Hij liet zich naar Brussel rijden en van daar naar Gent, waar hij overnachtte. Den volgenden dag werd de reis lustig voortgezet. Tpen men 's avonds te Antwerpen was terug gekeerd, zeide B., dat zijn oom, die op de Groen plaats woonde, de kosten zou betalen. Weldra bleek echter, dat men met een bedrieger had te doen, daar op het aangegeven adres geen „oom" te vinden was. B. is aangehouden. EEN MOTORRIJWIEL IN BRAND De bewoners van het Roelof Hartplein te Am sterdam werden Vrijdagavond opgeschrikt door eenige hoogopslaande vlammen en rookwolken, welke afkomstig bleken te zijn van een in brand geraakt motorrijwiel, dat voor de garage in de Roelof Hartstraat stond. De brandweer ver scheen met twee wagens. Met zand werd de over de straat vloeiende benzine gèbluscht. Het schijnt, dat de eigenaar van het motorrijwiel, terwijl hij benzine bijvulde, den motor had laten doordraaien. De eigenaar werd aan het gelaat en aan een der handen gewond en moest in een na burige apotheek verbonden worden. Een der garage-employé's werd aan een hand verwond. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. EEN WERKTUIG. OM BIETEN TE VERPLANTEN. Door den heer Rienks, opzichter aan de sui kerfabriek te Vierverlaten, is een werktuigje ge construeerd voor het verpoten van bieten. Vol gens het Gron. L.Bld. drukt men 't in den grond waardoor een kluit grond mét den biet er in. wordt opgenomen. Door het omhalen van een handel wordt de kluit met behulp van een veer weer losgemaakt. Zij, die het apparaat wenschen te bezichtigen, kunnen zich aan het secretariaat der Gron. Mij. v. Landbouw vervoegen. PROVINCIAAL NIEUWS INBRAKEN TE BERGEN. Dat Noord-Holland boven het IJ nog steeds niet veilig is kan blijken uit de verschillende bVu tale inbraken, welke in den nacht van Donder dag op Vrijdag in Bergen gepleegd werden. Door het verbreken van een ruit en het ontslui ten van een spanjolet zijn ongewenschte gasten de woning van den Heer Borst aan de School straat binnen gegaan. De kassa in den kruide nierswinkel werd geforceerd en een bedrag van vijf gulden gestolen, benevens een tweetal porte- monnaies met tien gulden wisselgeld. In dezelfde straat werd een bezoek gebracht bij den schoenhandelaar Woud, waar een caset- te met 25 aan goud, benevens een spaarbank boekje en verschillende papieren van waarde ontvreemd werden. De inbrekers hebben daama een bezoek ge bracht aan de villa Dennenheuvel van den heer Smidt aan de Komlaan, waar alle kamers onder ling waren afgesloten en dus ieder vertrek af zonderlijk moest worden geopend en waar in totaal ongeveer 30 werd gestolen. Bij den sigarenhandelaar Brinkhorst aan dc Breelaan hebben de dieven getracht door een tui melraam naar binnen te komen, maar door he: aanslaan van een hond is het bij deze poging tot inbraak gebleven. Er is nog geen spoor van de daders. SCHAGEN. Wegens den Hemelvaartsdag op Donderdag 9 Mei zal de Schager markt gehoudeif worden op Woensdag 8 Mei. BEVERWIJK. Waarschijnlijk als een gevolg van het zonnige weer alsmede dat de export zeei weinig meer te beteekenen heeft, waren de prij zen aan de Beverwijksche bloemenmarkt Vrij dag tamelijk gedrukt. De allerbeste darwinnen konden ternauwer nood per 100 stuks gerekend 3.50 halen. Ook Anemoonen, anders zoo'n gewild artikel was de handel slap. Voor het meest bekende soort The Caen besteedde men per 100 1 tot 2. Er was dien dag een enorme narcissenvloed, vooral