PROVINCIAAL NIEUWS. ZUIDERZEE-VISSCHERIJ TENTOON STELLING. Het voorloopig comité voor deze tentoonstel ling, die in Juli en Augustus van 1930 te Enkhui zen zal worden gehouden heeft van buiten de gemeente een zeer groot aantal bewijzen van sympathie ontvangen. De gemeenten Medemblik, Edarn, Marken, Stavoren, Bovencarspel, Andijk, Wierjngen, Bun schoten, Hoogkarspel en Anna Paulowna heb ben hunne medewerking toegezegd. Ook zal ge rekend kunnen worden op medewerking van een groot aantal vereenigingen. De plannen voor de tentoonstelling zijn thans vastgesteld. In den polder WAARD cn GROET denkt men aan de afschaffing van het college van Hoofd-Ingelanden. Men vindt een groot bestuur niet mèer noodig en te duur. nu de polder eei deel van het Hoogheemraadschap is geworden. HET ZIEKENHUIS TER BEZICHTIGING GESTELD. Het Centrale Neutrale Ziekenhuis te Alkmaar heeft de laatste dagen wel in het middelpunt van aller belangstelling gestaan. Donderdag bij de opening hebben een 400-tal genoodigden het bezichtigd. Het aantal bezoekers was Vrijdag 228, Zater dag bijna 2000 en Zondag ruim 5000. Vrijdag werd ontvangen 246 (er waren 2 be zoekers die /ieder 10 betaalden), Zaterdag was de opbrengst 487 en Zondag 525."' Op beide dagen hebben sommigen ook meer dan het ge vraagde entree betaald. Bij de zusters is aan vrij willige bijdragen en door het verkoopen van fo to's nog een bedrag van 12.34 ontvangen. Het totaal ingekomen bedrag is dus 1271.14. Nadat het gebouw schoongemaakt is zal de zer dagen met het overbrengen der patiënten een aanvang worden gemaakt. DE StTADSAUTOBUSDIENST. Dinsdagmiddag is te Alkmaar onder groole belangstelling de Stadsautobusdienst aangevan gen. Van gemeentewege heeft men de gelegenheid ongebruikt gelaten aan deze opening een offici eel cachet te geven, zoodat toespraken van de zijde van het gemeentebestuur achterwege zijn gebleven. De bussen zien er keurig uit, rood met een witten band en de chauffeurs dragen een nette uniform. RIJKSWEG ALKMAAR—NIEUWEDIEP. Vrijdag heeft de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het maken van zes duikers van ge wapend beton in den Rijksweg AlkmaarNieu- wedep. Laagste inschrijver J. Veuger te St. Maar tensbrug (gem. Zijpe) voor 44.200. Te Opperdoes-Medemblik, te Onderdijk en en te Hoogkarspel zijn afdeelingen opgericht van de algemecne vereeniging voor Bloembollencul tuur. Ook daar dus al bloembollen DE MIDDENPARTIJ VOOR STAD EN LAND. Het program dezer partij beoogt o.a. verhoo ging van het welvaartspeil der bevolking, vooral ook door het wegnemen van alle belemmerin gen, welke den bloei van handel en nijverheid, land- en tuinbouw, veeteelt en andere welvaarts bronnen in den weg staan. Verruiming van werk gelegenheid en bevordering van productieve werkverschaffing, zonder dat hierbij uitsluitend op de rentabiliteit der uitgevoerde werken wordt gelet, zoodat werkloosheidssteun kon werden in geperkt. Vrije uiting van het particulier initia tief, dat slechts bij uiterste noodzaak vervangen mag worden door overheidsbeheer. Vrij ruilver keer. Beperking van het aantal ambtenaren be tere bezoldiging van de intellectueele krachten onder hen.Versobering van de Staatshuishou ding. Verscherpte controle op de Staatsuitgaven. Vereenvoudiging der sociale wetgeving. Recht vaardige belastingheffing. Wijziging van allerlei wetten, welke een gezonde ontwikkeling der be drijven in den weg staan zonder dat het alge meen belang er mee is gediend. Verbetering van bestaande en aanleg van nieuwe wegen te land en te water. Versneld wegruimen van tollen en zoo groot mogelijke vrijheid van het vervoer op de wegen, behoudens waarborgen voor veilig heid van vervoer en verkeer. De radio-omroep wordt uitsluitend