dingwater aan in tanks van tienduizend liter, en dit water wordt dan in de plaats voor 2 ct. per emmer verkocht. Ieder gezin heeft per dag recht op drie emmers water. De vraag naar een waterleiding, waarvoor de plannen reeds lang bestaan, wordt steeds groo- ter. ZOUTLAGEN BIJ HENGELO. Onder leiding van de Koninklijke Nederl. Zoutindustrie te Boekelo worden sinds eenigrn tijd boringen verricht aan de grens van Hengelo onder de gemeente Lonneker, naar men meldt niet geheel zonder succes. EEN GENERAAL VOOR DE RECHTBANK. Onqewenschte interrupties. De gepensionneerd generaal J. C. C. Tonnet, wonende te Vorden, zal op 26 Juni voor het kan tongerecht te Zutphen moeten verschijnen, we gens het verstoren van een openbare vergade ring, op 21 Mei gehouden in de Buitensocieteil te Zutphen, vanwege de afdeeling Zutphen van de S. D. A. P., waar als spreker optrad de heer Albarda. Generaal Tonnet had ondanks herhaal de waarschuwing den spreker voortdurend door interrupties lastig gevallen. TWEE VERPLEEGDEN UIT EEN KRANK ZINNIGENGESTICHT ONTVLUCHT. Vrijdagnacht zijn uit het Rijkskrankzinnigen gesticht te Woensel twee verpleegden, beidon 3C jaar oud, ontvlucht. Zij waren gekleed in nacht gewaad en hebben ieder twee dekens meegeno men. Vermomedelijk houden zij zich schuil in de bosschen in de omgeving. NOG BIJTIJDS GERED. Pas is het water wat warmer geworden, of de zee heeft te Kijkduin bijna een slachtoffer ge- eischt. De 22-jarige L. v. d. M. had zich dezer dagen nabij een golfbreker te ver in zee gewaagd. De stroom kreeg hem te pakken en daar hij niet kon zwemmen, verkeerde hij spoedig in levens gevaar. De heer P. v. H., uit de Weimarstraat be gaf zich dedelijk gedeeltelijk te water en wist met behulp van een onbekend gebleven dader den onvoorzichtigen jongeman behouden op het strand te brengen. ZONDERLING OPTREDEN VAN EEN AMBTENAAR. Onlangs vervoegde zich bij den heer S. te Voorst, iemand, die verklaarde te zijn een amb tenaar van de Zegelwet, met het verzoek inzage te moge hebben van de betaalde rekeningen. De heer S. begaf zich aldus vertelt de /Tele graaf, van uit den winkel, waar hij den man ontvangen had,, door de voorkamer naar zijn schrijfbureau in de achterkamer, ontsloot dit. en opende een lade, waarin rekeningen lagen, naast andere papieren en geldswaardige stuk ken. Nauwelijks had de heer S. een greep in de lade gedaan, toen hij achter zich de man zag staan, welke hem onverwachts de papieren wil de ontnemen. De heer S. hield de papieren ech ter vast, waarbij een factuur doorgescheurd werd, en woedend geworden dat de man hem stil was gevolgd door de vertrekken, waar hi' niets te maken had, greep de heer S. hem aan en wees hem, via de woonkamer en winkel de deur. Door het optreden van den man dacht dr heer S. met een oplichter te doen te hebben en begaf zich onmiddellijk naar de politie, die ech ter afwezig was. Inmiddels bleek het toch we' een „echte" ambtenaar te zijn, omdat deze ook de politie had opgebeld voor assistentie. De heer S. zal, naar we vernemen een aanklacht indie nen over het optreden van dezen ambtenaar. Bij nadere informatie bleek, dat de man uit Apeldoorn kwam en in het dorp nog bij andere zakenmenschen is geweest, doch na het geval bij den heer S. steeds in den gang of winkel bleef wachten. EEN BERGSCHENHOEKSCHE UITSPANNING. Zooals eenige weken geleden reeds gemeld, is in Bergschenhoek een kleine burgeroorlog uit gebroken, doordat de Raad een verordening had gemaakt, waarin werd bepaald, dat alle winkels des Zondags gesloten moesten zijn en dat de café's geopend mochten zijn van des morgens 6 uur tot 9 uur, dan weer na kerktijd van 12 tot 4 uur n.m. en des avonds van 6 tot 7 uur. Heel wat stof heeft dit onder de bevolking van Bergschenhoek op doen waaien. En een Raadslid, die voor deze verordening had gestemd en waarvan men het niet had