van de soort Spur waarvan de prijzen varieer den tusschen de 40 en 50 ct. Zelfs dubbel rood of Vulgens die door de stren ge vorst in zulke bescheidene kwantums wordi aangevoerd was de terugslag niet weinig 25—3.: ct. per bosje van 25. BEVERWIJK. De eerste asperges beneven; rabarber van den vollen grond zijn aan de Be verwijksche markt verschenen. FELLE BRAND TE KOEDIJK. Zondagmiddag vier hnizen afgebrand Zondagmiddag ongeveer 2 uur werd de bevol king alhier opgeschrikt door het alarm voor eer felle uitslaande brand in de bakkerij van den heer Hoogvorst. De hevige wind maakte den brand hoogst gevaarlijk en ondanks het feit, dat de brandweer spoedig, met het volle materiaal twee handspuiten met het bedieningspersoneel ter plaatse was en dadelijk door het actief op treden van de kringsluiters de noodige maatre gelen nam, kon niet voorkomen worden, dat hei vuur op de belende perceelen oversloeg. Dank zi het actieve pompen van de onvermoeide pom pers, kon het vuur met twee flinke stralen wor den aangepakt. Zoowel de commandant als de burgemeester zagen evenwel dadelijk in, da' een energieker aanpakken van het vuur hie noodzakelijk was. In groote haast werd dan ooi per auto de commandant van de brandweer tc Alkmaar de heer Fraaiman, gewaarschuwd, die reeds om half drie met de motorspuit onder lei ding van den chef brandmeester den heer R Hamstra ter plaatse verscheen welke motorspui dank zij het feit, dat een onbeperkte hoeveelheu water uit het Noord-Hollandsch kanaal kon wo den verkregen, in een minimum van tijd met eci geweldige hoeveelheid water den vuurgloe< aantastte. De toestand was ook zeer critiek geworden Niet minder dan drie belendende perceelen wa ren aangetast en de Koedijker brandweer ha< groote moeite om het 4de belendende perceel voo het vuur te behoeden. Ook de verdere perceeler werden met natgehouden brandzeilen beschermu De brand werd voor Koedijk al bijzonder gevaar lijk toen, door de felle wind de vonkenregen ook het rieten dak van de ruim honderd meter ver der gelegen boerderij van den heer Borst aan- tasstte. Met emmers water en door het uitrukken van het reeds brandende riet wist men gelukkig nog te voorkomen, dat ook deze boerderij verder door het vuur werd aangetast. Ware dit wel hot geval geworden, dan zou Koedijk stellig een ramp hebben beleefd als voor jaren Midwoud b; een Pinksterbrand beleefde, toen bijna het gc- heele dorp in de asch werd gelegd. Ongeveer 4 uur was men met het blusschingswerk gereed en kon verder het nog smeulende vuur aan de brandweer van Koedijk worden overgelaten. Vier perceelen waren intusschen afgebrand n.1. de bakkerij waar de brand ontstond, de een- denhouderij van den heer Brander, de brandstof fenzaak van den heer Koger, mede bewoond door het gezin van den heer A. Langendijk, het boe renhuis van de familie de Waal bewoond door de gezinnen van den heer M. Sluis en Mej. Tiewoud In anderhalf uur tijd waren in Koedijk alzoo zes gezinnen dakloos geworden. De brand had zoo snel om zich heen gegrepen, dat het niet moge lijk was iets van de inboedels der dakloos gewor den gezinnen te redden. De oorzaak der brand is onbekend terwijl de schade, zoowel die van de perceelen als die van de inboedels door verzeke ring gedekt wordt. Koedijk mag het nog een geluk achten, dat de ze brand midden op den dag ontstond waardooi het mogelijk werd dadelijk de noodige maatrege len te treffen. Door den brand