J. 8. KEUSS TABAK EERLOOS. k 20e Jaargang. Vrijdag 5 Juli 1929. No. 50. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR <9 WIERINGEN EN OMSTREKEN Tabaksfabriek De Wakende Leeuw J. R. KEUSS Laat 125 - ALKMAAR. KI oosterbalsem „DE ADELAAR" WIERINGER COURANT* UITGEVER CORN. J. B08KER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. f', ADVERTENTI8N: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. een waarborg voor de kwaliteit. BINNENL. NIEUWS. achter de Wijnkoop-auto aan, luide te kennen gevende, dat men niet Wijnkoop doch De Visser moesten stemmen. Op de Hooftskade kwam het tot een botsing. Een flinke vechtpartij was het gevolg. Een derWijnkoopianen, een zekere v. d. L, werd dusdanig mishandeld, dat hij bewusteloos neerviel. Gelukkig kon hij na eenige oogenblik- ken weer opstaan en hield zich verder op een veiligen afstand. Een 16-jarige jongen kreeg in de hitte van het gevecht een harde klap met een stok waardoor hij enkele verwondingen opliep. De politie was intusschen ter plaatse gekomen en joeg de vechtenden uiteen. Tegen twee personen is proces-verbaal opge maakt. Van beide vrachtwagens werden de ruiten vernield. OPSPORING VERZOCHT. Woensdag bemerkte men in een der groote hotels te Scheveningen, dat de boekhouder niet op zijn kantoor was. Een onderzoek in diens woning wees uit, dat hij sinds Dinsdagavond niet thuis was geweest. Het bleek, dat uit de kas alle aanwezige con tanten waren verdwenen. Naar men tot nu loe kon nagaan, wordt ruim 2000 vermist. Het ver moeden bestaat echter, dat een nauwkeurig boe kenonderzioek een grooter bedrag zal aanwijzen. De politie heeft een verzoek tot opsporing en aanhouding van den boekhouder per radio rond gezonden. ONGELUK BIJ SCHIETOEFENINGEN. Drie gewonden. Woensdagmiddag gebeurde aan boord van Ilr Ms. pantserboot „Gruno" tijdens oefeningen met een mitrailleur een ernstig ongeluk. Door een nog niet opgehelderde oorzaak bleef een patroon in den loop steken. Bij het zoeken naar de oorzaak is de patroon in den warmen loop ontploft. Daar bij werd de marinier Kee zwaar gewond aan het rechteroog. De sergeant-constabel Vliet werd aan het linkeroog gewond. Beiden werden naar Leiden getransporteerd. Luitenant-ter-zee 2e kl. Bax werd met niet ernstig gewond aan een der handen. VERKIEZINGSVECHTPARTIJ. Op de Hooftkade te Den Haag is Dinsdagavond ernstig gevochten tusschen enthousiaste ki? zers en propagandisten van de communistische groepen. De aanhangers van den candidaat Wijnkoop trokken in een vrachtauto, door een aantal fiet sers geëscorteerd, langs de verschillende stra ten onder het geroep Kiest Wijnkoop. Dit begon de andere communisten, wier uit verkorene de heer L. de Visser is, te verdrieten Zij hadden eveneens een vrachtauto en reden Wij Breien de Aller Fijnste Wollen Kousen zeer netjes voor U aan. Jaap Snor. Tel. 251. Voor nieuw werk zijn wij nummer één. Depót voor Wieringen Mej. Wed. J. de Beurs Hippolytushoef. FEUILLETON. No. 41. Het was natuurlijk niet door de trilling van het schot, maar het toeval wilde, dat oen gedeel te van den muur, reeds lang door de boomwor tels ondermijnd en waarschijnlijk nog losser geraakt door den aanhoudenden regen van den vorigen dag, onmiddellijk, nadat Raymcnd zijn geweer had afgeschoten, met donderend geweld ineenstortte. Zooals Raymond daar stond, liep hij volstrekt geen gevaar, maar aan den anderen kant van den muur, waar de instorting plaats had, nabij de beek Saint-Thibaut bevonden