terwijl in plaats daarvan cadavers van dieren wer den neergelegd. HITTEGOLF TE LONDEN. Te Londen heerschte Donderdag een hittegolf De temperateur in de schaduw was op sommige plaatsen boven 27 graden Celsius. BINNENL. NIEUWS. BRANDSTICHTER AAN T WERK. Een toezicht houdend arbeider heeft Zaterdag middag een brandende lont gevonden in het boschrijke gedeelte van den Dassenberg te Hoog Soeren. Alle bosch- en heidebranden schijnen dus niet aan onvoorzichtigheid te wijten te zijn. UIT HET RAAM GESPRONGEN. In de Crabethstraat te Gouda heeft zich Maan dagnacht om 2 uur een drama afgespeeld. De bewoners werden in hun slaap opgeschrikt dooi een hevig gegil dat hen in nachtgewaad de hui zen deed uitloopen. Het gegil bleek afkomstig te zijn van de 33- jarige bewaarschoolonderwijzeres M. v. Br. uit Utrecht, thans wonende ten huize van den Lu- therschen predikant ds. J. J. Simon. Zij was in overspannen toestand van de 2e verdieping gesprongen en van 8 meter hoog op straat neer- gesmakt, precies op een trottoirband. Dr. A. Montagne en eenige leden van de E.H. b.O. waren dadelijk aanwezig. De dokter constateerde een gebroken rugge graat en liet de ongelukkige naar de Wijkver pleging overbrengen. Twee jaar geleden is mej. Br. te Utrecht even eens uit het raam gesporngen, waarbij zij ook ernstige verwondingen bekwam. TE WATER GERAAKT. Voerman met paarden verdronken. Maandagmorgen om 4 uur kwam de voerman H. v. Wetering, uit Kampen, die bij boerderijen op het Kampereiland melk had opgehaald voor de coöperatieve stoomzuivelfabriek „De IJssel" te Kampen, bij het veer aan de Kattenwaard op het Kampereiland. Het is een veer, waar hij zichzelf altijd overzet. Waarschijnlijk is de voerman óf te ver doorgereden, óf de pont is bij het oprijden on der de paarden uitgeschoten. In elk geval is dt wagen te water geraakt en de voerman met zijn beide paarden vertrokken. Voorbijgangers ont dekten den nog gedeeltelijk boven water uitste - kenden wagen. OPENBAAR DANSEN TE HILVERSUM. Des Zondags niet voor 7 uur n.m Geen minderjarigen beneden 18 jaar In het vorig jaar heeft de raad van Hilveivuir zeer ernstige bezwaren naar voren gebracht, te gen het dansen in publieke gelegenheden, voora" op Zondag en door minderjarigen. De burgemees ter deed daarbij toezeggingen, welke thans in den vorm van nieuwe voorwaarden bij het geven var ontheffing voor het bepaalde in de Alg. Politie verordening wat betreft de dansvergunning vooi openbare dansgelegenheden, zullen worden ver bonden. Nieuw daarin is, dat minderjarigen bónr den den achttienjarigen leeftijd niet aanwezig mogen zijn in de inrichtingen als daar wordt ge danst. Bij den ingang der localiteit dient een du deliik opschrift te vermelden, dat minderiariger beneden achttien jaar niet worden toesla ten. On Zondagen, alsmede op den Nieuwjaarsdap en verdere algemeen christelijke feestdagen mar in openbare dansgelegenheden niet vóór 7 uur n.m. met dansen begonnen worden, op andere dagen niet voor 2 uur en niet na 12 uur 's nacht5 wanneer niet uitdrukkelijk daartoe vergunning is verleend. Een der nieuwe voorwaarden bepaalt, dat geen sterke drank in de localiteiten aanwezig mag zijn gedurende den tijd dat wordt gedanst. De bepalingen treden in werking 1 Juli a.s. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Zaterdag stond een jongen te wachten voor den onbewaakten overweg onder Mierlo-Hou voor een naderenden trein. Toen de trein gepas seerd was, wilde hij oversteken, doch juist kwair uit de tegenovergestelde richting een andere trein, dien hij niet had opgemerkt. De fiets var- den jongen werd totaal versplinterd, terwijl hij zelf op wonderlijke wijze in het geheel geen let sel bekwam. De trein had belangrijke vertraging ALKMAAR, 27 Mei 1929. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 73 vette koeien 200 a 450 7 vette kalveren 5( a 120 vette kalveren p. ned. pond 1,20 a 1.50 93 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 24 532 vette var kens (zware) per ned. pond 78-88 ct. Zouters pei ned. pond 86 cent, Markt over het algemeen stug BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zondagmiddag geraakte de 22-jarige A. Mus tc Herwijnen, die met eenige vrienden in de Waal aan het zwemmen was, in den stroom. Hij riep om hulp, doch zijn vrienden konden hem niet tc hulp komen en voor hun oogen verdween hij in de diepte. Zondagavond te 8 uur was zijn lijk nog niet op gevischt. Dit verdrinkingsgeval is zeer tragisch, omdai de ouders van den jongenman 12 jaar geleder een anderen zoon van ongeveer denzelfden leef tijd eveneens bij het zwemmen in de rivier heb ben verloren. VECHTERSBAAS DOOR VELDWACHTER NEERGESCHOTEN. Zondagavond ging het in het café te Someren (N.Br.) nog al rumoerig toe en tegen half elf raak ten de bezoekers met elkaar slaags, dat de assis tentie van den gemeenteveldwachter van Escli werd ingeroepen. Hoewel het sluitingsuur nog niet was aange broken achtte deze het in verband met de stem ming der bezoekers gewenscht, dat het café ge sloten zou worden, natuurlijk tot groote ontevre denheid der cafébezoekers, die een dreigende hou ding tegenover den veldwachter aannamen. Deze slaagde er echter in, de menschen te beweger zich te verspreiden, met uitzondering van een groepje belhamels, die den veldwachter aanvie len en hem ernstig mishandelden. De veldwach ter zag kans, zijn revolver te trekken en te schie ten. Een der ergste belhamels, de in den omtrek ongunstig bekend staande J. H. Driessen, werd door een kogel zoodanig getroffen, dot hij spoe dig daarop overleed. Het slachtoffer was'ongehuwd, 29 jaar en Ios- werkman van beroep. Algemeen is men over tuigd, dat de veldwachter uit zelfverdediging ge handeld heeft. i.tV ONDER EEN TRAM. Het slachtoffer gedood. Zondagavond is op den Utrechtscheweg te een afgrijselijk tramongeluk gebeurd, dat den 30-jarigen Broekhuis, uit Utrecht, het leven kost te. Broekhuis wilde achter op den eersten volg- wagen springen van de „versnelde tram'* naar Utrecht, die ongeveer 9 u. 18 de halte Schaerwij- aelaan passeerde. Hij viel en werd door den twee den volgwagen overreden. De tram moest worden opgevijzeld om het slachtoffer er onder vandaan te halen. De afzichtelijk verminkte werd naar het politiebureau vervoerd, waar hij tegen tien uur overleed. EEN KRANIG REDDER. Een bewoner van Oudkarspel was per auto naar Amsterdam gekomen in gezelschap van een jongetje van zes jaar. Op het Surinamepkin dicht bij de brug naar den Overtoom stapte^iij uit, om een boodschap te doen. Hij liet het vfn- tje in den wagen, welks remmen hij goed had .astgezet, naar zijn overtuiging. Was die over tuiging onjuist, had het jongetje met de rem men gespeeld, zijn er baldadige daders geweest? Hoe dan ook, de auto is gaan rijden de brughel- ling af en dompte in de diepe Kostverlorenvaart Het ventje zat er in en de gesloten wagen was geheel onder. Een voorbijganger de heer G. Spel der, Herculesstraat 83/111, sprong dadelijk te water, sloeg een ruit van de auto stuk en redde het jongetje. Zoo snel was alles gebeurd, dat de kleine drenkeling nog niet bewusteloos was. Zonder den redder, die zoo uiterst kordaat heeft gehandeld zou het ventje verdronken zijn. De ledige auto moest nog geruimen tijd in het water blijven, want de reddingswagen van le brandweer, die was uitgerukt, heeft onder weg een averij opgeloopen, welke reparatie be hoefde. DE PROEFPOLDER TE ANDIJK. Thans zoo goed als geheel bezaaid goede stand der gewassen. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal er dit jaar in den proefpolder te Andijk heel wat meer te zien zijn, dan verleden jaar. Werden in den eersten zomer na de droogmaking alleen die ak kers beteeld, die door hun hoogere ligging daar voor het meest in aanmerking kwamen, thans is zoo goed als de geheele polder bezaaid. Dank zij de verschillende ontwateringssysteemen als opengreppels op verschillende diepten gegra ven, en reeksen draineerbuizen op onderschei dene hoogten aangelegd. De wintertijd is mede benut om den geheelen polder zooveel mogelijk te egaliseeren, zoodat een en ander van den dijk af gezien een aangenamen en weiverzorgden indruk begint te maken, hoewel er in dit op zicht nog wel wat werk overgeschoten is voor aanstaanden winter. Ook heeft men evenals elders met tal van bijzondere omstandigheden rekening te houden. Het is nu de tweede zomer na de droogleg ging en op het oogenblik staat het koolzaad in vollen bloei. De stand daarvan is veel meer dan voldoende en het gewas belooft een ruime op brengst. .Wintertarwe, die in zoovele andere bouwpolders zoo goed als beheel is uitgewin, terd, is hier in den proefpolder gedeeltelijk blij ven staan en al hebben sommige variëteiten van de vorst wel iets geleden, In hoofdzaak staat ook dit gewas goed. Verder kunnen we den stand van- overwinterde roode en witte kla ver, luzerne en karwij zeer goed noemen. Men zal moeilijk in de oude bouwpolders van deze cultuurgewassen een beteren stand zien. Ook de voorjaarsgewassen als haver, gerst, boonen en erwten, vlas bieten en aardappelen, spinazie en stekbieten, mosterd enz. alles in onderschei dene variëteiten doen het goed en al deze gewas sen staan er hoopvol voor. In het laboratorium wordt ijverig en serieus gewerkt, om inzicht te krijgen in de mate en wijze van ontzilting der gronden cn in de bac teriologische veranderingen, die in den bodem plaats vinden. Op deze wijze worden een massa gegevens verzameld, die mede van groote betee- kenis zijn voor het in cultuur brengen der toe komstige Zuiderzee-polders. Onder de beproef de leiding van ir. S. Smeding wordt hier in sa menwerking met ir. Bosma mooi werk geleverd dat van niet gering te schatten beteekenis is voor de toekomst. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. Woensdag 29 Mei zal de aanbesteding plaats hebben van het verhoogen en verzwaren van den Frieschen Zeedijk tusschen Zurig en Har- lingen raming 1.500.000.- Woensdag 12 Juni zal worden aanbesteed het bouwen van drie dienstwoningen nabij Van Ewijcksluis, raming 16000.-. VAN ALLES WAT. DE VROUW EN DE SPORT. Sporten, die in het algemeen boven de krach ten van de vrouw gaan, zijn het kogel- en speer werpen. Vooral het laatste heeft vaak geleid tol verrekkingen van elleboogsgewrichten en buik spieren. Deze beide sportsoorten behooren tot die, welke een geforceerde krachtsinspanning, in een enkel moment geconcentreerd, vereischen ri moeten dus uitsluitend aan den man worden o vergelaten. De vrouw, welke op dit gebied lauwe ren wil oogsten, zal nooit een zeer prettigen aan blik bieden. Om dezelfde reden moet een vrouw zich ook onvoorwaardelijk ver houden van het voetballen. In Engeland worden de vrouwen van deze sport niet uitgesloten en in andere landen, zooals Duitschland, willen de meisjes haar En- gelsche zusters in dit opzicht navolgen. Dit stuit echter op groot verzet bij de Duitsche geneeshec- ren, waarvan er velen zelfs een verbod verlangen voor vrouwen om aan voetbalwedstrijden deel te nemen. Wordt een dergelijk verbod uitgevaardigd dan zal er ook weinig kans bestaan, dat het voet ballen door vrouwen in Duitschland dezelfde af metingen aanneemt als in Engeland. EVEN UITKNIPPEN. Messen reinigen Uiensap en azijn vormen «een uitste kend middel om staal (b.v. stalen messenlemmets te reinigen. Men neemt drie deelen azijn op een deel uiensap, mengt dit goed dooreen, smeert daarmee de lemmetjes in. Een poosje laten zit ten om te drogen, en daarna poetsen. Blauwselwater. Een lepel soda in het blauwselwater zal voor komen, dat er bauwe vlekken in