is er in de lintbe bouwing in deze gemeente echter een leelijk hi aat gekomen en wel mede doordat ook eenige mooie boomen verbranden. Verwacht mag wor den, dat de verbrandde perceelen weer spoedig door nieuwe vervangen zullen worden. Moge het Igemeentebestuur er voor waken, dat de te stich ten perceelen in de landelijke omgeving zullen aanpassen. PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Het is weer niet alles pais en vree in de we reld. Evenmin in de groote wereld, waar politie ke sterren dag aan dag over vrede en ontwape ning praten en zeuren met bedroevend weinig of heelemaal geen resultaat, als in onze eigen omgeving, waar men elkaar over allerlei onbe nulligheden in de haren vliegt. Daar is in de eerste plaats een bericht uit Zuid-Scharwoude, waaruit blijkt, dat het ook op den Langendijk donderen kan. Daar bestaat een coöperatie, ge naamd „Nieuw Leven", waar de verhouding tus schen den bedrijfsleider en het personeel zoo liefelijk is, dat de eerste dezer dagen van een paar zijner ondergeschikten klop kreeg en de politie er aan te pas moest komen. Ook overi gens schijnt de verhouding tusschen bedrijfslei ding, bestuur en personeel zeer slecht te zijn. Leven genoeg dus, maar nieuw is dat alles hee lemaal niet, want ruzie maken doen dc men- schen toch al zoo lang ze op de wereld rondloo- pen. En dat nog wel in een coöperatie. Coöpera tie, dat is samenwerking, 't Lijkt er nog niet veel op. De lachende toeschouwers bij een dergelijk geval zijn natuurlijk de winkeliers, die toch aan de coöperatie een broertje dood hebben. En waar het ook al niet richtig is, dat is in Schagen. Het is algemeen bekend, dat daar de verhouding tusschen burgemeester en raad, dc raadsleden onderling, burgemeester en pers, niet al te best is. Als we het. goed zien, dan lijdt Scha gen aan dezelfde kwaal als verschillende andere plaatsen van hetzelfde soort, een kwaal, die om schreven zou kunnen worden als te klein voor een tafellaken en te groot voor een servet. De plaats is een bepaald centrum en doet graag een beetje „stads" ook de raad wil wel eens allures aannemen en gaat dan heel gewichtig doen over dingen, die met wat meer gemoedelijkheid heel wat makkelijker afgedaan konden worden. Voor Schagen komt. daar nog bij, dat van verschillen de kanten aan den burgemeester gebrek aan werklust en activiteit wordt verweten. Tengevolge van één en ander zijn de moeilijk heden er niet van de luchtde burgemeester draagt besluiten van den raad voor ter vernieti-| ging bij de Kroon een raadslid bedankt wegens zijn onherstelbaar figuur in verband met de werkloozenzorg in den afgéloopen winter als zijn opvolger al benoemd is en bijna de veilige haven binnengeloodst, komt hij op zijn bedanken terug en brengt zoo heel den raad in verlegen heid de candadaat voor de leege plaats laat het er niet bijzitten, nu hij niet toegelaten wordt en gaat in beroep de burgemeester gaat onderde- hand jubileeren wegens 12% jarige ambtsvervul ling en krijgt in plaats van de gebruikelijke waardeerende woorden allerlei onvriendelijke dingen te slikken en krijgt naar zijn hoofd ge slingerd, dat hij bezig is, Schagen naar de maan te helpen. Zoek het maar uit, zoo'n zaakje Wij houden ons liefst een beetje op een afstand en wenschen Schagen voor de toekomst wat meer vrede en wat minder kibbelpartijtjes toe. Hoe wel het daar voorloopig nog niet erg naar uitziet. Een minder mooi ding