zich zeker men schen, want op het schot, op het vallen van hei puin volgden onmiddellijk twee kreten, de schei pe doordringende gil eener vrouw en de kreet van angst en schrik, die door een man moest zijn geslaakt. Pierre Pierre riep Raymond, zoo bleek als een doodde in allerijl voortsnellend. Maar van den anderen kant schoot eveneens een man toe. Raymond herkende zijn broeder, die blijk baar ongedeerd was maar daarginds, op het mos, lag een jongedame, die hij niet kende, onbe weeglijk en als dood uitgestrekt. Susanne was dien dag weder komen schilde ren. JTwee uur achtereen had zij reeds met den meesten lust doorgewerkt en volstrekt niet ge merkt, hoe Pierre de Nioirville, half verborgen iiV zijn schuilhoek, haar opmerkzaam gadesloeg. Toch had zij meermalen, midden in haar werk, de onverklaarbare gewaarwording gehad van iemand, die het niet weet en het nochtans ge voelt, hoe haar persoon het voorwerp eener aan dachtige beschouwing is. J •Twee, driemaal had zij zelfs het hoofd omge wend, zonder evenwel iemand te hebben gezi' e Maar het onaangename gevoel bespied te wor den, zonder de zekerheid te hebben dat het in derdaad zoo was, hinderde haar en maakte haar zenuwachtig. Het schot, door Raymond gelost, deed haar trillend opspringen. Toen, op datzelf de oogenblik stortte het puin ineen en een groot stuk steen, over andere steenen weggeslingerd, trof haar aan het hoofd en deed haar volkomen bewusteloos tegen den grond slaan. De schil dersezel brak als glas, haar schets werd vernie- PROVINCIAAL NIEUWS. CASTRICUM. Zondagavond half twaalf bevon den zich op den Rijksweg eenige jongelui die den avond in een dansgelegenheid hadden door gebracht. Een dezer, de bekende R. Snel, alhier, nam in een dronken bui een stoel mede welke stond onder de waranda van het hotel de Rus tende Jager en was daarmede aan het voetballen De politie, inmiddels gewaarschuwd, maakte daaraan een einde. S., die onder den invloed van sterkon drank verkeerde, werd medegenomen naar het politiebureau. Dit ging evenwel niet gemakkelijk, daar hij zich hevig verzette. Ein delijk had men den woesteling achter het raad huis en toen een der politiemannen moest los laten om de deur te openen, kwam achter den dronkenman een zijner kameraden die in de duisternis den arrestant wist te ontzetten. Een groot aantal jongens van even 20 jaar die mede getrokken waren, was daarbij aanwezig, en de ze hadden ook de brutaliteit mede op het afge sloten terrein te komen. De politie zal tegen R. S. en H. B. procesver baal opmaken, terwijl ook de anderen er niet, zoo zonder meer zullen afkomen. CASTRICUM. Maandagmiddag, toen een meis je van K. alhier van school naar huis ging, werd zij a. d. Bakkummerweg in een der bee- nen geschoten door een schot hagel, hetgeen af komstig bleek te zijn uit den tuin van J. M. Goes waar zijn zoon blijkbaar aan het schieten was. Gelukkig is een en ander nogal goed afgeloopen. ZIJPE. Door de vergroioting van de gemeente Zijpe met de vroegere gemeente Petten, moest er voor de nieuwe gemeente Zijpe eene verkie zing voor den raad plaats hebben. Bij die verkie zing werd nio. 1 van de lijst van den Vrijheids bond niet gekozen. Daarop volgde achtereen volgens 12 bedankjes van de lijst waardoor er niemand meer overbleef. Thans is verkozen ver klaard J. J. G. Blom (s.d.a.p.) te Petten. De S.D. A.P. beschikt in den raad over 3 stemmen waar van 2 te Petten. EGMOND AAN ZEE. Bij het oversteken van de straat voor zijn