het waschgoed blijven zitten. Oude eieren. Men kan altijd zeggen of een ei oud is of niet. Wanneer de schaal erg glimt, kan men er zeker van zijn, dat het ei oud is. Aluminium- en emaille pannen. Gebruik nooit soda voor het schoonmaken van aluminium of emaille pannen, want aluminium wordt er zwart van, terwijl het emaille ervan gaat barsten op den duur. Gebruik 'dan liever heet seepsop en een stijve boender. Zout verwijderd hardnekkige vlekken. GEMEENTE WIERINGEN. POLljTIE. Gevonden een damesschort, een dienstmedaille, (Landmacht). Weggeloopen een hond (dwerg-keesje) langharig bruin, met wit plekje op de borst, luistert naar de naam van Jan. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Rede van 't Kamerlid Mr. Oud. Zooals uit een in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, zal Mr. Oud morgen (Woensdagavond) spreken in de groote zaal van Hotel de Haan. Men verzoekt ons mede te deelen, dat zijn on derwerp zal zijn: „De Vrijzinnig - Democraten c-n de Stembus van 3 Juli. De „Halve Stuiversvereeniging" voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekte ont ving over de maanden Dec., Jan. en Febr. 1.1. van de afd. Wieringen 13.- aan bijdrage voorwaar een mooi bespaard bedrag. Kon. Instituut van Ingenieurs afd. Bouw- en Waterbouwkunde. Na afloop van de te Medem- blik gehouden 82e vergadering van bovenvermeld Instituut, waaraan ruim 100 deelnemers deelna men, werden onder leiding van hoofdingenieur J. W. Thierry, den eerstaanwezend ingenieur J G. Schilthuis en de Ingenieurs F. L. van der Bom. P. Ph. Jansen, L. Monhemius, J. Postma en J. II. Verheg, de Zuiderzeewerken te Medemblik, Kol- horn, Wieringen enz. bezichtigd. Allen waren vol lof over deze werken. De technische voorlichting was uitstekend en droeg ter verduidelijking van 't een en ander veel er toe bij. Naar wij vernemen is het transporteeren der pompen en electrische motoren voor de Wa tergemalen der Zuiderzeewerken alhier en te Me demblik, waarbij stukken zijn van 30 ton (30.000 K.G.) opgedragen aan den heer Jac. Koop te Alk maar. Vrijz. Christ. Jeugdbond. Een aantal leden van de V.C.J.B. afdeeling Wieringen, heeft met de pinksterdagen deelgenomen aan de gewestelijke jaarlijksche conferentie te Schoorl, die Pi Go (Pinksterconferentie) die twee dagen heeft ge duurd. Als leider der conferentie sprak Ds. Bak ker voorganger der Vrijz. Hervormden te Am sterdam een hartelijk welkom. Lezingen werden gehouden door de Herv. predikanten Houtgast, Hornstra en Meijer. De onderwerpen waren de volgende „Wat is Godsdienst„De V.C.J.B. en de Gemeente" en „De verkondiging van het Chris tendom". De mooie omgeving maakte het kampleven iu hooge mate aantrekkelijk, terwijl er bovendien mooie wandeltochten georganiseerd waren. Er heerschte een echte V.C.J.B.-stemming van sa menwerking en vriendschap. De voorzitster van de afd. Wieringen, mej. B. de Wit te Oosterland heeft van bovenstaande conferentie verslag uit gebracht op de j.1. Vrijdag 24 Mei gehouden leden vergadering. De tentoonstelling van „Volksonderwijs." Ze behoort 'alweer tot het verleden en we gelooven wel, dat de resultaten bevredigend zijn en dat de Commissie en het bestuur zich zeer zeker o- ver de groote belangstelling kunnen verheugen. Wel waren er soms momenten, dat het stil was, zooals b.v. Zaterdagmiddag, doch Zondag avond was het zeer druk, en ook Maandagavond waren velen op de Amerikaansche verkooping aanwezig. Bij de opening, Vrijdagavond, wees de voorzit ter er op, dat door de gehouden cursussen der kinderen het in de eerste plaats mogelijk was geweest deze tentoonstelling te organiseeren. Het doel wat „Volksonderwijs" daarmede be oogde is dus bereikt. De kinderen zijn aange naam en nuttig bezig gehouden, men leerde el kanders werk waardeeren en thans bewondert het publiek de vruchten van dezen arbeid. Spr. dankt dan ook de dames en heeren, die deze cursussen hebben geleid, recht hartelijk. Ook de huisvlijt-inzendingen van anderen wor den op hoogen prijs gesteld en spr. dankt voor al mevrouw Van Beek, door wiens bemoeiin gen een collectie uit Amsterdam is ingezonden. Met waardeering wordt melding gemaakt van 't vele, dat de burgerij voor de attracties heeft ten geschenke gegeven, het teekent de sympha- tie voor het doel van „Volksonderwijs. 