ver wacht, zijn in een nacht al de ruiten stuk ge gooid en bij een ouderling van de Herv. kerk, die namens den kerkeraad aldaar het verzoek aan den Raad had gericht, werden twee brieven gezonden, waarin hij met den dood werd be dreigd. De Rijkspolitie moest verschillende malen handelend optreden. LAND- en TUINBOUW. D. H. Prins, Alkmaar. Zomerbemesling. De hooioogst is dit jaar én door den strengen winter én door het minder gunstige voorjaar vrij laat, lerwijl de opbrengst over het algemeen niet meevalt. /loch hebben wij bij het bezoeken van ver schillende proefvelden o.a. in het Koegras en de Schermer hooilanden aangetroffen, die in uit stekende conditie verkeerden en waarvan de oogst boven het gemiddelde zal komen. Maar dat is niet overal het geval. Behalve door de weersomstandigheden is dit ook veroorzaakt door het feit, dat vele veehouders noodgedwon gen hun vee voor korter of langer tijd in het hooi land hebben gejaagd door gebrek aan hooi en gras. Hier en daar heeft zich een en ander wel gedeeltelijk hersteld, doch niet in die mate, dat zonder meer, een flinke tweede snede of een groote hoeveelheid etgroen mag worden ver wacht. Ten einde dezen ongunstigori toestand te verbeteren, is het zeer gewenscht een overbe mesting te geven van chilisaln. P v 100 a$200 kg p. HA. zooals wij reeds bij enkelen hebben zien toepas sen. Komt na deze overbemesting eenige regen, dan kan men verzekerd zijn, dat het gras spoe dig en in ruime mate opschiet. Wij willen hieraan nog iets toevoegen, dat ons ook dezen zomer ter oore kwam, n.1. dit, dat hei vee met meer graagte at van een goed bemest stuk land, dan van een perceel, dat zonder mest was gebleven. Die kan ons niet verwonderen, omdat in den regel goed bemest land smakelij ker en malscher gras oplevert. Doch niet alleen is de bdeoelde overbemesting nuttig en noodig voor hooiland na het hooien, doch ook voor verschillende bouwlanden, be- teeld met vroege aardappelen, die gevolgd wor den met een nateelt als voederbieten, suikerbie ten, gele-, roode- en witte kool en vooral bloem kool. Dat deze bemesting van groot belang is, wordt ook ingezien door die lichamen, welka' proefvelden laten aanleggen ln den regel wordt om deze tijd door die lichamen een extra hoeveelheid Chilisalpeter verstrekt, welke moet dienen om verzekerd te zijn, dat de navruclit niet zal lijden door een tekort aan stikstofvoed- sel. De hoeveelheid behoeft niet groot te zijn, vooral dan niet als reeds in het voorjaar stikstof is gegeven, wat meestal het geval is. Men kan volstaan met 200 a 300 Kg. per* H.A.. Teelt men als navrucht slaboonen, dan kan de overbemes ting achterwege blijven, omdat dit gewas, even als alle andere vlinderbloemigen, stikstof^feed- sel verkrijgen roor middel van de bekende .wor telknolletjes, welke met behulp van bepaalde bacteriën de luchtstikstof tot voedsel aanwen den. Ook groenten als andijvie, sla, prei, najaars- spinazie, postelein zijn dankbaar voor een klei ne gift Chisisalpeter. Zij, die tomaten in kassen telen, die niet al te rijkelijk met stikstof zijn bemest, doen verstan dig, door een kleine hoeveelheid Chili toe te voe gen, maar hebben daarbij op te passen (dit geldt ook voor andere gewassen) dat de meststof niet in aanraking komt met de bladen, vooral niet als deze vochtig zijn, tengevolge waarvan de bladen kunnen „verbranden". Bij een dergelijke toepassing zou het middel erger zijn dan de kwaal. Eenige voorzichtigheid zij dus aanbevo len, ook voor de te veld staande gewassen. Strooi men uit bij een flinke regenbui, dan zal in den regel de meststof spoedig van de bladen afspoelen en bestaat geen gevaar voor eventu- eele schade. P- BUITENLAND. POKEEN-INENTING EN ENCEPHALITUS. Een 31-jarige vrouw overleden. .Te Londen wekt opschudding het overlijden van een 31-jarige vrouen tengevolge van cncc- phalitis, die zich