.25; e. bijdrage a.h. Heemraadschap grondaank. ver betering Kooger weg f261.29; f. rioleering Belt f154.80; g. rioleering Hoofdstr. en Havenstraat f2440.—; h. brandkranen waterleiding f1060; i. aank. en demping Gasthuissloot f1249; k. aank. huis en erf Molgerdijk f4620.70; 1. aank: bouwter rein in de Elft f1225.— m. aanl. hoofdriool Oever f889.20; m rioleering Belt, Mekkennstuinw. en Gasthuisweg f1195.20; o. rioleering Nieuwst tr. en Spuitsteeg f 590.87; totaal f 13269.67, B. en W. stellen voor deze buitengewone uitga ven uit een aan te gane geldleening te dekken en 1 deze te sluiten met de Zeegras - Exploitatie te gen een rente van 4% proc. rente, met jaarl. aflos sing van minstens f900.- Aldus besloten. Suppletoire begrooting. Aangeboden wordt een 2e suppletoire begroo ting voor den dienst 1928. De wijzigingen zijn hoofdzakelijk van administratieven aard. De suppl. begrooting wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De school te Westerland overvol: Uitbreiding der scholen. Evenals op de andere scholen beweegt 't aantal leerlingen te Wester land zich in steeds stijgende lijn. Eenige cijfers volgen omtrent het totaal aantal: 16 Maart 1928 86; 16 Juni 1928 106; 16 Sept. 112; 16 Dec. 120; 16 Maart 1929 120; 1 April vermoedelijk 140. Het schoolgebouw bevat 3 lokalen, die elk onge veer 40 leerlingen kunnen bevatten. Het zou dus nauwelijks mogelijk zijn al le kinderen in de be staande lokalen onder te brengen, ware het niet dat, dank zij de welwillendheid van 't kerkbe stuur tijdelijk over het kerkgebouw te Westerland voor 't onderwijs kan worden beschikt. Spoedage voorziening is dus noodig en B. en \Y. stellen voor te besluiten aan het schoolgebouw te Westerland 'n vierde lokaal aan te bouwen en wei achter het Zuidelijk lokaal. De Heer Jn. Kooij vraagt, of vóór den tijd, dat de aanbouw klaar komt, dus tegen den herfst, weer niet veel van die menschen weg zijn. Voorz. antwoordt, dat dit nu nog niet te zeg gen is. Mochten de werken om de West klaar zijn, wat voorloopig nog niet zoo is, dan blijven ze toch misschien daar wel wonen en gaan ze per fiets naar het Oostdeel. Bovendien, als het nieuwe lokaal er komt, kan er van de voorste twee een behoorlijk gymnastieklokaal gemaakt worden. Hij vindt een nieuw lokaal geen overbo ,dige luxe, ook met het oog op de Wieringermee polder. De Heer Kaan dringt ook op spoedige uitvod ring aan. Het worstel tot aanbouw van een vierde lokaaj wordt aangenomen. Geen armoede in de Gemeentekas: B. en W. deelen mede, dat de opbrengst del plaatselijke inkomstenbelasting op de begrootini voor 1929 geraamd is op f40.000. Daarvan word] krachtens het laatst vastgesteld kohier over dj eerste vier maanden reeds ontvangen rond f350001 Ten aanzien van deze hooge ontvangst deelen z3 mede, dat deze is veroorzaakt door de omstandig heid, dat de opbrengst van het kohier belangrijfi hooger is geweest dan de raming. Over de laatst< 8 maanden moet derhalve nog worden gevondoif de rest of f5000. Werd van 't kohier 1928-1929 bi, een vermenigvuldigingscijfer van 0.8 in totaa'; aan opbrengst ontvangen pl.m. f 58000, dan zaj voor 't kohier 1929-'30 de mutiplicator op 'n be; langrijk lager cijfer kunnen worden gesteld. B en W. willen echter niet te ver gaan en het vet menigvuldigingscijfer voor den dienst 1929-1930 bepalen op 0.6. Wordt vervclqd in het Bijblad. Rectificatie. Opgelet Ons bericht omtrent de Propaganda, avond der R.K. B. v. Bouwv. arb. „St. Joseph" Aft Wieringen, in 'n vorig no. geplaatst, was foutie( wat de datum betreft. Inplaats van Zaterdag Q moet dit Zaterdag 20 April a.s. zijn. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Pauiowna, datum postmerk. Beste Harm. Ik heb 't eigenlijk te druk om joi us te schrijven, want ik ben bezig 'n cursus vooi te bereiden tot het verleenen van eerste hulp bij „Ford-drenkelingen." Je heb toch voor kort we gelezen, dat zoo'n weerbarstig karretje op de sloo bij 't station ging schaatserijë en toen door het ijs! zakte; nou hebbe we van de week weer zoo'n grap aan de hand gehad. De chauffeur J. L. zag, toeii ie z'n vrachtauto even verlaten had, dat z'n Ford stiekum de beenen nam. Hij schreeuwde al van) „hou, hou" maar 't ding geleek stokdoof en vooij ie de deugniet bereikt had, stond die op z'n kop in de Molen vaart. Je begrijpe wel: 'n cursus in eerste hulp en in 't vastzetten van handrem men is hier dringend noodig. „Rariteiten" zul je wel zegge, Teun. Maar die hebbe we hier zooveul, jong Most je dat Zater dag beleefd hebbe bij de keuring voor de melisic i van onze Poldersche jonges te Schagen. Eén wiei afkeurd wegens smalliglieid, en 'n aar moclil niet bij de „witte boonen" omdat ie te ..dik was Sedert Zaterdag zien je nou hier malle vertoopin gen bij de jongelui. De een hangt uren aan de rel< stok om 'n smalle borst te krijge; 'n aar eet as d( j ziekte om Vet te worden. Want ze hebbe allemaa1 'n broertje dood an de soldatenrok. Nou, voor 'n goeje opvoeding mot je ook niet bij de melisie weze; die kenne we hier ok wel kraige! En as je dat niet gelooft dan most je 'n veertien dage leden bij me weest hebbe in de Oostpolder Je weet dat hier in den Raad al meer malen sp» o ken is over 'n vloekverbod, en dat de burgemees- ter beloofde dat ie er streng op zou toezien. —Nou in den Oost Polder dan hoorde ik iemand in het bijzijn van 'n hoop volk zoo schrikbarend vloeke dat ik niet kon begr'aipe, dat een der hoogste ambtenaren van de gemeente, die er bij was. hier niet handelend optrad, Mensche. mcnsche, wat 'n opvoeding Late we hope. dat zooiets niet j meer gebeurt en de burgervader z'n ambtenaren j op hun plicht durft wijze Nou, 'k weet niks meer TEUN. DEN HELDER. Bij beschikking van den Minis-1 ter van Finaniiën is de inspecteur der directebe- lastingen enz., J. Zwart verplaatst van den Hel- der naar Almelo en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen enz. aldaar. COOP. BOERENLEENBANK, WIERINGEN ZITDAGEN VAN DEN KASSIER TE H.HOEF WOENSDAGMIDDAG: VAN HALF DRIE tot HALF VIJF. TE OOSTERLAND MAANDAGAVOND VAN ZEVEN tot ACHT UUR. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, ALKMAAR, 6 April 1929. Aanvoer 260000 Kipeieren. Prijzen 58-60 Kg. 5.10 a 5.30 58-60 Kg. 5.20 a 5.40 60-62 Kg. j 5.40 a 5.70 62-64 5.60 a 6 Bruine 60-65 5.50 a 6.30 Aanvoer 85000 Eendeieren. Prijzen 5.10 ft 5.40 per 100 stuks. van SCHOONMAAKARTIKEL MANUFACTUREN, WERKMANSKLEEDINl SAJET, DEKENS, VLOERMATTEN, PORS LEIN en AARDEWERK. IJZERWAREN, KLO PEN, OLIE GOEDEREN, PATHEFOON's en I speelde platen enz. tot en met ZONDAG 14 APR 15 PROCENT KORTING. Noorderbuur! Wierlng Aan hetzelfde adres een prima werkende BROEDMACHINE, groot ruim 400 eieren. Groothandel in HOLLANDSCH ZUIVER ZOUT. Men lette s.v.p. op 't adres. Fijn, Middel, Grof Zout. Landbouw Zout en Likstee Boter- en Kaaszout. Us- en Vacumzout. Alleenverkoop voor Noord Holland van BEINS STERIEL ZOUT. Bestellingen b'i den agent den Heer Jb. HEIJBLOK, OUD GEST, WIERINGEN.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2