Tom, de Redder in den Nood „Mis Jockey" I- WONFECTIE. - Behoort U enz. enz. Hotel De Haan GRUN W AL D al totdemenscheu, die Roode 01 Gek Pool regelmatig gebruiken V Ook U bevalt het zeker. U tuet tieten*/" ven. Dit afgetrokken, moest in ieder geval nog een bedrag aanwezig zijn van 10.594. V. werd ondervraagd, maar verklaarde niet te weten, waar het geld gebleven is. Op advies van den burgemeester, den heer Steenhuisen, is men den accountant gaan raadplegen. Deze zal zoo spoedig mogelijk rapport uitbrengen. Men staat in deze zaak voor vele raadsels. R. V., is een kleine veehouder. Hij is een algemeen geacht man, die een werkzaam leven achter den rug heeft en zeer eenvoudig leeft. Menschen, die hem goed kennen, achten het buitengesloten, dat hij fraude zou hebben gepleegd. Veel eerder is men geneigd om aan slordigheid en onkunde tc denken. V. genoot van de kerkvoogdij en notabc len het volle vertrouwen. WAARSCHUWING AAN DUINBEZOEKERS. Opgepast voor kleine rupsen Vele stadsbewoners van Rotterdam, die in de Pinksterdagen naar het Zeestrand zijn geweest en in de zon, in de duinen, hebben getoefd, zijn daar het slachtoffer geworden van een infectie, veroorzaakt door kleine harige rupsen, die er in groot aantal voorkwamen. Zoowel in Hoek van Holland, als in Scheveningen, Katwijk en Noord- wijk kwamen de infecties voor. Men had in de duinen wel de vele rupsen ge zien, die tegen de kleeren, den hals en de handen opkropen, doch daar ge^n bijzondere nota van genomen. Den volgenden dag, soms al eerder, ontston den er overal op het lichaam, voioral aan den hals zwellingen, rood gekleurd en een geweldige jeuk veroorzakend. Vaak ging dit gepaard met sterke zwellingen van klieren. De infectie is niet gevaarlijk, doch hoogst on aangenaam. Wasschen met boorwater, vermijden van ster ke spijzen als varkensvleesch, mosterd, kaas e.d. en goed purgeeren verhelpt in enkele dagen het kwaad. En men zij voorzichtig om de reeds door de zon ge-irriteerde huid buiten het bereik dezer rupsen te laten. In 't algemeen is het liggen in de zon op het strand of in de duinen af te raden. Verschijnse len die op brandwonden gelijken openbaren zich. koiorts treedt op en de huid wordt wel bruinge- kleurd maar tevens zeer beschadigd. DE VORSTSCHADE. Practicus deelt in 't Weekblad voor Bloembol lencultuur mee Velen, die een bos narcissen sneden, zullen meermalen hun kleeren bevlekt hebben met het vocht dat steeds uit de stelen der versch afgesne den narcissen druppelt. Dit was andere jaren steeds het geval, maar dit jaar kon men zonder gevaar voor vlekken op zijn kleeren narcissen snijden. Ongetwijfeld door de vorst zijn de bloem stengels zoo droog, dat er van vochtafscheiding bijna geen sprake is. Vermoedelijk is dit geen gelukkig verschijnsel en zal het mindere vorst- gehalte wel gepaard gaan met minder weer standsvermogen tegen de komende warme da gen. Zoo komen we nog steeds voor. nieuwe ver- rossingen te staan en het blijkt wel, dat het thans nog niet mogelijk is om een behoorlijk -verzicht te verkrijgen van de werkelijke vorst- schade. MENSCHLIEVENDHEID. Maandag zijn in de Tiroler Alpen 2 touristcn met een sneeuwlaag 200 meter naar berieden ge stort. Zij bleven tamelijk aan de oppervlakte van het sneeuwveld en konden zich eenigszins be vrijden. Dichtbij zagen zij een anderen tourist die naar hen keek. Zij riepen hem om hulp. Hij maakte echter slechts een foto