voordeed na inenting tegen pokken. Deze vrouw, een dienstbode, had zich tegelijk laten inenten met de vrouw des huizes, bij wie zij in dienst was. Bij laatstgenoemde ver toonde zich na de inenting geen ziekteverschijn sel. Bij de lijkschouwing bleek, dat de overlede ne nooit te voren tegen pokken was ingeënt, haar mevrouw wel. DE HITTE IN NEW YORK. Viji personen overleden. De thermometer bereikte Zaterdag sedert ze venendertig jaar den hoogsten stand. Vijf perso nen overleden tengevolge van de hitte. EEN DURE KUS. Te Chattanooga, in den staat Tennessee, deed een beschonken winkelhouder onlangs een po ging om een mooi jong meisje uit de bergen te kussen. Het meisje, dat van deze vrijmoedigheid niet gediend was, greep een spaak van een wiel en sloeg den beschonkene daarmee dood. Het meisje had zich deswege Donderdag voor den rechter te verantwoorden. Zij verklaarde tegen over de jury dat zij op het oogenblik dat de man haar aanrande niet wist wat zij deed en dat zij liever wenschte te sterven dan dat zij haar ka rakter verloochende. De jury stelde vast dat zij niet schuldig was, waarop de rechter haar vrij sprak. Deze uitspraak had de instemming van het publiek, dat zich verdrong om haar geluk te wenschen. De politie moest haar beschermen tegen de betoonde belangstelling, die tenslotte voor haar gevaarlijk werd. W. BRAMWELL BOOTH. f Zondag is generaal \V. Bramwell Booth, oud commandant van het Leger des Heills >op 73-ja- rigen leeltijd overleden. William Bramwell Booth aanschouwde 8 Maart 1856 het levenslicht te Halifax in Jorkshire. Hij was de zoon van den in 1912 gestorven stichter van het Heilsleger, William Booth. De thans ontslapene heeft de geheele ontwikkeling van het in 1865 gestichte Heilsleger meegemaakt. Sinds 1874 was. hij zelf werkzaam in het leger. In 1880 werd hij chef van den generalen staf van het leger, in deze functie heeft hij herhaaldelijk reizen om de wereld ge maakt om het leger overal te organiseeren. Na den dood van William Booth in 1912 werd Bramwell Booth diens opvolger als generaal Zijn vrouw, Florence Sop.er, trad op als leidster van het leger in Engeland, zijn zuster, Evange line Booth, werd commandante van het leger in de Vereenigde Staten. Toen Bramwell Booth in December van het vorige jaar ernstig ziek werd, wilde een groep officieren, aangevoerd door Evangeline Booth, deze gelegenheid benutten om Bramwell Booth als ongeschikt om zijn laak verder te volbren gen, af te zetten. De Hooge Raad van het Leger werd daartoe op 8 Januari van dit jaar te Sunbury aan de Theems bijeengeroepen. Deze besloot Bramwell Booth als generaal af te zetten. De „generaal" protesteerde en bracht de zaak voor de Londen sche rechtbank, die in het laatst van Januari j.1 verklaarde, dat de Hooge Raad het recht niet had Booth af te zetten en een opvolger voor hem te benoemen, voordat de generaal zelf zich had geuit over zijn lichamelijke en geestelijke go schiktheid voor het hooge ambt. Zonder reke ning te houden met deze rechterlijke uitspraak zette de Hooge Raad echter 14 Februaril92fl dr: generaal af. De generaal mocht zijn titel behou den, doch de chef van den generalen staf Tïig gens werd met 42 stemmen tot zijn opvolger ge kozen. Evengeline Booth kreeg slechts 17 stem men. De laatste maanden van zijn leven zijn voor den generaal dus waarschijnlijk wel de moeilijk ste geweest. Wat in Januari en Februari is ge beurd, zal hem ongetwijfeld sterk hebben aan gegrepen, te meer daar hij ernstig ziek was, toen de strijd om de leiding van hel leger begon. ONTZIiTTEND ONGELUK OP HET KANAAL Engelsch verkeersvliegtuig op zee ge daald zeven dooden onder me een Amsterdamsche dame. Londen, 17 Juni. Op Het Kanaal is een toestel wegens tot nu toe onbekende oorzaak gedaald. Het vliegtuig, de G.E.B.MtT. van de Imperial Airways, daalde naast een schip, dat passagiers