huis had het driejarig zoon tje van den heer G. B. het ongeluk onverhoeds tegen een fiets op te loopen. Misschien doordat hij zich nog vast wilde grijpen, schoot zijn rech terhandje tusschen de voorvork en het voorwiel in en wel in de richting van de beweging van het wiel. Zoo werd het armpje bijna geheel mee getrokken en geheel bekneld. Door eenige spa ken door te knippen werd het kind weer be vrijd, doch de dokter achtte opname in het zie kenhuis zeer gewenscht. De jeugdige berijdster, die aan hét geval hee- lemaal geen schuld had, was zoo ontdaan van den schrik, dat zij bij een der buren werd bin nengebracht om op haar verhaal te komen. WIERINGERWAARD. Bij het kon. besluit werd de heer K. Zijp herbenoemd als heemraad van den polder Wiëiungerwaard, terwijl de heer P. Visser is benoemd in de plaats van den heer C. A. Waiboer die wegens den 70-jarigen leeftijd moest aftreden. WINKEL. Bij door het Hoog Militair Ge rechtshof in appél gewezen sententie, is W. H., dienstplichtige uit deze gemeente, wegens diens' weigering veroordeeld tot 10 maanden gevan genisstraf, onder aftrek van de preventieve hech tenis, en met ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. BUITENLAND. tigd en evenals haar doos en verder gereedschap nagenoeg onder het puin begraven. En gelijktij dig snelden de twee broeders, beiden even bleek en ontdaan, beiden evenzeer ontroerd, Susanne ter hulp. Dood riep Pierre, mijn hemel, zij is mis schien dood Ken je haar Ik zag haar gisteren voor het eerst. Susanne lag op den rug met de handen ge kruist op haar borsthet bloeid vloeide langs haar hoofd en de eene wang de mond stond half open en de oogen waren gesloten. In haar schrik had zij in de struiken gegrepen en zij hield in haar hand nog de afgetrokken blaren tri takjes, alsof zij zich wilde vastklemmen aan dien helaas nutteloos gebleken steun. Pierre hief haar in zijn armen op, zachtjes, met bijna vromen eerbied, met de teederheid ee ner moeder en droeg haar naar de beek. Daar legde hij altijd even behoedzaam, de bewusteloo ze neder, maar nu zoodanig, dat het hoofd eenigs zins steun vond tegen een boomstam. Intusschen had Raymond zijn zakdoek nat ge maakt in het kristalheldere water. Hij bette eerst het voorhoofd, de oogen en den mond, daarop dok de handen van het arme meisje en begon toen de wond zoo veel mogelijk te reinigen van het bloed. O, wat is ze mooidacht hij met een lichte huivering. En waarschuwend zijn handen voort uitstekend, fluisterde Pierre VoorzichtigDoe haar geen pijn Susanne kwam niet tot bewustzijn. Het bloed bleef voortdurend vloeien uit de gapende wond en het haar het prachtige blonde haar werd er geheel van doorweekt. Daar moet een dokter bij komen, besliste Raymond. Zij verliest veel te veel bloed en de wond zelve schijnt ernstig genoeg te zijn. Hemel, als ze eens niet bijkwam Loop wat ge loopen kunt naar vrouw Louis zei Raymond, en zeg tegen haar man, dat hij een paard voor zijn sjees moet spannen. Vrouw Louis zal de jongedame wel de zorgen willen verleenen, die wij haar goedschiks niet kunnen geven. Pierre spoedde zich naar de wachterswoning. Met het heengaan en terugkomen moest wel een kwartier verloopen al geschiedde het ook nog zoo vlug. *7 Neergeknield bij Susanne, wier onbeweeglijk heid hem schrik aanjoeg, bleef Raymond voort- OM AAN DUITEN VOOR EEN BORREL TE KOMEN. Te Gadebusch in Mecklenburg heeft een schoen maker zijn huis verkocht voor 5000 mark. Na een kleine storting