is ook de aanhoudende serie inbraken in den laatsten tijd. In Bergen is van Donderdag op Vrijdag op vier verschillende plaatsen ingebroken, 't Resultaat was ongeveer eender als bij alle andere inbraken, die den laat sten tijd in de provincie plaats vinden, dat is niet best. Dc beste slag was dertig gulden. Neen, een erg winstgevend werk is dat van inbreker ook al niet. En dan tot slot nog iets over een paar onge lukken. Ja, 't is alles even akelig ditmaal. Het is ons opgevallen, hoe vaak in de laatste weken melding wordt gemaakt van kinderen, die door onvoorzichtigheid of spelendenvijs onder auto's terecht komen. Vorigeweek b.v. op die manier een doodelijk ongeval op Texel nu weer twee, gelukkig niet doodelijk, te Burgerbrug en Win kel. Oorzaak in het eerste geval uit school ko mend, zonder uit te kijken, dwars over straat hollen in het tweede geval niet uitkijken we gens spelen. Zoodat: we maar zeggen wilden, dat een waarschuwend woordje van de ouders af en toe niet overbodig is, al heeft men zich niet dc illusie te maken, dat op die manier alle kinderen voorzichtig zullen gaan worden. Kinderen en kippon zijn wrel de lastigste schepsels op straat, de eerste zijn in ieder geval nog voor verbetering vatbaar, maar kippen is heelemaal geen goed aan te doen, zooals ieder fietser of automobilist weet. Wat trouwens ook al weer niet te verwon deren is, als men bedenkt, dat er op 25 kippon misschien één haan rondloopt. Hoe zou de men- schenwereld er uit zien. als er 25 vrouwen tegen 1 man waren GEMEENTE WIERINGEN. NIEUWBOUW. Aan den Gasthuisweg zullen 2 woonhuizen worden gebouwd voor rekening van de Heeren Jb. Kuiper en E. Hermans. Volgens hetverslag van den Vleeschkeurings- dienst te Den Helder zijn in 1928 te Wieringen geslacht273 runderen, 993 varkens, 11 vette kalveren, 8 graskalveron, 95 nuchtere kalveren, 46 schapen en 3 paarden, tegen 189 runderen, 671 varkens, 5 vette kalveren, 4 graskalveren, 46 nuchtere kalveren, 58 schapen, 1 geit en 4 paar den in 1927. Afgekeurd zijn in 1928 1 rund, 1 nuchter kalf en 2 paarden. Yc orwaardelijk goedgekeurd 2 runderen, 1 varken, 1 graskalf, 1 nuchterkalf, 2 schapen on 1 paard. Bovendien werden nog vernietigd 17 runde ren, 1 varken, 2 vette kalveren, 13 graskalveren, 6 nuchtere kalveren, 17 schapen en 2 paarden. BOUWTERREIN. Door den heer A. Klare Je Zandburen is van den heer J. C. Kooij een bouw terrein aan de Elftweg aangekocht waarop door de-j aannemer S. Blaauboer een burgerwconhuis zal worden gebouwd. NIEUWE DAMCLUB. Dezer dagen werd in de Cantinezaal van Den Oever een dafvereeni- ging opgericht door hen, die bij de Zuiderzee werken betrokken zijn. Er bleek veel animo voor te bestaan. Epn 33 leden gaven zich diezelfde avond als lid op, welk getal reeds tot 40 gegroeid is. Na veel hoofdbrekens vond men eindelijk de naam voor de nieuwe vereeniging „de uitzet ters". Deze benaming slaat behalve op het spel dus tevens op het groote Zuiderzee-werk. Het volgend Bestuur werd gekozen J. K. Lof vers, eere-voorzitter H. J. Stulp, voorzitter J. C. Broek, secretaris A. J. Coop, penningmees ter W. Vermeer, orde-commissaris B. Muller, algemeen adjunct. Zaterdag j.1. gaf in de zaal van den heer M. de Haan onder leiding van Mevr. De Goede-Blom uit den Haag de Democratische partij een film- propaganda-avond. Onder .een aanwezigheid van 70 personen werd op - het witte doek de prachtfilm „De Wapens Neer", opgevoerd. On