en piloten overnam. Het toestel is zinkende. Reuter-telegrammen melden nader, dat de toesnellende booten twee dooden vonden en vier zwaargewonden, terwijl vijf passagiers vermist werden, met de vreeselijke mededeeling er bij waarschijnlijk verdronken Een ooggetuige verklaarde, dat het toestel met geweldigen slag op het water terecht kwam en omsloeg. Een stoomtrawler, die vlak bij was. snelde dadelijk ter hulp. Een deel van het toc- tel moest open gehakt worden, om de passag iers naar buiten te halen. De Britsche Draadlooze Dienst meldt nog de volgende bijzonderheden Het vliegtuig is een Handley-Page tweedekker sinds Maart 1926 in dienst. Het heeft tot nu toe meer aan 250.000 mijlen afgelegd.. Om half 10 verliet het vliegtuig Croydon. Om half elf was het midden boven het Kanaal, toen de piloot bericht uitzond, dat er iets niet in or de was. Hij keerde terug en trachtte land te be reiken. Weinige minuten later kwam het toestel naar beneden. Nadat de booten in d^ nabijheid hulp hadden geboden werden de overlevenden, vier passagiers, w.o. drie vrouwen, de piloot en de mecanicien, te Folkestone aan land gebracht. Allen waren gewond. HET NUT VAN HET ETEN VAN SINAAS APPELEN. Een beeldschoone barones aan het hof van den Franschen koning Louis Philippe die, zelfs op haar tachtigste jaar nog vermaard was om haar blanke, ongerimpelde huid en schitterende oo- gen, schreef dit toe aan de heilzame kracht van sinaasappelen Meer dan veertig jaar lang at ze bijna niets dan deze sappige vruchten. Ontbijt en lunch bestonden voor haar uit een dozijn si naasappelen hetzelfde aantal verorberde zij bij wijze van middagmaal, aan het diner veroorloof de zij zich dan bovendien nog een sneedje brood en een glas rooden wijn. PROVINCIAAL NIEUWS. MEDEMBLIK. Onder een kipkar. Bij het gra ven van het kanaal te Medemblik (verbinding Wieringermeer) is een bejaard arbeider onder een kipkar geraakt. Zijn linkerbeen werd afge reden. Hij is naar het ziekenhuis te Hoorn ver voerd. De staking te ZAANDAM. Het aantal werkwil ligen neemt toe. Maandag is de elfde week van de staking in de Zaansche houtindustrie inge gaan. Voorteekenen, dat het conflict binnen af- zienbaren tijd zal zijn geëindigd, vallen helaas neg niet waar te nemen. De Bond van Werkgevers in het houtbedrijf heeft er alles opgezet, om door aanneming van werkwilligen, die meerendeels van de Zuiderzee plaatsen komen, de bedrijven niet alleen gaande te houden, doch zooveel mogelijk weer op volle capaciteit te doen werken. Voortdurend wordt het aantal werkwilligen, dat op het oogenblik reeds in de honderden loopt, uitgebreid. Gister morgen zijn per spoor weer een aantal Spaken burgers aangekomen, van wie 25 te werk zullen worden gesteld bij de N.V. Houthandel v.h. H. Simonsz en Zn. Ook aan de werven van de N.V. Houthandel voorh. William Pont zijn, naar wij vernemen, weer meer Spakenburgers aangeko men. Aan een der andere houtwerven zijn een paar houtwerkers, die van den beginne af aan de staking hebben deelgenomen, weer aan don arbeid gegaan. Kantongerecht te SCHAGEN. Kantonrechters plaatsvervangers. Bij K.B. zijn benoemd tot kan- tonrechters-plaatsvervanger te Schagen, mr. J. A. E. Buiskool te Schagen en mr. H. Judoll te Bergen. SCHAGEN. Alhier zal in de kom der gemeen te een gebouw worden ingericht tot fabriek voor melkproducten. SCHAGEN. Meisjes van de Landbouwhuis- houdschool te Schagen hebben in de vacantie bezoek te verwachten van dergelijke meisjes uit Zeeland. Wanneer die eenige dagen op boerde rijen in Noord-Holland hebben doorgebracht, zullen meisjes van de L. H. S. te Schagen de te rugreis mede maken om eenige dagen in Zeeland te toeven. TEXEL. (Den Burg). De bazar ten voordeele van de Ned. Herv. Kerk, gedurende drie dagen te Den Burg gehouden heeft, ruim 1800 opge bracht. Daar de onkosten tot een minimum bepaald zijn, zal een mooie som in de kas der Ned. Herv. Gemeente kunnen vloeien. 