district Wieringen reeds een ledental van 85 personen bedraagt is er een motief aanwezig om vier ledenraadsleden aan te stellen en daar er reeds één is en wel de heer A. M. Bakker moe ten er drie bijgekozen worden. De stembiljetten hiertoe zijn reeds uitgereikt, waarop 6 candida ten voorkomen, waaruit straks een keuze zal worden gedaan. Verder zette spreker de perso neele belangen welke gebaseerd zijn op pensi onneering van het personeel der Coöperatie uit voerig uiteen, opdat deze menschen na een vol bracht aantal dienstjaren een rustigen onbezorg den ouden dag zullen hebben. Thans verkreej de heer T. de Jongh, boekhouder der Coöperatie, het woord, welke de economische belangen naar voren bracht en er op wees dat de leden en de verbruikers zooveel mogelijk van de Handelska mer der vereeniging zouden betrekken, aange-j zien dit van groot belang was. Voorlezing van een zeer uitvoerig jaarverslag, waarin de jaar rekening, omzet enz. enz. voorkwam geschiedde en werd belangstellend gevolgd. Voorz. dankte de heer de Jongh voor zijn uit eenzetting. Toen was aan de orde de stemming van 3 leden-raadsleden. Den Heer P. Kooij (S.D A.P. zegt dat de circulaires en stembiljetten welke door de bestellers aan de leden waren uit gereikt een administratieve fout bezaten, door dat op de biljetten niet een bepaalden tijd van ophalen stond en zoodoende de meeste biljetten veel te spoedig waren opgehaald en zoo ook van hun kant geen candidaat kon worden gesteld De heer de Jongh bood hieromtrent zijn veront schuldiging aan, daar deze fout door zijn toe doen was geschied. Verbouwing, drukke admi nistratieve aangelegenheden enz. zijn de oor zaak. Voorzitter zegt dat de candidaten reeds geko zen zijn en hier dus moeilijk verandering in ge- gebracht kan worden. De heer Kooij stelt voor 'de stemming op tc schorten, en nieuwe biljetten te doen rondbe- zorgen, welk voorstel wordt aangenomen. De heer A. M. Bakker blijft dus voorloopig alleen ledenraadslid voor Wieringen. Enkele leden stelden hierna de vraag wat toch wel de oorzaak- was dat de Coop. Onderneming op de „Oude Zeug" zoo slecht vooruitging. Zeer uitvoerig werd hierover gediscusseerd en soms harde no ten aan 't adres van anderen afgeschoten, welke wij fatsoenshalve hier achterwege zullen laten. De voorzitter zegt, deze aangelegenheid met het bestuur te zullen bespreken en na de oorzaak op de „Oude Zeug" omtrent de weinige omzet een onderzoek zal instellen. Voorts ncodigt spr namens de Vereeniging de leden uit om aan hei jubileumfeest dat op 23 April a.s. in Veerburg te Anna Paulowna gehouden zal worden, deel te nemen. Ieder huisgezin zal twee vrijkaarten krijgen en kosteloos vervoer per autobus. Dan kende voor opkomst en belangstelling sloot voorz. hierna de vergadering. 'n Auto-ongeluk bij Oosterland. lederen dag leest men in de bladen van autobotsingen en als 'n nuchter berichtje gaat het al aan onzer, geest voorbij. Men moet echter het zelf meege maakt hebben om te gevoelen, wat 'n vreeselijkt gewaarwording het is. We zaten gezellig pratend in de mooie nieuwe bus van Naastepad, de kalme chef zelf achter 't rad en we gevoelden ons zoo veilig als zaten we in onze huiskamer. We naderden met matigen gang de gevaarlijke hoek nabij 't M.U.Z.park te Oosterland, en ik zag dat onze bus naar rechis uitweek, hoewel ik 'n voertuig, dat van tegeno vergestelde richting kwam, niet kon