dienstbaar gemaakt aan ont wikkeling en ontspanning. Het onderwijs zij doeltreffender en veel minder kostbaar. Verbete ring der huwelijkswetgeving. Premievrij staats pensioen voor iederen burger, die op 65-jarigcn leeftijd, gedurende de laatste drie jaren een in komen had van minder dan gemiddeld dui zend gulden per jaar. Tegengaan van onbeperk te cumulatie van pensioenen. Staatstoezicht op het bankwezen. Versterking der Volkenbonds gedachte internationale ontwapening. Vrede door recht. De koloniale politiek zij in de eerste plaats gericht op het belang der koloniën zeiven. BINNENL. NIEUWS. BEDORVEN WATER. Het water van het N. Willemskanaal is bedor ven. De vervuiling is begonnen ter hoogte van Smilde in de Drentsche Hoofdvaart en heeft zich voortbewogen door het Noord-Willemskanaal tot sluis III. Het water is zwart als inkt en ver breidt een ondragelijken stank. Duizenden vis- schen liggen in het water te verrotten. De oor zaak is waarschijnlijk te zoeken bij een aardap pelmeelfabriek. In Smilde is geen drinkwater meer. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat er voor de stad Groningen nog geen gevaar dreigt. RUPSENPLAAG. Oostelijk-Noord-Brabant en Limburg worden op het oogenljlik bezocht door een geweldige rup- scnplaag, waarbij de Hollandsche en Amerikaan sche eiken het vooral moeten -ontgelden. Rijen Boomen zijn op vele plaatsen totaal kaalgevre ten. Te Helmond staan op den Aarle-Richelsche weg vele boomen van hun bladeren beroofd. Ook de stadsparken hebben van de plaag te lijden. Wanneer de boomen kaal zijn, trekken de die ren in lange processies op de huizen af. Op vele plaatsen ziet men des morgens huizen, waarbij de deurpaneelen bruin zien van de rupsen. Naar men mededeelde heeft men hier te doen met de bastaard-zijderups. Al verschillende jaren heeft men last van deze rupsen. Dit jaar zijn de dieren enorm in aantal toegenomen. Wanneer er geen speciale maatre gelen getroffen worden, zoo verzekerde men, zal het volgende jaar het leed niet te overzien zijn. SCHIP VERBRAND. fte Zandeweer, gemeente Kantens, is Vrijdag avond het schip „De Vijf Gebroeders", groot 60 ton, toebehoorende aan den schipper H. Wieg- gers, te Groningen, totaal door brand vernield. Het schip, geladen met 550 pakken stroo, ge raakte tijdens de vaart .in brand. De vrouw liep in de lijn en de schipper boomde. Het schip stond direct in volle vlam. Er kon hoegenaamd niets gered worden. De twee kinderen, die aan boord waren, konden nog bijtijds de vlucht ne men. Het schip was verzekerd. j^. VERDRONKEN. De 7-jarige A. Piek, wonende 'Tolbrugstraat tb Den Bosch, is in Zuid-Willemsvaart verdronken. Spelende met een kameraadje was het knaapje te water geraakt. Zijn makkertje was zoo ge schrokken, dat het naar huis liep en niets durf de zeggen. De ouders, tenslotte ongerust gewor. den over het lange uitblijven van hun kind, stel den de politie in kennis, die eenige uren later het lijk opvischte. ACTIE ONDER DE SIGARENWINKELIERS. Unfaire concurrentie. De sigarenwinkels maken momenteel een erb sistijd door. Men zou dit niet zeggen, wannett men enkel let op de statistische gegevens, be treffende het verbruik van sigaren, sigaretten en tabak, welke cijfers hier te lande nog steeds een aanmerkelijke stijging vertoonen. Er heeft zich daarnaast echter een moordende concurrentie ontwikkeld, die maakt, dat ondanks den verhoogden omzet, de bedrijfsresultaten vaak zeer slecht zijn. De zaak wordt nog beden kelijker doordat die moordende onderlinge con currentie dikwijls tevens een unfaire is. En deze wordt tegen iedere bedoeling in zeer in de hand gewerkt door de banderolle-belasting. De kwes tie is n.1. deze Door de banderolles htbben de tabaksproduc ten als