't Voornemen bestaat om van dit bedrag 't kerkgebouw te Den Burg eens flink onderhan den te nemen. Nu ook het gemeentebestuur be sloten heeft den toren te laten restaureeren, is het te verwachten, dat dit oude kerkgebouw bin nen eenigen tijd een sieraad van den Burg zal zijn. De toren dateert uit 1604, maar 't kerkge bouw is zeker meer dan drie eeuwen eerder ge bouwd. De kerk staat in 't midden van het dorp op een der hoogste punten en is niet alleen over 't geheele eiland, maar ook ver in zee waar te nemen. GEMEENTE WIERiNGEN. De slechte weersgesteldheid was oorzaak dat j.1. Zondag de openlucht-uitvoering der gym- nastiekvereeniging niet d-oor kon gaan. W egens overcompleet bij de Mtpij. „Trio" te Den Oever j.1. Zaterdag 28 losse arbeiders ont slagen. De W elEerw. heer II. Boersman, cand. t, d. H. Dienst en tijdelijk werkzaam onder de Zui- derzeewerkers alhier, welke onlangs tot predi kant is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Schoo- nebeke (Dr.) heeft dat beroep aangenomen, en zal, na nog een paar maanden verblijf te Wierin gen, aldaar zijn intrede doen. Ds. Knipscheer, Doopsgez. predikant in Friesland, heeft voor het beroep naar de Doops gezinde Gemeente te Wielingen bedankt. Nieuw motorschip. Op 15 Juni werd op de werf „Vooruit" te West-Graftdijk van Th. van der Beidt, met goed gevolg te water gelaten het motorschip P. Kaan Cz., bestemd voor de N. V. Transport. Maatschappij „Zuiderzee", directie Gebr. Kaan Hippolytusbcef. Het schip is ge bouwd tot volle tevredenheid van de directie en zal worden voorzien van een Climaxmotor 2 cyl. 50 P.K., benevens dekmotor hyschtuig voor het hijschon van 2Y> ton. fTwee ongevallen op een dag. De slagersknecht iel Th. Konijn, in dienst bij slager de Leeuw te Hip- nc polytushoef, had bij het schoonmaken der ge- in hakmachine 't ongeluk met de middelvinger der ac linkerhand in de machine te geraken zoodat het voorste lid er werd afgesneden. Na door Dr. de >r Groot te zijn verbonden werd hij ter verdere be- p* handeling naar het ziekenhuis te Alkmaar ver- C1 voerd. a< Door het breken van een deel (plank) viel een e! timmerman in ds sluisput der A. B. C. te De Haukes 6 meter omlaag en kwam juist op een onder hem staande collega terecht. De vallende Zo persoon had zich zoodanig verwond dat de in- w< middels ingeroepen geneeskundige hem naar 't Sc ziekenhuis te Alkmaar liet vervoeren, terwijl no. 2 er vrij goed af kwam. Beiden waren van de Duitsche Nationaliteit. of 10 Een nieuwe drogisterij. Naar men ons mede- or deelde, zal door den heer M. Kat in zijn ouden ht winkel, waarin voorheen een kruidenierszaak 'n was gevestigd, een drogisterij worden geopend, ft waardoor zeer zeker voor Westerland in eene gi bestaande behoefte zal worden voorzien. u ii. Brandstoifenzaak te Westerland. Zaterdag is k door den heer P. Metselaar .Tz. te Westerland j( eene zaak geopend in brandstoffen. In eene groo b; te loods, gebouwd door den aannemer J. Kooij, n zijn reeds een groote voorraad kolen aanwezig, t< zoodat reeds aan de vele aanvragen kan worden li voldaan. De bestellingen zullen per auto worden ti bezorgd. Doordat in Westerland geen dergelijke zaak aanwezig is, zal zeer zeker deze zaak zich p in een groote belangstelling verheugen. [i v Wein ig belangstelling. Waar j.1. Zondag op e de uitgeschreven groote openbare vergadering van den Centralen Bond van Transportarbeiders g in café Bruul te Hippolytushoef slechts 15 man v aanwezig was, werd besloten deze maar niet door t te laten gaan. Twee slachtoffers door den Electrischei4 1 stroom te Den Oever. J.1. Zaterdag 15 Juni werd i door den heer J. Kossen, Hofstraat te Den Oe- ver (voorh. Hegeman) den heer Berkhout, verte genwoordiger v.h. P.E.N. alhier, verzocht een storing op te zoeken in zijn installatie, daar zijn electrisch licht niet constant brandde. Bij on- f derzoek is gebleken, dat zich twee muizen tus- 1 schen de stroomdraden der drie coupsen op het meterbord bevonden welke door den stroom ge dood waren en de storing veroorzaakten. „Een practische muizenval." De ooievaar en het krentenbrood. Donder dagavond heeft het M.U.Z.