der de pauze gaf Mevr. de Goede-Blom een be knopt relaas van het doel en streven der Demo cratische partij. Spreekster zeide dat de Demo cratische partij wil trachten de politiek in ons te veranderen en beter te maken. Niet langer de scheiding tusschen links en rechts maar tusschen Democraten en conservatieven. Onze partij geeft geen voorkeur aan een of andere Godsdienst, ei .i of andere klasse, maar wcnscht gelijkheid voor de wet der Nederlandsche burgers. Wij willen aldus spreekster gelijke rechten voor man en vrouw. Zorg van den Staat voor dc Volksgezond heid. Overal, ook op het platte land, moet de le vensvoorwaarden beter worden. De tollen moe ten niet alleen in Muiden maar overal afgeschaft worden en daarvoor bruggebouw over rivieren en kanalen. In de 'Tweede Kamer hooren geen godsdienstige debatten, maar daar behoort men te denken en te spreken over de welvaart van Neerlands Volk. Géén praten wil de Democrati sche partij, maar daden. Verlaging van belasting door het stopzetten van Leger en Vloot. Is het niet de democratie die de Nationale ontwapening op het programma plaatste, Onze mede-partijen hebben daaraan gehoor gegeven, en ook zij vol gen ons met het ontwapeningsproces. Wij ver heugen ons daarin. Wij democraten worden wel eens uitgescholden voor revolutionair, maar in tegendeel, wij zijn niet voor vernietiging der menschheid maar voor welvaart. Onze propagan da-avond, aldus spreekster heeft hoofdzakelijk het doel om de massa in contact 1e brengen met de partij, daar de Democratische Partij zes jaren bestaat, en met den Heer Prof. Mr. E. Heeves (tevens stichter en Voorz.) mogen wij ons verheugen dat ons ideaal invloedrijk is daar wij met de a.s. verkiezingen voor district Den Helder, den Heer Breebaart (Burgem. te Barsin gerhorn) u als candidaat mogen voorstellen. Dus Neerlands burgers wordt lid van de Democratische Partij brengt uw stem uit op onze candidaten. Leest onze lectuur zoodat u in tiemer met ons streven bekend wordt, alsdus spr. Voorts bedankte de spreekster het publiek voor de aandacht Verder wees spr. op deze film. waarin is uitgebeeld het karakter van een oor log. Dat de oorlog de menschen tot beesten maakt. Hoe de oorlog verraders schept, die niei terug deinzen om hun eigen burgers in een poel van ellende te storten. Daarna voortzetting van de filmacten, waarna het publiek voldaan naar huis ging. Aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken is tot 31 December a.s. over- werkvergunning vcileend, aan C. Omis te De Haukes tot 20 Juli a.s. en aan P. Kreijger, Belt straat tot 24 Augustus a.s. Aan J. Koster, Voorstr. is een tegemoetko ming ingevolge de Zuiderzeesteunwet verleend voor de opleiding van zijn zoon tot timmerman en aan D. ten Bokkel, Oosterklief en L. Wigbout. Westerlanderweg. een geldelijke tegemoetko ming over het tijdvak van 23 December 1928 tol 2 Maart 1929. De dienstplichtigen A. Steehouwer der lich ting 1925 en A. G. J. Schutte der lichting 1926 zijn opgeroepen om op respectievelijk 30 Mei a.s. en 14 Augustus a.s. te Utrecht voor herhalings oefeningen op te komen. Bij de gehouden herkeuring van trekhon den zijn 45 honden gekeurd, waarvan 3 werden afgekeurd. Coop. Boerenleenbank te Wieringen. Zaterdag avond vergaderden de leden van voormelde Bank in het Hotel D. D. Lont. De 72 aanwezigen werden welkom geheeten door den voorzitter, den heer Corn. J. Bosker. Spr. wees «op de be