van hun ongeval en ging er toen kalm van door. De verongelukten konden later worden gered. VEEL MELK, WEINIG POEDER, VEEL SLAAP. In Amerika heeft men nu eens geen schoon heidskoningen uitgezocht, maar een gezondheids koningen. Uit een wedstrijd, waaraan 350.000 dames deelnamen, trad als koningin te voor schijn een jong meisje uit Drew in den staat Mississippi, die met 99.04 pCt. het gezondheids ideaal had bereikt. Hoe nauwkeurig men dus te werk is gegaan, blijkt wel uit de verdeeling tot in honderdsten van percenten. De 16-jarige werd natuurlijk geintervieuwd en gaf als haar recept om gezond te blijven aan 10 uur slapen, dage lijks 3/4 liter melk drinken, veel groenten eten, zich niet poederen en geen hooge hakken dragon GEMEENTE WIERINGEN. J.l. Woensdagavond herdacht de Herv. Zus- terkring te H.-hoef, dat het drie jaren was gele den sedert de oprichting. De secretaresse mej. G. Wiegman gaf een overzicht van het laatste jaar dat voor het vereenigingsleven alleszins bevredi gend was geweest. Het ledental was vrijwel stati- onnair gebleven. |Ter afwisseling werd door Zus ter Berkemeier uit Amsterdam, als gast aanwe zig, een gedeelte uit het bekende boekwerk van de Jong getiteld Merijntje Gijsen's Jeugd, n.1. de Mispels voorgelezen en een gedicht van Adama van Scheltema „De Vlucht" gedeclameerd. De dames Van der [Tocht en Geusenbreuk ga ven nog een 2>-stemmig lied ten beste begeleid door het orgel. Jaarvergadering Succes. Woensdagavond hield de voetbalvereeniging Succes haar jaarver gadering in de zaal van den heer Bruul. Voorz., de Heer D. Oden opent de vergadering met een woord van dank voor de trouwe opkomst en geeft het woord aan den 2en secretaris, den heer Bruul voor het voorlezen der notulen van de vorige ver gadering, welke onveranderd worden goedge keurd. Vervolgens geeft de heer Bruul nog een overzicht van het afgeloopen jaar, dat voor de vereeniging zoo succesvol is geweest. Volgt rekening en verantwoording penning- 'paard dreigde op hol te slaan doch werd onmid- meester. Ontvangen is over het afgeloopen jaar 1220,34, uitgegeven 721,09, zoodat de vereeni ging een batig saldo heeft van 499.25, hetgeen zeker schitterend is te noemen. Voorz. dankt den penningmeester, den heer Zwanink voor zijn beheer en den heer C. Duijn ker voor den steun, welken hij den penningmees ter steeds bewijst. Tevens dankt de voorzitter de heeren Geijsen en H. Lont voor het nazien der boeken. Thans volgt bestuursverkiezing. De heeren Bruul, J. Koorn en C. Kroon moesten periodiek aftreden. Deze werden echter met groote ^Ver derheid herkozen. Het bestuur is dus nu als-^* gt D. Oden, voorz. D. Nieuwbuurt, le Secr. A. wa nink, le penn. Jb. Bruul 2e secr. C. Kroon,' 2e penn. Jb. Smit en J. Koorn commissarissen. Punt 5 Elftalcommissie. Aftredend D. Nieuw buurt, C. Duinker, H. Hollander, H. Lucker en Jb. Bruul. De heeren Nieuwbuurt en Lucker wen schen niet meer in aanmerking te komen voor deze functie. Alzoo worden gekozen de heeren Jb. Bruul, D. Oden, C. Duinker, H. Hollander en P. Kooij. Als punt 6 staat op het programma Tribune plaatsen. Na vele discussiën wordt besloten hier toe niet over te gaan. Rondvraag Breed stelt voor hekken te plaatsen achter de doelen, voor de jongens, welke er steeds achter staan. Zal nog eens worden aangezien. De Heer Halfweeg stelt voor het terrein te verbres- den en op de vereischte grootte te brengen, besloten