zien, om dat ik ter linkerzijde midden in de bus zat 'n paar banken achter' de chauffeursstoel, die mi; 't vooruitzicht belemmerde. Opeens zag ik door de zijruit 'n gevaarte dwars op de bus aanvliegen, 'n Kreet van ontzetting toen 'n hevige knal en in een ondeelbaar oogen- blik was 't gebeurd, 'n Moment waren we als 't ware door de schrik verlamd en toen vluchten we de bus uit. We aanschouwden daar eerst de ruine van de Ford-vrachtauto, 't voorstel niets dan verbogen en verpletterde stukken ijzer en stangen, iets vei der lagen de brokstukken van 'n wiel en achter het stuurrad zat nog steeds de chauffeur de kolenhandelaar de heer de Vries cn naast hem zijn helper de heer J. Smit, vvien beiden t bloed langs 't gelaat stroomde en beiden te zeer door de schrik waren bevangen om één woord te uiten of uit te stappen. Verschrikkelijke aanblik. Men hielp ze van hun zitplaats en toen ston den ze verslagen te kijken naar de brokstukken, niet begrijpend 't gebeuren. Alleen de Vries sta melde, dat hij tevergeefs z'n stuur draaide en er waarschijnlijk iets stuk was gesprongen. Aan de andere zijde van den weg stortd Naas tepad, sprakeloos, met tranen in de oogen naar z'n mooie nieuwe, nu zoo deerlijk beschadigde bus te staren. Spatscherm, zijwand, benzinetank alles was verbrijzeld; daar stond nou zijn trotsch, waarmee hij zoo welgemoed zijn rit was begonnen. Diep gevoelden we 't leed, maar daar bij ook de dankbaarheid, dat wij door de hecht heid en sterkte van zijn bus en door z'n voor zichtig rijden, zeker aan ernstiger gevolgen wa ren ontsnapt. Door welwillendheid van den heer Jac. Visser waren de Vries en Smit intusschen naar Dr. de Groot vervoerd, en bij navraag bleek de toestond van beiden redelijk wel. Menschenlevens vallen dus gelukkig niet te betreuren. Maar voor de zooveelste maal roepen we de autobestuurders toe: menschen, rijd toch voor zichtig. Slechts 'n moer behoeft los tel rijden, 'n stuurstang te breken en gij bevindt u en wel licht ook daarbij anderen) in 't grootste gevaar. ter weinig te merken. Of het moesten dan de kievitseieren zijn, die sommigen al weten te bemachtigen. Geen wonder, dat sommige veehouders een beetje ongeduldig worden. Zoo b.v. iemand uit Uitgeest, die de zaak moe' werd en zijn vee een dag of tien geleden maar op goed geluk af de wei in jaagde. Dat was natuurlijk zijn zaak maar er zat nog wat anders aan vast, n.1. dat dit vee verzekerd was bij een onderling verze keringsfonds. En nu hebben enkele deelhebbers aan dit fonds medegedeeld, dat zij niet van plan zijn voor de roekelooze streken van een ander op te draaien, en dat zij, als de koeien in de wei door de kou het loodje leggen, niet van plan zijn hun verschuldigde omslagen te betalen. Wil je gek doen, redeneeren zij, ga gerust je gang, maar op eigen kosten, asjeblieft men met motor en al in de Van Ewijcksvaart terecht. Gelukkig wisten zij zich met bijstand van ijlings toegeschoten hulp te redden. Wel hadden beiden 'n lichte hoofdwond, doch dit ge leek erger, dan het was. De motor was ook maar even beschadigd. Een naspelletje van den winter bespeuren we nog in Medemblik. Ook daar heeft men in de afgeloopen maanden geducht moeten dokken voor de werkloozenzorg. En nu lezen we een officieele bekendmaking, dat de Raad besloten heeft in het vervolg geen steun meer te verlee- nen aan werklooze arbeiders, die niet zijn geor ganiseerd. „Van