langrijkheid van 'n jaarvergadering eener instel ling als deze, de eenige gelegenheid, waar de le den van de werking der Bank hooren en hun be langen naar voren kunnen brengen. Dit geldt vooral in dezen tijd, nu alles noodig is om de be drijven te steunen. Spr. noemt verbeteringen, welke oplandboiuwgebied zijn gemaakt. Dit is geen weelde, maar 't is noodig zooveel mogelijk uit het bedrijf te halen, wat er te halen is. Mei dit alles gaan de financiën ten nauwste samen, en 'n landbouwer, die niet bij de Bank geinteres seerd is, komt bij zijn tijd ten achter. Spr. raakt dan 'n teer punt aan. n.1. de oprichting van een zoetfabriek, die enkele vooraanstaanden hier be pleiten; Velen zien er tegen op, om 't groote ka pitaal dat daar insteekt, doch als de cijfers laten zien dat 'n zoetfabriek meer voordeelen biedt, dan 'n dagfabriek, dan zou 't toch niet te laten zijn. Daarom wijst spr. er op, dat door de Centra le Raiffeisenbank het vorig jaar 'n grondcrediet bank is opgericht, welke ten doel heeft groote be drijven bij te staan. Verder mag hier de Bank dankbaar zijn voor 't groote vertrouwen, dat zij 't afgeloopen jaar weer heeft genoten. Het aan tal deposito's was groot, de wisselwerking was prachtig. Spr. hoopt, dat ook de besprekingen van hedenavond tot 't welzijn der Bank zullen leiden. De secretaris der vorige algemeene vergade ring de heer H. Rump, leest hierna de notulen, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Waar de heer Rump metterwoon naar Den Hel der gaat en dus ophoudt hier lid van de Bank te zijn, wenscht voorz., dat 't hem in zijn nieuwe woonplaats wel moge gaan. Volgt Rekening en verantwoording. De com missie van onderzoek der rekening brengt bij monde van den heer Windsma rapport uit. De ze verklaart, dat de commissie alles keurig in or de heeft bevonden en adviseert de rekening goed te keuren. Alzoo geschiedt bij aclamatie en den kassier wordt in hartelijke woorden dank gebracht voor zijn keurige en accurate administratie. Onderwijl de kassier, de heer Spaander ver slag uitbrengt van de gang van zaken der Bank wordt bestuursverkiezing gehouden: De heer J. Engel, als bestuurslid, de heer M. S. Bakker, als lid van den Raad van Toezicht en de heeren S. J. Koorn en D. Jac. Mulder als plaatsvervangende bestuursleden, worden met bijna algemeene stemmen herkozen en nemen hunne functiën weer op zich. Uit het verslag stippen we aan Op 1 Januari bedroeg het ledental 274 en op 31 December 284 Aan de Spaarders werden in de loop van het jaar uitgegeven precies 100 nieuwe boekjes; no. 1000 ontving 'n premie van f10. Op 31 December waren er 720 spaarders met een totaal bedrag van f 807016.18. Op Loopcnde rekening spaarden op 31 Decem her 13 personen, met totaal f 14915.23 Op 31 Dec. hadden 39 Loopende Rekeninghou ders in gebruik: f 195036.49. Voorschotten: Op 31 Dec. waren 209 voorschot ten te boek met een totaal van f 294433.56. De rentevoet blijft onveranderd en is gesteld: voor spaargelden (los) 4 proc.; 1 jaar vast 4.20 pr. Voor voorschotten 5 proc.; Scheepshypoth. 6 pr. Loopende rekening crediet 4 proc. Debet 5.25 pr. Het bestuur krijgt volmacht zoonoodig wijzigin gen aan te brengen. De rondvraag niets opleverende wordt de ver gadering met eenwoord van dank gesloten (Overzicht rekening en balans in het volgend nummer.) HERV. GEM. H.-hoef Vrijdag 26 April 'sav. 8 uur V.C.J.B. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Johannes Petrus, z.v. N. H. Onder water en van A. van Graven Maria Louisa, d.v. J. F. Zaman en van L. M. van Jole Jacob, z.v. J. Stammes en H. J. Boon Margaretha Corne- lia, d.v. C. P. Kuijs en van A. M. M. Visser Ma ria Petronella, d.v. W. Th. Langelaan en van A. M. Bierman. Ondertrouwd Jan Kistemaker, oud 23 jaar, landarbeider, wonende te Schagen en Anna Dekker, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende le Anna Paulowna. Onder het vee van J. de Wit, Zuider Molen- vaartsweg alhier, is mond- en klauwzeer waar genomen. Voor. rekening van D. van Ekeren wordt door den aannemer R. Daalder, alhier, aan den Meerweg een woonhuis gebouwd. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de aannemers J. de Graaf en E. Muntje- werf vergunning verleend om tot en met 15 Juni 1929 werk te laten verrichten door mannelijke arbeiders van 18 jaar of ouder, gedurende 9Va uur per dag en 53 uur per week. POLITIE. Gevonden een tangetje. Inlichtin gen ter Secretarie. Nieuwbouw van de Firma Neuvel In onze Gemeente is het in de bouwvakken zeer druk en de gebouwen, vooral bollenschuren, rijzen als paddestoelen uit den grond. Echter, ook de zakenmenschen blijven in deze niet achter, Dat getuigt de mooie nieuwe zaak van de Firma Neuvel in de Spoorbuurt, welke Zaterdag officieel is geopend. De prachtige winkel geeft zoowel binnen als buiten den indruk, dat de bouw ruim is opgezet alles is even practisch en soliede, dc goederen: porcelein, glas en aardewerk en ijzerwaren zijn zoo gerangschikt, dat alles dadelijk in het oog valt, en het gezellige intrieur noopt de klanten tot binnentreden. De aannemers, Gebr. Boekei, hebben eer van hun werk; ook het schilderwerk uitgevoerd door de firma Winnubst mag gezien worden en draagt niet weinig tot een goed ge heel bij. Wij wenschen de Firma Neuvel met de ze nieuwe zaak veel succes. De Uitvoering van „O.B.K. te Breezand. Voor een niet groot, doch aandachtig en dankbaar aantal bezoekers, voerde onze tooneelvereeniging O.B.K. voor de tweede maal op (j.1. Zondag in de zaal van den heer Borst) het stuk „Mislukte Le vens", een schets, velen ten voorbeeld, en op de meest treffende wijze ten tooneele gebracht. „O.B.K." kan dan ook met trotsch op deze bei de uitvoeringen terugzien. Jammer, dat Zondag niet meer publiek was opgekomen, want die er 'waren, hebben genoten. Dit tooneelwerk van Jo- han Schmidt, alsook de vereeniging, die het voor het voetlicht bracht, verdienen een volle zaal. Doch wellicht doet zich de gelegenheid nog eens voor, dat O.B.K. nog eens tot 'n opvoering kan overgaan. Sport: Breezand. Zondag j.1. speelde Bree zand voor de competitie tegen Wieringerwaard aldaar en na een vrij spannendenwedstrijd eiu- digde deze met een gelijk spel 3—3. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING ALKMAAR, 20 April 1929. Aanvoer 265.000 kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 5.10 a 5.30 58-60 Kg. 5.20 a 5.40 60-62 Kg. 5.30 a 5.70 62-64 Kg. 5.60 k 6 Bruine 60-65 5.50 a 6.50 Aanvoer 85000 Eendeieren 4.70 a 5 per 100 stuks. ALKMAAR, 22 April 1929. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 52 vette koeien 220 a 400 3 vette kalveren 80 k 110 Vette kalveren per ned. pond 1.30 a 1.50 172 Nuchtere kalveren (slacht) 8 k 22 667 Vette Varkens (zware) per ned. pond 0.82 a 0.85 Zouters per ned. pond 0.81 0.85, handel stug.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2