het ware hun officieelen prijs gekregen. Nu worden er helaas fabrikanten gevonden zij behooren tot de hooge uitzonderingen die er zich toe leenen hunne sigaren te laten banderol- leeren tegen een hoogeren prijs dan het product feitelijk waard is. De truc, die door de oneerlijke concurrentie wordt toegepast, is dan de a/olgcn- de Men biedt sigaren of sigaretten van bekende en onbekende merken aan tegen een lageren prijs dan zij gebanderolleerd zijn. De bekende merken zijn voor den klant het lokmiddel en is hij daardoor eenmaal den winkel binnen, dan wordt hij verleid ook de onbekende merken te koopen, die aan de bekende schijnbaar gelijk waardig zijn. Dit zijn dan echter de merken met een verkoopwaarde van wellicht 6 ets, doch ge banderolleerd aan 10 ets. Verkoopt de winkelier deze dan tegen 8 ets. dan maakt hij genoeg winst om de kenrting op de bekende merken gloed te maken, waarvan de argelooze kooper dan na tuurlijk de dupe is. Dit stelsel van kortingen op tabaksproducten om klanten te lokken heeft echter ook de bona fide winkeliers noodgedwongen medegesleurd, die, zich niet leenende tot dergelijke minderwaar dige praktijken, evenmin als de bekende fabri kanten, hunne reeële winst zien verdwijnen als gevolg van de toegestane kortingen. Het systeem heeft intusschen een dergelijke uitbreiding gekregen, dat de funeste gevolgen» zich op bedenkelijke wijze doen gevoelen. De be- drijfsuitkomsten voor de sigarenhandelaars zijn dan ook zoo slecht geworden, dat men gerust van een ernstige crisis onder deze middenstanders spreken mag. Om dit kwaad te keeren worden thans pogin gen in het werk gesteld om de regeering te be wegen maatregelen in het leven te roepen, die in de toekomst moeten voorkomen, dat tabaksar tikelen beneden den officieelen banderollenprijs worden verkocht. fl)evens zouden betere controle-maatregelen moeten worden getroffen ten aanzien van recht- streeksche levering van fabrikanten en grossiers aan particulieren, waarvoor volgens de huidi ge wet dubbele accijns moet worden betaald, doch waaraan nagenoeg niemand zich houdt, of wel zou deze levering wettelijk verboden moeten worden wanneer geen afdoende controle-maat regelen mogelijk zijn. SUIKERFABRIEK STOPGEZET. Wegens gebrek aan bieten zal de suikerfabriek „Frisia" te Franeker den komenden herfst niet werken. Het vaste personeel is gedeeltelijk ont slagen. De met bieten beteelde oppervlakte in 't Noor den is ongeveer 30 pCt. kleiner dan het vorig jaar, zoodat ook al werkt Frisia niet, de beide an dere fabrieken nog maar een gedeeltelijke cam pagne zullen kunnen maken. GEMEENTE WIERINGEN. Opnieuw mond- en klauwzeer. Onder het vee van C. Snooij, Oosterland, is wederom mond- cn klauwzeer geconstateerd. Overwerkvergunningen. Aan een tiental plaat selijke timmerlieden is overwerk vergunning verleend van 3 tot en met 29 Juni, voor 9Vè uur per dag en 53 uur per week. Aan de Algemeene Beton Compagnie te 's-Gra- venhage is ten behoeve van den bouw van een schutsluis en bijkomende werken bij De Haukes eveneens overwerkVergunning verleend tot en met 24 Augustus a.s., voor 10 uur per dag en 55 uur per week. Opening nieuwe zaak. Zaterdag a.s. wordt dooi den heer Rits Kat een nieuwe naar de eischen des tijds ingerichtte zaak op den hoek Poelwcg- Koningsweg Westerland geopend. Naast koloni ale- en grutterswaren is in de winkel een uitge breide afdeeling porcelein en aardewerk, bene vens email le-artikelen. Excursie van „Bouwat" Oosterland. J.l. Zater dagmiddag maakten de cursisten van „Bouwat" een excursie naar de sluiswerken te De Haukes, onder leiding van den Eerstaanw. Ing. bij de Z.Z.W. Ir. J. G. Schilthuis en den WeiEd. Heer Semeins, opzichter aldaar. De heer Ir. Schilhuis gaf