dit besluit zal onder geen voor waarde worden afgeweken, zoodat geadviseerd wordt zich onmiddellijk te organiseeren", luidt het slot. Dat is kort en krachtig. Als alle arbei ders deze wenk ter harte namen, zou men bij een niet al te langen winter de steunverleening grootendeels kwijt zijn. Het voorbeeld van Me demblik is dan ook navolgenswaard. Echter is het al heel zonderling, hoe nog steeds van vele zijden geen kwaad genoeg gesproken kan wor den van vakbonden, waarbij dan alle mogelijke gevaren worden opgehaald van luiheid, overdre ven eischen enz., terwijl van dezelfde kant, als het op steunverleening aankomt, zoo hard mo gelijk geschreeuwd wordt Ga toch in een bond. dan zorg je zelf voor den slechten tijd. Dat is allesbehalve consequent. Nog een ander punt, dat voor de verschillen de gemeenteraden van veel belang wordt, willen we hier even naar voren brengen en wel de kw estie van geneeskundig toezicht op de school gaande kinderen. We hebben daarover reeds eerder geschreven en daarbij doen uitkomen, dat dit toezicht van onberekenbaar nut kan zijn in zijn preventieve werking, d.w.z. in het opspo ren van zieken in een stadium, waarin zij nog gemakkelijk te genezen zijn. Wij denken hier b.v. ook aan oogziekten, vergroeiingen e. d. Bij goede samenwerking tusschen geneeskundige, onderw ijzers en ouders is hier prachtig werk te doen. Tot heden is de toestand echter zoo ge weest, dat kleine gemeenten in dit opzicht wei nig konden doen wegens de kosten. Daarom heeft de afd. Noordholland van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten thans een plan ontwor pen tot instelling van een organisatie van dis- tricts-schoolartsen, waarbij dus een arts niet één gemeente, doch een bepaald district voor zijn rekening zou nemen. Ieder district zou ongeveer 40.000 inwoners omvatten. Omtrent de kosten wordt medegedeeld, dat deze vermoedelijk zou den komen op 30 cent per inwoner, waarvan 13 door het Rijk en 1 3 door de Provincie zou wor den gedragen. Blijft dus voor de gemeente een zeer bescheiden bedrag van tien cent per inwo ner, wat toch zeker niet te veel gevergd is. Wel lijkt het ons de moeite waard om te informee- ren, of onder het toezicht ook begrepen zou worden het tandheelkundig toezicht, wat ook in enkele grootere plaatsen is ingevoerd. Met veel belangstelling zien we naar het verder ver loop van deze kwestie uit. Dan moeten we ditmaal nog een paar onge lukken vermelden, één ernstig, het ander min der erg. Om met het laatste te beginnen, te On- derdijk ging een koe op hol en raakte ten slotte te water. De veldwachter moest er aan te pas komen, om het beest af te maken. De vroolijke kant van de zaak is, dat de man daarvoor niet minder dan zestien patronen noodig had, zoo dat óf het beest bijzonder taai moet zijn geweest, óf 'smans schietvaardigheid niet al te grooi Of misschien werkten de beide oorzaken wel samen. En dan het ernstige ongeval uit TexeL Daar is een driejarig jongetje te Den Burg door een vrachtauto gegrepen en overreden, met directen dood als gevolg. De schiildkwestie is nog niet opgelost. !Tot slot nog een klein berichtje van Texel, dat ook daar voor het eerst een melkmachine in gebruik komt. De machine wint al meer en meer terrein, wie weet, hoe over enkele jaren de toe stand zal zijn Spoorbuurt. Succesvolle uitvoering O.B.K. fTot in alle hoeken was de zaal van den heer Kossen