hier de aandacht op te vestigen en zal in worden voorzien. Vervolgens zou Halfweeg het Vaandel gaarne in een kast zien. De heer Slikker vraagt hoe het met de reiskos ten voor de a.s. competitie staat. Nk verschillen de meeningen hierover gehoord te hebben, wordt besloten, dat de vereeniging hier het grootste aandeel van betaalt. De reiskosten voor de zomercompetitie zullen door de vereeniging voor de helft worden betaald. Een schrijven van de V.V.M.P. wordt nog aan gehaald, waarin Succes TT wordt uitgenoodigd tot deelname aan haar nederlaagwedstrijden, welke gespeeld zullen worden op het terrein van de deelnemende elftallen. Wordt besloten hieraan deel te nemen. Vervolgens verzoekt de heer Lucker, voorz. der Gymnastiekvereen. Wieringen het terrein te mo gen huren op 30 Juni, voor de dien dag te houder, atletiekwedstrijden. Als prijs wordt gevraagd 15, waarmede de heer Lucker accoord gaat. Na bespreking van enkele aangelegenheden sluit voorzitter de vergadering. De Huisvlijttentoonstelling van „Volksonder wijs" in de zaal van Scheltus te Hippolytushoef op heden Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag zal zeker vele bezoekers trekken. Een schat van „huisvlijtinzendingen" keurig in de mooi versierde zaal opgesteld, boeit het oog. Ook, is door tusschenkomst van Mevr. Van Beek 'n keur-collectie van buiten gekomen. De voorwerpen door de cursisten van „Volks onderwijs" vervaardigt vormen een aparte col lectie, die alleen reeds de moeite aan 'n bezoek loont. Door de groote medewerking der burgerij zijn tevens prachtige cadeaux binnengekomen, die bij de verschillende attracties zullen worden aan geboden, of Maandagavond op Amerikaansche wijze zullen worden verkocht. Deze Amerikaan verkooping begint te half negen 'savonds Hedenmiddag worden door de schoolkinderen de veldbouquetten ingeleverd, terwijl dan een da mes-jury de prijzen zal toekennen. Door welwillendheid van eenige dames en hee ren zal gedurende de geheele tentoonstelling mu ziek ten gehoore worden gebracht. Na de tentoonstelling te hebben bewonderd zal men dan in de theetent rustig van de kunst der dames en heeren kunnen genieten. Wij herhalen nog even: de tentoonstelling wordt geopend hedenavond te 8 uur. (Op dezen avond speelt de mandoline-vereeniging O.K.K. Verder is de tentoonstelling geopend Zaterdag van 2 tot 11 uur; Zondag van 2 tot 11 uur en Maandag nam. van 4 tot 11 uur. De entrée is slechts 30 cent voor volwassenen en 15 cent voor schoolgaande kinderen. Maandagmiddag van 4 t<?t 6 een speciaal uurtje voor schoolkinderen tegen 10 cent entrée, waar hun dan tevens versnaperingen worden aangebo den. Nog een slotwoord: Bezoekt de tentoonstel ling. Wordt lid van „Volksonderwijs I" Holl. Mtpij. van Landbouw. In de Vrijdag avond gehouden vergadering van de afdeeling Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is besloten in 1930 weer een land bouwtentoonstelling te organiseeren. De rekening over 1928 werd vastgesteld. De eenige snijwonden bekwam. Botsing. Woensdagmiddag kwam op het gevaar lijke „Hoekje" te Hippolytushoef de dresseerkar van den heer D. Blaauboer met de auto van den heer L. Coltof van Den Helder. De heer Blaau boer viel van de kar, doch bekwam geen letsel, 't dellijk gegrepen. Van de auto werd een spat- scherm ingedrukt. De stemming voor Hoofd-Ingelanden van het Heemraadschap Wieringen had tot uitslag: herkozen P. F. Ivuut (aftr.) met 28 stemmen; A. Klein Sz. (aftr.) met 30 stemmen en C. Jb. Kool (aftr.) met 29 stemmen. Ter vervulling van de vacature S. Russelman, welke was benoemd tot Heemraad, was de uit slag: Jb. Dekker Pz. 17, Jb. Lont 7, W. Mostert 4, N. Rotgans 1, P. Veerdig 2, C. Wiegman 1, zoodat was gekozen Jb. Dekker Pz. POLITIE. Verloren een fototoestel een enve loppe met geld een zadeldek van een motor f ie Is. Gevonden een armbandhorloge. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter. Veemarkten te H.-hoef. De eerste veemarkt is reeds gehouden op 22 Mei nu komen er nog 3, n.1. op 29 Mei, 5 en 12 Juni. O verwerkvergunning. Aan de N.V. Alg. Beton Comp. te 's-Gravenhage is ten behoeve van den bouw van een schutsluis en bijkomende werken bij de Haukes overwerkvergunning verleend. Herhalings-oefeningen. Tot het doen van her halingsoefeningen zijn opgeroepen W. Kaan, lich ting 1920, 8 Aug. Amersfoort G. J. Veger, lichting 1920, 31 Oct. Vlissingen. Het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers der lichtingen 1917 en 1920 zal voor deze gemeen te plaats hebben in het Raadhuis te H.-hoef op 6 Juni a.s. Succes - Nieuws. Zondag 12 uur spelen de Suc ces - aspiranten teg en de Schager aspiranten om een zilveren medaille, uitgeloofd door de firma C. P. POLAK Groningen. Om halfdrie speelt Succes I een wedstrijd te gen/T.C.H. (Toerclub Helder); Dit zijn goede spe- spelers uit verschillende Helder-elftallen, wat "n aardige wedstrijd belooft te worden. Succes II speelt voor de Zomer Comp. in Julia- nadorp tegen J.V.C. I. Aanv. 2 uur; vertr. 1 uur. Den Oever. ,Toen Donderdag zekere juffr. Ivre- ke wonende op de Gest in een keet naar haar dichtbij wonende buurman S. Bakker Sr. om een emmertje karnemelk ging en haor zoonte aan haar hand hield kwam plotseling de groote waak hond van B. op de kleine af en beet. hem zoo ge weldig in de wang, dat geneeskundige hulp noo- dig was. Per auto van Boersen is de kleine naar Dr. de Groot vervoerd, waar deze hem spoedig had verbonden. De kleine was zeer ontsteld. Men meldt ons dat door de ijsclub „Voor waarts" te Den Oever binnen enkele dagen pu bliek zal worden aanbesteed het leggen van een dijk of kaai om de landerijen door de club in de Oeversche koog aangekocht, voor een te maken ijsbaan. ANNA PAULOWNA. Blijkens het verslag van den tuinbouwcur- sus te Breezand winterhalfjaar 1928-1929, ving deze cursus aan op 25 September 1928 met 10 leerlingen en werd beëindigd op 8 Maart 1929 met 9 leerlingen. Eén der leerlingen moest wegens ver vulling van militairen dienst den cursus verla ten. Aan 9 leerlingen, allen van de tweede klasse, werd een getuigschrift voor met vrucht gevolgu onderwijs uitgereikt. Voor de werkloozenkassen der landarbeiders geldt de bepaling, dat de bijdragon en uitkeerin- gen afhankelijk zijn van de klasse, waarin een af. deeling is geplaatst. Tot dusverre was voor deze gemeente bepaald, dat zij valt in de klasse B, waarvoor het bedrag der dagelijksche üitkeering bij werkloosheid is vastgesteld op ten hoogste 1.40 voor gehuwden en 1.20 voor ongehuwden. De besturen der verschillende landarbeiders bonden (Moderne, R.K. en Chr.) hebben, daar het in deze gemeente geldena standaardloon gedu rende het uitkeeringstijdvak Dec. t.m. April voor vaste arbeiders ten minste 20.