eerst een uiteenzetting over de Wieringermeer ten opzichte van de om liggende polders waarvan de afwatering een voorname rol speelt. Het water uit de omliggende polders wordt via een kanaal, dat tusschen de Wieringermeer en de bestaande polder in N H wordt gemaakt, af gevoerd in het Roesepfimeer. Door middel van een keersluis is dit kanaal met het boesemmeer verbonden. Dit boesemmeer is 700 H.A. groot en het loost later zijn water via balgzand-kanaal in zee bij de uitwateringssluis te Oost-Oever. Een dijk, de z.g. Boesemmeerdijk scheidt het Boesemmeer van de Wieringermeerp-older. De hoogte van deze dijk is 4.50 M NAP. Dit boe semmeer moet zoo'n grootte hebben, omdat bij eventueere hooge waterstanden in zee niet ge loosd kan worden te Oost Oever, zoodat er een bergplaats moet zijn voor het af te voeren water. Het peil van het Boesemmeer is 0.40 M N A I\ terwijl het op kan loopen tot 0.50 M -f NAP. Na deze inleiding bezichtigden de cursisten de te bouwen schutsluis. Met bewondering werd het interessante bouwwerk van gewapend beton be keken. Het wapeningsijzer voor de doorgaande vloer van gewapend beton was gereed en dit was in afwijking met de bouw van een normale schutsluis één doorgaande gewapende beton- vloer van één M dik. Deze doorgaande vloer is hier noodig, omdat het te keeren waterverschil abnormaal groot is. Meende men vroeger dat een sluis met meer verval dan 2 M niet te maken was, thans is dit anders. Immers deze sluis heeft een verval van 5.10 M a 5.80 M. Het toekomstige polderpeil in de afdeeling van de Wieringermeer, grenzende aan deze schut sluis zal voorloopig zijn 4.60 M en later 5.30 M NA P. worden. De sluis, die 71.20 M lang is en 7 M breed, be staat uit 3 gedeelten. Een bovenhoofd, een beno- denhoofd en een scliutkolk. De drempel van hel bovenhoofd ligt op 3.10 M NAP en van hei benedenhoofd op 7.80 M N A P. Het latere polderpeil is 5.30 M NAP, dus kunnen schenen met een diepgang van 2.50 M geschut worden. De heer Ir. Schilthuis wees op de modellen in het ijzer voor de deuraanslagen, deurkasscn, sponningen, voor schotbalkcn enz. Ook was inte ressant te hooren hoe de brug over de toekomsti ge sluis zal komen te liggen. De plaats dezer brug is zoodanig gekozen dal deze ligt naast de deuren, opdat de schepen nooit de sluisdeuren zullen kunnen beschadigen. De muren van het benedenhoofd worden 9 M hoog. Het schutwater wordt in de scliutkolk toe gelaten door holle ruimten onder het bovenhoofd. Onder de sluis zijn aangebracht 5 damwanden van 4 M en 6 M lang. Het gelijkmatig gevlochten ijzerwerk gaf een indruk van de keurige wijze, waarop dit werk wordt uitgevoerd. Een nieuwe soort ijzeren damwand alsmede een in aanbouwzijnde sluisdeur werden bezich tigd. D:- heer Ir. Schilthuis wees verder op de aan sluiting van den sluis met de nieuwe dijk. Om in een snel tempo te kunnen betonstorten is een moderne mengmachine in practijk ge bracht. De heer Semeins gaf hierover een verklaring. Dit geheel electrisch ingerichte bedrijf was een bezichtiging wel waard en het deed dc cursisten inzien dat het bouwen van een dergelijke sluis verbazend veel beton eischte. De omvangrijke bron bemaling zorgde er voor dat het welwater werd afgevoerd. Interessant was ook de 12 M lange ijzeren dam wand om de put. Na afloop dankte de voorzitter M. Bosker, na mens „Bouwat" de heeren Ir. Schilthuis en Se meins voor hunne duidelijke uiteenzettingen en welwillende medewerking. Slechte toestanden in het Visschersbedrijf. De visscherij levert op 't oogonblik zeer slechte uit komsten. Voor enkelen, die met de kuil visch- ten, leverde de ansjovis-visscherij nog 'n broodje, doch de geepvisscherij was totaal 'n mislukking. Ook dc palingvisschers klagen zeer