Zondagavond bezet, toen de tooneelver- eeniging O.B.K. een openbare uitvoering gaf, die tevens toegankelijk was voor donateurs. O.B.K. was zulk 'n groote belangstelling waard, dat bleek bij de opvoering van 't mooie spel „Mislukte Levens". Wat werden de karak ters goed uitgebeeld, wat kwam het diepaangrij pende goed tot zijn recht; inderdaad, hier werd jblijk gegeven van ernstige studie en kunnen ANNA PAULOWNA. HERV. GEM. 18 April, acht uur, Hervormde Oosterland. Zusterkring te PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Eerste voorjaarsteekenen en de gevol gen van den winter. Een belangrijk plan. Een schietvaardig veldwachter. ITexel gaat met den tijd mee. We hebben de laatste weken al zoo veel hoo ren klagen over het gure weer en het uitblijven van de lente, dat we ons haasten met een paar berichtjes voor den dag te komen, die duidelijk aantoonen, dat we toch heusch een betere tijd tegemoet gaan. Allebei komen ze uit Alkmaar vooreerst is daar op de veiling de eerste bloem kool gearriveerd in de tweede plaats zijn er ook al aardbeien aangevoerd. Met dit nieuws hebben we echter ook al ons kruit verschoten, want voor de rest is er van nieuw leven nog bit BURGERLIJKEN STAND Geboren Tjheodurus Anthonius, z.v. C. N. Smiers en van J. Huiberts Cornelis Johannes, z.v. P. C. Blaauboer en van E. Dekker Adriana Maria Jacoba, d.v. G. van den Berg en van j. M. van der Reep Jan Jacob, z.v. N. de Wit en van E. D. Visser Hendrik Willem, z.v. K. Schuiling en van R. Oosting Jan Willem, z.v. D. J. van den Heuvel en van N. Oliemans. Ondertrouwd Arie Schenk, oud 23 jaar, land bouwer, wonende te Anna Paulowna en Trijntje Pluister, oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Den Helder Pieter de Waal, oud 27 jaar, schippersknecht en Jacoba Maatje van Dalen, oud 22 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Getrouwd Klaas Dijkman, oud 35 jaar, bouw kundig-opzichter, wonende te Leeuwarden en Lena Anna Keppel, ooud 26 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Naar wij vernemen is de heer K. Oudes, te Alkmaar, als tijdelijk onderwijzer aan School III te Oostpolder, benoemd. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de Maatschappij tot aanneming van Zui derzeewerken (M.A.Z.) vergunning verleend om ten behoeve van het uitvoeren van baggerwer- ken tot 31 Decemb^j* 1929 werk te laten verrich ten door mannen van 18 jaar en ouder, geduren de 10 uur per dag en 55 uur per week. Motorongeval aan de Kleine Sluis. Vrijdag avond ongeveer 7 uur gebeurde hier aan de op haalbrug een motorongeval, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. De motorrijder Evenhuis kwam uit de richting Wieringerwaard, terwijl op de duo gezeten was de heer J. Pot. Vlak bij de brug kon E. zijn stuur niet meer houden cn reed met tamelijke snelheid tegen de leuning". Deze bezweek en bestuurder en duorijder kwa O.B.K. mocht dan ook de voldoening smaken na ieder bedrijf een warm applaus te oogsten en met trotsch mag zij op dezen welgeslaagden a> vond terugzien. Wij zouden bij de melding dezer regelen te kort zijn geschoten, wanneer wij niet 'n compli ment brachten aan den bekwamen regisseur, den heer Visser. Het was met de spelers, zoowel als met de.grimage en aankleeding van het too- neel prompt in orde. Nog willen wi| melding maken van het nieuwe prachtige orgel van den heer Benema, dat in de pauze en met het bal