wil hij de rest van den koop prijs in dagelijksche termijnen van 75 pfennig hebben, hetgeen geschiedde. De me.n dronk n.1. graag een glaasje, doch zijn vrouw wilde daar van niets weten en gaf hem geen zakgeld. Om toch aan de noodige duiten te komen, heeft hij daanop, zooals gezegd, zijn huis verkocht en zich van zijn schuldenaar de dagelijksche uitkeering verzekerd. De 75 pfennig worden hem eiken dag in zijn stamcafé ter hand gesteld. EEN HALF DOODE DOOR EEN DOODE GERED. In een Weensche kliniek werd dezer dagen een arbeider gebracht, wiens polsader was pengesneden. De man had zooveel bloed verlo ren, dat men niet meer dacht, hem in leven te kunnen houden. Juist op dat oogenblik werd een jong meisje binnengebracht, die door ee i auto was overreden en wier toestand geheel ho peloos was. Men wachtte nu, tot het meisje was overleden en bereidde intusschen alles voor een bloedtransfusie voor. Zoodra het hart van het meisje had opgehouden te kloppen, werd het nog warme bloed in de aderen van den arbeider overgebracht. Zoo werd de half doode door het doode meisje gered. ir> rug Crv lendenen l^lyf daar toch niet mee loopen. Kjooaten balsem z.a.1 LLw pyr"* 1 onrv-iiddeUg^Vol- bedaren brengen, LI Snel behaag. iLjKe vgrlichHng/ K^aln-il'g. £r> r-i_iöt bezorgen. Akkca „Geen goud zoo goed (Adv. in Blokschrift.) KAMERVERKIEZINGEN 1929. KIESKRING DEN HELDER. Gemeente Wieringen. Totaal geldig 2602, waarvan Comm. Partij-Wijnkoop 26 Staatsk. Geref. Partij 26 Anti-Rev. Partij 110 Christ. Hist. Unie 64 R. K. Staatspartij 185 Plattelan- dersbond-Braat 35 Comm. Partij-De Visser 15 Vrijz. Dem. Bond 702 Herv. Geref. Staatspartij 45 S.D.A.P. 1229 Vrijheidsbond 47 R.K. Volks partij-Arts 9 Lijst Seijmour, 6 Middenp. v. Stad en Land 15 Partij v.d. Kl. Handel en Ind. Middenst. 5 Chr. Dem. Unie 7 Nat. Boeren- en Tuindersb. 4 Rev. Stoe. Partij 6 Fed. Verband (ter Hall) 57. In de stad Den Helder werden uitgebracht 12.786 geldige stemmen, waarvan Lijst Seijmour 24 Comm. Partij Wijnkoop 72 Staatsk. Geref. Partij 70 Anti-Rev. Partij 1455 Christ. Hist. Unie 863 R.-K. Staatspartij 1631 Middenp. voor Stad en Land 220 Plattelandersbond Braat 59 Kleine Winkeliers 17 Comm. Partij-De Visser 88 Chr. Dem. Unie 38 Vrijz. Dem. Bond 1795 Herv. Geref. Staatspartij 31 S. D. A. P. 5031 Boeren- en Tuindersbond 1 Rev. Soc. Partij 11 Dem. Bond 33 Vrijheidsbond 762 Federatief Verband-ter Hall 528 R.K. Volkspartij 57. Gemeente Anna Paulowna. Totaal geldig 2335, waarvan Gomm. Partij Wijnkoop 7 Staatsk. Geref. Partij 18 Anti-Rev. Partij 133 Christ. Hist. Unie 104 R.K. Staatspartij 494 Plattelan dersbond-Braat 32 Comm. Partij-De Visser 8 Vrijz. Bond 524 Herv. Geref, Staatspartij 7 S.D.A.P. 889 Vrijheidsbond 43 R.K. Volkspar tij-Arts 8. gaan met den natten doek zooveel mogelijk het bloed te stelpen. Hij legde zachtjes, zooals hij dat bij een zuster zou hebben gedaan, de hand op het keurslijf der jongedame, aan den kant van het hart. Het klopt vrij sterk, sprak hij in zichzelf, ik geloof, dat zij bijkomt. En over haar heengebogen, beschouwde hij haar met gretigen blik, alsof hij begreep dat hij haar weldra, als zij bij kennis zou zijn gekomen niet meer zou durven aan zien. En hij herhaal de, prevelend, alsof het een gebed was Mijn hemel wat is zij moioi Wie zij wel is? Eensklaps maakte Susanne haar eerste bewe ging. Er kwam geluid over haar lippen, een kla gend geluid als dat van een kind. Ze komt bij, dacht Raymond, wat te doen Ik zou