over de ge ringe vangst. Enkelen willen thans aan het zeegrasmaaien, doch, ofschoon de bedden zeer wel begroeid zijn, het zeegras is nog zoo kort, dat ook het maaien zeker wel op 't oogenblik geen behoorlijk daglopn zal opleveren. DE POP. De naam van de pop der tentoonstel ling „Volksonderwijs" werd geraden door mevr. Kolff v. ITeurn en den heer S. Hegeman te Oos terland. Thans is er in de commissie vergadering om geloot en werd mevr. Kolff de gelukkige. Inbraak. Gisteren is in de woonkeet van Hol lander aan de Hofstraat te Den Oever op klaar lichtendag ingebroken, terwijl de bewoners afwe zig waren. Des middags hij hun thuiskomst be merkten de bewoners het onheil. Vermist wordt een portemonnaie met eenig geld, toebehooren de aan een der kostgangers. Het bed van den eigenaar der keet was geheel over de vloer geworpen, doch niets konden de die ven van hun gading vinden, daar dc bewoonster het geld bij zich droeg. Aangifte bij de politie is gedaan en de rijksveldwacht stelt een streng on derzoek in. Veefonds. In de gisteravond gehouden verga dering van Commissarissen der Onderlinge Vee- en Paardenverzekering Maatschappij Helpt El kander werd van de afdeeling rundvee over het tijdvak 20 Nov. 1928 - 20 Mei 1929 de volgende lijst opgemaakt: aantal ingeschreven verzeker den 41; kapitaal f 8477750.— uit te keeren wegens sterfte 2 koeien; de hiervoor te heffen premie werd vastgesteld op Va proc. per f100 verz. waar de. Vlug werken, j.l. Maandag is men bij de sluis bouw der A.B.C. (Algemeene Beton Compagnie) te De Haukes met het betonstorten begonnen en wel met het twee-ploegenstelsel, d.w.z. dag- cn nachtploegen, waartoe voorloopig arbeiders van de firma Wolf en Co. zijn geleend. Ring-landdag. Zondag 23 Juni a.s. nam 2Vz uur zal vanwege de Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering -op het sportterein van den heer Bruul te H.hoef een groote ring-landdag worden gehouden. Als spre kers zullen optreden de heeren K. Dilling van Rotterdam, Ds. W. D. M. Baar van Alkmaar en J. W. Thomassen van Bussum. Het geheel zal worden opgeluisterd door de muziekvereeniging „Harmonie". SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een vriendschappelijke wedstrijd tegen een toer- clubelftal uit Den Helder. In de eerste speeltijd ging de strijd vrijwel gelijk op en neer, doch la ter zakte het toer-elftal geducht in elkaar en wist Succes hier dan ook van te profiteeren door met 104 te winnen en kwam in het bezit van het mooie verguld zilveren kruis door de fa. Grin beschikbaar gesteld. Succes II speelde in Wieringerwaard tegen W. I en werd met een kleine nederlaag van 32 naar huis gezonden. POLITIE. Gevonden Zilverbonnen. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrij dag 7 Juni a.s. des namiddags ten twee uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Rapport omtrent de rekening van het Col lege van Armvoogden over 1928; 4. Voordracht tot vaststelling eener verorde ning houdende voorschriften omtrent de op richting van ter tijdelijke bewoning bestem de loodsen, keten en d.g. inrichtingen. 5. Voordracht tot wijziging der instructie van den gemeente-ontvanger; 6. Voordracht fcot nadere regeling der jaarwed de van den correspondent der arbeidsbemid deling. 7. Voordracht tot het aanbrengen van ecne rectificatie bij het kadaster betreffende de be graafplaats te Westerland en het aankoopen van een strook grond voor schoolbouw al daar; 8. Voordracht inzake het maaien van zeegras. 9. Voordracht tot het buiten dienst stellen en verkoopen van de handbrandspuitcn en de brandspuithuisjes 10. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim; 11. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school te Westerland; 12. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school te Hippolytushoef; 1 13. Benoeming van een onderwijzer aan elk der scholen te Oosterland en te Hippolij- tushoef. j DE AFSLUITING EN GEDEELTELIJKE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Vanaf he den is in Bosker's boekhandel verkrijgbaar het j| album „De afsluiting oh gedeeltelijke droogmo- king van de Zuiderzee." Dit mooie album, 't welk een overzicht geeft van 't werk, (in 4 talen), toegelicht met schitte- ~i rende foto's en kaarten, zal zeker bij honderden i aftrek vinden. De prijs is slechts 1.25. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 6 Juni 81'4 uur, Doopsgez. Jongeren- I kring. HERV GEM II.-hoef Vrijdag 7 Juni 'sav. 8 uur V. C. J. B. ANNA PAULOWNA. De uitslag der stemming voor Hoofdinge landen van den Anna Paulowna is als volgt J. van den Berg Cz. 1 st. Jb. van Duin 14 st. G. Kuiken 2 st. N. H. Onderwater 110 st.be noemd de heer N. 11. Onderwater. G. C. van Balen Blanken 2 st. J. van den Berg 14 st. J. C. Geerlings G.Hzn., 97 st. Th. P. IIoo- geveen 1 st.A. Langereis 99 st. N. H. Onderwa ter 1 st. P. J. Timmer 15 st. alzoo benoemd de heeren J. C. Geerligs G.Hzn. en A. Langereis. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We- ten schappen heeft deze gemeente ontheffing ver- j ieend van de verplichting tot het benoemen van een wachtgelder als onderwijzer aan de o.l. school III te Oostpolder. Een succes. Zondag behaalde ons plaatselijk 9 Gemengd Koor „Zanglust", (Directeur dc heer B. de Vries) op het zangooncours te Bergen een 2den prijs in de 3de afd. Gemengde Koren. Een zeer mooie prestatie voor onze vereeniging. Spoorbuurt. Evenals vorige jaar zal weder door de Singer Maatschappij een gratis Naai- en Knipcursus worden gehouden in het lokaal van den heer W. Kossen alhier. Als we eens even te rugdenken aan de vorige cursus die toen zeer nuttig en leerzaam was en uitnemend slaagde, twijfelen niet of dit jaar zal de deelname nog wel grooter zijn als de vorige maal. (Zie adv.) Loop bevolking van 15 tot en met 31 Mei. Inge komen Mej. J. C. Hollander van Maastricht A. Voo-rthuijzen en gezin uit Bergen E. Sloot haak en gezin uit Giethoorn A. Sloothaak en gezin uit Giethoorn C. H. van Koningsbruggen uit Sassenheim Mej. P. Spreeuw uit Hillegom P. Schoen uit (Ter Aar A. Herder uit Smallin- gerland J. W. Noppen en gezin uit Hillegom Mej. M. M. C. Nap uit Vleuten J. H. en F. Alting uit Vlagt wedde L. Heidekamp uit Onstwedde. ertrokken Mej. A. L. de Bioer naar Sint Maarten; J. Smit en gezin naar Oudkarspel; Mej. M. A. Koopman naar TexelC. van Zand wijk naar Wieringen F. Bakker en broers naar Zijpe H. Meereboer naar Den Helder D. de. Leeuw en zoon naar Schagen Mej. N. Zuiders- ma-Jongsma naar Achtkarspelen Mej. A. M. van Eeten naar Winkel Mej. M. de Rooij naar Rotterdam H. van Wijk en gezin naar Wierin gen T. Pranger naar Den Helder en Mej. R. van As naar Zaandam. BURGERLIJKEN STAND Ondertrouwd Jacobus Thcodurus van Zan ten, oud 29 jaar, bloembollenkweeker en Catha- rina Maria Hendrica Vink, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Overleden Nicolaas Jozephus Vroone, oud 74 jaar, landarbeider, echtgenoot van Pietertje Bes. Voor rekening van C. van Zijverden en Co. wordt aan den Meerweg een bloembollenscliuur gebouwd. Het werk wordt uitgevoerd door den aannemer W. Harding te Hillegom. Gedurende de maand Mei zijn door B. en W. de volgende bouwvergunningen afgegeven aan J. de Boe, P. Rozenbroek en A. Spruit tot het bouwen van een woonhuis G. Smit tot het bou wen van een houten landhuis aan A. Pool tot het bouwen van een woonhuis met schuurtje aan den Staat tot het bouwen van een blok van

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2