'n Hartelijk welkomstwoord werd toegeroepen aan allen die op den openingsavond tegonwoor dig waren, inzonderheid aan Mevr. Kolff-Hage- man, die altijd zooveel blijken van belangstel ling voor het vereenigingsïeven aan den dag legt; ook burgemeester Kolff en mevrouw en de heeren Raadsleden met hunne dames hartelijk welkom. Intusschen had de jury zich bezig gehouden met het toekennen van prijzen aan de inzendin gen van veldbouquetten en de gemaakte voor werpen door de cursisten. De uitslag was Veldbouquetten: le prijs Gre Kaan Nd., 2e pr. G. Landolft Jbz. 3e pr N. Metselaar Cd., 4e pr. N. Kolff, 5e pr. M. Lont Jd., 6e pr. Chr. Duijnker Pd. De prijzen Rietvlechten, van welken cursus de heeren R. Windsma en A. H. J. v. 't Hof de leiding hadden, werden toegekend aan le pr. P. Tijsen, 2e pr. S. Minnes, 3e pr. Jn. Klaver, 4e pr. Tr. Rin- gers. Afd. Handwerken: le pr. H. Witvliet, 2e pr. M. Lont Dd.; 2e pr. M. Witvliet; 3e pr. Tr. Engel 3e pr. G. Kuut; 4e pr. N. Metselaar; 5e pr. Gr. Halfweeg; 6e pr. A. Scheltus, 6e pr. M. Hege man; 7e pr. T. van Bloemendaal; 7e pr. Gr. Tij- sen. De leiding van de cursus H.hoef was in handen van de dames mevr. C. Witvliet, mevi C. J. Bosker, mej. E. M. Mulders en mej. C. Dito. Die van de cursus te Oosterland in handen van de dames Marie Schuh, Dieuw Metselaar eri Dieuw Bakker. Afd. Teekenen: le pr. D. de Waard; 2e pr. S. Minnes en 3e pr. J. Klaver. De attracties bewezen veel vroolijkheid. Bij de touwtrektent, bij de grabbelton, bij 't weegtoe stel, bij de pop, waarvan de naam moest worden geraden, bij het krentebrood, waarvan men het getal krenten moest gissen, dat er in gebakken was, overal verzamelden zich groepjes en de da mes deden hun best hun klanten vast te houden In de theetent kon men dan weer 'n wijle uit rusten, terwijl jeugdige dametjes u brachtten, wat ge wenschte, Zoó vlogen de uren v oorbij en weldra was dan ook de laatste dag, de Maandagavond aan gebroken. Tusschen 4 en 6 uur kwamen de schoolkinderen op bezoek. De kleinen hebben genoten. Toen ze alles hadden bekeken, werden de prijzen door den voorzitter der Commissie, den heer N. Kaan, uitgereikt aan de winnaars. Vervolgens mochten ze genieten van de at tracties en bij het weggaan kreeg elk nog een reep cadeau. Op de Amerikaansche verkooping ging alles grif van de hand; er werd druk geboden. Dan werd de naam van de pop bekend ge maakt; het was „Cornelia". Mevr. Kolff-Van Heurn en den heer S. Hegeman hadden de naam juist geraden; wie de pop nu zal krijgen hangt nog in de lucht. Het aantal krenten in het krentenbrood was 553. De heer J. Greveling had 552 geraden en werd de gelukkige winnaar. Weldra was nu het sluitiingsuur aangebro ken en onder hartelijke woorden van dank voor aller medewerking sprak de voorzitter van „Volksonderwijs" het slotwoord. SUCCES-NIEUWS. Zondag om 12 uur speelden de S.-aspiranten een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Schagen-aspiranten. De Succesreserves speelden een leuk partijtje doch konden het niet tot een overwinning brengen en verloren met 2-0.x Succes II heeft het er weer beter afgebracht. S. speelde voor de Zomerc. tegen J. V. C. I en wist na een forschen strijd een 42 overwinning te behalen. Nieuwe R. K. Kerk le Den Oever. Op het terrein der Zuiderzeewerken tegenover het Hoofdkantoor van de M. U. Z. is men begonnen met het houwen van een nieuwe R. K. hulpkerk voor de Zuiderzeewerkers. Het gebouw wordt van hout opgetrokken en zal waarschijnlijk over een zestal weken door den aanne mer Boersen worden opgeleverd- HERV. GEM. Donderdag 30 Mei 8 u. Herv. Zusterkring in de Kapel te Den Oever. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Joh. Maria Agatha, d.v. C. J. Zwjrs en van A. B. Bakker Maria Johanna Agatha, d. v. C. J. Zwirs en van A. M. Bakker Mattijs Jan Dirk, z.v. A. S. Snijder en van J. van de Werken Elisabeth, d.v. F. Tielens cn van G. A. Woudstra; Aafke, d.v. A. Smedinga en van P. Boersma Ali- da, d.v. W. Kossen en van A. Busscher. Ondertrouwd Klaas Verver, oud 25 jaar, smids knecht en Ariaantje Keuris, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna Ma- rius Angevare, oud 22 jaar, bloemistknecht on Catharina Maria Molenkamp, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Getrouwd Jan Smit en Alida Baria van Eeten. Overleden Dieuwertje Kaan, oud 45 jaar, echt genoote van Dirk v. d. Goes. POLITIE. Gevonden een beursje, waarin ee- nig geld, een portemonnaic, een nummerplaat van een auto (G 34626) en een leidsel. Inlichtin gen ter Secretarie. Door J. Q. Molenkamp, alhier, is een aan vraag voor een voorschot ingediend ter bekoming van een plaatsje, ingevolge de landarbeiderswei BINNENL. NIEUWS. TRAGISCH ONGEVAL Hoofd eener school en leerlinge verdronken. Gisteren was het tijdelijk hoofd van de Ooste lijke Openbare school te Papendrecht, de heer H. C. Sterkman met zijn klas in de Merwede aan het zwemmen. Een van de schoolmeisjes, de ongeveer 10-ja- rige Jannetje Bokker, geraakte in een draaikolk en verdween in de diepte De heer Sterkman sprong haar na, doch kwam evenmin boven Ee nigen tijd later zijn beider lijken opgehaald. EEN BABY - TENTOONSTELLING. Het plan bestaat om in Augustus te Zand- voort een tentoonstelling van baby's te houden. BOSCHBRAND TE BATHEM. Doordat arbeiders, onder leiding van een op zichter van de Heide Maatschappij, voor ontgin ning bezig waren stukken hei af te branden ontstond een boschbrand in de gemeente Bat- hem. Ongeveer 2 M.A. bosch, voornamelijk den nen en hei gingen reeds in de vlammen op. Men vreest dat de brand zich nog verder zal uitbrei den en op Gorsselsch gebied zal overslaan, waardoor een huis gevaar loopt. De brandweer uit Zutphen is ter plaatse. Het laat zich aan zien, dat zeker vijf h.a. bosch en heide zullen verbranden. DE KROONPRINS VAN HOLLAND. Tie Londen heeft de vorige week ten huize van een bekend financier uit de City een diner paats gehad, waar „de kroonprins van Holland" te gast was. Natuurlijk heeft men hier te doen met een studentengrap, maar het aardige van de grap is, dat de gastheer en zijn gezelschap er in gevlogen zijn. Een uur vóór het diner schel de de viscount den Cityman op met het ver zoek of hij „crownprince Rupert of Holland" mede mocht brengen. De gastheer stemde toe en en de „kroonprins", die met „Royal Highnes" werd aangesproken, kreeg een plaats aan het hoofd van de tafel. De gasten, van wie gelukki gerwijze niemand Hollandsch kende, stelden hem allerlei vragen over Nederland, die voor de kroonprins buitengewoon netelig waren. Bijv. hoe de toestand in Holland was tijdens den oor log, waarop Ruprecht zijn handen omhoog stak en zeide dat het te erg was, om daarover te spre ken. De kroonprins maakte zijn gastheer ook wijs, dat het sluiten van huwelijken in Neder land vijf dagen duurde. Na het diner leidde de gastheer den kroonprins in een splinternieu we auto rond in een maanverlicht landschap en bracht hem ten slotte naar een club in de nabij heid van Londen, waar hij zich in het bezoekers boek inschreef als: „prins Rupert." Toen de prins na middernacht van zijn gastheer af scheid nam, beloofde hij laatstgenoemde een partijtje uitgezochte bloembollen van zijn eigen landgoed bij Amsterdam.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2