-personeel haar zoo zachtjesaan traditioneel geworden „krenten brood-bezorging" voortgezet. Ditmaal gold het de familie Snovink, die met de geboorte van een dochter verblijd is geworden, en voor wie men dat feit ook niet onopgemerkt voorbij heeft la ten gaan. Alleen was het anders eenige meters lange krentenbrood voor dezen keer veranderd in een hij uitstek groote tulband, gefabriceerd door de firma De Graaf uit Den Helder, welke door een viertal collega's gedragen werd op een draagbaar, terwijl de overigen zich daarachter aansloten, getooid met vele vlaggen, en de men- schen door middel van scheepshoorns aankondi ging van het groote „gebeuren" deden. Ten hui ze van familie Snoyink werd natuurlijk weer flink op de „jongeborene" gespeechd, terwijl de belangstelling van de zijde van het publiek als altijd weer even groot was. Bezoek aan de Zuiderzeewerken. J.1. Donder dag brachten de leden van de afd. Nieuwer Am- stel der Holl. Mij van Landbouw, met hunne da mes, 72 in totaal, een bezoek aan ons schierei land en zijn Zuiderzeewerken. Het gezelschap arriveerde met drie autobussen. Na te Den Oe ver de Zuiderzeewerken te hebben bezichtigd en een autotocht over ons Wieringen te hebben ge maakt, werd in het hotel van den heer D. Lont te Hippolytushoef gedineerd. Aan tafel heerschte een recht gezellige en prettige stemming en smaakten de warme spijzen goed. Bij vertrek bleek ons, dat het gezelschap zeer voldaan was en een goeden indruk van alles had gekregen. HERV. GE.M. H.-boef Vrijdag 21 Juni 'sav. 8 uur V.C.J.B. -- Nieuw-bouw. Naar men ons meldt heeft de heer Jb. Bruul aan den Koogerweg een perceel bouwterrein verkocht aan den heer J. Rotgans Xz., waarop deze 'n burger woonhuis zal doen bouwen. SPORT. De voetbalvereen. V.V.M.P. te Den Oe ver welke j.1. Woensdag haar eerste nederlaag wedstrijd speelde te Breezand en wel tegen Br. I wist aldaar in een goed gespeelde gespeelde par tij met 5-4 te winnen. A.s. Woensdag gaat V.V.M.P. naar Oudesluis om aldaar tegen D.O.S.K.O I te spelen en wen schen wij haar daar veel succes. Succes I speelde Zaterdagavond tegen een M.A. Z.-elftal en wist beslag te leggen op de verg. zil veren medaille uitgeloofd door den Heer Kalis, door met 72 te winnen. Succes II speelde Zondag te Schagen voor de Zomercompetitie tegen een volledig Schagen II en werd met een eervolle 10 nederlaag naar huis gezonden. Voorwaar een pracht prestatie. Donderdagavond zal een licht Succes-elftal, uitkomen tegen V.V.M.P. II van Den Oever. Vrijdagavond zullen twee gecombineerde elf tallen van Succes een wedstrijd spelen. Natuur lijk zal het voor deze wedstrijd weer niet aan belangstelling ontbreken, daar de elftallen ge heel gewijzigd uitkomen. BRIEF van HARM aan TEUN I Wieringen datum postmerk. Beste TEUN. Wel man, wel man, wat hew ik me verkneu terd bij het lezen van jullie raadsklesserij; hier bij ongs bakke ze de broodjes soms bruun, maar die bij jullie kenne d'r ok wat mee, ..voeral die munheer Raven, 'n Raaf staat aars in de wereld in 'n niet te beste reuk, maar nou bliekt dat de raaf 'm voerdoet as de eerlijkheid zelf en 'n aar niet vertrouwt. Hij zag de directeur van jullie e- lectriciteit an de weg an 't ladders timmere en docht wacht, nou zei ik 'm er in luze, want hij steelt secuur ure van de gemeente, en den hew ik metien er 's 'n ferme kans, om er 's zien te leten, hoe ik as raadslid m'n ooge de kost geef. Erme zwalker, wat stong ie in de raad gauw in zien

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2