werd gedemonstreerd. „Za lig op zoo'n orgel te dansen" hoorden we de ech te dansliefhebbers uitroepen. Schitterend van toon en mooie moderne melodiën, was 't ook voor hen, die niet dansten, een lust er naar te luisteren. Op het bal was het dan ook tot het einde toe enorm druk en gezellig. Wij wenschen den heer Benema ook verder veel succes met z'n nieuwe dansorgel toe. BREEZAND. Voor rekening van Gebr. Kan- tein, te Lisse, zal aan den Meerweg een blocm- bollenschuur worden gebouwd door Gebr. Rans dorp, aannemers te Haarlemmermeer. VAN ALLES WAT. OOK HIJ OVERLEED ARM. Honderd jaren geleden verkreeg de uit Bche- men afkomstige houtvester, Johan Ressel van de Oostenrijdsche regeering een patent op de door hem uitgedachte schroef voor de voortbe weging van schepen. Bij de eerste proefvaart brak helaas een stoomleiding, die met tin was gesoldeerd natuurlijk had dit niets uitstaande met de schroef, waarom het ging, maar de Oos- tenrijksche regeering verbood verdere proeven. Toen nam de Engelsche marine do uitvinding op en wees haar, ondanks de onomstootelijk bewezen prioriteit van Ressel, toe aan anderen. De uitvinder zelf van deze voor de scheepvaart te water en te lucht zoo uiterst gewichtige vin ding, is in armoedige omstandigheden gestor ven het lot des uitvinders WEREIDKAMPIOENE KUSSEN. De beeldschoone koriste Elsie Laureton te Delmar mag althans voorloopig den titel van wereldkampioene in het kussen voeren. Want in een wedstrijd om het kampioenschap der Vereenigde Staten heeft zij den titel behaald Bij dien kuswedstrijd werden door fijne instru menten de hartslagen gecontroleerd. En terwijl bij haar concurrenten de hartslag maar met 5 tot 13 slagen per minuut werd versneld, kuste Elsie haar slachtoffer zoo stormachtig, dat de versnelling 15 slagen bedroeg. Hoe lang zal zij kampioene blijven 17.000 K.M. KAUWGUMMI. Volgens een Amerikaansche statistiek worden op de geheele wereld jaarlijks zooveel stukjes kauwgummi verbruikt, dat zij naast elkander gelegd, een lengte van 17.000 K.M. zou hebben. Amerika zelf verbruikt hiervan ongeveer 3 4. IEDER ZIJN EIGEN KERKHOF. De stad Killingsley in Connccticut met 8178 inwoners heeft niet minder dan 67 kerkhoven, dus op elke 122 personen een kerkhof. Natuur lijk heeft de stad er thans in reclames op gewe zen, dat zij in rijkdom aan kerkhoven alle re cords slaat. BUITENLAND. DE LENTEWINTER. Sedert honderd jaar is het in Engeland op don 12den April niet zoo koud geweest als dit jaar. EEN KAT ZET EEN STAD IN HET DONKER. Te Naumburg a. d. Sale was een kat in aan raking gekomen met de hoogspanningsleiding en hing dood in de draden. Hierdoor ontstond kortsluiting en wércl dé geheele stad in donker gehuld. Men heeft de storing echter spoedig kunnen herstellen. NA EEN HITTEGOLF SNEEUWSTORMEN. In het Westen der Vereonigde Staten is de hittegolf van de laatste dagen gevolgd door sneeuwstormen en een hevigen vorst*. Deze plot selinge omkeer van het weer, die bijna zonder wedergade is heeft verscheiden slachtoffers ge- ëischt, en tal van ziektegevallen veroorzaakt. Op de Hudson werd de scheepvaart bijna onmo gelijk gemaakt door een sneeuwstorm, welke het uitzicht belemmerde. Te Gemantown in Pen- sylvania, waar de thermometer nog op 90 gra den Fahrenheit stond, is Woensdag veel sneeuw gevallen. GRUWELIJKE VONDST. Op aanwijzing van een boschwachter hecfi de gendarmerie met behulp van