nu dat keurslijf eengszins moeten losha ken, maar ik durf niet. Maar desondanks ging hij er toch kort daar op toe over, de drie bovenste knoopen van hel amazonekleed, dat bij den hals het ademhalen blijkbaar belemmerde, los te maken. Dat deed haar goed, want zij sloeg haar oogen op. Raymond trok zijn hoofd terug, vreezend dat zij schrikken zou, als zij hem zag. In het eerst bemerkte zij niets. Zij voelde een drukkende zwaarte op het voor hoofd het had haar inspanning gekost, de oo gen op te slaan en nu ze open waren, kon zij raog niet goed onderscheiden. Zij deed een poging om zich, op haar handen steunend, op te richten, maar het bleef bij die poging, welke haar zooveel pijn veroorzaakte, dat zij opnieuw een klagend geluid liet hooren. Een paar seconden bleef zij nu roerloos lig gen, om daarop een nieuwe poging te wagen, die insgelijks zonder eenigen uitslag bleef. Raymond kwam naderbij. Toen bemerkte zi.i hem. Mijnheer, waar ben ik vroeg zij. Wat is er gebeurd Wat ik u bidden mag, mejuffrouw, verroer u nietGe zoudt u maar nutteloos vermoeien en uw pijn verdubbelen. Zij bracht werktuiglijk een harer handen naar het hoofd, waar zij bij een brandende hitte een snijdende pijn gevoelde. Zij trok haar hand terug, vol bloed. Ach, ik ben gewond Nogmaals, mejuffrouw, houd u toch be- MODERNE HEEREN- en JONGEHEEREN- KLEEDING vindt men alleen in het Amster- damsche kleedingmagazijn KEIZERSTRAAT 92 DEN HELDER Reiskosten worden vergoed. daard. ïk heb mijn broeder heengezonden om de wachtersvrouw en om het wagentje van haar man. Er komt dadelijk hulp voor u. We zullen u zoo voorzichtig mogelijk naar het wachters huisje brengen. En half beschroomd, voegde hij er bij Daareven, mejuffrouw, toen gij bewuste loos waart en niet voelen, zien of begrijpen kon, heb ik uw voorhoofd en uw wond met helder water nat gemaakt, wilt ge mij nu uw zakdoek geven, opdat ik u nog een weinig verlichting bezorge, de mijne is nagenoeg onbruikbaar ge worden. Zij gaf hem haar zakdoek, dien hij in het wa ter doopte. Zij steunde haar hoofd tegen den boom. Zij sloot haar oogen en beproefde te glimlachen, om zoodoende den jongeman, wiens verlegen heid zij had gezien, gerust te stellen. Met dezelfde behoedzaamheid van zooeven, bleef hij de gewonde plek voortdurend bevoch tigen. Hoewel zij haar oogen neergeslagen hield bleef Susanne in het minst niet bezorgd hem tusschen de wimpers door aankijken. Dat bleeke, gedis tingeerde gelaat en die zachte oogen getuigden van zooveel bescheidenheid, dat zij tegenover Raymond nagenoeg evenzeer op haar gemak was als zij dit zou zijn geweest tegenover haar vader. O, ge zijt gtoed, mijnheer, stamelde zij. Ge helpt me waarlijk als een dokter het zou doen. Zeg mij uw naam, mijnheer, want ik wil mijn vader zeggen, wie mij zoo liefderijk verzorgde. Ik heet Raymond de Noirville. Maar ge be- hoéft niet zoo erkentelijk te zijn, mejuffrouw. Is wat ik dioe niet iets, dat van zelf spreekt en zou niet ieder ander dit in mijn plaats hebben gedaan Hoe vreemd, zei ze met een stem, die plot selingverzwakte, iik voel geen pijn meer, maar het wordt alles zoo donker om mij heen. Haar hoofd gleed langs den boomstam op het gras. Mejuffrouw riep Raymond verschrikt. Zij was opnieuw in zwijm gevallen. Op dit oogenblik hoorde hij het rollen van een rijtuig en twee niensclien die met elkander praatten. Het waren Pierre en vrouw Louis. L-, (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1929 | | pagina 1