- per week be draagt, verzocht deze gemeente in klasse C. te rangschippen, waardoor het bedrag der dagelijk sche üitkeering zou worden vastgesteld voor ge huwden op 1.70 en voor ongehuwden op 1.50 per dag. Aan dit verzoek is door den Rijksdienst der Werkloosheids Verzekering en Arbeidsbemidde ling met ingang van 1 Mei 1929 gevolg gegeven. Blijkens de opgemaakte statistiek ingevolge art. 31 der Drankwet, betreffende het tijdvak 1 Mei 1928 tot 1 Mei 1929, bedroeg het aantal ver gunningen op 1 Mei 1929, 11 waarvan 4 werden verleend voor 1 Mei 1904. Volgens het bevolkingsaantal, 4817 op 1 Janu ontvangsten bedroegen 778.64;.,, de uitgaven Z?J l1!'' maxin'm" aantal vergunningen 6 J c f pev^-cu/ bedragen 19. Het maximum aantal is evenwel 524.85, zoodat het batig saldo was 253.79Vz- Aan contributie van leden was ontvangen 525. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren C. Kooijman en D. Mulder Jacz., welke beide hun herbenoeming aannamen. Besloten werd een lezing te doen houden verkaveling van grond, ten einde tot een betere verkaveling van het bouw- en weiland alhier te komen. Ook zal een spreker worden gevraagd voor een behandeling van het vraagstuk der vee- tuberculosebestrijding. ,'Tot predikant bij de Doopsgez. Gemeente is met overgroote meerderheid van stemmen in de j.l. Vrijdagavond gehouden ledenvergadering be roepen den WelEerw. heer Ds. L. D. G. Ivnip- schcer teOudebiltzijl, (Fr.) en werd tot vasten boekhouder gekozen de heer Jb. Lont Pz. te H.-hoef. Met de ansjovisvisscherij gaat het een wei nig vooruit en worden door de kuilders al wat meer dier vischjes gevangen, ja een span bracht reeds 400 kilo aan den Oeversche afslag tegen 80 ct. per kilo. Wij zullen hopen dat. het zoo moge krachtens art. 4, 2e lid, le der Drankwet bij Kon. besluit bepaald op 9. Het aantal verloven bedroeg op 1 Mei 1929 6. 1 verlof werd ingetrokken en 1 verlof werd ver leend. Het vergunningsrecht bracht op 975.-. Den aannemer J; de Graaf is de bouw van de woningen van A. Pool en A. Spruit, welke inge- /olge de landarbeiderswet zullen worden ge bouwd, opgedragen. Kinderen en vuurZondag geraakte door het spelen van kinderen met lucifers de vuilnisbelt hier aan de Kleine Sluis in brand. Door de droog te breidde het vuur zich snel uit. De motorspuit was echter spoedig ter plaatse en wist erger te voorkomen. Op de gehouden vergadering van de Coop. Boe renleenbank Anna Paulowna bleek dat de winst over 1928 bedroeg f 3306.39. Wanneer deze bij het reservefonds wordt gevoegd zal dit stijgen tot bij na f 25000. -. De kassier boekte 2039 dagboekposten. Het aan r— m spaarboekjes bedroeg op 31 .Dcc. 512; het aan- doorgaan. Wat de geepvisscherij betreft gaat nog,Ja* vo°rschotboekjes 169 en het aantal boekjes in niet best, er is weinig vangst. De lammerenhandel is in vollen gang en worden er al velen verkocht. De prijzen varieerden van 17 tot en met 21 per stuk. Handel vlug. Auto ineengedrukt. Door aanrijding van 'n on bekend gebleven auto reed de heer N. Kuiper Woensdagavond in de Normert tegen een tele foonpaal. Het voorwerk werd verbrijzeld, terwijl de heer Kuiper door de scherven van de voorruit loopende rekening 50. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 320. De rekening sluit met 'n eindcijfer van ruim 1 y2 milliocn gulden. Het salaris vaii den kassier is weder met 1200 verhoogd en bedraagt nu f 1400. De rente voor voorschotten wordt met 1 Janua ri a. s. van 5 op 4y2 proc. teruggebracht. De heer Van Balen Blanken, als lid van Tiet be stuur, J. C. C. Geerligs als lid R. v. Toezicht en J. C. Geerlie-s en D. Stammes als plaatsvervangen de bestuursleden worden allen herkozen. BREEZAND. De bloelende bollenvelden zijn hier in Breezand de beide Pinksterdagen druk in trek geweest. Vele auto's, en fietsers krioelden door Breezand. Een en ander gaf een gezellige drukte. Breezand. In de gehouden algemeene Vergade ring van het „Onderlinge Veefonds" bleek dat het jaar 1928 een nadeelig saldo van f208.19V2 gaf te boeken. Door het fonds zijn als afgekeurd vee o- vergenomen *21 koeien, 1 pink en 3 kalveren, te zamen 25 stuks. De premie voor het eerstvolgend halfjaar werd vastgesteld op 1 pet. Twee leden bedankten, wijl het hun te duur werd, terwijl het bestuur hen krachtig van het zuinig beheer trachtte te overtuigen. Het bestuursvoorstel, om bij aankoop van vee keuring op tuberculose op kosten van den eige naar verplichtend te stellen, wordt aangenomen. Het bestuur zal zich met een veearts in verbin ding stellen. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 23 Mei 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen els volgt 6 Stieren 150 a 200 129 Geldekoeien (mag.) 140 a 320 115 Geldekoeien (vette) 250 a 480 50 Kalf koeien 200 a 415 16 Pinkén 110 a 1.50 186 Nuchtere kalveren 10 a 24 151 Overhou- ders 30 a 38 1057 Lammeren 18 a 24 24 varkens (mag.) 40 a 42 81 Varkens (vette) per Kg. 86 ii 88 ct. 188 Biggen 20 34 Konijnen f 0.50 a 3 41 Kippen 1 a 3 87 Kg. Boter 1.6Q a 1.90. I IERVEILING SCHAGEN, 23 Mei 1929. Aangevoerd 142176 Kipeieren. Prijs 52-54 Kg. 5.10 55-57 Kg. 5.20 a 5.40 58-60 Kg. 5.50 a 5.60 61-63 Kg. 5.70 a 5.90 64-67 Kg. 6 n 6.40 Onbewogen Wit 5.10 a 5.80 Bruin 5.70 ;i 6.10 Klein 4.80 Gemiddeld 5.30. 17334 Eendeieren 5.00 a 5.10 41 Kalkoeneie ren 8 8.20 21 Ganseieren 9.90 203 Reiger- eieren f 3.20. EIERVEILING HELDER,, 23 Mei 1929. Aange voerd 15871 Kipeieren Prijzen Bruin 6 k 6.30; Wit 5.30 a 6.00 Aangevoerd 558 Eendeieren 4.80 per 100. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. H.-hoef voorm. half elf Ds. van Beek. Oosterland nam. half drie Ds .Van Beek. 26 Mei voorm. 10 uur Kapel te Den Oever Ds. N. Lofvers, (Dienst voor Zuiderzeewerkers. EVANGELISATIE II.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. Morgens 10 uur candidaat G. Smeenk, Arnhem, s Middags 3 uur dezelfde. Busdienst vanaf Den Oever. ADVEKTENTIëN. COOP. BOERENLEENBANK, WIERINGEN ZITDAGEN VAN DEN KASSIER TE H.HOEF WOENSDAGMIDDAG: VAN HALF DRIE tot HALF VIJF. TE OOSTERLAND MAANDAGAVOND VAN ZEVEN tot ACHT UUR, HEDEN ZONDAG 2 Hoofdnummers |le HOOFDNUMMER De nieuwste TOM MIX - FILM: Een „Mix-film" van een geheel nieuw genre i T/om, als een duivel te paard; een Cowboy aan de telefoon Kilometers draad en kilometers sensatie. erbazingwekkend spel van Tom Mii, waarbij het publiek in geestvervoering geraakt. Een echte ouderwetsche Mix in een gen geheel nieuwe gedaante en creatie. 2e HOOFDNUMMER Een vroolijke renbaangeschiedenis. Vervaarlij ke draverij met de prachtigste paarden. De be koorlijke Miss Jockey, die alle mannen- en paar denharten tot zich trekt. De ren over bergen en langs afgronden om haar te winnen. Een vroolijke prachtfilm, zonder weerga AANVANG ACHT UUR. STRIJKORKEST. EXPLICATIE VELDMAN. Speciale Afdeeling IlJitsluitend prima Confectie tegen lage prijzen. ^Koningstraat 103 - 109 b h. Koningsplein DEN HELDER.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2