een gerechtelij ke commissie uit Pressburg een gruwelijke vondst gedaan. In de buurt van het dorp Pla- vecky Sv. Mikulas werd een schedel, en daarna, in twee aardappelzakken ingenaaid, alle andere lichaamsdeelon van een man gevonden, die sinds een jaar was verdwenen. De politie heeft de weduwe van het slachtoffer, haar dochter, den oom van den vermoorde en een zwervenden mattenvlechter in hechtenis genomen. LIEFDESDRAMA IN F.EN KRANKZINNIGEN GESTICHT. In het krankzinnigengesticht Irsee nabij Kauf- beuren in Zwaben is een 36-jarige arts door een 33-jarige huishoudster doodgeschoten. Beiden waren reeds gerüimen tijd bij de inrichting werk zaam en kenden elkaar reeds lang. De huishoud ster schijnt eenigen tijd van meening te zijn ge weest, dat de geneesheer haar wilde trouwen. Zondag had zij een langdurig onderhoud met hem en kort daarna volvoerde zij haar daad. De huishoudster is gearresteerd en naar de ge vangenis te Kaufbeuren overgebracht. NARCISSEN-INVOER IN DE VEREEN. STATEN. De Rijkslandbouwconsulent te Washington deelt telegrafisch aan de directie van den Land bouw mede, dat de Federal Horticulturen Board voor het seizoen 1929 géén bijzondere invoerver gunningen (special permits) zal verleenen voor de navolgend variëteiten van narcissen Glory of Sassenheim, Laurens Koster, King Alfred, Paperwhite, Sir Watkin, Soleil d'Or en Spring Glory. Na 1929 zullen vermoedelijk geen invoerver gunningen meer worden verleend voor de varië teiten Gloriosa, Minister Talma, Poeticus Re- curvus en Treserve. De invoer van narcissenbollen voor het sei zoen 1929 is beperkt tot een totaal van 25 dui zend stuks, tegen vroeger honderd duizend. SPORT. Anna Paulowna Excelsior I— A. B. C. I 1-1.11 Zondag vond alhier een vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen Excelsior I en N.V. I' Algemeene Beton Comp., Sluisbouw, De Haukes I Wieringen (A.B.C.) Deze wedftrijd, welke in een gelijk spel eindigde was voor A. B. C. de eerster ontmoeting, en is zeer zeker een mooi resultaat. I Tevens mag nog vermeld worden, dat de club I A. B. C. kort geleden is opgericht en hoofdzake- lijk uit vreemde krachten bestaat. SUCCES-NIEUWS. Beide elftallen ongeslagen kampioen. Zondag was het in het Succeskamp groote vreugde. Succes I moest n.1. haar laat- I ste wedstrijd spelen voor de competitie en als deze gewonnen werd, was zij kampioen van ha- li re afdeeling 2e klas N.H.V.B. gn deze laatste I wedstrijd werd gewonnen Succes I heeft het er I in dit seizoen schitterend afgebracht en wist I van de twaalf gespeelde wedstrijden er elf te I winnen en één gelijk te spelen. Dus dit is een I pracht prestatie, te meer daar S. I voor het I eerst in de 2e klas uitkwam. Het tweede Succes-elftal staat er niet minder I slecht voor en prijkt ook boven aan de ranglijst f en ook nog steeds ongeslagen. Naar wij meenen I moet S. II nog éen wedstrijd spelen n.1. tegen I het zwakke A. P.-elftal, doch S. II is al reeds I zoover gevorderd dat zij de kampioenstitel heeft behaald. Dus het is de S.'ers in het afgeloopen I seizoen wel voor de wind gegaan. Over de gespeelde wedstrijden het volgende: Succes II speelde thuis tegen Breezand II en I wist wederom met een flinke overwinning uit den strijd te komen door met 51 te winnen. Om twee uur speelde Succes I haar 12e wed- I strijd tegen Geel-VVit II van Helder, onder lei- I ding van scheidsrechter Zwart. Succes trapt af I en er ontwikkelt zich een vlug spel, waarin de I Geel-Wit aanvallen uiterst gevaarlijk zijn. Een I paar harde schoten worden dan ook op het S.-il doel gericht en de blijkbaar zenuwachtige kee-1 per laat de bal tot tweemaal toe uit de handen I vallen waardoor het S.-heiligdom gevaarlijke momenten doorleefd. De S.'ers echter zitten ook I niet stil en trekken ook menigmaal op het G.- doel af, doch de zeer vlugge G.-Wit-keeper weet I zijn doel op sublieme wijze schoon te houden. I Uit een S.-aanval wordt éen der S.'ers in den rug aangevallen waarvoor een penalty wordt I toegekend, welke door Jb. Koorn precies in kee- per zijn handen wordt geschoten. Na eenigen tijd weet Jn. Lont toch de G.W.-keeper te ver- I schalken en het is 10, welke stand tot rust onveranderd blijft. Na de thee krijgt S. het windvoordeel en zijn I voortdurend in den aanval. Na verscheidene I corners op G.W.-doel te hebben genomen welk- echter geen gevaar opleverden, krijgt S. weer I een penalty te nemen welke door Nieuwbuurt in een doelpunt wordt omgezet 2—O.Een der G.-Witten hierover niet tevreden 1 beleedigde de scheidsrechter en werd het veld I uitgezonden, zoodat met 10 mgn werd verderJ gespeeld. Hierdoor werd de drang op G.-doel j nog grooter en wisten de S.'ers na eenigen tijd I door Deijs en Jb. Koorn no. 3 en 4 in het net te deponeeren. De G.-Witten krijgen ook nog een pracht kans doch het schot gaat over de lat. De I zeer vlugge S.-linksbuiten Flippie krijgt de bal toegespeeld en neemt de bal vliegensvlug mee, I en weet na een lange ren met de G.-back vlak op I da hielen de G.W.-keeper voor de 5e maal te I passeeren. In de stand komt verder geen veran- dering meer en heeft S. I de kampioenstitel wel- I verdiend gewonnen. EERSTE UITKEERING AAN DE STAKERS TE ZAANDAM. Zaterdagmorgen heeft de Nederlandsche Fe deratie van Transportarbeiders aan bijna 200 leden, bij de staking in het houtbedrijf betrok ken, een uitkeering verstrekt, bedragende voor de gehuwden 12 plus 1 voor elk kind bene den de 14 jaar. De afdeeling Zaandam van de Transportfede ratie telt 250 leden, die zoo goed als allen in den regel in het houtbedrijf werkzaam zijn, doch waarvan een aantal op het oogenblik dat de staking uitbrak, elders werkzaam was. ONREGELMATIGHEDEN TE EMMEN. In verband met onregelmatigheden in de ad ministratie, is de directeur van den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling te Emmen, geschorst. VOORJAARS-VEEMARKT TE ALKMAAR, Op de heden gehouden groote voorjaarsvee markt werd 1288 stuks vee aangevoerd. Ondanks het feit dat er nog geen gras is en hef hooi nagenoeg op, waren de prijzen hoog en was de handel vlot, en dit tot verwondering van vee houders en handelaren. De handel in kalfkoeieri was overigens iets stugger. De markt in Leeu warden, waar de prijzen iets hooger waren, deed overigens wel een vlotte markt verwach ten. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien per- stuk 240 tot 340 Vaarsen per stuk 180 tot 280 Pinken per stuk 200 tot 350. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, ALKMAAR, 13 April 1929, Aanvoer 280000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 5.20 a 5.40 58-60 Kg. 5.30 a 5.5" 60-62 Kg. 5.40 a 5.70 62-64 Kg. 5.70 èt 6.10 Bruine 65 Kg. 5.60 a 6.60 Aanvoer 85000 Eendeie ren. Prijzen 4.90 a 5.20 per 100 stuks.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2